Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Superman 4Upřímné trailery

Po sedmi odvysílaných epizodách jsme se rozhodli zrušit pravidelný The Flog, který byl hodně časově náročný na překlad a vzbuzoval spíše rozporuplné reakce. Děkujeme za pochopení. Dnes tu máme něco pro opravdové fajnšmekry. Do kin se nezadržitelně blíží Muž z oceli, a tak je vhodné se podívat do minulosti na předchozí Supermanovské filmy. Kupříkladu na ten, který celou sérii definitivně zabil na necelých dvacet let. Ano, řeč je o Supermanovi 4 a tady je jeho Upřímný osmdesátkový trailer. Kdo z vás měl tu čest vidět tuto perlu?

Eminem u Weird Ala

Weird Al Yankovic je zpěvák známý pro své hudební parodie. Aby se více proslavil, začal dělat i talk show, bohužel to mělo jeden háček - nemohl sehnat hosty. To mu však vůbec nezabránilo. Jak sami uvidíte, interview má velmi zajímavá a jejich aktéři o nich sami netuší. Můžete se přesvědčit o tom, jak některé odpovědi vyzní, když je vytrhnete z kontextu a položíte jinou otázku. V tomto rozhovoru také zazní Alova písnička Couch Potato neboli Povaleč, která je parodií na Lose Yourself od Eminema.

Blade Runner 2049

Film Blade Runner z roku 1982 se stal filmovou klasikou, ve které si zahrálo mnoho známých filmových tváří. Nyní přichází jeho pokračování. Bude tento film trhákem, nebo se z něj stane jen další neúspěšný sequel?

Morgan FreemanBiografie hvězd

Morgan Freeman zcela jistě patří mezi filmové legendy a tak je určitě škoda, že je jeho kariéře tentokrát věnováno trochu méně času. Ke zběžnému zmapování Freemanovy téměř padesátileté přítomnosti před kamerou nicméně dnešní dokument postačuje. Po pomalém rozjezdu, kdy byl na Oscara poprvé nominován až 20 let po začátku kariéry, se přece jen začalo blýskat na lepší časy filmy jako Řidič slečny Daisy, Glory, Nesmiřitelní, Vykoupení z věznice Shawshank, Sedm... a stačilo "jen" dalších cca 20 let a Oscar byl konečně doma za vedlejší roli ve snímku Million Dollar Baby. Z dalších filmů, které dnešní biografie nezmiňuje uveďme alespoň roli Boha v Božském Brucovi, batmanovskou trilogii, Wanted, Gone, Baby, Gone, RED... V posledních letech Morgan střídá role ve vážnějších kvalitnějších snímcích a nefalšované odpočinkové filmy. Váš nejoblíbenější film s Morganem? A koho překvapilo, že má  doma "jen" jednu zlatou sošku a to ještě za vedlejší roli?

Epizoda 1 (S01)Little White Lie (S01E01)

Nic není nekonečné, a tak musel na řadu přijít i prozatím poslední projekt skupiny StarKid. I když se zde vysílá jako poslední, tak je paradoxně první, protože tento seriál vzniknul ještě před Very Potter Musical a před Me and My Dick. Budou zde staré známé tváře a pár nových nebo ne tolik známých. Tento projekt vznikal když byli všichni ještě na škole a bohužel se natočila jen první série, potom někteří herci odjeli a pokračování se nikdy neuskutečnilo. Doufám tedy, že se vám seriál bude líbit i přes otevřený konec.

Julie Bowen u Conana O'BrienaCONAN

A máme tu další kousek z nového pořadu Conana O'Briena. Před tím, než si video pustíte, doporučuji zhlédnout rozhovor s Michaelem Cerou, protože na něj ten dnešní přímo navazuje a jinak byste nepochopili úvodní vtípek Julie Bowen. ;-) Julie Bowen, která oslaví 3. března již své 41. narozeniny, v tomto rozhovoru vyzná Michaelovi Cerovi lásku a také vám popíše, jak jí její tři děti pomáhají v domácnosti. Julii můžete znát díky roli Claire v seriálu Taková moderní rodinka, který překládám pro dabing. 2. série tohoto seriálu běží aktuálně na kanálu HBO Comedy.

Impérium se blíží

V roce 2013 natočila americká televizní stanice Spike TV tuto tématickou vánoční reklamu ke svému Star Wars maratonu. Vypadá to, že Impérium míří i na naší malou planetu.

PředsevzetíLast Week Tonight

Na přelomu roku si mnoho lidí dává předsevzetí, které o pár dní později poruší. John nám tentokrát poradí, že nejde o splnění předsevzetí, ale o jeho šikovné upravení.

Kim Čong-un vs. Putin

Máme tu další z udatných dobrodružství Kim Čong-una, který se tentokrát utká s dalším mocným vůdcem - Vladimirem Putinem. Pozn.: Co se týče prstenu ze Super Bowlu, video odkazuje na tuto aféru. Slovíčka: summary - shrnutí exploit - udatný, hrdinský čin to tame - zkrotit black bear - medvěd baribal to restore - obnovit, navrátit to discover - objevit, odhalit to feed - nakrmit to execute - popravit (také vykonat, provést) mind - mysl to pollute - znečistit filth - špína to punch - udeřit pěstí virile - mužný to figure out - přijít na něco to solve - vyřešit to trick sb. into st. - lstí někoho k něčemu přimět

Škola pro komorníkyGreat Big Story

Možná se to zdá jako povolání z minulého století, ale stále existují profesionální komorníci. V Nizozemsku se nachází škola, ve které se toto povolání trénuje. Jaké je to být komorníkem?

WEEZER - Perfect Situation

Dnešní hudební kousek je pecka "Perfect Situation" od kapely WEEZER. Klip pojednává o tom, jak špatně stanovené priority můžou zazdít dobrou skupinu, že se do podnikání nemají tahat city a jak leze sláva do hlavy. Přesně podle videa dopadlo několik známých kapel, např.: Nightwish, AQUA, svého času i Garbage, Blondie, Cardigans, Cranberries a další. Jak jste jistě poznali, role zpěvačky se ujala Elisha Cuthbert, kterou známe ze seriálu 24 hodin, nebo z filmů Sexbomba od vedle, Láska nebeská, Captivity, atd...

Craig Ferguson: Tweety a e-maily #7

Nejspíš nebudete vědět, že Craig v roce 2013 dostal na kanadském Banff World Media festivalu cenu s názvem Sir Peter Ustinov Comedy Award, která je udělována za mimořádný komediální přínos. V minulosti tuto cenu dostali například Kelsey Grammer alias Fraiser Crane, Ricky Gervais nebo Chuck Lorre, který stojí za seriály Dva a půl chlapa a Teorie velkého třesku. A právě tato cena bude mít hlavní roli v tweetech a e-mailech s pořadovým číslem 7.

Will a Grace se vracíThe Graham Norton Show

Populární seriál Will a Grace se po 10 letech vrátil. V tomto videu zjistíte, jak k tomu došlo, a hlavní představitelé k tomu přidají historku z natáčení původního seriálu, ve kterém se jako host objevila i Madonna.

Geek Week se loučíGeek Week

Včera skončil Geek Week a jak jsme slibovali, tady je ještě pár videí, která překladatele zaujala. Dnes uděláme radost hlavně těm vědečtěji založeným, byť rozhodně nejde říct, že by v následujících dvou videích šlo jen o vědu a informace a nikoliv o zábavu. Nenewtonská kapalina na reproduktoru U příležitosti Geek Weeku si pro vás Derek Muller připravil známý experiment s nenewtonskou kapalinou (co to je se dozvíte ve videu). Měřítko vesmíru Dokážete si představit velikost vesmíru? Tohle netradičně zpracované video se vám ji pokusí trošku přiblížit.

Jak přežít: žralok

Už víte, jak se zachovat při setkání se sklípkanem. Dnes se dozvíte, co dělat, když vás při plavání v moři napadne žralok. Co byste udělali vy?

