Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Ken Levine o Bioshocku Infinite

Herní série Bioshock se zapsala do povědomí hráču po celém světě svojí skvělou atmosférou, příběhem a úžasnými prostory podmořského města Rapture. To však budeme muset v dalším díle opustit a vydat se do oblak. Více vám poví Ken Levine z Irrational Games.

Take That - Patience

Skupina Take That zanechala na světové hudební scéně nesmazatelnou stopu. Historie Take That se datuje až do roku 1989. První zlomový rok pro kapelu byl 1995, kdy se od skupiny oddělil Robbie Williams, který si procházel drogovou krizí a skupina se následně rozpadla. Takřka 10 let po rozchodu kapely se však britská legenda dala opět dohromady (stále bez Robbieho) a svým singlem Patience z roku 2006 zbořila hitparády. Patience se stal 4. singlem kapely, který obdržel ocenění na BRIT Awards za nejlepší britský singl roku. V roce 2010 se do kapely vrátil Robbie Williams a skupina tak dodnes sklízí úspěchy po celém světě.

The Ronettes - Be My BabyHudební klenoty 20. století

Skladba Be My Baby v podání pěveckého tria The Ronettes patří  k nejúspěšnějším hitům 60. let. V roce 1963, kdy byl singl vydán, se ho prodalo přes 2 miliony kopií. V roce 1999 pak byl uveden do Síně slávy Grammy. Příjemný poslech a pohodové středeční ráno! :)  

Fatální závada stíhačky Spitfire

Krátké video z kanálu Real Engineering objasňuje závažný technický nedostatek prvních motorů legendární stíhačky Spitfire. Poznámka: Venturiho efekt – Aby menším průřezem trubice prošlo za jednotku času stejné množství kapaliny a předešlo se jejímu hromadění, musí se proudění zrychlit. Aby byl splněn zákon zachování energie, musí být takto získaná kinetická energie vyrovnána snížením tlaku. Podrobnější informace například zde.

Bee a PuppyCat

Dodatečně vám přináším pilotní díl seriálu Bee and PuppyCat, který jsem původně nechtěně opomněl. Tvůrci ho zveřejnili ještě před kickstarterovou kampaní. Má trochu jinou animaci a právě její změna je jednou z věcí, kterou fanoušci tvůrcům vyčítali. Díl ukáže, jak se PuppyCat ke slečně Bee dostala a trochu osvětlí podivnost celého seriálu. První díl jsme tu již na začátku prázdnin přeložili a vyvolal hodně rozporuplné ohlasy. Najdete ho zde.

Píseň o kávě

Krásný hudební videoklip od kapely Oldelaf & Mr D o pití kafe. Do komentářů můžete napsat vaše zkušenosti s kafem. Pozn.: Titulky jsem dělal podle anglické předlohy, takže prosím francouzsky mluvící obecenstvo o odpuštění za případné nepřesnosti.

Pod postelíThe Flipside

Dnes tu pro vás mám další krátký film z YouTube kanálu SoulPancake. Snad se bude líbit. Na tomto videu zároveň testujeme novou HTML5 verzi našeho přehrávače, která navíc umožňuje přepínání několika různých verzí titulků, takže do komentářů prosím pište, jestli vše funguje tak, jak má. Děkujeme. Pokud vám video výše nefunguje, můžete si film pustit postaru:

Mám přítele

V sestřihu scének komediálního pořadu Snuff Box se Matt Berry (Douglas Reynholm z Ajťáků) vždy dá do řeči s půvabnou dívkou, jen aby o chvíli později zjistil, že má k jeho smůle přítele. Poznámka: Arkýř je výstupek v průčelí budovy, obvykle opatřený okny.

DUST – Orbit

Na malé orbitální stanici u vzdálené planety pracují dva muži. Stařík, který je velmi zkušený a chytrý, a mladý nováček. Jediné, co stojí v cestě jejich přátelství, je mužovo ohyzdné, supí oko... Hororově laděný sci-fi snímek Orbit vznikl na motivy známé povídky „otce hororu“ Edgara Allana Poea Zrádné srdce.

Nábor nových satanistůThe Jim Jefferies Show

V USA fungují mimoškolní křesťanské kroužky, které se snaží připravit novou generaci křesťanů. Vedle toho funguje satanistický kroužek, který je chce naučit kritickému myšlení. Kdo asi vede? Jim se do toho nakonec bude muset vložit s vlastním projektem.

Živí mrtví: Úpadek lidstva

Má lidstvo v Živých mrtvých vůbec naději na přežití? Na návrat k civilizované společnosti? Pojďme v tomto rozboru prozkoumat úpadek lidstva v těžce zkoušeném světě tohoto postapokalyptického seriálu. Po zhlédnutí videa určitě koukně na stránku seriálu na Edně, kde najdete spoustu novinek a zajímavostí. 

Samuel L. Jackson o Oscarech a světelných mečíchThe Graham Norton Show

Samuela Jacksona můžete znát třeba z filmů Avengers a Nespoutaný Django. Nejvíc ho asi proslavila role Julese Winnfielda v Pulp Fiction, za kterou byl dokonce nominovaný na Oscara. Jackson ale nemá problém hrát i v méně náročných filmech, a najít ho tak můžete v bijácích Aréna nebo Hadi v letadle. O posledně jmenovaný projekt se sám začal zajímat, když slyšel o jeho námětu. I když tvůrci nechtěli uvěřit, že by se na něčem podobném chtěl podílet, Jacksonův zájem plynul z toho, že si řekl, že by natáčení mohla být zábava. V následujících videích vám tento herec povypráví o tom, jak to vlastně bylo s fialovým světelným mečem, a dozvíte se také, co přesně si myslí o Oscarech. Tento rozhovor byl zveřejněn 28. června 2013.

PřepadeníThe Hire

Tohle je první z osmi krátkých filmů (reklam) pro BMW films s názvem "The Hire", kde hlavní roli hraje vždy Clive Owen a BMW E39 M5. Představte si, že vezmete film Kurýr a Taxi (bavíme se o prvních dílech), dáte je dohromady a vyberete nějakou lepší krátkou scénu. Každý tento krátkometrážní film je natočen jiným režisérem zvučného jména. Tenhle kousek natočil John Frankenheimer a epizoda se jmenuje "Přepadení". Další díly budou následovat. Ostatní díly The Hire zde.

Pád BělehraduVelká válka

Konec války byl v nedohlednu a přesto už následník rakouského trůnu našel nového nepřítele. Tento díl je věnován převážně Rakousku-Uhersku, které jako jediná země mohlo po čtyřech měsících války prohlásit: mise splněna.  Již přeloženou epizodu a zmíněném znásilnění Belgie se můžete pustit zde.

James Rolfe - Vzpomínky na Contru

Dneska si dáme takovou netradiční epizodu. James chtěl povídat o Contře, ale protože hře samotné neměl co vyčíst, tak se chtěl jen podělit o svůj zážitek, když Contru poprvé projel. Není to tedy Angry Video Game Nerd epizoda, protože se nemá na co zlobit. Pojďme se tedy podívat, jak James v devíti letech projel hru, s kterou mám já problémy ještě dnes. :D Projeli jste Contru? Nebo jak daleko jste se aspoň dostali?

Texas Chainsaw MassacreAngry Video Game Nerd

Tentokrát si Nerd vyjde ze svého pařanského doupěte do přírody a objeví tam skutečný poklad. Jednu z prvních her podle filmového hororu - Texaský masakr motorovou pilou na Atari 2600. Kromě handrkování s podivným prodejcem ho však čekají i mnohem horší překvapení. V této filmově laděné recenzi se Jamesova fascinace hororovým žánrem projevila skutečně naplno. Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!