Thumbnail play icon

Problém s jadernými zbraněmiLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 210
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 975
Počet zobrazení:37 969

John Oliver se tentokrát zaměří na problém jaderných hlavic na území USA. Ale s těmi přece nemůže být žádný velký problém. O tak nebezpečené zbraně se jistě musí starat dokonale vycvičená obsluha v moderním prostředí. Nebo snad ne? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Komentáře (95)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tak celý ten proslov byl o tom, že bychom se měli bát toho, že se sami zničíme omylem... pro mě, spíš bych řekl že se nemusím bát :D :D ale měl bych se podívat do Ameriky co nejdřív... a pak rychle pryč ... abych pak vnoučatům vyprávěl že jsem tam kdysi byl :D

140

Odpovědět

Dobre anglicky mluvici nekonzumenti s mysli otevrenou, bombardujte Olivera s pravou tvari ukrajiny, diky nemu by mohla na zapade ta zaujata falesna propaganda klesnout na popularite. V opacnem pripade blbost zvitezi a .. rekl bych buh nas ochranuj, ale budem v pr..

1013

Odpovědět

to je tak, keď sa o najnebezpečnejšie ľudské výtvory stará štát

518

Odpovědět

...protože soukromník by se o ně postaral líp?

392

Odpovědět

Ano, Američané jsou skutečně tupý národ, který lidstvo několikrát málem zatáhl do jaderné války (rozuměj: vyhladil lidstvo), ačkoliv horoucně argumentoval, že za to může jen SSSR, který s ním pochopitelně ochotně držel krok v demenci. Tedy, národ ani tak ne, ten byl zmanipulovaný propagandou snad na úrovni Němců za války, spíše vojenští představitelé v čele s loutkami (prezidenty). Studená válka byla hnus plná fanatických kreténů s pravomocemi a chutí zničit lidstvo na základě ideologického boje, škoda, že se to teď znovu vrací do módy. Prdel na tom skutečně nic není, shodou okolností jsem před dvěma dny viděl dokument (paradoxně na mainstreamovém ZOOMu, který odvysílal něco, co vysloveně neleze Američanům až do p****e - vzácnost), ve kterém vyprávěli o incidentu ve Španělsku, kde hrdinné americké demokratické letectvo rozsévající svobodu upustilo díky nehodě dvě atomové bomby, do tamní půdy z nich unikla radiace, ta se nikdy nezlikvidovala, ačkoliv oficiálně ano, a teď na té úchvatné radiací zasažené půdě pěstují rajčata, které snad i vyváží do Evropy. Bohužel tady John nezmínil ani třetinu všech incidentů, kdy jim ty bomby spadly nebo se jim ztratily, těch případů je mnohem více a mám pocit, že jedna bombička jim už desítky let stále leží na dně bažiny někde na východním pobřeží. Viděl jsem o tom dokument, který se věnoval jen ztraceným atomovým bombám Američanů, bohužel jsem kretén a nedokážu ho ani najít, abych mohl doporučit pro případné zájemce.

Každopádně díky za překlad jeho videí, je to jeden z mála pořadů, za kterými sem pravidelně chodím. Škoda, že tu dávku sebereflexe a sebekritičnosti musí za Američany dělat v televizi Brit a na FOXu mezitím vysílají propagandu o americké dokonalosti a kritiku absolutně nepřipouští, případně jí považují za "nevlasteneckou".

9917

Odpovědět

Vzpomněl jsem si:

http://www.csfd.cz/film/295807-utajene-nehody-nuklearnich-zbrani/

150

Odpovědět

+ZeckProsim tě, znáš ještě i nějaký další videa/dokumenty? dobrý je třeba i projectu manhattan akorát si nemohu vzpomenout jak se to jmenovalo

00

Odpovědět

+Zeckted uz jen odvolejte, ze jste kreten :-)) tuhle roli tu mam ja

00

Odpovědět

Nebyť US, bol by celý svet komunistický...
Samozrejme nič zlé nevidíš, keďže sleduješ len americké spravodajstvo :)
Pozri si občas al jazeeru, rt, či china daily a uvidíš tú mieru sebareflexie US :)

1541

Odpovědět

+thorium.cekuj.netRuská, čínská nebo arabská propaganda má být sebereflexe amerického zpravodajství plného nalhávaného vlastenectví, patosu a propagandy? Dík za tip, dávám prostor pro hledání objektivních informací, sice to dá víc zabrat, člověk musí trochu myslet, ale metodu vyhánění čerta ďáblem neuznávám.

Ano, "Nebýt USA, byl by celý svět bolševický" neboli novější cool verze staršího "Nebýt SSSR, celý svět by ovládli imperialisté". Tyhle ideologická pořekadla patřící do minulého století mě nějak míjí. Skutečnost totiž byla jiná.

3815

Odpovědět

+thorium.cekuj.netMôžeš prezradiť tvoje zdroje ?

713

Odpovědět

teď by mě zajímalo jak to vypadá Rusku :D

925

Odpovědět

To bys nechtěl vidět. Špatně by se ti pak spalo.

267

Odpovědět

čím víc sleduji Johna Olivera tím víc si o USA myslím že je nejstupidnějším uskupením na zemi na zemi

10115

Odpovědět

Toto je to skutočne unikát. Nonstop by ma mohol baviť.

412

Odpovědět

z Johna Olivera se pomalu stává na videačesky legenda :)

452

Odpovědět

Zajímavost k atomovkam: Myslím, že dosud žijící Japonec, byl v Hirošimě, přežil výbuch atomové pumy, načež se vypravil do Nagasaki.. kde opět přežil výbuch atomovky. Tomu se říká štěstí v neštěstí.

220

Odpovědět

Ah pardon už skonal, tady je: http://en.wikipedia.org/wiki/Tsutomu_Yamaguchi

100

Odpovědět

+TwoRA ja jen na toto tema doplnim, ze Nagasaki bylo az sekundarnim cilem. Bombarodavat se melo mesto Kokura, ale diky oblacnosti bylo vybrano mesto Nagasaki. Od te doby se pouziva v japonsku rceni "stesti jako z Kokury".

140

Odpovědět

A to ještě nemluví, kolik jaderných hlavic se od roku 1945 "otestovalo". Proč potřebují testovat pořád a pořád technologii, která je více než 70 let zvládnutá?

620

Odpovědět

To že je daná technologie zvládnutá neznamená, že se ještě nedá vylepšit. Vem si například Fat Mana stačilo jen dvacet let výzkumu a testů a byl vyvinut systém Davy Crockett což je kanón s jadernou municí.

21

Odpovědět

To je prd proti rusku, tam se jich po pádu komunismu plno ztratilo a nikdo dodnes neví kde jsou ... ale horší je fakt fakt, že na zemi existuje více než jeden milion černých skládek s odpadem z jaderných elektráren (většinou spravované mafií) uloženém často jen tak na hromadách a tisíce rezavějících sudů je v mořích, spousta toho svinstva už utíká do moře ..... viz:

Ruští experti chtějí podrobně zmapovat jaderné "pohřebiště" v polárních oblastech severně od Sibiře, kde jsou bez jakékoli kontroly uloženy stovky radioaktivních objektů ohrožujících životní prostředí. Výzkumu čtyř nejvíce postižených míst v Karském moři se podle zprávy agentury RIA Novosti ujalo ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Kolik nebezpečných objektů se na dně nachází, ruští odborníci nevědí.

"Každým rokem oblast zkoumáme, ale pořád nacházíme nové," řekl agentuře mluvčí ministerstva. Jen v podmořské proláklině u souostroví Novaja Zemlja jich bylo podle mluvčího nalezeno kolem 1200. Jde zejména o kontejnery a celé lodě naplněné jaderných odpadem, vysloužilé součásti atomových ledoborců, ale například i jadernou ponorku K-27, která tu byla "pohřbena" v roce 1982.

252

Odpovědět

Atomové bomby jsou slepou uličkou v dějinách vojenství. Jejich použití ve válce nezpůsobí ničí vítězství, naopak, obě strany prohrají. Když totiž vítězstvím nic nezískáte, jedná se vlastně o prohru. Atomové bomby nikdy žádnou válku nevyhrály, dokonce i Japonsko se vzdalo hlavně kvůli invazi SSSR do Mandžukua, tehdy ztratili poslední naději na jakýkoliv důstojný konec války (původní plán byl způsobit USA tak velké ztráty při invazi, že by přistoupili na mír, ale když se přidal Sovětský svaz, věděli, že to nepůjde provést).

253

Odpovědět

Ovšem vítězství už dneska neni jen o tom, získat půdu pro expazi říše. Když si tohle uvědomíš, najednou zjistíš, že tvůj komentář je nesmyslnej :/

519

Odpovědět

Rusove vlastne zrusili primeri s Japonskem az potom co Japonsko kapitulovalo. Pokud vim, tak se ani nestrilelo. Rusove vlastne vzali tu severni Japonskou armada do zajeti a zabrali si par ostrovu blizko k Hokkaido. Japonce meli v zajeti leta na Sibiri.

01

Odpovědět

Smutné je, že takovíto generálové a admirálové řídí války. Jestli posílá amerika tohoto tupouna do Ruska, jistě se oboustranné vztahy výrazně posílí. Ve válkách, v touze po moci, spolu skrze nevinné, propagandou zmanipulované vojáky, bojují hlavouni, kteří nemají základní sociální cítění, o inteligenci nemluvě a za ně umírají lidé, kteří doopravdy neví, za co skutečně bojují. Věřím, že průměrně inteligentní člověk by po rozhovoru s americkým generál majorem usoudil, že mluví s blbcem. A takový posílá lidi na smrt. Ve školách by se mělo učit vážit si lidského života a jak objevit svůj talent a záliby a jak dělat to, co člověka baví. Zajímavý dokument o válce tady: http://www.rozzlobenimuzi.com/?linkid=36812-oliver_stone_nezname_dejiny_spojenych_statu.htm Kdyby na tohle video teď koukal Hitler, Stalin a vůdci Japonska, asi by se težce plácli do čela.

1411

Odpovědět

Zrovna Stone, salonní bolševik a rusofil, který je schopen v zemi která 40 let trpěla hrůzovládou bolševického plebsu vykládat " že tu zas tak hrozně nebylo" a že "dnes je mnohem větší totalita" není ten pravý který by mohl objektivně soudit co je a není totalita, tuto "dokumentární" sérii mohlo klidně natočit politbyro a výsledek by byl prakticky stejný stejný....

1716

Odpovědět

Připojil bych se k názoru, že když to jede na disketách, tak je to mnohem bezpečnější a nikdo se tam vlastně nemůže nabourat a čím menší kód, tím méně chyb/bugů. ;)

Na druhý pád, bylo by velmi zajímavé hrát Srdce na Internetu s týpkem, co sedí u správy atomovek : -))

754

Odpovědět

Pokud by ten týpek byl cholerik, tak po opakované prohře by mohl spustit "menší" ohňostroj. :-D

221

Odpovědět

+Ras al Ghuluž ho vidím po prohře: "ty jeden spratku rozluč se s tím svým státečkem!!" :D druhý den by jsi četl na novinkách, že Amerika zničila Čečensko a přemýšlel by jsi jestli za to tak trochu nemůžeš :D

70

Odpovědět

Za předpokladu že obsluha atomovek sedí u kompu a sleduje křečky na youtube. Samozřejme ten systém není napojenej na internet, to by bylo šílenství.

190

Odpovědět

Dokud země jako USA jaderné zbraně má jsou samozřejmě nepotřebné, ovšem kdyby je neměli tak je jejich získání prioritou no.1, zvlášť ve světě kde např. tak nepředvídatelná a (semi) totalitní země jako rusko jich má tisíce.

1018

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK