Kartičky s idiomy pro výuku angličtiny

Angličtina může být někdy ošemetná, hlavně co se týče idiomů. Na našich facebookových stránkách jsme pro vás párkrát několik sad idiomů s českých překladem vytvořili. Dobrá polovina z nich pocházela z videí populárně naučného kanálu Extra Credits, který tu můžete sledovat každou neděli v 17:00. Pro ještě lepší podporu při učení angličtiny jsme si pro vás připravili kartičky s idiomy, které si můžete vytisknout, vystřihnout a přilepit si je třeba do sešitu, na nástěnku nebo si z nich udělat pexeso.

Co všechno kartičky obsahují?

Kartičky jsou stejné, jak je znáte z Facebooku. Jsou rozdělené na dvě části.

  • První představuje samotný idiom a grafickou pomůcku vystřihnutou přímo z dané epizody Extra Credits série (všechny zatím odvysílané díly najdete zde).
  • Druhá část cituje anglickou větu, ve které se idiom nachází, a její český překlad. V levém dolním rohu pak můžete vidět název odvysílané epizody, ze které idiom pochází.

Kde najdu všechny vydané idiomy?

Idiomy najdete na našem Google disku. V současné době tam najdete 59 idiomů ze čtyř sérií (první světová válka, první křížová výprava, kolaps doby bronzové a první opiová válka). Další idiomy z již vydaných sérií budou průběžně přidávány a ke konci jich bude něco přes sto. Vždy, když vyjde nová epizoda, najdete idiomy z ní zde. Paralelně s tím budou vycházet i na našem Facebooku, tak nás nezapomeňte sledovat.

A co dál?

Kartičky můžete využít ve škole, doma nebo kdekoliv jinde, kde vám budou dobrým společníkem při učení angličtiny. Pokud byste měli zájem o idiomy z epizody, která tu ještě není přeložená, napište nám na náš e-mail info@videacesky.cz nebo nám přidejte tip na video, který je k dispozici v pravém horním rohu stránky.

Autorka překladu a grafiky: Kara (e-mail)

Originální projekt: Extra Credits

Kartičky s idiomy jsou šířeny pod Creative Commons BY-NC-SA 2.0 license. To znamená, že kartičky mohou být užívány, upravovány a sdíleny zdarma pod stejnou licencí, ale nesmí být prodávány bez souhlasu autorů Extra Credits.

99 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:33
Počet zobrazení:2 002

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Díky moc. To jsem zrovna potřeboval.

30

Odpovědět

Karo to je krásný :O skvěle využitá příležitost! Díky!

60

Odpovědět

Jsem ráda, že se idiomy líbí. :)

60

Odpovědět

Objednávám pro celé ministerstvo!

320