Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

SugaRush Beat Company - L-O-V-E

V dnešním vydání Alternativního okénka se podíváme zase trochu jinam. Čeká nás totiž převážně soulová kapela SugaRush Beat Company. Soul je mixem stylu zvaného Rhythm and Blues (tedy RnB) a gospelové hudby. Souloví zpěváci často využívají při zpěvu improvizaci v podobě všelijakých kudrlinek a doprovodných zvuků. Dále je pro soul typická komunikace sólisty se sborem. To vše v dnešní písni uvidíte. Na tuto kapelu, jejíž jméno asi 99 % z vás nic neřekne, jsem narazil díky seriálu Chirurgové, což je podle mě seriál s nejlepším soundtrackem, co znám. Tvůrci sice nepoužívají v seriálu autorské skladby a shánějí hudbu od nejrůznějších interpretů, ale většinou vybírají chytlavé a úderné písně od indie hudebníků a k seriálu se to perfektně hodí. SugaRush jsem si našel, jakmile jsem slyšel v Chirurzích zaznít skladbu They Said I Said. Okamžitě jsem si zjistil, že se jedná o tříčlennou kapelu složenou z amerického soulového zpěváka Rahsaana Pattersona, dánské zpěvačky Idy Corr a australského producenta Jaze Rogerse. Jejich debutové album jsem se nejdřív snažil sehnat tou "lehčí cestou", ale zjistil jsem, že je tahle kapela tak málo známá, že se ani jejich album nedá nikde najít. Proto jsem se rozhodl pro plán B a koupil jsem si ho z jednoho internetového obchodu v MP3 formátu asi za 160 Kč. Album jsem si stáhl, poslechl a okamžitě jsem se zamiloval. Většinou na něm nepřeskakuji ani jednu skladbu. SugaRush dělají velmi podmanivou hudbu, kterou obohacují originálním způsobem výjimečné hlasy Rahsaana a Idy. Rahseenův hlas je vážně neuvěřitelný, o čemž se můžete sami přesvědčit v následujícím klipu k písni L-O-V-E. Už z názvu je patrné, že se jedná o romantickou píseň. Nemá ani příliš složitý text, ale ta hudba a ty hlasy... to je prostě něco pro mé ucho. :-) Možná to bude připadat mnohým z vás jako "průměrná odrhovačka", ale já osobně v tom vidím víc a SugaRush dodnes poslouchám. Jsem moc zvědav na vaše názory. ;-) Oficiální videoklip:

RapGame recenze: GTA 5

RapGame recenze jsou recenze, které tento mladík podává divákům ve formě rapu. Recenzuje nejnovější počítačové hry, ale i filmy. Dlouho jsem váhal, jestli toto video přeložit, ale nakonec jsem se rozhodl, že to aspoň zkusím. Uvidíme, jak se vám bude líbit. V komentářích pak můžete říct, jestli byste stáli o překlad dalších takových recenzí, popřípadě můžete dát i tip na jakou konkrétní hru nebo film.

Manželé a manželky u Grahama NortonaThe Graham Norton Show

Jak vnímají své manželství a jaké mají se svými drahými polovičkami zážitky nám poví Rachel Weisz a Chris O'Dowd. Nebyl by to ale Graham, kdyby nedošlo i na účesy... V jiné části show se mluvilo o novém filmu Colina a Rachel, který se jmenuje Humr. Součástí zápletky je, že si hrdinové mají vybrat, jaké by chtěli být zvíře a Rachel řekla, že poník.

Final Space - Pilotní díl

Final Space je pilotní (a zatím jediný) díl možného budoucího seriálu. Celý tento krátký film vznikal téměř na koleni, ale výsledek vypadá skvěle.

TableTop: Dixit

Vaše velice kladné ohlasy nás přiměly pustit se do překladu další epizody dřív, než bylo původně plánováno. Minulý Munchkin je rozhodně dobrá hra, nevýhodou ale může být jazyková bariéra. Dnešní deskovka Dixit, která je držitelem ocenění Hra roku 2010, je bez této překážky. Hrát ji můžete v jakémkoliv jazyce - ke hře používáte jen desku a ilustrované karty. Ty se snažíte ostatním hráčům kulantně popsat, protože je vašim cílem, aby vámi vybranou kartu poznali jen někteří hráči, ale ne všichni. Ale proč vám tady vysvětluju pravidla? Wil vám celou hru podrobně popíše a složitá rozhodně není. Pokud si budete chtít tuto hru koupit, přečtěte si text pod videem.

Jak fungují tranzistory?

Po delší době přináším další video z kanálu 1veritasium. Zjistíme, jak vlastně fungují tranzistory, bez kterých by žádná dnešní elektronika nemohla fungovat.

FreddieW: Portal Gun, Rocket Jump, Sám doma

Minulý týden jsme si ukázali video od Corridor Digital, dnes se opět vracíme ke starému dobrému Freddiemu. Opět to však pojmu trochu jinak. Vybral jsem pro vás celkem tři krátká videa. Ke dvěma vůbec neexistují doplňující pohledy za kulisy a k tomu třetímu sice ano, ale přišlo mi dost o ničem, tak jsem ho nepřekládal. Videa se jmenují Portal Gun, Rocket Jump a Sám doma. Jedno po druhém vám představím. Portal Gun: Toto je jedno z prvních Freddieho významnějších videí, které před rokem a půl nastartovalo Freddieho "kariéru". Je už rok a půl staré a jak už název napovídá, pojednává o tom, jak v praxi funguje zbraň z populární hry Portal. Ve videu kromě Freddieho a Brandona uvidíte i Sama a Nika z Corridor Digital. Pozornější z vás si všimnou scény z jejich krátkého filmu Modern Warfare: Frozen Crossing na monitoru. Rocket Jump: Toto video si bere na paškál zajímavý střílečkový fenomén, který můžete znát třeba z hry Quake 3. Hráč při něm využívá raketometu k tomu, aby zvětšil svůj doskok. A to tak, že pod sebe střelí raketu, jejíž výbuch ho následně popožene. Sám doma: Vánoční fimovou klasiku Sám doma určitě nemusím nikomu představovat. Právě z ní si Freddie vypůjčil nápad na systém pastí, který má znepříjemnit život dvěma zlodějům. Za zmínku stojí hlavně výborný pád ze schodů, za kterým stojí kaskadéři z Action Factory.

Proč miminka nemůžou pít vodu

Miminka by v raném věku neměla pít vodu, ale proč tomu tak je, když o vodě mluvíme jako o dárci života a lidské tělo je z ní velké části i tvořeno? Pokud vás zajímá téma rodičovství a výživy dětí podrobněji, např. jak sestavovat příkrmy už od 4. měsíce, navštivte náš sesterský web Rodičov.cz.

Kalifornie o náboženství

Další díl internetové show komika Kassema G se tentokrát zaobírá tématem víry. Vědí Američané, v co vůbec věří? Jaké je nejšílenější náboženství? A co třeba pojmy Korán nebo Šiva? Rozhodně si nenechte tuto epizodu ujít. Doporučuje 88 řeckých bohů.

Nahlédnutí do Assassin's Creed: Revelations

Neúprosně se nám blíží další díl fenomenální herní série Assassin's Creed s názvem Revelations. Revelations je díl, který by měl ukončit Eziův příběh, a jak již název napovídá, dojde zde k zásadním odhalením z minulosti asasínského řádu. V traileru (a jeho doslovné verzi) jsem vám již nedávno prozradil, že Eziova dějová linie se přesune z Itálie do tehdejší Byzantské říše, konkrétně do jejího hlavního města Konstantinopole, dnešního Istanbulu. Ve videu uvidíte i Altaira z prvního dílu, který sám o sobě skrývá nespočet tajemství a do jehož kůže se během příběhu také několikrát dostanete. Co víc dodat? Už 15. listopadu! Těšíte se alespoň tak jako já? Na první dva listopadové týdny mám pro vás připravená ještě dvě videa týkající se Assassin's Creed: Revelations, abychom si společně zkrátili to nesnesitelné čekání.

Pryč z lesa

A je tu další animák od tvůrčí skupiny The Animation Workshop, která stojí za mimořádně úspěšnou Ságou o Biornovi a filmem Backwater Gospel z minulého týdne. V následujících týdnech čekejte několik dalších kraťasů od těchto tvůrců, protože jsem už dlouho neviděl lepší animovaná videa.V tomto krátkém filmu uvidíte dojemný příběh jednoho králíčka, který prožije velmi zajímavý večer plný zábavy a napětí. Celé video dokresluje píseň Slow Show od mé oblíbené kapely The National, kterou jsem vám tu již kdysi představil v rámci Alternativního okénka. Doporučuji vám si pustit video nejdříve s titulky a poté je kliknutím na ikonu CC v pravém horním rohu přehrávače vypnout a zhlédnout film znova, abyste si mohli vychutnat krásnou animaci naplno.

Perníkový tátaUpřímné trailery

První Upřímný trailer na televizní seriál se nemůže věnovat ničemu jinému než návykovému dramatu Breaking Bad (Perníkový táta), jehož poslední epizody míří na televizní obrazovky právě v těchto dnech.

Historie videoher III (1994–1998)

Ve třetím díle historie videoher se zaměříme na společnost, která se i bez mnoha zkušeností v herním průmyslu ocitla na vrcholu slávy díky své revoluční video konzoli páté generace. Sony a PlayStation. Nintendo a SEGA mají nového konkurenta a spouští se velký komerční boj o klienty. Mezi sebou bojují PlayStation, Nintendo 64 a Sega Saturn. V těchto zlatých časech herních domácích video konzolí se objevily hry, které jsou známé dodnes. Super Mario 64, Wipeout, Resident Evil, Final Fantasy, Crash Bandicoot, Tomb Raider, GoldenEye 007... a mnoho dalších. Historie videoher (1972–1983) Historie videoher II (1983–1994)   Poznámka: Polygonová síť:  Studium polygonových sítí je velké podpole počítačové grafiky a geometrického modelování. Polygonové sítě jsou rozšířené v prostorových animacích a vizualizacích pro vizuální a zábavní účely včetně animovaných filmů, efektů a videoher. *Ve všech dílech videoher jsou zmíněny herní kazety, které jsou u nás známé také pod jménem cartridge .

Dnes by mohly brát...Epic NPC Man

Je tu další díl Epic NPC Mana. Tentokrát se vydáme na ryby... a hned několikrát! Pokud vás tento díl zaujal a nechcete zmeškat další, rozhodně si Epic NPC Mana přidejte do sledovaných pořadů!

Obchodní válkaLast Week Tonight

Donald Trump vyhlásil obchodní válku Číně a ostatním státům. Asi největším důsledkem je, že zavedl clo na dovoz zboží z určitých států, které si to nedaly líbit a hned na to zavedly vysoká cla na dovoz zboží z USA. Ale jak se zdá, Trump nechápe, jak clo funguje a kdo ho nakonec zaplatí. Jak je možné, že tuto politiku prosazuje, ačkoliv většina jeho ekonomických poradců je proti?

Na Autodoc

Záhadný policistaKey & Peele

Dnes tu pro vás mám novinku, dvojka Key a Peele je na internetu známá nejen díky MADtv, ale také díky krátkým skečům na kanálu comedycentral. Nyní se na jeden z nich podíváme. Peela zastaví na první pohled normálně vypadající policista Key, ale jak už se dá od této dvojce čekat, věci nebudou probíhat zrovna tak, jak byste čekali.

Katrina & The Waves – Walking on SunshineHudební klenoty 20. století

V roce 1985 přišla kapela Katrina & The Waves se svižnou optimistickou písní, která bodovala v žebříčcích a stala se největším úspěchem kapely do roku 1997, kdy vyhráli Eurovizi se skladbou Love Shine a Light. Alex Cooper, Katrina Leskanich, Kimberley Rew a Vince de la Cruz společně začínali roku 1981 ještě coby The Waves, ale brzy začal Rew skládat materiál přímo pro vokalistku Katrinu Leskanich, která se stala hlavní zpěvačkou a její jméno se následně promítlo i do názvu skupiny. Zpočátku měla kapela úspěch především v Kanadě, ovšem s hitem Walking on Sunshine přišla nominace na Grammy a také komerční úspěch, díky kterému mohli Waves vyjet na turné. Následující alba už však takový úspěch nezaznamenala a mírně klesající zájem nakonec vyústil v rozvázání smlouvy s vydavatelstvím Capitol. V průběhu 90. let kapela stále nahrávala, ale bez větších ambic. To se změnilo až roku 1997 s úspěchem skladby Love Shine a Light, která ve Velké Británii porazila i jejich dosud největší hit Walking on Sunshine.

Šampón pro muže

Taky vás nudí ty zoufale nudné až přiblblé reklamy na jakýkoliv šampón? Mě teda hodně. Reklama na šampón Dove je ale jiná...

Papričková recenze Hearthstone

Seriózních recenzí her je plný YouTube. Na kanálu Hot Pepper Gaming však přišli s unikátním konceptem, ve kterém recenzent na začátku sní superpálivou papričku a pak se musí snažit s ohněm v pusem prokousat vlastní recenzí dané hry. V tomto videu recenzuje karetní hru Hearthstone roztomilá Amy Dallen z projektu Geek & Sundry, s kterým jste se u nás na webu už mohli setkat. O hře se toho vlastně moc nedozvíte, ale sledovat útrapy recenzentky, která není zvyklá na pálivé, je k popukání.

StěhováníAnyone But Me (S01E01)

Dnes tu máme první epizodu nového webseriálu. Hlavní hrdinkou Anyone But Me je šestnáctiletá lesbička Vivian McMillanová, která se musí s nemocným otcem odstěhovat z Manhattanu. Ustojí tuto změnu vztah Vivian a její přítelkyně Aster? Za seriálem stojí autorky Tina Cesa Ward a Susan Miller a má 25 epizod rozdělených do 3 sérií. Začátkem příštího roku bude natočena ještě jedna delší epizoda, která celý příběh uzavře. Seriál má dosud na svém kontě 11 milionů zhlédnutí a spoustu cen. Například za loňský rok byl nominovaný na několik prestižních Streamy Awards a herečka Rachael Hip-Flores (Vivian) si odnesla cenu za nejlepší herečku v dramatickém webseriálu. V kategorii komediálních seriálů obdržela tutéž cenu Felicia Day za The Guild. Seriál budeme vysílat každou středu a neděli ve 20:00.

FPS Doug

Následující legendární úryvek pochází z webového seriálu Pure Pwnage, přesněji z páté epizody první série. Z tohoto dílu pochází i dnes již slavné "Boom Headshot". Předem upozorňuji, že se zde vyskytují některé termíny, které by však měl znát každý, kdo absolvoval základy online hraní.

Jak přežít Den sv. Valentýna sám

Tento týden se po celém světě slavil svátek zamilovaných. Pokud jste ho náhodou prožili sami a nevěděli jste si rady, co si počít, tento návod ze série Howcast vám zaručeně poradí pár dobrých tipů na příští rok.

Muzikál o Instagramu

Po GTA a Disney princeznách tu máme další muzikál od AVbyte. Dopřejte světu trochu vašich selfies, food porna a dalších důležitých aspektů života, všechny to určitě zajímá. :)

Nejhorší tlumočník na světěAlternatino

Tlumočení není snadná záležitost, jak ostatně vysvětluje už tohle video. Vyžaduje od tlumočníka perfektní znalost jazyka, pohotovost a především schopnost předat řečníkovu myšlenku. Arturo Castro, rodilý Guatemalan, by s prvními dvěma požadavky neměl mít problém. Jak to ovšem je s jeho schopností pochopit a shrnout záměr klientů?

PilotHluboký vesmír 69 (S01E01)

Od nynějška se můžete těšit na webseriál Hluboký vesmír 69 (Deep Space 69) z produkce Youtube kanálu MondoMedia. Hlavní děj seriálu se točí okolo posádky vesmírné lodi OGC1, která se skládá z kapitána Jaye a jeho parťáka Hamiltona. Společně putují vesmírem a plní jednu zajímavou misi za druhou. Doufáme, že si tento seriál oblíbíte a těším se na vaše reakce v komentářích.

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK