Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Joe Cocker – You Can Leave Your Hat OnHudební klenoty 20. století

Dnešní hudební klenot 20. století napsal už v roce 1972 Randy Newman, ale o jeho popularizaci se postaral až Joe Cocker a především film 9 a ½ týdne, ve kterém se objevil.  A která jiná scéna by píseň s takovým textem mohla proslavit, než ta se slavným striptýzem Kim Basinger. V roce 1986 se Cockerův cover Newmanovy písně You Can Leave Your Hat On objevil na albu nazvaném Cocker. Toto album věnoval své matce Madge, která během jeho nahrávání zemřela. Původní verze Randyho Newmana, slavného filmového skladatele, zní spíše jazzově než rockově a má o něco intimnější zvuk. Cockerova verze se dostala na 35. příčku hitparády Billboard Hot Mainstream Rock Tracks. Nálepka striptýzové písně už skladbě zůstala až do dnešních dnů. John Robert „Joe“ Cocker se narodil 20. května 1944 v Sheffieldu v Anglii. V počátcích kariéry byl se svou kapelou Grease Band znám mimo jiné cover verzemi písní Beatles, z nichž nejslavnější je With a Little Help from My Friends. Paul McCartney a George Harrison byli jeho verzí natolik nadšeni, že mu dovolili předělat i další jejich písně. V roce 1983 získal Cocker cenu Grammy za skladbu Up Where We Belong, kterou nazpíval jako duet se zpěvačkou Jennifer Warnes. Objevil se také ve filmu inspirovaném tvorbou The Beatles - Across the Universe, kde zpíval píseň Come Together. Do letošního roku vydal celkem 22 studiových alb.

Země má horečku

Určitě víte, jak vám je, když máte horečku. Ale jak je Zemi? Video z kanálu NASA Climate Change vám to přiblíží. V rámci iniciativy Earth Right Now využívá NASA data ze své satelitní sítě, vzdušných misí a povrchových monitorovacích systémů k vytvoření klimatických modelů, které nám pomohou pochopit příčiny a dopady globálního oteplování.

Stydliví lidéNorman

Norman vám ve svém starším videu popíše svůj problém se všemi stydlivými a plachými lidmi. A co vy? Vadí vám stejně jako Normanovi, nebo pro ně máte pochopení?

Epizoda 1 (S01)Riley Rewind (S01E01)

Je tu první díl webseriálu Riley Rewind z dílny studia Runaway Machine, tedy Raye Williama Johnsona a Anny Akany. V prvním díle se seznámíme s hlavními protagonisty seriálu, kteří momentálně žijí blížícím se maturitním plesem. Další díly budeme vysílat každou neděli ve 20:00. Do komentářů nezapomeňte psát vaše názory a hodnocení pilotního dílu.

Kandee Johnson: Jak aplikovat umělé řasy

Dneškem bohužel rušíme Herní okénko, protože Karasman, který toto okénko založil, byl v práci zapojen do nějakého nového projektu a nemá téměř vůbec žádný čas na překlad. I přes smíšené ohlasy na první video Kandee Johnson (Jak navlnit vlasy žehličkou) jsem se nenechala odradit a s chutí přeložila další. Protože je období maturitních plesů a vy jistě budete chtít zazářit, mám tu pro vás, slečny, další video, které vám poradí, jak aplikovat umělé řasy. Pokud vás toto téma nezajímá, video s klidem ignorujte a odpusťte si prosím komentáře.

ZVUKY.Vsauce

Zvuk je podle webové definice mechanické vlnění v látkovém prostředí, které je schopno vyvolat zvukový vjem. Málokdo ví, že se šíří nejrychleji pevnou látkou a že všechno, čeho se dotknete, vibruje rychlostí zvuku. Kdybychom vzali ocelovou tyč o délce světelného roku a na jednom konci bychom do ní drcnuli a posunuli ji o jeden metr dopředu ve směru zbytku tyče, na druhém konci by se pohnula o metr přesně za 453 882 674,75 hodin, což je asi 51 813 let. Pojďme si poslechnout jednu z prvních nahrávek zvuku nebo to, jak zní prstence Saturnu...

Jak jedna filmová trilogie zničila akční filmy

Moderní akční filmy jsou plné třesoucí se kamery a rychlých střihů. Mnoho režisérů se totiž inspirovalo trilogii Bourne, která byla v mnoha ohledech revoluční. Některé změny však filmy zhoršily. Odstartovala snad trilogii Bourne éru špatných akčních filmů?

Batman vyslýchá JokeraBadman

Před nějakou dobu jsem pro vás překládal skeč Tajemný Batman, a jelikož sklidil u fanoušků poměrně velký úspěch, natočil College Humor s Batmanem několik dalších videí. V tom dnešním uvidíte, že se netopýří muž při výslechu s nikým nemazlí, což může být v jisté situaci docela problém... Do komentářů pište, které video s Batmanem se vám líbilo víc.

Ylvis - Staří přátelé

Naši oblíbení norští bratři jsou zpět s novým akustickým, melancholickým, lyrickým, mírně sociopatickým songem... Poznámka: Old Friends je deska od Simona a Garfunkela z roku 1997. Jejich píseň Homeward Bound začíná slovy: "I'm sitting at the railway station..."

Iron Maiden - Fear of the Dark

Psali jste si o klasiku, tady je. Angličtí Iron Maiden rozpalují davy už od roku 1975, vydali asi sto alb s miliony nesmrtelných hitů a kdo nemá doma aspoň jedno jejich CD (i když je třeba tatínka :D), asi zaspal dobu. ;) Nedej bože, kdyby snad o Maidnech někdo nikdy neslyšel. To není možné, protože oni jsou známí snad i na nejprťavějším ostrůvku uprostřed oceánu.

Conan v Berlíně #1: Bleší trh a lekce němčinyCONAN

Conan se nedávno vydal se svou show opět do světa a tentokrát si vybral Německo, konkrétně Berlín. Co to znamená? Že máme na dalších několik týdnů o zábavu postaráno. Každé úterý večer tu očekávejte nějaké to video z Conanova výjezdu a věřte, že to opět stálo za to. Pojedu hezky chronologicky, takže dnes vás čeká samotný úvod speciální epizody, kdy Conan navštívil berlínský blešák a následně uvidíte, jak poobědval se svým německým přítelem Flulou Borgem.

StěhováníAnyone But Me (S01E01)

Dnes tu máme první epizodu nového webseriálu. Hlavní hrdinkou Anyone But Me je šestnáctiletá lesbička Vivian McMillanová, která se musí s nemocným otcem odstěhovat z Manhattanu. Ustojí tuto změnu vztah Vivian a její přítelkyně Aster? Za seriálem stojí autorky Tina Cesa Ward a Susan Miller a má 25 epizod rozdělených do 3 sérií. Začátkem příštího roku bude natočena ještě jedna delší epizoda, která celý příběh uzavře. Seriál má dosud na svém kontě 11 milionů zhlédnutí a spoustu cen. Například za loňský rok byl nominovaný na několik prestižních Streamy Awards a herečka Rachael Hip-Flores (Vivian) si odnesla cenu za nejlepší herečku v dramatickém webseriálu. V kategorii komediálních seriálů obdržela tutéž cenu Felicia Day za The Guild. Seriál budeme vysílat každou středu a neděli ve 20:00.

AlhambraTableTop

Po delší době přichází další díl TableTopu s Wilem Wheatonem. Hrát se bude Alhambra, která patří podobně jako Carcassonne a Osadníci z Katanu mezi deskoherní klasiky pro celou rodinu. Společnost budou Wilovi tentokrát dělat herečka Ashley Johnson známá ze seriálu Blindspot (Mrtvý bod), gamerka a youtuberka Dodger Leigh a televizní producent Shane Nickerson. Poznámky: TARDIS – stroj času a vesmírné plavidlo ze seriálu Doctor Who Mobney – mezi pokerovými hráči rozšířený výraz pro peníze, který vznikl překlepem ve slově money. Na svědomí ho má Phil Hellmuth, což je je mnohonásobný světový šampion v pokeru. Dětinské vtípky s pytlíky a koulemi snad netřeba vysvětlovat ;-)

Na Autodoc

Love The Way You Lie parodie

Po delší době zase něco od The Key of Awesome. V tomto klipu zasadí postavy z Eminemova klipu do mateřské školky. Takže uvidíme malou Megan Fox a Dominica Monaghana, jak řeší dětské problémy. Pozn.: V angličtině zní "deskové" a "nudí" stejně, takže to v českém překladu nedává smysl. Navíc "opačný den" je v Americe něco jako apríl. Cokoliv se řekne během opačného dne, se myslelo naopak. České titulky:   Anglické titulky:

Status quoStarship

Ze záchranné mise se stal boj o přežití a mezi týmem panují neshody. V dnešním díle opět uslyšíte jednu z nejlepších písní. Myslím, že je na ní dobře poznat, jak moc se Joey Richter zlepšuje.

Conanův vlog: Tohle dítě nechce slyšet

Dnes se podíváme na další součást Conanovy show, kterou je jeho video blog. Ten probíhá přímo během pořadu a Conan v něm apaticky představuje několik segmentů. V dnešním díle uvidíte poctu filmům Rychle a zběsile, zvuky, které děti nechtějí slyšet, dále se zaměříme na Benedicta Cumberbatche a nakonec uslyšíte zvířata, která znějí jako lidé. Bude vlog další ze skečů, které chcete vídat v našem okénku častěji?

Rose s VanessouOut With Dad (S01E01)

V první epizodě kanadského webseriálu Out With Dad se má patnáctiletá Rose učit s nejlepší kamarádkou Vanessou chemii, ale místo toho probírají něco mnohem důležitějšího. Rose se své dlouholeté kamarádce svěří, že k ní chová více než přátelské city, otázkou je, co cítí Vanessa. Co to zkusit zjistit polibkem?

Japonská reklama na USB zapalovač

Axchoo na dnešek nestihl připravit další vydání Historie komiksových postav, takže vám místo ní nabízíme toto video. Děkujeme za pochopení. Pokud jste v posledních pěti letech trochu více surfovali po internetu, tak pravděpodobně víte, že japonská kultura je v mnoha ohledech trochu "jiná". Důkazem budiž například toto video, v němž se můžete podívat, jak se v Japonsku propaguje nový zapalovač, který můžete nabíjet přes USB. 

Asimilace imigrantůThe Onion

V dnešní době je nespočet imigrantů, kteří se snaží zapadnout a asimilovat se do odlišné společnosti. Jaký je zásadní kámen úrazu a v čem přesně tkví hlavní problémy? Onion TV vám poskytuje rozhovor s imigrantkou, která na tuto otázku odpovídá.

Inkognito Kevin Bacon a tančící Michael FassbenderThe Graham Norton Show

V tomto díle na červeném gauči vedle Grahama usedli Kevin Bacon, Michael Fassbender, Jessica Chastain a Diane Keaton. Kevin se svěří, jaké to je být nepoznán a Michael předvede trošku break dance. Poznámky: Michael Fassbender se narodil v Německu, ale vyrůstal v Irsku v hrabství Kerry. V městečku Fossa chodil do školy. Ve filmu Alien: Covenant hraje dvojroli androidů Davida a Waltera. Gary Numan je britský zpěvák, populární v 70. letech. Stejně jako David Bowie byl známý pro svůj androgynní vzhled.

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK