Loading the player...

Stačí ke štěstí láska?

94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 268
Počet zobrazení:8 561

Dnes jsme pro vás nestihli připravit pravidelnou Historii komiksových postav, ale nezoufejte! Na příští týden pro vás totiž chystáme velkou soutěž, ve které budete moci vyhrát komiksové knihy od COMICS POINTU a trička od Pandemicu, tak zůstaňte na příjmu!

Stačí ke štěstí láska? Krátký film Love is All You Need? zachycuje příběh mladé dívky, která ve světě, kde je většinovou sexuální orientací homosexualita, zjištuje, že se jí líbí kluci. Netradičně pojatý a působivý příběh o nebezpečí šikany a diskriminace má na YouTube přes 2,5 milionu zhlédnutí, vyhrál spoustu festivalových cen a v současnosti se pracuje na jeho celovečerní verzi.

Komentáře (110)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Všem těm, kteří zde obviňují církve bych jen chtěl říct. Jak by se asi cítila třeba 12 letá věřící holka, po přečtení Vašich příspěvků? Asi dost podobně, jak ta v tom filmu. Pro představu, Hitler byl také ateista a chází Vás s ním někdo do jednoho pytle?

01

Odpovědět

Hitler byl okultista.rnJaké všechny máte na mysli? V téhle diskusi jsou tak tři, které na to naráží, to je na to, jak se někteří církevní představitelé vyjadřují o homosexuálech, dost málo. A i s těmi je docela polemizováno. A žádný netvrdí, že jsou takoví všichni věřící. Takže pochybuju, že by tato diskuse mohla někomu ublížit.

00

Odpovědět

ukápla i slza :)

563

Odpovědět

Skvělej film, opravdu krásně uděláno. Bohužel jsem udělal chybu a začal si číst zdejší komentáře. Optimisticky až naivně jsem doufal v to, že myšlenka toho filmu přece otevře oči všem a všichni se nad sebou zamyslí, pochopí co se po nich chce a nebudem zas řešit blbosti. Tak zase nic, holt tu nenávist má naše rasa v povaze a nám, co nebyla naštěstí přidělená, nezbejvá nic jinýho, než se mlátit do palic

974

Odpovědět

Nikdy by jste se neměli cítit špatně kvůli tomu jací jste - největší lež na světě

3086

Odpovědět

ja nevim, napad dobry, snad to pomuze dobre veci, ale prislo mi trochu slabsi provedeni- mozna kdyby to zkratili tak by to melo vetsi efekt, navic ten nazev vubec nedava smysl, nemelo by to byt spis neco jako "da se zit bez lasky?" (netvrdim ze je to spatne prelozene, proste uz v originiale se mi to zda spatne)

2337

Odpovědět

"Love is all you need" je poměrně hodně známá písnička od Beatles...bydlíš pod kamenem? :-P

361

Odpovědět

všimli jste si někdo, že za dost problémů ve společnosti mohou církve a víry (resp. náboženství)? rnrnale jako vždy - je to o lidech, takže je jedno, jestli je někdo katolík, protestant, muslim, černý nebo bílý, pokud je někdo hovado, tak to ve výsledku nic nezmění (a jestli se dostane do nebe a já ne, protože mu "bůh odpustí", tak mě to vážně nasere :-)

4412

Odpovědět

Blbost. To je asi tak pravda, jako říct, že druhá světová vznikla, protože se Hitler zcvokl. Z lidí se stanou prasata, když dostanou moc a prostředky, neuchrání je od toho ani víra. Jsou lidi, kteří jsou dnes masakrováni ateisty, protože jsou křesťané.rnK videu.rnNa kraťas je to ujde, ale film si představit nedokážu. Stokrát omílané a převařené téma, které bylo zpracováno jinde jen v bleděmodrém (antisemitismus, černoši v Americe,...). Neukazuje nic nového, jen obviňuje jiné. Tak to půjde od šikany jednoho k šikaně jiného.

11

Odpovědět

ne nevšiml...protože lidi si stejně najdou duvod k nenávisti, závisti a ubližování...i bez toho aby řešili víru nebo ne...pokud chceš někoho ponižovat vždycky si najdeš nějakou odlišnost...at už jde o barvu pleti a nebo jen o město z kterýho pochází...rn¨rnja se chovám slušně a poctivě a nepotřebuju kvuli tomu uctivat imaginarního kamarada...mě to prostě přijde normalní

285

Odpovědět

Tady někdo objevil Ameriku :D

256

Odpovědět

Doporučuji sérii knih "Jeho temné esence", tam je velmi hezky ukázán vliv církví na lidi...

268

Odpovědět

LOL Nechtěl bych žít ve světě kde by se můj táta jmenoval Zdeněk a mamka Karel ...a učili by mě jak je správné nakládat synka do řiti ...ale film dobrý :)

2697

Odpovědět

Ty jsi se zřejmě díval na nějakou Béčkovou komedii že?

266

Odpovědět

+MorcatkoA nedívali se tady na ni náhodou všichni? Nebo snad myslíš, že šlo o muzikál?

2035

Odpovědět

+MorcatkoNe ja sem se díval na céčkovou komedii..;)

1925

Odpovědět

Tohle video je informativní pro děti tak do 15 let. BTW není přímo o homosexualitě, ale o ignoranství a hlouposti.

2242

Odpovědět

čekal jsem patos, ale video samo o sobě potěšilo. Opravdovýho patosu jsem se dočkal až v komentech ...

283

Odpovědět

Ahojte lidi chtěl bych vyjádřit jistý nesouhlas s tímto videem v průběhu sledování jsem se mnohokrát přistihl jak jsem naštvaný na homosexuální komunuti čistě jen kvůli tomu že šikanovali tu holku takže pro mne to video nesplnilo účel zadruhé odehrává se to v prostředí základní školy a v hodně scénách se tam ukazujou děti které kamarádí se stejným pohlavím jestli se podle jejich pravidel navzájem přitahovali trošku mi to nesedí no " normálního světa kde na základní škole kamarádí kluci s klukama a holky s holkama v asexuálním vztahu "

1975

Odpovědět

Proč by si kvůli tomuto videu měl být naštvaný na homosexuální komunitu? To tě nenapadlo, že je to tak právě proto, aby si zbytek světa uvědomil, jak se normálně k homosexuálům často "heteráci" chovaj. Zkus trochu zapojit myšlení prosím, názor je názor, ale tvůj je podle mého naprosto nesmyslný až urážlivý.

364

Odpovědět

+OpicakNeviděl jsi, co ti zvrhlí homouši té holčičce udělali? Fujtajbl!

2148

Odpovědět

+OpicakSankacoffee:rnTy jsi opravdu de*il. Copak ti nedošlo, že tohle se děje pořád, akorát že oběti jsou, jak ti říkáš, "zvrhlí homoši"?! Fujtajbl jsi maximálně tak ty,

322

Odpovědět

Když už se tu roztrhla diskuse o homosexualitě, zajímalo by mě, proč tolik lidí neustále apeluje proti možnosti adopce dětí do homoseuální rodiny. rnSice si už někteří připouštějí, že je to samozřejmě lepší, než aby dítě vyrůstalo v děcáku nebo kdyby vyrůstalo u nekompletní, nefungující nebo týrající rodiny. Stále tu ale panuje názor, že takové dítě bude směřovat k homosexualitě. Nechápu upřímně proč. rnNechápu, jak někdo může říct, že bude mít tyto tendence, protože žilo v blízkosti homosexuálů, když samotní homosexuálové měli heterosexuální rodiče a prostě neovlivňují jejich orientaci. Ani oni, ani rodiče, tak jak by mohli mít homosexuální rodiče takový vliv? Dle studií mají děti homosexuálů na tuto orientaci jen pozitivní názory a nemají k ní tendence. Žádné prostředí, ani pouze s výchovou matky zaručeně neorientuje děti k homosexualitě. To taky nechápu.. kdo rozhodl, že žít u matky znamená zženštilé chování (= později homosexualita?!) a ne pouze zvyk na ženskou přítomnost, tudíž vědomí o ní, rodinné hodnoty, strukturu "žena se stará o muže, žena + muž"?rnDalší je otázka šikany dětí. Ta se podle mě dá ale vyřešit snadno - poučením dětí a správnou výchovou od rodičů. Když to budou děti vnímat jako normální, nenapadne je jediné slůvko posměchu.

3310

Odpovědět

Nemyslím si, že je homosexualita proti přírodě. Kdyby byla, tak proč třeba takové kachny žijí většinou v homosexuálních párech? Mění se to jen v období páření a následně se k sobě vrací. A nejsou jediné... delfíny, velryby, plejtváci... . rnBohužel realita je taková, že se rozhodně za tolerantní národ považovat nemůžeme. Oproti ostatním možná(USA, Saudská Arábie,...), ale i tak je to pořád méně než můžeme udělat. Denně slyším nadávky typu: ,,To je buzna!'' apod. které ostatní používají pro lidi co vidí na ulici a vypadají dobře, nebo klidně pro kamarády ,,jen tak ze srandy''. A to rozhodně není v pořádku. rnCelé to jak vnímáme homosexuály je v nás zakořeněno kvůli církvi. Kdyby se k nim hned na začátku přistupovalo jako k normálním občanům nic bychom teď nemuseli řešit. (V tomto případě) Bohužel je většina planety věřících (proti víře jako takové nic nemám) a většina náboženství přistupuje k homosexuálním párům s odporem a jako k hříchu. Musíme si ovšem uvědomit, že stejná víra hlásá, že žena je pouze žebrem muže. A díváme se snad v Evropě na ženy jako na druhotní bytosti? Jak je možné, že ženy jsme se naučili respektovat, ale homosexuály ne. rnOsobně sdílím stejný názor jako Platón a to, že homosexuálové by neměli být vůbec řečeni v zákonech (sňatky, děti,...), ale měla by pro ně platit stejná pravidla jako pro hetero členy společnosti. Protože ve chvíli, kdy je v zákoně řečeno, že je schválené registrované partnerství, tak sice můžeme jásat, že zase o trochu ustupujeme homofobii, ale ve skutečnosti ještě prohlubujeme názor, že je stejnopohlavní soužití anomálie.

3320

Odpovědět

Homosexuálové jsou stejní a plnohodnotní lidé, ale homosexuální soužití anomálie bezvýhradně je.

2516

Odpovědět

+ElessarTakže podle tebe je homosexuál normální člověk, ale nemá právo na lásku?

352

Odpovědět

...a co si myslíš o zvířecích cirkusech? A kosatkách a delfínech, kteří jsou v akváriích? Mnohdy jsou inteligentnější než lidi, takže jsou v otroctví? rnrnJestli budeme rozvolňovat mravy dál a dál, nebude tady žádná úcta k autoritám, tak klidně můžeme zvolit koně do Senátu (ostatně, stejně by dělali to, co tam dělají senátoři dnes...)rnrn_____________________________rnCeterum censeo Carthaginem esse delendam

2119

Odpovědět

Myslím, že by to mohlo být dokonale reálné někdy v 60.letech. Výborný nápad, že to obrátili, nechápu stále lidi, kteří homosexualitu považují za úchylku. Proč by se lidi měli odsuzovat, protože jsou jiní? To je to stejné jako rasismus, nebo obyčejné - Mě se líbí něco jiného než tobě, seš divnej. Homofobie by měla být trestná.

3324

Odpovědět

To video ukazuje další věc co tady nikdo neřekl. A to, že internetová videa nemusí být vtipná aby si to někdo pustil. Jestli je homosexualita přirozená či ne to je filozofický problém. Přečetl jsem si ty komentáře, které říkají, že je to přehnané. Trochu ano je to filmek. Ale zase né o moc. Není inteligentní důvod proč homosexuály šikanovat. Souhlas. Ale, že to neni realita? Blbost. Zkoušely jste někdo o tom přemýšlet? Asi ne je to prostě stereotyp. Což je dle mé interpretace něco co maj lidi v makovici zafixované ať je to pravda nebo ne. Že vy lidi nesoudite podle orientace? Neni to pravda. Vemte si třeba když vidíte chlapa hubeného v unutém tričku řeknete si to je buzna. Nebo třeba se vám stalo, že když jste zjistily, že Sheldon z Teorie velkého třesku je gay tak jste se zarazily a začaly o něm přemýšlet jinak. (Btw Barney z jak jsem poznal vaši matku je taky gay.) Tento způsob myšlení tady je a nevymizí tak rychle pokud vůbec. Přirovnejme to ke středověku. Jak dlouho trvalo než jsme se mi Češi transformovaly z křesťanů, kteří si myslí, že odpustek je výhodná koupě k dnešnímu ateismu. Chci říct, že i když si myslíte, že jste tolerantní hluboko v sobě nejste.rnrnAbych odešel od svého monologu ve , kterém jsem se už ztratil (možná to někdo rozšifruje). zajímal by mě váš názor na to jestli je rozdíl mezi vnímání leseb a gayů. Už se nechci moc rozepisovat, ale podle mě ano.rnrnObyčejně se bráním vysokým hodnocením. Protože káždé video ať je jakékoli má 10/10 vždycky, protože ty co se jim to docela líbí daj automaticky 10 a těm co se to nelíbí se ani neobtěžujou ohodnotit nebo jsou přehlceni desítkovou většinou. Chci říct tohle bylo hodně dobrý proto so zaslouží vysoké hodnocení a to 7 z 10.

263

Odpovědět

Rozdíl mezi vnímáním leseb a gayů, určitě ve svém okolí pozoruji, a to v neprospěch gayů. Je velice zajímavé, že lesby příliš nevadí nikomu, ale gayové naopak spoustě lidem vadí. Často se s tímto paradoxem setkávám dokonce i u starších lidí, kdy jim lesby nevadí, ale gayové se jim zdají být "nechutní". Dosud mi nikdo z nich nedokázal vysvětlit proč to tak je.

270

Odpovědět

+PB01Já mám dojem, že to je prostě tím, že ženy jsou v tomhle ohledu víc tolerantní (nechci urazit žádné pány). Ženským je víceméně jedno, jestli jsou spolu dvě ženský a vzhledem k tomu, že se jim (většinou) pánové líbí, tak jim ani nevadí, že jsou spolu dva muži. Na druhou stranu, muži jsou v tomhle trochu jiní.. Protože se jim líbí dámy, tak jim nevadí, když jsou dvě spolu (co si budeme povídat, většinou to se jim to i líbí :D), ale u dvou mužů už je to dost negativní... Protože si to víc vztahujou na sebe. (Co kdyby po mně vyjel, atd...) A ženy to pak přebírají od nich. Samozřejmě, každý je jiný a tohle je jen teorie.

230

Odpovědět

+PB01Myslím, že je to tím, že mužům především se líbí bisexuální ženy a vzrušují je. Kolik mužů se dívá na lesbické porno a kolik na gayské? Navíc, když někoho nazvu "lesbou", není to pro něj urážka, ale "teplouš" určitě ano. Homosexuální muž je vnímán jako něco zženštilého, což se pro muže nehodí a je to ponižující, homosexuálním ženám se sice chechtají lidé, že sou to mužatky, ale je to pouze nepřitažlivé (což nevadí, stejně jsou na holky) a ne vyloženě směšné.

230

Odpovědět

+PB01Zoui: Právě že znám i několik žen, které akceptují lesby, ale nemají rády gaye. Pravděpodobně za tím bude to, o čem psal Werune. Nicméně jsem se také setkal se studiemi, které tvrdily, že většina žen jsou vlastně bisexuální, i když mají výhradně heterosexuální vztahy, takže to by mohl být také jistý faktor, pokud je na tom něco pravdy.

200

Odpovědět

At si bukvice mastej ptáky jak chtěj,je mi to putna.Na lesby bych dal ochranou známku a zařadil mezi ohrožené druhy.Jde o to,že ta celá jejich představa diskriminace/šikany se týká snad jen jich.Je to stejný jako tady s kofolama.Myslej si že jejich problém je víc než ostatní problémy.Celé je to přitažené za vlasy,přiroda to prostě takhle u lidí zářidila Muž/Žena ...nic víc.A to že si budou točit nějaký sračky CO KDYBY?.Na to jim sere pes.At se homosexulní páry klidně berou,maj svatby ja jim to přeju.Ale jestli chtěj dítě,tak at si ho udělaj.

2251

Odpovědět

nefunguje

186

Odpovědět

Zkus to znovu, upravil jsem kód.

180
Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)