Washington D.C.Last Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:715
Počet zobrazení:7 868

Washington D.C. je hlavním městem USA. Mnoho lidí by si mohlo myslet, že půjde o jedno z nejlepších míst k životu, ale opak je pravdou. Jeho status je natolik zvláštní a ve světě ojedinělý, že jeho obyvatelé na život v tomto městě spíš doplácejí. Je možné tuto zvrácenost vůbec nějak napravit? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Přepis titulků

Amerika, země svobody, domov odvážných, objevitel čínského jídla. Jak asi víte, USA se skládají z 50 států. Děti se o tom učí zpívat nazpaměť. To je obdivuhodné. Hlavně proto že je to náročná píseň. Britové to mají snazší. Je to asi takto. Anglie, Skotsko, Severní Irsko, Wales a je konec písně. A to je vše.

Abych byl fér, ta píseň bývala o dost delší. Ale USA netvoří pouze těchto 50 států. Možná si pamatujete, že jsme se bavili o teritoriích jako Portoriko a Guam. Ale existuje ještě jedna oblast, která nemá v D.C. reprezentanta. Je to D.C. samotné. Pokud jste tam někdy byli, mohli jste si všimnout poznávacích značek s nápisy "zdanění bez zastoupení." Má to dobrý důvod. Washington D.C není normální americké město.

O jeho rozpočtu a zákonech rozhoduje Kongres. D.C. také nemá v Kongresu své zastoupení. Čínské pandy v zoo mají v Kongresu stejné zastoupení jako obyvatelé District of Columbia. Fajn, ale to je nejspíš dobře. Nepotřebujeme, aby se tyto pandy podílely na řízení demokracie. Potřebujeme, aby šu*ali. Potřebujeme, aby šu*ali pořádně.

Nechápejte to špatně. Jsou ohrožené. Volbení práva Mi Jena a Chana Chenga mohou počkat. Je čas na šu*ání, vy dvoubarevní mývalové na steroidech. Dejte se do toho! A honem! Je pochopitelné, že je spousta lidí v D.C. naštvaná. Platí federální daně a bojují ve válkách, ale nemají zástupce v Kongresu, který by o tom mohl hlasovat. I přes to že tam žije více lidí než ve Vermontu a Wyomingu a jejich hrubý domácí produkt je vyšší než v 16 státech.

Pokud si myslíte, že takhle se ve světě s hlavními městy běžně jedná, tak nejedná. Jsme jediná demokracie na světě, která to dělá. Když na návštěvu přijel Dalajláma, divil se, proč někteří lidé v největší demokracii žijí bez plných volebních práv. Nazval to: "Trochu zvláštní, trochu zvláštní..."

Rozhodně není v pořádku, když člověk z Tibetu řekne: "Tahle situace je hodně nedemokratická." "Někdo by s tím měl něco udělat." "Ví o tom Richard Gere? Někdo by mu to měl říct." Abychom byli fér, D.C. má v Kongresu svého člena, Eleanor Holmes Norton. Ale ta má velmi omezené pravomoce. Hlasuji ve výborech, ale nemůžu dělat to, o čem si každý Američan myslí, že je základním občanským právem.

Nemůžu hlasovat o zvýšení nebo snížení daní, nebo o tom, zda půjdeme do války. To nesmím. Má tedy jakousi domnělou moc. Podobně jako dítě sledující průzkumnici Doru. Jistě, Dora vytáhla z batohu mapu, protože jsi jí to řekl. Jen si tomu dál věř, ty malý idiote. Koukej už vyrůst!

Už přes 20 let předkládá zákony, které by D.C. daly status státu nebo mu umožnily hlasovat. A vězte, že byste ji při obhajobě zákonů neměli přerušovat. Před osmi lety se o to někdo pokusil, a vymstilo se mu to. - A dali nám... - Mohla byste mi dát slovo? Já vám slovo nedám, pane! District of Columbia vám už 260 let jen ustupuje! Lidem, kteří jim odmítají poskytnou volební právo, nedám možnost promluvit.

Ne během mého vyhrazeného času. Měl jste svůj proslov, ze kterého vyplynulo, že lidé, kteří žijí v hlavním městě, nemají mít právo hlasovat v Kongresu. Hanba vám! Tohle je fantastické. Je to jako ve filmu Pan Smith přichází, až na to, že ona ve Washingtonu už je, a nemá absolutně žádnou moc.

Nyní bychom asi měli vysvětlit, jak se D.C. dostal do této situace. V 18. století neexistovalo žádné stálé hlavní město. Hlavní město bylo tam, kde se sešel Kongres. Nacházelo se v osmi různých městech. Ale když byl Kongres napaden veterány, kteří se dožadovali nedoplatků během povstání v Pensylvánii v roce 1783, rozhodl se, že potřebují enklávu pod svou nadvládou. Proto do Ústavy přidali dodatek, který ustanovil, že v ní Kongres bude mít moc rozhodovat o všem ve svém federálním okrsku.

To je velmi výrazná moc. Pokud se jedná o dokumenty dožadující se nadvlády, tento se nachází hned vedle toho, který nechal Christian Gray podepsat Anastazii v 50 odstínech šedi. Před tím, než ji... štípl do zadku nebo co. Z očividných důvodů jsem film neviděl.

Jamie Dornan byl a zůstává #NEMÝMCHRISTIANEM. D.C. se dostalo pod federální nadvládu v roce 1801. Teprve až v 60. letech 20. století se 750 tisícům obyvatelům D.C., především Afroameričanům, dostalo základních volebních práv. Do roku 1964 obyvatelé dokonce ani nemohli volit prezidenta. Aby získali toto právo, muselo dojít ke změně Ústavy. O pár let později jim Kongres umožnil omezenou samosprávu. Dovolil jim volit si starostu a městskou radu.

Avšak všechna legislativa, včetně rozpočtu, musela být stále schvalována Kongresem. A s tímto množstvím omezení obyvatelé D.C město řídí stejně, jako předsedkyně studentské rady řídí svou školu. Jistě, Kelsy, vyber téma maturitního plesu. ale rozpočet určujeme my a Spalující touha není přijatelné téma. Nebudeme opakovat loňskou chybu. Nadělali spoustu nepořádku a bylo to překvapivě nudné.

Abychom byli fér, Kongres jen výjimečně zamítne návrhy D.C. To zní dobře. Kongres však navrhované zákony často znemožňují uvést do praxe. Odmítají financovat věci, které se mu nelíbí. Protože D.C. je poměrně liberální a rozmanité město a Kongres většinou není ani jedno z toho, během let mnohokrát zamítl návrh D.C., se kterým nesouhlasil. Minulý listopad například 70 % obyvatel Washingtonu hlasovalo pro legalizaci marihuany.

Obyvatele D.C. to poměrně nadchnulo. Tato odrůda je zvaná Mrs. Butterworth. - To, co děláte, je nelegální. - Ano, to je. - Zítra to začne být legální, že? - Přesně tak. Jaké to je vyjít ze stínů? Budu s tím moct doslova vyjít na denní světlo. Budu s tím moct vyjít na denní světlo.

Konečně se k tomu budu moct přiznat a má hydroponická rostlina hrdě řekne: "Jsem tu. Moje vedlejší efekty zahrnují zmatenost, ohýbání konečků prstů a strach. Zvykněte si na mě. Zvykněte si na mě! Jsem tu a vypadám dobře!" Ale pak se do toho vložili republikáni v Kongresu a zakázali D.C.

využívat finanční prostředky k zavedení tohoto zákona. Pokud vás zajímá, jak to souvisí s omezenou samosprávou a právy států, poslechněte si jednoho Kongresmana, který to ospravedlňuje. Washington D.C. není státem. Washington D.C. toho může spoustu nabídnout, ale volné užívání marihuany... To bych neschválil, tohle bychom neměli dovolit. S právy států souhlasím, ale Washington D.C.

není státem. Víte, že je váš argument dost chabý, když se zuby nehty držíte přesných frází. Hele, řekl jsem, že neo*ukám jinou ženu. Tohle je můj spoluhráč ze squashe Gary. Sex se ženou? Nikdy. Gary ale není žena. Gary, nikam nechoď. Půjde ona. D.C.

našel způsob, jak ten zákon i přes to prosadit. Avšak jiné zákony takové štěstí neměly. Přes deset let Kongres blokoval zákony, které by D.C. umožnily využít peníze z daní k rozjetí programu na výměnu jehel, který by bojoval s epidemií HIV. Jeden z odpovědných mužů, reprezentant Georgie Bob Barr, vám vysvětlí proč. Rád bych svým kolegům připomněl jeden základní princip. Pokud lidem dáte prostředky a budete je k něčemu pobízet, není překvapením, že to budou dělat.

To je směšné. Poskytování čistých jehel uživatelům drog není to samé jako přinesení misky chipsů na párty. Nikdo se nepodívá na středisko výměny jehel a neřekne si: "Nikdy jsem neplánoval si píchat heroin, ale když mi to nabízíte, asi do toho půjdu." "Je to milé. Nechci být nezdvořilý." Ale je těžké pochopit, že nesouhlasí s výměnou jehel v D.C., když uslyšíte jeden fakt, který poté zmínil jeden z jeho kolegů.

Věřím, že si je pan Barr vědom toho, že Georgia má program výměny jehel. Ano, Georgia má program výměny jehel. K čemu si pan Barr myslí, že ten program je? K intravenóznímu podávání broskvové buchty? Už nedokážu sníst ani kousek, ale zábava ještě nekončí! Žeň to do mě!

Chci se pořádně zbroskvovat. Zbroskvuju se. A o tohle právě jde. Toto zamítnutí zákona mělo následky. Během devíti let, kdy se v D.C. blokoval program výměny jehel, bylo u 1 500 uživatelů intravenózních drog diagnostikováno HIV. Zajímavé je, že když v roce 2008 D.C. tento program zavedl, počet nově diagnostikovaných uživatelů drog s HIV klesl o 87 %.

Jistě že klesl. Výměna jehel je vždy nejvýhodnějším řešením. Jehly jsou jako šaty družiček. Každému, kdo tvrdí, že se dají použít znovu, na vás zase tak úplně nezáleží. Sněz 200 dolarů a zase je vyzvracej, Sharyll. Vypekla tě, vypekla všechny holky. Zdá se, že Kongres zablokuje žádost D.C.

vždy, když nesouhlasí s tím, jak využívá vlastní peníze. S více než 600 tisíci lidmi jednají jako s dětmi. Pokud si myslíte, že přeháním, poslechněte si floridského Kongresmana Johna Mica, který vysvětluje, proč by D.C. neměl rozhodovat o svém rozpočtu. Když byly mé děti malé nebo když byly náctileté, vždy také chtěly mít kontrolu nad rozpočtem. Myslíte si, že jsou jako děti? Že nejsou připraveni? Ne, ale...

jsou dospělí. Jen nechceme udělat chybný krok. Ne, ne, ne... Neříkám, že jsou to děti. Jen říkám, že jim nemůžeme svěřit peníze, dokud nebudou zodpovědní. Do té doby bychom na ně měli dohlížet. Ale jo, tvrdím, že jsou to děti. Přesně to tady tvrdím. Ale cena za nejdepresivnější cynický výrok o D.C. patří současnému prezidentovi, který v roce 2011 zabránil pádu vlády tím, že učinil dohodu s Johnem Boehnerem.

Součástí dohody bylo zabránění, aby D.C. financoval potraty pro ženy s nízkými příjmy. Řekl, cituji: "Johne, dám ti potraty v D.C., ale nedělám to rád..." A jediný případ, kdy je přijatelné vyměnit potraty v D.C., je ten, když jsou Potraty vzácný komiks od DC z 50.

let a vy ho měníte za marvelovský Úžasný mamograf. Pouze tehdy! Nic jiného není přijatelné. Obyvatelé D.C. si jistě zaslouží, aby o sobě mohli rozhodovat. Jednou se už opravdu přiblížili k tomu, aby měli zástupce v Kongresu. V roce 2009 byl v Senátu přednesen zákon o hlasovacím právu D.C. Senát se zachoval jako úplný blbec. Schválil ho, ale s maličkou úpravou.

Dnes schválili důležitý zákon. Zákon o hlasovacím právu D.C. prošel Senátem. Ale byl k němu připojen vysoce kontroverzní dodatek. Tento dodatek by zrušil všechny zákony o vlastnictví zbraní v D.C. Nedělá si legraci. Tento dodatek by zrušil zákaz poloautomatických zbraní, zrušil by tresty za držení nelegálních zbraní a dokonce znemožnil to, aby v budoucnu další zákony o držení zbraní schválili.

Je to takový ten dodatek, o kterém ředitel NRA Wayne LaPierre sní, zatímco spí ve vaně plné nábojů. Aspoň předpokládám. Následkem tohoto dodatku bylo, že se od zákona upustilo. Od té doby se D.C. k volebnímu právu nepřiblížil. Problémem je, že i kdyby toto právo dostal, Kongres bude mít stále možnost zamezovat schvalování zákonů v D.C. Proto mnoho obyvatel chce mít z Washingtonu vlastní stát.

To je ale běh na dlouhou trať. Loni, poprvé po 21 letech, pořádal Kongres slyšení o možném státu D.C. Výsledek moc povzbudivý nebyl. Smutné bylo, že pouze dva senátoři z výboru dnes dorazili, aby byli slyšení přítomni. - To je ubohé. - To tedy bylo. Přišli tam pouze dva. To nebyla pouze ubohá účast na slyšení o osudu hlavního města, byla by to i ubohá účast na první narozeniny dítěte.

Mikey, jen máma a táta? To jako vážně? Ty sis za celý rok nedokázal najít jediného kamaráda? Běž ven a snaž se trochu! Svět na tebe čeká! Ať už řešením bude volební právo nebo vznik státu, něco se s tím udělat musí. Problémem je, že setrvačnost je velmi mocná.

Odpůrci možná řeknou: "Nemůžeme z D.C. udělat stát. Museli bychom změnit Ústavu." To však není problém. Účelem dodatků je napravit ustanovení, která už nedávají smysl. Už se to stalo 27krát a tento počet neustále roste. Jiní řeknou: "Moment, museli bychom změnit vlajku." To taky není problém. Ano, vypadala by trochu jinak, ale po celý tento segment používáme vlajku s 51 hvězdami, a nikdo z vás si toho nevšiml.

Nebyla by to žádná šílená změna. Ano, nejspíše by to pokazilo písně, které jsme se v dětství naučili. Ale ty také můžeme změnit. Dokud se situace kolem D.C. neurovná, rozhodli jsme se k té písni přidat dodatek. Holky a kluci, chtěli byste ji slyšet?

Chcete ji slyšet? No tak jdeme! Ahoj, děcka. Jak se máte? Dobře. Chcete si zazpívat o 50 státech a nespravedlnosti vůči hlavnímu městu? Ano! Tak se do toho dáme, ne? Alabama a Aljaška, Arizona, Arkansas, Kalifornie, Kolorado, Connecticut a další.

Je tu 50 států a my tu každý z nich zmíníme, avšak jedno místo pěkně odrbali, tím místem je Washington D.C. Správně. Ale rozeberme ten problém víc do hloubky. My si můžeme vybírat cestu, která je podle nás nejlepší, ale každé rozhodnutí D.C. se dá snadno zamítnout. Zarazí to nějaký pitomec, který žije v Tennessee, to on zabrání programu výměny jehel, který brání HIV. Je to hrozné, ale je to pravda.

Jak se to podle vás dá vyřešit? Ať mají zákony o zbraních. Ať mají svou trávu. Ať si sami rozhodují o tom, co je pro ně nejlepší. A pokud si myslíte, že států by mělo být pouze 50, tak vyhodíme Floridu, protože ji nikdo nemá rád. Vyhodíme Floridu, protože ji nikdo nemá rád. Nikdo ji nemá rád. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Výborný jako vždy :)). Nejsem zrovna nelepší v angličtině, proto bych chtěl poprosit nějakého šikovného překladatele/překladatelku tady na videačesky o přeložení tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=MDL85fzdc1g. Děkuji

30

Odpovědět

Těším se na Sex Ed. Ty reakce budou k nezaplacení :D

30

Odpovědět

Star Trek TNG 2x12 :) https://dl.dropboxusercontent.com/u/555986/ST%20NASA.jpg
52
hvězd, tak se asi D.C. nakonec stane státem a k tomu ještě jedno teritorium :)

60

Odpovědět

Tak ono je to typické nepochopení Americké Ústavy, volební práva jim původně ústava nedala, protože když u vás sídlí kongres máte na něj velký vliv, to tedy má suplovat volby, další věcí je to, že v době přesunutí kongresu do Washingtonu to bylo malé městečko a tak to bylo relativně bezproblémové, já jsem zastáncem střední cesty, tedy aby mohli volit do sněmovny reprezentantů, ale senát by jim měl být odepřen.

