Miss AmericaLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 896
Počet zobrazení:21 814

Dnešním tématem je soutěž krásy Miss America. Ta tvrdí, že není jen pouhou soutěží krásy, ale že hlavním cílem je poskytnout milionová stipendia ženám. Ovšem jak uvidíte, s tou částkou něco nehraje a John Oliver si nedopřeje klid, dokud nezjistí co. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Přepis titulků

Minulou neděli se na televizních obrazovkách opět objevil další ročník zvláštní akce. Připravte se na rtěnky, opálení ve spreji, krev, pot a výsledné pořadí. Dámy a pánové, zde jsou semifinalistky Miss America 2015. Nádhera. Nádhera... Vám doma jen připomínám, že je rok 2014, a já jsem plně oblečený muž před ženami v plavkách, které čekají na posouzení.

Nádhera. Nádhera! Ano. Minulou neděli se předávaly ceny Miss America. Bylo tam vše. Plavky, taneční čísla a z nějakého důvodu i břichomluvectví. Jen těžko vás nenapadne: "Jak je, ku*va, možné, že to stále existuje?" Udílení cen za krásu mělo smysl, když lidé mluvili takto.

Dívky, dívky, dívky. Všechny krásné a talentované. Pocházejí téměř za všech států USA, včetně Aljašky. Včetně Aljašky, super. Víte, proč to zmínil? Aljaška se tehdy stala americkým státem. Tehdy dávalo smysl mít soutěž s takovýmito kritérii. V prvních ročnících je doslova rozebírali.

Pět bodů za tvar hlavy, pět bodů za končetiny, tři body za hrudník a dva body za chodidla. Tři body za hrudník. Už tehdy to musel být dvojsmysl. Potkal jsem skvělou dámu. Má úžasný... hrudník. Hrudník 34D. Ale tvar její hlavy je směšný.

Směšný. Avšak přehlídky krásy vás v dnešní době pobaví jen tehdy, když vám někdo pošle odkaz na tohle. Myslím, že školství třeba v JAR a Iráku, je stejné jako u nás. Věřím, že by měli... Že by naše školství v USA mělo pomoct USA... ...mělo by pomoct JAR, Iráku i asijským státům.

Abychom byli fér, zeptali se jí na otázku: "Dokážeš napodobit slovník v pračce?" A to se jí opravdu povedlo. Podívejte... Dělat si legraci ze soutěží krásy je snadné. Ale co je horší? Že někdy odpovídají jako pitomci, nebo že se jich vždy ptají na šíleně komplikované otázky?

Nedávno se objevila zpráva o odposlouchávání telefonů vládou. Je to narušení soukromí, nebo nutnost k udržení bezpečnosti země? Proč ano nebo proč ne? Měli by být lidé, kteří na veřejnost vypustí tajné dokumenty, souzeni za zradu? Nedávno USA propustila 5 vězňů z Guantanama, výměnou za jednoho zajatého vojáka v Afghánistánu. Politikou USA je, že žádného vojáka nenechá napospas. Myslíte si, že je tato politika obětování nebo výměny lidí správná?

Co? Já plně souhlasím s tím chlapíkem v pozadí. Pochybuji, že delikátnost výměny zajatců vyřeší 21letá absolventka oboru PR a hvězda filmu Sharknado. Minulou neděli padla tato otázka. Hrozba ISIS pro naši bezpečnost byla demonstrována děsivými videi dvou novinářů a humanitárního pracovníka, kteří byli sťati.

Jak by naše země měla odpovědět? Přesně tak. Po jedné soutěžící chtěli, aby vyřešila problém s ISIS. Měla na to jen 20 sekund. Jak jí to šlo? Je to hrozné a musí se s tím něco udělat.. Ale neměly by reagovat jen USA. Svět a OSN by se měli spojit a rozhodnout, co je nejlepší.

Když se spojíme, budeme mít sílu ukončit tuto otřesnou věc. No, sakra! Lepší odpověď bych nevymyslel. Ne za tak krátký čas. To je mnohem lepší odpověď, než jakou nám minulý týden dal prezident. Mnoho soutěžících bylo skutečně ohromujících. Miss America bude tvrdit, že je to proto, že je lepší než její soupeři.

To není nic těžkého. Miss USA vlastní Donald Trump. To je klaun tvořený mumifikovanou předkožkou a cukrovou vatou. Podívejte... Ohledně jejich kritérií mluví celkem neomaleně. Očividně je to o kráse. Mohli bychom být politicky korektní a říct, že na vzhledu nezáleží, ale ono záleží.

Vy byste také neměla svou práci, kdybyste nebyla krásná. Je trochu ironické, že Miss USA patří jedné z nejhnusnějších osob na zemi. Miss America tvrdí, že se od nich liší. Miss America nekouká jen na vzhled. Tohle je přehlídka o stipendia. Miss America nabízí stipendia. Je to největší stipendijní program pro ženy.

Není to jen soutěž krásy, Miss America je soutěží o stipendia. No jasně. Musíme je vidět v plavkách, protože všichni víme, že inteligence je uložena ve stehnech. Miss America si na svých stipendiích tolik zakládá, že když jim zavoláte do jejich sídla, ozve se toto. Děkujeme za zavolání do organizace Miss America, největšího poskytovale stipendií pro ženy.

To hned od začátku zní až podezřele obranně. To je jako kdyby Walter White řekl: "Zdravím a vítejte v této obyčejné myčce aut, kde zaručeně neperu peníze z mé pervitinové laborky." "Vítejte." Pokud by byla pravda, že je Miss America největším poskytovatelem stipendií pro ženy, bylo by to divné.

Miss America neposkytuje stipendia všem ženám. Jen těm, které se účastní soutěže. Pokud chcete stipendium, tak nejenže jste nikdy "nesměla být vdaná", ale také "nejste těhotná a nikdy jste nebyla". To dává smysl. Miss America má být idolem pro děti. Jak by toho mohla dosáhnout, kdyby měla za patami dítě, které by k ní vzhlíželo?

Ale to jsou jen ta oficiální pravidla, kterými se musíte řídit. Pokud chcete vyhrát jedno jejich stipendium, musíte mít přístup k těmto věcem. Zadkové lepidlo. Je to sprej, který udrží spodek plavek na vašem zadku. Jen se nad tím zamyslete. "Jak ti šel pohovor ohledně stipendia?"

"Zadek mi pořád lepí, takže to asi mám." "Asi to mám!" Miss America nekončí pouze u tvrzení, že je největším poskytovatelem. Dokládá to i čísly. Jsme největší národní program stipendií pro ženy. Každý rok na ně uvolníme 45 milionů dolarů. 45 milionů. To je neuvěřitelně mnoho peněz. My tomu skutečně neuvěřili.

Je to takové to číslo, které se vám zasekne v hlavě a po několik dalších dní vás dovádí k šílenství. Žene vás k tomu, abyste si o tom zjistili víc. Více najdete na missamericafoundation.org. A zde ta šílenost začíná. Šli jsme na jejich web a na stránce s dotazy byl skvělý slogan: "Inancujeme stipendisty!" Možná jste měli...

Možná jste na začátek toho slova měli F přilepit zadkovým lepidlem. Ale když jsme se ponořili hlouběji do jejich stránek, zjistili jsme, že Miss America a její nadace jsou neziskovými organizacemi. Musí tedy vyplňovat veřejné daňové přiznání. Hledali jsme v něm to šílené číslo 45 milionů dolarů. Místo toho jsme zjistili, že na celonárodní úrovni v roce 2012 utratili za stipendia méně než půl milionu dolarů. Takže nám schází asi 44,5 milionů dolarů k tomu, co tvrdí, že poskytují.

V tuto chvíli jsme se museli rozhodnout. Mohli jsme si říct: "Jasně, čísla nesedí, ale je to jen Miss America, tak koho to zajímá?" Nebo jsme se mohli pokusit získat daňová přiznání všech státních Miss, protože nás to začalo neskutečně s*át. Byl to bláznivý týden. Získali jsme 43 státních formulářů 990 a snažili se kontaktovat i ty ostatní.

Ale i při nejpřehnanějších odhadech za každou státní i místní přehlídku krásy, ze které nám neodpověděli, se stále neblížíme ani ke 4 milionům dolarů. Pamatujte, že tvrdí tohle. Každý rok pro to uvolníme 45 milionů dolarů. Jak je to, ku*va, možné?! Jak je to možné? Ale my v tom už byli až po uši, takže jsme zavolali do Miss America, kde jsme nejdřív uslyšeli toto: "Děkujeme za telefonát do organizace Miss America, největšího poskytovatele stipendií ženám."

Ukázalo se, že klíčovým slovem je "poskytovatel". Některé školy nabízí stipendia účastnicím přímo. Trikem je, že Miss America započítává všechna stipendia, ne jen ty, která jsou přijata. Stránky Miss Pennsylvania tvrdí, že nabízí stipendia na těchto čtyřech školách. Hodnota všech stipendií se sečte dohromady, i když je jasné, že půjde maximálně na jednu školu, protože všechny čtyři by těžko zvládla.

Není James Franco! Ba co víc... Miss Alabama ve svém dokumentu z roku 2012 tvrdí, že poskytla skoro 2,6 milionů dolarů jako stipendia na Troy University, což mi vyrazilo dech. Pokud je to pravda, musí to být ta nejhezčí vysoká v USA. Když jsme univerzitu kontaktovali, zjistili jsme, že soutěž krásy k té částce dospěla tak, že vynásobila hodnotu jednoho stipendia číslem 48.

To byl počet účastnic, které ho teoreticky mohly přijmout. Ve skutečnosti byl počet soutěžících, které ten rok stipendium přijaly, a tomu neuvěříte, nula! Naprostá nula. To znamená, že rozdíl mezi penězi, které "poskytli" a které skutečně vyplatili, byly všechny peníze, které poskytli.

V ten moment jsme toho museli nechat, protože to bylo před 35 minutami a museli jsme jít natáčet tuhle show. Avšak dvě věci jsou zřejmě pravdivé. Miss America na stipendia rozdala mnohem méně peněz než 45 milionů dolarů. Ale ať je číslo jakékoliv, jedna znepokojivá věc stále přetrvává. Miss America je největším světovým poskytovatelem stipendií pro ženy. I přes to poskytují na ženská stipendia víc peněz než kdokoliv jiný. Víc než společnost ženských inženýrek, odkaz na stránky je zde.

Víc než nadace Patsy Minkové, zde. A víc než stipendijní nadace Jeannette Ranking, zde. Těm všem můžete přispět, pokud chcete změnit fakt, že největší stipendijní program pro ženy v USA vyžaduje, abyste nebyla vdaná, měla dělohu v perfektním stavu a také odměňuje znalost technologií zvyšujících přilnavost zadku. Je to trochu znepokojující. Zkusím vám to vysvětlit skrz jediné médium, na kterém podle Miss America záleží.

Skrz 20vteřinový rozhovor se ženou v róbě a šerpě. Přidejte se ke mně. MISS CO TÝDEN DAL A VZAL Vítejte u Miss Co týden dal a vzal. Rád bych řekl, že jsme největším poskytovatelem stipendií pro ženy. Dnes bude vítězce poskytnuto 400 milionů jednodolarových stipendií, ze kterých si však může vybrat jen jedno.

Přivítejte první účastnici, Miss První účastnici. Úžasné! Otázka číslo jedna. Jak vypovídá existence soutěží krásy Miss America o tom, jak jsou v USA viděny ženy? Máte 20 vteřin. Od kongresu v Senneca Falls, kde vznikla první vlna feminismu, byl pohled na ženy v USA komplexní a stálý.

Je teoreticky možné, že se Miss America vyvinula do čistě akademické organizace, ale v současnosti je tvrzení, že soutěže krásy jsou o něčem jiném než o kráse, vyvráceno stálou existencí přehlídky v plavkách a faktem, že se ode mě čeká, že na otázku odpovím do 20 vteřin. Děkuji mockrát. Úžasné! Nádhera! Přivítejte naši poslední soutěžící Miss Kathy Griffin.

Miss Kathy, další otázka. Když poskytuji stipendia, mám právo soudit ženské tělo? S tím nemám problém. Opravdu? Nemám s tím problém, pokud muži podstupují stejný proces. Ukážu vám to. Guiseppe, pojď sem. Ne, ne, ne...

A sakra! Dobře, Kathy, co přesně chceš dělat? Budou posuzovat tebe, jako moderátora, vedle něho. Johne, projdi se po molu a udělej otočku! Moderování není jen o vzhledu, Kathy. Je o... To s rukama nedělej. Není to jen o vzhledu, Kathy. To je však jen 20 % z tvého celkového skóre.

Tohle vyhrál Guiseppe, protože má lepší osvalení nohou a tvar hlavy. Dobře, chápu tě. Vysvětlím ti, proč ti dávám nižší hodnocení. Když se podívám na Giuseppeho, chci s ním mít sex. Podívám se na tebe a chci mít sex s Giuseppem. No tak! Já mám příjemnou osobnost.

Ale podle mě vyhrál Giuseppe! Guiseppe nemůže vyhrát. Slez ze mě, Giuseppe, já radost nemám. Cítím se vážně hrozně. Přehlídky krásy jsou hrozné! Hrozné! To je naše show! Kathy Griffin opravdu neděkuji! Neděkuji Kathy Griffin i zas*anému Giuseppemu. Mám ze sebe špatný pocit.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (78)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Už tady šlo vidět, jak zbožňuje Trumpa. :D

40

Odpovědět

A my jsme se smáli propagandě od komoušů a oddechujeme si, že už tady nejsou..
Přitom náš velký vzor nacpe propagandu a zlé pačuánce i do soutěže o nejkrásnější dívku. Tak to snad nebylo ani tady.

To nemluvím o dalších stránkách USA typu špiclování, zbrojení, agresivita, kontrola médií,..
Moc se mi líbí tento seriál..

1020

Odpovědět

Jenže k této "velké zlé propagandě" si můžeme svobodně udělat vlastní postoj, postavit se proti ní a kdovíco ještě. A ano, budem si pořád oddechovat, že tu nejsou, protože i když současný stav má daleko od dokonalého stavu, tak si člověk může v rámci mezí dělat co chce bez toho, aby ho zavřeli - například natočit takovéhle video.

317

Odpovědět

+PomPoko:-D než jsi tohle vypustil, měl jsi se raději podívat na PROPADNUTÍ VĚCI, NÁLETY DRONŮ, VĚZNICE V USA. V podstatě mu mohou kdykoliv zabavit veškerý majetek bez smysluplného důvodu a nakoupit za něj třeba sněžnou rolbu, nebo jakmile by vycestoval z USA, mohou ho za pomocí dronu POPRAVIT!!! A ospravedlnit to větou, jsme přesvědčeni že by to mohl být terorista. V USA má člověk svobodu jen do té doby něž mu ji někdo nahoře vezme, ale do té doby ji má, to ano. :-) http://www.svetblogera.cz/bloger/

28

Odpovědět

+PomPokoGratuluji RUMDA,zopakoval jste to,co jste slyšel v komedialni talkshow jste stejne chytry jako papoušek :D :D

70

Odpovědět

Víte, co je strašně husté? Když budete mít delší kontroverzní/urážlivý komentář na jazyku a několikahodinové debaty a překřikování před sebou, kdy se nehodláte navzájem poslouchat, sežeňtě si na sebe mail nebo nějakej jinej chat. Poznáte nové lidi a názory, a budete na sebe mít čas i prostor. A ušetříte místo. Doporučuju, je to skvělé nepovídat si jen s kamarády, kteří náš názor většinou podporují ;-)

("Ale od toho tu jsou komentáře, aby se lidé bavili mezi sebou všem na očích!".. No, řekl jsem co jsem řekl).

331

Odpovědět

Jedna vec ma ale prekvapuje. Prečo by mali byť štipendiá len pre ženy? Akákoľvek organizácia ktorá poskytuje štipendiá len pre ženy? Ak by sa objavila organizácia, ktorá by poskytovala štipendiá len pre mužov, to by bol hneď oheň na streche a milión súdnych sporov. Nie je to trochu diskriminácia? Nenarážal som konkrétne na Miss America, skôr na tie ostatné spomenuté organizácie.

1638

Odpovědět

ty asi nevíš jak debilní je USA ? :D v rukách zbraně v mozku nasráno

9124

Odpovědět

+cervaTohle ale není jen v USA, obavy z obvinění z diskriminace (ať už na základě pohlaví, sex. orientace, náboženství atd.) dovádí některé věci k absurdnostem. Evropská unie chystá nařízení, nevím, od kdy má vejít v platnost, že ve vysokém managementu má být podíl alespoň 40 % žen. Takže chlap se tam nedostane, protože musí obsadit ženu, aby splnili kvóty. V ČR zase platí, že nad určitý počet zaměstnanců musí organizace zaměstnávat i postižené. Třeba ministerstvo obrany platí pokuty, protože tyto limity neplní. :) Takže pro debilitu nemusíme jezdit do USA.

130

Odpovědět

Protože dochází k sexistické diskriminaci. A to ne proto, že by všichni rozhodující (ať už u přijímaček, nebo třeba v rodinách-bez její alespoň částečné podpory zvládne studium málokdo) byli sexisty , ale podvědomě si ještě nezvykli, že i ženy studují na univerzitách se stejnou pravděpodobností jako muži . A nezvyknou si na to jinak, než že budou vídat stejný počet studentek jako studentů.
Když to trochu zjednoduším:
Studuje málo žen=)rodiny podpoří při studiu spíše studenty muže=)studentky mají slabší podporu=)jsou méně úspěšné=)studuje málo žen.
Tento mechanismus platí i pro výběr zaměstnance, rozhodování, kdo půjde na rodičovskou, kdo se začne politicky angažovat atd. A nejen pro ženy, ale i pro příslušníky jakékoli viditelné menšiny.
Různé podpůrné mechanismy mají tento problém řešit (pomiňme, že ne vždy jsou úspěšné), a tak snížit z celkového a dlouhodobého hlediska nespravedlnost. Privilegovaní již privilegovaných naopak tento problém zhoršuje.

2428

Odpovědět

+komunardKomunard: také hlody, co tu házíš... poměr žen vs poměr mužů je už od 60. let 60:40 (60% žen, 40% mužů).
Studuje tedy hodně žen a celá tvoje úvaha je v .... Jde o to, ženy se hlásí na univerzity a většinou ekonomky, pajdáky.
Poté vydělávají málo, protože: (a) těchto typů vysokoškoláků je prostě moc; (b) některé technické střední školy nabízejí stipendia a možnost zaměstnání už po střední-tedy univerzita je zbytečná;
(c) muži-vysokoškoláci si častěji vybírají zaměstnání v cizině, tedy mají vyšší platy

2012

Odpovědět

+komunardNo tak to abychom zavedli stipendia jen pro nepřizpůsobivé...

Nemá smysl podporovat někoho do něčeho na co nemá... To je jako cpát ženy do oboru IT - nikdy jich tam nebude poměr 50:50, nebo cpát muže do oboru pečovatelství, taky jich tam nikdy nebude poměr 50:50.

186

Odpovědět

+komunardkomunard - tá myšlienka je scestná. To akože rovnoprávnosť je diskriminačná? To akože na univerzite musí byť 50% žien, aj keď 30% na to jednoducho nemá, a naopak mnoho chlapov by na to mali, ale nemôžu sa stať študentmi len preto že nemajú prsia? To nie je diskriminačné?

Pozitívna diskriminácia je stále diskriminácia. To mi pripomína tie feministické kecy o rovnoprávnosti, kde ale ženy nechcú byť tak úplne rovnoprávne, ale chcú jednoducho väčšie práva.

Ja si vážim ženy, a mnoho z nich je chytrých, dokonca poznám aj úspešné informatičky čo nevyzerajú ako z jurského parku. No treba si uvedomiť že mnoho žien jednoducho nemá záujem ani predispozície napríklad na prácu v IT alebo Elektrotechnike, rovnako ako mnoho mužov nemá záujem alebo predispozície na prácu vychovávateľa v škôlke, alebo zdravotnej sestry. Umelo sa to zjavne nedá nastaviť. Chcel by som ale vidieť keby sa zaviedli nejaké kvóty koľko má byť mužských vychovávateľov v škôlke a ako by na to reagovala verejnosť či autority. Či by tiež boli takto ochotní bojovať proti diskriminácii.

159

Odpovědět

+komunardsouhlas s TvojaBabka, ten výplod od komunard je strašnej žvejk :D rovnost mezi pohlavíma je z principu blbost, protože pohlaví si prostě rovna nejsou...to ale neznamená, že je jedno nadřazeno druhému, prostě jsou tu odlišnosti a ty potřeba respektovat, nikoliv potlačovat nějakou pozitivní diskriminací. " vídat stejný počet studentek jako studentů" to je fakt příšernej bullshit, nevim jakou máš zkušenost například s příjmačkama ty, ale z toho co jsem za život prošel tak cca 90% bylo nějakou testovou nebo jakkoliv bodovanou formou a jsem si dost jistej, že za pinďoura mi 5 bodů navíc nikde nedali, jelo se čistě na základě výsledků. A naopak, když jsem před časem v práci povýšil a bylo výběrko na mou starší pozici, místo získala slečna, která porazila několik chlapů a opět tam nehrálo žádnou roli pohlaví, pouze schopnosti.

V dnešní době se hraje na maximální výkon a je jedno, jestli ho podá chlap, nebo žena. Rozhodujou schopnosti, rozdíl je v tom, že chlapi těžko budou svádět absenci schopností na nerovnoprávnost pohlaví. Rozhodující je výkon (a například fyzickou výkonnost mají muži obecně prostě vyšší, to je jednoduše fakt a cenou za to je kratší životnost), a právě takový debilní nápady jako "stejný počet studentek jako studentů" tu výkonnost jen a pouze podkopávaj. Takže jinými slovy: děvčata, chcete být ve stejné pozici jako muži? Ok, tak předveďte, že na to máte výkon.

126

Odpovědět

+komunardorcinusorca:
Ta čísla jsou od nás? V tohle jsme totiž nadprůměrní. Jestli ne, tak beru tuhle poznámku zpět.
Však je taky většina "ženských" stipendií omezena na přírodní vědy a techniku. Naopak minimálně na pedagogických fakultách by "mužské" stipendium nebylo vůbec od věci.
Marvin:
Podpora sociálně vyloučených je samozřejmě prioritou každého pořádného stipendijního systému. Protože ze dna se prakticky nelze vyhrabat. To je jasné. Naopak nejasné mi je, odkud berete data pro tak kategorická tvrzení.
TvojaBabka:
Ta čísla, které jste si vymyslel, na mě dojem nedělají. Na VŠ pochopitelně nemá co dělat nikdo, kdo na to nemá. A už vůbec si nemůžeme dovolit plýtvat talenty. Ovšem právě to děláme, pokud si řekneme, že něco nějak bylo (chlapi chodili na techniku, děvy na pajdák) a proto to tak může zůstat.
Práva na papíře jsou totiž na nic. Je třeba, aby byly v životě.
patriot:
Protiřečíte si. Nejprve si pohlaví nejsou rovna (mimochodem, přesnější popis toho co píšeš je nejsou totožná), potom rozhoduje jen výkon.
Mimochodem, věděl jste, že když v newyorské filharmonii vybírali hudebníky tak, že hráli za plentou, a nikoli před očima vybírajících, tak se poměry mužů a žen výrazně zvýšily ve prospěch žen? Předtím si totiž někteří říkali, že "rovnost mezi pohlavíma je z principu blbost, protože pohlaví si prostě rovna nejsou". Mimochodem, já prve nemluvil o standardizovaných testech (výběr na základě povohorů je zhovadilost sama o sobě), ale spíše o podpoře rodiny, blízkého okolí a neformálních institucí. V těch formálních se to snaží všichni spíše standardizovat.

A abych to tu napsal jednoznačně, to že muži studují techniku a ženy pedagogiku není nějaká přirozenost, ale důsledek společenského vývoje a tlaků.

68

Odpovědět

+komunardNe, nejsme v tomhle výjimeční. Ženy v západním světě obecně potřebují vyšší vzdělání, protože "střední-všeobecné" se u zaměstnavatelů nesetkává v poptávkou.
Naopak muži častěji navštěvují "střední-odborné", ať už jde o různé průmyslovky, stavárny, nebo zaměřené na další služby. Tedy jejich nástup do práce je dřívější než u žen a dosahují lepší platové ohodnocení než ženy.

32

Odpovědět

+komunardHmm. komunard trochu tě nechápu, proč nedodáš hned důkaz k tak zajímavý teorii? http://www.czso.cz/csu/2011edicniplan.nsf/t/66002DE64C/$File/141711k3.pdf kdyžtak.
A ta kritika, založená na tom, co jste poslední rok zaslechli, s pár urážkama navíc, wow.

Kdo tento názor zastává? Ptám se, protože mě zajímá jeho stáří. No, dneska je rovnost pohlaví ještě pořád absurdní, a většina, která říká, že věří v rovnost, má na svoji ženu stejně opět ty samé sexistické vtípky. Myslím, že je ženě neustále připomínána ženskost, mužatky jsou pro společnost lesby a transsexuálky nechutné.
Nevím ale, jestli to znamená, že je duše muže a ženy jedna a ta samá.
Sociální nerovnosti vznikají už při době lovců/sběračů, není tím pádem možné, že chování ženy "zakořenilo" biologicky?
To, že nás přitahuje vzhled protějšku a sex samotný, je jen biologie, která nic nedodává k tomu, že se jeden chová jinak než druhý, takže nevím, co jiného než chování okolí/sociálna, může "ženskou/mužstkou stránku chování" tvořit.

U zvířat je to přitom zaryté v pudech (že se stavíme k želvě jako k želvě a ne k želvákovi z ní udělá želvu která tím bude sociálně determinována, to už je na mě moc konspirace za 1 ráno, + pochopte nadsázku pls). Nemám ale zároveň tušení, jestli se zvířata "cítí" být samcem/samicí (nevím, jestli mají "duši", sebeuvědomění).

Není tím pádem prostou biologií jasně určeno kým jsme, třeba abychom si mohli vybudovat příslušný řád/systém/život? "Hermafroditní" lidská duše, která by si musela vytvořit nějaký archetyp muže a ženy, protože byli lidé natolik sebeuvědomělí, aby věděli, že jsou si rovni a není to "přírodní"? No ještě jsem to neslyšel.

Tím víc se ptám, už tu teorii někdo poskládal úplně? Ten stav rovnosti v nejbližší době nastat asi nemůže, ale i tak by mě zajímaly detaily a hlavně závěry (takhle je to jen takové tvrzeníčko na okrasu a pár komentářů k tomu..).

50

Odpovědět

+komunardkomunard - bludy najhrubšieho zrna. Čo sa týka podpory zo strany rodiny, či spoločnosti, s tým súhlasím bezvýhradne, ale to sa nedá zmeniť zákonom ani diskrinimáciou mužov, tam je potrebná osveta. Je pravda že ženy už dávno nie sú len pomocnice v domácnosti, mnoho žien je emancipovaných, vzdelaných, ambicióznych. Majú rovnaké práva ako mužni a tak to má byť.

Neviem ale o akom zvýhodňovaní hovoríš, ja keď som robil prijímačky na všetky školy, tak boli zo zákona písomné (teda okrem jednych, ktoré skôr pripomínali pracovný pohovor), aby neboli výsledky založené na subjektívnom pocite. Pri teste môže žena sa rovnako dobre dostať na IT školu ako chlap. Rozdiel je len že buď tie prijímačky neurobí rovnako dobre, alebo sa tam jednoducho nehlási, lebo ju to nezaujíma. Neviem ako a hlavne prečo chceš ženy nútiť na odbory ktoré pre nich zjavne tak atraktívne nie sú.

A nakoniec, rovnosť pohlaví je nezmysel. Žena sa vždy bude chovať ako žena a chlap ako chlap, a bohuvďaka že to tak je, nechcel by som frajerku, čo by sa chovala ako chlap. Vždy budú mať chlapi väčší vzťah k technickým školám, bankovníctvu atď... pretože jednoducho to ich viac zaujíma. A ženy vždy budú mať väčší vzťah k humanitárnym či kancelárskym zamestnaniam. A na tom nie je nič zlé. Pretože chlapi sú vo všeobecnosti viac draví, a ženy viac svedomité.

Preto chlapi v prvotno pospolnej spoločnosti nezbierali bobule, lebo ich to nebavilo, a nie sú takí svedomití, a preto ženy nelovili zvery, lebo im príde odporné zabiť nejaké zviera a rovnako ho nedokážu fyzicky naháňať atď...

Postavenie žien v dnešnej spoločnosti je dané evolučne a nie nejako vykonštruované spoločnosťou, to je jednoducho nezmysel. Rovnako vo zvieracej ríši sa samci chovajú inak ako samice. Samozrejme že ženy nepodceňujem, len nie sme si rovní, sme iní - nie je jedno pohlavie lepšie alebo horšie, len iné. Ja úprimne obdivujem ženy ktoré napríklad pracujú v kancelárii a robia účtovníčky, ja by som sa pri takej práci scvokol do týždňa, pretože nie som zrejem taký svedomitý a trpezlivý. Naopak oni by sa scvokli v práci kde by museli byť agresívne a stále vytvárať nové podnety atď...

Tak nechápem o čom hovoríš. Dnes predsa môžu ženy študovať IT, aj tak idú mnohé na ekonomiku. Prečo by sme ich mali nútiť študovať niečo o čo zjavne nemajú záujem. Rovnako ako keby sme chlapov nútili robiť účtovníkov, sekretárov, zdravotné sestry, či vychovávateľov v škole.

53

Odpovědět

+komunardTvojababka mohl bys mi svojí xenofobií a navážením se přestat ničit úsilí něco se dozvědět? Navíc jsem ti dodal statistiku ČSÚ, co ti chybí ještě?

- tá myšlienka je scestná
- bludy najhrubšieho zrna
- neviem o (čem) hovoríš
- nakonec, rovnosť pohlaví je nesmysel
- to je jednoducho nezmysel
- tak nechápem o čom hovoríš

Spíš to vypadá, že nechápeš, než že bys nějak protiargumentoval. Navíc, myslím, že se komunard nesnaží říct, že jsou si pohlaví rovna. Neřekl, že mají být, ani že je špatné, jak to je. Jsi nerad označován jako sexista nebo co tě tak neuvěřitelně pobouřilo?
Chápu to tak, že jsou si teoreticky rovna, a veškeré rozdíly, které bereme jako biologické, jsou způsobeny společností a determinací. Vyjádřil by ses k tomu? Vše, co jsi totiž řekl, znamená "pohlaví jsou si rovna a budu to dokládat fakty, že jsou muž a žena rozdílní, i když už byli v základu rozdílně vychovaní, a tudíž být rozdílní musí a není to vůbec platný argument".

Představuješ si nějakou myšlenku, že porota vybere na IT někoho podle koz. Představ si myšlenku, že tvoji dceru vychováváš jako holčičku obklopenou panenkami, koupíš i iPady, ale nikdy nevysvětlíš, co dělají. Kamarádky se o ně taky nezajímají, tam to taky nezjistí. Ve 20ti jí to dá brouka do hlavy a začne studovat IT, na které prostě nebude mít kompetence, protože se IT do 20ti let nikdy nedotkla, nemá z něj nic v podvědomí, má v podvědomí podprsenky, zadky spolužaček, svůh vzhled, a abych nebyl jen povrchní, od tebe mít starost a péči o druhé (psychologie apod) nebo touhu být konformní a šťastná (ekonomika apod). O IT ani nepřemýšlela, stejně jako o sklářství, řidiči kamionu, taxikářství.
A kdyby měla tvoje dcera bratra, který by jí vše vysvětlil, protože by se nudili doma a hráli počítačové hry: Bude mít sklon k IT, jako jedna z mála, kvůli bratrovi, který se vykašlal na sexismus, protože je to dítě, a bral sestru takovou, jaká je. Je ten model pochopitelný?

53

Odpovědět

+komunardČo to má so xenofóbiou? Asi sme sa nepochopili. Ja som od začiatku len tvrdil, že rozdávať štipendiá niekomu len preto, že je žena je nezmysel. Rovnako ako UPREDNOSTŇOVAŤ KOHOKOĽVEK len na základe pohlavia, farby pleti, farby vlasov, národnosti atď... aj keď sa jedná o pozitívnu diskrimináciu, stále je to diskriminácia. Pripomína mi to americké zákony o tom, že v úrade musí byť 20% žien, či černochov. Ja nemám predsa nič proti ženám ani černochom preboha, len nechápem aký má význam to takto siliť. Potom sa pokojne môže stať, že tam bude niekto pracovať nie preto, že je lepší, ale preto že je žena alebo černoch - teda diskriminácia mužov, či belochov, aziatov. Ja nie som rasista ani sexista, práve naopak tieto zákony sú rasistické a sexistické.

A nesúhlasím s tou výchovou. Napríklad mnoho chlapcov jazdí na skateboarde, hraje futball či basketball. Dievčatá majú zase radšej tanec atď... Podstatne viac ako dievčat. Nechci mi tvrdiť, že ak by nejaké dievča chcelo hrať futball tak v dnešnej spoločnosti by sa na to nedala pod tlakom okolia. Jasné že sú výnimky, a to je super že sú. A nevidím nič zlé na futbalistke, či tanečníkovi. Ale jednoducho takto to nieje, a akékoľvek zásahy mi prídu smiešne.

Ako tu bolo spomenuté. Mnohé IT školy aj veľké IT firmy dlhodobo tlačia peniaze do PROPAGÁCIE IT odborov pre dievčatá. A zatiaľ sa nedostavili žiadne výsledky. To ich majú surovo vziať za ruku a proti ich vôli ich strčiť na IT školu? Alebo majú povedať že majú plán kde príjmu 50% chlapcov a 50% dievčat?

Okrem toho si skutočne myslíš že medzi ženami a mužmi nie sú žiadne biologické rozdiely? A to nehovorím teraz o stavbe tela. Nevšimol si si že chlapi sú vo svojej podstate agresívnejší, že ženy sú krehkejšie a citlivejšie? Že riešia konfliktné situácie inak? Že ženy napríklad viac panikária, chlapi naopak viac riskujú? To ti povie každý psychológ, že sa tak vyvýjajú už v rannom detstve. Jasné že to nie je úplné pravidlo, ale skutočne mi príde smiešne sa tváriť že sme okrem pŕs a pipíkov úplne rovnakí. Okrem toho aj v prírode vidíš rozdielne chovanie u samíc a samcov. Čo iné sú ľudia? Tiež sú len zvery, i keď sofistikovanejšie. Ale rovnako sa riadime pudmi.

Zrejme sme sa len nepochopili. Ja som od začiatku hovoril že je scestné diskriminovať aj ženy aj chlapov na základe pohlavia. Ak dotyčný človek na to má, a má záujem, tak dokáže v dnešnej spoločnosti pracovať či študovať akýkoľvek odbor, bez ohľadu na jeho pohlavie, farbu pleti, národnosť atď... Naopak ak daný človek o to záujem nemá bez ohľadu na jeho pohlavie, farbi pleti, či národnosť, je zvláštne ho do toho nútiť proti jeho vôli, resp. robiť nejaké špeciálne ústupky.

63

Odpovědět

+komunardXenofobie, protože urážíš nový názor a nemáš průkazné protiargumenty, proto mám spíš pocit, že se nového názoru bojíš. Když říkáš, že výjimky jako tanec pro chlapce nejsou vůbec špatné, podporuješ už celkem starou společensky přijatelnou věc. A příjde ti směšná představa, že chlapci tancují a ženy staví dům. To je nová věc. A tu už neuznáváš. Proto xenofobie.

Říkáš:
První odstavec - upřednostňovat kohokoli kvůli zevnějšku je špatné, měli bychom si být rovni
2) - nejsme si rovni, ženy a muží se chovají "tak, jak se patří"
3) - nejsme si rovni, protože ženy nechodí do IT
4) - mezi mužem a ženou jsou biologické rozdíly (ne asi..)
5) - jsme si rovni

Musel jsem si to shrnout, jsi obtížně polapitelný.
Krátce -
2) a 3) řešíš důsledky (VŠ, IT..) a neřešíš příčinny (výchova, přístup), přečti si to, co jsem říkal o výchově a determinaci.
4) Neřekl jsem, že mezi námi nejsou biologické rozdíly, ale "rozdíly, které bereme jako biologické" (např. chování, názor), není ve skutečnosti biologie, ale psychologie, zatímco vy to berete jako pouhou biologii - žena se chová jako žena protože je to žena, rozená žena.
1) a 5) jsou protimluvy ke zbytku a já se ztrácím. Na jaké straně stojíš? Říkáš, že všichni zvládnou vše, ale přitom jsme úplně jiní. A statistika ti do ruky taky nehraje, díval ses na ni vůbec?

Zároveň se omlouvám, ale už ti neodpovím, protože se nebudu bavit s člověkem, který není ochotný pořádně číst cizí názory, zatímco on sám píše své názory krásně vlekle a opakovaně. Kdyžtak mail.

62

Odpovědět

+komunardRád sa asi hádaš, že?

Skrátim to. Akákoľvek diskriminácia na základe pohlavia je zlá. Na tom sme sa snáď zhodli, to je presne to čo som kritizoval. Že existujú organizácie, ktoré poskytujú štipendium výlučne pre ženy a teda diskriminujú mužov.

teraz mimo tému videa:

K tej rovnosti. Každý si zaslúži ROVNAKÉ šance bez ohľadu na pohlavie. Ak niekto je žena a chce študovať IT super, ak nechce tiež super. Je to jej vec. Ak na to má, tak sa dokáže na tú školu dostať bez ohľadu na pohlavie. Nemá význam robiť akékoľvek ústupky, či naopak obmedzenia na základe pohlavia, rasy, a porobne...

Čo sa týka výchovy, tá sa nedá zmeniť zákonom ani nejakými umelými nariadeniami, ale osvetou.

Je niečo z tých 3 bodov, s čím nesúhlasíš?
Ja nie som xenofób ani mizogýn, len nemám rád diskrimináciu v každom ohľade, teda aj pozitívnu diskrimináciu. Osobne som presvedčený, že ženy sa chovajú a rozhodujú trochu inak ako muži aj na základe biologických predpokladov, nie len spoločenskej dogmy či výchovy.

54

Odpovědět

+komunardVřele doporučuji přečíst toto, ale obtížně se k tomu dostává:
http://www.sciam.cz/showdoc.do?docid=912
Zbraň proti předsudkům
Ed Yong
I sebe sebejemnější narážky na předsudky o sexu, rase nebo náboženství mohou blokovat výkon při práci, ve škole nebo ve sportu. Vědci odhalili nové cesty, jak tento účinek zvrátit a jak mu předcházet.

Osvěta je jistě důležitá, ale slova učí, příklady táhnou. Potřebujeme příklady. A to je způsob jak je vytvořit.

Já skutečně nepopírám určité dispozice (!), které jsou jistým způsobem biologicky vázány na pohlaví nebo rasu. Proto taky převažují společnosti (kultury) kde jsou muži mužnější (bohužel neexistuje výstižné a zároveň pohlavně neutrálnější slovo-i to je mimochodem malý střípek společenské determinace) a ne ty, kde jsou mužnější ženy. Ale i takové existují, takže je nesmysl tenhle vliv přeceňovat. Kdyby ten poměr byl 4:5, řeknu si, dobrá. Třeba v našem kolektivu takový je (studenti fyziky na jedné univerzitě), ale třeba bývalá spolužačka má na své univerzitě a oboru 1:30. To není biologická danost. To je společenský tlak, který nás tlačí někam, kde nechceme být. Alespoň já to takhle nechci.

A znovu zdůrazňuji, pokud přijde žena pracovat (studovat, sportovat) mezi třicet mužů (nebo klidně naopak) tak nemá rovné šance. Opravdu ne.

53

Odpovědět

Tak i u nás poskytuje Microsoft stipendia, která jsou určena jen pro ženy. _Cílem Microsoftu, aby v IT bylo více žen_. Přitom se poměr v tomto oboru dlouhodobě nemění. Stále je na úrovni 9:1 (90% mužů), nějaká extra evoluce se tedy v tomto oboru nekoná.

70

Odpovědět

Ve svy podstate zajimava myslenka, kazdopadne pointa je, ze spis ty stipka neposkytuji nez poskytuji... Jinak me klidne vyvedte z omylu, ale stipendia pro hrace fotbalu (basebalu, basketu atd...) jdou taky jen chlapum?

12

Odpovědět

+Vyhul MiHulPrečo by boli len chlapom? Sú aj ženské športové kluby. To predsa nie je obmedzené pohlavím. Je možné, že na nejakej univerzite nie je napríklad Rugby ženský klub a mužský je, lebo jednoducho nemajú dosť rugbistiek, a nie preto, že by sexisticky za každú cenu podporovali len chlapov.

41

Odpovědět

Tvojababka:
Tak mi nedošel žádný mail, tak jsem si řekl, že jsi to asi vzdal.. Nedalo mi to a stejně jsem se podíval sem, kde mi píšeš i přes to, že jsem ti řekl, že už ti zde neodpovím. Píšeš tedy mě, nebo lidem?

01

Odpovědět

Americké pojetí diskriminace je jiné než naše. V USA se má za to, že o diskriminaci nejde, pokud jde o soukromý subjekt. *flies away*

00

Odpovědět

viz ČVUT a její politika :D

00

Odpovědět

Nedá mi a musím sa pripojiť, aj keď je to staré video. Stačí chvíľku googliť a objavíte, že organizácie, ktoré poskytujú štipendiá pre len pre mužov existujú a nikto s nimi nemá problém. Sú nimi napríklad Balanced Man Scholarship, ktorí poskytujú štipendiá na niekoľkých univerzitách, ďalej Bernie Varnadore Scholarship Program, Beta Omicron of Sigma Chi Freshman Scholarship, Cleary University Athletic Scholarship, Era L. and Frances L. Walker Scholarship a mnoho, mnoho ďalších.. takže, chápem pohoršené palce hore, že sa uprednostňujú iba ženy a podobne, ale najprv skúste trošku hľadať. Tipujem, že John tieto štipendiá pre ženy spomínal len kvôli tomu, lebo riešil Miss America..

00

Odpovědět

Chybela mi fraze "Preji si jen svetovy mir" :-)

1050

Odpovědět

:D mír zahájíme odpalem atomové bomby :D

240

Odpovědět

Odpálením atomové bomby zahájíš strach a myšlenku, že to přece nemůže být tak šílené, že je to absurdní, takže zahájíš i marné snahy o "racionalizaci" světa, ve kterém vybuchují atomovky, tak jako se lidé teď marně snaží "racionalizovat", že to přece v Africe a na Ukrajině nemůže být tak hrozné ne? Ale náš stát je v poho ne? Nebo ne? Připustit si chyby je tak neuvěřitelně složité.. :(

Nerad ale rýpu na cizí vtipy, pak to vypadá že mám písek ve vagíně, ale myslím to taky jako perličku k pousmání..

10

Odpovědět

Neviem ako Vy, ale ja vždy po pozretí Johnových videí som nasraný, aký je ten svet neuveriteľne šialený :/

1496

Odpovědět

Nasranost na neuvěřitelně šílený (a to je dost mírný popis) je pro mne setrvalý stav. S Johnem Oliverem se tomu můžu alespoň smát, aniž bych měl pocit, že tuto skutečnost někdo popírá, nebo ignoruje. Takže mně naopak vždycky spraví náladu.

360

Odpovědět

Výborný díl a překlad.

Jen v čase kolem 3:30 je v titulcích tento divný text: "Pochybuji, že delikátnost výměny zajatců vyřeší 21letý P.R. major a hvězda filmu Sharknato". Ve skutečnosti nejde o narážku na nějakého mladého "P.R. majora", který by vyměňoval válečné zajatce, ale na to, že je ta holka nejspíš studentkou/obsolventkou nějakého oboru jako Public Relations a proto absolutně nemusí umět takovýhle věci ve svém věku řešit. (viz wiki článek "Major (academic)")

230

Odpovědět

Díky, máš pravdu, opravil jsem to. :)

160

Odpovědět

Tak to tě lituju, paničko, klidně si toho Giuseppeho s šablonovitým tvarem lebky zapoj do zásuvky a uživej si s ním nonstop :D, já beru Johna!!! :P :D

494

Odpovědět

Co je šablonovitý tvar lebky? :D :D

330

Odpovědět

Řekla bych, že to právě byla pointa

110

Odpovědět

Chlubit se tím, že jsem vynaložil 45 míčů na stipendia, když ve skutečnosti je to hypotetická částá, kterou můžou poskytnou, ale není možné, aby jí kdykoliv dosáhli, protože si můžou vybrat jen jedno a peníze dostanou pouze za předpokladu, že nastoupí, to můžou fakt asi jen v Americe :D jediné, co mi tam chybělo, byl střet zájmů, aby to bylo skutečně americké :D:D
She's not James fucking Franco :D

714

Odpovědět

Díky, že jsi nám v 5ti větách popsal o čem bylo video :D

383

Odpovědět

+AutoA tobě díky, že jsi nám ty věty spočítal :D.

1091

Odpovědět

+AutoJá to nepočítal, odhadnul jsem, to, a ani teď nevím jestli jsem to odhadl správně, protože jsem to pořád nepočítal :D

87

Odpovědět

Copak nějaký stipendium, ono když se to vezme kolem a kolem, tak jde vlastně o miliontou variaci klamavý reklamy a v tomhle rybníku by se našlo i hodně větších a zajímavějších ryb (tím samozřejmě nechci říct, že to je v pořádku). Dokonce mi to v něčem malinko připomnělo naší kauzu Řezník vs. Slavík...

Z čeho je mi ale vyloženě na blití, to je samotnej koncept soutěže Miss v tomhle pojetí...John do toho krásně rejpnul, kovbojové už ládujou zahraniční politiku i do soutěže vykozenejch 20letejch holčiček v plavkách. Ono se nad tím dá mávnout rukou, přecejen videí, kde ze sebe populace USA dělá totální idioty, je hromada a o totální absenci základních vědomostí o okolním světě se v jejich případě všeobecně ví...ale tohle už prostě začíná smrdět fanatismem. Mlaďounká kočka, zmatlaná make-upem a prdelním lepidlem k nepoznání, nám ve 20 vteřinách s émerickým úsměvem přednese naučenou frázi o tom, jak jsou ty páni s turbanama někde tam daleko na východě hrozně zlý a že ten hodnej tmavej strýček v Bílém domě jim prostě musí srazit bombama hřebínky, protože tak je to správné a tak to má být...co tohle k***a je?

769

Odpovědět

Ona ale řekla, že by to neměla být jen věc USA ale že by se měla zapojit OSN, takže jsi trochu mimo

1313

Odpovědět

+Autojojo, tim to vyloženě spasila a změnila situaci :D do debat o tom, jak moc nadnárodní vlastně OSN je, se tu nechci pouštět. Co jsem tim příspěvkem chtěl říct je to, že je naprostej hnus tahat politikaření do soutěže Miss.

436

Odpovědět

+AutoUž jenom to že stálým členem rady bezpečnosti UN s právem veta jsou země jako rusko nebo Čína automaticky vylučuje možnost že by USA "ovládali" UN. Stačí se podívat na to jak rusko blokuje drtivou většinu rezolucí pocházejícíh od nás ze Západu.

162

Odpovědět

+AutoV tom sdělení je dost velkej rozdíl, kdyby řekla, to co píšeš ty, tak by se dalo říct, že je zfanatizovaná, když řekla to co řekla, tak to znamená, že má mozek. Je jedno co tím chceš říct, ale přibarvuješ realitu aby tvoje sdělení znělo věrohodněji.

241

Odpovědět

+Autotakže pro oportunisty a některé pomaleji chápající jedince ještě jednou: mně je celkem buřt, co tam princezna odříkala za připravenou básničku (nenajde se tu doufám blbec, kterej by věřil, že to dala z patra a bez přípravy) ono o to totiž vůbec nejde. Samozřejmě že na podobnou otázku odpoví každá tak, aby si získala co největší přízeň lidí (tzn. nutnost odříkat tam podobnej žvejk, i kdyby si myslela pravej opak). Problém totiž není v odpovědi, ale v otázce. Amíci se už neštítěj cpát ty svoje rozumy do lidí i prostřednictvím Miss (fakt mi nejde o "názor" nějaký 20letý princezny na pódiu, jde mi to, že každý její slovo slyšej miliony uší, včetně těch dětských), lidi tam jsou neustále pod politickým tlakem, kterej je očividně čím dál větší a co hůř, obyvatlstvo ho očividně přestává vnímat. Co bude další krok? Tobě/Vám by přišlo v pořádku, kdyby třeba Mareš v Superstar tahal z děcek rozumy o válce, terorismu, nebo třeba o ebole? Vždyť to je k zblití.

127

Odpovědět

+AutoTo že se jí na to ptá, je sice blbost, ale když odpoví, tak jak odpověděla, tak to vypovídá o tom, že není zfantizovaná, tak by mě zajímalo, kde jsi přišel na to, že je tam někdo zfanatizovanej. Jestli ty zas nejsi nějakej ten konspirátor.

36

Odpovědět

+Autojo už asi rozumim, co chceš říct...takhle: je to o tom, co vlastně jako fanatismus bereš. Jasný, nemá na sobě přidělanou bombu, nenechává se přibít na kříž nebo něco podobně extrémního, to určitě ne. Já to ale vnímám jako typickou ukázku současnýho vývoje v Americe. Holka na předem připravenou otázku odrecituje předem připravenou odpověď (nevim jistě jestli to vůbec mělo působit dojmem improvizace, nebo ani ne), která je "politicky v pořádku" a v podstatě říká to, co chce široké diváctvo slyšet. A o to mi právě jde, Yankees jsou z ohromný části banda hloupoučkejch ovcí s nulovym pojmem o okolním světě (ohromný procento z nich nedokáže ani ukázat na mapě, kde se vlastně zrovna děje ten nebo onen konflikt) a moudrosti jako je tahle do nich média hrnou horem dolem, dokonce i mezi vzdělancema se nad tim jen malá část pozastavuje...a já se ptám, jestli se tahle mediální masírka tolik liší od toho, když nás před lety krmili kecama o mandelice - západním broukovi a o číhajících diverzantech... tady býval dříve podezřelej člověk, kterej si fotil nádraží, tam je dnes podezřelej arab, kterej nese kufřík. A právě takový kecy, jaký přednesla ta princezna, podle mě tohle svinstvo budujou. Nazval jsem to fanatismem: pozor, nikde jsem netvrdil, že je fanatika přímo ta holka, ale ok, tobě to slovo nevoní, můžeme tomu říkat extremismus, amerikanismus, radikalismus, propaganda atd., to je ve výsledku jedno. Důležitý je, že je to špatně.

103

Odpovědět

+AutoKdyž píšeš věty jako "Yankees jsou z ohromný části banda hloupoučkejch ovcí s nulovym pojmem o okolním světě", tak tě prostě nemůžu brát vážně, sry... podle mě jsou milionkrát horší ty kecy co vedeš ty, než co sám uvádíš jako problém Američanů. Ale pro mě za mě, říkej si co chceš.

95

Odpovědět

+AutoDěláš z toho nějakou obecnou pravdu, přitom je to očividně problém pouze této soutěže. Uvědom si, že v Americe se natáčí pořad Johna Olivera, a lidi v publiku, Američané, se tomu smějí. Problém naší civilizace který ji bude stát život, je ten, že se dělá obecná pravda z věcí, které se nedají dokázat.

72

Odpovědět

Patriot: zajímalo by mne co teda měla říct, když už tu otázku dostala ? Že si mají Kurdové a Irák pomoct sám ? USA je v tuto dobu a v dohledné budoucnosti jediná velmoc na světě a izolacionismus který byl např ve 30. letech 20.století by byl pro svět a obzvláště pro EU která ani po 21 letech existence není schopná federalizace, katastrofou. Jinak co se týče toho že tu otázku položili, beru to jako dobré PR které ma ukázat že Miss není jen o kráse ( což je sice z logiky věci blbost, protože se jedná o soutěž krásy ale určitě jim to dokáže nahrát plusové body u věřejnosti).

212

Odpovědět

+dajmi5Znova: její naučená odpověď není problém, problém je to, že se jí na takové věci vůbec pořadatel zeptá. A jestli bereš jako dobré PR to, že tvůrci tý show tlačej mlaďounký holky do politický agitky (tzn. v podstatě je nutěj říkat něco, s čím ty holky rozhodně nemusí souhlasit) tak to docela klobouček dolů, šéfe :D

92

Odpovědět

+dajmi5Pořadatel má svobodu klást dotazy dle svého uvážení, pokdu nejsou urážlivé rasistické nebo jinak nepřijatelné. Odsoudit IS není dle mého názoru politická agitka ale lidská slušnost a postavení se za hodnoty naší liberální společnosti které (nejen) IS popírá. Ta holka to nemusela říct, pokud by se chtěla ztrapnit před celým světem mohla říct že IS je super, navíc se do té soutěže v první řadě nemusela přihlásti, pokud by se chtěla vyhnout dotazům tohoto typu. Ty holky jsou tam dobrovolně, stejně jako to diváci sledují dobrovolně a pokud to někoho znechucuje tak ať se na to nedívá a přepne na RT.

67

Odpovědět

Shrnutě tuto debatu:
- "tohle svinstvo já znám, souhlasím s tím videem a USA je ještě daleko horší než se zdá, po morálně-ekonomicko-politické stránce".
- "USA není tak špatný"
- "USA nemůžeš věřit"
- "USA stejně dostává na p***l.."
- "nikdo v USA neví, co se děje, a chová se jak se patří"
- "já vím, USA je totálně morálně-ekonomicko-politicky v pí*i"
- "je to ale dobrý pro hloupý občany USA"
- "není to dobrý pro nikoho"
- "vždyť ti lidi jen dělaj, co zmůžou, nechte je bejt..."

Potřeboval jsem najít pointu a postoj. Jestli jsem ji nevystihl nahoře, prosím, napovězte mi, upřímně meě to zajímá, nemá to být žádná forma sarkasmu ani posměšku. Ale každopádně to máte fakt dost dlouhý, to byste zároveň i těch pár pivek stihli..

22

Odpovědět

Bylo to překvapivě málo lacině feministický, takže za 10.

284

Odpovědět

Jsem jediná, která by si místo toho svalovce vybrala spíš Johna? Asi jsem spíš na ty sexy mozky a že je vtipnej je bonus navíc. :)

3710

Odpovědět

A ty víš, jak moc nevtipnej a neinteligentní byl ten model? Povchní čubko :c)

8922

Odpovědět

+eXemáš recht

200

Odpovědět

+eXeTaky nemusíš hned nadávat do čubek

1916

Odpovědět

+eXeTa čubka byla označením činnosti/vlastnosti, nikoli nadávka.

(Kalousek)

173

Odpovědět

Koukám, že chybku už spravli :)
http://www.missamericafoundation.org/about-us-page-2/

280

Odpovědět

Amazing. :)))

150

Odpovědět

Fuc* you Giuseppe

1103

Další