Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Nový školní rokA Very Potter Musical (S01E02)

A je tu další díl YouTube seriálu A Very Potter Musical! Mimo jiné se vám konečně představí Draco Malfoy a Albus Brumbál. Na další díl se můžete těšit zase v neděli. Pokud jste zmeškali první díl, najdete ho zde. P.S.: Spojení: "Gung Hey Fat Choy," které se objeví hned na začátku v písničce tří děvčat, znamená v čínštině něco jako: "Šťastný nový rok."

Cradle of Filth - Nymphetamine

Máme na VideaČesky.cz nějaké příznivce gothic metalu? Jestli ano, snad je potěší extrémní temná anglická partička Cradle of Filth. Po svém založení v roce 1991 vydali do roku 1993 pouze tři dema. Debutové album se objevilo až v roce 1994. Jmenuje se The Principle of Evil Made Flesh. I když bylo jen náznakem toho, jak bude další tvorba Cradle of Filth vypadat, bylo přijato nad očekávání dobře. I hlas Daniho Filtha se od té doby posunul trochu jinam. O kvalitě tohoto alba svědčí i to, že časopis Metal Hammer ho v roce 2006 zařadil do desítky nejlepších black metalových alb posledních dvaceti let. Druhé album Dusk… and Her Embrace (1996) je po hudební stránce kvalitnější než to první. Texty se odklánějí od satanistických náznaků spíše k vampyrismu (inspirace pochází z tvorby Sheridana Le Fanu) a paganismu. Třetímu albu Cruelty and the Beast (1998) vévodí příběh hraběnky Elizabeth Báthoryové. Kritikové pochybují o jeho zvukové kvalitě. Za pravdu jim dala i vokalistka Sarah Jezebel Deva, když prohlásila, že kapela má za to, že následný mix po nahrávání toto album zničil. O Halloweenu roku 2000 vychází čtvrtá studiovka Midian inspirovaná hororovou novelou Clivea Barkera, Cabal. Po tříleté pauze přichází páté album Damnation and a Day. K jeho nahrání si kapela prvně přivedla na pomoc i orchestr a sbor. Extreme metalové Nymphetamine se zrodilo v roce 2004. Název je kombinací slov nymfomanie a amfetamin. Texty jsou napsané podle stylu Edgara Allana Poe. Skladba Nymphetamine se na albu objevuje hned dvakrát. Videoklip vznikl k té kratší, pětiminutové verzi. V roce 2006 vychází Thornography. Na obou dalších albech Godspeed on the Devil’s Thunder (2008) a Darkly, Darkly, Venus Aversa (2010) se už za bubny posadil Čech Martin Škaroupka. Cradle of Filth = provokace. Za vše hovoří například notoricky známé tričko s masturbující jeptiškou a nápisem „Jesus is a cunt“ na zádech.

Seznam přání, 1. částAngry Video Game Nerd

Svátky už málem za námi, tak je tu další Nerd alespoň na Nový rok! V tomto vánočně laděném díle se Nerd bude mimo jiné zabývat starými vánočními katalogy a špatnými hrami s ježkem Sonicem. Brzo se můžete těšit i na druhou část! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE! (aktualizováno)

FreddieW: Statečná kočka

Freddie už v minulosti zkusil spolupracovat s krásnými ženami nebo třeba s týmem drsných kaskadérů. Tentokrát si zkusil zase něco nového - natáčení se zvířaty. Hlavním hrdinou dnešního videa je totiž statečná kočka, která nenechá své přátelé ve štychu, když jde na bojišti do tuhého. V přiloženém pohledu za kulisy vám pak Freddie poví o tom, že natáčení se zvířaty není snadné, a také vám trochu přiblíží problematiku barevných korekcí. Pohled za kulisy:

Tom Hiddleston o Lokim

Charismatický představitel Lokiho se v rozhovoru pro BBC One rozpovídal o uplynulých deseti letech, které strávil v roli Thorova lstivého bratra. Tom Hiddleston nám v tomto dvanáctiminutovém videu prozradí například to, o jakou roli se v Thorovi původně ucházel, jak probíhalo seznamování s Chrisem Hemsworthem nebo jaké problémy byly s jeho kostýmem. A v neposlední řadě nám umožní i náhled do zákulisí natáčení a zhlédneme několik nepovedených scén. Poznámky ohledně ve videu zmíněných jmen: Kenneth Branagh je britský herec a režisér Thora.  Kevin Feige je americký filmový producent, který produkoval většinu filmů od Marvelu.  Joss Whedon režíroval Avengers a Avengers: Age of Ultron. Taika Waititi je režisérem filmu Thor: Ragnarok.  

2. částMagie v ulicích

David Blaine se vrací ve druhém dílu jeho speciálu Magie v ulicích, aby poodhalil další část svého šokujícího kouzelnického umění. První díl parodie najdete zde.

Port Authority a Kolumbův denLast Week Tonight

Dnes vám přinášíme dvě kratší videa ze show Johna Olivera. V prvním se podíváme na to, jak si městská část Port Authority hodlá bránit svou reputaci. Ve druhém se dozvíme, proč by se Kolumbův den neměl v USA slavit. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Saúdská ArábieNeděle s Lubachem

Saúdská Arábie patří k největším exportérům ropy na světě, což výrazně ovlivňuje její vztahy s ostatními zeměmi. Důležitost ropy na jedné straně a dodržování lidských práv na straně druhé představují pro zahraniční politiku každé země opravdový oříšek. Informační bonus Každý rok před Vánocemi pořádá nizozemská rádiová stanice NPO3 FM charitativní akci 3FM Serious Request. Během ní jsou tři z jejích DJů týden zavření v takzvaném skleněném domě. Podle pravidel nesmí přijímat pevnou stravu a musí celou dobu vysílat. Výtěžek akce jde na projekty Červeného kříže.

BudíčekMe And My Dick (S01E01)

To, co mnozí z vás tušili, se stává realitou. Je tu další muzikál od party jménem StarKid, se kterým se budete setkávat ode dneška každou středu a neděli ve 20:00. Určitě poznáte spoustu herců z A Very Potter Musicalu, ale objeví se tu i další talenty. Muzikál obsahuje i poněkud vulgárnější výrazy, takže je vhodný pouze pro starší 18 let. V angličtině existuje spousta nádherných dvojsmyslů, které nelze vždy přeložit do češtiny. Překlad bude podle mého nejlepšího vědomí a svědomí, takže doufám, že se vám muzikál bude líbit. Poznámka: Pro ty co to nevědí, výraz Dick je jak americké jméno, tak označení pro mužské přirození. Nechal jsem ho v původním znění, protože tam podle mě pasuje mnohem víc než nějaký Franta.

What's My Line?: Woody Allen

Dnes zapátráme trochu hlouběji do historie americké televizní zábavy. Před neuvěřitelnými více než 60 lety vznikl v Americe pořad What's My Line?, který se dočkal před pár lety remaku i u nás pod názvem Hádej, kdo jsem! Princip soutěže je jednoduchý - porota zjišťuje od hostů jejich povolání pomocí otázek, na něž se dá odpovědět pouze ano/ne. V bonusovém kole poté se zavázanýma očima hádá identitu slavné celebrity. V tomto videu se můžete podívat, jak porotu vypekl slavný herec a režisér Woody Allen. Stalo se tak v polovině 60. let, kdy byla Woodyho velká kariéra teprve na úplném začátku a byl známý v Americe především jako "obyčejný" komik. Opravdovou slávu a uznání mu přinesla o 10 let později Annie Hallová, za kterou dostal Oscara za nejlepší režii. Na letošních Oscarech si Woody vysloužil sošku za nejlepší původní scénář ke svému nejnovějšímu filmu Půlnoc v Paříži.  Poznámky: Cary Grant - Tehdejší velká herecká hvězda a idol dívek a žen. Otázka na "partičku" - Porotkyně naráží na skupinu umělců "Rat Pack", mezi které se řadili např. Frank Sinatra nebo Dean "Dino" Martin. Groucho Marx - Legendární komik, který inspiroval celé generace pozdějších komiků. Např. samotného Allena, Billa Cosbyho či Rickyho Gervaise nebo Conana O'Briena.

Talkin' Comics Weekly: Wonder Woman

V druhém díle se nadšená komiksačka Amy podívá na zoubek slavné superhrdince Wonder Woman. Dozvíte se něco o jejím původu, dostanete tipy na komiksy s ní a stanete se svědky toho, jak se Amy bude snažit zacházet s lasem.

Conanův Breaking Bad speciálCONAN

Nedávno bylo odvysíláno finále jednoho z nejlepších seriálů současnosti - Breaking Bad (Perníkový táta). K této příležitosti Conan uspořádal speciální díl své show, který se věnoval jen seriálu Breaking Bad, a pozval si do něj všechny hlavní hvězdy v čele s Aaronem Paulem a Bryanem Cranstonem. No a protože i tady u nás se najde pár Breaking Bad nadšenců, tak jsme se rozhodli pro vás všechny dostupné segmenty tohoto speciálu přeložit. Jelikož je jich více než obvykle, tak na překladu společnými silami pracovali qetu a Jackolo. Poznámka k překladu: Malcolm v nesnázích byl seriál, v němž účinkoval právě Bryan Cranston.

Perpetuum Jazzile - Africa

Toto video mě na první zhlédnutí naprosto dostalo. Jedná se o vystoupení slovinské vokální skupiny Perpetuum Jazzile ze soutěže Vokal Xtravaganzza 2008. Vystupující vám nejdříve předvedou úchvatné ztvárnění deště a poté navážou známým hitem Africa od americké skupiny Toto. Přeji příjemnou zábavu.

Na Autodoc

Michael Jackson vs Elvis PresleyEpické rapové bitvy historie

Spisovatelé se blíží k vítězství, tentokrát souboj prohráli jen o 38 hlasů. :D V roli mladého Michaela Jacksona uvidíme Bentleyho Greena, starší verzi zastane Nice Peter a Epic Lloyd vystřídá oblečky krále rock'n'rollu. Kdo vyhrál? A kdo přijde příště? To je na vás! Poznámky: Ed Sullivan byl uhlazený americký televizní moderátor. Holkou ze sitcomu je myšlena Tootie ze seriálu The Facts of Life. Jiný než špatný herecký výkon se nedal podat ve filmu The Wiz, muzikálové verzi Čaroděje ze země Oz, kde MJ ztvárnil Strašáka. Polovinu textu tvoří názvy písní obou interpretů, které jsem musela přeložit, aby vynikl jejich význam. Určitě si je tam sami najdete. :) Vtípek s filmem Zachraňte Willyho bohužel v češtině nevyzní. Originál je Free Willy, tedy osvoboďte Willyho a Willy je slangový název přesně toho, za co se MJ tak rád chytal. :) Kdo přijde příště? Stephen King vs E.A. PoeRasputin vs Stalin  

Přidaný cukrLast Week Tonight

V USA se blíží oslava Halloweenu a John Oliver se zaměřil na cukr, který se v současnosti nachází v naprosté většině kupovaných potravin. A je jasné, že výrobci potravin udělají vše proto, aby nemuseli množství přidaného cukru přiznávat. Proto jim John Oliver navrhne jeden zajímavý systém značení. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy. Poznámky: FDA - Food and Drug Administration (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) Ke konci mějte na pamětí, že v USA se stále používá imperiální jednotky a pod metrickými jednotkami si toho skutečně moc nepředstaví.

Díly #9-11Apokalypsa

Steven je teď společně s Leonu a Ianem v bezpečí a záhy se dozvídá, že jeho rodina byla evakuována do Walesu. Je odhodlaný se za nimi vydat, ale Ian má se svou dodávkou namířeno do Skotska. Vzhledem k tomu, že pěšky by byla cesta velmi nebezpečná, rozhodne se Steven s Ianovou pomocí získat vysílačku z infikované oblasti. Při této nebezpečné výpravě však přijdou o dodávku, a tak je jejich jedinou nadějí, že někdo zachytí jejich nouzový signál a přijde je zachránit. Čeká je však ještě jedno překvapení...

Jak funguje autoskloSmarter Every Day

Dnešní díl Smarter Every Day naváže na minulý díl o Kapce prince Ruprechta. Destin se bude věnovat sklu, které je vyrobené na stejném principu, ale tentokrát má i praktické využití, a to v bočních sklech auta. Proč se používá zrovna tam a čím je jiné od čelního skla, se dozvíte ve videu.

Historie psaníExtra Credits

Písmo. Jeden z nejstarších a nejtrvalejších vynálezů lidstva, který je dnes používaný po celém světě. Vše to ale začalo ve starověkém Sumeru, když si chrámoví písaři pokoušeli při psaní záznamů zjednodušit práci. Jak to ale celé probíhalo? Na to vám odpoví následující epizoda seriálu Extra History. Ukázka vývoje klínového písma

Blíží se nedostatek pilotů?Wendover Productions

Jak se odvětví letectví rozrůstá, dost možná se blíží krize, na kterou můžeme doplatit úplně všichni. Ačkoliv to aerolinky nepřiznávají, pomalu začínají mít nedostatek pilotů. Mohou za to obří zámořské aerolinky, ale hlavně neuvěřitelně vysoké nároky na budoucí piloty. Má tato krize nějaké řešení?

Danny Bhoy - Jak se chlastá v Americe a ve Skotsku

Po nějaké době se podíváme na druhé video skotského komika Danny Bhoye, který nám tentokrát poví, jak se pije v Americe a jak v jeho rodném Skotsku. A jak pijete vy? EDIT: Video opraveno, titulky začínají od 12. vteřiny - bohužel ale nepokrývají celé vystoupení.

Je to Barack Obama!

Je to pták? Je to letadlo? Ne! Je to Barack Obama! Famózní animace, skvělý text a výborná muzika co sedí! Opět doporučím zhlédnout 2x (bez a s titulky) jinak přijdete o spoustu legrace.