Thumbnail play icon

Loterijní společnostiLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 038
Počet zobrazení:9 992

Loterie se provozuje ve velké spoustě zemí světa a ani Česká republika není výjimkou. John Oliver se zaměřil na tento obrovský segment trhu, který je v USA specifický tím, že ho provozují přímo jednotlivé státy. Když se na konci videa zamyslíte, nefunguje to u nás vlastně na dost podobném principu? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy. Ještě malá informace. John Oliver posledním dílem z neděle zakončil první řadu svého pořadu. Na obrazovky se znovu vrátí až v lednu. My pro vás chystáme přeložit ještě pár starších videí, ale poté nám také nezbude nic jiného, než čekat na nové díly. Děkujeme za pochopení.

Komentáře (67)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jenže v čr neni statní loterie ale jen soukromě, a to je docela rozdíl ;)

00

Odpovědět

7:45 ... tuším, že neřekl "atraktivnější" ale "návykovější"

30

Odpovědět

Hned, jakmile jsem se dozvěděl, že státy ty příjmy z loterie dávají na školství, mi bylo jasné, že výměnou za to snížili daně korporacím...a nemýlil jsem se. Stejný princip jako u zvýšení DPH výměnou za snížení přímých daní - ať daňové břemeno nesou lidi s nízkými příjmy.

21

Odpovědět

Všechny tyhle výroky v reklamách by měly být brané za klamavou reklamu.
Nechápu, jak někdo může říct, že dává tolik a tolik na vzdělávání, když si pak ten dar může odečíst z daní. Jak řekl Oliver, ty peníze by tam stejně šly, jen by to nemohlii použít v rreklamě. Protože slogan "MY PLATÍME DANĚ" by asi na nikoho neplatil a nikoho nezaujal :))

41

Odpovědět

No, já bych takový slogan vnímal mnohem pozitivněji, než různé charity, existující jen pro reklamní účely. A nejsem sám, to dobře vím. Ale většinový tenhle přístup asi nebude.

31

Odpovědět

Děkujme Johnu Oliverovi že nám opět úplně "otevřel oči"...tentokrát ohledně loterie, která vydělá i kdyby měla každej tejden vyplatit jackpot...to je fakt neuvěřitelné, to teda čumím lidi. Hrozná nehoráznost todlencto. My tě tady nemít Johne Olivere, tak zůstaneme navždy slepými a budeme si myslet, že když si vsadíme loterii, tak pomůžem dětem naučit se násobilku někde v Bronxu, protože přesně za timhle účelem sázim...né abych vyhrál. To že si vsadím loterii je přece moje vůle a to, že je na to v TV jakási reklama která hlásá kdesi co si, mě už nemusí zajímat, protože takové jsou všechny reklamy. No a ješte je to povolený státem, tak to je teda síla. Stát za to může a dovolil to, že nějáká americká (ale může to bejt klidně ruská nebo česká) P*ČA utratí v automatu peníze na nákup a lidi divte se ono je to legální (stejně jako třeba utratit ty peníze za hadry někde v butiku žejo...). No já mám dost. Krásnej příklad kontraproduktivního videa, který vlastně kromě slávy pro Johna Olivera nic nepřineslo. Lidem co nejsou uplně vymletý to vlastně nic nového neřeklo a ten zbytek bude stejně sázet dál :)

1228

Odpovědět

8:10 "pochází s hracích video terminálů." // Má být z :)

20

Odpovědět

Pravděpodobnost, že vyhrajete v loterii nejsou miliontiny procenta, ale 50%. Buď prostě vyhrajete nebo ne...

1359

Odpovědět

Jo, jenže samotná pravděpodobnost výhry je bžilionkrát nižší. Což znamená - bžilion prohraných sázek na jednu vyhranou. A to pravděpodobnostně ani statisticky není zdaleka 50%.
Dalo by se to napsat asi takhle:
Buď prohraješ nebo prohraješ nebo prohraješ nebo prohraješ nebo prohraješ ......... nebo vyhraješ. (Za těmi tečkami si to dosaď ještě bžilionkrát.) ;-)

210

Odpovědět

Teda, kdyby zaměstnanci pojišťoven měli stejný smysl pro pravděpodobnost jako ty, tak nikdo nemá pojištění, protože je přeci 50% pravděpodobnost, že na každého klienta pojišťovny zítra spadne hroch z 20 m výšky. Buď se to stane, nebo ne. Někoho s 50% pravděpodobností úmrtí během příštího dne od založení pojistky nikdo nepojistí.

242

Odpovědět

To samozrejme neni pravda, pravdepodobnost jako podil uspesnych a vsech pokusu muzes pocitat jen a jen za predpokladu, ze dane jevy nastavaji stejne casto, coz je logicky nesmysl. Je rozdil vyhrat ve sportce a hodit korunou orla...

10

Odpovědět

takovej známej vtip a vy to tady berete vážně, ach jo

30

Odpovědět

Vďaka Johnovi Oliverovi budete musieť spraviť jeho samostatnú položku v legendárnych videách a môžte ich tam rovno hádzať :D

142

Odpovědět

5:03 je místo "sázíme" slovo "vsázíme". Nechápu kde se ti tam pořád bere to "v".

14

Odpovědět

ADMINE ve 3:14 máš chybu. Má tam být "sází", né "vsází".

25

Odpovědět

Státy do nich každý rok investují půl miliardy dolarů ročně ? :P něco je tam přeložený 2x

30

Odpovědět

Mně teda vadí, že mi furt nabízí losy na poště. No kde to jsme? Jo a taky, že máme na sídlišti 10 heren v dosahu 20 m, taky slušný.

160

Odpovědět

Jsme ve státě, kde ti pošta zařídí úplně cokoliv, kromě doručení pošty v čas či v kompletním stavu.

852

Odpovědět

Všechno je to o lidech. Když to sázet nechci, tak nebudu o prachy nepřídu. Když nechci kouřit odporný cigára, tak to dělat nebudu, ušetřím taky...

2917

Odpovědět

Větší šance, než že vyhrajete v loterii je, že vás v neděli v půl jedný, před vaším barákem, zajede ruská jaderná ponorka.

2633

Odpovědět

Upřímě ? :D myslím si že ne :D :D :D :D

684

Odpovědět

+PhillipheMůj kamarád má kamaráda a ten má kamaráda co má sestru a ta má přítele a jeho kamaráda táta má kamaráda a tomu se stalo.

825

Odpovědět

+PhillipheKokotko: toho zajela ta jaderna ponorka?

241

Odpovědět

+PhillipheToho zasáhl blesk, když ho požíral žralok

251

Odpovědět

Vim že to asi nebude k tématu, ale myslíte si že je dobře mít kasína a herny podle počtu obyvatel v obci? Si vemte v Praze 1 je hromada kasín, ale lidí tam zas tolik neni kvůli vysokým nájmům. Tak si vemte že v Praze 1 by mělo být po tomhle zákonu asi jedno kasíno(možná ani to ne) víte o kolik přijde Praha peněz od turistů který je tam nechaj? Chápu že teď někde napíše kvůli kasínům a heren přišlo hodně lidi o bydlení a jsou zadlužení, ale myslí te si že na to může to kasíno nebo ty lidi který neuměj říct dost. Dobře ať je registr hazardních hráčů a podle toho ta ty lidi pouštět, ale proč zavírat kasína který někdo vlastní, které maj nějaké zaměstnance, to pak i ty lidi co tam pracovali budou bez domovu a s dluhy. Je podle vás poker hazard, nebo je to spíš něco jako šachy?

1112

Odpovědět

1. Už tu byly i víc off topic diskuse.
2. V Praze je víc kasin, než v Moskvě nebo Londýně. To mi skutečně nepřipadá normální.
3. Gambling vede ke vzniku závislosti. Takže nelze odmávnout jeho následky tím, že si za to dotyční mohou sami. Do jisté míry mohou, neměli s tím začínat. Ale hranice mezi člověkem, který si občas zahraje, a tím, co prohraje poslední kalhoty, je tenká, a nikdo neví, kdy nad tím ztratí kontrolu. A stejnětak je třeba zohlednit, že člověk v emocionálně náročné situaci nejedná zcela racionálně.
4. Tak jako tak, následky jeho chování dopadají na nás všechny, takže je hloupé si říkat věci jako: Jeho problém. Je to totiž náš problém.
5. Pokud někdo něco, cokoli dělá, tak musí uvažovat následky svého počínání, a případnou reakci okolí. Občas mám pocit, že si někdo myslí, že když vydělává peníze, společenské vztahy se ho netýkají. Ale to je nesmysl. Pokud někdo dělá něco společensky škodlivého, třeba podporuje gambling a profituje z něj, musí počítat s tím, že se společnost bude snažit tyto negativa omezovat.
6. Pevně věřím a doufám, že úpadek naší společnosti ještě nedosáhl takové úrovně, že by se z každého neúspěšného podnikatele nebo propuštěného zaměstnance stal automaticky bezdomovec.
7. Poker je hazard, sází se v něm. Q.E.D.

232

Odpovědět

+komunardPointa heren je to ze vetsina slouzi jako pracky na penize, samy na sebe si jich v Praze zas tolik nevydela... ja byc h jim jen zakazal jakkoli na sebe upozornovat - zadny vyvesny stity a blikacky jen decentni napis herna, aby nehyzdili okoli, vetsi regulace smysl nema.

Poker (a vetsina karetnich her) hazard neni, pokud teda nepovazujes za hazard i sachy...

48

Odpovědět

+komunardPoker budeš moct přirovnávat k šachům, teprv až se bude dát koupit vyhozenýho pěšáka zpátky do hry za 70 a figuru za 100 kč.
V pokeru sice na rozdíl od rulety nebo automatů můžeš jít svému štětí naproti dobrým hraním, na druhou stranu to podle mě stejně spadá do kategorie hazard, protože tam s vidinou zisku můžeš ládovat víc a víc peněz a doufat, že všechno vyhraješ zpátky.

117

Odpovědět

+komunardPoker hazard není, pokud ho teda tak nehraješ, jinak je mnohem více o zkušenostech než o štěstí. Kdyby to bylo o pouze o štěstí, myslíš si, že by se hráli turnaje v pokeru? Třeba ruleta je dělaná na to, aby hráč dlouhodobě prodělával, ale tam nemůžeš nic ovlivnit že jo, prostě vsadíš a modlíš se, aby padla černá, kdežto v pokeru, děláš svoje rozhodnutí, která jsou bud dobrá nebo špatná a podle toho se odvíjí tvůj postup, samozřejmě taky tam jde o štěstí, ale kde nejde, že? Burza je podle tebe taky hazard? A co teprv podnikání? Všechno je to o přístupu podle mě.

76

Odpovědět

+komunardTak ono na tom, ze je v Praze vic kasin nez v Moskve neni nic zvlastniho, kdyz je v Rusku od roku 2009 provoz hazardnich her zakazan :D

50

Odpovědět

+komunardSiondi:
1. Je to hazard, musíte sázet, abyste mohl hrát. Je to hazard jiného druhu než ruleta (to jsem nikdy nepopíral), není čistě jen o náhodě, ale pořád to u mne patří do kategorie hazard. Dají se v tom prohrát poslední kalhoty.
2. Burza je totéž co poker, x lidí se sejde, a na základě schopností, které nepřináší užitek a koňské dávky štěstí nebo smůly si je mezi sebou přerozdělí. Akorát, že průběh hry má dopad na lidi, co ho nemůžou ovlivnit.
3. Podnikání je druh organizace práce. To se s tímhle nedá srovnávat (a to rozhodně nevyznávám podivný kult podnikatelů, který je dnes tak populární).

20

Odpovědět

+komunardkomunard:

V tom případě je ale hazard i jakýkoli turnaj, kde vybírají zápisné. Taky si nezahrajete, pokud nemáte peníze a na konci se to často rozdělí jako výhra mezi ty nejlepší.

00

Odpovědět

+komunardTo je dobrý argument.
Ale přeci jenom, něco jiného jsou pravidla turnaje, a něco jiného samotná pravidla hry.

10

Odpovědět

+komunardNepřijde mi. Zrovna u pokeru je to skutečně jako třeba u Magic nebo u šachů, rozhodují schopnosti. Jsou lidi, co jsou v tom tak dobří, že se tím živí.

Chápu připomínku, ale řekl bych, že zrovna poker je příliš náročný na to aby v něm blbci mohli prohrát kalhoty. Nehledě k tomu, že pokud vím, se do toho lejí peníze jen, když hráči dojdou žetony. Což není zas tak často a dá se to docela dobře kontrolovat.

Celkem blbě se mi u tohohle argumentuje, protože jsem proti výraznějším regulacím čehokoli. Pokud chce někdo sázet v loterii a kasínu, nevidím důvod proč mu bránit.

11

Odpovědět

+komunardVezmu to od konce:

Já vím, však jsme na sebe nenarazili prvně. I když já nemám všude stejný obrázek, takže to není tak vidět. Je mi jasné, že my dva se ve věci regulace hazardu neshodneme. Ale v tom, co hazard je, bychom se shodnout možná mohli.

Těch co prohráli v pokeru poslední kalhoty, je jistě o několik řádů méně, než těch, co takhle skončili kvůli třeba automatům. Ale teoreticky se to dá, a jak znám lidi, jestli je teoreticky možné udělat nějakou pořádnou blbost, tak ji nějaký hlupák už udělal.

Magic jsem nehrál, takže nevím. U pokeru se může stát, že špatný hráč porazí výrazně lepší, protože mu jdou karty. O takovém případu skutečně vím. Takže ano, schopnosti jsou důležité. Ale se šachy bych to nesrovnával.

Každopádně, mě nešlo ani tak o roli náhody, jako o roli sázek. V pokeru se musí v každém kole sázet. Nebo nemusí, ale pak se nedá vyhrát. A o to mi šlo. Musí se sázet.

20

Odpovědět

Ve skutečnosti má Praha 1 nadprůměrnou hustotu obyvatel na km2, oproti celopražskýmu průměru

11
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK