Thumbnail play icon

Nálety dronůLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 210
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 557
Počet zobrazení:13 335

John Oliver se tentokrát zaměří na vážnější téma. Nálety bezpilotními letouny, takzvanými drony, se na Blízkém východě používají k boji proti teroristům. Avšak jak uvidíte, oficiální směrnice jsou stejně nejasné jako pojem terorista. A co teprve musí zažívat civilisté, kteří se musí neustále bát, že budou obětí dalšího náletu? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Komentáře (191)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Víte jaký je rozdíl mezi tréninkovým táborem Islámského státu a školou?
.
.
.
.
Mě se neptejte, já jsem pouhý navigátor dronů.

351

Odpovědět

WOW,nechapu kolik lidi je i zde co nesnáší USA,podle mne bez zjevného duvodu.V zemich kde USA operuje proti radikalum jsou jim mistni obyvatele,obycejni lide vdecni a v mnohých pripadech jim pomahaji i když riskuji sve zivoty protože by bez nich situaci nezvladi,ale v česku porad je ten názor že zapad=zlo

716

Odpovědět

Ty jsi s těmi lidmi tam mluvil, že si jseš tak jistý? Co já vím, tak ti lidé tam se bojí dvojnásob, jak těch radikálů tak těch náletů dronů.

93

Odpovědět

Eh... to mluvíš o zemích jako třeba Irák a Sýrie? To jsou země, kde je útok dronů velmi pravidelný. efekt? Pravě teď tam roste jeden z nejbrutálnějších států světa, od kterého se dokonce distancují i všechny světové teroristické skupiny. To je podle mě praktický příklad zásahu USA funkce suverenního státu a důsledků, ale pokud chceš jít do minulosti, podíváme se třeba, jak se 'přeli' se svým komunistickým protějškem o jistou drobounkou zemi jménem Korea. Dodnes je země rozdělená na dva kusy, z nichž jeden vyvíjí jaderné střely a vyhrožuje polovině světa.
Mám rád Ameriku. Vyrobili pár hezkých filmů, nadělali techniku, co teď používám a hraji tam vyrobené hry. Nesnáším tu politiku, kterou americká vláda prosazuje od jedenáctého září. Politiku označující doslova VŠECHNY ostatní státy za problém, nebo arogantní předvádění role "Světového policajta", kdy s jakýmisi pokrouceně dobrými úmysly napadají území, občany a porušují nejen svou ústavu, ale i ústavy jiných států.

110

Odpovědět

Ta pákistánská babička u sebe doma beztak přechovávala zbraně nebo výbušniny. Nevím co všem pořád vadí. V Pákistánu se pohybuje uplně stejná verbeš jako o stovky kilometrů dál na západ v Sýrii a přitom je Pákistán spojenec USA, tudíž tyhle útoky jsou jistě schvalovány i pákistánskou vládou. John Oliver je fajn komik ale jde vidět, že mu tady de hlavně o popularitu. Jinak by nikdy nemohl říkat takový kraviny. V roce 2001-2003 po teroristických útocích všichni (v čele s USA včetně všech jejich médií) schvalovala a podporovala útoky na Afghánistán a Irák, a vůbec nikoho nesralo, že byly za legitimní cíle označovány a likvidovány celý sk*rvený vesnice...a teď tu řvou, že jich možná nezabili 15 ale 17 a že ten jeden možná nebyl terorista ale farmář. Když se kácí les lítaj třísky, tak to prostě ve válce chodí takže pro mě za mě...já jsem taky PRO! Ať rozbombardujou všechny ty islámský tlamy, beztak jsou to jen budoucí teroristi.

1473

Odpovědět

Jenže tohle není otevřená válka. Budu ignorovat tvoje stupidní argumenty, protože bych musel být fakt sprostej. Jediný co řeknu je, že podle jejich legislativy můžou srovnat sídliště, kde žiju, se zemí jen proto, že mají podezření, že tu žijou teroristi. A čuměl bys, kolik dronů lítá vzdušným prostorem České Republiky. Btw, definice terorismu je "Terorismus je užití násilí nebo hrozby násilím s cílem zastrašit protivníka a dosáhnout politických cílů." Přesně to, co právě američani dělají.

407

Odpovědět

+MikeHavliczekLíbí se mi jak tu každej protestuje proti USA a říká jací jsou to šmejdi :) Lidi máme štěstí, že jsme tak malej a nedůležitej stát, protože česká povaha v měřítku státu jako je například USA by na zemi už dávno zapříčinila apokalypsu. Jsme zakomplexovanej národ, kterej umí jen kritizovat. Ještě štěstí, že jediný co stim lidi jako ty můžou dělat, je nesouhlasit :D Co se týče dronů nad ČR, ať si lítaj, určitě jich je tu míň než nad Amerikou, lidi co tam žijou stim možná taky nesouhlasí, ale stejně jako ty, stím vůbec nic nezmůžou. Společnýho sněma ale máme to, že jsme na stejný straně, takže proč by sakra měli zničit sídliště kde žiješ? Nebo snad chceš počkat až sem přitáhnou tyhle hnusy z blízkýho východu a přivlastněj si ho? Ty pak vezmeš flintu a budeš je střílet z vokna?? Tuhle chátru si udržíme od těla jen tak, že to budem všechno střílet na hranicích už tam na blízkym východě (v dnešní době už i na jihu). A jestli tomu tyhle drony pomůžou, tak rozhodně nejsem proti. Možná jsem lhostejnej k lidem co tam žijou, neučastní se toho a padaj jim bomby na hlavu ale to neni moje chyba. Je to jejich chyba, protože si s jejich mentalitou nedokázali a nejspíš ani nikdy nedokážou vládnout takovým způsobem, aniž by se nepopravovali kvůli ne-nošení šátku apod. absurdním hovadinám Kdo stim souhlasí...souhlasí kdo ne je naivní, Báj.

1226

Odpovědět

+MikeHavliczekNaivní je myslet si, že mám na nějakou zemi nárok jen proto, že jsem potomek "chátry", která do ní vpadla se zbraněmi v rukou a "přivlastnila si ji". Kdyby měli drony Markomani a Kvádové, tak by pan FUBAR strašil někde mezi Dněprem a Vislou. Měl by to vzít na vědomí a nezesměšňovat se svými neznalostmi.

133

Odpovědět

+MikeHavliczekFUBAR: svět není černobílý, to je první věc, kterou musíš pochopit.

174

Odpovědět

+MikeHavliczekSem si nevšiml, že by si Amerika v současnosti dělala na nějakou zemi nároky ? Poučte nás vašimi znalostmi prosím :-)

523

Odpovědět

No děti, z papíru o svých pocitech umíte číst opravdu dojemně. Možná na to měli rodiče myslet, když podřezávali novináře v poušti.

1035

Odpovědět

Drony to nevyřeší. Tam ten bordel vyřeší jenom B-52!

1822

Odpovědět

No jedno je jisté, jsem rád, že mi tu nad hlavou nelítá tohle svinstvo, nemusím se bát, že když bude jasno mohl bych vylítnout do vzduchu, jenom proto, protože je poměrně vysoká šance že někdo x tisíc kilometrů daleko v pohodlném křesle mě označí jako teroristu.

190

Odpovědět

I’m trying to find a pretty drone to take home tonight
https://www.youtube.com/watch?v=Hz2zPByzYW0

11

Odpovědět

Klade znepokojivé otázky. Štětina, Kocáb a další "demokraté" by nám vysvětlili, že takto se ptát dovolí jen komunisté a putinovo agenti. Kdepak, slušní lidé tleskají americké pravdě a schází se na Pražském Majdanu

1916

Odpovědět

Když komunisti stloukli pár lidí na náměstí, tak se o tom vypráví ještě dnes. Ale zabíjení civilistů je asi menší zlo..
Když u nás hlídali hranice, každý věděl, že tam nemá lézt a přesto ještě x let poté si toto připomínáme. Tady náš velký vzor a spojenec zabije lidi, o kterých ani netuší, kdo to vlastně je, bez výstrahy, bez soudu, jen na základě nejasného podezření..

3420

Odpovědět

+sfinxA komunisti snad nezabijeli ....?? nebudte naivni :D

209

Odpovědět

a co a si to cele s tymi nahodnymi obetami len vymysleli? co ak presne vedia, koho zabili? co ak takto zabijaju "neziaducich" ludi? co ak vsetkych, ktori sa postavia im na odpor skratka takto popravia? ved v dnesnej dobe dokaze aj google zmapovat cely povrh zeme na takej urovni, ze vidite presne svoju zahradu. preco by nevedelo americke vojsko presne urcit, koho planuju zabit? a taktiez utocia len ak je cista obloha, teda nechcu ludi len postrasit, pokropit nepriatelske zakladne strelami, ale chcu mat istotu

55

Odpovědět

Tomu říkám diskuzní přehled. Polovina lidí si plete Pákistán s konfliktem v Sýrii a Iráku, Taliban s ISIL, současné nálety na ISIL s plošnými nálety na bůhví koho a bůhví kde za posledních dvanáct let. Koukám, že máte podobný přehled jako ti dementní Američani, nad kterými ohrňujete hubu (a to je asi to jediné, s čím se s většinou z vás dá souhlasit). Když už zmiňujete drony a jejich užitečnost v současném zabíjení teroristů z ISIL. Paradoxem je, že USA dva roky ISIL a třeba i Al Nusru (odnož nenáviděné Al Kajdy) podporovala finančně, zbrojně i formou výcviku ve válce proti Asadovi pod hlavičkou "umírněné opozice bující za demokracii", zatímco Asad vyřvával do světa, že to není umírněná opozice ale muslimští teroristi, kteří nebojují za demokracii, ale za právo šaria a islámský stát. Západní média tady jela americkou propagandu o použití plynu a nudnosti zakročit proti hrůznému diktátorovi (a dnes je to náš spojenec v boji proti té "umírněné opozici"). Jakmile se ovšem tahle "umírněná opozice" rozhodla, že si přeleze do sousedního Iráku obsadit pár ropných polí a podřezat hrdla pár nevěřícím novinářům, najednou se z ní stala hrozba pro světový mír a šimpanz v Černém domě vztyčoval varovný prst. Stačilo by, aby americká zahraniční politika nebyla tak děsně kreténská, schizofrenická a cíleně bezohledně oportunistická a dnes by žádný IS neexistoval a neexistovala by ani potřeba dronů a jejich bombardování. Jestli tedy chcete obdivovat Obamu za to, že bombarduje něco, co sám nepřímo stvořil, dejte si hadr na palici.
Někdy mám pocit, že Američani to dělají naschvál, nebo jsou prostě od přírody tak debilní. Zabíjení teroristů je všem u p****e, problém USA je v tom, co říká Oliver, zabíjí úplně nevinné lidi a pak možná i pár teroristů, činí tak v suverénních státech, mnohdy bez povolení tamní vlády a je jim to naprosto u p****e. Rozhodně se nejedná o žádné "teroristi přišli do civilní čtvrtě, aby se schovali a tak prostě chcíplo i pár dětí", jedná se o nepodloženou informaci, odpálí se barák a nazdar. Ne jen v rovině dronů, unášení běžných Iráčanů a jejich mučení na základnách po celém světě se snad ani nemusí připomínat. Povýšenecký přístup Američanů skvěle deklaruje zprofanované video, kde z Apache rozstřílí skupinu novinářů a následně rodinu i s dětmi v dodávce, jen proto, že chtěli trochu akce a nechtělo se jim přemýšlet. I tohle přispívá k negativnímu obrazu USA ve světě, vyrábí to militantní teroristy jak na běžícím pásu (nedivím se) a nutí stále více muslimů táhnout do Evropy, do zdánlivého bezpečí. Američany nic z toho pochopitelně trápit nemusí. Běžní Američani jsou jistě normální lidé jako každý jiný, ale od studené války tolerují a volí takové kretény, kteří za ně konají a mnohdy jim lžou, že jimi musím opovrhovat. Původní tvůrci americké ústavy se obrací v hrobě. USA se dnes chová mnohem hůř než britské impérium, proti kterému bojovali a vydobyli si na něm nezávislost.

Mimochodem, Oliver opět precizní práce, dokonce se mi víc líbí ve vážné poloze v roli investigativce než v roli komika. Naopak mám pocit, že zrovna tohle téma k satiře moc nevyzývalo, ale aby to zjevně prodal a donutil přemýšlet retardované Američany u televize, musel do toho zapojit přirovnání. No, víc jeho videí, nejlepší pořad, který tady děláte.

8711

Odpovědět

Keď už, tak Brzezinski...
A druhá vec, kolonizuje sa vždy a buď je to mravec čierny, červený, žltý, horský, alebo amazonský ( to len na margo tých hipisáckych kecov )

39

Odpovědět

Tvrď si co chceš, ale to, že můžeš takovéto věci tvrdit je pouze důkaz toho, jak ti byla politika USA prospěšná. USA je jediný skutečný ochránce lidských práv na této planetě, a to, že se proti nim všichni bouří, je toho největším důkazem.. protože se mohou bouřit... Že v minulosti podporovali teroristické skupiny proti kterým teď bojují jen vypovídá o jejich bezelstnosti, tedy vždycky, když se někdo začne chovat proti lidským právům, tak proti němu zasáhnou ať už to byl spojenec nebo ne. Jen by mě zajímalo, jestli našim hrdým letcům v RAF za 2. světové války taky nebylo jedno, kolik zabili civilistů...

1145

Odpovědět

+AutoAuto to myslíš vážně nebo sarkasticky?

213

Odpovědět

+AutoAlberto123... Zlatko :) Chod piecť koláče :)

319

Odpovědět

+AutoAlberto123: Jistěže to myslím sarkasticky, USA je přece objektivně to největší zlo na světě... kam se hrabe islámský stát, USA kam přijde, tam sto let tráva neroste...

145

Odpovědět

+AutoTřeba když přišli do Normandie... úplně zbytečně se zas nasrali do cizího konfliktu.

153

Odpovědět

+AutoAno, a proto tak vehementně bojují proti Číně!

31

Odpovědět

+AutoTakže je kriziujeme za to, že se serou do zemí, do kterých nemají, nebo za to, že se neserou do zemí, do kterých by měli? Bojovat proti Číně je trochu větší oríšek, víš?

70

Odpovědět

+AutoNe, to byla jenom reakce na "vždycky, když se někdo začne chovat proti lidským právům, tak proti němu zasáhnou ať už to byl spojenec nebo ne".

11

Odpovědět

+AutoEhmmmm, no ty lidské práva jsou trochu složitější problematika :) a něco mi říká,že zrovna dronové útoky jsou jejich nejvehementnějším popřením jaké si vůbec jde představit :)

40

Odpovědět

+AutoJejich nejvehementnějším popřením jsou gulagy, koncentrační tábory, genocida... bombardování nepřítele při kterém občas zemře nějaký civilista (zajímalo by mě to procento mrtvých civilistů) je proti tomu úplný prd.

44

Odpovědět

+AutoMožná je to proti něčemu úplný prd, ale pořád je to válečný zločin a zásadní porušování lidských práv.
Jen tak mimochodem, zajímalo by mne srovnání úmrtnosti při náletu dronu a při zavření do gulagu (zavřením myslím celou dobu věznění a všechny další úmrtí v přímém důsledku).

21

Odpovědět

+AutoPouze úmyslné zabíjení civilistů je válečný zločin.

01

Odpovědět

Velmi dobrý výcuc z nedávné historie. To, že se dementi ozývají je důkazem toho, že tu někdo uhodil hřebík na hlavičku.

00

Odpovědět

+sfinxUSA podporovali pravicovou diktaturu rodiny Somozů finančně i vojensky a to i přestože věděli jakých zvěrstev se dopouštěli . Více zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Nikaragujská_revoluce . USA jako každá velmoc vždy hájila především své zájmy, nikoliv lidská práva .

00

Odpovědět


Odpovědět

http://cs.wikipedia.org/wiki/Terorismus#Definice_terorismu Koukněte na českou definici terorismu a pak na to, co je popisováno ve videu... Zajímavé, co?

130

Odpovědět

zajímalo by mě jestli někdy natrefí Oliver na téma 11. září

164

Odpovědět

Myslím si, že ne. On se zabývá spíš aktuálními událostmi. To, co teď hýbe světem. Navíc komentovat World Trade Center, to by byla zase jedna velká konspirace.

220

Odpovědět

+FlashkaAmíci by pravdu neunesli :D

1520

Odpovědět

+Flashka:D A jeho ostatní temata jako například tohle konspirace nejsou ?? podivne dokumety které "někdo,nekde" nasel apod. :D neberte to tak važně je to jenom talkshow na HBO Comedy :D

10

Odpovědět

Teda netušil jsem že na videačesky je tolik věřičů v 11. září :D jen dávejte palce dolů.

205

Odpovědět

+doom9( 11. září) no nic proti ale když informují o budově která nepadla že spadla tak kde udělali soudruzi z bbc chybu? :D

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2187-special-11-zari-jasnovidci-v-new-yorku

24

Odpovědět

Taký pekný dokumentík o IS :)
https://www.youtube.com/watch?v=AUjHb4C7b94#t=50
Tuším jediný Inside

81

Odpovědět

to je něco.. toto bych doporučil aby se to tu objevilo samostatně s překladem

10

Odpovědět

Holt každá válka s sebou přináší civilní oběti, tomu se asi úplně zabránit nedá. A nejedná se jen o drony, spousta takových omylů se stává i za použití běžných zbraní nebo letadel s lidskou posádkou. Stejně tak jako u dronů se určitě i u běžného bombardování nedá přesně zjistit kolik lidí bylo skutečně zabito a jejich přesná identita (spíš bych řekl, že je to ještě obtížnější). Tím samozřejmě nechci říct, že je to v pořádku. Důležitá je snaha o minimální počet civilních obětí...

1115

Odpovědět

Problém je spíš v tom, že pro USA je každý civilista považován za teroristu, pokud nedokážeš jeho vinu a že napadnout jakoukoliv zemi, aniž by měli nějaké důkazy o hrozbě a de facto můžou beztrestně zabít kohokoliv a kdekoliv, jak řekla ženská nakonci a ještě to bude považováno za boj proti terorismu. A nejděsivější asi je, že stačí mlčet, jak ukázalo jejich zpravodajství a nikdo to neřeší. Kdybych se měl vžít třeba do toho 13 letého kluka, taky bych z duše USA nenáviděl. A celý svět jde samozřejmě tupě za Amerikou a jedna země za druhou se připojuje k bombardování. Když jsem tu nedávno psal, že Amerika prostě chvíli vyčká a pak na islámský stát zaútočí a vydělá na tom ze všech nejvíc, "schytal" jsem mínusů jak hovado, že zbrojní průmysl nedělá zas tak moc hrubého produktu země. Jenže to není jen ve zbraních, je to hlavně o politice, protože si ti papaláši nahoře zajistí podporu lidu, páč bojují za svobodu. Navíc další prachy tečou do vývoje zbraní, další prachy do armády, další prachy na propagaci a lobbing, že dělají správnou věc, atd. Vytvoření falešné hrozby je pro amíky prostě směšně jednoduchý a už dávno se nejedná o svobodnou zemi a čim dál tim víc jsem přesvědčenej, že je to právě Amerika, která by měla být označena za nepřítele č. 1, protože si opravdu může dělat co chce. Když Rusko vjede na Ukrajinu, div se celé NATO a OSN neposere, ale že Amíci napadají jednu zemi za druhou, to už nikdo neřeší, bojují za mír přeci. Nechci tim říct, že IS neni hrozba, každopádně těžko říct, kdo má na rukách víc krve nevinných civilistů. Kdyby nebyl IS, jsem si jistej, že Amerika by si už našla nějakou záminku vpadnout k někomu z východních států, jako to dělá už posledních sto let.

72
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK