Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Do stínu!Epic NPC Man

Tohle asi zažil každý. Chcete dokončit nějakou úkolovou linku, ale nějaký otravný hráč vám neustále zabíjí úkolové NPC. Dá se s tím vůbec něco dělat?

Epický milionářský dortSORTED

Dnes SORTED připraví milionářský dort (millionaire shortbread), inspirovaný Epickou žranicí, a o který si psal capone. Tak si nechte chutnat! O případné epické výsledky se nezapomeňte podělit na naší FB stránce: Vaříme s webem VideaČesky.cz! Ingredience: konzerva kondenzovaného mléka 4 plátky slaniny 185g másla (pokojové teploty) 75g cukru krupice 150g hladké mouky 75g kukuřičné mouky 1 lžička mořské soli 1 panák Jacka Danielse 200g hořké čokolády 100ml tučné smetany 1 lžíce javorového sirupu  

Historie Tesly v 5 minutáchSvět Elona Muska

Tesla se aktuálně stala druhou nejhodnotnější automobilkou světa. Dostat se do tohoto bodu však nebylo vůbec jednoduché. Dnešní video nahlédne do historie a vysvětlí vám, co bylo inspirací pro založení Tesly, s jakými problémy se automobilka v začátcích potýkala a jaký má celkový plán a ambice do budoucna. Poznámky: Ve videu uslyšíte o elektromobilu EV1 od General Motors. Jeho historie a okolnosti stažení z oběhu hezky prozkoumal dokument Who Killed the Electric Car. Jeho pokračování Revenge of the Electric Car se pak věnuje vzniku Tesly. Oba stojí za zhlédnutí. Převzetí vedení firmy Elonem Muskem bylo o dost dramatičtější, než jak to působí z tohoto videa, a dokonce vedlo k soudnímu sporu Muska s původními zakladateli. Pokud vás zajímají podrobnosti, podívejte se na naše dřívější video.

Brazilské volbyLast Week Tonight

Brazilskou politikou otřásl obrovský skandál a důvěra ve volené zástupce je na minimu. Mnoho Brazilců doufá, že nově zvolený prezident dá věci do pořádku, avšak největší favorit tak úplně kandidovat nemůže. Zraky lidí se tedy upírají k Jairovi Bolsonarovi, bývalému vojákovi, který proslul svými sexistickými a homofobními prohlášeními. A co hůř, veřejně přiznává, že by z Brazílie nejraději viděl opět vojenskou diktaturu.

Mlátička Ron v baruMADtv

Mlátička Ron, další stereotyp rádoby drsňáka, co se chce jenom prát, ale jaksi už na to moc nemá. MADtv a jejich skeč. Pozn: "Jdu po žluté cihlové cestě" je narážka na Čaroděje ze země Oz

10 otázek pro Neila deGrasse Tysona

Po delší době zde máme opět jeden starší rozhovor pro časopis Time. V tomto díle byl hostem astronom a popularizátor vědy Neil deGrasse Tyson. Ten je jako vždy sympatický a dokonce zjistíte, že to je asi i docela fajn táta.

Flipsyde - US History

Jelikož mě překládání rapových textů baví a obohacuje o zkušenosti jak z angličtiny, tak i ze života, nesu další písničku. Tento kousek se mi nedávno objevil v playlistu a natolik mě zaujal, protože v sobě nese opravdu povedené texty, které jakžtakž definují válečnou historii Země za velkou louží, Ameriky. Schválně se nad texty této skladbičky zkuste zamyslet. Pokud vám všechny metafory budou dávat smysl, můžete se považovat za dějepisu znalé příslušníky národa. Jako nápověda slouží videa a obrázky běžící v klipu. Sám se ale přiznám, že jsem párkrát zavítal ke strýčku Googlovi. :-D Pokud byste měli tip na nějakou zajímavou rapovou písničku se zajímavými texty, komentujte, komentujte! Omlouvám se za ne zrovna uchu lahodící kvalitu zvuku, ale sám YouTube nic lepšího nenabídl a samotný klip jsem ke stažení na celém širém Internetu nenašel.

Vánoční duch

YouTube uživatele s nickem nigahiga už jste tu v několika videích mohli vidět. Dnes vám přináším video, ve kterém vám sdělí svůj názor na Vánoce a vánoční koledy. Co znamenají Vánoce pro vás? Snažíte se nakoupit co nejvíc dárků, nebo si jen užíváte chvíle strávené s rodinou?

Jak vyrobit brachistochronuVsauce

Hostem dnešního Vsauce je Adam Savage, všestranný kutil a populární uvaděč série Bořiči mýtů. Společně s Michaelem se pokusí zjistit, jaká je nejrychlejší cesta z bodu A do bodu B. Odkazy Kola a cesty Vysvětlení brachistochrony Řešení problému brachistochrony

Komediantka Charlene: Dospělák očima dítěte

"Promiň, že mi trvalo tři roky odepsat ti na zprávu. Moderní technologie jsou pro mě španělská vesnice."  Sedmiletá Ava Ryan si podmanila internet díky svým legračním videím, ve kterých ztělesňuje "dospěláky" tak, jak je vidí z jedinečného pohledu dítěte. Ať už vás baví její nesporný herecký talent, nebo její jedinečný vhled ( a přiznejme si, že s těmi legračními videi zvířátek není tak daleko od pravdy), její nahrávky vám vykouzlí úsměv na rtech.

Na Autodoc

Roxette - Listen to your heartHudební klenoty 20. století

"Listen to Your Heart" je píseň kapely Roxette. Premiéru si doma ve Švédsku odbyla v roce 1988. O rok později se probojovala na špici kanadského singlového žebříčku i americké Billboard chart. Autory písně jsou Per Gessle a Mats M.P. Persson; zpěvačku Marie Fredriksson nejspíš není nutné představovat.

MaďarskoGeography Now!

Víte, proč je v Budapešti tolik termálních lázní nebo proč žije tolik Maďarů na jihu Slovenska? I o tom se Barby zmíní v epizodě věnované Maďarsku. Poznámky: Anglický název pro Maďarsko je Hungary, což se podobá slovu hungry, které znamená hladový Pangermanismus je idea jednoty národů mluvících germánskými jazyky, obdobně panslavismus je idea jednoty slovanských národů

Rose s VanessouOut With Dad (S01E01)

V první epizodě kanadského webseriálu Out With Dad se má patnáctiletá Rose učit s nejlepší kamarádkou Vanessou chemii, ale místo toho probírají něco mnohem důležitějšího. Rose se své dlouholeté kamarádce svěří, že k ní chová více než přátelské city, otázkou je, co cítí Vanessa. Co to zkusit zjistit polibkem?

Světová mytologie: Africké panteonyRychlokurz

Dnešním dílem uzavřeme sekci panteonů, a to jedním africkým. Konkrétně božstvy Jorubů, kteří žijí v Beninském zálivu. Tento komplikovaný systém víry s mnoha bohy ovlivnil mimo jiné vúdú v Karibiku a v jejich africké domovině se i přes vlivy křesťanství a islámu dodnes praktikuje.

FreddieW: William Tell a S kytarou na autě

Stejně jako minule tu pro vás dnes mám více než jedno video. Dal jsem dohromady dvě kratší videa a krátké pohledy za jejich kulisy. Jedná se o jedny z nejstarších Freddieho výtvorů, které na svůj YouTube účet dal. První video se jmenuje S kytarou na autě a uvidíte v něm prostý vizuální efekt, který vytvoří vtipné malé video, ve kterém Freddie hraje na kytaru na střeše jedoucího auta. Druhým videem je pak William Tell, kde si Freddie nechá z hlavy sestřelit meloun profesionálním odstřelovačem. Nebo ne? S kytarou na autě: S kytarou na autě (pohled za kulisy): William Tell William Tell (pohled za kulisy):

Skleněný snowboard

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo jezdit na snowboardu ze skla? Pokud ne, tak lidi z kanálu Every Third Thursday to naštěstí napadlo.

Kdyby měl Joker asistentaDorkly Bits

Kevin už radil kdekomu, dnes ale bude unešen ze skvělých plánů Jokera z filmu Temný rytíř. Má to ale jeden háček. Poznámka k překladu: Jokerův plán s otrávením ryb popisuje děj 46. dílu animovaného seriálu Batman. Goonies (Rošťáci) je je dobrodružný film o partě dětí.

Joe Rogan a Peter Attia na téma doping a Lance Armstrong

V dnešním úryvku z podcastu Joe Rogana je hostem kanadskoamerický lékař Peter Attia, odborník v oblasti tzv. longevity. Attia má všestranné znalosti i osobní zkušenosti s vrcholovým sportem a nabídne svůj odborný náled na kontroverzního Lance Armstronga a problematiku sportovního dopingu. Poznámky: laktátový práh – pojem pro intenzitu cvičení, při které se začne kumulovat laktát (kyselina mléčná), detailněji například zde hematokrit – poměr mezi objemem červených krvinek a plné krve, běžné hodnoty objemu červených krvinek jsou 44 % u mužů a 39 % u žen EPO – zkratka pro erythropoetin, tedy hormon, podporující tvorbu červených krvinek; jde o patrně nejrozšířenější formu vytrvalostního dopingu fenotyp – soubor všech pozorovatelných vlastností a znaků živého organismu, zahrnuje známější genotyp a přidává k němu například působení prostředí polohový závod na 400 metrů – nejnáročnější plavecký závod, kde se po 100 metrech střídají plavecké styly osteopenie – stav, vycházející z měření hustoty kostí, měřený předstupeň pro osteoporózou NFL – liga amerického fotbalu running back – konkrétní post hráče amerického fotbalu, nemá přesný český ekvivalent hemoglobin – součást krve, přesouvá kyslík z plic do tkání a opačně oxid uhličitý z tkání do plic, měří se v gramech na decilitr

Between the Buried and Me - The Coma MachineMetalové okénko

Between the Buried and Me jsou pravděpodobně nejprogresivnější skupinou současnosti. Za první čtyři roky své existenci nahráli dvě dobře přijatá alba a poté tři z pěti členů ze skupiny odešli. Jakmile se doplnila sestava, vydali průlomové album Alaska (2005) a o dva roky později Colors (2007), které je dodnes považováno za jedno z nejlepších alb vůbec. Od té doby vydali tři LP a jedno EP. Nepřestávají překvapovat a posouvat se dál. Single The Coma Machine je z posledního alba Coma Ecliptic (2015).