Donald TrumpLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 442
Počet zobrazení:31 781

Donald Trump ještě nedávno vypadal jako podivínský miliardář, který jen tak pro zábavu mluví o tom, že chce kandidovat na prezidenta. Ale nyní je mnohými považován za republikánského favorita. Jaký tento člověk ve skutečnosti je? Mnozí ho považují za skvělého podnikatele, vlastence a neoblomného člověka. Ale jaká je pravda? GotRump.com - Název stránky lze přeložit jako ObříZadnice.com.

Přepis titulků

Dnešním hlavním tématem, a nemůžu věřit tomu, že to říkám, je Donald Trump. A říkám to s vědomím, že pokaždé, když je nahlas vysloveno jeho jméno, prožije mocný orgasmus. V tomto pořadu Trumpa spíš ignorujeme. Nyní však vyhrál ve třech státech, Chris Christie ho vychvaluje a podle všeho vede takzvané Superúterý. A to už něco znamená. Od roku 1988 každý kandidát, který vyhrál Superúterý, se stal hlavním kandidátem své strany.

Donal Trump je americkým mateřským znaménkem. Před rokem se mohl zdát neškodný, ale nyní se děsivě rozšířil a není moudré ho dál ignorovat. Chápu, proč ho někteří lidé mají rádi. Je nepředvídatelný a zábavný. Podívejte, jak se v pátek navezl do Marka Rubia. Viděli jste někoho se takhle potit.

To je Rubio! To je on. To je prostě vtipné. Stejně vtipný byl před pár lety, kdy zveřejnil tweet: "Rád bych všem popřál vše nejlepší, dokonce i pitomcům a ztroskotancům, k tomuto speciálnímu datu 11. září." Přál pitomcům a ztroskotancům krásné 11. září. Jedná má část ho má ráda. Tu část nesnáším, ale je mou součástí.

A pokud se vám současná vláda nezamlouvá, může vypadat jako protestní kandidát s určitými kvalitami. Máme ho rádi. Popisuje věci tak, jaké jsou. Říká, co si myslí. Věřím tomu, že mluví pravdu. Svou kampaň si financuje sám. Nikdo ho nevlastní. Je agresivní, silný a drzý. Myslím, že je úžasným obchodníkem.

Pokud by zemi vedl tak, jako své podniky, budeme na tom dobře. Donald Trump se může zdát dobrým kandidátem, dokud se nepodíváte blíž. Podobně jako bufet ve strip klubu. Nebo jako NFL. Nebo jako šimpanzí mazlíček. Ano, zdá se zábavný, ale jednou vám urve končetiny. Podívejme se na každou z těch kvalit, které lidé zmínili. Zaprvé. Popisuje věci tak, jaké jsou. Opravdu?

Stránka Politifact zkontrolovala 77 jeho tvrzení a 76 % z nich vyhodnotilo jako do určité míry lživé. Tohle mám z první ruky. Mého předchozího šéfa napadl tweetem: "Pokud je Jon Stewart tak nad věcí a v pohodě, tak proč si změnil jméno z Jonathana Leibowitze. Měl by být hrdý na své předky." O dva roky později napsal: "Nikdy jsem nenapadl pitomého Jona Stewarta kvůli jeho příjmení.

To bych nikdy neudělal." Minulý rok lživě tvrdil, že odmítl pozvání do tohoto "hrozně nudného" pořadu. Koho se tou lží snaží ohromit? Našimi hosty jsou lenochodi a štěňata. Jsme jako dětská zoo s kancelářským stolem. Když jsme poukázali na to, že nikdy zván nebyl, odpověděl takhle.

Najednou lidé začali mluvit o Johnu Oliverovi. Zeptal jsem se mých lidí a podle nich jsem do jeho pořadu byl zvaný pětkrát. A já ani nevím, kdo to je. Nevím, jak vypadá. Nečekám, že by věděl, kdo jsem. Ale kvůli budoucímu naštvanému tweetu ohledně tohoto segmentu se popíšu. Vypadám jak krátkozraký papoušek, který pracuje v bance. Zadruhé, tuto lež podal naprosto přesvědčivě. Dokonce jsem si zjišťoval, zda ho někdo omylem skutečně nepozval.

A samozřejmě, že ne. Myslím si, že ani neví, že lže. Pravda je mu pouze ukradená. Donald Trump vnímá pravdu stejně, jako tento lemur vnímá prázdniny Nejvyššího soudu. Nezajímá mě to. Vypadněte, mám tu banán. Přesuňme se k jeho další údajné kvalitě. Je nezávislý a nikomu nepatří.

Sám to podává takto. - Kampaň si financuju sám. Mluvím pravdu. - Kolik jste zatím utratil? Asi 20 až 25 milionů dolarů. Rozeberme si to. "Jsem bohatý, takže mluvím pravdu." To má stejnou logiku jako: "Jsem vegan, takže umím karate." Není mezi tím žádná spojitost a korelace bývá spíš opačná.

Ačkoliv je pravda, že nebere peníze korporací, jeho tvrzení, že sám utratil 20 až 25 milionů je trochu nadsazené. Na kampaň sám sobě půjčil 17,85 milionu dolarů. Sám osobně investoval pouze 250 tisíc dolarů. To je důležité. Podle konvencí se z půjčky může vyplatit penězi z kampaně. Pokud si myslíte, že mezi darem a půjčkou není rozdíl, zkuste své druhé polovičce dát k výročí sváteční půjčku a uvidíte.

I on sám občas připouští, že jeho kampaň není financována pouze jím samotným. Svou kampaň si financuji sám. A když nám žena pošle 7 dolarů a 59 centů, tak co mám dělat? Jak jí chcete poslat peníze zpět? Je to krásné. Cítí, že s kampaní pomáhají. Zní to, jako by ženy cpaly do obálek peníze a na přední stranu napsaly Donald Trump. On je pouze tak laskavý, že je nechce posílat zpět. Od jednotlivců vybral 7,5 milionu dolarů.

Pokud ty peníze nechce, neměl by mít na stránkách dvě tlačítka "Přispět". Nelze to považovat za nevyžádané peníze, když se lidí ptáte na expiraci jejich kreditní karty. A co tedy tvrzení, že je tvrdý. Tím si opět nejsem jistý. Na tvrďáka toho moc nevydrží. V roce 1998 ho časopis Spy nazval "krátkoprstým plebejcem". Redaktor Greydon Carter od té doby občas dostane dopis od Trumpa, ve kterém se nachází fotka, na které krouží prsty, aby zvýraznil jejich délku.

Většinou je doprovázena vzkazem: "Vidíš, nejsou tak krátké." Podívejte, jeho prsty se zdají být v pohodě. Ale fakt, že je tohle téma pro něj tak citlivé, je k pokukání. Podobně jako fakt, že text je psaný zlatou fixou Sharpie. To je Trumpovi naprosto podobné. Je to něco, co dává dojem bohatství, ale je to pouze laciný nástroj. Pokud jde do tuhého, Trump často vyhrožuje soudy.

Miluje vyhrožování soudem. Například soudem Rosie O'Donnell. Říkala, že krachuju. Já nikdy nekrachoval. Asi ji zažaluju, protože to bude legrace. Rád bych z kapes u jejího tlustého zadku vytahal peníze. Samozřejmě musí Rosie O'Donnell hnát k soudu, aby jí z kapes vytáhl peníze. Svými krátkými prstíčky se k její peněžence nedostane. Nikdy ji nežaloval. Rosie O'Donnell nikdy nežaloval. Opakovaně lidem vyhrožuje soudy, ale nikdy je nezažaluje.

Zahrnuje to rappera Maca Millera, Lawrence O'Donnella, Vanity Fair a aktivistu, který sepsal petici za to, aby v Macy's neprodávali Trumpovy produkty. "Zažaluju vás" je Trumpovou verzí slova "Bazzinga!" Nic to neznamená, ale říká to pořád dokola. Avšak nejčastěji zmiňovanou Trumpovou kvalitou je úspěch. Jak na něj lidi přišli? Jsem velmi bohatý.

Myslím, že mám skvělou povahu. Lidé mě milují kvůli mému úspěchu. Všichni mě milují. Studoval jsem na škole Břečťanové ligy. Jsem velmi vzdělaný. Znám spoustu slov a vybraných slov. Ale prosím tě... Tím nejvzdělanějším slovem ve větě "znám vybraná slova" je slovo "slova".

Za zmínku stojí, že opravdu vydělává víc peněz, než většina z nás za celý život. Nejenže po otci zdědil desítky milionů dolarů, ale taky spoustu peněz prodělal. A zde musíme být opatrní. Jak už víme, ve snaze získat peníze do svých obtloustlých prstíků vám bude vyhrožovat soudem, pokud promluvíte o bankrotu jeho společností. Nechám tedy jeho dceru, aby popsala, v jaké finanční situaci jednou byli.

