Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Revoluce sociálních médií

Po úspěšných videích Věděli jste, že...? a Miniaturní svět přichází další podobné video, které vám ukáže fakta o sociálních médiích, které jsou dnes hodně rozšířené. Všichni už dnes máme Facebooku, popř. Twitter, koukáme na YouTube, seznamujeme se s ostatními na internetu a podobně. S takovou koncentrací uživatelů a potenciálních zákazníků se samozřejmě okamžitě vyrojí lidé s nápady na prodej a snaží se těžit peníze. Jsou tedy staré reklamní metody účinné anebo jsou sociální média opravdu takový převrat? Pozn. k překladu: Millenials jsem přeložil jako Novou generaci. Hlavně proto, že neexistuje přímý překlad tohoto slova. Millenials nebo také Generace Y označuje generaci lidí, kteří se narodili zhruba v 80. a 90. letech. Objeví se i pojem Generace Z, který označuje mladou generaci narozenou nejpozději v 90. letech. QQ je v podstatě Instant Messenger. Umožňuje komunikaci mezi dvěma uživately. RenRen je čínská obdoba Facebooku. LinkedIn je obchodní sociální síť. Hledají se zde zaměstnanci, spojují důvěryhodné firmy atd. BKohtakte (Vkontakte) je zase ruská napodobenina Facebooku, která se používá v Rusku, Ukrajině, Kazachstánu a Bělorusku. Encyklopedia Britannica je největší tištěná encyklopedie na světě. ROI jsem přeložil jednoduše jako návratnost i když doslovný překlad by byl závratnost z investic (Return of Investment). TiVo a DVR jsou v podstatě rekordéry, akorát mnohem promakanější. Jsou připojené na síť odkud můžete sledovat filmy v televizi kdy chcete, přeskakovat reklamy, pauzovat apod. Kindle eBooks jsou elektronické čtečky knih, které pracují s tzv. elektronickým inkoustem. Dale Breckenridge Carnegie byl spisovatel a lektor, který psal a vyučoval o sebezdokonalování, umění obchodovat, firemních školeních apod. Stejně jako v Věděli jste, že...? zde zazní písnička Fatboy Slim – Right Here Right Now.  

Drink (Drive parodie)

Film Drive od režiséra Nicolase Windinga Refna s Ryanem Gosslingem v hlavní roli se stal takřka přes noc kultovním, a ač někdo nemusí tak ocenit jeho děj, režie a hypnotická atmosféra stojí za to. Skupinka nadšenců a fanoušků se rozhodla, že vytvoří velice povedenou parodii s takřka identickými herci a scénami. Tak posuďte sami, jak by vypadal Drive s několika promile v krvi.

Já nejsem jako ty

Přátelství, partnerství, jakýkoliv typ vztahu se může změnit během hodiny, dní, týdnů nebo měsíců. Den nikdy nekončí tak, jak začal. Krátkometrážní love story navazující na téma loňské gay pride. Coming out a jeho úskalí v životě jsou a vždy budou hlavním tématem LGBT komunity. Letošním tématem gay pride je pak "Povstaň proti homofobii", které míří spíš na zahraniční země, kde lidská práva nejsou na úrovni těch našich.

Blade Runner a celofánThe Graham Norton Show

Ryan Gosling a Harrison Ford zavzpomínají na své otce a natáčení nového filmu Blade Runner. A taky přijde řeč na celofán. Líbí se vám tento klip a VideaČesky? Hlasujte pro nás v anketě Křišťálová lupa v kategorii Zájmové weby.

Dala Anneka Rice příteli kopačky před seskokem padákem?Would I Lie to You?

Rozešla se Anneka Rice s přítelem v letadle těsně předtím, než vyskočila ven? Lee má kromě Anneky v týmu Liz Carr, Davidovi pomáhají hádat Samson Kayo a Miles Jupp. Poznámka: Tisíc stop je cca 300 metrů, 8 000 cca 2,5 km a 12 000 cca 3,5 km. Padákem se může skákat od 700 metrů, tandemově se skáče nejčastěji mezi 3 000 a 4 000 m. Anneka Rice je známá pořadem Challenge Anneka (Výzva pro Anneku), kde vždycky dostala nějaký pro ni předem neznámý úkol, který musela do několika dní splnit.

Jedna nocFull Benefits (S01E01)

Full Benefits je nový seriál College Humoru, který u nás budete pravidelně nacházet každé úterý ve 20:00. Spolupracovníci College Humoru David a Sarah prožijí společnou noc, což samozřejmě ovlivní jejich pracovní vztah, když se vše snaží ututlat. Jak moc dobře jim půjde přetvářka před ostatními kolegy, uvidíte v pilotním dílu s názvem Jedna noc. Líbí se vám první díl nového seriálu? Budete jej sledovat?

Bill Burr o dceři, Hillary Clintonové, protestech a dopinguCONAN

V neděli jsme tu měli jeho stand-up a dnes další z řady rozhovorů u Conana. Bill Burr je v poslední době velmi častým hostem, protože jeho názory diváky vždy pobaví. Při poslední návštěvě se Bill rozpovídal o své novorozené dceři a o tom, jaké to je být otcem, na rovinu řekl, co si myslí o Hillary Clintonové, která v prezidentských volbách podlehla Donaldu Trumpovi, poté zhodnotil americký průvod za práva žen, v rámci kterého se proti Trumpovi demonstrovalo, a na závěr se již podruhé vyjádřil k problematice dopingu (poprvé tak učinil, když kdysi u Conana obhajoval cyklistu Lance Armstronga).

Rosalía: Zůstanu s tebou

Populární španělská zpěvačka Rosalía, která je známá svým originálním hudebním stylem mezi elektropopem, hip hopem a flamencem, zahajovala letošní galakoncert filmových cen Goya s písní “Me quedo contigo” (Zůstanu s tebou).  Rosalía nezklamala, a jak je jejím zvykem, potěšila obecenstvo svým krásným hlasem a upřímným projevem. Doprovodil ji sbor Jove del Orfeó Català. Poznámka:  “Me quedo contigo” je píseň španělské skupiny “Los Chunguitos”.

Drop the Mic vs. Cara Delevingne & Dave FrancoThe Late Late Show with James Corden

Na dnešní rapový souboj si do své show James Corden pozval mladou hereckou krev v podobě 23leté anglické modelky/herečky Cary Delevingne a 31letého amerického herce Dava Franca. Poznámky: Ve videu zazní spousta narážek na Davidova staršího bráchu Jamese, taktéž herce "Teď mě vidíš" - narážka na film Now You See Me, v češtině přeložený jako Podfukáři Marky Mark - pseudonym Marka Wahlberga v počátcích jeho kariéry, kdy byl rapperem / Donnie Wahlberg - jeho méně známý bratr, taktéž herec Alison Brie - herečka, se kterou je Dave Franco zasnoubený Poppy Delevingne - starší sestra Cary, taktéž modelka Dave Franco se objevil v poslední sérii oblíbeného sitcomu Scrubs Cara Delevingne otevřeně přiznává, že je bisexuálka

Co je Bouba a co Kiki?Tom Scott

Existuje vztah mezi tím, jak slova znějí a co představují? Podle zakladatele moderní lingvistiky Ferdinanda de Saussura nikoliv, ale od té doby nám už mnoho lingvistických výzkumů ukázalo, že to tak nemusí platit vždy. Je to ale jen teorie, nebo potvrzený fakt? Poznámka: Okluzivy jsou souhlásky, při jejichž artikulaci vzniká úplné uzavření cesty výdechovému proudu (např. p, b, t, d) – definice dle Akademického slovníku cizích slov.

Na Autodoc

Seriálové premiéry: Touch

Dnes si představíme drama Touch – nový projekt Kiefera Sutherlanda (24 hodin). Seriál se soustředí na autistického chlapce Jakea, který nemluví a je fascinován čísly. Tak se to alespoň vždy jevilo jeho otci, Martinu Bohmovi (Sutherland). Teď se ale začíná ukazovat, že je všechno trochu jinak a že Jake je jedním z hrstky lidí, kteří dokážou vidět vzorce a spojitosti mezi jednotlivými událostmi nejen v minulosti a přítomnosti, ale i v budoucnosti. Jsou čísla jeho pokusem o komunikaci? A pokud ano, dokáže si jeho otec vše správně vyložit a reagovat včas? Datum premiéry: 25. ledna (pravidelné vysílání až od 19. března :() Stanice: FOX Máme se konečně na co těšit?

Rod CleganeHistorie Hry o trůny

Z dnešního vyprávění se dozvíme něco více o bratrech z rodu Clegane. Čí zásluhou jsou tak dobří v zabíjení? Vyprávět bude Sandor Clegane neboli Ohař. V seriálu jej ztvárnil Rory McCann.

Proč se přejídáme?

Taky patříte k lidem, kteří nedokážou odmítnout dezert ani po sebelepším jídle? Nebo se nedokážete zastavit v polovině pytlíků s chipsy? V tomto videu se dozvíte, jak je to možné a jak se bránit.

Hádanka o ragnarokuTED-Ed

Uchopte Mjölnir a pomozte Ódinovi zabránit bájnému konci světa. Dokážete vyřešit hádanku od Ted-Edu a zachránit Valhallu před ničivou zkázou? Pravidla: 1. Najděte cestu, která vede podél celého těla hada. 2. Přes žádný úsek nemůžete běžet dvakrát. Můžete však opakovaně proběhnout místa, kde se jednotlivé úseky kříží.

Utajené výhody roušekFoil Arms and Hog

Roušky, roušky, roušky. Již delší dobu velké téma, které hýbe celým světem. Ať patříte k těm, kteří roušky proklínají, či k těm, kterým nevadí, následující video vám jistě vykouzlí na rtech (i pod rouškou) úsměv. V následujícím videu odhalíte přísně střežené tajemství, totiž jaké výhody vám může taková rouška přinést… Líbí se vám video? Našli jste si i vy na roušce něco pozitivního? Nebo ji snad ze srdce nesnášíte? Podělte se s námi o své zkušenosti v diskuzi.  

Produkční vlog Hobita #1Vlog Hobit (S01E01)

Po veleúspěšné trilogii Pán Prstenů se hodně dlouho spekulovalo, zda-li bude Peter Jackson pracovat i na Hobitovi a jestli vůbec nějaký Hobit bude. Po dlouhém, předlouhém přetahování dostal Hobit konečně zelenou a Peter Jackson se rozhodl fanoušky obdařit unikátním pohledem do zákulisí formou průběžných vlogů. V průběhu následujících dvou let, než se Hobit dostane do kina, tedy můžeme očekávat nepravidelné pohledy za kulisy přímo od samotného tvůrce. Četli jste Hobita? A četli jste vůbec Pána Prstenů? Těšíte se na film, nebo vás nezajímá? .