Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Chytré objektyNeumíš to s Photoshopem

Donnie se vrací v dalším videu, aby vám ukázal jak pracovat se Smart Objects neboli Chytrými objekty. Jako vždy v jeho tutoriálu můžete najít dvojsmysly, úzce spjaté s jeho životem. Jaké má problémy tedy dnes? A změní se něco do budoucna? Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Život uvnitř jakuzy

Japonská jakuza je organizací, která se podobá mafii, ale přesto má svá specifika. Belgický novinář směl po několik let navštěvovat jednu takovouto rodinu a měl povolení fotografovat. V tomto krátkém videu se s vámi podělí o některé své poznatky.

H+ Epizoda 12: Konec hledání

Během chvíle klidu se Francesca snaží z Kennetha dostat, co všechno ví. Ovšem mezitím už po něm někdo pátrá. Všechny dosud odvysílané epizody seriálu najdete zde.

Výměna manželekDěsivé dějiny

Reality show Výměna manželek jistě všichni, alespoň z doslechu, znáte. Avšak dokážete si ji představit v dávné historii? O tom, jak by taková výměna vypadala mezi Athénami a Spartou, se přesvědčíme právě teď.

Julian Smith: Špatné aplikace

Vlastníte iPhone? Pokud ano, tak víte, že existuje celá řada více, či méně hloupých aplikací. V dnešním videu, které opět pochází z pera Juliana Smithe, se podíváme na některé opravdu špatné aplikace.

Vánoční duch

YouTube uživatele s nickem nigahiga už jste tu v několika videích mohli vidět. Dnes vám přináším video, ve kterém vám sdělí svůj názor na Vánoce a vánoční koledy. Co znamenají Vánoce pro vás? Snažíte se nakoupit co nejvíc dárků, nebo si jen užíváte chvíle strávené s rodinou?

Epizoda 1 (S01)Little White Lie (S01E01)

Nic není nekonečné, a tak musel na řadu přijít i prozatím poslední projekt skupiny StarKid. I když se zde vysílá jako poslední, tak je paradoxně první, protože tento seriál vzniknul ještě před Very Potter Musical a před Me and My Dick. Budou zde staré známé tváře a pár nových nebo ne tolik známých. Tento projekt vznikal když byli všichni ještě na škole a bohužel se natočila jen první série, potom někteří herci odjeli a pokračování se nikdy neuskutečnilo. Doufám tedy, že se vám seriál bude líbit i přes otevřený konec.

Christian Kane - The House Rules

Jako další song z country okénka jsem si pro vás připravila písničku od Christiana Kanea. Pokud jsem v prvním příspěvku psala, že country music je moje srdcová záležitost, tak Kane je srdcová z nejsrdcovějších. :D Takže se předem omlouvám, pokud bude popisek delší. ;) Herec a zpěvák Christian Kane (pro své fanoušky prostě jen CK) se narodil 27. června 1974 v Dallasu. Někteří ho možná znají jako Eliota Spencera ze seriálu Dokonalý podraz (LEVERAGE) nebo jako ďáblova advokáta Lindsayho McDonalda, kterého si zahrál po boku svého nejlepšího kamaráda Davida Boreanaze v seriálu Angel. Ti, kteří ho znají jako herce, často neví o jeho pěvecké dráze, která začala ve stejnou dobu jako ta herecká. V prosinci minulého roku mu vyšlo CD s názvem The House Rules. Přestože je označováno jako debutové, první není. V roce 2000 vydal CD jako kapela Kane, kterou vytvořil s kamarádem Stevem Carlsonem, v té době ale nebyli zaštítěni žádným hudebním vydavatelstvím. Jak říká, v té době byli jediná country kapela v L.A., hráli v klubech většinou po rockových kapelách. Aby udrželi pozornost publika, nemohli hrát žádné balady a klasické country. Jak Christian říká, oni hrají "country with a little gasoline" a podle mě to nejlépe vystihují slova z The House Rules - "It's a country music, a little soul, it's a rock'n'roll, rodeo." Poté následovalo v roce 2004 album Live in London. Od té doby jsme my, fanoušci (tzv. kaniacs), čekali dlouhých 6 let na další CD. Dočkali jsme se v prosinci 2010, kdy už pod záštitou vydavatelství Bigger Picture Group vyšlo již zmiňované album, které produkoval slavný Bob Ezrin. Ten má na svědomí alba takových umělců jako jsou Pink Floyd, Kiss nebo 30 Seconds to Mars. Klip k písni The House Rules režíroval Chrisův herecký kolega z LEVERAGE - oscarový Timothy Hutton (alias Nate Ford). I když jsou oba na klip pyšní, já mezi jeho velké zastánce nepatřím. Zajímavostí je, že lidé v publiku nejsou žádní najmutí komparzisté, ale skuteční fanoušci. Před chystaným natáčením se stačilo přihlásit a přijet na natáčení, dorazili například i skalní fanoušci z Japonska. Jako "security" se zde objeví i další kolega z LEVERAGE - Aldis Hodge (alias Hardison). Pro zajímavost dávám pár odkazů na moje nejoblíbenější písničky: More Than I Deserve je nejromantičtější písnička, jakou jsem kdy slyšela. Další úžasnou skladbou je All I Did Was Love Her. Z těch rychlejší třeba Seven Days nebo Callin' All Country Women. A pro ty, kteří stále nevěří, že i takhle může znít country, je tady typicky americké country - Crazy in Love. Ale co vám budu nalhávat, já miluju všechny jeho písničky. ;) Pozn.: Pro anglicky zdatné zde od 1:16 názorná ukázka a vysvětlení "Rule #7" (Pravidlo číslo 7). :D

Alexandr Veliký #1

Prvotřídní YouTube kanál EpicHistoryTV přináší historickou sérii o Alexandru Velikém, který vydobyl jednu z největších říší v historii. Za použití herního enginu hry Total War se podíváme na ty největší bitvy, strukturu jeho armády a ve čtyřech dílech tohoto dokumentu budeme svědky Alexandrova vzestupu a konce. 

HydlideAngry Video Game Nerd

V dnešní epizodě se Nerd odvážně pustí do neprobádaných hlubin pokladnice her na NES, ve které objeví cosi zvané Hydlide. A buďte si jisti, že nejde o žádný poklad... Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Toho si nevšímejte, to jen prší bombyDruhá světová válka

Britové podnikají nálet na Berlín, Němci na Londýn, čínští komunisté bojují proti čínským nacionalistům a Italové ztrácí lodě ve Středomoří.  A pokud chcete v konfliktu trochu poskočit, řekněme do roku 1944 na východní frontu, potom se podívejte na video Operace Bagration část 1. A kdybyste chtěli kanál podpořit a vidět více takto skvěle animovaných videí, určitě kanálu přispějte na Patreonu. 

Na Autodoc

Poznej své memy #3: Rage komiksy

Tentokrát se zaměříme na snad nejznámější a nejoblíbenější z memů - Rage komiksy. Někdo ty malé, bídně nakreslené a křečovité obličejíčky miluje, někdo nenávidí... jak jste na tom vy? Máte rádi rage komiksy, nebo preferujete jiné memy? Pro doplnění videa uvedu pár zajímavých informací, třeba že jako úplně první rage komiks se označuje "Toilet Splashback", který byl prvně zveřejněn na 4chanu v srpnu roku 2008. Protože si rage komiksy za svou dobu již vypěstovaly pěknou řádku různých obličejů, na které ve videu není čas, vypíšu vám alespoň krátký popis některých se zajímavějším vznikem: Někým milovaný (nebo nenáviděný) Trollface, kterému se taktéž přezdívá "Coolface", původně vytvořil uživatel s nickem Whynne (který je stále aktivní a jeho samotného i jeho komiks s Trollfacem je možné najít na stránkách DeviantArt) a poprvé ho uveřejnil na 4chanu 19. srpna 2008. Kritický Cereal Guy byl poprvé spatřen na SomethingAwful a byl stvořen grafickým designérem Bobem Averillem v roce 2007. Y U NO Guy pochází z japonského manga sci-fi komiksu jménem Gantz (pro fajnšmekry - přesněji číslo 55), který vyšel v únoru 2002. Zkratka F7U12 uvedená ve videu je zkratka pro rage komiksy s rage guyem - znamená sedm F a dvanáct U

Severní KoreaGeography Now!

Náš průvodce Barby, který má kořeny v Jižní Koreji a žije v Americe, nám poví něco o Severní Koreji, ačkoliv podle Severokorejců by na něco takového rozhodně nebyl vhodný kandidát. Dá si při tom ale záležet, aby zůstal objektivní a díval se dále, než jen na senzační novinové titulky o nadcházející třetí světové. Pokud se chcete dozvědět více o severokorejské komunitě v Japonsku, máme tu přeložené jedno video od Voxu s touto tématikou. Poznámka: Dennis Rodman je bývalý americký hráč basketbalu a wrestler, kterého si severokorejský vůdce Kim Čong-un z nějakého důvodu oblíbil, a který KLDR docela pravidelně navštěvuje. Sám tvrdí, že o politice spolu nemluví, prý doufá v otevření dialogu namísto války. 

Nultý poledník

Pokud se dostanete do Greenwich, budete stát na nultém poledníku, a tím pádem na východní i západní polokouli zároveň. Ovšem pokud se podíváte na GPS, zjistíte, že na nultém poledníku nestojíte. Jak to tedy je?

Syn Willa Smithe u Davida LettermanaLate Show

Před týden jsme tu měli rozhovor s jedenáctiletým Atticusem Schafferem a dnes sem dávám na doporučení uživatele s nickem TweeTy rozhovor s jedenáctiletým Jadenem Smithem, synem světoznámého herce Willa Smithe. Davida Lettermana moc nemusím, protože mi přijde, že často vůbec neví, na co se má hostů ptát a pak pokládá naprosto hloupé otázky. Navíc mi přijde občas až zbytečně seriózní a hlavně nudný, ale i přesto jsem tenhle rozhovor přeložil, protože je díky Jadenovi mimořádně zábavný. Jaden bude určitě pěkně rozmazlený a sebevědomý kluk, ale líbí se mi, že se řídil heslem "na blbou otázku blbá odpověď" a několikrát Davida tak trochu utřel. Doufám, že se pobavíte stejně jako já. :-)

PokémonDidYouKnowGaming

Souboj s profesorem Oakem, nepovedené klony Mew a skryté zprávy v pirátských verzích. O tom všem bude řeč v dnešním díle Didyouknowgaming.

Mrkvové tyčinkyEquals Three

Přestože by se to podle titulku nemuselo zdát, dnešní díl je z většiny tvořen zvířecími videi. Uvidíte netradiční přepravu koně, neohrožená kočka bude bojovat proti dvěma aligátorům a dočkáme se i soutěže propagující zdravou stravu. Další díl ve čtvrtek od 20:00, ale to už víte.

Monarchy - Love Get Out Of My Way

Letošní ročník hudebního festivalu Sázavafest přiveze do České republiky výborný britský projekt Monarchy, který potěší především příznivce synthpopu se silným "osmdesátkovým" nádechem. Toto hudební duo tvoří Ra Black (vokál, texty) a Andrew Armstrong (DJ, producent), kteří se poznali díky internetu. „Seznámil nás přítel Google. Přečetl jsem si, že Ra hostuje u různých zpěváků jako vokalista, a věděl jsem, že bych ho potřeboval pro svou hudební práci také. Poslal jsem mu e-mail, vyměnili jsme si pár hudebních nápadů a začali jsme spolupracovat. Jakmile jsme se začali poznávat, uvědomili jsme si, jak moc jsme si podobní a jak moc životních hodnot sdílíme stejných,“ prozradil Armstrong. Kapela oficiálně vznikla už v roce 2009, ale své první živé vystoupení měli v červnu roku 2010 a to přímo na Mysu Canaveral na Floridě, místu, odkud běžně startují vesmírné rakety a raketoplány, a zároveň se stali první kapelou, jejíž koncert byl živě přenášen do vesmíru. Podobně jako Daft Punk oba členové Monarchy vystupují zásadně v maskách a kromě vlastní tvorby se věnují také remixům známých interpretů jako Lady Gaga, Jamiroquai nebo Kylie Minogue. Debutové album Around The Sun vyšlo v červnu roku 2011 a prestižní hudební časopis NME je přirovnal ke srážce stylu skupin Hurts, The Sound Of Arrows a popdanceových Britů Steps. Jinými slovy, jejich hudba je temná, dobře se na ni tancuje a skvěle se při ní relaxuje. Navíc se Monarchy zapsali zejména u britského publika jako kapela se skvělými živými sety. Věřím ale, že je i české publikum dokáže náležitě ocenit. Ve spolupráci se Sázavafestem jsme pro vás navíc přichystali soutěž o dva volňásky na letošní ročník tohoto festivalu. Stačí nám zaslat na mail soutez@videacesky.cz odpovědi na jednoduchou otázku: Kde se Sázavafest loni konal a kolikrát se na daném místě konal celkově? Do předmětu mailu napište "Sázavafest" a ve zprávě nezapomeňte uvést vaše jméno a příjmení. Odpovědi můžete zasílat až do 23:59 dne 23. června a 25. června vylosujeme dva šťastné výherce. Více informací o festivalu najdete zde.

Middle-earth: Shadow of Mordor

Nedávno vyšla nová hra, která zpracovává tematiku Pána prstenů, s názvem Middle-earth: Shadow of Mordor. Hrajete v ní za hraničáře, který pobíjí skřety. V prvním videu můžete zhlédnout gameplay trailer a ve druhém krátký film od Corridor Digital, který je hrou inspirován.

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK