Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Elton John – Don't Go Breaking My HeartHudební klenoty 20. století

"Don't Go Breaking My Heart" (1976) je duet Eltona Johna a Kiki Dee. Pro oba zpěváky byla tato píseň prvním hitem, který se vyšplhal na vrchol britského žebříčku a vévodil mu po šest týdnů. Na rozdíl od dalších Eltonových skladeb nahraných v 70. letech nebyla nikdy zařazena na žádné album, ale vyšla jako singl až v roce 1994. 

Mluvící vánoční symboly

Co by to bylo za Štědrý den bez College Humoru? Doufal jsem, že vám budu moci k Vánocům nadělit nový díl seriálu Troopers, ale jelikož žádný nevyšel, budete se muset spokojit s tímto povedeným vánočním videem, u kterého si možná mnozí z vás vzpomenou na Dudesony. Přeju vám šťastné a veselé a nezapomeňte se během dneška na náš web přijít párkrát podívat. Máme pro vás nachystán každé 2 hodiny jeden videodárek. ;-)

Česká republikaGeography Now!

Česká republika se konečně dočkala svého vlastního dílu na kanálu Geography Now! Tak se pojďte podívat, co si o nás myslí v zahraničí. Třeba se také dozvíte něco nového.

Poslední sen

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak to asi vypadá, když vám prolítne celý váš život před očima? Přesně to uvidíte v tomto krátkém videu od režiséra Chrise Milka, který by překlad ani nepotřeboval, ale rozhodně si zaslouží pozornost.

PandemicTableTop

Po epizodě, ve které se hrála párty hra Koncept, jsem si pro vás přichystal překlad další epizody TableTopu, v které se Wil Wheaton spolu se svými hosty pokusí zachránit svět před rychle se šířícími nemocemi. Pandemic je skvělá kooperativní hra pro 2 - 4 hráče, díky které se vžijete do role členů elitního záchranného týmu. Tuto epizodu jsme nevybrali náhodou. Hra Pandemic vyšla totiž před pár dny díky společnosti MINDOK konečně kompletně v češtině, takže pokud vás zaujme, můžete si ji velmi snadno a rychle pořídit (například zde), navíc za velmi přijatelnou cenu.

O čárku blíž

Možná jste nedávno zaznamenali virální video amerického rappera a řečníka s pseudonymem Prince Ea, ve kterém se snažil poukázat na to, jak velkými jsme otroky sociálních sítí a chytrých mobilních telefonů. Nyní vám přinášíme jeho překlad. Poznámka: Pokud nevíte, co znamenají zkratky ve videu, zde je uveden jejich význam: OMG - Oh my God (Panebože, Bože můj) SRS - Serious (To myslíš vážně?) SMH - Shaking my head (Kroutit hlavou)

Na Autodoc

Kurt VonnegutMini BIO

Americký spisovatel Kurt Vonnegut proslul svým skloubením prvků satiry, černého humoru a netradičního science fiction, čímž vznikly jedinečné knihy.

Mario a jeho sex tape

Na veřejnost se dostala sex tape Maria s Princeznou Peach. Inu co, každý má přeci své potřeby, že ano? Ty Mariovy jsou ukázány ve videu od College Humoru, takže jako vždy parádní.

Jedna superscéna – Vojenské reklamy ve filmech od MarveluJust Write

Kapitán Amerika jako nástroj vojenské propagandy – to nám nejspíš neuniklo, ale možná jsme si nevšimli, jak se jiné filmy od Marvelu podílejí na budování neotřesitelné image americké armády... Toto video vzniklo v rámci rozsáhlého projektu desítky tvůrců na YouTube jako pocta marvelovskému univerzu ku příležitosti premiéry Avengers: Endgame. Další videa z tohoto projektu najdete pod tímto odkazem, kde se v současné chvíli nachází přes 150 videí. Poznámky: Pro účely videa jsem se rozhodla užívat počeštěnou verzi jména Kapitána Ameriky, i když české distribuční názvy filmů používají anglickou verzi. Pokud se v titulcích mluví o filmu, je to zdůrazněno kurzívou, pokud o postavě, je to psáno bez kurzívy. filmová franšíza – soubor filmů, které na sebe více či méně volně navazují, odehrávají se ve stejném fiktivním světě nebo se považují za sérii konotace – subjektivně pociťovaný význam slova Pentagon – sídlo Ministerstvo obrany USA strýček Sam – postava zosobňující USA, za světových válek na plakátech lákala k narukování do armády NSA – Národní bezpečnostní agentura USA Edward Snowden – bývalý zaměstnanec CIA, který vynesl utajované informace o sledování telefonů a elektronické komunikace občanů USA vágní – nejasný, neurčitý gaslighting – forma psychické manipulace, kdy se pachatel snaží oběti narušit vnímání vlastního rozumu a paměti sexuální objektivizace – zacházení s člověkem jako s prostým objektem sexuální touhy

CbyhyVsauce

Dnes Vám Michael řekne všechno možné i nemožné o chybách. Jako vždy propluje hned několika tématy najednou, takže si držte klobouky, bude to jízda. Jaké chyby děláte vy? A jakých nejvíce litujete?

Gabriel Iglesias o vystoupení v Saúdské ArábiiGabriel Iglesias show

Dnes jsem si pro vás připravil v rámci našeho pravidelného čtvrtečního stand-up okénka opravdovou lahůdku. Po delší době se totiž vrací bavič Gabriel Iglesias alias Fluffy a to rovnou v pěkně dlouhém videu. Jedná se o téměř 25minutovou ukázku z jeho komediálního speciálu Aloha Fluffy, který běžel na americké televizní stanici Comedy Central. Fluffy v něm líčí své příhody z cestování a vystupování v Saúdské Arábii a jelikož mu přišlo škoda, že nemohou mimoameričtí diváci tenhle speciál vidět, zveřejnil na svém oficiálním YouTube kanálu aspoň tuto ochutnávku. Přeji příjemnou zábavu!

Leeroy Jenkins

World of Warcraft hraje po celém světě několik desítek milionů lidí. Byla by tedy hanba opomenout jedno z nejznámějších videí vztahující se k této hře. Válečný pokřik Leeroye Jenkinse se stal zaběhnutou frází a byl nesčetněkrát parodován. A to dokonce i v několika seriálech a filmech (např. My Name is Earl). Kdo toto video nezná, nemůže se považovat za pravého hráče WoW.

Fred Astaire - Cheek to CheekHudební klenoty 20. století

Dnes se s Hudebními klenoty přeneseme do 30. let. Skladbu Cheek to Cheek napsal v roce 1935 Irving Berlin pro film Top Hat v hlavních rolích s legendární dvojicí Fredem Astairem a Ginger Rogersovou. Top Hat je jejich nejznámější společný film a zároveň se jedná o druhý celosvětově nejvýdělečnější film roku 1935. Samotná skladba Cheek to Cheek byla v roce 1936 nominována na Oscara a v roce 2000 uvedena do síně slávy Grammy.  

Shrnutí roku 2018 podle Morgana Freemana

Morgan Freeman se s námi v tomto videu podělí o svůj názor na některé události, které naši planetu postihly v roce 2018. Některé z nich byly poměrně dost bizarní... Ve skutečnosti se nejedná o hlas Morgana Freemana, ale imitátora Charlieho Hopkinsona. A pro ty z vás, kterým některé odkazy nic neříkají, tu máme menší informační okénko: - Floss v angličtině znamená používat zubní nit, nově je to ale také označení typické taneční kreace, kterou zpopularizoval mladý chlapec na při vystoupení Katy Perry. - Jódlující chlapec se stal fenoménem po vystoupení v jednom americkém Walmartu. Poté vystoupil na hudebním festivalu Coachella, objevil se v několika talk show, a dokonce vydal svůj první singl. Protože Amerika. - Písničku Kiki od Drakea a s ní spojenou taneční výzvu jste asi zaznamenali, letos jí byly plné internety. - O Fenoménu Laurel/Yanny máme na VIdeaČesky dokonce jedno naučné video. - Andy Dufresne je jméno hlavní postavy z filmu Vykoupení z věznice Shawshank, kde Morgan Freeman hrál. - Výzva s gelovými kapslemi byla opravdu šílená kravina, děti v ní kousaly do kapslí na praní a některé pak měly vážné zdravotní potíže. - Proč Trumpovi nikdo neřekl, že má na botě toaletní papír? Těžko říct. - Odkazy na délku forbalových hřišť jsou opět narážkou na výše zmiňované Vykoupení z věznice Shawshank (jako ostatně mnoho dalších věcí ve videu).

Osmanská katastrofaVelká válka

Zaútočit v horách při -20 °C s vyčerpanou a omrzlou armádou? Co by se jen mohlo pokazit... Jestli jste si mysleli, že se katastrofám rakousko-uherské armády nic nevyrovná, Osmanská říše vás vyvede z omylu.  Zmíněné video o vstupu Osmanské říše do první světové války naleznete zde. 

Jak důležitý je spánek?

Kolik hodin jste dnes v noci spali? Pokud méně než osm, pak asi stejně jako většina lidstva trpíte spánkovou deprivací. Matthew Walker je profesor neurovědy a psychologie na Kalifornské univerzitě v Berkeley, kde založil Centrum pro výzkum lidského spánku. Pokud se o jeho výzkumu budete chtít dozvědět víc, můžete si přečíst jeho knihu, která právě vyšla v češtině: Proč spíme.

Upoutávka na 5. řadu The Guild

Někteří z vás to čekali, pro jiné je to překvapení, každopádně jistotou zůstává, že se budeme už od tohoto čtvrtka každý týden v 17:00 setkávat s jedním z nejoblíbenějších webseriálů na tomto webu i ve světě. Seriál The Guild vstoupil do své 5. řady a nedávno oslavil 4. výročí svého vzniku. Jako malý předkrm před samotnou 1. epizodou jsem pro vás připravil kraťoučký trailer, který v každém fanouškovi jistě vyvolá nostalgické vzpomínky na Vorka a jeho kousky, a také rekapitulaci 4. řady, abyste si trochu připomněli, kde se skončilo a mohli hladce navázat. Těm, co seriál ještě neznají, to doporučuji do čtvrtka napravit zde, protože The Guild by vám rozhodně neměl utéci! Upoutávka na 5. řadu The Guild:  

Top Gear u Grahama Nortona

V dnešních střípcích se můžete podívat na krátký klip z populární show Grahama Nortona, který si k sobě pozval dva z trojice moderátorů Top Gear, Jeremyho Clarksona a Jamese Maye.Tento rozhovor byl odvysílán 12. listopadu 2012.

The Mamas & the Papas - California Dreamin'Hudební klenoty 20. století

Opět po týdnu vás vítáme u dalšího dílu Hudebních klenotů 20. století! Dnešní den volna jsme se vám rozhodli zpříjemnit jednou peckou, kterou zná snad každý. Dnes se vrátíme zpět do doby, kdy světu vládly „květinové děti“. A jelikož song San Francisco od Scotta McKenzieho tu již máme, nezbývá nám nic jiného než píseň California Dreamin' od skupiny The Mamas & the Papas! Informace sepsal jako vždy Kari, dobře se bavte! California Dreamin' poprvé vyšla v roce 1965 na albu If You Can Believe Your Eyes and Ears. Píseň je o muži, který žije v chladné zimní krajině a touží se dostat do slunné Kalifornie. Song byl napsán roku 1963 Johnem Phillipsem a Michelle Phillipsovou, když žili v New Yorku. John měl o této skladbě sen a probudil Michelle, aby mu pomohla s psaním. V tu dobu byli manželé Phillipsovi členy folkové skupiny The New Journeymen, která se později přejmenovala na The Mamas & the Papas. Mnoho lidí určitě zná cover této písně od skupiny Global DJ's, ale tato verze nemá s původní téměř nic společného. The Mamas & the Papas byla vokální skupina 60. let, která vznikla v New Yorku. Složení kapely bylo takovéto: Cass Elliot, John Philips, Denny Doherty a Michelle Phillips. Skupina vystupovala a nahrávala od roku 1965 do roku 1968, později se nakrátko sešla v roce 1971. Vydala pět alb a měla 11 hitových singlů v Top 40. Prodala téměř 40 miliónů desek po celém světě. Zvuk skupiny byl založen na čtyřhlasé mužsko-ženské vokální harmonii, aranžovanou Johnem Phillipsem (Scott McKenzie), který byl také autorem většiny skladeb z jejich repertoáru. Po ukončení činnosti skupiny dělala Cass Elliot úspěšnou sólovou kariéru. V roce 1998 byla skupina The Mamas & the Papas uvedena do Rockandrollové síně slávy.  

Shaggy - BoombasticHudební klenoty 20. století

Abychom měli Hudební klenoty žánrově zase trochu pestřejší, rozhodla jsem se dnes pro Shaggyho a jeho Boombastic. Píseň vyšla na stejnojmenném albu v roce 1995, umístila se na 3. místě v žebříčku Billboard Hot 100 a slavila úspěchy po celém světě. Za album Boombastic získal Shaggy cenu Grammy.

Hlas filmových trailerůGreat Big Story

Nikdy jste neviděli jeho tvář, ale pokud znáte starší filmové trailery, určitě znáte jeho hlas. Redd Pepper namluvil přes stovku upoutávek od Armageddonu přes Muže v černém až po Prázdniny pana Beana. A i když začínal jako řidič metra, nyní má za sebou spolupráci s takovými hvězdami, jako je Steven Spielberg.

Zeptejte se otrokyně: Lizzie Mae se představuje

O otroctví v Americe jsme se toho v učebnicích dějepisu dočetli už mnoho. Ale bylo toho dost? Lizzie Mae, služebná prezidenta George Washingtona, podává své svědectví zábavnou formou, která by mohla oslovit i ty mladší z nás. Pozor, toto video je založeno na skutečných událostech!

Proč ne?Equals Three

Dnes má pro nás Robby královskou stráž, jehně ve zprávách a hloupou slečnu. Po této epizodě už nám zbývá jen jedna obyčejná epizoda a závěrečné rozloučení.

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK