Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Věci s videem opravdu rychleNeumíš to s Photoshopem

Donnie má nějaké problémy a proto nemá moc času pohrát si pořádně s Photoshopem. Ukáže vám tedy aspoň na rychlo jak se ve Photoshopu dá pracovat s video soubory. Ve videu opět zmiňuje odkaz na stránku. Tady najdete odkaz. Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Dara O Briain o videohrách

V dnešním vydání Herního koutku vám poněkud netradičně nabízíme stand-up vystoupení jednoho nováčka na VideaČesky. Jde o irského stand-up komika Daru O Briaina, který vám dnes bude vyprávět o tématu, které se moc často v stand-up komedii neobjevuje - o videohrách.

Dragon's LairAngry Video Game Nerd

Dnes se s Nerdem podíváme na NES verzi populární automatovky Dragon's Lair, která na svou dobu přišla s převratnou technologií a úchvatnou kreslenou grafikou. Jak si ovšem může 8bitové Nintendo poradit s tak náročnou výzvou? No, těžko... Sami se přesvědčte, proč ještě dnes mnoha tehdejším pařanům vstávají při vzpomínce na tenhle konzolový port vlasy hrůzou. Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Britney Spears – ToxicHudební pecky 21. století

"Toxic" je skladba americké zpěvačky Britney Spears z jejího čtvrtého studiového alba In The Zone (2003). Píseň byla původně nabídnuta Kylie Minogue na její album Body Language (2003), ale ta ji odmítla. V textu písně zaznívá metafora o nebezpečí a závislosti na lásce, která může být jako toxická droga. Píseň získala cenu Grammy v kategorii Nejlepší taneční nahrávka (2005).  

Jak vyrobit cider zcela od základu

Sezóna jablek se blíží, a proto Andy s kamarádem Nickem vyráží zjistit, jak vyrobit cider – a to zcela od základu. Na své experimenty používají jak klasické, tak i poměrně netradiční postupy a suroviny. Odkaz na podrobnější postup výroby cideru naleznete zde.

V zákulisí Hry o trůny s Emilií Clarke

Omaze vyhlásilo soutěž o exkluzivní prohlídku zákulisí Hry o trůny. V tomto videu spojili síly s Emilií Clarke, která se chystá divákům nabídnout malou ochutnávku z natáčení nové a poslední řady Hry o trůny.

Boy George – Crying GameHudební klenoty 20. století

Tuto skladbu napsal Geoff Stevens, poprvé vyšla na albu Davea Berryho v roce 1964 a už tehdy byla úspěšná. V roce 1992 nahrál svou verzi Boy George pro oscarový film, který si od písně vypůjčil jméno. V písni je slyšet vliv producentů, kterými byla kapela Pet Shop Boys. Crying Game se usadila na 15. místě v žebříčku Billboard Hot 100 a v Kanadě si vydobyla dokonce první místo. Skladbu jste také mohli slyšet ve filmu Ace Ventura: Zvířecí detektiv, který si od Hry na pláč vypůjčil pointu. Boy George, vlastním jménem George O’Dowd, byl už odmalička výstřední dítě. Předtím, než se začal věnovat hudební kariéře, pracoval mimo jiné jako maskér v Královské Shakespearovské společnosti, kde zřejmě nabral dostatek inspirace pro své pozdější nápadné líčení a kostýmy. Jeho první významné setkání s hudbou bylo ve skupině Bow Wow Wow, kde byl sice pouze vokalistou, ale brzy zastínil hlavní zpěvačku, a proto se rozhodl založit vlastní kapelu. Tou byl Culture Club, který v 80. letech postupně získal celosvětový úspěch. Kapela, inspirovaná hnutím Novoromantismu, však neustále koketovala s drogami. V roce 1986 se skupina rozpadla a George se dal na sólovou dráhu. Po celý život jej ale provázely problémy se zákonem, byl několikrát zatčen za držení nejrůznějších druhů drog a dokonce byl neprávem obviněn z vraždy. Média pak George často propírala kvůli jeho excentrickému zevnějšku a často se spekulovalo o jeho sexuální orientaci.

Historie kanibalismuTED-Ed

Existence kanibalismu v lidské říši asi nikoho nepřekvapí, i tak byl ale možná mnohem rozšířenější, než si myslíte. Věděli byste, že i v Evropě se provozoval hned v několika různých formách? Pokud ne, nenechte si ujít další video z kanálu Ted-Ed.

Conan na lekci moderního tanceCONAN

Při své návštěvě New Yorku se Conan stihl mimo jiné stavit i v taneční škole Alvina Aileyho. A už teď je vám asi jasné, že se nepřišel jen dívat. V dnešním videu uvidíte jeho pokročilé taneční kreace, ale také velmi znepokojující montáž, kterou se budete snažit ještě za pár dnů vyhnat z hlavy. Příjemnou zábavu!

Co se nachází v plamenu svíčky?Veritasium

V dnešní epizodě Derek navštíví Paříž a předvede nám i svoji znalost tamního jazyka. Bilingvismus je v Kanadě, kam se ve dvou letech přestěhoval, poměrně běžnou záležitostí. Ve videu nám ukáže, jak spolu mohou interagovat elektřina a plamen svíčky. A pokud by někoho zajímalo, jak je možné, že se profesor dotknul napětí o hodnotě 10 000 voltů a nic se mu nestalo, může se podívat na video od známého blázna přes elektřinu Mehdiho Sadaghdara, které máme na webu také přeloženo.

O lhářích a mýtech

Po Mortysovi a Tongovi přidávám do třetice ještě jeden krátký animovaný film studentů umělecké školy ESMA ve Francii. Hlavním hrdinou je satyr, jemuž jeho družka vyčítá, že je příliš racionální a přízemní a měl by se naučit občas trochu popustit uzdu fantazii. V příběhu v originále nazvaném Mytho Logique se objeví i kentauři, nymfy, Dionýsos a další postavy z řecké mytologie. Ve videu jsou bohužel anglické titulky – snad nebudou při sledování příliš rušit.

Období Sengoku: Sekigaharská kampaňExtra Credits

Zbývá jedna poslední kapitola, než se definitivně uzavře období Sengoku. Tojotomi Hidejoši umírá a mnoho lidí začíná tiše šeptat svou podporu Tokugawovi Iejasuovi. Jeho moc se ale nelíbí jednomu úředníkovi, který proti němu začne intrikovat. Tokugawa ale investoval své bohatství moudře. Bohužel ani jeho známosti a dlužníci ho neochrání před obětí starého přítele. V hlasování o další epizodě Extra History na Facebooku zvítězila Jihomořská bublina (64 %) nad Justiniánem a Theodorou (36 %). Epizoda 1: Bitvu u Okehazamy Epizoda 2: Obléhání hradu Inabajama Epizoda 3: Válčící mnichové Epizoda 4: Smrt Ody Nobunagy Epizoda 5: Jak Tojotomi sjednotil Japonsko

Finanční správaLast Week Tonight

Daně neplatí nikdo rád a vše s nimi spojené bývá mezi lidmi značně neoblíbené. Americká agentura IRS, obdoba české Finanční správy, je dlouhodobě terčem posměchu a přirovnávána k čirému zlu. Ale je to skutečně jejich vina? John Oliver se vás pokusí přesvědčit, že ne. A pokud vám to přijde málo, o to samé se pokusí i Michael Bolton. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Na Autodoc

Hledá se DoryUpřímné trailery

Brzy tu máme premiéru druhého dílu Úžasňáků, tak se spolu podívejme, co si Hlas Upřímných trailerů myslí o pokračování jiného slavného animovaného filmu z dílny Pixaru. Poznámka: V českém dabingu tohoto filmu byla Sigourney Weaver nahrazena Markem Ebenem.

Jon Sníh na večeři u Setha MeyerseLate Night with Seth Meyers

Talk show Setha Meyerse se vysílá teprve od loňského roku, kdy ji Seth převzal po Jimmym Fallonovi, který byl převelen do The Tonight Show, ale už si našla své pravidelné diváky. Seth se specializuje především na rozhovory s celebritami, ale tu a tam natočí i nějaký ten skeč. Mezi ty nejpovedenější patří i dnešní video, ve kterém uvidíte, jak by to vypadalo, kdybyste si k sobě domů pozvali Jona Sněha z televizní Hry o trůny.

Resident Evil 2Girlfriend Reviews

Nedávno vyšel remake hry Resident Evil 2 a přítelkyně z kanálu Girlfriend Reviews nám prozradí, jaké to je žít s někým, kdo takový remake hraje a vrací se zpět do dětství.

Říkaj mi NegroMalviviendo (S01E01)

Je tu pilotní díl slibovaného seriálu Malviviendo. V této „seznamovací“ epizodě poznáte tři hlavní a jednu vedlejší postavu. Uvidíte, jaká atmosféra panuje ve čtvrti „banderiérů“, zjistíte, kdo si jak vydělává na svoje priority a kdo má pro co slabost. V úvodu také zhlédnete velmi povedenou parafrázi na televizní seriál Dexter. Všech deset dílů je, až na výjimky, prokládáno vzpomínkami a příběhy všech a všeho, vyprávěnými hlavní postavou jménem Negro. K tomu se můžete těšit například na cestu za sklizní, útěk z vězení, zápas ve „fackovacím boxu“ a spoustu parafrází na různé filmy, seriály a více či méně známé reklamy a internetová videa. Druhý díl se na stránkách objeví přesně za týden ve stejnou hodinu. Do té doby prosím do komentářů pište své pocity z prvního dílu. Doufám, že seriál splní vaše očekávání a španělština nebude velkou překážkou. Další informace o seriálu najdete zde.

Nový školní rokA Very Potter Musical (S01E02)

A je tu další díl YouTube seriálu A Very Potter Musical! Mimo jiné se vám konečně představí Draco Malfoy a Albus Brumbál. Na další díl se můžete těšit zase v neděli. Pokud jste zmeškali první díl, najdete ho zde. P.S.: Spojení: "Gung Hey Fat Choy," které se objeví hned na začátku v písničce tří děvčat, znamená v čínštině něco jako: "Šťastný nový rok."

JordánskoGeography Now!

Na přání diváků přinášíme před slibovaným Ománem díl o Jordánsku, o rozhodčím Blízkého východu, který dává, ač má sám málo. Země s bohatou historií, sužovaná suchem, která se přesto stala útočištěm mnoha lidí z této oblasti. Poznámka: OOP neboli Organizace pro osvobození Palestiny seskupuje palestinské odbojové skupiny a snaží se o vytvoření samostatného palestinského státu. V tomto dílu slibovaný Kazachstán už na našem webu najdete.

Proč se nudíme?Vsauce

Nuda. O tom je celý dnešní díl. Ale vážně nikdo nedokáže tak poutavě vyprávět o nudě jako právě Vsauce. boring - z aj nudné, nudit se, ale i vrtání, hloubení