00

Odpovědět

Původně znamená v dobách, kdy dostat se z jednoho konce států na druhý trvalo měsíc, takže počítat s častými masovějšími demonstracemi obyvatel jiných oblastí nemělo smysl, takže takové opatření snad jistý smysl mělo. Ale to už dnes dávno neplatí. Takže to není nepochopení, ale prostá kritika něčeho, co nedává smysl. Jestli to dávalo smysl v roce 1800 nikoho moc nezajímá.

Jinak se zastoupením to je podobné, jako s těmi teritorii. Ve Sněmovně reprezentantů je zastoupen lid, do toho patří, a je tedy naprostý nesmysl, aby nebyli zastoupeni. V senátu jsou reprezentovány státy, to nejsou, a tak tam zastoupeni nebudou. Ale pokud se jím stát chtějí, nemělo by se jim v tom bránit, nebo klást nesmyslné podmínky.

60

Odpovědět

Ani ty jsi nepochopil, co se Oliver snažil říct.

Washington D.C. je "majetkem" kongresu (vláda potřebovala své území, na kterém by mohla spravovat vládu a cítit se tam bezpečně) a založila si "své" město. Nikdo nepředpokládal, že do tohoto místa budou stěhovat stovky a tisíce byrokratů, aby zde bydleli.

21

Odpovědět

Myslel jsem, že zmíní něco důležitého (což byly leda ty volby) ale jestli zmíní jako důležité legalizace trávy pro fetky, jehly zdarma pro fetky a potraty zdarma pro chudé fetky, tak je to idiot. A ten konec zneužívaní dětí pro svoje politické názory je ubohost největšího kalibru.

954

Odpovědět

A když jsme u těch dětech tak přes 1/5 obyvatel DC nemá 21.

223

Odpovědět

+nevimjmeno2Tak je pravda, že využívat děti už lehce hraničí s ubohostí, ale jsou mnohem horší případy a to i v česku.

15

Odpovědět

V 11:03 Oliver stále mluví o šatech, tzn. má si vzít 200 dolarů a ty šaty zahodit, né vyvzracet peníze nazpátek.

50

Odpovědět

S tema jehlama souhlasim s tim politikem (bijte me). Resp. neni uplne daleko od pravdy. Kdyz chce nekdo brat drogy, musi mu byt jasne, ze z toho plynou nejake nasledky (v tomto pripade zminene HIV). Je fakt, ze kdyz vi, ze si muze zitra znova slehnout cistounkou jehlou, tak co mu v tom brani? Tim nerikam patri jim to, nebo at pomrou atd aby tady nekdo neslovickaril i kdyz z 99% si to vybrali oni samy, ale stejne tak by se teda meli zdarma rozdavat v lekarnach kondomy, aby nedochazelo k neplanovanym tehotenstvim. A to se nedeje ani nebude.

850

Odpovědět

Ale to je samozrejme pouze subjektivni nazor a urcite se nebude shodovat se spoustou ostatnich. Me se tvrde drogy hnusi uz z jejich podstaty. Ale snazim se to brat tak nejak vseobecne. Alkoholici pocitaji s tim, ze mohou dostat cirhozu jater. Kuraci zase, ze mohou dostat rakovinu plyc atd atd ...

417

Odpovědět

+HabanszMotáš k sobě crack a cukr krystal. Když dá alkoholik někomu cucnout, nepřenese na něj cirhózu jater. Když dáš někomu práska, nechytne od tebe rakovinu. Když si feťák půjčí špinavou jehlu, protože jinou po ruce nemá, chytne vše, co měl ten, který jí použil jako první. Pak půjde na disco, ošuká katolickou pannu, která si dala panáka zelený na oslavu patnáctin, ožrala se u toho jak prase a nevěděla, komu vlastně roztáhla, s tou se pak na střední seznámíš, po dvou letech jí slavnostně ojedeš bez gumy a rázem jsi v p****i. Vem si z toho ponaučení, buď do smrti panic a nic neriskuj, případně obcházej feťáky v okolí a nabízej jim čistý jehly. Jejich absťák je natolik silný, že by si tu dávku klidně píchli i ztopořeným koňským pérem. Myšlenka, že plně závislý feťák přestane fetovat ze strachu ze špinavý jehly, tomu snad nevěříš.

1292

Odpovědět

samozrejme ze neverim tomu, ze prestane fetovat kvuli spinave jehle :) Pamatuju si jak u jednoho videa zde dostali kuraci hroznou sprchu za to, jak tim skodi ostatnim a jak to stoji zdravotnictvi penize, ze to je jejich volba ze kouri ale doplaci na to i okoli a pak z toho maji nemoci atd atd atd. Tohle neni v nicem jine. Proste beru svinstvo, tak na to doplatim.

23

Odpovědět

+HabanszAle je.
To, že si narkoman vysmaží mozek, je ekvivalentní tomu, že si kuřák zhuntuje plíce. Je to škodlivé jim i společnosti, společnost se snaží všelijak snížit atraktivitu toho jednání (horší dostupnost, osvěta atd.) ale je v tom nějaký akt svobodné vůle, který je nutno respektovat, a tím se účinnost takového snažení snižuje. Tohle je analogické.
Ale HIV/AIDS je nakažlivá nemoc. Bránit jejímu šíření v jakékoli skupině populace je nutné, kvůli všem. Protože ona v té skupině dlouho nezůstane. A není tu analogie s kouřením. tedy vlastně je, kouřením té samé cigarety s jiným člověkem se může chytit nějaká forma žloutenky. Pokud by bylo běžné, aby kuřáci kouřili tu samou cigaretu, někdo by se snažil, aby měl každý svou. Aby se omezilo šíření. Protože většina kuřáků má svou vlastní cigaretu, neděje se to. Ale většina narkomanů nemá čisté jehly. Proto se rozdávají. Chápete teď ten rozdíl?

160

Odpovědět

V 6:15 tam teda slyším "the mayor of D.C. gets to run the city", což je starosta a ne obyvatelé, ne? :D

00

Odpovědět

To je fascinující. Takže on někomu vyčítá, že jedná s obyvateli jako s dětmi, ale pak nemůže překousnout, že by obyvatelé měli právo na držení poloautomatů k sebeobraně. Co mu to smrdí z té tlamy? Řekl bych, že asi ten bobek pokrytectví, co si tam právě sám vytlačil.

630

Odpovědět

Správně, dokonale si nasral do vlastní huby bobek pokrytectví. Každý průměrně inteligentní člověk přeci vidí tu spojitost mezi plnými občanskými právy a komerčním výrobkem. Jedno vedle druhého nemůže existovat. Já si třeba nedovedu představit, že jdu ke krajským volbám bez pistole. Chceš volit? OK, ale uděláš radost zbrojařské lobby. Nechceš udělat radost zbrojařské lobby? Tak prostě nebudeš mít občanská práva. Prostý jak facka, vše v demokratických normách. Jenže ten nedemokratický komouš to prostě nevidí, radši si kaká bobky pokrytectví do pusinky a pak s těmi bobečky mluví na lidi na HBO.

119

Odpovědět

+ZeckZbrojařská lobby? Konkrétně v americe vyrábí zbraně hromada malých firem a sehnat si licenci na výrobu zbraní je dost jednoduché

52

Odpovědět

+ZeckEhm... Pokud se tvá volební práva podmiňují lepší dostupností konkrétního výrobku na trhu, ano, je to ukázkový případ vlivu průmyslového lobby, značně cynického lobby. Nic na tom nemění skutečnost, že součástí takového průmyslu jsou i menší výrobci.

100

Odpovědět

Není to ten politik co byl v Boratovi? :D

40

Odpovědět

Zajímalo by mě, jestli věci, které řeší v pořadu se nějak změnili nebo jen poukazuje na zřejmé bez toho aniž by se to jakkoli změnilo.

72

Odpovědět

Je to trochu podivuhodné, ale ano, některé věci dokázal změnit nebo alespoň zviditelnit natolik, že se o ně začali lidé zajímat. Víc se dočteš v tomhle článku: http://time.com/3674807/john-oliver-net-neutrality-civil-forfeiture-miss-america/

111

Odpovědět

+Meg.A.ByteOliver je borec ! :)

71

Odpovědět

70% obyvatel tak velkýho města hlasuje za legalizaci trávy? No v takovým feťákově bych chtěl tak žít :D ale ono co čekat, když naprostá většina obyvatel je tam jaksi tmavšího vzhledu, což je problém snad všech měst na týhle straně USA ... Nikoho nepřekvapí, že je to to město s jednou s největší zločiností v USA , těm bych tak dal nějaký práva a ještě stát se samostatným státem? Totální nesmysl.

1276

Odpovědět

To si asi pletes s New Orleans ty fetaku.

215

Odpovědět

Překvapivě se oba dva pletete-Washington D.C. 40% bílí američané, 50% Černoši, ale je pouze 4% amerických měst, kde jsou v bezpečnosti horší než Washington D.C.;

New Orleans bílí američané 34%, 60% Černoši, ale 9% amerických měst je v bezpečnosti horší nez New Orleans

41

Odpovědět

a lobotomie proběhla v pořádku?

71

Odpovědět

Ano, totální nesmysl, tleskám a zcela souhlasím! Jednou jsem viděl neskutečné n***y na vlakáči jak si píchají trávu do žíly a ještě k tomu jí i šňupali, no museli to být nějací imigranti, to Češi nedělaj. Ti n***i z tamní oblasti (ne státu, na ten nemají právo, žijí v demokracii, ne v nějakém fašismu) určitě zfalšovali průzkumy veřejného mínění, aby mohli prodávat legálně tvrdý drogy pro děti. Nemluvě o tom, že i tady se rozlejzá feťáctví, dokonce důchodců (to jsou takoví bledí n***i), kteří si tu drogu mažou na pokožku a klouby, je to doslova záplava fetu a všichni to tolerují a rochní se v tom. Co bude příště? Heroin místo posypu na opruzeniny p****e kojenců? Právní zastoupení u soudu? Kokain místo cukru do nedrogy kafe? Možnost vycestovat mimo území nestátu? Extáze k energetických drincích? Dáš jim občanská práva a budou chtít pervitin do školních jídelen. Žijí v nejdokonalejší demokracii a zemi světa, která nemá sebemenší chybu, mají nad sebou patriotické zákony a podobné výdobytky demokracie a jsou nezastupovaní nejlepšími a nejčestnějšími mozky Ameriky. Ne, stejně ještě mají kecy a chtějí víc.

151

Odpovědět

Ty vole vždyť žiješ v nejvyhulenějším státě v Evropě.

40

Odpovědět

A jako bonus...jak se stát starostou "City of London" ....
https://www.youtube.com/watch?v=z1ROpIKZe-c

110

Odpovědět

Zdarec, z nejakeho neznameho duvodu mi nejdou prehrat videa od Last Week Tonight.. Nevite cim by to mohlo byt?

00

Odpovědět

Z jakého státu se je snažíš přehrát?

411

Odpovědět

+MithrilWashington D.C., ale nemá na to práva

2440

Odpovědět

+MithrilZdar, ziju v UK ale vsechna videa na videacesky. mi jdou jen od tohoto borce ne..

52

Odpovědět

+MithrilK čemu je někomu kdo žije v tý p****i stránka jako videacesky? :D Nepochopím

526

Odpovědět

+MithrilKanál Last Week Tonight je v UK blokovaný, zřejmě kvůli autorským právům.

230

Odpovědět

+MithrilDiky za odpoved.

20

Odpovědět

+MithrilJá jsem hned vedle v Irsku a videa s Oliverem mi přehrát jdou... tak ti nevim, problém bude asi někde jinde.

43

Odpovědět

Ahoj, v čase 5:00 je maličká chyba v překladu, myslím že řiká 1793, v překladu je však 1783. Jinak Oliver super jako vždy, bezkonkurenční show.

60

Další