Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Dětská oslavaDeset pravidel

Dneska pár tipů pro rodiče, jejichž děti se rozhodly zrealizovat svojí velkou narozeninovou oslavu. Osobně jsem toho názoru, že pokud se nezachováte jako Michael Kessler, není už na tom moc co zkazit.

Co si myslí kočky?

Přáli jste si někdy vidět do hlavy domácím mazlíčkům? Věřte nám, že raději nechcete vědět, co si o vás myslí vaše kočka.

Odpovědnost policieLast Week Tonight

Zřejmě každý znás někdy viděl nebo četl o zásazích policistů v USA, při kterých zastřelili neozbrojeného člověka, často černocha. John Oliver se podívá na to, že i když panuje velké podezření, že zásah nebyl nutný, policisté před soud nejdou. Je to celé chyba jednotlivců, nebo systému?

Já ještě nechci umřítEquals Three

Protože videa z Rayova potažmo Robbyho kanálu i nadále mizí, byli jsme nuceni dva díly Equals 3 přeskočit. Snad vám dostatečnou útěchou bude pohled na unaveného pejska, sebevražednou vránu a holčičku, která svému bratrovi nechce dopřát normální život. Videa: - pejsek - vrána - sestra

Jak na profilovky

Dnes vám přináším návod, pro případ, že byste někdy potřebovali svoji fotku na obrázek profilu a zrovna nebyl po ruce nikdo, kdo by vás mohl vyfotit. Dozvíte se například, jaký úhel máte používat, co skrýt a co zase zdůraznit. A hlavně vydržte až do konce, protože teprve ten konec je nářez... ;-)

Carol of the Bells

Rád bych se s vámi podělil o svou nejoblíbenější vánoční koledu. Tou je Carol of the Bells neboli koleda zvonů, přesněji řečeno verze ze Sám doma, která mi přijde jako nejlepší. Najít k této verzi nějaký koukatelný klip je takřka nemožné, takže jsem vybral ten, kde k této koledě pouští obrázky s vánoční tématikou. Pevně doufám, že se vám tato koleda bude taktéž líbit.

Bill Bailey - Definitivní píseň o samotě, lásce a ztrátě

Billa Baileyho bude jistě mnoho z vás znát jako představitele Mannyho z i u nás slušně populárního seriálu Black Books. Stejně jako hlavní hvězda seriálu Dylan Moran i on pořádá komediální vystoupení. Zde ale veškerá podobnost končí. Bill Bailey se velmi zajímá o hudbu, studoval ji i na vysoké škole, a ovládá mnoho hudebních nástrojů. Proto jsou jeho stand-up vystoupení plná hudby.V tomto videu můžete vidět a slyšet Baileyho pohled na lásku v jeho (ne)tradičním love songu.

Záchodky a srandičkyThe Graham Norton Show

Helen Mirren a Martin Freeman si dnes postěžují, proč neradi chodí na veřejné záchodky a Will Smith si z Grahama bude dělat šprťouchlata. Poznámka: Naomie Harris a Will Smith spolu hráli v novém filmu Collateral Beauty.

Zastavárna na hraně zákona

Bryan Cranston a Aaron Paul ze seriálu Perníkový táta začínají nový byznys. Tentokrát už jen na hraně zákona. Jak to dopadne, když přijde zastavit svoji cenu za nejlepší vedlejší roli v komedii herečka Julia Louis-Dreyfus?

Master Chu and the Drunkard HuAngry Nintendo Nerd

Dnes vám přinášíme opět pohled na ranou tvorbu Jamese Rolfea. Bude jím krátké, ale o to zajímavější video. Výjimečné je především proto, že se v něm objeví vskutku originální hostující recenzent. A ač nemá příliš širokou slovní zásobu, na kvality recenzované hry na NES to bohatě postačí. Abyste se necítili ochuzeni délkou videa a hodili depresi z nového školního roku za hlavu, můžete se příští týden připravit na dvojitou dávku Nerda, o kterou se společně s kolegou Rizykem spravedlivě podělíme. V naší facebookové skupině už nyní můžete psát, která epizoda by vám příští pátek nejlépe zvedla náladu! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Oomph! - Gott ist ein Popstar

O německé skupině Oomph! se často říká, že má až moc společného s Rammstein. Nevím, na kolik je toto tvrzení pravdivé, ale alespoň podle mě se jim píseň Gott ist ein Popstar z alba GlaubeLiebeTod po všech stránkách povedla. A jak se líbí vám?

Singapur - deset nejzajímavějších místVagabrothers

Dnes se podíváme do zákoutí nejmenšího z asijských tygrů - Singapuru. A uvidíme víc než jen restaurace! Zajímavosti: Hainanské kuře získalo svůj název podle čínské nejjižnější provincie nacházející se na stejnojmenném ostrově. Nasi lemak je původem malajské jídlo založené na rýži vařené v kokosovém mléce spolu s listy rostliny Pandanus amaryllifolius, která je zatím českým názvoslovím nepolíbena.

NevěraPošahaná přítelkyně (S01E01)

Představuji vám nový heteroseuxální webseriál Psycho Girlfriend z produkce webu Reckless Tortuga, který pojednává o jedné, ne úplně normální, dívce. Na seriál jsem si brousil zuby už hodně dlouho, ale až teď jsem se konečně odhodlal a napřekládal pár epizod. Jeho hlavní předností je skvělé ústřední herecké duo, kterému budete role opravdu věřit. Navíc je tento seriál, ke kterému píše scénář sama hlavní herečka, doslova napěchován údernými hláškami a velkými zvraty. Děj je promyšlený a jednotlivé díly na sebe navazují, ale zároveň fungují i samostatně - jako komediální skeče. V prvním díle se seznámíte s ústřední dvojicí, kterou tvoří zdánlivě spokojení partneři Seth (Tommy Savas) a Brandy (Lindsey Reckis). Nicméně hned záhy zjistíte, že vše není tak idylické, jak to vypadá a že je Brandy tak trochu... jiná. Nové epizody očekávejte každou středu a neděli v 20:00.

První den v práciGary Saves The Graveyard (S01E01)

Komediální webseriál z dílny kanálu UCB Comedy popisuje příběh obyčejného chlápka Garyho, který získá novou práci na hřbitově a zjistí, že na něm v noci ožívají mrtvoly a on je musí hlídat. Jde o zábavný seriál se "zombie" tématikou, který čítá celkem 6 desetiminutových epizod. Vysílat ho budeme každou neděli ve 20:00, takže si tento čas někam zapište, nebo klikněte na tlačítko s připínáčkem pod videem a budete informováni o každé nově přeložené epizodě.

Jordan Peterson: Smysl života pro muže

Jordan Peterson mluví o významu zodpovědnosti, zejména pro muže. Vysvětlivky: Kurz navrhování budoucnosti (Future authoring program) – Automatizovaný online kurz, navržený Petersonem a jeho kolegy, který člověku pomůže navrhnout své hodnoty a plány do budoucna. Poslušnost (Agreeableness) – jedna z pěti složet psychologického modelu Big 5 Pád – část Starého zákona; vyhnání Adama a Evy z ráje (jedna z Petersonovo intepretací je, že si Adam a Eva uvědomili vlastní zranitelnost a smrtelnost) Ostrov potěšení (Pleasure island) je odkaz na místo ve filmu Pinocchio, kam jezdili mladí lidé holdovat alkoholu, gamblerství a vandalismu a nemít žádnou zodpovědnost. Poté se z nich stali osli a byli odvezeni do solných dolů. Hvězda – odkazuje se na hvězdu na začátku Pinocchia, která symbolizuje vyšší cíl.

Khajiité z ElsweyruSvět TES

Khajiité jsou rasou kočičích lidí, které jste ve hrách mohli potkat hlavně jako obchodníky nebo zloděje. Ale možná už nevíte, že jsou jednou z nejstarších a nejrozvinutějších civilizací na celém Tamrielu. Navíc jejich vzhled není jednotný, Khajiité mohou nabývat roztodivných podob. Jejich společnost i biologie je ovládána nebesy. A to doslova. V příštím díle se podíváme na poslední rasu, která nám schází. Na Vznešené elfy.

Velký čínský firewallHladová bestie

Opět je tu Hladová bestie a video, které přibližuje fungování čínské internetové cenzury. Musím se přiznat, že tohle byl pro mě poměrně tvrdý překladatelský oříšek, protože v počítačové terminologii nejsem příliš kovaná. Nicméně po narážkách na čínskou cenzuru v komentářích k videu Hladová bestie - Google mi připadalo vhodné vám tento klip zprostředkovat. Takže se pohodlně usaďte, sledujte a buďte vděčni za to, že našemu Internetu cenzura nevládne. Pokud bude zájem o další videa z tohoto pořadu, budeme je pravděpodobně přidávat jednou týdně jako takový miniseriál, takže pište ohlasy. ;-)

Hardly Working - Guy Ritchie

Nazdárek! Jsem překladatel Skodyna a budu vám přinášet převážně klenoty z CollegeHumor.com. Do budoucna se kromě Hardly Working můžete těšit i na sérii Jake and Amir. Pro ty z vás, kdo Hardly Working neznají - jedná se o oficiální projekt scénáristů z CollegeHumor Originals. Setkáte se v něm se všemi známými i neznámými tvářemi CollegeHumoru v těch nejabsurdnějších situacích. Vzhledem k tomu, že toto je úplně první díl na Videačesky, vybral jsem skeč, kde se vám většina protagonistů pěkně představí jménem. Ovšem bude to ve stylu Guye Ritchieho, takže nebude nouze o jadrnou mluvu! Tím chci říct: Video je do 18 let nevhodné!   Jen tak pro zajímavost, kdyby se vám zdálo, že už jste tyto herce někde viděli: Streeter Seidell - Prank War Amir Blumenfeld - Prank War a Jake and Amir Sarah Schneider - Full Benefits Sam Reich, Josh Ruben - Troopers

Sex v pornu vs. sex v běžném životě

Jestli jste se někdy dívali na porno a jestli jste někdy měli sex, víte, že ty dvě věci jsou docela rozdílné. Ale jak rozdílné jsou konkrétně? Rozdíly jsou objasněné pomocí jídla, tak dobrou chuť!

Třicetiletá válka

23. května 2018 to bylo přesně 400 let od pražské defenestrace v roce 1618 a počátku třicetileté války. Aktéry této války a její dopad na civilní obyvatelsko v německých zemích uvidíte v krátkém videu od stanice ZDF.

Eddie Izzard o počítačích

Po delší době je tu znovu velmi neobvyklý stand-up komik Eddie Izzard, který je v zahraničí mimořádně úspěšný, zde na VideaČesky však jeho krátké klipy moc dobře nepochodily. Pro některé to možná bude úplně první zkušenost s tímto komikem, který se nestydí za svou zálibu v oblékání se do dámských šatů a jehož stand-up komedie často zachází do absurdního humoru a surreálna... Každopádně zde bude mluvit o vámi jistě blízkém tématu - o počítačích.

Herní večerThe Online Gamer (S01E01)

Mnozí z vás nejspíše zaregistrovali, že začneme ode dneška vysílat webseriál s názvem The Online Gamer. První díl jsme tu už kdysi dávno přeložili, a tak je načase si ho připomenout, ještě než sem přidáme novou epizodu. Na tu se těšte už ve 20:00. Taky jste pařani, kteří mastí hry po netu? Pokud ano, tak jste určitě podobnou situaci zažili. Pokud ne, pravděpodobně jste ji zažili taky. Online hraní je fenomén, který se šíří rychlostí světla. Pokud si nedáte pozor, můžete vy nebo váš blízký skončit takto.

Pořádná ránaVideo Game High School (S01E01)

A máme tady první díl slibovaného nového webseriálu Video Game High School (Střední škola videoher), což je nový webseriál z dílny týmu Rocket Jump Studios známého Freddieho Wonga, jehož videa jste u nás již mohli sledovat. Vznikl díky financím vybraným od fanoušků přes Kickstarter, kde se vybralo 273 725 dolarů, což je na webseriál úctyhodný rozpočet. Díky tomu se tedy můžete těšit na velmi slušné efekty a scény. Čeká vás 9 epizod, jejichž délka se pohybuje od 8 do 21 minut a setkávat se s tímto seriálem budeme každý pátek v 17:00. Video Game High School, jak už název napovídá, je webseriál o střední škole, kde se vyučuje hraní her. Odehrává se v budoucnosti, kde se hraní věnuje prakticky každý a nejlepší hráči jsou považováni za opravdové celebrity. Příběh sleduje Briana D, který se na této škole ocitne v podstatě náhodou a snaží se prosadit. Osobně považuji VGHS za velmi povedený webseriál. Rozhodně se budete bavit a technické zpracování je na webseriál na opravdu skvělé úrovni, takže se vyplatí udělat si na něj chvíli čas. Herecké obsazení se také povedlo. Uvidíte známé osobnosti webseriálového světa jako Justine Ezarik (iJustine), Shiru Lazar (The Partners Project), Harleyho Morensteina (Epická žranice) a další. A objeví se také jeden filmový a seriálový herec, kterým není nikdo jiný než Zachary Levi, který ztvárnil roli Chucka ve stejnojmenném seriálu..

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK