Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Otázky, které se nedostaly do testůMock the Week

Frankie Boyle a spol. tentokrát zaimprovizují na téma „otázky, které se nedostaly do letošních testů.“  Pozn.: Kerry Katona je zpěvačka skupiny Atomic Kitten, která měla problémy s drogami.  Stewart Francis naráží na typicky kanadský výraz „eh“ se širokým spektrem použití.

Lewis Hamilton v Top Gearu

Dnes vám přináším rozhovor s Lewisem Hamiltonem z roku 2007, tedy po jeho první sezóně ve formuli 1, kdy mu titul proklouzl mezi prsty i kvůli soupeření s vlastním týmovým kolegou, Fernandem Alonsem. Dozvíte se, co cítí těsně před nárazem do zdi z pneumatik, a uvidíte, jak mu šlo obligátní Top Gear "kolo".

Zero 7 - Destiny

Jak jsem psal minule, v Alternativním okénku se zaměřím i na jiné styly než alternativní rock. Proto vám dnes servíruji překlad mé oblíbené písně od skvělé trip-hopové kapely Zero 7. Pokud nevíte, co je to trip-hop, a děsí vás přílišná podobnost názvu s hip-hopem, který třeba vůbec nemusíte, můžete se uklidnit. Trip-hop je druh taneční hudby, která je hrána na elektrické nástroje a vyznačuje se pomalým tempem. Tento hudební styl prý vznikl v britském Bristolu. Trip-hop je hodně instrumentální (často se v písních vůbec nezpívá), využívá velké spousty zvukových efektu a nerapuje se v něm. Je to prostě taková uklidňující muzika ideální k poslechu po opravdu náročném dni. :-) Nejznámějšími trip-hopovými kapelami jsou zřejmě Massive Attack a Portishead. Druhou zmíněnou kapelu budete moci vidět naživo na letošním ročníku slovenského festivalu Bažant Pohoda, ne který se i já sám již podruhé chystám. Zero 7 je elektronické duo, které tvoří Henry Binns a Sam Hardaker. Nicméně na jejich koncertech uvidíte na pódiu většinou mnohem více lidí. Spolupracují totiž s celou řadou hudebníků a především vokalistů, kteří pomáhají svými hlasy dotvořit jejich výbornou hudbu. Své hlasy jim propůjčil například José Gonzáles, Sia Furler (od které už jsem tu jednu píseň překládal a bohužel docela propadla), Mozez, Tina Dico a další... Na svém kontě mají zatím 4 studiová alba, ze kterých u mě vede jejich debut Simple Things (2001). Přesto drží laťku kvality stále hodně vysoko a často poslouchám i jejich ostatní placky. Znali jste trip-hop, než jste si přečetli tento text? Jaká je vaše nejoblíbenější trip-hopová kapela? Živé vystoupení: Oficiální videoklip:

Detektiv lži #3Jimmy Kimmel Live!

Detektiv lži znovu útočí a pokusí se dostat z nevinných dětí pravdu a víc než to. Tentokrát má Jimmy na návštěvě osmiletého Ethana, o kterém dostal Jimmy předem nějaké informace, ale jak sami uvidíte, tak Ethan je oříšek i pro zkušeného moderátora.

HydlideAngry Video Game Nerd

V dnešní epizodě se Nerd odvážně pustí do neprobádaných hlubin pokladnice her na NES, ve které objeví cosi zvané Hydlide. A buďte si jisti, že nejde o žádný poklad... Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Rhett a Link: Najdi rozdíly

Dvojici Rhett a Link si už můžete z jednoho videa pamatovat. Dneska vám přinášejí hudební video s hledáním rozdílů. Tak schválně, kolik jich najdete? Doporučujeme pustit celé video v HD nejsdříve s titulky a poté titulky vypnout stisknutím ikony "CC", kterou najdete v přehrávači vpravo nahoře, abyste se mohli soustředit na hledání rozdílů. Jako rozdíly se nepočítá drobný nesoulad v choreografiích nebo neovlivnitelné věci, jako třeba pohyby záclon. Pro hledání rozdílů doporučuju video pustit v HD a dočasně vypnout titulky v pravém horním rohu videa.

Jak fungují 3D brýle

Pokud jste někdy v kině hloubali nad tím, jak to ti filmaři vlastně dělají, že je ten film jako živý, a nikdo vám nebyl schopen dát uspokojivou odpověď, toto video je určeno právě vám. Problematiku filmů ve 3D vám osvětlí profesor Phil Moriarty v naučném videu z YouTube kanálu Sixty Symbols.

Steve Carell má velkou hlavu

Se Stevem Carellem tu už pár videí máme. Letos sice definitivně seknul se seriálem Kancl, ve kterém ho od příští sezóny nahradí James Spader, ale to neznamená, že by Steve zahálel. Už 15. září má do českých kin vyrazit film Bláznivá, ztracená láska, ve kterém si střihne jednu z hlavních rolí. A právě s tímto filmem souvisí i dnešní výborné video, ve kterém zjistíte, jak náročné má Steve požadavky na designéry filmových plakátů. ;-)

Jon Lajoie - Krvavé Vánoce

Když už jsou ty Vánoce, vytahuji z archivu jednu klasiku od Jona Lajoie, která už upadla v zapomnění a dnes nás dokonce v požadavcích někdo prosil o to, abychom ji přeložili. Zajímavostí je, že jsem toto video nahrál na web v den jeho založení (28. ledna 2010) a je to 2. přeložené video, které se tu po spuštění stránek objevilo. Teďuž si ale užijte vánoční písničku s promyšleným textem, brutálním dějem a skvělou pointou v závěru. Přeji příjemnou zábavu. :-)

2013: Scénky z klobouku #4Whose Line Is It Anyway?

Dnes tu pro Vás máme další Scénky z klobouku. Tentokrát se ke Colinovi, Ryanovi a Waynovi přidal Jonathan Mangum. Pozn.: Hned na začátku Jonathan odkazuje na předchozí hru v témže díle, kde Ryan přiznal, že nikdy neviděl sérii Návrat do budoucnosti.

Creedence Clearwater Revival - Fortunate SonHudební klenoty 20. století

Konečně mezi Hudení klenoty 20. století zařazujeme notoricky známou pecku, která se mezi vašimi přáními objevila vícekrát, než bylo zdrávo. Při poslechu tohoto songu vám určitě naskočí záběry z filmu Forrest Gump, konkrétně tedy scény z Vietnamu. O další info o kapele a písničce se postará během dne Kari. Fortunate Son mohli poprvé fanoušci skupiny slyšet na albu Willy and the Poor Boys v roce 1969. V tomtéž roce vyšla také jako singl a umístil se na 14. místě americké hitparády. Píseň se stala díky svému textu velmi populární během války ve Vietnamu. Objevila se také v mnoha počítačových hrách (Battlefield, Call of Duty), filmech (hlavně Forrest Gump) a reklamách (Wrangler Jeans). Díky popularitě této písně si můžeme pustit také spoustu jejích coverů. Creedence Clearwater Revival byla americká rocková skupina, která existovala od prosince 1967 do června 1972. Vznikla ve městečku El Cerrito ve státě Kalifornie. Skupinu tvořili sólový zpěvák, kytarista a textař John Fogerty, jeho bratr a doprovodný kytarista Tom Fogerty, baskytarista Stu Cook a bubeník Doug Clifford. Jejich hudební styl zahrnoval rock and roll i rock. Navzdory jejich původu ze sanfranciského zálivu, jsou někdy zmiňováni jako skupina, která ovlivnila southern rock. CCR jsou stále hráváni v rozhlasových stanicích po celém světě a často figurují v různých médiích. Skupina prodala 26 milionů alb jen v samotných Spojených státech. CCR byli v roce 1993 uvedeni do Rokenrolové síně slávy.  

Rammstein - Sonne

Sonne od Rammstein, i s vámi navrhovaným přenosem z koncertu, konečně spatřuje světlo světa i zde. :) Tato skladba byla původně určena jako hudba znějící při nástupu boxera Vitalije Klička na plac. Přestože z toho nakonec sešlo, stále v sobě obsahuje části, které mají něco společného s boxem. Samotný text však jako vždy nutí k zamyšlení a je v něm vidět analogie i s jinými záležitostmi. Více prozrazovat nechci, takže repráky nahlas a přesvědčte se sami. ;) Zúčastnili jste se již někdy koncertu skupiny Rammstein? Podělte se s námi o případné zážitky do komentářů. ;) Originální videoklip: Přenos z koncertu:

Intronaut - HarmonomiconMetalové okénko

Dnešní Metalové okénko bude mít výjimečně pomalé tempo. Američtí Intronaut mají za sebou turné se skupinami jako Mastodon, Tool a Between The Buried and Me. Jejich styl je poměrně těžko definovatelný, obsahuje prvky jazzu, polyrytmy. Byla by chyba, kdyby si někdo o jejich hudbě udělal obrázek na základě jednoho singlu. Ten dnešní je ze čtvrtého z pěti alb Habitual Levitations (Instilling Words with Tones).

Terapie začínáThe Joker Blogs (S01E01)

Děj série The Joker Blogs je zasazen do období po konci filmu Temný rytíř - Joker (Scott McClure) byl umístěn do Arkhamské psychiatrické léčebny, kde se poprvé setkává s doktorkou Harleen Quinzelovou (Kira Westberg).  Naštěstí pro nás doktorka (a znalci komiksu jistě uhodli, že nejde o nikoho jiného než budoucí Harley Quinn, kterou její obsese Jokerem v budoucnosti přivede na stranu zla) vše zaznamenává videokamerou. Seriál je koncipován jako série Jokerových terapeutických sezení v léčebně. V rozhovorech nechybí ani občasné rýpnutí do Batmana nebo Harveyho Denta. Ačkoliv jde zpočátku v podstatě výhradně o záznam samotného Jokera (a klobouk dolů před hereckým výkonem), postupně se seznamujeme s jednotlivými členy léčebny. Joker si užívá manipulaci a hrátky se svým okolím a tak věřte, že některé z nich potká nehezký (a předčasný) konec. Jednotlivé díly na sebe navazují a Joker si pro nás připravil dokonce i několik speciálů (např. velikonoční nebo valentýnský).

Pearl Jam - BlackHudební klenoty 20. století

S dnešním hudebním klenotem zabrousíme do devadesátých let ke skupině Pearl Jam. Píseň Black napsali kytarista Stone Gossard a zpěvák Eddie Vedder na debutové album Ten, vydané roku 1991. O tom, že se kapela navzdory přání studia Epic Records rozhodla jít hned na začátku spolupráce vlastní cestou, svědčí fakt, že Pearl Jam odmítli natočit k písni klip. A protože hudební videa bývají cestou ke zviditelnění, slávě a penězům, udala kapela tímto gestem jasný směr své existence. Eddie Vedder to vysvětlil tím, že je píseň příliš křehká na to, aby ji nechal zničit světem byznysu. Čtenáři časopisu Rolling Stone píseň Black zařadili na deváté místo mezi nejlepšími baladami všech dob. Pearl Jam začínali jako rocková kapela v roce 1990 v Seattlu. Brzy se však s kapelami Nirvana a Alice in Chains stali hlavními představiteli žánru grunge 90. let, ačkoli zvuk Pearl Jam nebyl tolik tvrdý a vyhraněný. Odmítnutí videa u písně Black bylo jen první vlaštovkou toho, co bylo v dalších letech pro Pearl Jam typické. Když distributor vstupenek Ticketmaster prodával předražené lístky na jejich koncerty, kapela raději zrušila v roce 1994 celé turné. Časopis Rolling Stone v roce 2006 tyto události okomentoval slovy, že Pearl Jam strávili většinu minulé dekády snahami o zničení vlastní slávy. Velký úspěch už prvního alba Ten byl členům Pearl Jam nepříjemný, a to zvláště Eddiemu Vedderovi, na kterého se v roli frontmana upírala největší pozornost. Skupina však svůj věhlas často využívá při koncertech pro charitu. Do roku 2009 zatím Pearl Jam vydali 9 alb.

Monarchy feat. Dita Von Teese - Disintegration

Přinášíme vám druhý videoklip britského synthpopového dua Monarchy, kteří si tentokrát přizvali "na pomoc" americkou zpěvačku, tanečnici a modelku Ditu Von Teese, bývalou manželku Marilyna Mansona. Jedná se o prozatím poslední singl, který kapela vydala na začátku letošního roku. Připomínáme, že si toto originální londýnské duo budete moci naživo vychutnat na letošním ročníku festivalu Sázavafestu, který se letos poprvé uskuteční ve Světlé nad Sázavou.Ve spolupráci se Sázavafestem jsme pro vás přichystali soutěž o dva volňásky na letošní ročník tohoto festivalu. Stačí nám zaslat na mail soutez@videacesky.cz odpovědi na jednoduchou otázku: Kde se Sázavafest loni konal a kolikrát se na daném místě konal celkově? Do předmětu mailu napište "Sázavafest" a ve zprávě nezapomeňte uvést vaše jméno a příjmení. Odpovědi můžete zasílat až do 23:59 dne 23. června a 25. června vylosujeme dva šťastné výherce. Více informací o festivalu najdete zde.

Fascinating Aïda - Levné lety

Fascinating Aïda je britské komediální pěvecké trio, které vystupuje se satirickým kabaretem. Od svého vzniku v roce 1983 získalo několik ocenění a širokou fanouškovskou základnu po celém světě. Slovníček nejbritštější britské angličtiny: morn - zkáceně morning - ráno the do - společenská akce / večírek / party frugal - skromný, hospodárný, šetrný to trawl - lovit ryby sítí bedad - překvapivě / k našemu překvapení bargain - výhodný obchod / výhodná koupě begorrah - irský slangový výraz pro "Sure and by God." - dalo by se přeložit jako propána nebo u všech svatých abreast - bok po boku feck - slangová verze fuck iddle - ošidit crap - hovno / blbost / kecy underground - metro (v am. angličtině subway) arse - slangová verze ass - prdel ack - irský slang pro záchod gobshite - naprostý a dokonalý idiot (pobavil mě Urban Dictionary, když jako příklad uvedl Liama Gallaghera) shite - slangová verze shit - hovno hark - naslouchat eejit - další irský slangový výraz pro debila

Samuel Comroe o Tourettovu syndromu, pejscích a sexuStand-up

Samuel Comroe je výborný stand-up komik, který je na první pohled netradiční... má totiž Tourettův syndrom, takže chvílemi náhodně mrkne nebo hodí hlavou. Nicméně jeho velkou výhodou je to, že dokáže být vtipný i bez toho, aby se všechny jeho vtípky točily okolo jeho nemoci. Kdysi jsme tu už jedno jeho krátké stand-up vystoupení přeložili a dnes vám přinášíme nášup v podobě tohoto 25minutového videa. Snad se bude líbit!

Vincent

Vincent je krátký film z roku 1982, animovaný pomocí techniky stop-motion. Vypravěčem je Vincent Price, herec známý z hororových filmů. Také je to první krátký film Tima Burtona.

Před kamerou: Emma Stone

Novinářka Lynn Hirschberg provedla řadu exkluzivních rozhovorů s celebritami, ze kterých se následně sestříhaly tyto "medailonky". Dnes před kamerou uvidíte Emmu Stone, známou například z filmů Zombieland, Panna nebo orel, Černobílý svět a Bláznivá, zatracená láska.

TurbulenceKey & Peele

"Pravidla jsou od toho, aby se porušovala." Tímto heslem se dnes bude řídit Key v roli cestujícího, který letí letadlem a potřebuje si nutně odskočit. Peele to ale nenechá jen tak, protože svítí kontrolka a všichni musí mít zapnutý pás.

Johnny SilákLast Week Tonight

Každý rok se na plátna kin dostane několik superhrdinských filmů. Někdo si právem může stěžovat, že jsou si všechny hodně podobné. Ale od toho je tu John Oliver, který přijde se svým vlastním superhrdinou. Poznámka: Insane Clown Posse - Americké rapperské duo, které vystupu se stylizovanými klaunskými maskami. Na internetu se nejvíce proslavili skladbou Miracles, ve které nedokáží pochopit, jak fungují magnety.

Doktor TvrďákSaturday Night Live

Při své návštěvě Saturday Night Live se nám Adam Driver ukázal jako Kylo Ren v přestrojení. V další scénce vyměnil sithský plášť za doktorský a začaly se dít věci... Poznámka: Některé slovní obraty jsem musela upravit, stejně tak vyměnit fotbal za bowling, aby to v překladu dávalo smysl.

V ne tak daleké galaxiiChad Vader (S01E01)

Darth Vader, slavný a obávaný Sith, má bratra. Bratra, který ale není tak úspěšný, jako on. Pokud tedy za úspěch nepovažujete kariéru na pozici vedoucího denní směny v supermarketu. O slastech a strastech tohoto povolání a života s ním spojeného se můžete přesvědčit v tomto novém webseriálu. Příjemnou zábavu. S Chadem se na našich stránkách budete ode dneška setkávat každou sobotu a úterý ve 20:00.

Star Wars: The Old Republic E3 Trailer

Nové MMORPG Star Wars: The Old Republic, odehrávající se několik set let po ději Star Wars: Knights of the Old Republic. Podle vývojářů společnosti Bioware se bude jednat o první online hru zaměřenou na příběh, kde budou rozhodnutí hráčů způsobovat různé zvraty v ději. Zvěřejněny byly zatím dva trailery, tento je nejnovější z výstavy E3 2010.

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)