Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Tomb Raider (2018) a Pacific Rim: PovstáníUpřímné trailery

Dva filmy tak nevýrazné a lehce zapomenutelné, že se s nimi ani Trailerový hlas nechce obtěžovat déle, než je nutné... Poznámka:  MacGuffin je zažitý název pro udělátko nebo klišé situaci, která slouží jako berlička pro posunutí děje filmu. Jak řekl Alfred Hitchcock: "MacGuffin je ta věc, kterou hledají špioni, ale divákům je to jedno." Pacific Finn a Finnish him je narážka na postavu Finna ze Star Wars, kterou hraje John Boyega. "Finish him!" (Doraž ho!) je hláška ze hry Mortal Kombat. "All vice, no principles" je narážka na film Vice principals (CZ Boj o ředitelnu, doslovně Zástupci ředitele), kde hrál herec Walton Goggins. Slovo "vice" je ve významu zástupce, ale i vada, slabina. "Principal" (ředitel) bylo zaměněno za "principle" (zásada). Master Chief je postava ze hry Halo v typickém brnění. Crash Bandicroft je narážka na hru Crash Bandicoot.

Jordanova rozlučka se svobodouCONAN

Jordan se bude ženit, ale nechce kolem toho dělat zbytečný poprask, a tak se rozhodl, že nechce ani žádnou divokou rozlučku se svobodou. Jelikož je ale Conan ale Jordanův dobrý přítel, rozhodl se vzít to do vlastních rukou a uspořádat pořádnou rozlučku se svobodou...

Výpis

Učíme se ve škole to, co je v životě potřebné? Vysvětlivky: Kapitanáty byly první administrativní územní jednotky koloniální portugalské říše v 16. století, tedy Brazílie, Azor, Madeiry, velké části afrického pobřeží, Cejlonu a opěrných bodů na Arabském poloostrově, v Číně, Japonsku, Indii a dnešní Indonésii. Bývaly dědičné, jednotlivým kapitanátům vládl šlechtic s titulem capitão-mor. Byly ohraničené rovnými čárami „podle pravítka“, což se v drtivé většině případů projevilo jako ekonomicky nevýhodné. To vedlo k jejich zániku a zavedení provincií. Brasília je nynějším a v pořadí už třetím hlavním městem Brazílie (po Salvadoru a Rio de Janeiru). Bylo založené Juscelinem Kubitchkem, prezidentem s českými kořeny, a v roce 1960 došlo k slavnostnímu otevření města. Je zapsáno v seznamu UNESCO a z pohledu ptačí perspektivy připomíná letícího ptáka. Nejvýznamější budovy projektoval nejslavnější brazilský architekt Oscar Niemeyer, jehož stavby jsou nejen v jeho rodné zemi, ale i v zahraničí (například sídlo OSN v New Yorku).  

Kozorožec vzdoruje gravitaci a vyšplhá na přehraduBBC Earth

Možná jste si všimli kamzíků a kozorožců, jak šplhají po příkrých horských skalách. Ale možná jste netušili, až na jak strmých plochách se tito neuvěřitelně zruční horolezci dokáží udržet. Dechberoucí záběry až akrobatických kousků neohrožených kozorožců zachytily pro jeden ze svých pořadů kamery BBC.

Limahl - Never Ending StoryHudební klenoty 20. století

Asi se mezi vámi nenajde nikdo, kdo by neznal tuto skladbu spojenou s pohádkovým Nekonečným příběhem. Tuto píseň v roce 1984 nazpíval anglický umělec vystupující pod jménem Limahl (což je anagram jeho příjmení, hudebník se celým jménem jmenuje Christopher Hamill). Postihlo ho prokletí mnoha hudebníků, tento hit se mu už žádnou jinou skladbou překonat nepodařilo. Později ustoupil od sólové kariéry a vystupoval ve skupině Kajagoogoo. Zajímavostí této písně je, že nemá mít žádný přesný začátek nebo konec. Prostě se vynoří z ticha a na konci zase pomalu utichá, jako by se vzdalovala.

Sarah Chalke u Craiga Fergusona

Pokud znáte seriál Scrubs, určitě vám nebude jméno dnešního hosta v show Craiga Fergusona cizí. Sarah Chalke je kanadská herečka, která se proslavila rolí doktorky Reidové  v seriálu Scrubs a dále třeba rolí Stelly v seriálu How I Met Your Mother. Podívejte se na související rozhovor se jejím kolegou Zachem Braffem u Davida Lettermana. Dnes vám přináším rozhovor z roku 2009, ve kterém Sarah přišla propagovat 8. sezónu seriálu. S Craigem kromě seriálu a jeho přesunu ze stanice NBC na ABC probrala také rozdíly mezi kanadskou a americkou angličtinou, svatby, svoji rodinu nebo třeba kolik plánuje dětí. Sledovali jste seriál Scrubs? Patřila postava Sarah Chalke k vaším oblíbeným postavám? Rozhovor byl původně vysílán 19. ledna 2009.

Vydří denBrave Wilderness

Kojot nám dnes představí další zachráněné osiřelé mláďátko. Tentokrát půjde o americkou vydru říční. K roztomilému mláďátku jeden roztomilý vydří fakt: věděli jste, že vydry spí na zádech ve vodě a se svým partnerem se drží za pacičky, aby od sebe neodpluly?

Rusko na maďarském prahuVelká válka

Rusové připravují velkou ofenzívu do Maďarska a v Rumunsku a Itálii se mluví o vstupu do války. Osmané ustupují před Rusy na Kavkaze a Britové připravují otevření druhé fronty proti Turecku. Francouzi dál útočí na západní frontě a Němci hledají zpsoby, jak destabilizovat širou ruskou zemi. 

Na Autodoc

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Již letos by mělo vyjít pokračování kultovní hry Vampire: The Masquerade – Bloodlines. Poté, co tato hra vyšla v roce 2004 v podstatě nedokončená a studio, které stálo za jejím vývojem, brzy zkrachovalo (to, že hra vyšla v podstatě ve stejnou dobu jako Half-Life 2 samozřejmě ničemu nepomohlo), tak se hry ujala fanouškovská komunita, která hru ve formě různých patchů a modů vylepšuje a hraje dodnes. A co vy? Hráli jste jedničku? Nalákala vás dvojka?

Jednoduché spárování karetŠkola podfuků

Seriál Škola podfuků už sice nevychází pravidelně, ale občas se tu nějaký nový díl objeví. V dnešním dílu nám Brian Brushwood ukáže jednoduchý karetní trik, který sice dokáže předvést každý, ale nepochopí ho skoro nikdo. V tomto díle si Brian našel opravdu nudné společníky, nicméně si myslím, že trik je tak zajímavý, že to určitě překousnete ;) Poznámka: 3:40 až 4:35 je nepřekládaná reklama, takže již dopředu doporučuji tu minutku přetočit. Zajímá vás Škola podfuků? Natočili jste na video, jak zkoušíte nějaký podfuk na své známé? Přidejte se do této skupiny na facebooku a podělte se s ostatními!

Počátky moderní policie: Pár správných chlapůExtra Credits

Vláda Jonathana Wilda skončila a nyní nastupuje první skupinka lidí, která by se dala nazvat skutečnou moderní policií. Říkají si Pochůzkáři z Bow Street. Vysvětlivky: Covent-Garden Journal je pojmenovaný po části West Endu, kde se nachází několik divadel, mimo jiné i ta, kde Henry Fielding představoval své satirické hry. Epizoda 1: Skrytá identita Epizoda 2: Chyť mě, když to dokážeš UPOZORNĚNÍ: Chcete vidět, jak Extra Credits prozkoumá třicetiletou válku, tedy i pražskou defenestraci a česko-baltskou válku? Registrujte se na Patreonu, kupte si předplatné za 5 dolarů a hlasujte! Výsledky bývají těsné, takže váš hlas opravdu může něco změnit. Jakmile série vyjde (hrubým odhadem koncem listopadu), bude přeložena a publikována i zde. Hlasování končí v pondělí, tak neváhejte. Hlasování Extra History.

ZvonyMurder Mystery Dinner Party (S01E01)

Dnes vám přinášíme první díl komediálního a lehce detektivního seriálu. Edgar Allan Poe sezve nejlepší spisovatele své doby do svého domu, kde se mají zůčastnit zábavné večeře se záhadnou vraždou. Ale jak se ukáže, i tato nevinná zábava se může dost ošklivě zvrhnout. Seznam autorů ve videu: Edgar Allan Poe – známý autor básně Havran, povídky Zánik domu Usherů a mnoha dalších. Všechny díly tohoto seriálu jsou pojmenovány po jednom z jeho děl. Emily Dickinsonová – americká básnířka a autorka několika básnických sbírek. Je známa tím, že příliš neopouštěla své město a stranila se ostatních. Mary Shelleyová – světoznámá spisovatelka a autorka knih jako Frankenstein nebo Poslední člověk. Charlotte Brontëová –​​​​​​​ spisovatelka, jejíž dvě mladší sestry se také věnovaly psaní. Nejznámějším jejím románem je Jana Eyerová.​​​​​​​ Oscar Wilde – velmi plodný autor a dramatik, mezi jeho nejznámější díla patří Obraz Doriana Graye nebo Strašidlo cantervillské.​​​​​​​ George Eliot – spisovatelka (vlastním jménem Mary Ann Evansová), která celý život publikovala pod mužským pseudonymem. Napsala například romány Adam bede nebo Osud je černý jezdec.​​​​​​​ Louisa May Alcottová – americká spisovatelka, mezi jejíž nejznámější díla patří Malé ženy (o jejím dětství se setrami) nebo pokračování Malí muži.​​​​​​​ Ernest Hemingway –​​​​​​​ Hemingwaye zřejmě není třeba představovat. Mezi jeho slavná díla patří Stařec a moře, Komu zvoní hrana nebo Sbohem, armádo.​​​​​​​ H. G. Wells –​​​​​​​ další známý autor a otec sci-fi žánru. Mezi jeho slavná díla patří Stroj času nebo Válka světů.​​​​​​​ Fjodor Dostojevskij – další slavný autor, tentokrát z Ruska. Napsal například Zločin a trest, Bratry Karamazovy nebo Idiota.

Záznamník

Krátký film o mladém muži, který se nedokáže vyrovnat s rozchodem a neustále otravuje svou bývalou přítelkyni vzkazy na záznamníku.

Časový slizOdvážní válečníci (S01E01)

Vítejte u nového webseriálu Odvážní válečníci (Bravest Warriors). Někteří z vás možná znají animovaný seriál Adventure Time od tvůrce Pendletona Warda, toto je jeho další počin. Nacházíme se v roce 3085 , kde naši hrdinové Chris, Beth, Wallow a Danny zachraňují mimozemšťany a zažívají různá dobrodružství. Doufám, že se vám tento webseriál bude líbit, své dojmy pište do komentářů.

Avengers: We Didn't Start the Fire

Avengers: Endgame přichází do kin a při této přiležitosti dali herci tohoto filmu hlasy dohromady, aby zrekapitulovali dosavadní filmy od Marvelu ve vlastní verzi písně We Didn't Start the Fire od Billyho Joela.

Pacman hraje SkyrimDorkly Bits

V jednom z předchozích dílů jste mohli sami vidět, že to doma Pacman nemá vůbec snadné. A když vyjde nový herní hit jako Skyrim a on si na pár dnů odskočí z práce, situace se ještě víc přiostří. Ale copak se tohle dá ovládat?