Thumbnail play icon

Donald TrumpLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 437
Počet zobrazení:26 525

Donald Trump ještě nedávno vypadal jako podivínský miliardář, který jen tak pro zábavu mluví o tom, že chce kandidovat na prezidenta. Ale nyní je mnohými považován za republikánského favorita. Jaký tento člověk ve skutečnosti je? Mnozí ho považují za skvělého podnikatele, vlastence a neoblomného člověka. Ale jaká je pravda? GotRump.com - Název stránky lze přeložit jako ObříZadnice.com.

Komentáře (261)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pokud se stane prezidentem, tak to bude jenom další potvrzení faktu, že USA jsou zemí neomezených možností.

120

Odpovědět

Nemají jinou volbu, ostatní jsou jen pokračování stávajícího stavu.

712

Odpovědět

Musím dát za pravdu v tom, že Trump je arogantní a zlehčující blbec.
To co o něm ale říká Oliver je zaujatý a poměrně hloupý. Proč?
1) Trump si možná půjčil na svou kampaň, ale je nutno podívat se na další věci, co s tím souvisí. Když pominu to, že mu někdo ten úvěr skutečně poskytl, tedy je důvěryhodným podnikatelem, se kterým banka nemá problém, je tu další fakt, který souvisí s podnikáním firmy, a sice, že cizí kapitál je pro společnost levnější, než její vlastní. Kdo má aspoň základy Podnikové ekonomiky, chápe.
2) Co se týče sponzoringu od lidí, nikdy na veřejnosti neřekl, že mu lidi mají posílat peníze. Fakt že mu poslali přes 7 milionů dolarů spíš ukazuje, jak s ním někteří lidi sympatizují natolik, že ho v tom chtějí podpořit. Že tam má tlačítka Donate, neznamená nic. Kdybyste byli na jeho místě a museli za to platit, proč byste nevyužili lidí, co se s Vámi na své budoucnosti chtějí podílet pro vybudování státu, který splňuje společné představy. Další důležitý fakt, nikde není uvedeno, kolik procent ze zmíněné částky mu opravdu darovaly domácnosti a kolik další subjekty. Proto částka 8 dolarů od nějaké ženy nemusí být úplně zcestná. Mimo to, Oliverova reakce s Obálkou je obyčejný směřovaný antipopulismus.
3) Oliver má pravdu v tom, že Trump se o některé věci prostě nezajímá. Proč? Protože jsou jednoduše nepodstatné. Uznávám, že si ty pozvání měl alespoň zjistit, ale chvilkama mi přijde, že se do něj Oliver strefuje jako malý ukřivděný dítě. Přirovnat kohokoli k čemukoli, aby to dotyčnýho zesměšnilo, je dost jednoduchý a laciný.
4) Neříkám, že se ve všem úplně plete. Taky neříkám, že je Trump svědomitej Američan, co myslí na každičkýho spoluobčana. Když se ale podíváte na druhej břeh dalšího favorita na amerického prezizenta, nachází se tam Clintonová. Zkuste si schválně vygooglit "Clinton Benghazi". Případ, kdy opakovaně ignorovala varování tamnějšího velvyslance, amerického občana, o potenciální hrozbě v Libyi. Výsledek? Útok na ambasádu, která na to kvůli něčí ignoranci nebyla připravená a následná smrt (vražda) velvyslance. Největší vtip - prý o tom vůbec nevěděla, ty maily v koši ovšem zapomněla vymazat. Výsledek soudního řízení v její prospěch je doteď záhadou a nikdy se nenašlo smysluplné vysvětlení, než že jí před odsouzením pomohl někdo uvnitř.
Radši arogantní idiot, který se alespoň stará o směr svého podnikání a americkou ekonomiku a nebojí se říct věci nahlas, než nedbalá ignorantka, jejíž obrana proti Trumpovým slovům je strefování na jeho vzhled, slovní zásobu a artikulaci.
Souhlaste nebo ne, tohle je pouze můj názor.

1124

Odpovědět

1+2 Máte samozřejmě pravdu v tom, co píšete. Trump by dělal chybu, kdyby si platil kampaň čistě ze svého. Ale zapomněl jste na jednu věc: Taky ho nikdo nenutí, aby to tvrdil. To, co píšete vy, mohl říct on sám. A nikdo by proti tomu nemohl nic říct. Ale on se sám rozhodl říkat, že si kampaň platí sám. Líbivá, populistická lež. A za tu je právě právem kritizován.
3 Jestli tím "nepodstatným" myslíte pozvání do LWT, tak máte pravdu, to je nepodstatné. Ale když je to nepodstatné, tak proč o tom Trump mluví? A myslím, že Trump se nezajímá o mnoho věcí, které by potenciální prezident USA znát měl. Nebo možná zajímá, ale své znalosti ignoruje v zájmu populismu. Tím hůř.
4 První po přečtení tohoto bodu mě napadlo, že to je průhledný argumentační klam vy-zase-bijete-černochy. Mohl bych ho tímhle odbýt, ale pár věcí přidám. Jednak to, že nechápu, proč by měl někdo psát maily ministru zahraničí, pokud má informace tohoto druhu. V takové situaci by měl systém problém vyřešit sám bez osobní iniciativy politických špiček. Jednak to, že pokud posílají všechny podobné varování jedné osobě, tak musí být zahlcena, a musí dřív nebo později udělat chybu. A chyba může mít s trochou smůly fatální následky.

Jak se Trump stará o americkou ekonomiku? Čím je podnikání kvalifikací pro politický post? Že říká věci nahlas? Nejde o to jak nahlas mluví, jde o to, že říká nesmysly, které chtějí lidi slyšet, a to není pozitivum. O tom, že by byl Trump pečlivý a všímavý, mám silné pochyby. Že neudělal na postu ministra zahraničí tolik chyb (vy jste jmenoval jednu)? Srovnejte dobu, jakou tu funkci zastávali. A co se týká kritiky vzhledu a artikulace, psát to pod video, ve kterém je ukázka, jak Trump shazuje Rubia za to, že se potí, to je výstřel do vlastní nohy. Mimochodem, klidně věřím, že ho za to Clintonová kritizuje, ale moc se mi nezdá, že by to byla jediná věc.

Já chápu, je to váš názor, je to názor, na který máte nezadatelné právo. Ale tento názor je podle mého názoru dost zaujatý, a to navzdory tomu, že nazýváte Trumpa idiotem a blbcem.

153

Odpovědět

ToThePoint prosím pusť si video a nastuduj si základy podnikové ekonomiky. Trump si půjčil peníze sám od sebe a to 17 miliónů dolarů, on sám přímo na svou kampaň dal 250 000 dolarů. Pokud všude prohlašuje, že si svou kampaň platí jen on sám, tak ať se tím řídí. 7 miliónů dolarů, tedy 40% s té jeho půjčky mu už totiž zaplatili ty lidi co ho chtějí podpořit. A to, že sám sobě poskytl úvěr z něj přeci nedělá důvěryhodného podnikatele.

91

Odpovědět

Zdá se mi to, nebo v jednu chvíli říkal že Trump nikdy nikoho nežaloval a po pár minutách mluvil o žalobě za 5 miliard na toho redaktora, co napsal že jeho majetek je někdy mezi 150 - 250k dolary?

35

Odpovědět

Řekla bych, že to bylo myšleno, tak že nikoho z těch zmíněných nezažaloval.

80

Odpovědět

"Pan otazník" Pokud Trumpa veřejně urazíš, tak aby ukázal že má ramena ti bude vyhrožovat žalobou, nic víc. Ten redaktor, se ale nějak nesnažil Trumpa urazit, jen při psaní vycházel z veřejně dostupných informací.

60

Odpovědět

Vidím, že brzo bude zaplněno 1000 stran Videacesky, je to pro vas uspech? Cekali jste, ze se takoveho cisla dockate?

211

Odpovědět

A ta pravda je určitě přesně taková, jaká je podle komunisty Olivera :-D

843

Odpovědět

Oliverovi od dilu o migrantech neverim uz ani dobry den. Ten dil byl snuska manipulativnich kecu, a stejne tak se vsadim je tenhle.

2179

Odpovědět

Tak nějaký ten manipulativní kec uveď.

398

Odpovědět

Oliver, kterej má tým lidí, kteří jsou schopni ověřit vše co říká, aby nebyl napadnutelný? Jestli to nebude náhodou tím, že ti to co říká, byť je to pravda, nejde pod nos :D

438

Odpovědět

S těma migrantama to pojebal, to mi taky hnulo žlučí. Tohle je první díl od migrantů, co jsem znova zapl a musím říct, mě přesvědčil na 100%, že Drumpf je snůška hoven.

57

Odpovědět

Divím se, že ho Drumpf ještě nežaloval :D

423

Odpovědět

Hází se na něj všemožná špína, protože odmítá současnou politiku multikulturalismu, protože je anti-establishment, protože se nebojí říci pravdu tak jak je a není slaboch. Proč neřekl, že chce vystit ILEGÁLNÍ imigranty? Je to Trump kdo řekl, že pokud se podíváte na současné muslimské "uprchlíky", tak jsou to samí mladí muži a že vypadají jako invazní armáda! Jak by řekl Strapo: "každý klame a ten čo to popiera, ten klame najviac!". TRUMP 2016!

2799

Odpovědět

Potom podľa tohto určite veľkého mysliteľa a odborníka na ľudí pána Strapa je Trump ten najväčší klamár vôbec, lebo (možno okrem Nixona) v Amerike nebolo kandidáta na prezidenta človeka, ktorý by viac zdôrazňoval, že neklame ako tu spomínaný pán Drumpf. Tvoj koment nemá váhu.

45

Odpovědět

Trollnald Dump

192

Odpovědět

Je vidět, že pan Trump má největší dispozice stát se prezidentem USA, když strašně štve ty liberály ze CNN a nebo tady toho ubrečeného marxistického brita. Koho by rád Džoník volil ze své demokratické strany? Tu kundu paní Klitorisovou co dostala miliony od goldman sachs a nebo toho žido-komouše Sanderse? USA si vždy hrála na antikomoušskou zemi a teď jdou přímo tím směrem, gender politikou to začalo...

3094

Odpovědět

Doufám že příští epická rapová bitva je Oliver vs Drumpf

665

Odpovědět

No doted jsem si myslel, že ono na tom Trumpovi něco bude, ale po zhlédnutí videa jsem překvapen co za idiota to je, bohužel dnešní doba nahrává lidem co mají peníze a né co něco umějí

5716

Odpovědět

Nutne potrebuji nekoho, kdo takto rozebere Zemana.

7213

Odpovědět

doporučuji tohle. Nic lepšího u nás není. :)
https://www.stream.cz/porady/kanal-marysko

1012

Odpovědět

Chrome rozšíření Zempfinátor?

51

Odpovědět

V nejnovějším díle se Oliver k volbám a Drumpfovi ještě vrací v kratším segmentu a je to fakt p*del.

Jeden z republikánům, nazývající Drumpfa potratem na republikánské straně, idiot Drumpf mluvící o svém penisu během debaty nebo úryvek z Ivaniny knihy... Doporučuji shlédnout (Donald Trump Again).

66

Odpovědět

John Oliver je uprimne obcas vtipnej, ale je to hroznej komous a to ja fakt nemuzu skousnout...

2267

Odpovědět

prominte, ale kazdy levicak neni automaticky komunista, tak jako kazdy pravicak neni fasista

ackoliv je nam obema jasne, ze Oliver neni clen zadne komunisticke strany, tak tato nadsazka akorat vede k polarizaci a neschopnosti/nechuti videt nazorove stupne sedi...poukazuje na jednoduchost...tato davova psychoza, ktera je pritomna ve spolecnosti nemuze nikdy vest k nicemu dobremu...po konci dvacatych let (ekomomicka krize 2008, paralela 1929) prisla politicka krize, kdy v demokratickych volbach postupne vitezili extremiste (v mirnejsi forme 2015 Polsko, 2016 Slovensko; je jen otazkou casu, pokud se tlak bude stupnovat, kam toto povede, napr. 1932 Nemecko)...paralela mezi 20. a 30. roky je zrejma, tendence v uzavovani take...historicky oblouk je kopirovan, doufam, ze nebude dotazen, ale lide bohuzel funguje uplne stejne...nechaji se vyprovokovat, nemaji nadhled...vzdycky to vede k extremismus, vzdycky a ten pokud trva dlouho, tak ovladne vlady, prezidenske posty (tj. doba byla 4 roky+, kdyz uz se extremiste dostanou do uradu)

lide kritizuji EU a NATO, to jako chteji zpatky samostatne staty? to si mysli, ze neco tyto staty s par set/tisici vojaky a nekolika letadly neco zmuzou v konfliktu delsim nez 1 týden? je to fakt smesne...lide se chovaji jako teenager, ktery chce vypadnout z baraku, a kdyz se mu to podari, tak zjisti, ze je to sice fajn, ale jakmile nastanou nejake vyraznejsi turbulence, tak nic nenadela s tim, nez ze se mu ten vzdusny zamek rozpadne a nezbyde mu nic, nez si drbat sklopenou hlavou, ale domu se muze vratit az po dalsich volbach!

proste nechapu tu zkratkovitost, nenavist vuci odlisnemu nazoru a extramelizaci vseho...lide cele roky napriklad nadavaji na humanitni vzdelani, a kdyz prijde na lamani chleba, tak je z diskuzi jasne, ze nebyli plosne vubec poznamenani a nevidi ty paralely, nebezpecnost, navzdory propagande a tyto partie patri jiz na zakladni skolu!

Na Slovensku vyhraje volby Fico a staci na to, aby postavil kampan na nenavisti vuci uprchlikum a Unii, navzdory tomu, ze na Slovensku je jen hrstka uprchliku, lide jsou zmameni a to vse oslabuje Unii a nahrava udalostem, ktere primo ohrozuji demokracii

5115

Odpovědět

+MMZPromiňte, píšete, že nechápete tu zkratkovitost a nenávist vůči odlišnému názoru, ale děláte přesně totéž. Pokládáte pravděpodobně za správný pouze svůj názor, jiné názory jsou špatné a v důsledku přímo ohrožují demokracii.
Vy si asi myslíte, že vidíte nějaké paralely, nebezpečnost, atd., narozdíl od nehumanitně vzdělaných lidí.
A právě tato poučování od Vám podobných lidí ženou "obyčejné lidi" do náruče "extrémistů", protože již mají podobného poučování rádoby intelektuálů plné zuby.
Já naopak vidím problém v tom, že spousta humanitně vzdělaných lidí není schopna kritického myšlení a především nezaujatého zvažování názorů obou stran.
U nehumanitního vzdělání jsou důležitou částí studia důkazy, že daný výrok je pravdivý. Důkazy, ne jen dojem a subjektivní přesvědčení.

1613

Odpovědět

+MMZAno v Evropě začali vyhrávat nacionalistické strany. Ale stále to jsou strany, které nejsou většinou proti-židovské, takže je jen těžko můžeš nazvat neonacistickými. Pokud je tak nazveš, pak si to vycucáváš z prstu.

Většinou se tedy jedná o nacionalisty, patrioty. V poslední době vyhráli volby v Polsku, v Dánsku byli druhý (a současně s tím jsou nejsilnější Dánskou stranou), na Slovensku se dostali 3 proti-systémový stany do parlamentu, v Maďarsku je Orbán a hned za ním Jobbik, V Norsku je to druhá nejsilnější vládní strana a celkově třetí. Ale to je jen začátek! Proč? Protože lidé už mají dost Bruselského diktátu! Mají dost toho, že za ně rozhodují nějací úředníci támhle v Bruselu! Ano, já chci svobodné národní státy! Chci, aby tyto státy mezi sebou obchodovali! Chci, aby všechny zákony, které budou platit v naší zemi se rozhodovali v Praze a ne jak je tomu dnes, že 70% zákonů se tvoří v Bruselu! A lidé v Evropě si to začínají přát také! Už mají dost zemí plných ilegálních imigrantů, už mají dost vzrůstající kriminality!