Malá letadla vs. velká letadlaWendover Productions

InkCZ bohužel tento týden výjimečně nestihl přeložit další díl Velké války, ale na příští pátek slibuje vánoční nášup, který vám to vynahradí. Omlouváme se! Dříve v leteckém průmyslu vládla snaha vyrábět velká letadla, která přepraví co nejvíce lidí. Ale dnes panuje poptávka především po menších, zato efektivních letadlech. Proč tomu tak je?

AqME – Karma & Nicotine

Překlad písně Karma & Nicotine od pařížské rockové až alternativně-metalové skupiny AqME jsem si několik týdnů sušila v šuplíku, ale protože se píseň nakonec objevila i ve Vzkazech/Požadavcích, je tady.  :-) (Pozor, píseň je opravdu lehce metalovější a stejně jako většina songů AqME je spíše pesimističtějšího ladění, tj. milovníci popu si v tomto klipu na své nepřijdou.)  

Dierks Bentley - Am I The Only One

Dlouho jsme tu neměli žádný barový song, tudíž vám dnes jeden přináším. Dierks Bentley se narodil v roce 1975, v country muzice se pohybuje od 2003, do dnešního dne vydal 6 studiových alb, 16 singlů, z nichž 8 se dostalo na první příčku hitparády (včetně dnešního). Mezi jeho oceněními můžeme najít ceny CMA, Academy of Country Music, CMT nebo 9 nominací na Grammy.  Dnešní song má i oficiální NHL verzi klipu.  

John Oliver u Jorgeho Ramose

John Oliver tento týden nevysílal nový díl, proto vám přinášíme rozhovor z roku 2015, ve kterém se Oliver rozpovídá o své práci, o některých dílech jeho pořadu, a hlavně o pocitu, že je pořád jen imigrant.

DoktořiNorman

Na dnešek jsem bohužel nestihl přeložit nové video od Keye a Peelea, nicméně věřím, že Norman je víc než adekvátní náhradou. ;-) // BugHer0 Doktoři. Mnozí se jich děsí, mě nevyjímaje, a odkládají návštěvu až na stav naprosté nouze. Právě oni nám ale pomůžou, když se k nim konečně odhodláme. Co si o nich myslí Norman?

ŽurnalistikaLast Week Tonight

Novinařina nikdy nebyla snadným povoláním, ale zdá se, že v současné době prochází krizí. Zpravodajství se přesouvá na internet a redakce se musí potýkat s razantními škrty. Má tato situace nějaké řešení?

Hitlerova skrytá choroba

O zdravotním stavu Adolfa Hitlera se toho píše mnoho a ještě více. Kromě potíží s tračníkem, srdcem nebo ušima, ho údajně trápil také syfilis a ateroskleróza. Hodně probíraná a propíraná je v Hitlerově případě také diagnóza Parkinsonovy choroby, jejíž symptomy ho ke konci války vůdce údajně provázely. Je důležité si ale uvědomit, že ať už měl Hitler jakékoliv nemoci či psychické splíny, neměli bychom jimi omlouvat jeho činy.

Film: Film

Celý rok sbíral Jimmy Kimmel trpělivě zástup hollywoodských celebrit, aby celému světu představil ve svém oscarovém speciálu trailer na nejlepší film všech dob. Rád bych vám vyjmenoval, kteří šťastlivci si v něm zahrají, ale bylo by to na dlouho. Těšit se ale rozhodně můžete na Toma Hankse, Charlize Theron, George Clooneyho nebo Meryl Streep a spoustu a spoustu dalších... kromě Matta Damona.

Dvojí životAim High (S01E01)

První díl nové akční komedie nás pomalu uvede do života hlavního hrdiny seriálu, Nicka Greena (Jackson Rathbone), a jeho dvojitého života coby středoškolského studenta a tajného agenta MŠPP (Ministerstvo školství - pilotní program).  Dále hrají Aimee Teegarden (Friday Night Lights), Matthew Moy (Han z 2 Broke Girls), Greg Germann (Richard z Ally McBeal) a Rebecca Mader (Charlotte z LOST). Na další díly se těšte každou středu ve 20:00 zde na našem webu.

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK