Zastrašování žalobamiLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
98 %
1. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:371
Počet zobrazení:19 019
John Oliver a jeho pořad se konečně po dvou letech vymanil ze žaloby uhlobarona Boba Murrayho, který je žaloval kvůli jejich segmentu, ve kterém ho vykreslili v nepříliš pozitivním světle. Už od začátku bylo jasné, že Murray nemá šanci vyhrát, přesto ho to neodradilo. Jednalo se o takzvanou SLAPP žalobu, která nemá za cíl soudní spor vyhrát, ale zastrašit oponenta a způsobit mu potíže. A přesně tímto si musel projít i Oliverův pořad. Co přesně se dělo a je šance, že se to nebude opakovat?

Přepis titulků

Soudní spory. Důvod, proč věta "Greta Thunberd údajně zabila Jeffreyho Epsteina" má v sobě to "údajně." Brzy se dostaneme k hlavnímu tématu. Ale předtím vám musím přinést pár novinek. Možná si pamatujete, že v roce 2017 jsme vysílali díl o uhelném průmyslu, který se dotýkal Boba Murrayho. Ředitele Murray Energy, největší soukromé uhelné společnosti v USA.

Probírali jsme jeho blízkost prezidentu Trumpovi, jeho soudní spory, které mají zabránit omezení vystavení horníků uhelnému prachu, a jeho názoru, že smrtící zával v roce 2007 způsobilo přirozené zemětřesení. Něco, co vyvrátilo vládní vyšetřování, které zjistilo, že to způsobily nepovolené těžební techniky. Než jsme tento díl odvysílali, Murrayho právníci nám poslali dva dopisy, ve kterých nás varovali, že pokud to odvysíláme, zažalují nás.

Vyhrožovali nám, že HBO bude bojovat o své přežití. To možná může být pravda, ale ne kvůli jejich žalobě. To protože prequely Hry o Trůny, včetně Hra o Trůny: Roky na vysoké, Hra o Trůny: Zimohradská střední a Trůny pro děti: Bitva o nočník ještě minimálně rok nevyjdou. HBO bude v pohodě, bude v pohodě. Možná víte, že jsme příběh stejně odvysílali a stalo se tohle.

John Oliver je žalován jednou z největších soukromých uhelných společností. Velmi kritizoval Murray Energy a jejího ředitele Roberta Murrayho ve svém pořadu Last Night Week... Last Week Tonight. Ano, Bob Murray nás žaloval po odvysílání dílu Last Night Week Last Week Tonight. Ale tohle není název našeho pořadu. Od pořadu CBS Morning Night This Morning bych čekal víc. Poserete naše jméno, my posereme vaše. To se odehrálo před dvěma lety.

Jelikož byl tento případ u soudu, nemohli jsme o něm mluvit. Ale Murray nakonec svou žalobu stáhl. Mám tedy dobré zprávy, můžu vám přesně popsat, co se dělo. Stojí to za to. Nejenže je to šílený příběh, ale navíc i poukazuje na mnohem závažnější problém. Nejdřív vám zopakuji pozadí této žaloby.

Murray nás žaloval za to, co shledával nepřijatelným. Třeba když jsme ho popsali jako starého doktora Zlouna, což jsme udělali a on tak skutečně vypadá. Také jsme našeho zaměstnance navlékli do obleku veverky, ve kterém mu předal zprávu "Žer hovna, Bobe." To si vůbec nepamatuju. Můžeme se vrátit a podívat se na to? Jsem tu i já.

Žer hovna, Bobe. Fajn, má chyba, udělali jsme to. Je vtipné, na co se dá zapomenout. Tenhle šek s nápisem Žer hovna, Bobe odkazoval na skutečnou událost, když tohle jeden z jeho horníků napsal na skutečný šek. Důvodem bylo to, že Murray zavedl bonusový program podle toho, kolik uhlí vytěžíte. Jeho odbory proti tomu protestovaly a tvrdily, že to sníží bezpečnost v dolech.

Když to Murray i přes to zavedl, horník mu vrátil tento šek, který činil 3 dolary a 22 centů, s nápisem: "Žer hovna, Bobe." Společnost se ho za to snažila vyhodit. To se zdá být přehnané. Možná to jen byl návrh, aby se najedl u Shit Boba, letištní verze Boba Evanse. Potřebujete si před odletem dát bagetu a oslizlé párky?

Musíte se najíst... "U Shit Boba." Tu znělku všichni známe. Ale Murray si v žalobě stěžoval na poškození své osobnosti. Tvrdil, že nic ho nevystresovalo víc než náš "zuřivý a nepravdivý útok". Je to zvláštní slyšet od někoho, jak jsem už zmínil, komu při zhroucení dolu v Utahu zemřelo 9 lidí.

Tvrdil, že jsme ho kritizovali způsobem, kdy neměl možnost se bránit. Jenže takhle nic nefunguje. Ale po vznesení žaloby se Murray velmi veřejně bránil. Velmi to řešíme. Je to tragédie. Američtí byznysmeni by si měli všímat toho, co se snaží provést mně. Muži, který se během celého svého života řídil zákony, vytvářel pracovní místa a dělal vše nejlepší pro naši zemi.

Tihle lidé jsou zlí. Jsou naprosto ďábelští. Hele, Bobe, ďábelský je přehnané. Můžeš o mně říct spoustu věcí. Třeba že vypadám jako tukan, co neusne bez nočního světýlka. Nebo že zním jako Jude Law s frkačkou v krku. Ale ďábelský je už trochu přehnané. Je jasné, že hlavním cílem nás bylo umlčet, což nejlépe vystihoval jeho požadavek, aby nám zakázali tento příběh reprízovat a abychom ho museli smazat z internetu.

Jen aby bylo jasno, ten díl je stále na internetu. Můžete ho najít stillontheinternetbigtime.com. Je to užitečná zkratka. Nebylo tedy překvapením, že byla žaloba zamítnuta soudcem ze Západní Virginie, který ji únoru řešil.

Tehdy jsme si mysleli, že je konec. Špatně. Murray se odvolal k Nejvyššímu soudu ve Virginii, což bylo zábavné. Jeden ze soudců, který řešil náš případ, byl Allan Loughry. To jméno nám bylo povědomé. V roce 2015 jsme vysílali segment o volených soudcích, kde jsme komentovali jeho volební spot.

Tady je ten úryvek. Zdravím, jsem Allan Loughry. Kandiduji na nejvyššího soudce. Loughry jako Právo a Svoboda. Tohle je můj dům. Pojďte. Tohle je kuchyně. Něco tu voní. V mém obýváku je má žena Kelly Loughry a můj syn Justus Loughry.

Ano, Justice Loughry. Ano, pane. Jo, můj syn je Justice, pes je Předmluva a můj penis je Kladívko, volte mě! Hups... No tedy... Z věcí, které můžete o soudci říct, než začne řešit váš případ, přirovnání jeho penisu ke kladívku asi není nejlepší volbou.

Ale jen se podívejte, je to pravda... Měli jsme tedy celkem strach. Ale bizarním jednáním osudu všichni čtyři soudci Nejvyššího soudu, včetně soudce Loughryho, byli odvoláni po skandálu s přemrštěnými výdaji. Náš případ tam pak rok ležel. Ale před pár měsíci nám zničehonic Murrayho tým navrhl, že žalobu stáhne.

Určitě to nemá spojitost s tím, že Murray Energy se po bankrotu bude reorganizovat. Ale Bob Murray přesto zůstane ředitelem firmy. Zajímalo nás, co ho vedlo k tomu, aby nás takto tahal po soudech. Dovolím si tvrdit, že nikdy ten případ nechtěl vyhrát. To nás přivádí k většímu problému, SLAPP žalobám. SLAPP znamená Strategická žaloba proti zapojení veřejnosti.

Jsou to soudní spory, které nepřinesou žádné výsledky a které mají zamezit veřejnému probírání daného tématu. Soudy jsou jich plné. Murray není jediný, kdo využívá žaloby k tomu, aby potrestal a zastrašil své kritiky. Jeden z jeho přátel otevřeně volal po možnosti, aby bylo snazší je podat. Zjednoduším zákony ohledně urážky na cti, protože o nás úmyslně píšou negativní a nepravdivé články.

Můžeme je zažalovat a vyhrát spoustu peněz. Zjednoduším tyhle zákony. Zažalujeme vás tak jako nikdy předtím. Ano, Trump je zjednodušením zákonů o urážce na cti nadšený stejně, jako není nadšený dárkem od Tiffany. Stejně vím, že je to kravata, stejně tak ty víš, že je to kravata. Jediné, co není stejné, je to, jak moc miluji své dcery. Trump miluje spory.

Vytvořil spoustu žalob, které měly umlčet kritiky. Když novinář Tim O'Brien v knize naznačil, že podle zdrojů blízkých Trumpovi je jeho jmění mnohem nižší, než tvrdí, někde mezi 150 až 250 miliony, tak to Trump nenesl dobře. Když kniha vyšla, měl s tím problém. Nakonec mě zažaloval za urážku na cti. Byl to asi největší podobný spor v dějinách.

Chtěl po mně 5 miliard dolarů. Je to pravda. Trump ho žaloval o 5 miliard dolarů. Zamyslete se, kdyby Trump ten spor vyhrál, tak by měl 5,2 miliardy dolarů. To je spousta peněz. Byl by miliardářem. Trump samozřejmě prohrál.

Poté otevřeně přiznal, že věděl, že nemůže vyhrát. Řekl: "Chtěl jsem mu zkomplikovat život a jsem za to rád." To dává smysl. Trump je ve svém nitru pomstychtivý zlý člověk. Je to chlap, který popíše film Sophiina volba jako příběh ženy, která má možnost se vzdát jednoho z dětí. Trumpovo vyjádření poukazuje na klíčovou charakteristiku SLAPP žalob. Jde o to dostat žalovaného do těžké a nepříjemné situace.

A přestože jsou tyto žaloby zamítnuty už u nižších soudů, žalobce je může hnát výš skrz požadavky o přezkoumání, depozice a odvolání, které osobu zdržují a vysávají peněženku. Znepokojivé je, že tyto žaloby necílí jen na novináře, ale někdy mají umlčet občanské aktivisty. Vezměte si občany Uniontown v Alabamě. Poté, co se společnost rozhodla ukládat toxický uhelný popel na nedaleké skládce, někteří obyvatelé vyjádřili své obavy na Facebooku.

V roce 2016 společnost, které skládka patřila, zažalovala čtyři aktivisty a chtěla 30 milionů dolarů. To je sama o sobě směšná částka, natož pro lidi z města, kde je průměrný příjem 14 000 dolarů ročně. Ale abych byl fér, zástupce skládky tvrdil, že 30 milionů dolarů není tak hrozné, jak to zní. 30 milionů dolarů podle mě...

Vlastně je to 15. Byly to dva požadavky na 15 milionů. Tak to je pak v pohodě. Není to 30 milionů dolarů, je to dvakrát 15 milionů. Nebo je to pětkrát 6 milionů dolarů. Nebo 30krát jeden milion. Nebo třímiliardkrát jeden cent. Jde o to, že matika je zábavná.

Naštěstí poté, co se ACLU postavila za občany, společnost žalobu stáhla. Ale tato zkušenost na komunitě zanechala následky. Mnoho lidí to odradilo od toho, aby promluvili. Tihle lidé se bojí reakce, protože neví, že se jedná jen o snahu je vyděsit. Aby si mohli dělat, co chtějí. Ano, má pravdu.

Problémem s touto taktikou je, že funguje. Věci, které vám mohou ublížit, jsou děsivé. Jediný člověk, který se ničeho nebojí, vypadá takto. Podívejte se na toho smějícího se idiota. Cítí radost, protože ze všeho na světě nejvíc věří tomu, že jeho duše byla osvobozena od 75 milionů let starých mimozemských bytostí, které psychiatrička byla schopná paralyzovat během kontroly daňového přiznání. Zní to dobře, Tomíku.

Zní to dobře. Jde o tom, že téměř každý, včetně soudců a odborníků na justici, tvrdí, že SLAPP žaloby jsou zhoubou. Proto 30 států má zákony proti těmto žalobám. Ty mohou pomoci obžalovanému tím, že žalobce donutí obhájit si své požadavky. Pokud to nedokáže, nejenže je žaloba smetena ze stolu, ale v některých státech obžalovanému musí proplatit náklady na právníky. Dobře vytvořené zákony mohou vytvářet rovnováhu mezi tím, aby každý měl možnost se domáhat práv, ale sníží to počet hloupých žalob.

Problémem je, že 20 států tyto zákony nemá. A protože neexistuje žádná federální legislativa, žalobci mohou podat žalobu v jednom z těchto států. Jedním z nich je Západní Virginie. Tam Bob Murray žaloval nás, přestože tam ani jeden z nás nežije. Nejsme jediní kritici, které žaloval.

Není to poprvé, co Murray žaloval novináře za nepříznivě vyznívající zprávy. Podle Washington Post podal minimálně 9 žalob proti novinářům v letech 2001 až 2015. To vše kvůli kritickým zprávám. Když tak rád podává žaloby, už bych o něm nic neříkal... Chápu, že zcela jistě žertoval, ale to jsou přesně ty obavy, které se Murray snaží vytvořit.

Tyto žaloby lidi donutí si dvakrát rozmyslet, než o něm informují, nebo poukazují na věci, jako je fakt, že jeho výraz je odpovědí na otázku, jak by vypadalo vejce, které vás svléká pohledem. Myslím si... Oči mám tady, vejce. Myslím si, že některé jeho žaloby byly jasným pokusem, jak lidi umlčet.

Někdy k tomu stačilo málo. Žaloval karikaturistu, který vytvořil tuto nelichotivou kresbu. To je ubohé. Kdo žaluje karikaturistu? Myslíte, že doženu k soudu toho, kdo tohle nahrál na internet? Zřejmě jsem to já a držím patrový dort, který je tvořen jehlami, kondomy a skleněnými střepy. Zřejmě je to metafora na tento pořad.

V tom případě je to trefa. Nemám námitek. Murray také žaloval tento pár, Jamese a Lisu Ciociovy. V roce 2012 pořádali krátký protest před ředitelstvím Murray Energy v Ohiu. Účastnilo se ho asi 20 lidí. Vypadalo to takto. Musí to být ten nejpokojnější protest, který jsem kdy viděl. Jedna cedule ho nazývá "panem Murrayem", další je psaná patkovým písmem.

Není to protest, je to kancelářská zpráva. Murray nejenže zažaloval Ciociovy, ale také místní noviny Chagrin Valley Times za články o něm. Pár i noviny se ubránili jeho nařčení z dehonestace, ale soudní spor se táhl několik let. Noviny za obhájce zaplatily stovky tisíc dolarů. Soudce ve svém rozhodnutí vyloženě napsal, že Murrayho žaloba jasně ukazuje, že by Ohio mělo přijmou zákon proti SLAPP žalobám.

Poukázal na to, že noviny ze svých stránek odstranily veškeré články o Murraym. Soudce také napsal, že je to příkladem následků, které tyto spory mají. A o to tu jde. Žaloby jsou jako instagramoví mopsíci. Nemusí nic dělat, ale přesto mohou být velmi úspěšní. A když si vybudoval pověst člověka, který se rád soudí, tak možná Murray získal to, co chtěl.

Omezil způsob, kterým se o něm píše a mluví. Jen těžko by se našly žaloby, o kterých se nemluví. Ale my jsme narazili na dva probíhající spory, o kterých se prakticky nepíše. To je divné. Když uslyšíte detaily, asi budete souhlasit, že by se o nich mluvit mělo. V jednom případě Murray oznámil, že dvě ženy, které pro něj pracovaly, ho obvinily z obtěžování a vytvoření nepřátelského pracovního prostředí.

On vše odmítá, ale přiznal, že jim mimosoudně vyplatil velmi vysoká vyrovnání. V jiném probíhajícím případě další bývalá zaměstnankyně tvrdí, že se ji Murray mnohokrát pokusil políbit na rty, snažil se ji osahávat a zavolal ji do kanceláře, aby mu přinesla horkou vodu s citrónem, zatímco měl na sobě jen spodní prádlo. Jak ho vůbec něco takového mohlo napadnout? Takže jsem nadržený a trochu mě bolí v krku.

Rád bych vyřešil oba problémy tak, aby se žena cítila podřadně. Už to mám! Bobe, zase jsi to zvládl, ty malý chytrý uhelný skřete! Ale počkejte, bude to ještě horší. Stejná žena si stěžovala, že v několika případech musela jít na všechny čtyři a hledat pro něj něco na zemi. Jednou prý měla najít malý tvrdý předmět, který upustil.

Až když ho našla, tak jí řekl, že je to ledvinový kámen, který vylovil ze záchodu. Ano, ano, vím, že je to naprosto odporné. Ale pamatujte, vybrali jste si to. Všichni jste tu dobrovolně. Každý z vás dnes mohl jít na Stomp. Vstupenky stojí 50 dolarů, což je na klasické vystoupení dobré.

Jistě, neohromí vás to, jsou to Stomp, ale fungují už přes 30 let, což něco znamená. Znamená to, že nikdy své publikum nenutili si představovat, jak tento muž loví svůj ledvinový kámen z toalety. Je to dobré vystoupení. A teď... Musím vám říct, že Murray tato obvinění odmítá. Tvrdí, že jsou smyšlená a že se ho tyto ženy snaží zneužít a veřejně ponížit, aby z něj vymohly odškodnění.

Avšak také musím říct, že tuto historku potvrdila další žena. V té době její kolegyně také vyprávěla příběh o ledvinovém kamenu a popsala, jak Murray tehdy křičel: "Najdi ho, najdi ho!" Proč kolem toho tak šílel? To se snad bál, že někdo ten kámen najde dřív? "Mám ho!

Mám Bobův močový šutr!" "Budu milionářem!" Je těžké najít nějakou vhodnou odpověď na to, co jste právě slyšeli. Ale myslím si, že dvoumetrová veverka, citující naštvaného horníka, by to asi vyjádřila nejlépe. Žer hovna, Bobe! Ano, nádherně podáno. Jde o to, že je trochu zvláštní, že se o těchto případech nemluví.

Jsou to vážná obvinění ze špatného chování na pracovišti, která se točí kolem ředitele největší soukromé uhelné společnosti, což je velmi známá osoba, která se neustále chlubí vztahem k prezidentovi a svou rolí v energetické a enviromentální politice. Jedním z důvodem může být to, že se společnosti bojí, že je Murray zažaluje. I když jsou bezpředmětné, tyto žaloby mohou způsobit mnoho škod. Soudní spor nás na poplatcích stál 200 tisíc dolarů. I když část pokrylo pojištění a měli jsme štěstí, že za námi HBO stálo, tak tento spor byl náročný a stál nás spoustu času i peněz.

Výsledkem bylo, že nyní nás pojištění stojí trojnásobek. A to i přes fakt, že jsme tenhle zasraný případ vyhráli! Podívejte, jde o tohle... Nutně potřebujeme účinný zákon proti SLAPP žalobám na celostátní úrovni. Takový, který odradí mocné lidi, jako je Bob Murray, od toho, aby používal soud k umlčení lidí.

Vím, že po dnešním díle nás Murray nejspíš zažaluje znovu. A to i přes to, že vše, co jsem dnes řekl, bylo schváleno našimi právníky, kteří z nás už začínají být unavení. Když jsme Murraymu minulý týden napsali a sdělili mu, co zde dnes chceme vysílat, tak nám napsal dopis. Ne přímo nám. Napsal naším šéfům v AT&T a HBO.

Tvrdil, že ho očerňujeme, zbytečně útočíme a tvrdil, že žádné SLAPP žaloby nepodává, přestože naprosto jasně je opak pravdou. Hádám, že v tom jedeme znovu. Bude to další pokus Boba Murrayho umlčet nás. Dělá to už desítky let. Víte co, stojím si za naším prvním segmentem a stojím si i za tímto. Pokud jde o naše vtipy na jeho účet, jsme víc než dobře krytí.

Soudce v našem případě poukázal na to, že Nejvyšší soud opakovaně bránil "volný a obrazný jazyk, který nemůže být pochopen jako sdělování faktů". V podstatě tím řekl, že vtipy jsou v pořádku. Musím říct, že je velmi lákavé říct o Bobu Murraym pár volných a obrazných věcí. Nejen kvůli nám, ale i kvůli všem menším novinám a jednotlivcům, které žaloval, a kvůli každému zaměstnanci, který v jeho společnosti zažil ponižování a možná by mu chtěl říct, ať žere hovna, ale nemohl.

Zde mám dobré zprávy a špatné zprávy. Špatnou zprávou je, že poslední dva roky mě tak vyčerpaly, že o Bobu Murraym už dnes nic říkat nebudu. Dobrou zprávou je, proč bych to dělal, když to můžu zazpívat. Maestro, prosím. Dostali jsme se k soudu, kvůli nejhoršímu z nejhorších, a díky tomu jsme se mnohé naučili.

Mluvili jsme jen pravdu, ale obvinil nás z pomluvy, Bob Murray po nás chtěl peníze! Přestože nám vyhrožoval legálním peklem, stále mu máme co říct. Bob Murray může táhnout do prdele! Dámy a pánové, jak lépe odpovědět na jeho šílené žaloby. Prosím, přivítejte tu tanečníky s písní Vyhul mi, Bobe.

Bobe, sleduj! Vydal se do Louveru a plivl na Monu Lisu, do rakety nacpal štěňata a vystřelil je do vesmíru. Zmlátil Nancy Kerrigenovou a smál se jejím slzám, zavraždil arcivévodu Ferdinanda a zažehl 1. světovou válku. Ano, dokud ho budeme popisovat způsobem, aby bylo jasné, že to nejsou fakta, tak můžeme říct úplně cokoliv.

No tak, vyrazme do ulic! Přišel k cizím lidem domů a vymočil se jim do květináče, sledoval Ocelové magnolie a přál holce ten diabetes. Napsal makarénu, a když píše, dělá srdíčka nad íčka. A co hůř, své prdy svádí na Malalu. Hej, o co tu jde? Díky svobodě projevu říkáme, že Bob Murray má sežrat hovna. Bob Murray?

To je ten chlap, co si v mé vodě na hot dogy vymáchal koule? Přesně o něm mluvím. - Můžu jet i s vozíkem? - Není to ideální. Asi ho tu můžu nechat, co? Netuším! Nemá rád Toma Hankse, uřízl van Goghovi ucho, řekl Hitlerovi, aby nechal malování a našel si jinou práci. Masturbuje nad Schindlerovým seznamem, u Zrzouna se mu postaví.

Byl dealerem Cosbyho, byl bachařem Epsteina. Dost, prosím. Dost, dost! Dost, dost! Johne, jako právník HBO ti říkám, abys přestal. Musím říct něco velmi důležitého. Jednoho dne Bob Murray vešel dveřmi, neměl kalhoty a jeho pták a koule byly všem na odiv. Na odiv!

Vzal M&M's ze stolu a nacpal si je... Do análu! Doširoka se usmál a řekl turistům, ať se podívají dovnitř! Dovnitř? "Mé rektum je plné sladkostí, sáhněte si a něco si vezměte!" Vezměte! To vše Bob Murray udělal.

Uvidíme se u soudu, zmrde! Podívejte se, to je pan Louskáček. Zpíváme o Bobu Murraym, asi ho už znáš. - Myslíš vraha Zodiaca? - To je on. Rád bych o něm něco řekl. Bob Murray.... Je furry! Když pominu naše osobní spory, ten chlap šuká veverky!

Ten chlap šuká veverky! Hej, vím, kam bychom měli jít. Bobe, je to tak zlé, jak ses bál. Vím, že se nic z toho neposlouchá snadno. Vymysleli jsme si tyto šílené vtipy a můžeme v tom dál pokračovat. A dál, dál a dál.

Ale než skončíme, musíme ti něco říct. Žer hovna, Bobe! Jo! ŽER HOVNA, BOBE. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pokud by ten, kdo soudní spor prohrál, platil soudní výdaje za obě strany, tak by množství těchhle nesmyslných soudních "zastrašování" ubylo, ne?

140

Odpovědět

Ach, parádne

Takto chutí sloboda.

211

Odpovědět

Ten závěr je slušnej úlet :D Jak jinak bojovat proti prasárnám (skulinám v zákonech), které si mocní nechávají, než podobným způsobem. Klobouk dolů, že ho HBO podrželo (věřím, že jeho pořad si na sebe slušně vydělá) a ten právník nakonec, to byla třešnička na dortu :D

542

Odpovědět

Je to Pááán!!!

283

Odpovědět

ten mu tu ránu vosolil, to co zaznělo do půle pořadu byla přirozeně pravda ale co následovalo tím mu tu ránu pořádně osolil. Něco mi řířá, že uhlák Bob to už možná s další žalobou ani zkoušet nebude.

121

Odpovědět

Co je to tady za espéďáky? Jinak ten konec bomba. Nečekal jsem.

183

Odpovědět

Doufám, že tady nebudeš nic překládat.

132

Odpovědět

+Novinářská couraNeboj se nic, tady už jsem se napřekládal dost.

74

Odpovědět

Když vidím, jak jsou místní trollové vytočení, tak Oliver skutečně odvedl dobrou práci.

723

Odpovědět

Takhle jsem se u jeho pořadu dlouho nepobavil. Jen tak dál.

532

Odpovědět

komous

366

Odpovědět

za celou jeho produkci a to nejen tento díl ale všechny díly last week tonight, neřekl nic co by ho takhle mohlo zaškatulkovat. Kdybys řekl gay, pochopím, kdybys řekl idealista, pochopím, kdybys řekl sluníčkář, sice bych si o tvé inteligenci myslel své ale pochopil bych proč ho tak označuješ, ale komunista ? to fakt není. Tvoje chápání a vnímání je těžce mimo realitu tajtrolíku.

324

Odpovědět


Odpovědět

Přál bych mu, aby některá žaloba uspěla, jeho rádoby vtipné žvásty jsou plné polopravd, faulů a lží. pokud někdo chce někoho urážet, měl by za to zaplatit.

5132

Odpovědět

Takže i za podobné komentáře, jako jsi právě napsal, bys dával pokuty? Takový žvást. Uveď konkrétní příklady, nebo se jdi bodnout.

893

Odpovědět

+AnonyMařkaMožná poukazoval na to, že Murray si NIKDY nemáchal koule ve vodě na hot dogy :-D taková sprostá lež

25

Odpovědět

Kámo, dřív nebo pozdějc si uvědomíš, že jsi tady prostě neměl pravdu a nevěděl jsi o čem mluvíš. To je v pohodě, každýmu se to někdy stalo. Ale čím dřív, tím líp!

010

Odpovědět

Prosím tě, tak pokud neumíš anglicky (já teda moc dobře ne), tak vlevo, teda vpravo dole je malinký obdélníček s písmeny cc (třeba mi někdo konečně vysvětlí co ta písmena znamenají) a na ně když klikneš tak vypneš/zapnes titulky v češtině. Koukal jsem že je takhle tady spousta videí udělána, fakt chválím, kluky šikovný (vlastně i slečny, tak abych nebyl žalovanej, co ?). No, tak když máš zapnutý ty titulky v češtině a umíš česky, dost to objasńuje o čem to video je a o čem John Oliver vlastně mluví (bez těch titulků jsem to fakt nedával). Zkus to taky a neděs tu lidi. Vono až se to tady prožene, tak nepřežije nikdo, ale tomu je každýmu jedno...

014

Odpovědět

+NespravedlnostCC je zkratka "closed captions", což znamená "skryté titulky".

111