Thumbnail play icon

Volení soudciLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 210
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:733
Počet zobrazení:8 040

USA mají další specialitu a tou je, že si lidé volí své soudce. Zní to jako hodně demokratický způsob, ale jak uvidíte, přináší to také hodně problémů. A nakonec to ani s tou možností volby není tak slavné. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Komentáře (77)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

hmm, koprovka

80

Odpovědět

každá vláda (zem) má své pro a proti, nikdo není dokonale, bohužel.. demokracie nemůže pořádně nikdy fungovat, protože vyžaduje >50% racionálních lidí a to je nemožné..
člověk je inteligentní tvor, ale lidi jsou blbci
lidstvo posouvají vpřed géniové a jednotlivci na správných místech

302

Odpovědět

Nemohu s vámi souhlasit. Když se podíváte na historii nějakého vynálezu, často zjistíte, že na začátku bylo mnoho těch, kteří předběhli dobu, a víceméně se na ně zapomnělo (například starověký parní stroj). Naproti tomu, když se začala myšlenka prosazovat, zabývalo se tím velké množství lidí a instituci. Doba byla tou myšlenkou těhotná.

47

Odpovědět

+komunardhlavním problémem starověkého parního stroje bylo palivo; teprve počátkem 18. století se rozvíjí těžba uhlí, takže parní stroj byl do jisté míry jen produktem své doby.

20

Odpovědět

Tu buzerantskou propagandu na začátku si mohl odpustit.

862

Odpovědět

Taky jsem si říkal, ale snad mu šlo jen o ten princip.
Jinak sňatek gayů je samozřejmě nesmyslný.

1457

Odpovědět

+kvadrulegikProč ? :D

256

Odpovědět

+kvadrulegikJednoduše proto, že když Filípek ejakuluje do análu Honzíka, nevzejde z toho dítě. Proč by měli mít výhody manželů, když nejsou schopni reprodukce.

1538

Odpovědět

+kvadrulegikNavíc je to nechutné.

827

Odpovědět

+kvadrulegikCo? :D spis lepsi otazka je proc by se jim to melo zakazovat?..a to ze nemuzou mit deti neznamena ze by se nemeli brat :D..navic pokud budou chtit deti tak jenom dobre.. spoustu deti nema ani jednoho rodice tak proc jim nedat dva taty..

359

Odpovědět

+kvadrulegikkolik ti je? 14?

324

Odpovědět

+kvadrulegikHm, a když třeba někdo trpí neplodností, tak by měl mít zakázáno se ženit/vdávat?

417

Odpovědět

+kvadrulegikKomunarde, za 1. děkuji za info, že volíš Karla :/, za 2. samozřejmě se může stát, že jsou páry neplodné, proto mají možnost adopce, homo páry by takovou možnost rozhodně mít neměly.

430

Odpovědět

+kvadrulegikkvadrulegik: No ona reprodukce u jednopolhavních párů probíhá stejně jako u hetero párů kde je jeden z nich neplodný tzn. u gayů náhradním mateřstvím u leseb umělým oplodněním...

134

Odpovědět

+kvadrulegikAno, vím. Jsem proti náhradnímu mateřství i umělému oplodnění, jak u heterosexuálů, tak u homosexuálů.

319

Odpovědět

+kvadrulegik1. Mám pocit, že nemáte konzistentní postoje ani po tři a půl hodiny.
2. Na oba vaše postoje: A to proč?

141

Odpovědět

+kvadrulegikOMG jak může mít člověk něco proti asistované reprodukci ? :D Pro mnohé páry je to jedinná šance jak mít vlastní ( nebo alspoň z "50%" vlastní dítě). Co je na tom tak hrozného ? Není to ani neetické ani kontroverní jako třeba potrat, navíc to není jen pro neplodné.

181

Odpovědět

+kvadrulegikKomunarde, konzistentní názory mám, jen jsem je nenapsal dohromady. To je obraz dnešní společnosti, že se lidé diví takovým názorům a přijde jim taková věc úplně normální.
U hetero: manipulace se spermatem, dělohami, embryi....to ještě na objednávku, jak kdyby se kupovalo auto....matka(rodička??) dítě porodí a pak ho prodá(v zákoně sice je, že se platí jen výdaje spojené těhotenstvím, ale těžko jen to)...rozdělení druhů matek atd??....navíc zákon to nezakazuje, ale ani se o tom nijak zvlášť nezmiňuje, a co řeknou dítěti:"víš, embryo, vzniklé po oplodnění mimo mé tělo, se implantováno do dělohy náhradní matky :)" atd, páry, co nemohou mít ze zdravotních důvodů dítě, by ho prostě mít neměly, nebo si prostě dítě osvojit/adoptovat
U homo: Nějak mi u homosexuálů, třeba leseb nesedí to, že sice tvrdí, že je přirozené být lesba(homo), ale zároveň mají touhu- mateřský pud. To mi společně trochu nesedí. Buď budu tvrdit, že jsem 100% homo, tím pádem dítě (už z principu) mít nemůžu, nebo přiznám, že se někde ve vývoji/životě stala nějaká chyba. Nemluvě ani o promiskuitě gayů a spoustě jiných věcí....
Třešnička na dortu: nejlepší je slyšet od teploušského páru, kolik že to vykouřili ptáků na Gay Pridech (60, pozn. autora), slyšet od nich, že se scházejí na firemních pracovních schůzkách a mají gay swingers party, že kdyby chtěli, tak si můžou za 160 litrů koupit dítě, ale že zatím nechtějí atd. To by vás hned ty homomilské názory přešly.Ono je rozdíl mezi homosexualismem a homosexuály. Tleskám těm gayům, kteří mají rozum.

316

Odpovědět

+kvadrulegikManipulace s embryi, spermiemi vajíčky atd je uplně normální lékařský zákrok, stejně jako operace slepého střeva např. Co je špatného na tom že náhradní matka dostane zaplaceno ? 9 měsíců byla neskutečně omezena, prožila bolestivé těhotenství a poroda, proč by neměla za to dostat zapalceno ? Ono to u jednopohlavních páru jde, tudíž je to možné a tímpádem i přirozené ( pokud tedy nechceš říct že lékaři a vědci kteří s touto metodou přišli byli nadpřirozené bytosti).

Jaký je problém s promiskuitou ( nejen gayů) ??? Promiskuita či polygamie je mnohem přirozenější než monogamie, swingers party nejsou jen doménou stejnopohavních párů, jediný rozdíl je že oni jsou díky své odlišnosti otevřenější v sexuální oblasti protože samotný coming out vyžaduje určitý stupeň sex. otevřenosti.

Chováš stejnou nenávsit k promiskuitním heterosexuálům ? :D

122

Odpovědět

+kvadrulegikNo teda.

Já netvrdím, že je umělé oplodnění dokonale legislativně ošetřeno, ani si nemyslím, že by to měla náhradní matka dělat pro prachy (ale kompenzace je nutná, to dá rozum), ale odsoudit to, ještě s geniálním "argumentem" Neplodné páry by PROSTĚ děti mít neměly. Proč proboha, když to umíme v dnešní době jistě nedokonalým způsobem řešit?

Chápu, že vám to nesedí, stejně jako vám nemusí sedět spousta věcí, co na světě jsou. Ale je to tak. Někdo je homosexuál, protože to tak má od přírody nastaveno. A zároveň chce být rodič, protože to má tak od přírody nastaveno. Přírodě je totiž úplně ukradené, jestli dává člověku smysl jeho vlastní já, jestli je šťastný atp.

Třešnička na dortu: Vy si opravdu myslíte, že heterosexuálové tohle nedělají? Nebo že pojem homosexualismus existuje mimo chorý mozek některých konzervativců? A úplně mě irituje vaše nestoudná drzost vyčítat bohémům, že nechtějí žít usedlým životem, a těm, co by rádi v tom chcete bránit, protože "vám to nějak nesedí".

150

Odpovědět

Soudci by rozhodovali více v prospěch těch, co jim přispěli, i kdyby to nechtěli vědomě, ale stejně by to dělali kvůli zákonu reciprocity. Sledovala se práce soudců, kteří přes den rozhodovali o různých případech a zjistilo se, že většinu podmíněných trestů dávali v čase po obědě a nejméně v době, kdy měli hlad, takže před obědem. :D
V USA mají debilní kampaně a my v ČŘ zase až moc nezávislé soudy. Dokonce tak nezávislé, že si ÚS například dovolí "doporučit" prezidentovi republiky ratifikovat smlouvu.

18

Odpovědět

Samozřejmě, protože jsme parlamentní republika, a v té si nikomu neodpovědný prezident nemůže dovolit jen tak shodit ze stolu mezinárodní smlouvu, vyjednanou vládou, odpovědnou lidem volenému parlamentu. To není znak přílišné nezávislosti, to je znak toho, že ÚS funguje dobře (alespoň v tomto případě).

100

Odpovědět

+komunardJenže úkolem ÚS bylo, zhodnotit, jestli dokument je v rozporu s českým ústavním pořádkem, a ne někomu (prezidentovi) dávat "doporučení" a mít politické názory.
Setkání předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského a německého velvyslance, který chtěl jen údajně vědět, jak rychle může ÚS projednat ústavní stížnost na Lisabonskou smlouvu a jak to může dopadnout- to taky není moc košer.
P.S. čl. 10 ve spojení s čl. 49 Ústavy ČR plyne, že k ratifikaci některých mezinárodních smluv je třeba souhlasu obou komor Parlamentu. Samotnou ratifikaci provádí prezident republiky [čl. 63 odst. 1 písm. b) Ústavy], který také mezinárodní smlouvy sjednává. Zatímco sjednávání mezinárodních smluv může přenést prezident na vládu (nebo s jejím souhlasem na jednotlivé členy), v případě samotné ratifikace se jedná o výlučné a nepřenosné právo prezidenta. Podpis (resp. jeho absence) prezidenta republiky na mezinárodní smlouvě má však zcela jiný význam, než jako je tomu u vnitrostátního zákona. V případě mezinárodní smlouvy totiž teprve podpisem prezidenta republiky je definitivně projevena vůle státu přijmout závaznost smlouvy. Dospívám proto k závěru, že prezident republiky skutečně může odmítnout podpis sjednané mezinárodní smlouvy, a to i přesto, že s ratifikací předtím vyslovil souhlas Parlament.!!!......................Ústava mluví o tom, že parlament dává prezidentovi SOUHLAS K ratifikaci. To naznačuje, že vůle k ratifikaci je primárně na straně prezidenta a parlament mu k tomu pouze dává zelenou..............Prezident může odmítnout ratifikovat mezinárodní smlouvu a to bez jakéhokoli "postihu". V roce 2004 odmítl prezident ratifikovat (resp. neratifikoval, s tím, že může kdykoli tak učinit) Dodatkový protokol k Evropské sociální chartě zakládající systém kolektivních stížností, a to přesto, že k němu dal Parlament souhlas. Prezident republiky není při rozhodování o ratifikaci mezinárodní smlouvy vázán žádnou lhůtou.!!!!!!!!!!!! PŘÍŠTĚ NEDĚLEJ CHYTRÉHO KOMUNARDE. DÍK.

06

Odpovědět

+komunardChytrého ze sebe děláte především vy. Jednak z toho, že prezident nemůže delegovat pravomoc na někoho jiného, neznamená, že závisí na jeho libovůli.
Jednak kdyby měl prezident pravomoc dle své libovůle rušit ("odkládat") mezinárodní smlouvy, tak by se jednalo o narušení dělby moci (prezident /výkonná moc/ by mohl svým rozhodnutím nezvratně ovlivnit právní řád bez ohledu na názor zákonné moci).
Absence lhůt pro rozhodnutí prezidenta (všechna, takže pokud by byl váš argument relevantní, mohl by si prezident říct, že nepotřebujeme BR ČNB a jednoduše žádné členy nejmenoval) vychází z předpokladu, že člověk zvolený za prezidenta je natolik rozumný, aby nedělal obstrukce.

50

Odpovědět

+komunardNevím, jestli jsi to četl, nebo možná četl, ale asi sis z toho vyvodil, co jsi chtěl. Píše se speciálně o případu ratifikace. " Vychází z předpokladu, že člověk zvolený za prezidenta je natolik rozumný, aby nedělal obstrukce."- to jsi myslel vážně?!

04

Odpovědět

+komunardkvadrulegik: Čistě teoreticky to prezident asi udělat může ale pak by následovala odveta ze strany vlády pravděpodobně ve formě seškrtání rozpočtu a kdyby neměl ani na zařízení kanceláře natož na zahraniční cesty či na příjmání zahraničních delegací v ČR tak by honem běžel danou smlouvu ratifikovat. Tudíž ten Klausův uplakaný postoj byl celkem zbytečný protože by dříve nebo později podepsat musel, pouze se tímto ušetřil čas a mezinárodní ostuda.

20

Odpovědět

+komunardJistě, že to udělat musel, to věděl i sám. Také si byl vědom, že by s ním byl konec, kdyby to nepodepsal, ale zároveň si uvědomoval, co ten podpis pro ČR znamená. Zase by bylo divné, kdyby žádné námitky neměl, protože se otevřeně staví proti EU (Lis.smlouvě). Ty kecy o ostudě média zveličují. Jistě, že by EU mocipáni byli radši, kdyby to podepsali všichni bez debat....

02

Odpovědět

+komunardSpeciálně případ ratifikace se neliší od těch ostatních, i pro ten platí nutnost dělby moci, i to, že nemožnost delegace a lhůt nečiní z té věci věc libovůle jednotlivce. Nebo v čem se to podle vás liší?

To říkal některý z tvůrců ústavy, zapomněl jsem už který. A dodal, že to byl naivní předpoklad.

Váš osobní postoj k danému problému nemá vliv na pravomoci prezidenta. A nikdo mu nebere právo nesouhlasit, nikdo nečeká, že bude podepisovat "bez keců". Ale mohl by podepisovat bez obstrukcí.

20

Odpovědět

+komunardTou ostudou jsem nemyslel uplakaný Klausův postoj, ten nikoho nemůže překvapit Kikina brečí pořád ale to případné seškrtání rozpočtu...

10

Odpovědět

Jsem jedinej kdo mu nenaletěl ani na 1 z těch "žertíků" s tím,kde ten stát leží? :D

142

Odpovědět

Já mu taky nenaletěl, ale to bude tím že geografie je můj koníček.

Ačkoliv u toho prvního jsem nejdříve pochyboval o svých znalostech. :-D

90

Odpovědět

Já mu taky nenaletěl, ale to bude tím, že se geograficky nacházím jinde než jeho cílová skupina diváků...

142

Odpovědět

+luftmausmannjo, oni v USA, ty ČR

45

Odpovědět

Právníci přispívají soudcům? Vliv Harveyho Spectera najednou dává smysl.

320

Odpovědět

Lepší, když soudci soudí přehnaně tvrdě, než aby soudili tak jako u nás!

718

Odpovědět

Baví mě jak si dělá prdel z toho že neuměj geografii :DDD

764

Odpovědět

No zas tak hrozné to není, pokud bych si měl vybrat mezi soudci s trapnou reklamou a soudci kteří studovali a soudili za bolševika tak 100x beru toho s debilní reklamou.

86

Odpovědět

Je zábavné sledovať správy zo sveta...
Spravodajstvo RT, China daily, Aljazeera atd. obsahuje polovicu správ z US...
Zábavné... V rusku, číne a arábii sa asi nič nedeje... tak kritizujú US...
A US ako jediná civilizovaná krajina kritizuje taktiež US, pretože všetci vedia, že ostatné krajiny sú tak v piči, že ani nestojí za to ich krizitovať...

1412

Odpovědět

RT :D:D:D

31

Odpovědět

RT :D to koukej radši na ČT1 ta aspoň má na všech postech stejný herce. 'murikánce zbožňuju

21

Odpovědět

V Al-Jazeeře je většina zpráv z islámského světa. Na druhou stranu ještě jsem neviděl nebo nečetl zprávu týkající se Kataru. (něco na tom bude)

00

Odpovědět

Nebo je to možná proto, že John Oliver je Brit ;)))

00

Odpovědět

Kupte si svého politika a když si připlatíte pár tisíc navíc dostane i své soudce jako bonus a to se vyplatí ! :DDDD

720

Odpovědět

trapáq

376

Odpovědět

Peca, těší mě

944

Odpovědět

+pecatebe jsem se na nic neptal, bandasko :)

332

Odpovědět

+pecaUbožáci co neumějí přijmout kvalitní názor mi furt dávají mínusy. Asi mi závidíte

010

Odpovědět

Jak na to tak koukám tak USA bude muset hodně bojovat než se dostane zpět na výsluní. Možná to bude přehnaně optimistické, ale snad všechny věci o kterých John Oliver mluvil fungují v ČR líp než v USA a to je co říct.

Pokud nesouhlasíte budu jen rád abyste upozornili na moji ignoraci, abych si zhoršil obrázek o české politice... Musím říct že jsem se skvěle zasmál když se ČSSD chytá za hlavu že neví co schválila ve služebním zákoně, bohužel je to smích z ironie, protože to ukazuje že naši "zákonodárci" nejsou ani schopni přečíst a vyhodnotit co vlastně schvalují...

404

Odpovědět

Kdo vlastně bere čínskou východní autonomní oblast jménem USA ještě vážně?

1824

Odpovědět


Odpovědět

+orcinusorca2014Žeby civilizovaný svet ?

1510

Odpovědět

+orcinusorca2014Třeba RF, když má o USA potřebu informovat každý den jako o něpříteli. :D

85

Odpovědět

+orcinusorca2014Řekněme, že by chtěl Vladimír mít Aljašku znovu pod svou správou.
Vojenský vpád by jej stál tisíce mrtvých, deseti tisíce raněných a zájem mezinárodního společenství.

Pokud by to chtěl udělat méně nápadně nechá emigrovat na Aljašku pár desítek státních zastupitelů (nebo prostě poslanců) a asi tisícovku soudců. Jak víme, ti nemají už z principu žádné protikandidáty, takže úspěch je téměř jistý. ;)

42

Odpovědět

+orcinusorca2014Otázka je proč by Duce chtěl další zamrzlej kus hroudy když něco podobného tvoří 80% jeho země a to se ještě rozhodl že chce okupovat Arktidu. :D

20

Odpovědět

+orcinusorca2014Třeba proto, že kdyby Aljaška byla ruskou, pak by USA ztratily nárok i na arktické bohatství.

20

Odpovědět

Ono taková videa jde dělat všude.
U nás je zas neuvěřitelné, jakých podvodů se lidi dopustili, vše se prokázalo a pořád nejsou zavřeni, ba co víc, jsou na vysokých funkcích.
Pavel Bém - podle odposlechů se jasně prokázalo, že mu Janoušek po telefonu diktoval, co má jako primátor dělat. Odešel z politiky a půl roku na to se zase vrátil zpět. Při volbě Václava Klause prezidentem pro něj hlasovalo x poslanců výměnou za to, že dostanou doživotní funkce v ČEZu jako úplatek. To samé dělala později Nečasova vláda a nevidím, že by Nečas seděl. Kalousek, kapitola sama pro sebe. To, co tomu člověku prošlo je neuvěřitelné, zde máte výčet http://www.parlamentnilisty.cz/profily-sprava/user-data/06B091AE/file/64500-Kalousek%20kn%C3%AD%C5%BEe%C4%8Dka.pdf
a
sedí snad? Ne, dokonce je v poslanecké sněmovně a lidi ho dál volí jak voli.
Pavel Němec a aféra katarský princ. Standa Gross... A největší mafián ze všech, Ivan Langer.
Ten výčet u nás je nekonečný. Zatímco od Johna Olivera vidíme, jak v USA jsou na důležitých funkcích blbci. U nás jsou zase na těchto funkcích chytří, ale vychcaní. Člověka jíme hrůza, když poslouchá někoho z české justice mluvit o podvodech, co se tam dějí.
Takže oukej, na jednu stranu jsme v lecčem před USA, na druhou stranu spousta věcí je tu horší.

10

Odpovědět

V polovici videi sa naváža do socialneho systému a monopolov...
Jedno aj druhé je funguje výborne... Teda, pokiaľ to nesprzní Čurabama

26

Odpovědět

+thorium.cekuj.netNo on si to málokdo uvědomuje ale v USA je docela dost programů pomoci pro sociálně slabé, nemocné atd.

01

Odpovědět

Jak může 150 soudců z 151 nemít protikandidáta? Když už si někdo vymýšlí údaje, tak aspoň ne tak nápadně.

330

Odpovědět

Kde máš zdroj že to tak neni?

91

Odpovědět

+SalemNikde, ale když se nad tím zamyslíš, tak ta situace nemůže nikdy nastat. Kdyby měl ten jeden protikandidáta, tak ten protikandidát ho má taky. Takže nejmenší číslo může být 149. Na tohle zdroj prostě není potřeba.

437

Odpovědět

+SalemTen protikandidát ale není soudce.
On myslel z těch, co bylo zvoleno, ne?

371

Odpovědět

+SalemKdyž se zamyslíte vy, dojde vám, že píšete nesmysly.
V L.A. County je 151 míst pro soudce, na které se volí. Na 150 míst kandiduje jeden člověk na každé. Žádný z nich neměl protikandidáta a stal se soudcem automaticky. Jeden z nich protikandidáta (nebo protikandidáty) měl, porazil ho (nebo je) a stal se soudcem.

230

Odpovědět

+SalemTa věta je špatně přeložena _150 of 151 incumbent judges are running unopposed_ znamená toto: _150 ze 151 soudců ve funkci vykonávají funkci bez odporu_, tedy právě při jedné soudcovské volbě si voliči mohli vybrat ze dvou kandidátů

110

Odpovědět

+SalemLenže on spomínal 151 úradujúcich sudcov, nie kandidujúcich.

60

Odpovědět

Vtip se špatným státem přestal být vtipný, jakmile ho použil po druhé.

1252

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK