Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Archa

Krátkometrážní animovaný snímek od sci-fi režiséra Grzegorze Jonkajtyse sleduje melancholické putování posledních přeživších obyvatel planety za novým domovem. OHODNOŤTE TENTO FILM NA ČSFD!

Grandiho řada

Toto video se zabývá zajímavou myšlenkou a tou je Grandiho řada, ve které se nekonečně krát přičítá a odečítá jednička. Jaký výsledek tato řada má? Myslím, že budete velmi překvapeni.

Zahájení činnostiDoraleous a společníci (S01E01)

Je tu první díl skvělého animovaného webseriálu, se kterým se tu ode dneška budete setkávat pravidelně každou středu a neděli večer. Sledujte osudy Doraleouse a jeho společníků (Neebse, Mirdona, Draka a dalších), kteří se společnými silami pokusí pomoci všem bezmocným a utiskovaným obyvatelům fiktivního světa plného nástrah a nebezpečí. Pokud vás seriál zaujal, sledujte tuto facebookovou stránku a těště se na další díly

Wake-Up CallThe Guild (S01E01)

Herečku Felicii Day můžete znát například ze seriálu Buffy nebo internetové senzace Dr. Horrible's Sing-Along Blog. Ne každý však ví, že je také vášnivou hráčkou World of Warcraft. A právě proto se rozhodla jednoho dne na koleně spíchnout internetový seriál o skupince lidí, kteří svůj volný čas tráví ve virtuálním světě nespecifikovaného MMORPG. Seriál vznikl s minimálním rozpočtem, ale i přesto brzy po uveřejnění na internetu slavil obrovský úspěch. Nyní už má za sebou tři sezóny a čtvrtá už je snad na cestě. Ve spolupráci se Zoidym, který k seriálu už dříve vytvořil titulky, vám budeme v následujících týdnech přinášet tento skvělý internetový počin. Díl po dílu. Druhé epizody se dočkáte už zítra.

Conan recenzuje hru Call of Duty: Advanced WarfareCONAN

Po dlouhé době (nepovedenou recenzi plavání s Michaelem Phelpsem nepočítám) je tu další plnohodnotná epizoda Bezradného pařana! Navíc vyšla teprve včera, takže je úplně nová a představí vám úplně novou hru s názvem Call of Duty: Advanced Warfare. Conan si dneska pořádně zařve a zastřílí, přijde o ruku, navštíví pohřeb a pokusí se překonat největší výzvu svého života v podobě přeběhnutí frekventované ulice. Zamrzí snad jen absence závěrečného hodnocení. Přesto přeji příjemnou zábavu!

Off Book #13: Evoluce hudby online

Je tu závěrečný díl seriálu Off Book, ve kterém se podíváme na hudbu a internet. V důsledku snadno dostupných technologií jsme v dnešní době každodenně zavaleni obrovským množstvím nové hudby. Ve videu se můžete podívat na rozhovory s několika autory hudebních blogů, kteří na tento vývoj reagují a snaží se nám svou prací usnadnit výběr kvalitních interpretů.

BE-42

Dnes tu pro vás máme po delší době opět jeden krátký film z českých luhů a hájů. Jde o studentský postapokalyptický film o robůtkovi, který je vyslán zachránit přeživší dívku v nebezpečí a jeho autory jsou Radek Smetana a Jiří Hanzlíček z Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Od Radka Smetany jsme vám tu již kdysi představili video s názvem Technická mysl, které sklidilo pozitivní ohlasy i hodnocení.

Nejkrásnější pohádka

O tom, že pohádky nemusí být plné hodných babiček, roztomilých skřítků a šťastných konců nás poučili už bratři Grimmové. A právě na jejich odkaz teď svým způsobem navazuje partička francouzských tvůrců, která divákům nabídla krátkou ochutnávku toho, jak by vypadala pohádka v jejich podání.

Digitální efekty ve filmu Tron: Legacy

Dnes se zase po delší době  podíváme na tvorbu digitálních efektů, tentokrát u filmu Tron: Legacy z roku 2010. Stejně jako v případě Transformers 3 má v digitálních efektech k tomuto filmu prsty společnost Digital Domain.

Herní trailery z E3

V dnešním herním koutku se podíváme na pár nových trailerů z herního veletrhu E3 2014. Konkrétně půjde o trailery ke hrám Zaklínač 3: Divoký hon, Dragon Age: Inkvizice a úvodní scénku z dema hry Far Cry 4.

Miley Cyrus - Wrecking Ball parodie

Klip někdejší hvězdy dětského kanálu Disney Channel k písni Wrecking Ball už obletěl doslova celý svět a jen málokdo netuší, o co se jedná. No a jak už to tak bývá, podobné události vyvolají spoustu reakcí, z nichž některé mají formu parodií. My se dnes na jednu takovou podíváme - pochází z dílny youtubera Barta Bakera a v případě zájmu vám budeme jeho parodie přinášet pravidelněji.

Sára potřebuje přespatBedHead - komedie o sexu (S01E01)

BedHead je pětidílný australský webseriál o dvou přátelích, kteří spolu stráví víkend. Celý se odehrává v jednom pokoji, v jedné posteli. V prvním díle Sára přijede na svatbu přátel a potřebuje přespat u kamaráda Paula. Co se stane, až spolu budou sami v posteli?

David Bowie – StarmanHudební klenoty 20. století

Píseň "Starman" nahrál David Bowie 4. února 1972 a jako singl vyšla v dubnu téhož roku. Na poslední chvíli ji přidali na album The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars. Ziggy v ní prostřednictvím rádia oznamuje mládeži příchod Starmana, který jim přinese lepší časy. Text má mnoho výkladů a spekulací, od narážek na druhé zjevení Krista, až po docela trefnou předpověď scénáře Blízkých setkání třetího druhu (1977).

Děti reagují na šikanuDěti reagují

Po delší době se na naše stránky vrací oblíbený pořad Děti reagují. Ode dneška se tu s ním budete moci vídat každou neděli ve 20:00 a překladu se ujmu znovu já. Jako první díl jsem si po pauze vybral 9minutový speciál, který se výjimečně týká vážného tématu. Tvůrci pořadu v něm pustí dětem video týkající se šikany a budou se jich ptát na nejrůznější otázky související s tímto tématem, takže nečekejte žádnou velkou zábavu. A co vy? Stali jste se obětí nebo svědky šikany? Jak jste se zachovali? V anketě pod videem nezapomeňte hlasovat, které z dětí vám bylo svými názory nejblíže. Textové poznámky z videa: 1:09 - Video bylo natočeno na škole v australském New South Walesu kolem března 2011. 7:15 - Po natočení této epizody jsme se dozvěděli, že ten, co video nahrával, byl dočasně vyloučen na 20 dnů. 7:50 - Justin Bieber nechal dovézt šikanovaného chlapce na svůj koncert v australském Melbourne, kde ho následně zavolal na pódium a řekl, že je pro něj inspirací.

Klingonská škola

Jaecen bohužel Školu podfuků už nestíhá překládat tak jako dřív, protože jsou díly čím dál delší a on má více školních povinností, takže dokud nenajdeme někoho dalšího, kdo by se Škole podfuků věnoval, omezíme tento webseriál pouze na pondělky, kdy ho bude překládat xxENDxx. Omlouváme se, ale jinak se to aktuálně nedá stíhat. Děkujeme za pochopení. BugHer0 Ať už jste viděli Star Trek nebo ne, Klingoni jsou snad jedna z nejznámějších ras ze seriálu. Díky tomuto klipu se můžeme podívat, jak by vypadala taková klingonská škola, kdyby se pro ty největší fanoušky opravdu otevřela.  

Stevie Wonder - Sir DukeHudební klenoty 20. století

Krásné středeční ráno! Dnes si na probuzení dáme hudební klenot, který vám zaručeně dobije baterky. Stevie Wonder (*1950) patří mezi nejvýraznější osobnosti hudebního světa druhé poloviny 20. století. Od narození je slepý, zato byl ale obdarován mimořádným muzikálním talentem, díky kterému podepsal svou první nahrávací smlouvu už ve dvanácti letech a za svou kariéru posbíral bezpočet ocenění. Spolupracoval s muzikanty jako Jimi Hendrix, Bob Marley nebo Elton John. Jeho píseň Sir Duke (1977) je věnovaná hvězdám jazzové éry, zejména pak Dukeu Ellingtonovi, který zemřel v roce 1974.   

Edguy - Superheroes

Dnes vám v Metalovém okénku nabízím skladbu jednoho z hlavních taháků letošního ročníku Masters of Rock, německé power metalové kapely Edguy. Tu ještě jako malý kluk založil Tobias Sammet se svými kamarády. Za debutové album se dá považovat Savage Poetry (1995), které si kapela vydala sama a poté, co podepsala kontrakt s AFM Records, jim byl nabídnut re-release, což Edguy odmítli, aby se mohli soustředit na další desku, Kingdom of Madness (1997). Hned následující rok vydali další album zvané Vain Glory Opera. O jeho produkci se zasadil Timo Tolkki (Stratovarius). Svou troškou do mlýna přispěl i Hansi Kürsch (Blind Guardian), který svůj hlas propůjčil skladbám Out of Control a Vain Glory Opera. V roce 1999 vyšlo ryze power metalové Theater of Salvation. V ten samý rok dostal Sammet nápad na nový projekt. Tím nebylo nic jiného, než dobře známá Avantasia. Páté album Edguy tedy vychází až v roce 2001 a nese název Mandrake. Na něm najdeme například skladby All the Clowns nebo Painting on the Wall. Už pod hlavičkou Nuclear Blast Records vyšlo Hellfire Club (2004). Mísí se na něm spíše heavy a speed metal. Některé skladby připomínají Iron Maiden, jiné třeba Judas Priest. V roce 2006 pak vychází deska Rocket Ride, na které je dnešní skladba Superheroes. Někteří mi zase určitě budou za tento výběr spílat, ale mně se tato píseň líbí, protože je veselá a ve čtvrtek ráno vás klip snad i pobaví. ;-) Sammet se opět na chvíli věnoval Avantasii, takže na album Tinnitus Sanctus se muselo čekat dva roky. Hned první skladba Ministry of Saints je naprosto výborná pecka a zvažovala jsem, jestli nemám místo Superheroes přeložit radši ji. Zatím poslední album je minulý rok vydané Age of the Joker.

Weird Al Yankovic Hardware Store

Po delší době opět písnička zpěváka Weird Al Yankovice. Toto je má nejoblíbenější a jedna z nejrychlejších písní, co znám. Bohužel k ní neexistuje oficiální klip, proto jsem vybral tento, z prostředí hry World of Warcraft, která tu jistě má mnohé příznivce. Video je velmi kvalitně zpracované, ale jsem zvědav, kdo ho stihne sledovat i číst titulky.

Vyprávěj můj příběh: První dojem

Můžeme zapírat, jak chceme, ale děláme to všichni. Hodnotíme ostatní na základě vzhledu. Předem si člověka zaškatulkujeme a podle toho k němu přistupujeme. Není ale lepší napřed naslouchat, a teprve pak hodnotit?

Seriálové premiéry: Alcatraz

Spolu s nástupem ledna v USA nastává tzv. "midseason", což pro nás znamená příliv nových seriálů. Seriálů je už teď hodně, ale vždycky se hodí být v obraze a vědět, co se zrovna děje. Proto jsme se rozhodli vás průběžně informovat o seriálových premiérách, které se v budoucích dnech odehrají (popřípadě již odehrály). Ode dneška si každý den v 15:00 si představíme jednu seriálovou novinku. Tím asi nejočekávanějším projektem je novinka z dílny J. J. Abramse (Fringe, Ztraceni, Alias, Star Trek, Super 8, Mission Impossible - Ghost Protocol) Alcatraz... O čem to je: Jak už napovídá název, jedná se o thriller, v němž hraje ústřední roli nechvalně proslulá věznice ležící na ostrově téhož jména. Detektiv Rebecca Madsen (Sarah Jones, Sons of Anarchy) vyšetřuje vraždu a jejím hlavním podezřelým je Jack Sylvane (Jeffrey Pierce), který údajně zemřel na Alcatrazu před několika desetiletími. To ji pochopitelně nenechá spát a dá se do dalšího vyšetřování. Během něj se seznámí s expertem na Alcatraz Dr. Diegem Sotem (Jorge Garcia,náš starý známý Hurley z Lost) a vládním agentem jménem Emerson Hauser (Sam Neill, Juraský Park), který ví víc, než se zdá. Společně zjistí, že Jack Sylvane je nejen naživu, ale nezestárnul ani o den a vraždí v ulicích San Francisca. Proč? A jak je to vůbec možné? A co se stalo s ostatními vězni? Podle dosud známého obsahu a traileru se můžeme těšit na "klasického Abramse" - velká záhada, cestování v čase, konspirace, napětí a nejistota na každém kroku. Doufejme, že se seriálu bude dařit. Datum premiéry: 16. ledna 2012 Stanice: FOX (proslulá rušením seriálů krátce po startu :-() Osobní očekávání: 85 % Plusy: atmosféra, J.J., Alcatraz (osobně jsem navštívila před rokem, a ačkoliv se to k vězení nehodí, jediné, co můžu říct je: wow!) Mínusy: mám ještě v živé paměti rozbředlé zakončení Lost a dost se bojím, jak to bude držet pohromadě Vaše dojmy z traileru?

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK