Thumbnail play icon

Váleční překladateléLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 210
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 493
Počet zobrazení:12 491

Překladatelé ve válečné zóně jsou velice důležití a často zachraňují životy vojáků. Kvůli tomu jsou často v hledáčku povstalců, kteří je se snaží zabít. Co tedy USA dělají, aby je ochránily? Jak uvidíte, vlastně nic moc... Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Komentáře (81)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vsichni komu pripada vtipna tato afektovana hystericka homoklada jsou mentalne zaostali. Novodobi kommunisticky svazak, agitator rozvratu, jen nacancany a naparadeny tak, aby to rozmazlene burzoa deticky sezraly. Tak jako komunismus byl puvodne "moda" zazobanych zhyckanych vrstev ("Ted jsme tak bohati, ze si muzeme dovolit i socialisticke nazory"), tak dnes je v techto stejnych kruzich popularni sebesmrkacsky neomarxismus instalovany stoupenci rozlicnych smeru tzv. Frankfurtske skoly, intelektualni syfilis, podle ktereho je bily heterosexualni krestan automaticky utlacovatel - jen tridni boj v jinych skatulkach. Udelali byste lepe kdybyste take obcas prelozili druhou stranu mince, napr. leading voices of the Culture War, v USA konzervativec Ben Shapiro, orthodoxni zid mimochodem, dale Paul Joseph Watson, radikalnejsi Richard Spencer, David Duke nebo alespon PragerU, Peter Hitchens. Ono na Zapade to vre, ale tady z toho co pise Prazska kavarna a jeji poskoci by mel clovek pocit, ze vsechno je v pohode, neomarxisticky multikulturni raj krasne funguje a jen zabedneni hloupi vychodoevropane to nechteji prijmout, tu uzasnou fungujici na dluh zijici socialistickou pohodindu... No budete se muset probrat, mili prekladatele, lepe drive nezli pozdeji.

09

Odpovědět

Chápu, že prověřit osla netrvá čtyři roky. Ten se nepůjde v USA odpálit do metra. :-/

138

Odpovědět

Chyba v 5:30
Getting off heroin = přestat s heroinem, ne sehnat ;)

130

Odpovědět

Docela nechápu kolik lidi(minimalně tady) jeho informace považuje za absolutne pravdive,ja neříkám že to co říká je lež,vychazi z nějakého zakladu ale pořád je to jenom talkshow v produkci HBO comedy vytvořené jenom pro to aby zaujala co nejvíce divaku :D

331

Odpovědět

Johna zbožňuju za to CO dělá a JAK to dělá (osvěta široké veřejnosti o velmi závažných tématech formou, díky které to dokáží alespoň trochu pochopit)... Je naprosto obdivuhodné, jak bravurně zvládá i ta nejcitlivější témata - a toto k nim určitě patří. Inteligentní a vzdělaný muž vybavený skvělým smyslem pro humor a silným taktem... Mám ráda, když někdo využívá maximálně svůj potenciál k hodně prospěšným věcem. Inspirující.

441

Odpovědět

O kolik hlouběji může USA ještě klesnout?

319

Odpovědět

Zase jako...
John Oliver je úžasný a jeho videa jsou neuvěřitelná užitečná a vtipná a trefná a potřebná a vůbec. Ale vyvozovat si z nich, že Spojené Státy (potažmo Západ) jsou žumpa světa a že to tam stojí za hovno, to by byl hrubý omyl. Fakt je, že jinde ve světě je to v mnoha ohledech daleko, daleko horší, ale dělat o tom vtipná videa si nikdo dovolit nemůže.

239

Odpovědět

+NathakaNic takového jsem netvrdil, a to, že sis to z mého komentáře vyvodil, vypovídá něco o tobě, ne o mně. Já jsem akorát psal, že ve vlastním zájmu někoho uvést v nebezpečí smrti a pak se na něj vysrat, je ta největší ubohost, jaké se může někdo dopustit.

97

Odpovědět

+NathakaPořád nemáš pravdu, zdaleka to není největší ubohost... taky jsem vděčný za videa Johna Olivera, ale v některých lidech to bohužel vzbuzuje pocit, že USA je největší zlo na světě, což je úplná p******a. USA má dost možná jeden z největších vlivů na tom, že si žijeme tak pěkně, jak si žijeme.

78

Odpovědět

+NathakaPodle čeho se měří velikost ubohosti?

32

Odpovědět

+NathakaPokud nevěříte že USA je největší zlo na světě, třeba vám změní názor tohle: http://www.onlinefilmykeshlednuti.cz/dokumentarni-filmy/financni-krize-inside-job-2010-ke-shlednuti-online

05

Odpovědět

Pokud máte 15 minut času, podívejte se prosím na tohle video:
http://www.highexistence.com/videos/view/a-radical-experiment-in-empathy/
(Jsou tam i české titulky.) Je mi líto, že je tu vždycky tolik radikálních názorů.

311

Odpovědět

Pozastavila mě jedna drobnůstka. Unesli mu bratra a chtěli po něm pětatřicet tisíc dolarů. A on je zaplatil. Tady mluvíme o zemi, která má 35% nezaměstnaných a až 40% lidí pod hranicí chudoby. Země, kde pořád žije výměnný obchod.
Prošel si svinstvem, americká byrokracie selhává v tom co by měla dělat (když na to mají ty zákony), ale dělat z něj absolutní oběť? Borec musel dostat solidní výplatu, pokud měl na výkupné a následnou cestu do a život v USA.

027

Odpovědět

Klasika americké zahraniční politiky, využít a odhodit, "cizí ztráty jsou povoleny". Nevím koho tohle může ještě šokovat, tohle je dokonce ještě kafíčko v porovnání s jinými věci. Skutečnost není jako v Hollywoodu, kde se gumuje lidem mozek v armádou spolufinancovaných filmech, kde se (rozsévá svoboda a sluníčko) riskuje celá jednotka na záchranu jednoho vojáka v misi, která se nedá přežít (nakonec pochopitelně chcípne jeden člen - černoch), kdy salvy z hlavní střídají salvy klišé proslovů, že: "MY nikoho nikde nenecháváme!". Překladatelé kolaboranti nejsou, to bychom museli přistoupit na stupidní myšlenku, že Taliban je právoplatnou vládou celé země, a do toho má asi stejně daleko jako Sověti v 80. letech, nebo Američani nyní. Nikým nevolná fundamentalistická chátra, která přitáhla, zavedla sen Vatikánu středověk a od té doby terorizuje obyvatelstvo. Tamní válka je naprosto o hovně, nikam nevede a vést ani nemůže. USA a NATO tam topí vlastní prachy (a brzy přestanou a odejdou), Taliban sídlí a je hojně zásobován z Pákistánu (oficiálního spojence USA), takže se nikdy neporazí a nějací překladatelé jsou Američanům dobří akorát k tomu, aby zmenšovali ztráty v boji. Pro byrokraty u stolů jsou to jen muslimští čmoudi, které si přece nebudou pouštět do země. Ten zdlouhavý proces tedy nebude "nesmyslný", spíše jen rafinovaně a trapně zamaskovaný fakt a vzkaz, že tam o ně nikdo nestojí.

235

Odpovědět

No dokud si nesjel do těch konspirací od Vatikánu, bylo to fajn.

13

Odpovědět

Nejlepší na jeho videích je ta diskuze v komentářích. Každej super stratég s neuvěřitelnýma politickýma myšlenka a názorama který by zahnali hladomor, ebolu, taliban a všechny neduhy světa. Kam se sere Chuck Norris.

421

Odpovědět

Dočítám se tady pasáže jako "respekt všem, co v Iráku a Afghanistánu jsou" a to teda musím brzdit tyhle vášně.
Do USA často naverbují žoldáky, kteří si tam prostě jedou jen zastřílet. Nesplňují žádné psychotesty, nic, prostě to je parta bláznu, co si rádi zahrají střílečku, ale v reálu. Byl o tomto dokonce natočený dokument, možná ho tu někdo viděl, jméno si nevybavím, ale můžu vám ho do zítřka zjistit.
Každopádně ti lidi jsou skutečně jak z USA filmu - samopal do ruky a řev "DIE ASSHOLES DIE" a ratatatatatatata... a to si skutečně nemyslím, že je dobře, aby tam takoví lidé byli, jenže Obama má málo vojáků, takže bohužel. A často jejich vojáci nejsou o nic lepší.

920

Odpovědět

Tak kdyz jsi o tom videl dokument tak to musi být pravda !! Na youtube najdes tisic dokumentu o tom že za 11.záři stojí američané pak milion dokumentu že za to muze Al-kaida, najdes tam dokumenty o tom jak naciste cestovali časem, jak za vymření dinosaurů můžou mimozemstane....obcas clovek nesmi verit vsemu u ceho je napsano dokument a pouzivat vlastni hlavu =)

216

Odpovědět

+Cerny strazce vesmiruS touto "logikou" bys nemohl věřit ničemu, co říká Oliver.
Že jsou najímáni žoldáci do Afghanistánu není tajemství, pogoogli si to. Nebo co mi chceš tvrdit, že v dokumentu jsou najatí herci a že nejsou v Afghanistánu, ale před zeleným plátnem?
Mně příjde, že ty nepřemýšlíš hlavou, ale prdelí.
Jelikož podle úrovně příspěvku zřejmě neumíš používat ani google, tak ti to najdu sám, například tady: http://listverse.com/2014/01/07/11-frightening-facts-about-private-military-companies/
Jasný
fejk. Pokud neumíš anglicky, můžu ti to přeložit. Ne, ale počkej. Nepsali o tom na novinkách, tak to přece nebude pravda !!

99

Odpovědět

Čím viacej pozerám Last Week Tonight tým viac naberám pocit že USA je jednou z najjebnutejších krajín na svete

4810

Odpovědět

To bude asi tím, že o ostatních krajinách víš úplný kulový... asi proto, že tam tyhle pořady nemají. Doufám, že si tuto větu přečte co nejvíc lidí, třeba jim to pomůže si vytáhnout hlavu z p****e.

8414

Odpovědět

+Autonj niečo na tom bude. Na druhej strane USA je veľmi dôležitou krajinou a hrá sa že je najlepšou krajinou na svete zatiaľ čo Čina, Rusko a iné krajiny chápu že je u nich na hovno a nikto tam nechce isť žiť.

35

Odpovědět

Tak aspoň můžeš být rád, že Světová policie je jednička :) Bez nich bychom přeci neměli svobodu, že ano.

Spoiler: *ironic*

510

Odpovědět

Ten překladatel je celkem otřesný, v některých spjeních totálně zaměnil význam věcí a celkově je tam dost nepřesností v překladu. Najděte někoho jiného, kldině to budu dělat já. :-X

265

Odpovědět

FUCK VEGETABLES

671

Odpovědět

Odkdy je "American contractor" "Žoldák" ?

410

Odpovědět

Kontraktoři: Neviditelná armáda
V Afghánistánu dnes působí sto padesát tisíc mezinárodních vojáků. Jenže spolu s nimi tu slouží ještě jedna armáda. Armáda soukromých bezpečnostních firem, jejíž úkoly zahrnují vše, co oficiálním vojákům nevoní: od úklidu latrín po výslech zajatců. A jejíž výplaty jdou do miliard dolarů.

Je to jen několik dní, kdy média informovala o dvoutisícím zahraničním vojákovi, který zahynul v Afghánistánu. V zemi dnes působí na sto padesát tisíc mezinárodních vojáků. Přesto je zde ještě jedna, očím neviditelná armáda, skoro stejně silná jako ta oficiální: Soukromí vojenští a bezpečnostní agenti. Podle posledních zpráv jich jen v Afghánistánu působí na sto dvacet tisíc. A jejich úkoly zahrnují vše, co oficiálním vojákům nevoní: od úklidu latrín po výslech zajatců.

Přítomnost soukromých vojenských a bezpečnostních firem v ozbrojených konfliktech není ničím novým, po konci Studené války ale vzrostl zájem o jejich služby natolik, že se dnes mluví o celém novém průmyslovém sektoru, ve kterém ty největší z firem zaměstnávají přes deset tisíc lidí.
Obchod se zbraněmi byl vždy ten nejvýnosnější, tvrdit proto, že se z války stal byznys teprve s nástupem firem jako Blackwater by bylo přehnané. Jisté ale je, že tu nikdy před tím nebyla tak dobře organizovaná soukromá armáda schopná nabídnout tak rozsáhlé služby.
......
Přes všechny problémy se soukromými kontraktory musí všechny napadnout otázka: Je to tedy alespoň levnější? Podle různých zdrojů si bezpečnostní firmy přijdou každý rok na něco mezi 20 a 100 miliardami dolarů. Takto nepřesný údaj jen dokresluje výše uvedenou anekdotu s Dovem Zakheimem, který hledal zatoulané tři biliony dolarů. Jisté je, že válka v Afghánistánu bude letos stát něco přes sedmdesát miliard dolarů a soukromé společnosti si ukousnou řádný podíl.

82

Odpovědět

Smutné video, ale je potřeba o tom všem slyšet a vidět to. USA umí využít tamní obyvatele pro dosažení svých cílů, ale už se o ně neumějí postarat nebo je bránit - o tom by se mělo prostě mělo mluvit!

270

Odpovědět

V USA je přes 200 000 bezdomovců, kteří jsou zároveň váleční veteráni. Nikoho nezajímají, často trpí nemocemi a zraněními z válek. Tak proč by americkou vládu mělo zajímat pár překladatelů v zemi kterou chtějí jen vykrást

127

Odpovědět

+pecaCo tam asi tak ukradnou ? Hlínu a kamení ?

Je hustý jak je v Americe každej bezďák válečnej hrdina kterýmu by se mělo za každou cenu pomoct a v EU je to usoplenej z**d kterýho by každej nejradši ubodal....

64

Odpovědět

+pecaHlína a kamení mají docela velkou cenu, když umíte vybrat ty správné.

A ten druhý odstavec je jen projev ubohosti. Nebudu naň reagovat, neb bych nevydržel zůstati slušným.

62

Odpovědět

+pecaSlim Shady : v Afghanistanu jsou ohromná ložiska kovů za bilión dolarů, především lithia, ale i železa, zlata, kobaltu, uranu a mědi.

... Afghánistán je zdaleka největším výrobcem heroinu na světě – mezi lety 2004 a 2007 se podíl ze světové produkci v této zemi zvýšil z 87 na 93 procent

43
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK