Thumbnail play icon

Věznice v USALast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 210
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 443
Počet zobrazení:11 934

USA vévodí žebříčku zemí s nejvíce vězni. Ale čím je to způsobeno? Nejen, že nám John Oliver tuto otázku zodpoví, ale přídá i několik odstrašujících případů. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Komentáře (108)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vidím, že umí zpívat.

00

Odpovědět

Ono je taky nutný si uvědomit, že naše věznice jsou v porovnání s těma "americkejma" jako Hilton. Mám pár známejch u policajtů a fakt je ten, že některý lidi se jim tak každoročně před zimou vracej, aby měli kde bejt a co jíst, jenže naše podmínky a americký jsou trošku někde jinde, a to ani nemluvim a situasích v Rusku, Číně atd.. to by teprve pan Oliver koukal.
A zároveň je nutný podotknout, že v Americe funguje systém 3x a dost, což znamená, že i za banální věc, jako je marihuana, může jít člověk do vězení, a v tom případě není ok, aby s nima bylo zacházeno takhle.

154

Odpovědět

Protože do vězení zavíráme lidi, aby měli pohodlí, dobře se najedli a vůbec se si užili kupu srandy. Ne počkat, vlastně tam zavíráme kriminálníky. Co prosím? Že bych taky nerad přebýval v cele 3*2 metry, jedl nekvalitní jídlo a denně se bál sexuálního napadení? Ano, proto taky nepáchám zločiny. I když proč vlastně ne? Kdybych se teď zvedl, zabil každého, kdo mi nepadne po cestě do oka, znásilnil ty co ano a pak se přihlásil na policii, tak mám státem hrazenou stravu (nemusel bych do sebe denně tlačit chlebovou dietu, jako to mám teď), ubytování a všechny služby (např. doktora, který je v USA jako jukebox, bez vložení peněz ani neškytne). A v případě největší nouze, kdyby mi nechutnalo, nebo bych si nemohl natáhnout nohy, vytáhnu z klobouku historku o tom, jak mě v nemocničním špitále léčil šaman voodoo kuřecí krví a hned mám postaráno o sympatie lidu. Proč by taky někdo věřil chlapovi, co to vězení řídí, že je to výmysl? Vždyť já jsem trestanec, o moc důvěryhodnější už ani člověk být nemůže. A sexuální napadení?Podle wikipedie bylo v roce 2010 znásilněno v USA 0.2% ženské populace (drtivá většina mimo věznice). Pojďme všichni společně zaplakat nad tím, že to samé zažila také 4% populace lidí, kteří prodávali drogy, kradli, vraždily nebo také někoho znásilnily.
John Oliver se mi zalíbil, ale tady skutečně pláče na špatném hrobě.

618

Odpovědět

Na druhú stranu, keď v momentálnej krátkodobej nepozornosti zrazíš autom a usmrtíš človeka, čo je situácia pri ktorej si nikto z nás nemôže povedať "mne sa to na 100% nestane", asi by si zmenil názor keby ťa nejaká potetovaná dvojmetrová gorila pretiahla v sprche. Tuším sa to nevolá nápravnovýchovné zariadenie pre to aby ti tam spravili peklo zo života. Pre mňa je osobne predstava klietky 3x4 metre na zbytok života dostatočné varovanie aby som ako si ty písal, nezabil každého, kto mi nepadne po ceste do oka.

201

Odpovědět

Věznice zpřísnit a vězně nelitovat, je třeba si uvědomit, že tam nejsou za odměnu, nebo na dovolený. Humanisti, ať se třeba p0ser0u, ale s vrahy a násilníky se v rukavičkách zacházet nesmí.

918

Odpovědět

Rookie a Saarebas tady si něco přečtěte is.muni.cz/th/55810/pedf_m/text.rtf‎ je to zajímavá diplomová práce, která se snaží přiblížit problematiku penitenciární péče. Váš přístup tvrdého nelítostného zacházení s vězni byl během posledních několika století mnohokrát vyzkoušen a nikdy nefungoval. Jestli máte nápad jak zajistit, aby tento přístup k nápravě vězňů fungoval, tak sem s ním.

110

Odpovědět

Drsný dokument (v CZ), o realitě v amerických věznicích najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=u9I_VjO-zCM , po shlédnutí videa Vám pak dojde, proč po snížení nákladů na lékařskou péči, zemřelo během prvních osmi měsíců hned 50 lidí...

50

Odpovědět

Podmínky ve vězení, uh huh. Někdo to fakt bere pouze jako omezení svobody = nutno jinak dodržet veškerý možný komfort, teplé jídlo 3x denně, telku, internet, aby se chudák vězeň náhodou nenudil...
Zrušit vězení, zavést pracovní tábory namísto těch hotýlků.
Feťáci si můžou stěžovat, ale to už je o nastavení toho, co a jak moc je trestné, ne o podmínkách pro trestance.

1318

Odpovědět

jen počkej až tam jednou skončíš čůráčku jojo to tam chcípneš debílku! Ale já nic neudělal! A ve vězení je asi každej spravedlivě protože soudci jsou neomylní, no jen se počkej na tu karmu spratku

1615

Odpovědět

+ZabijakTak tebe né do vězení, ale do ústavu. A přestan se čertit, zabásli ti fotříka nebo co?

106

Odpovědět

Asi budu jeden z mála kdo s tebou bude souhlasit..... a možná bych i přitvrdil.... pěkně zavést 3x a dost..... a potřetí trest smrti a ne vyhazovat prachy za recidivisty

913

Odpovědět

Každá země k vězeňskému systému přistupuje jinak. USA, Francie a mnoho dalších zemí mají ve vězení tvrdé podmínky, jelikož chtějí odsouzené potrestat. Pak většina zemí chce vězně prostě jen izolovat a trestá je jen omezením svobody. A pak tu máme skandinávské země, které se snaží vězně napravit a pomoct mu opět se navrátit do společnosti. A nutno dodat že ve Skandinávii je minimální návratnost do vězení a v USA je tato návratnost obrovská.

1210

Odpovědět

Nejlepší je ten aligátor! Ehm pardon, krokodýl.

481

Odpovědět

tak nevím, ale zdá se mi, že bychom měli brát ohled na oběti zločinů. Ty mají zničený život a kolikrát trpí daleko více než zločinci. Pokud kriminálníci vylezou z vězení a hned se tam vrátí, tak to tam tvrdé není.

2119

Odpovědět

tak nevím, kdo je obětí zločinu při držení méně než 50 gramů drogy?

364

Odpovědět

+orcinusorca2014Nebo jednoho joitu!

14

Odpovědět

Ono totiž obětem zločinu hrozně pomůže, když bude pachatel trpět, dokud se v něm nerozloží i poslední kousky lidskosti (aby už opravdu neměl žádné zábrany, až ho pustí). To vyřeší všechny problémy oběti, že? To chceš říct?

121

Odpovědět

takmer vôbec sa neprihlasujem aby som komentoval, ale videá sledujem denne, preklady sú profi a výborné... a ďakujem že som vďaka vám narazil na pána Olivera, predtým som ho nepoznal... výborné názory, dobre sa to počúva, viac videí od neho ak sa bude dať :)

590

Odpovědět

Nevím jakou práci dá udělat "duální titulky" ale aspoň jeden díl s Johnem bych uvítal. Tolik nových slovíček a frází co jsem z odposlechu zjistil :)

230

Odpovědět

Hovorí fakt zaujímavo a páči sa mi, že sa nebojí ísť aj do takýchto tém. Na druhú stranu, je to američan a cítiť to dosť z toho humoru a celkového štýlu. Oveľa viac by sa mi to páčilo s nejakým britom :D Ale v podstate je to v pohode :)

9101

Odpovědět

John William Oliver (born 23 April 1977) is a British comedian, political satirist and actor.

1650

Odpovědět

Jsem jediný, kdo by měl chuť praštit tu vězeňkyni už jen kvůli tomu arogantnímu ksichtu? :D

4375

Odpovědět

No podle liku nejsi což je celkem smutný...já mám zas celkem chuť praštiť tebe teď.

5419

Odpovědět

+AuthanA to se přes internet dělá jak? Mám nacpat hlavu do nějakého portu? ;)

1227

Odpovědět

Same feeling here, vypadá jak typická účastnice vyvolených. ALE TO NIC NEMĚNÍ NA TOM, ŽE TO CO JI PROVEDLI JE ODPORNÉ A ZAVRŽENÍ HODNÉ A NĚKDO BY ZA TO MĚL JÍT SEDĚT.

473

Odpovědět

+zloprcekJESTLI jí to provedli. Ten chlápek od věznic, co mluví po ní, má naprostou pravdu.

1822

Odpovědět

Po shlédnutí snad všech videí Johna Olivera, můžu říct jen: Děkuji moc za překlad a vlastně i za celé VideaČesky. Sedí mi jeho styl a jeho názory, nebojí se reagovat na jakékoli téma. Má to náboj a vtip, a ve výsledku máte ještě dobrou hodinu o čem přemýšlet...

448

Odpovědět

Co se to tu zase vyrojilo za odporný hipíky? Jak někdo muže tvrdit, že má mít vrah důstojné podmínky k životu? Nebo recidivista, co byl ve vězení už 15x?

Kurva přestaňte bejt takový posraný zšenštilci, trest smrti by měl být okamžitě obnoven. Pěkně šibenice, nejlépe na náměstí. Jak tohle asi může vyjít dráž než živení vězně celý život? Už jen z téhle blbosti vyplývá, že Oliver ví pěkný o hovno o tom, o čem mluví.

Vězni by měli mít 12 hodinové směny, aby si na svůj pobyt minimálně vydělali, pokud by vydělali víc, tak by jim zbytek chodil na účet. Měli by se používat k činnostem jako je uklízení měst, výkopy, kácení stromů, těžba uranu atd. Po 12 hodinový šichtě ještě nějaký povinnosti ve věznici a pak spát, žádná zábava do piče, jsou to vězni!

Zlodějům sekat ruce, policii zvýšit pravomoce. Věznice zprivatizovat.

Zákony jsou tu od toho, aby se dodržovali a ne abyste si s nima mohli vytírat prdel!

5575

Odpovědět

V prvom rade sú napiču zákony ktoré chránia kartely a z toho vyplíva tých 20% väzňov za výrobu, predaj a prechovávanie drog ( osobne si myslím že to % je vyššie )

Fet by mal byť všade dostupný.
Ale inak úplne súhlasím...

Oliver je aký je. Keby tam pustili rozumne uvažujúceho človeka, show by museli za chvíľku stiahnuť :) Takže, aj keď často melie sračky, aspoň je občas vtipný :)

638

Odpovědět

+thorium.cekuj.netTak tak, zlegalizovat všechny drogy od 18 let je jediná cesta, jak "vyhrát" válku proti drogám. Kdo chce fet, ten si ho sežene vždycky, tak proč to nezlegalizovat? Proč by měli být legální jen některé drogy (nikotin, kofein, s trochou nadhledu se za drogu dá považovat i cukr :-D )? Prostě hloupost.

Jediný problém je, že by se museli legalizovat plošně v celý Americe, v celý Evropě atd., jinak by se do země, která je zlegalizovala jako první začali slítat fetky...

1010

Odpovědět

Ve vězení nejsou jen vrazi a recidivisté, kteří byli ve vězení už 15x...

474

Odpovědět

+SriberV ideálním státě by platilo 3x a dost, tj. že se do vězení dostaneš 3x za cokoliv a pak šibenice. Vrazi by byli na šibenici taky hned po odsouzení.

Tu práci by vykonávali hlavně ti vězni co se provinili lehčími delikty, protože ti ostatní by už vyseli na provaze.

Je logický, že když někdo spácha nějakej lehkej zločin (nevím, třeba krádež), tak se "výlečí" rychlejc když bude 12 hodin denně makat, než když bude ve vězení jako na druhý dovolený. A u "rozenejch" kriminálníků (ti co se nezvládnou jinak živt) je jedinej lék provaz.

A co se týče justičních omylů, tak i kdyby se to týkalo 1% případů, tak jsou to přijatelný ztráty.

1148

Odpovědět

+MenttorA když omylem odsoudí tebe nebo někoho z tvé rodiny a popraví ho, tak je to taky přijatelná ztráta?

00

Odpovědět

+SriberNič netreba preháňať :)
3x a dosť je pičovina
1% je neprípustné

- Teraz sú zákony a justícia tak v piči, že niečo lepšie nemôže byť méta.

195

Odpovědět

+SriberTo, že 1% justičních omylů (ať už u uvěznění člověka a nebo hůř u usmrcení člověka) je přijatelných, může napsat naprostý debil. Jednoduchá pomůcka zkus si představit, že tě neprávem odsoudí na 10 let. Pravda pokud se na to přijde dostaneš "náhrady za strávený čas ve vězení" odškodnění by se v tomhle případě pohybovalo v řádu milionů, ale co ten ztracený čas? A tohle je ještě, ten lepší případ, pochybuji, že tě oživí, když se přijde zpětně na to, že tě popravili neprávem. Zkus trochu popřemýšlet, než napíšeš takovouhle p******u.

303

Odpovědět

+SriberJak si někdo může myslet že trest smrti, či kruté podmínky ve věznicích někoho odradí od páchání těžkých zločinů? Většina těchto činů je páchána v afektu. Ti lidé si nic neuvědomí je jim v tu chvíli jedno co se potom stane, trest smrti nebo vězení je neodradí. Stovky let se to tak dělalo a ničemu to nepomohlo. Pod takovou hrozbou je akorát donutíte ke zběsilejšímu útěku, při kterém můžou ještě umřít další lidé. Člověk páchá trestný čin 1. Pokud si to neuvědomuje a blázní nebo 2. Pokud věří že nebude dopaden. Pokud chcete lidi odradit od porušování zákonů musíte je VZDĚLAT a zvýšit možnost dopadení. Místo samotek stavte školy, místo věznic psychiatrické léčebny a místo bachařů zvyšte platy učitelům.

265

Odpovědět

+SriberA ďalšia vypatlaná hlavička... vypráš si ten piesok z prašiny, blokuje ti závit....
Mlieť mlieť mlieť a kontext obsral pes, všakže...

332

Odpovědět

+SriberDěkuji ti za názor, i když si ho nemusel vyjadřovat tak zle, nic jsem ti neudělal, jen jsem napsal co si myslím, stejně jako ty předtím

170

Odpovědět

+SriberA ešte si aj pokrytecká sračka...
Len úboha p**a na priame urážky reaguje... ale len to najúbohejšie stvorenie na planéte reaguje na urážky poďakovaním...

046

Odpovědět

+SriberChod už sa niekam zahrabať

130

Odpovědět

+Sriberthorium.cekuj.net prosím už se k ničemu nevyjadřuj a nevynášej žádné soudy, poněvaž jsi asi vážně duševně chorý (to jest blb). Mé hodnocení vychází s tvých komentářů a stránek thorium.cekuj.net . No pokud ovšem trpíš nějákou duševní poruchou, tak se za předešlý komentář omlouvám .

100

Odpovědět

Podle toho, co navrhuješ, bychom se vrátili zpátky do padesátých let, která se vyznačovala svou brutalitou proti vězňům a to jak proti politickým, tak proti těm, kteří byli odsouzeni za činnosti, které jsou trestné i dnes. Ale lidi se zřejmě nikdy nepoučí, že.

141

Odpovědět

1) Ne všichni vězni jsou vrazi, těch je naprostá menšina.
2) Drakonický přístup jaký navrhuješ, už byl vyzkoušen v praxi v 18. a 19. století a vůbec k ničemu to nevedlo, ba právě naopak to ještě recidivu zvýšilo.
3) Sekání rukou akorát udělá z člověka mrzáka, který pak bude závislý na druhých a na společnosti.
4) Privatizace věznic se ukázalo jako strašlivá chyba kdekoliv byla provedena.
5) Většina vězňů pracuje když může, a za svůj pobyt platí všichni.

291

Odpovědět

Zásadní problém: není práce pro normální lidi tak jak hledat práci pro ty ve vězení ?(ne překládání uhlí z jedné strany plácku na druhou pořád do kola nepokládám za legitimní práci).

42
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK