Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Zakrývání chybNeumíš to s Photoshopem

Další díl You Suck at Photoshop. Dneska se s Donniem z MyDamnChannelu podíváme na tvary, barvy, odstraňování předmětů apod. Samozřejmě jako každý jiný díl - berte to s nadsázkou a hlavně chci upozornit na výskyt místy ne zrovna slušných výrazů. Každopádně doufám, že se vám bude líbit a další díl zase v sobotu. Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.  

Výsledky voleb 2020Last Week Tonight

Prodloužená epizoda pořadu Last Week Tonight s Johnem Oliverem se z pochopitelných důvodů soustředí na aktuální téma prezidentských voleb. Jak hodnotí Oliver volební výsledky, co si myslí o Trumpových narčeních z podvodů a jaké klady či zápory vnímá bezprostředně po volebním týdnu?  Poznámky: James Woods – známý americký herec a producent, který bývá kritizován za svůj politický přechod od demokratů k republikánům. Best Buy – řetězec obchodů s elektronikou Guvernér Stone Cold – Oliver naráží na podobu guvernéra Fettermana a slavného pro-wrestlera Stevea Austina, přezdívaného Stone Cold. Tričko s nápisem – muž, který narušil vystoupení, měl na triku nápis BBQ, Beer, Freedom = grilování, pivo, svoboda. Na vysněném tílku Johna Olivera pak mimo jiné vidíme nápis FOIA Request = žádosti FOIA, přičemž jde o zkratku pro Freedom of Information Act, zákon o svobodě informací. Ve videu je použit volnější překlad. Pizzagate – známá konspirační teorie, která spojovala síť amerických pizzerií s organizovanou pedofilií. Obraz s krysami – jedná se o obraz Dlouho vzhůru od Briana Swordse z Yorku, jde o odkaz na část jedné z předchozích epizod (která ovšem není na YouTube), kde John Oliver kupoval tuto podivnou erotickou malbu. Zahradní párty z filmu Uteč – narážka na intenzivní scénu z filmu o rasové nesnášenlivosti Tato epizoda měla premiéru 8. listopadu 2020.

John Oliver u Davida LettermanaLate Show

John Oliver si vyzkoušel i pozici hosta v talk show, když navštívil The Late Show Davida Lettermana. Budou se bavit hlavně o fotbale, a to by nebyl John Oliver, kdyby neupozornil na jisté nekalosti v anglické lize.

LaosGeography Now!

Dnes se podíváme pro změnu do Jihovýchodní Asie. Laos je vedle Thajska a Vietnamu často zapomínanou zemí, ale jeho historie spojená s Francií, ale v moderních dějinách také s USA nebo Vietnamem a Čínou z něj dělá jedinečnou zemi s vlastními tradicemi, atmosférou a také třeba nezvyklými válečnými suvenýry. Poznámka: Zmiňovaný díl o Lotyšsku najdete s českými titulky přímo na YouTube.

Pravé já

Co je pravé já? A co se stane po smrti? V tomto záznamu se vám na tyto otázky pokusí odpovědět Alan Watts.

Je Miku Hatsune autentičtější popstar než Lana Del Rey?

Dnes už lidem vadí všelicos. Že se zpěvačky odívají příliš spoře, že zpěváci všeobecně v klipech propagují jen "to jedno" nebo že si někdo poupravil svůj životní příběh. Přitom nám ale nedělá sebemenší potíže fantazírovat o fiktivních postavách a dosazovat si je do našich vlastních smyšlených situací a světů. No, posuďte sami. S kým byste raději zašli na kafe? S Miku Hatsune, nebo s Lanou Del Rey?

Martina McBride - Wrong Baby Wrong

V našem country okénku nesmí chybět Martina McBride, další superstar v country music. Martina se narodila v roce 1966, nahrávací smlouvu sice podepsala již v roce 1991, slavnou se však stala až díky svému čtvrtému albu (které se stalo třikrát platinovým) v roce 1997. Do této doby vydala deset studiových alb (sedm z nich se stalo zlatými či platinovými), z nichž vzešlo padesát singlů. Z jejích ocenění můžeme jmenovat třeba CMA Award v kategorii zpěvačka roku, kterou obdržela celkem čtyřikrát a drží tak rekord spolu s Rebou McEntire v počtu vítězství, McBride byla také čtrnáctkrát nominována na Grammy. Z jejích dalších hitů uvádím můj oblíbený song I Just Call You Mine, dále například This One's For The Girls, Concrete Angel nebo I'm Gonna Love You Through It.

Avengers: Infinity WarFilmové a seriálové trailery

Film Avengers: Infinity War je začátkem vyvrcholení desetileté ságy jménem Marvel Cinematic Universe. Plánujete na film jít do kina? Těšíte se, nebo máte obavy, jak tenhle neuvěřitelný mix všemožných superhrdinů dopadne? Napište nám své pocity do komentářů.

Mr. FreezeHistorie komiksových postav

Dnes se podíváme na padoucha s chladnou logikou a ledovým srdcem. Doktor Viktor Freeze dělá vrásky na čele Batmanovi už několik desetiletí, během kterých se stal jedním z nejoblíbenějších padouchů DC univerza.

Neukřižovaný Dježíš

Po úspěšných tarantinovkách se chystá další brutální film s historickým pozadím - Ježíš Kristus vstal z mrtvých a po bolestivém ukřižování rozhodně necítí tolik empatie a laskavosti jako kdysi. Užijte si tento trailer s hvězdným obsazením. P.S. Tato parodická ukázka běžela v populárním komediálním pořadu Saturday Night Live, a kolem skeče se rozvířila vlna kontroverze - mnoho věřících jej odsuzuje jako urážející a za hranicí vkusného humoru.

Archer - promo 2. sezóna

Bombózně kreslený seriál Archer na stanici FX zaujme především humorem, totálně nablblým a namyšleným tajným agentem Archerem, což dokazuje i v traileru na 2. sezónu. Archer má i české fanstránky, kde se dají stáhnout titulky, které mají své mezírky, ale jak pevně věřím, v 2. sérce (začíná někdy v lednu 2011) se chlapci překladatelé polepší.

Film: Film

Celý rok sbíral Jimmy Kimmel trpělivě zástup hollywoodských celebrit, aby celému světu představil ve svém oscarovém speciálu trailer na nejlepší film všech dob. Rád bych vám vyjmenoval, kteří šťastlivci si v něm zahrají, ale bylo by to na dlouho. Těšit se ale rozhodně můžete na Toma Hankse, Charlize Theron, George Clooneyho nebo Meryl Streep a spoustu a spoustu dalších... kromě Matta Damona.

Truhla s poklademEpic NPC Man

Zpočátku to tak možná nevypadá, ale tohle video je sequel jednoho z předchozích videí z názvem Ubohý prodavač, takže pokud jste jej ještě neviděli, koukněte na něj jako první.

KřtinyDeset pravidel

Po odmlce je zde další díl Michaela Kesslera - tentokrát o křtinách. Nedávám si to sice jako novoroční předsevzetí, ale pokusím se, aby se zde díly opět objevovaly pravidelně, nebo alespoň pravidelněji. :) Vysvětlení č. 3 - Jde o parodii skeče Zwei Herren im Bad (Dva pánové ve vaně) od německého umělce Loriota.

Průmysl filmových trailerů

Mnoho lidí předpokládá, že trailery vytváří přímo studia, ale v LA už je tvorba trailerů samostatný vzkvétající průmysl. Vytvoření dobrého traileru znamená být originální při používání hudby i výběru replik, ale také je důležité třeba držet se pravidel ratingu. Poznámka: Slovo trailer je odvozené od slovesa "to trail", které znamená následovat.

Na Autodoc

LaraBraunovi (S01E01)

Jediné, co neonacisté Thomas a Kai chtějí, je točit videa na svůj YouTube kanál. Jednoho dne však zazvoní zvonek u jejich dveří... Osmidílný miniseriál Braunovi (Familie Braun) získal v roce 2016 cenu akademie Romy a Německou cenu komedie (za nejlepší inovaci) a v roce 2017 cenu mezinárodní Emmy (za nejlepší minisérii).

Perpetuum Jazzile - Africa

Toto video mě na první zhlédnutí naprosto dostalo. Jedná se o vystoupení slovinské vokální skupiny Perpetuum Jazzile ze soutěže Vokal Xtravaganzza 2008. Vystupující vám nejdříve předvedou úchvatné ztvárnění deště a poté navážou známým hitem Africa od americké skupiny Toto. Přeji příjemnou zábavu.

Vy jste planeta Země: 4 minuty, které vám změní život

Dostali jsme možnost žít na naší planetě Zemi jako jediné z celé sluneční soustavy. Odměňujeme se jí však ničením, likvidací a spoustou dalších věcí, díky kterým si z této planety děláme nepřítele. I přesto všechno nám ale stále dává vše, co k životu potřebujeme.U tohoto videa vám nebudu přát pěknou podívanou, ale popřeji vám zamyšlení. Stále si totiž neuvědomujeme, na jak křehkém kousku vesmíru jsme dostali právo žít.

Co by se stalo, kdybyste nikdy nepřestali jíst?Life Noggin

V dnešním díle Life Noggin Blocko vysvětlí, kolik bychom měli správně jíst různých minerálů a živin. Také zjistíme, že smrt přejezením na návštěvě u babičky je nepravděpodobná (i když to tak mnohokrát nevypadá). Pozn.: USDA je U. S. Department of Agriculture (Americké ministerstvo zemědělství). LDL cholesterol se také nazývá zlý cholesterol.  

Arnoldova pizzerie

Pamatujete si ještě, jaké akční hrdiny hrál v dobách své největší slávy Arnold Schwarzenegger? Americké komediální duo The Jerky Boys nám ukáže, jak by se takový drsňák zhostil tak obyčejné práce, jakým je prodej a rozvoz pizzy.

Koťata léčí stres

Jak bojovat se stresem? Kanál SoulPancake vymyslel roztomilý způsob. Spojil se s firmou Purina a do centra Los Angeles postavil skleněnou krychli s koťaty z tamního útulku. Potom jen stačilo najít dostatečně vystresované dobrovolníky, které mohli mezi zvířectvo vpustit, aniž by věděli, co na ně uvnitř čeká. Myslím, že tohle video má terapeutické účinky i na dálku. Chtěli byste takovou terapii zažít na vlastní kůži?

5 tipů pro efektivnější učení

Taky máte pocit, že škola sotva začala a už vám z toho jde hlava kolem? Jste během distanční výuky odkázáni na knihy víc, než by se vám líbilo, a nevíte, jak s tou spoustou informací v nich naložit? Ve videu z kanálu Logical Lemon se dozvíte pár tipů, jak se učit rychleji a efektivněji. Během videa taky padne návrh, abyste se podívali i na jiná videa o učení z téhož kanálu, ta tady s českými titulky zatím nemáme, takže dejte vědět, pokud máte zájem :).

Nebezpečné pamlsky ze surové kůže

Přestože titulek následujícího videa možná sám o sobě nezní tak zajímavě, tohle video by měli vidět minimálně všichni pejskaři, kteří považují žvýkací kosti ze surové kůže za zdravé pamlsky pro svoje mazlíčky.  Vázané nebo lepené kosti z chemicky ošetřených a očištěných vrstev kůže mají totiž do přírodní pochoutky dál, než se na první pohled mohlo zdát...   Poznámka překladatele: FDA: Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (Food and Drug Administration) ve Spojených státech

Jak nemocný byl Hitler?

O Hitlerovi koluje mnoho informací pravdivých i lživých a ve vztahu k jeho zdravotnímu stavu tomu není jinak. V tomto videu se dozvíte, zda byl opravdu závislý na kokainu, k čemu byl ve 2. světové válce pervitin a zda mohla být Hitlerova onemocnění spolu s jejich léčbou alespoň částečně zodpovědná za jeho psychický stav ke konci války, a tím i za hrůzy, ke kterým pod jeho velením docházelo.