Prokrastinátor

Křišťálové kouli svůj osud nesvěřujte, ale výběr videí klidně nechte našemu Prokrastinátoru. Stiskněte tlačítko Prokrastinuj a tento pokročilý zástupce umělé inteligence vám naservíruje osm pečlivě vybraných videí z celé databáze Videačesky.cz. Přejeme příjemné prokrastinování.

Einstein měl pravdu: gravitační vlny existují

Před sto lety Einstein ve své teorii relativity poprvé navrhl existenci gravitačních vln. V září 2015 se je podařilo detekovat společnosti LIGO a potvrdit tak Einsteinovu teorii relativity. Ve videu se dozvíte, jak gravitační vlny vznikly a co tento objev znamená pro budoucnost astrofyziky. Poznámky: LIGO ( Laser Interferometer Gravitational-Wave Observatory) - vědecké zařízení v USA, které 14. září 2015 jako první přímo detekovalo gravitační vlny. Více informací najdete v článku, který LIGO publikovalo v PHYSICAL REVIEW LETTERS (v angličtině).

Chumbawamba - TubthumpingHudební klenoty 20. století

Chumbawamba je britská anarcho-punková kapela, která vznikla v roce 1982 a působila až do roku 2012. Kromě anarcho-punku se věnovali i popu, world music a folku. Dnes vám v Hudebních klenotech přinášíme jejich nejznámější skladbu Tubthumping (1997), která dobyla hitparády v Austrálii, Kanadě, Itálii, na Novém Zélandu a v Irsku. Poznámky: Danny Boy je balada z roku 1910, která je považována za neoficiální hymnu amerických a kanadských Irů. „Don’t cry for me next door neighbour“ by mohla být aluze na skladbu Don’t cry for me Argentina z muzikálu Evita.

The Band Perry – You Lie

Vítejte u dalšího dílu country okénka. Dneska jsem si pro vás připravila písničku od relativně nové kapely, svůj první singl vydala v roce 2009 a debutové CD téměř o rok později. The Band Perry se skládá ze sourozenckého tria - Kimberley, Reida a Neila. Za svou krátkou existenci už stihli vyhrát 2 ceny Academy of Country Music a letos jsou nominováni na 3 ceny CMT Music Awards, jejich druhý singl, který vydali v červnu 2010 - If I Die Young - se vyšplhal na první místo v nejpopulárnější country hitparádě a stal se platinovým. Já jsem pro vás přeložila jejich třetí singl You Lie, který vydali v lednu letošního roku a který se také dostal až na deváté místo v hitparádě.   Poznámka k překladu: Slovo "lie" znamená lhát i ležet. V refrénu je tedy slovní hříčka, přeložila jsem to jako "lžeš...", metaforou je ale myšleno "ležet".

Blondie - Heart of GlassHudební klenoty 20. století

Heart of Glass (1979) je jedním z nejznámějších hitů americké kapely Blondie. Zpěvačka Debbie Harry a kytarista Chris Stein ji napsali už v roce 1974 a zkoušeli ji zaranžovat v různých stylech, včetně balady nebo reggae. Když ji nakonec vydali jako disco píseň, sklidili coby představitelé nového stylu new wave od svých kolegů z hudební branže kritiku, ale také mezinárodní úspěch u posluchačů.

AC/DC - Highway to HellHudební klenoty 20. století

Dnešní hudební klenot Veru nestíhala připravit, tak jsem to vzal tentokrát za ni. A protože jsme tu v neděli měli koncert AC/DC v Praze, tak jsem se rozhodl vybrat tuto slavnou australskou hard rockovou skupinu. Od ní jsme tu už dříve měli přeloženou píseň Shoot to Thrill. Nyní jsem ale vybral rovnou jednu z jejich nejslavnějších pecek a to Highway to Hell. Tu kapela vydala v roce 1979 na stejnojmenném albu a velmi rychle se stala (hard) rockovou klasikou. V tomto videu ji kapela hraje na koncertě v argentinském Buenos Aires, který se uskutečnil v roce 2009. Byli jste někdo na koncertu AC/DC v Praze (či jinde)? Jak se vám líbil?

Gabriel Iglesias - Školní sraz

Po kladném přijetí historky o policajtech jsem si pro vás na dnešek připravil další úryvek ze stand-up vystoupení komika Gabriela Iglesiase. Tentokrát vám podrobně popíše, jak si užil sraz od střední školy.   Poznámky: George Lopez je americký komik, herec a moderátor s mexickými kořeny, který měl až do loňského roku vlastní talk show na televizi TBS. Ve svých stand-up vystoupeních často naráží na problematiku mexicko-americké kultury. Paul Rodriguez je americký stand-up komik a herec narozený v Mexiku.

Parodie na reklamu na Nespresso

Tuto parodii na známou reklamu na Nespresso s Georgem Clooneym natočili Francouzi Mica & Benj poté, co papež Benedikt XVI. v listopadu 2010 zmírnil postoj katolické církve vůči používání kondomů. Poznámka: - Určité repliky bylo nutno překládat volně, protože k některým dvojsmyslům neexistoval český ekvivalent, který by měl oba významy stejné jako ve francouzštině a zároveň nezněl příliš explicitně. - První věta z krátkého střihu před začátkem reklamy ("Le pape ne le met plus a l’index") znamená:"Papež už ho nemá na černé listině" a zároveň "Papež už si ho nedává na ukazováček".

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)