Ronald Reagan (snad víš o koho jde) řekl: "Federální vláda nevytvořila státy, ale státy vytvořily federativní vládu. Washington ignoroval zásady vtělené do ústavy USA a pokoušel se proměnit státy na pouhé správní kraje řízené federální vládou. Cesta k tomu vedla přes federální pomoc. Byro­kraté z Washingtonu se pokoušeli Američanům diktovat, ať již šlo o školství nebo zemědělství, co dělat mohou a nemohou, a toto by­rokratické řízení pak prezentovali jako cenu, kterou musí Američa­né platit za federální pomoc přidělovanou z Washingtonu. Hodně jsme se vzdálili představám otců zakladatelů o Americe. Ti svěřili ústřední vládě zodpovědnost za zajišťování národní bezpečnosti a za ochranu našich demokratických svobod a omezovali zasahování vlády do našeho života – tedy ústřední vláda měla chránit naše životy, svobodu a možnost každého, aby sledoval své vlastní štěstí. Nikdy neměli na mysli obrovské úřady ve Washingtonu, které říkají našim farmářům, co mají zasít, našim učitelům, co mají učit, na­­šim stavařům, co mají postavit. Podle ústavy, kterou napsali, mají být státy suverénními pány, nikoli administrativními okresy spravovanými federální vládou."

I Ronald Reagan byl neonacista a fašoun? Can't stop the Trump!

712

Odpovědět

+MMZpíšeš blbosti.ale pekným slohom.

14

Odpovědět


Odpovědět

+MMZreaguji se zpožděním, zapomněl jsem na tento příspěvek, nicméně
"Ale stále to jsou strany, které nejsou většinou proti-židovské, takže je jen těžko můžeš nazvat neonacistickými."
také je tak nenazývám, týká se to fašizace obecně, která má mnoho podob a ta paralela je zřejmá
asi rozvinutěji
zde (k fašizaci)
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark-civilizace/23.5.2015/
nebo např. zde (zbytek)
http://video.aktualne.cz/dvtv/zeman-skodi-zemi-a-cesi-na-to-zatim-neprisli-spolecnost-nasl/r~d56a6340e19411e5a6b7002590604f2e/

nemám diplom z humanitního oboru
rozčiluje mě, že lidé, kteří se ozývají v diskuzích, uvažují jen v intencích poslední málo měsíců, let...a v jiných diskuzích se vysmívají humanitním oborům...neberou v potaz staronové uspořádání světa...přitom, když se vyskytne problém, tak lidé psychologicky přirozeně tíhnou k stále k tomu samému, a proto je snadné vidět jádro opakující se ho

na čem prioritně záleží je svoboda, demokracie a nezničená země (ekologie), např. technická úroveň, infrastruktura atp. je uspokojivá, i když je, co zlepšovat...ale přijít kvůli tomu o svobodu apod. je pro mě absolutně nepřijatelné, podlézat pak Číně nebo Rusku za ekonomickými cíli za to nestojí!!!, zdánlivě nezávislé jevy tradují i efekty ostatní a vliv těchto gigantů by byl naprosto určující pro nezávislou zemi (bez vojenské aliance a hospodářské vázanosti s tzv. západem)...

jasná paralela je Mnichov 38 a anexe Krymu ... západ se bojí obra a trpaslíci trpí ...

nakonec bych chtěl připojit slova Jana Wericha, myslím, že to bylo v tomto díle tohoto cyklu (možná v dílu následujícím)
https://www.youtube.com/watch?v=u2rD_t-Ivc4

40
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK