Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Jak chtěl Philae přistát na kometě

Co že to Rosetta a Philae dělali posledních deset let? Evropská kosmická agentura se tímto krátkým videem rozhodla úkol těchto dvou vesmírných plavidel představit úplně všem. Philae ve středu 12. 11. 2014 provedl přistávací manévr, který se ale nepovedl podle představ. Modul se od komety odrazil a celý svět napjatě čekal, co bude dál. O necelých dvanáct hodin později však Philae začal komunikovat a ESA již zveřejnila i první fotografie z povrchu komety.

Etiketa plácnutí

Fenomén plácnutí (anglicky "high five") je nyní na vzestupu a proto by se měla dodržovat jistá pravidla, jak se při plácnutí máte a nemáte chovat. Doufám, že toto video vám pomůže vyhnout se jakýmkoli faux pas. ;)

Blíží se nedostatek pilotů?Wendover Productions

Jak se odvětví letectví rozrůstá, dost možná se blíží krize, na kterou můžeme doplatit úplně všichni. Ačkoliv to aerolinky nepřiznávají, pomalu začínají mít nedostatek pilotů. Mohou za to obří zámořské aerolinky, ale hlavně neuvěřitelně vysoké nároky na budoucí piloty. Má tato krize nějaké řešení?

Přípravy k invazi na GallipoliVelká válka

Britům a Francouzům bylo jasné, že k průlomu na západní frontě nedojde a tak se rozhodli zaútočit na turecký průliv Dardanely. Německá ofenzíva v Polsku byla zastavena a na scénu se opět vrací Conrad von Hötzendorf. Schválně si před zhlédnutím videa zkuste tipnout, co nařídil po neúspěšné zimní ofenzívě v Karpatech.  Poznámky: Zepelín je název pro ztuženou vzducholoď, které Němci za první světové války používali jako bombardéry. ​​​​​​ Dreadnought je označení pro kategorii bitevních lodí s větším počtem těžkých děl v pancéřových věžích a vesměs s turbínovým pohonem. Ve videu zmíněné rakouské dreadnoughty byly lodě třídy Tegetthoff vyzbrojené 42 děly různých ráží. 

Vánoční pudink

Vánoce se blíží a to znamená i spoustu dobrého jídla. Vánoční pudink je vynikající delikatesa a zde vám Curtis Stone představí jednodchý recept. Podívejte se i na další videa z našeho speciálu Vánoce 2015.

Souboj fotografů

Fenomén pojmenovaný "food porn" se šíří po hospodách a restauracích v celém světě. Zatímco fandové ho obdivují a nadšeně lajkují fotky na sociálních sítích, majitelé podniků si škubou vlasy, protože někteří hosté jsou pro dobrý záběr schopní šplhat po stolech a věšet se na lustr. Nepřeháníme, důkazem budiž toto kratičké video od Wong Fu Productions.

ProkurátořiLast Week Tonight

Systém prokurátorů v USA má vážné trhliny. Nejenže vám navrhují trest, jsou schopni také ovlivnit to, jaké důkazy se před soud dostanou. A to může být velký problém, když vám hrozí například trest smrti. Dá se s tím něco dělat?

Zakrývání chybNeumíš to s Photoshopem

Další díl You Suck at Photoshop. Dneska se s Donniem z MyDamnChannelu podíváme na tvary, barvy, odstraňování předmětů apod. Samozřejmě jako každý jiný díl - berte to s nadsázkou a hlavně chci upozornit na výskyt místy ne zrovna slušných výrazů. Každopádně doufám, že se vám bude líbit a další díl zase v sobotu. Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.  

Objevování opravdové PrahyVagabrothers

Dnešním videem se s duem Vagabrothers podíváme do Prahy. Určitě potěšíme ty z vás, kterým přišel jejich minulý výlet do San Sebastian příliš plytký. Navštíví totiž několik méně známých míst a bude to stát za to. Pokud vás video zaujme a budete chtít autorům něco vzkázat, určitě jim napište komentář k původnímu videu na YouTube. Když hovoří o Mostu svatého Karla, myslí samozřejmě Karlův most, úmyslně jsem tuhle chybku neopravoval.

Arcade Fire - The Suburbs

Po dlouhé době jsem se rozhodl, že se v Alternativním okénku vrátíme k indie rock skupině Arcade Fire. scr00chy pro vás již před rokem přeložil nádhernou písničku Wake Up z prvního alba, dnes od této kanadské skupiny, oceněné Grammy, uslyšíte píseň The Suburbs z jejich alba nejnovějšího. Určitě nesmím zapomenout zmínit, že za kolaborace samotných Arcade Fire a režiséra Spikea Jonze vznikl zajímavý krátkometrážní film Scenes from the Suburbs, a právě z něj pocházejí záběry v tomto videoklipu.

Na Autodoc

Vánoční píseň od The Killers

Skupina The Killers každý rok napíše a nahraje vánoční píseň pro charitu - letos pro organizaci Red, která bojuje proti AIDS. Většinou si k tomu přizvou hosta, jako jsou Dawes, Neil Tennant či Elton John. Tento rok se rozhodli ke spolupráci přizvat Jimmyho Kimmela.

Archer - promo 2. sezóna

Bombózně kreslený seriál Archer na stanici FX zaujme především humorem, totálně nablblým a namyšleným tajným agentem Archerem, což dokazuje i v traileru na 2. sezónu. Archer má i české fanstránky, kde se dají stáhnout titulky, které mají své mezírky, ale jak pevně věřím, v 2. sérce (začíná někdy v lednu 2011) se chlapci překladatelé polepší.

Urážky v ringu: Jennifer Lawrence vs. Chris Pratt

BBC Radio 1 představuje novou hru s názvem Playground Insults, kde hlavní roli hrají celebrity a jejich snaha urazit toho druhého. Ne vždy je to trefa do černého, ale mnohdy uslyšíme pěkně kousavé narážky. V tomto díle se proti sobě posadí Jennifer Lawrence a Chris Pratt. Kdo dokáže vymyslet horší urážku a vyhraje? Joy - narážka na drama film Joy, kde Jennifer hrála hlavní roli a zároveň joy = radost, potěšení Everwood - seriál z roku 2002, jedna z hereckých prvotin Chrise Pratta Konečně zvoní - seriál z roku 1989 původním názvem Saved by the Bell, z něhož se žádný z herců dále neprosadil

Je sezení nové kouření?

Poslední dobou lidstvo čím dál více sedí, doma, v práci, víceméně neustále. Je opravdu sezení nové kouření? V tomto krátkém videu se dozvíme, co může sezení způsobovat a pár jednoduchých rad, jak tomu snadno předejít. Jak jste na tom vy, kolik hodin denně prosedíte?

Sub-Zero má závraťDorkly Bits

Po delší době jsem si pro vás připravil překlad jednoho z nejnovějších dílů Dorkly Bits, který opět potěší všechny milovníky Mortal Kombatu. Sub-Zero se v něm dostane do nepříjemné situace, ze které není úniku...

Dj Lubel - Naser si, Steve!

Dj Lubel přišel s novou peckou, protože ho jeho kamarád Steve tak moc štve, až kvůli němu musel udělat písničku :) Používá jeho počítač, kazí mu balení holek, neumí basket. Prostě kamarád na nic. Další jeho videa můžete vidět tady a tady. VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO DĚTI.

Budeme dneska banánovat?Vlastně banán (S01E01)

72sec TV je korejský kanál, který razí heslo rychle, stručně, ale už ne tak úplně jednoduše. V minisérii Vlastně banán sleduje milostné příběhy několika korejských párů. My dnes přinášíme první dva díly, a jak se jistě přesvědčíte, myšlenky se na rande toulají úplně všude... První epizoda má výstižný podtitul: Budeme dneska banánovat? a druhá zase: Po banánu jsem tě začala mít ráda. 

Chameleon Circuit - An Awful Lot of Running

V komentářích pod posledním Charlieho videem vás bylo hodně nadšených z Chameleon Circuitu, skupiny která hraje Trock, hudbu o Doctorovi Who, a přálo si, abych přeložil nějakou další písničku. Tentokrát jsem pro vás přeložil písničku od Alexe Daye jménem An Awful Lot of Running z jejich prvního alba. Teď se na ni můžete podívat s oficiálním videoklipem z Alexova kanálu. A to jak s českými, tak s anglickými titulky. České titulky: Anglické titulky: