Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Hry podle Star WarsAngry Video Game Nerd

Nerd hrající hry na téma Hvězdných válek, jedno z těch delších a taky v naší zásobě jedno z posledních Nerdových videí. Takže si užijte poslední regulérní dvacetiminutový díl (tedy aspoň do doby než James stvoří a vypustí další), protože tímto naše páteční shledávání končí! Samozřejmě vám Jamese, ať už v podobě Nerda nebo v jakékoliv jiné formě, budeme servírovat i nadále, jen ne "seriálově" jako doteď. Páteční slot vystřídá nové pravidelné okénko, takže další Jamesova videa se tu mohou objevit kdykoliv během týdne. Mějte oči na stopkách. Strávili jste s Nerdem a našimi překlady nějaký ten rok. Konkrétně tři od první přeložené epizody a dva, během kterých jsme se setkávali každý pátek. My Vám za takovou přízeň moc děkujeme a doufáme, že jste si to pořádně užili! Teď vám už jen zbývá vrhnout se do všech dílů znovu. :D

Wake-Up CallThe Guild (S01E01)

Herečku Felicii Day můžete znát například ze seriálu Buffy nebo internetové senzace Dr. Horrible's Sing-Along Blog. Ne každý však ví, že je také vášnivou hráčkou World of Warcraft. A právě proto se rozhodla jednoho dne na koleně spíchnout internetový seriál o skupince lidí, kteří svůj volný čas tráví ve virtuálním světě nespecifikovaného MMORPG. Seriál vznikl s minimálním rozpočtem, ale i přesto brzy po uveřejnění na internetu slavil obrovský úspěch. Nyní už má za sebou tři sezóny a čtvrtá už je snad na cestě. Ve spolupráci se Zoidym, který k seriálu už dříve vytvořil titulky, vám budeme v následujících týdnech přinášet tento skvělý internetový počin. Díl po dílu. Druhé epizody se dočkáte už zítra.

Lana Del Rey – Young and BeautifulHudební pecky 21. století

"Young and Beautiful" je píseň americké zpěvačky a skladatelky Lany Del Rey ze soundtracku k filmu Velký Gatsby (2013). Sklidila velkou chválu kritiků, kteří ji nazvali "úchvatnou" a "chmurnou". V Austrálii získala platinovou desku, v USA si nevedla špatně v hitparádách a získala nominace na mnohé hudební a filmové ceny (Nejlepší píseň napsaná pro vizuální média na 56. Grammy Awards, Nejlepší píseň na 19. Critics' Choice Awards) a zvítězila v kategorii Nejlepší původní píseň na 18. Satellite Awards. 

Možnost volbyEpic NPC Man

Mnoho her se tváří, že dává hráčům ohromnou svobodu a možnost volby, jak směřovat příběh. Jak to ale vypadá ve skutečnosti? Záleží vůbec na tom, jakou možnost vyberete?

Ještě není po všemA Very Potter Sequel (S01E01)

Další dlouho očekávána premiéra je tu! Po The Guild se na naše stránky vrací s novými díly i A Very Potter Musical, pro jehož pokračování zvolili tvůrci název A Very Potter Sequel. AVPM je do teď nejlépe hodnoceným seriálem na našich stránkách (naprostá většina dílů si drží známku nad 9 z 10), takže věřím, že se vám bude i jeho pokračování líbit. Mnoho z vás určitě po závěru AVPM přemýšlelo o tom, jak bude příběh pokračovat. Hlavní myšlenku se dozvíte hned v prvním díle, ve kterém také uvidíte hned dvě nové postavy, které znáte z knih. Jelikož nemám aktuálně moc času, A Very Potter Sequel jsem ještě ani celý nedokoukal, takže vás prosím, i kvůli ostatním, abyste v komentářích neprozrazovali dopředu žádný děj ani hlášky. A Very Potter Sequel najdete ode dneška na našem webu každou středu a neděli ve 20:00. Pokud jste zatím neviděli A Very Potter Musical, rychle to napravte. První díl najedete zde a pak stačí vždy klikat na tlačítko "Následující díl".  

The Shirelles – Will You Still Love Me TomorrowHudební klenoty 20. století

"Will You Love Me Tomorrow" je píseň z dílny Gerry Goffina and Carole King. Jako první ji nazpíval dívčí kvartet The Shirelles v roce 1960 a vyšplhal se s ní až na špici žebříčku Billboard Hot 100. Tak se píseň stala prvním singlem černošského dívčího uskupení, která dosáhla takového úspěchu. Od té doby se dočkala mnoha dalších coverů, mezi jinými i od samotné autorky Carole King roku 1971.

Zahájení činnostiDoraleous a společníci (S01E01)

Je tu první díl skvělého animovaného webseriálu, se kterým se tu ode dneška budete setkávat pravidelně každou středu a neděli večer. Sledujte osudy Doraleouse a jeho společníků (Neebse, Mirdona, Draka a dalších), kteří se společnými silami pokusí pomoci všem bezmocným a utiskovaným obyvatelům fiktivního světa plného nástrah a nebezpečí. Pokud vás seriál zaujal, sledujte tuto facebookovou stránku a těště se na další díly

FreddieW: Světelná válka

Minule jsem vám slíbil další originální přestřelku, a tak vám ji dnes přináším. Podobně jako v případě Květinové války Freddie Wong natočil krátkou scénku, ve které se jen a jen střílí, ale nebyl by to on, aby to nepojal nějak netradičně. Využil metody zvané "light painting" a za pomocí foťáku s dlouhou expozicí "natočil" epickou přestřelku, aniž by kdokoli z herců měl v ruce zbraň. Jako vždy se nezapomeňte podívat na přiložený pohled za kulisy, ve kterém vám Freddie detailněji popíše, jak podobného efektu dosáhnout.

SteampunkKey & Peele

Všichni máme kamaráda, který nám svým výstředním chováním leze občas dost na nervy. Levi ale nasazuje laťku hodně vysoko.

Čína se snaží vymazat hranici s HongkongemVox

V minulém díle Hranic jsme se podívali na historii Hongkongu jako britské kolonie. Dnes nás čeká něco současnějšího. Čínská vláda se i přes svůj slib snaží zvyšovat svůj vliv v tomto městě, které si prozatím mohlo ponechat demokratický systém zděděný z doby, kdy bylo britskou kolonií. Tyto snahy se ale setkávají s protesty místních. Poznámka: Umbrella Movement znamená doslova Deštníkové hnutí.

Opilá obsluha

Co se stane, když odevzdáte klíčky svého auta opilé obsluze? Necháte ji s ním odjet? A co když jste sami opilí? Nasednete? I když je v Brazílii nulová tolerance k opilosti za volantem, stejně tam ročně takto umírá několik tisíc lidí. Minulý rok Bar Aurora & Boteco Ferraz s pomocí reklamky Olgivy Brazil už něco podobného vymysleli, když dávali v baru netušícím lidem účtenky vystavené na částku 73 000 dolarů s podrobným rozpisem, kolik stojí den v nemocnici, na JIPce atd...  

Na Autodoc

Mortal Kombat Mythologies: Sub-ZeroAngry Video Game Nerd

Jako jeden z vánočních dárků jsme si pro vás přichystali i vánoční díl Angry Video Game Nerda! V něm se podíváme na hru Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero, která sice souvisí s úspěšnou videoherní bojovou sérií, ale kvalitou je někde úplně jinde. Poslechněte si, co si o ní Nerd myslí.

Robin Williams: Užívej dne! (Melodysheep)

Nedávno to byly tři roky, co zemřel jeden z velkých herců, Robin Williams. Toto video bylo vytvořeno kanálem Melodysheep, který tímto uctil jeho památku. Scény ve videu jsou z filmů: Společnost mrtvých básníků (Dead Poets Society), Táta v sukni (Mrs. Doubtfire), Jak přicházejí sny (What Dreams May Come) a Hook.  

Narozeni ve špatné doběCollegeHumor

Taky vám někdy připadá, že jste se narodili ve špatné době? Že by bylo ideální žít tehdy, když vznikla vaše oblíbená móda, hudba, nebo byste chtěli být současníky výnamných osobností? Nu, Trapp z College Humor si nemyslí, že by to byla zrovna velká výhra...

Neviditelný muž

Další video od geniálního britského komika Rowana Atkinsona. Věřím, že není nutné ho představovat. Jinak tohle je mé první přeložené video pro videacesky.cz, takže doufám že se vám bude líbit.

Iron Manovo dobrodružství

Dnes je tu něco obzvlášť pro fanoušky komiksu. Tento kratičký 3D snímek byl vytvořen před 4 lety animátory hry Marvel: Ultimate Alliance pro menší propagaci hraného filmu Iron Man, který šel tehdy do kin.Film se stal velmi úspěšným i mezi lidmi, kteří předtím o komiks nikdy nezakopli. Uvidíme, jak se zde bude líbit tento, komiksu věrnější kraťas.Ve filmu je také několik narážek na marvelovské komiksy. Pokud si nějaké všimnete, určitě se v komentářích pochlubte.

Dragon V2 se představuje

V současnosti existuje několik společností, které se zaměřují na komerční lety do vesmíru. Jednou z nich je společnost SpaceX, jejíž zakladatel Elon Musk v následujícím videu odhalí novou generaci jejich vesmírných plavidel Dragon.

Scorpions - Wind of ChangeHudební klenoty 20. století

Je středa ráno, ručičky na hodinách ukazují půl osmé a to je ten pravý čas na další díl Hudebních klenotů 20. století! Dnes k nám Klenoty doslova "přivály" jednu velice povedenou rockovou baladu (před pár týdny jsme tu měli krásnou Stairway to Heaven od Led Zeppelin) s názvem Wind of Change od asi nejznámější německé skupiny Scorpions. Wind of Change byla složena zpěvákem skupiny Klausem Meinem a svého zrodu se dočkala roku 1990 na albu Crazy World. Skladba se stala komerčně nejúspěšnějším hitem skupiny. Její text oslavuje politické změny ve východní Evropě, jako například pád Berlínské zdi, rostoucí svobodu v komunistických zemích (jež vedla k pádu Sovětského svazu) a jasně předvídatelný konec Studené války. Scorpions ke složení této písně inspirovala návštěva Moskvy v roce 1989, o čemž vypovídá 1. sloka, kde zpívají o řece Moskvě a moskevském zábavním parku s názvem Gorky Park. Píseň byla také nahrána v ruštině či španělštině. V roce 2005 diváci německé televizní stanice ZDF tuto skladbu zvolili za „Píseň století“. Je to nejprodávanější skladba všech dob v Německu, údajně se prodalo přes 6 miliónů kopií v tomto státě. V klipu můžete být mimochodem svědky stavby a pádu Berlínské zdi, ale i spousty jiných událostí, které nějakým způsobem ublížily světu. Scorpions je, jak už vám z předchozích řádků došlo, německá hardrocková skupina pocházející z Hannoveru. Kapela byla založena roku 1965 a její současná sestava vypadá takto: Klaus Meine (zpěv), Matthias Jabs (kytara), Rudolf Schenker (kytara), Paweł Mąciwoda (basa) a James Kottak (bicí). Ačkoliv je skupina německá, zpívá a skládá převážně anglické texty (viz Wind of Change). Kapela vystřídala za svoji kariéru několik různých muzikantů na různých postech, od začátku v kapele působí pouze její zakladatel Rudolf Schenker. K prvním velkým úspěchům skupiny patří vydání live alba Tokyo Tapes, které je kritiky hodnoceno jako jedno z nejlepších vydaných živých alb v rockové historii. Kapele se však záhy po tomto velkém úspěchu do cesty postavil nepříjemný problém – Klaus Meine po nahrávání osmého alba ztratil hlas. Byl připraven z kapely odejít, ale kvůli svému příteli Rudolfovi nemohl. Prodělal množství operací a prakticky se znovu učil zpívat, přičemž ho podporovala celá skupina. Nakonec se do kapely vrátil, s hlasem opět v pořádku. Skupinu si oblíbil celý svět také kvůli celé řadě nádherných balad. Největší propad zaznamenala skupina vydáním alba Eye II Eye, ve kterém došlo k experimentování s žánry jako je pop či techno. Kapela se však ze všeho oklepala a vrátila se k starému dobrému hardrocku. V roce 2010 skupina těsně po vydání posledního alba Sting in the Tail oznámila, že světové turné, které odstartovala v Praze 15.3.2010, bude úplně poslední a skupina přestane hrát nadobro. Turné stále běží a poslední koncert bude 26. listopadu 2011 v Bruselu, nikdo ale netuší, jestli kapela opravdu nadobro ukončí svou činnost, nebo je to další z rockových klišé v podobě ukončení kariéry a následného návratu. O informace se již tradičně zasloužil můj spolužák Adam Karas a já mu tímto děkuji!

Flight of the Conchords - Úřední hodiny

Flight of the Conchords je komediální duo z Nového Zélandu, jehož členové jsou Jemeine Clement a Bret McKenzie. Proslavili se zejména díky stejnojmennému seriálu stanice HBO. Seriálem se prolínají jejich příjemně trapné písničky, z nichž vám právě teď jednu představujeme.

Deus ExUpřímné herní trailery

Je to už 16 let, co se na obrazovkách počítačů objevil první díl slavné herní série Deus Ex. A je to už pět let (cože?), co vyšel třetí díl. Tak se připravte svrhnout Ilumináty a poslechnout si, co si o této sérii myslí hlas Upřímných herních trailerů. A počkejte si až do úplného konce, aby vám neunikl dnešní host a jeho hluboký hlas :-)

Whose Line Is It Anyway?: Tisková konference #1

Na dnešek jsme si pro vás připravili hned několik vánočních dárků. V průběhu dne přibude více videí, než jste obvykle zvyklí, takže se tu nezapomeňte i na Štědrý den párkrát zastavit, abyste zjistili, co je nového. Snad budete spokojeni! No a co by to bylo za Vánoce bez Whose Line Is It Anyway? V této vánoční hře novináři Wayne, Ryan a Brad zasypou otázkami Colina, který svolal tiskovou konferenci. Colin ovšem netuší, že je Santa Claus, který se rozhodl odejít na odpočinek.

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK