Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Dystopie a apokalypsy: 1984Extra Credits

Před 70 lety zemřel George Orwell. A jak si ho připomenout lépe než jeho nejslavnějším dílem? Knihou, která pojednává o společnosti řízené Velkým bratrem a poukazuje na to, jak velkou svobodu jsme schopni obětovat pro naše vlastní „bezpečí“. Hlasujte na Facebooku o dalším díle.  

Conan recenzuje hru Michael Phelps: Push the LimitCONAN

Nový díl Clueless Gamera již delší dobu nevyšel, a tak jsem se rozhodl přeložit jednu z vůbec prvních epizod tohoto Conanova "pořadu", kterou jsme si šetřili na horší časy. Conan si v ní s Aaronem vyzkouší sportovní hru Michael Phelps: Push The Limit a pokusí se vcítit do ženské závodnice.

Možnost volbyEpic NPC Man

Mnoho her se tváří, že dává hráčům ohromnou svobodu a možnost volby, jak směřovat příběh. Jak to ale vypadá ve skutečnosti? Záleží vůbec na tom, jakou možnost vyberete?

Bee Gees – I Started a JokeHudební klenoty 20. století

V pondělí 20. května to byl rok, co svět opustil zpěvák kapely Bee Gees Robin Gibb. Tak, jako jej loni poctil vzpomínkou bakeLit, i dnešním hudebním klenotem si na tuto slavnou kapelu na okamžik zavzpomínáme. Pro mnohé jsou dnes Bee Gees synonymem disko hudby 70. let. My se však podíváme na začátek jejich kariéry, na smutnou a textem velmi zajímavou skladbu I Started a Joke, která se v roce 1968 objevila na jejich albu Idea. Robin Gibb se zdráhal vysvětlit, o čem text vlastně je. Vyjádřil se, že každý si jej musí interpretovat sám. V roce 1995 přišla s úspěšnou cover verzí kapela Faith No More, vlastní verzi ale nabídli například i The Wallflowers.

Nedoceněná mistrovská díla Louvru

V minulém videu nám byly představeny některé zajímavé exponáty v Louvru. Dnešní video vám představí další zajímavá umělecká díla, tentokrát taková, která jsou návštěvníky často přehlížena a nedoceněna, přestože jsou nesmírně fascinující.

Vědecké objevy roku 2014

Rok 2014 byl pro vědu velice přínosný. V tomto videu časopisu Science se můžete podívat na několik nejvýznamnějších objevů (téměř) uplynulého roku.

Snílek DaveyAngry Video Game Nerd

Nerd se trochu unaveně pustí do další hry na NES nesoucí název Day Dreamin' Davey. Hra vyšla z rukou firmy HAL, která se mimochodem podílela i na Kirbym nebo Super Smash Bros. To by nemusela být tak špatná hra, ne? Tímto dílem však dnešní dávka AVGN nekončí! Nezapomeňte navštívit VideaČesky.cz ve 21:00, kdy se už pro vás chystá vámi zvolený a po čertech dlouhý díl.

ADAM: Epizoda 1Oats Studios

ADAM je projekt Unity enginu, který jej používal k propagaci vlastních služeb. Letos na podzim se v něm rozhodli pokračovat v Oats Studios. Brzy se tedy můžete těšit na pokračování tohoto příběhu.

WrestlingLast Week Tonight

Wrestling patří mezi jeden z nejoblíbenějších sportů v USA i v některých dalších zemích. Přestože všichni vědí, že se jedná spíš o divadlo, na oblíbenosti mu to neubírá. Avšak život wrestlera má i stinné stránky, na které se John Oliver dnes zaměří. A je ředitel WWE Vince McMahon skutečně takový idiot?

Pan Šampón

Další výtvor Raye Williama Johnsona z jeho kanálu Your Favourite Martian možná po hudební stránce leckomu nesedne, to by vás však nemělo odradit od poselství obsaženého v textu, které velice dobře vystihuje nejenom Rayův názor na všechny "šampóny".

SpaceX připojí k internetu celý světSvět Elona Muska

SpaceX si vytyčilo pořádně ambiciózní cíl – v následujících letech hodlá do vesmíru vynést tisícovky satelitů, které budou poskytovat internetové připojení po celém světě v rámci projektu Starlink. Už teď v květnu firma vyšle prvních několik desítek družic určených pro ostrý provoz. V patách však mají řadu dalších vážných konkurentů. Více o projektu Starlink najdete v článku na ElonX. Video už je trochu starší, takže u některých věcí mezitím došlo ke změnám a obsahuje pár nepřesností: SpaceX místo 4425 satelitů nakonec vynese skoro 12 000 satelitů. Má na to už jen 8 let. OneWeb nakonec vynesl prvních šest družic až v únoru 2019, a i když plánuje v budoucnu využít také raketu New Glenn, ta poletí nejdříve v roce 2021. Zmíněná cena 5 milionů dolarů za start je spíše dlouhodobým cílem SpaceX, kterého bude možné dosáhnout až s chystanou raketou Starship (dříve BFR).  

Jaké to je vlastnit rámen restauraci?

Další video z kanála Life Where I'm From (Tam, odkud pocházím). Tentokrát natočili, jaké to je mít svou vlastní rámen restauraci. Vyzpovídali majitele, představili hlavní jídla a ukázali jaký takový život vlastně je. Až se některým věcem ani nedá věřit...

Pokémon GOGradeAUnderA

V dnešním videu Grade rozebere několik problémů, které provázely Pokémon GO měsíce po vydání hry. Přestože jsou některé ze zmíněných nedostatků již minulostí, dlouhodobé ignorování hráčů ze strany vývojářů mělo za následek rapidní pokles popularity. Video pochází z léta 2016, kdy hra dosahovala nevídané popularity. Poznámky: Caitlyn Jenner - V současnosti světově známá celebrita, v minulosti však americký atlet Bruce Jenner, který v roce 2015 podstoupil změnu pohlaví.

SpolubydlícíŽivot na koleji (S01E01)

Je tu první díl nového seriálu a mně je jasné, že se na něj určitě snese vlna kritiky. Z traileru totiž seriál vypadal výborně a první díl vám bude připadat zřejmě celkem o ničem. Musím říct, že když jsem začal seriál sledovat já, prvních pár dílu mě také moc nebavil, nicméně pak se mi seriál začal líbit víc a víc a postupem času jsem se u něj skvěle bavil. Proto vás prosím, abyste mu dali i přes pomalý rozjezd šanci a hned ho neodsuzovali. Nicméně pokud bude mít prvních pár dílů vesměs negativní ohlasy a rapidně klesající sledovanost, seriál samozřejmě utnu a nechám prostor jiným videím... Další díl se zde objeví už ve středu ve 20:00.

RozpoutáníCompulsions (S01E01)

Me and My Dick se uchýlil ke konci a na jeho místo přichází již zmiňovaná náhrada. Několika cenami ověnčený osmidílný seriál Compulsions (volně přeloženo jako Choutky). Děj se točí okolo tří hlavních postav, z nichž každá má nějaké zvrácené choutky. V dnešním díle se blíže seznámíme s Markem. Skvělá kamera, scénář i hudba vás pohltí do děje natolik, že se budete těšit na další a další díly. Seriál rozhodně není vhodný pro citlivky. Ti z vás, kdo si troufnou, mohou nyní zhlédnout první epizodu. Další díl bude následovat již tuto středu v 17:00.

Na Autodoc

Pizza je vražda!!!

Noviny, zprávy, internet. Média nám dnes říkají, jak je všechno kolem nás nezdravé. To je moc tučné, tamto má v sobě špatné látky, tamhleto zas něco. Měli bychom tedy razantně zakročit a změnit naše jídelníčky? Jak se s tím vypořádat, uvidíte v minutovém skeči Pop Friction, ve kterém vystupuje Julian Smith.

Sněhurka v reálném životě

Jak by vypadala Sněhurka v reálném světě? Podívejte se, jak si to představuje Anke Engelke z komediálního seriálu Ladykracher, která kromě moderace sama hraje v podobných skečích.

OneRepublic - Apologize

Dnes již klasický hit od OneRepublic z desky Dreaming Out Loud. Jistě všichni znáte z rádií verzi, kterou vylepšil/zkazil (nehodící se škrtněte) Timbaland. My si však poslechneme a zároveň podíváme na originální verzi této písně. Pro porovnání remix od Timbalanda zde.  

Nepovedené záběry: Jak jsem poznal vaši matku (1. řada)

Americký sitcom How I Met Your Mother si okamžitě po svém uvedení získal spoustu příznivců. A to dokonce i v České republice. Společně s architektem Tedem už sedmým rokem hledáme budoucí matku jeho dětí. Kromě jeho příběhu sledujeme i osudy jeho přátel - právníka Marshalla, učitelky ve školce Lily, televizní reportérky Robin a nezdolné hláškovací mašiny Barneyho. Scénáristy napsané vtipy jsou sice výborné, ale někdy při natáčení vznikají mnohem vtipnější situace, které většina lidí nikdy neuvidí. Proto jsme se rozhodli vám postupně zprostředkovat otitulkované nepovedené záběry ze všech dosavadních řad. Dnes začínáme s řadou první. Poznámky k překladu: - Pam - několikrát zmiňovanou Pam je jedna z kmenových režisérek seriálu od jeho počátku. Většinou bývá na herce pořádně přísná. - NBC a CBS - HIMYM vysílá americká televize CBS, NBC patří ke konkurenci. To jen pro vysvětlení poslední scény.

Je na oběžné dráze místo pro 12 000 satelitů Starlinku?Svět Elona Muska

Už zítra chce SpaceX vynést prvních 60 satelitů pro svou ambiciózní konstelaci Starlink, kterou bude po dokončení tvořit skoro 12 000 malých družic. Je na oběžné dráze vůbec dost místa pro tolik satelitů? Ohrozí to ostatní družice nebo ISS? A co problém vesmírného odpadu? Nově přeložené video se pokusí odpovědět na některé z těchto otázek. Video už je poněkud starší a v té době se toho o Starlinku moc nevědělo, a tak na problematiku nahlíží jen z jedné strany (potenciální potíže, které může tolik satelitů způsobit). Pro kompletnější obrázek je ale potřeba zmínit také kroky, které SpaceX podniká, aby k nastíněným problémům nedocházelo: Satelity budou mít vlastní pohon a budou schopny se vyhnout případné srážce s jiným objektem – ať už jiným satelitem, vesmírným smetím či nefunkčním satelitem z vlastní konstelace. Dosluhující satelity (předpokládá se životnost zhruba 5–7 let) budou včas přesunuty na takovou orbitu, která zhruba do jednoho roku způsobí vstup do atmosféry, kde satelit shoří. Tento proces je o dost rychlejší, než co momentálně vyžadují mezinárodní standardy. Většina konstelace se bude nacházet na velmi nízké oběžné dráze, kde se problém vesmírného smetí řeší sám. Orbity budou tak nízko, že satelity budou muset periodicky udržovat potřebnou výšku pomocí motorů, jinak by následkem atmosférického tření došlo v řádu týdnů k deorbitaci. I pokud tedy satelit selže a přijde o možnost vlastního pohonu nebo se přeruší kontakt se Zemí, během krátké doby sám shoří v atmosféře a nepřispěje tak k problému vesmírného smetí. Satelity budou v první fázi vypouštěny ve výšce 350–430 kilometrů, takže i pokud vypuštění selže nebo budou některé družice po vypuštění nefunkční, už za pár týdnů dojde k jejich deorbitaci. Družice jsou navrženy tak, že se po deorbitaci kompletně rozpadnou. Žádná jejich část tedy nedopadne na zemský povrch, kde by mohla někoho ohrozit. Pro více informací o projektu Starlink navštivte článek na ElonX.

SpaceX-plozeSmarter Every Day

Možná jste před půl rokem slyšeli o havárii rakety od společnosti SpaceX. Podobné havárie byly v té době tři a ve videu se dozvíte, proč jsou tyto havárie přínosnější než povedené lety a i něco o fungování ISS (Mezinárodní vesmírné stanice).

Santa letos nepřijde

Nápaditý klip na ochranu životního prostředí zaměřený na severní pól a jeho ledovce, ve kterém vás varujeme samotný Santa Claus ztvárněný hercem Jimem Carterem. Toho znáte ze skvělého anglického seriálu Panství Downtown, kde hraje komorníka pana Carsona.

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK