Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Krotitelé duchů, část 1.Angry Video Game Nerd

Dnešním večerem načneme Nerdovu trilogii o Krotitelích duchů, oblíbené komedii z 80. let, která se dočkala pokračování i animovaného seriálu. V tomto díle se zaměříme především na otřesnou hru na NES, ale na začátku se s námi James podělí i o kus své "krotitelské" sbírky. Jste fanoušky Ghostbusters? Těšíte se na připravovaný třetí filmový díl? Video není vhodné pro osoby mladší 18 let! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Funění v autěŽivot Dudesonů (S01E01)

První díl z nové YouTube série Dudesonů je tady! Dnes uvidíte, jak to vypadá, když se Dudesoni vydají na cesty. Příští sobotu byste měli vidět kousky z jejich živého vystoupení v Lillehammeru, tak se nezapomeňte dívat.

KřtinyDeset pravidel

Po odmlce je zde další díl Michaela Kesslera - tentokrát o křtinách. Nedávám si to sice jako novoroční předsevzetí, ale pokusím se, aby se zde díly opět objevovaly pravidelně, nebo alespoň pravidelněji. :) Vysvětlení č. 3 - Jde o parodii skeče Zwei Herren im Bad (Dva pánové ve vaně) od německého umělce Loriota.

StmíváníUpřímné trailery

Další upřímný trailer je tady. Tentokrát si vzal hluboký hlas do parády první díl teenagerské ságy Stmívání a věřte, že už v něm žádnou pochvalnou kritiku nenajdete.

Sabaton - 40:1

Švědští Sabaton - má oblíbená učebnice dějepisu! Některé stránky jejich styl popisují jako heavy, jiné jako power. Hlavním tématem jejich písní jsou bitvy z obou světových válek a jiné ozbrojené konflikty. Nijak války neprosazují, jen chtějí, aby se nezapomnělo na zvěrstva, jaká na sobě lidé navzájem páchali. Na nejnovějším albu Coat of Arms najdeme např. skladbu Aces in Exile, která vypráví příběh letců v bitvě o Británii, kde samozřejmě zpěvák a autor textů Joakim Brodén neopomenul zmínit zásluhy českých pilotů. 40:1 je o 700 statečných polských mužích v čele s kapitánem Raginisem, kteří v bitvě o Wiznu dlouho odolávali obrovské německé přesile v počátcích invaze do Polska roku 1939.

Soundtrack milostného příběhu s Annou KendrickThe Late Late Show with James Corden

James Corden nás společně s Annou Kendrick provedou všemi možnými fázemi milostného vztahu pomocí notoricky známých písniček. Odkazy na použité písně popořadě: Aretha Franklin - I say a little prayer Chris DeBurgh - Lady In Red The Weeknd - Can't Feel My Face Boyz II Men - I'll Make Love To You The Partridge Family - I Think I Love You Bruno Mars - Marry you Elton John & Kiki Dee - Don't Go Breaking My Heart Shaggy - It Wasn't Me Adele - Someone Like You Cher - Believe Whitney Houston - I Will Always Love You

Gabriel Iglesias učí Conana jóguCONAN

Gabriela Iglesiase asi většina poznala coby tlustého hostujícího moderátora Equals Three. Gabriel ale už dávno nevystupuje jen v malém studiu a už dávno taky není nijak výrazně tlustý. Právě v souvislosti s propagací jeho nového stand-up filmu přišel za Conanem a naučil ho pár základních cviků na zhubnutí.

To – McDonald's edice

Brzy půjde do kin nový film, jehož předlohou je slavný hororový román Stephena Kinga, To. V tomto videu si ale hlavní roli střihne úplně jiný klaun než Pennywise.

Rihanna - Take A Bow

Abych nepřekládal jen Black Eyed Peas, do dnešního hudebního okénka jsem si pro vás přichystal překlad známého hitu od barbadoské krásky Rihanny. Cover verzi jste mohli slyšet i v seriálu Glee, kde ji hned v prvním díle zpívala Lea Michele. Myslím, že z překladu každému dojde, o co v téhle pomalé písni jde, takže přeji příjemný poslech...

Kate Bush - Wuthering HeightsHudební klenoty 20. století

Kate Bush s písní prorazila v roce 1978 v pouhých 19 letech a jako první žena v historii obsadila první místa britských hudebních žebříčků s autorskou písní. S pomocí Davida Gilmoura z Pink Floyd už jako šestnáctiletá podepsala smlouvu s EMI a pod jejich křídly skládala hudbu (hraje na klavír, varhany a housle), dokud nebyla připravená na debut. Další výhodou byla možnost studovat výrazový tanec (pod vedením bývalé učitelky Davida Bowieho) a pantomimu, což zúročila v doprovodném klipu k písni. Je držitelkou Řádu Britského impéria (CBE), hudební ceny Brit Award a několikrát byla nominována na Grammy. Wuthering Heights (Bouřlivé výšiny) je kniha od Emily Brontë, která Kate zaujala, protože se spisovatelkou sdílí den narození, a hlavní hrdinka se jmenuje Catherine. V textu písně se odráží část, kdy duch zemřelé Cathy marně bloudí pod oknem její nešťastné lásky, Heathcliffa. Poznámka: Sloveso possess může mít dle kontextu více významů. V písni by se daly použít oba - vlastnit i posednout.

Na Autodoc

Důchodci reagují na Oculus RiftDůchodci reagují

Po nějakém čase přinášíme epizodu z pořadu Důchodci reagují. V tomto díle si stařečci vyzkouší virtuální realitu pomocí zařízení Oculus Rift. Tady je jejich reakce na tuto technologickou vymoženost z posledních let. Poznámka: Cyclone byl název již neexistující dřevěné horské dráhy v californském Long Beach. Fakta z videa (video je ze srpna 2014): Oculus Rift vynalezl v roce 2012 tehdy dvacetiletý Palmer Luckey z Long Beach v Californii. Luckey zpočátku ve stejný rok vybral 2,4 milionu dolarů ve sbírce na Kickstarteru, aby mohl vytvořit vývojářské verze. Jeho společnost později získala přes 91 milionů dolarů od investorů, aby mohla pokračovat ve vývoji zařízení pro virtuální realitu. Důchodce jsme nechali použít vývojářskou verzi 1 (DK1). Momentálně si každý může předobjednat vývojářskou verzi 2 za 350 dolarů (ačkoli společnost doporučuje, aby hráči počkali na spotřební verzi, která má údajně vyjít v roce 2015). Vše, co k provozu brýlí Oculus Rift potřebujete, je ovládací zařízení jako joystick, ovladač na Xbox nebo klávesnici a myš. Headset funguje s operačními systémy Windows, Mac a Linux. Váš počítač musí být schopný přehrát hry v 1080p při 75 fps a mít HDMI nebo DVI port a také 2 USB porty. V této epizodě jsme nechali důchodce reagovat na Oculus Tuscany Demo, RiftCoaster a Horror Tribute. Oculus Rift se také používá pro odborný výcvik v mnoha oborech. Francouzský doktor Thomas Gregory provedl nahrazení kyčelního kloubu, které nahrál pro Oculus Rift k výcviku budoucích doktrorů. Ukázka je nyní dostupná online. V roce 2014 Facebook koupil Luckeyho společnost, Oculus VR, za 2 miliardy dolarů. Mnoho hráčů, včetně tvůrce Minecraftu Markuse Perssona, bylo důrazně nespokojeno s tímto odkupem a obávali se, že tato společnost zaměřená na sociální média odvede zaměření zařízení pryč od her. Myslíte si, že je Oculus Rift budoucností herní technologie? Dejte vědět do komentářů.      

Rémi Gaillard – fotbalový pohár

Jedno starší video Rémiho Gaillarda natočené v době, kdy ještě nebyl zdaleka tolik "profláknutý". Rémi sice někdy říká, že televizi nemá rád, pravdou ale je, že se na obrazovky občas docela rád vetře. Tyto záběry jsou z roku 2002, kdy se vydal škodit na finálový zápas fotbalového mistrovství Francie. Protože původní video bylo v únoru 2011 z Youtube kanálu Rémiho Gaillarda smazáno, museli jsme původní link nahradit linkem na video (též z kanálu Rémiho Gaillarda) s anglickými titulky.

Mickey RourkeBiografie hvězd

Dnes nás čeká poslední příspěvek v pravidelné rubrice Biografie hvězd, a tak se podíváme na jeden inspirativní lidský osud (jak by s notnou dávkou patosu řekli Američané). Mladého Mickeyho si pamatují jen starší generace, ale nutno říci, že ve své době vyvolal notnou senzaci. Po 80. letech se po něm ale zdánlivě slehla zem a v bulváru se jen občas objevily zprávy o jeho nejnovějších eskapádách. O to větší efekt měl na diváky nejprve film Sin City - město hříchu a následně Wrestler, kde si životem notně opotřebovaný Mickey Rourke zahrál postavu obdobně zlomeného wrestlera Randyho. Úspěch byl ohromující a Mickeyho kariéra nabrala nový směr. Moc děkuji všem, kteří rubriku sledovali pravidelně a přeji příjemné sledování.  

Chubb Chubbové

Krátký animovaný film od studia Sony Pictures Imageworks. Rozhodně se dodívejte do konce, po titulcích následuje ještě jedna scéna.

Neohlášený Half Life 3

Od vydání Half Life 2 uběhlo již deset let a pokračování této úspěšné herní série je stále v nedohlednu. Autoři z kanálu Fence Post Productions zpracovali toto nekonečné čekání do krátkého videa, které téměř žádný překlad nepotřebuje, ale je poctou pro fanoušky série.

Sežeň si práciEquals Three

Dnešní epizoda je tak trochu speciální. Krásně totiž ukazuje Rayovu celosvětovou popularitu. Z videa o stěhování nábytku si totiž Ray vybral polský komentář "co za asy". Ten byl během několika dnů extrémně populární a mohli jste ho najít skoro pod každým videem na YouTube. Navíc za méně než týden od zveřejnění videa se začali vyrábět i trička s touto hláškou. Ale polští stěhováci, to není to jediné, co vás dnes čeká. Ještě uvidíte záhadný průvod hus a nezávislou pětiletou Američanku. Otázka dne se týká známé značky dámského prádla Victoria's Secret. Nezapomeňte se podívat na Rayovu další píseň, kterou tu bohužel přeloženou nemáme, ale snad se na ni také v budoucnu dostane. Najdete ji zde.

ZvonyMurder Mystery Dinner Party (S01E01)

Dnes vám přinášíme první díl komediálního a lehce detektivního seriálu. Edgar Allan Poe sezve nejlepší spisovatele své doby do svého domu, kde se mají zůčastnit zábavné večeře se záhadnou vraždou. Ale jak se ukáže, i tato nevinná zábava se může dost ošklivě zvrhnout. Seznam autorů ve videu: Edgar Allan Poe – známý autor básně Havran, povídky Zánik domu Usherů a mnoha dalších. Všechny díly tohoto seriálu jsou pojmenovány po jednom z jeho děl. Emily Dickinsonová – americká básnířka a autorka několika básnických sbírek. Je známa tím, že příliš neopouštěla své město a stranila se ostatních. Mary Shelleyová – světoznámá spisovatelka a autorka knih jako Frankenstein nebo Poslední člověk. Charlotte Brontëová –​​​​​​​ spisovatelka, jejíž dvě mladší sestry se také věnovaly psaní. Nejznámějším jejím románem je Jana Eyerová.​​​​​​​ Oscar Wilde – velmi plodný autor a dramatik, mezi jeho nejznámější díla patří Obraz Doriana Graye nebo Strašidlo cantervillské.​​​​​​​ George Eliot – spisovatelka (vlastním jménem Mary Ann Evansová), která celý život publikovala pod mužským pseudonymem. Napsala například romány Adam bede nebo Osud je černý jezdec.​​​​​​​ Louisa May Alcottová – americká spisovatelka, mezi jejíž nejznámější díla patří Malé ženy (o jejím dětství se setrami) nebo pokračování Malí muži.​​​​​​​ Ernest Hemingway –​​​​​​​ Hemingwaye zřejmě není třeba představovat. Mezi jeho slavná díla patří Stařec a moře, Komu zvoní hrana nebo Sbohem, armádo.​​​​​​​ H. G. Wells –​​​​​​​ další známý autor a otec sci-fi žánru. Mezi jeho slavná díla patří Stroj času nebo Válka světů.​​​​​​​ Fjodor Dostojevskij – další slavný autor, tentokrát z Ruska. Napsal například Zločin a trest, Bratry Karamazovy nebo Idiota.

BudíčekMe And My Dick (S01E01)

To, co mnozí z vás tušili, se stává realitou. Je tu další muzikál od party jménem StarKid, se kterým se budete setkávat ode dneška každou středu a neděli ve 20:00. Určitě poznáte spoustu herců z A Very Potter Musicalu, ale objeví se tu i další talenty. Muzikál obsahuje i poněkud vulgárnější výrazy, takže je vhodný pouze pro starší 18 let. V angličtině existuje spousta nádherných dvojsmyslů, které nelze vždy přeložit do češtiny. Překlad bude podle mého nejlepšího vědomí a svědomí, takže doufám, že se vám muzikál bude líbit. Poznámka: Pro ty co to nevědí, výraz Dick je jak americké jméno, tak označení pro mužské přirození. Nechal jsem ho v původním znění, protože tam podle mě pasuje mnohem víc než nějaký Franta.

Francie má talent – Yamakasi Joe

Talentovek už se na našich stránkách objevilo několik. Tato je z jednoho z prvních kol soutěže “Francie má talent”, vysílaného 3. 11. 2010. Porotu uchvátil Joe, jehož specialitou je tanec a "yamakasi".

Žabák Kermit zpívá dětem

Dnes vám přinášíme krátký animovaný skeč z dílny kanálu jacksfilms. Žabák Kermit, známý to hrdina z maňáskové partičky The Muppets, se rozhodne zazpívat dětem pár "hezkých" písniček. Brzy však vyjde najevo, že si zřejmě zrovna neprochází nejšťastnějším obdobím v životě...

Zpravodajství: Dramatická předpověď počasíWhose Line Is It Anyway?

Partička z Whose Line Is It Anyway? vám dnes odprezentuje nejnovější zprávy, musí se však zároveň držet předepsaných rolí. Poznámka: Colin v úvodu používá těžko přeložitelnou slovní hříčku ve vtipu o klonu s nevhodným chováním. Slovní spojení obscene clonefalls (nevhodné pády klonů) je přesmyčka spojení obscene phonecalls (nevhodné telefonáty). Použil jsem českou slovní hříčku tím pádem.

Jak se pomstít neohleduplným řidičůmThe Onion

Většina z nás má určitě mnoho zkušeností s neohleduplnými řidiči. Nebezpečné situace při jízdě nás mohou kdykoliv rozhodit. Jak zvládat vztek v takových momentech, vám poradí instruktor pro obranu během řízení Danny Preston.