Jednou jsme s otcem šli po 5. Avenue. Před Trump Tower seděl bezdomovec. Pamatuju si, že otec na něj ukázal a řekl: "Tenhle chlap má o 8 miliard dolarů víc než my." V té době byl v tak extrémním dluhu. Tohle vám odhaluje skutečnou povahu Donalda Trumpa. Ocitne se na dně a stejně v tu chvíli najde způsob, jak se k bezdomovci chovat jako kokot.

V kampani tvrdí, že jeho mění přesahuje 10 miliard dolarů. Napsali to velkými písmeny, takže to musí být pravda. Ale mnozí s tím nesouhlasí. Jedna kniha naznačila, že Trumpovo jmění se pohybuje kolem 150 až 250 milionů dolarů. Trump proti tomu protestoval zažaloval autora o 5 miliard dolarů. Je to zvláštní způsob, jak získat polovinu z těch 10 miliard. Měli byste vědět, že Trump ten spor dvakrát prohrál. Jsem rád, že ho zažaloval.

Už jen proto, že během výpovědi řekl, že výše jeho jmění kolísá na základě, cituji: "Pocitech... na mých vlastních pocitech." "Ty se mohou den ode dne měnit." Tvrdí, že se jeho jmění mění podle nálady. To nedává smysl. Částečně proto, že se vždy zdá ve stejné náladě. Samolibý a nabubřelý. Zajímavé je, že většina jeho odhadovaného jmění je nehmotná.

Velmi se cení své značky. Prozradil, že podle něj má hodnotu asi na 3 miliardy dolarů. Tolik si cení svého jména. Cenu svého jména odhaduje na 3 miliardy dolarů. Netvrdím, že jméno nemůže mít cenu. Proto lidé platí 120 dolarů za čisté bílé tričko vytvořené Kanye Westem. Nechtějí ledajaké bílé tričko, chtějí tričko vytvořené sociopatem, který nemá prsty v análu.

Tři miliardy dolarů se zdají přehnané. Především proto, že Trump řekl: "Když něčemu propůjčím jméno, musí to být opravdu dobré." Během let bylo jeho jméno na věcech, které rozhodně dobré nebyly. Na letecké společnosti Trump Shuttle, která už neexistuje, na vodce, kterou přestali vyrábět. Existoval magazín Trump, který skončil, magazín Trump World, který také skončil, Trump University, kvůli které byl žalován.

A také rezervační služba GoTrump.com, která během její krátké existence vadila lidem, kteří doufali, že se na stránce GotRump.com dočkají materiálu k masturbování. A to ani nezmiňuju tohle. Když dojde na dobré steaky, ty mé jsou nejlepší. Trumpovy steaky jsou ty nejlepší a to v každém slova smyslu. Koupit je můžete pouze v obchodě The Sharper Image. Nejenže je už neseženete, ale proč je prodával v Sharper Image?

Je to zvláštní volba. Vezmu si masážní křeslo, pokojový vodopád a 4 kilogramy toho nejlepšího masíčka v USA. Jistě, každý byznysmen může udělat pár přešlapů. Ale Trumpův nedostatek investičního citu je asi nejlépe ilustrován firmou, které propůjčil své jméno roku 2006. Těsně předtím, než celý trh s nemovitostmi zkolaboval.

Myslím, že je skvělá doba k založení hypoteční společnosti. Touto skvělou společností je Trump Mortgage a najdete ji na trumpmortgage.com. Bude to úžasnou společností. Ne, nebyla. Založení hypoteční společnosti v roce 2006 je jedním z nejhorších možných rozhodnutí. Ale zřejmě se dokážete přesvědčit o tom, že je to skvělý nápad, když řeknete 30 slov a 5 z nich je "skvělá, skvělou, úžasnou, Trump a Trump." Možná si řeknete, že na vedlejších projektech nezáleží.

Ve skutečnosti je stavitelem. Budova s Trump v názvu nemusí být nutně jeho. Mohl jim jen propůjčit své jméno. Tvrdí, že je to lepší než vlastnictví, protože do toho nevkládáte peníze ani nic jiného. Promluvil pravý stavitel. A některé tyto budovy se snažily z jeho reputace vytěžit všechno. Příkladem je toto propagační video jednoho mexického rezortu.

Jsem velmi hrdý na to, že když něco stavím, tak mě investoři následují. Lidé se mě ptají, co Trumpa vystihuje ze všeho nejvíc. Odpovídám jedním slovem. Kvalita. Je snadné říkat slovo kvalita. Byli jste někdy ubytování v hotelovém řetězci Quality Inn? Polštáře jsou vycpány vlasy, které vytáhli z odpadu vany. Nikdy nebyl stavitelem tohoto projektu, který později zkrachoval a zanechal kupce, jako byl William Flint, který utratil 168 tisíc dolarů, pochopitelně zklamané.

Mysleli jsme si, že Donal Trump je expertem na takovéto projekty. Během přelíčení ohledně záloh na tento majetek Trumpův syn Donal Trump Jr. řekl, že jméno Trump mělo lidi přesvědčit o solidnosti nabídky. Jeden by si mohl myslet, že jméno Trump projektu dodává na stabilitě a věrohodnosti. Nevím, jestli přináší stabilitu a věrohodnost, ale někdo si to může myslet.

Tohle by mohlo být tím nejupřímnějším sloganem Trumpovy kampaně. Trump 2016. Nevím, jestli přináší stabilitu a věrohodnost, ale někdo si to může myslet. Investoři nežalovali Donalda Trumpa jen s ohledem na tento projekt. Stejně tak to dopadlo u Trump Tower v Tampě, která se nikdy nezačala stavět. V obou případech Trump vše svedl na developery. Můžete si myslet, že se investoři museli pustit do náročné právní bitvy, aby z Trumpa něco dostali.

Když mě zažalují, tak to prostě smetu ze stolu. Když se s někým mimosoudně vyrovnáte, akorát vás budou častěji žalovat. Je to pravda. Já se s nikým nevyrovnávám. Hádejte co. V obou případech se mimosoudně vyrovnal. Problémem je, že i když dokážete, že se Trump plete, vždycky se zdá, že na tom nesejde. Můžete ho postavit do ohně a on tam bude stát na pahýlech a vyprávět o svých nehořlavých chodidlech.

Je to zřejmě tím, že desítky let měnil své jméno ve značku spojenou s úspěchem a kvalitou. Sám se stal maskotem své značky, podobně jako Ronald McDonald a Chef Boyardee. Takového člověka jsme viděli v The Apprentice, ve Wrestlemanii a v Sám Doma 2. Ale pokud se stane republikánským kandidátem, nesmíme na něj nahlížet jako na maskota, ale jako na člověka. Kandidát na prezidenta by měl mít konzistentní názory.

O Markovi Rubio a Tedu Cruzovi si můžete myslet co chcete, ale aspoň víte, jaké názory zastávají. Trumpovy názory jsou šíleně nekonzistentní. Byl pro a proti potratům, pro a proti zákazu útočných zbraní, a byl pro přijímání syrských uprchlíků a zároveň pro jejich vyhošťování ze země. Tato nekonzistentnost může být problémem. Dnes ráno byl dotázán na to, že David Duke, bývalý velemág Ku-klux-klanu, ho veřejně podpořil.

Takhle odpověděl. Odmítáte podporu Davida Dukea a říkáte, že nechcete jeho hlas? Jeho ani ostatních rasistů? Pochopte, že o Davidu Dukeovi nic nevím. Nevím nic o té bílé nadvládě a lidech, co tohle podporují. Neznám Davida Dukea, zřejmě jsem ho nikdy nepotkal. Určitě jsem se s ním nepotkal a nic o něm nevím.

Vážně? To je tvá nejlepší odpověď? Určitě víš, o koho jde. V minulosti jsi ho nazval fanatikem a rasistou. Ale o to, ku*va, nejde. S takovouto odpovědí jste buď rasista nebo předstíráte, že jím jste, v čemž nakonec takový rozdíl není. Jistě, podporu Davida Dukea později odmítl.

Děsivé je, že nemůžeme předvídat, který ze svých názorů bude v úřadu zastávat. Bude si stát za prohlášením, že očkování způsobuje autismus? Nebo za názorem, že sem Mexičané posílají své sexuální násilníky? A co teprve ten jeho plán, jak porazit ISIS. Bojujeme příliš politicky korektní válku. Pokud jde o teroristy, musíte zabít jejich rodiny. Když se s nimi chcete vypořádat, musíte zabít jejich rodiny. Cení si jejich životů.

A když si necení svého života, musíte zabít jejich rodiny. Takto pravděpodobný budoucí kandidát za republikány ospravedlňuje válečný zločin. Může říct, že si dělal legraci nebo prostě změnil názor. Jedinci mají právo měnit názor. Děláme to všichni. Ale kdyby se 20. 1. 2017 stal prezidentem, toho dne na jeho názorech začne záležet. Toto datum si zapamatujete. Toho dne přicestují lidé z budoucnosti a pokusí se to celé zastavit.

Chápu, že osobnost Donalda Trumpa je zábavná. Říká věci, které lidi chtějí slyšet. Samo jeho jméno je mocné. Poslechněte si, co pro jednu ženu Trump znamená. Byla jsem malá holčička, ani jsem netušila, co to Trump Tower je. Ale věděla jsem, že je bohatým a úspěšným mužem. Takže i když jste byla malá, jméno Trump ve vás evokovalo bohatství. Úspěch.

Neplete se. Trump evokuje bohatství. Je hrozně zvukomalebné. Trump. Je to zvuk, jako když sluha dostane po tváři bankovkami v hodnotě tisíce dolarů. Trump. Je to zvuk korkové zátky, která vyletí ze starého šampaňského, které bylo stočeno v roce, kdy dokončili opravu vinného sklípku. Na jménu Trump to celé stojí.

Kéž by bylo možné ta kouzelná slova oddělit od muže, kterým je. A víte co? Možné to je. Ukázalo se, že Trump vždy nebylo příjmením jeho rodiny. Jeden životopisec zjistil, že jeho předci si ho změnili, a to je pravda, z Drumpf. Ano, pos*aný Drumpf. Drumpf není zdaleka tak přitažlivé jméno. Stejný zvuk vydá obézní holub, který narazí do zavřeného okna v Old Navy. Drumpf.

Je to zvuk laciného kořenového piva, které spadne z regálu na benzinové stanici. Může se zdát podezřelé, že vytahujeme jméno jeho předků. Ale podle Donalda Trumpa by měl být každý na svůj původ hrdý. Drumpf mnohem lépe vystihuje jeho osobnost. Pokud přemýšlíte o hlasu pro Donalda Trumpa, charismatického chlapa, který chce USA opět dostat na výsluní, tak se na chvilku zastavte a zapřemýšlejte, jak byste se cítili, kdybyste potkali chlápka s jménem Donald Drumpf.

Pochybného sériového lháře s množstvím zkrachovalých projektů, s podporou bývalého vůdce Ku-klux-klanu, kterého neví, zda má odsoudit nebo ne. Považovali byste ho za dobrého prezidenta, nebo jeho aura najednou přestala fungovat? Proto dnes žádám USA, aby znovu dostali Donalda Drumpfa na výsluní. #MakeDonaldDrumpfAgain. Dokonce jsme si dali tu práci a zaregistrovali si obchodní značku Drumpf. Když už ji vlastníme, tak to já budu znát vybraná slova. Pokud půjdete na naši stránku DonaldJDrumpf.com, můžete si tam stáhnou rozšíření Drumpfinator do prohlížeče Chrome, které v prohlížeči nahradí všechna slova Trump za Drumpf.

Můžete tam také koupit tyto kšiltovky Make Donald Drumpf Again. Rozhodli jsme se na nich nevydělávat a prodáváme je za nákupní cenu. To pana Drumpfa naštve víc, než cokoliv, co jsem zde dnes řekl. A pokud si myslíte, že tohle je skvělé, ale chtělo by to novou reklamu, tak tady jedna je! Poslyšte.

Nesmíme se nechat oslepit jeho jménem. Musíme ho vidět takového, jaký je. Prosím, neberte ho jako Donalda Trumpa. Berte ho jako někoho jiného. Nevolte ho proto, že věci popisuje tak, jaké jsou. Kecá kraviny. Nevolte ho, protože je tvrdý. Je to děcko s mrňavými prsty.

Nevolte ho, protože je stavitel. Je pouze mizernou značkou. To byl náš pořad. Pane Drumpfe, ráno čekám vaši žalobu. Nepochybuji o tom, že bude podepsána zlatou Sharpie. Dobrou noc. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (261)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pokud se stane prezidentem, tak to bude jenom další potvrzení faktu, že USA jsou zemí neomezených možností.

120

Odpovědět

Nemají jinou volbu, ostatní jsou jen pokračování stávajícího stavu.

713

Odpovědět

Musím dát za pravdu v tom, že Trump je arogantní a zlehčující blbec.
To co o něm ale říká Oliver je zaujatý a poměrně hloupý. Proč?
1) Trump si možná půjčil na svou kampaň, ale je nutno podívat se na další věci, co s tím souvisí. Když pominu to, že mu někdo ten úvěr skutečně poskytl, tedy je důvěryhodným podnikatelem, se kterým banka nemá problém, je tu další fakt, který souvisí s podnikáním firmy, a sice, že cizí kapitál je pro společnost levnější, než její vlastní. Kdo má aspoň základy Podnikové ekonomiky, chápe.
2) Co se týče sponzoringu od lidí, nikdy na veřejnosti neřekl, že mu lidi mají posílat peníze. Fakt že mu poslali přes 7 milionů dolarů spíš ukazuje, jak s ním někteří lidi sympatizují natolik, že ho v tom chtějí podpořit. Že tam má tlačítka Donate, neznamená nic. Kdybyste byli na jeho místě a museli za to platit, proč byste nevyužili lidí, co se s Vámi na své budoucnosti chtějí podílet pro vybudování státu, který splňuje společné představy. Další důležitý fakt, nikde není uvedeno, kolik procent ze zmíněné částky mu opravdu darovaly domácnosti a kolik další subjekty. Proto částka 8 dolarů od nějaké ženy nemusí být úplně zcestná. Mimo to, Oliverova reakce s Obálkou je obyčejný směřovaný antipopulismus.
3) Oliver má pravdu v tom, že Trump se o některé věci prostě nezajímá. Proč? Protože jsou jednoduše nepodstatné. Uznávám, že si ty pozvání měl alespoň zjistit, ale chvilkama mi přijde, že se do něj Oliver strefuje jako malý ukřivděný dítě. Přirovnat kohokoli k čemukoli, aby to dotyčnýho zesměšnilo, je dost jednoduchý a laciný.
4) Neříkám, že se ve všem úplně plete. Taky neříkám, že je Trump svědomitej Američan, co myslí na každičkýho spoluobčana. Když se ale podíváte na druhej břeh dalšího favorita na amerického prezizenta, nachází se tam Clintonová. Zkuste si schválně vygooglit "Clinton Benghazi". Případ, kdy opakovaně ignorovala varování tamnějšího velvyslance, amerického občana, o potenciální hrozbě v Libyi. Výsledek? Útok na ambasádu, která na to kvůli něčí ignoranci nebyla připravená a následná smrt (vražda) velvyslance. Největší vtip - prý o tom vůbec nevěděla, ty maily v koši ovšem zapomněla vymazat. Výsledek soudního řízení v její prospěch je doteď záhadou a nikdy se nenašlo smysluplné vysvětlení, než že jí před odsouzením pomohl někdo uvnitř.
Radši arogantní idiot, který se alespoň stará o směr svého podnikání a americkou ekonomiku a nebojí se říct věci nahlas, než nedbalá ignorantka, jejíž obrana proti Trumpovým slovům je strefování na jeho vzhled, slovní zásobu a artikulaci.
Souhlaste nebo ne, tohle je pouze můj názor.

1224

Odpovědět

1+2 Máte samozřejmě pravdu v tom, co píšete. Trump by dělal chybu, kdyby si platil kampaň čistě ze svého. Ale zapomněl jste na jednu věc: Taky ho nikdo nenutí, aby to tvrdil. To, co píšete vy, mohl říct on sám. A nikdo by proti tomu nemohl nic říct. Ale on se sám rozhodl říkat, že si kampaň platí sám. Líbivá, populistická lež. A za tu je právě právem kritizován.
3 Jestli tím "nepodstatným" myslíte pozvání do LWT, tak máte pravdu, to je nepodstatné. Ale když je to nepodstatné, tak proč o tom Trump mluví? A myslím, že Trump se nezajímá o mnoho věcí, které by potenciální prezident USA znát měl. Nebo možná zajímá, ale své znalosti ignoruje v zájmu populismu. Tím hůř.
4 První po přečtení tohoto bodu mě napadlo, že to je průhledný argumentační klam vy-zase-bijete-černochy. Mohl bych ho tímhle odbýt, ale pár věcí přidám. Jednak to, že nechápu, proč by měl někdo psát maily ministru zahraničí, pokud má informace tohoto druhu. V takové situaci by měl systém problém vyřešit sám bez osobní iniciativy politických špiček. Jednak to, že pokud posílají všechny podobné varování jedné osobě, tak musí být zahlcena, a musí dřív nebo později udělat chybu. A chyba může mít s trochou smůly fatální následky.

Jak se Trump stará o americkou ekonomiku? Čím je podnikání kvalifikací pro politický post? Že říká věci nahlas? Nejde o to jak nahlas mluví, jde o to, že říká nesmysly, které chtějí lidi slyšet, a to není pozitivum. O tom, že by byl Trump pečlivý a všímavý, mám silné pochyby. Že neudělal na postu ministra zahraničí tolik chyb (vy jste jmenoval jednu)? Srovnejte dobu, jakou tu funkci zastávali. A co se týká kritiky vzhledu a artikulace, psát to pod video, ve kterém je ukázka, jak Trump shazuje Rubia za to, že se potí, to je výstřel do vlastní nohy. Mimochodem, klidně věřím, že ho za to Clintonová kritizuje, ale moc se mi nezdá, že by to byla jediná věc.

Já chápu, je to váš názor, je to názor, na který máte nezadatelné právo. Ale tento názor je podle mého názoru dost zaujatý, a to navzdory tomu, že nazýváte Trumpa idiotem a blbcem.

153

Odpovědět

ToThePoint prosím pusť si video a nastuduj si základy podnikové ekonomiky. Trump si půjčil peníze sám od sebe a to 17 miliónů dolarů, on sám přímo na svou kampaň dal 250 000 dolarů. Pokud všude prohlašuje, že si svou kampaň platí jen on sám, tak ať se tím řídí. 7 miliónů dolarů, tedy 40% s té jeho půjčky mu už totiž zaplatili ty lidi co ho chtějí podpořit. A to, že sám sobě poskytl úvěr z něj přeci nedělá důvěryhodného podnikatele.

91

Odpovědět

Zdá se mi to, nebo v jednu chvíli říkal že Trump nikdy nikoho nežaloval a po pár minutách mluvil o žalobě za 5 miliard na toho redaktora, co napsal že jeho majetek je někdy mezi 150 - 250k dolary?

35

Odpovědět

Řekla bych, že to bylo myšleno, tak že nikoho z těch zmíněných nezažaloval.

80

Odpovědět

"Pan otazník" Pokud Trumpa veřejně urazíš, tak aby ukázal že má ramena ti bude vyhrožovat žalobou, nic víc. Ten redaktor, se ale nějak nesnažil Trumpa urazit, jen při psaní vycházel z veřejně dostupných informací.

60

Odpovědět

Vidím, že brzo bude zaplněno 1000 stran Videacesky, je to pro vas uspech? Cekali jste, ze se takoveho cisla dockate?

211

Odpovědět

A ta pravda je určitě přesně taková, jaká je podle komunisty Olivera :-D

843

Odpovědět

Oliverovi od dilu o migrantech neverim uz ani dobry den. Ten dil byl snuska manipulativnich kecu, a stejne tak se vsadim je tenhle.

2179

Odpovědět

Tak nějaký ten manipulativní kec uveď.

398

Odpovědět

Oliver, kterej má tým lidí, kteří jsou schopni ověřit vše co říká, aby nebyl napadnutelný? Jestli to nebude náhodou tím, že ti to co říká, byť je to pravda, nejde pod nos :D

438

Odpovědět

S těma migrantama to p*****l, to mi taky hnulo žlučí. Tohle je první díl od migrantů, co jsem znova zapl a musím říct, mě přesvědčil na 100%, že Drumpf je snůška hoven.

57

Odpovědět

Divím se, že ho Drumpf ještě nežaloval :D

423

Odpovědět

Hází se na něj všemožná špína, protože odmítá současnou politiku multikulturalismu, protože je anti-establishment, protože se nebojí říci pravdu tak jak je a není slaboch. Proč neřekl, že chce vystit ILEGÁLNÍ imigranty? Je to Trump kdo řekl, že pokud se podíváte na současné muslimské "uprchlíky", tak jsou to samí mladí muži a že vypadají jako invazní armáda! Jak by řekl Strapo: "každý klame a ten čo to popiera, ten klame najviac!". TRUMP 2016!

2799

Odpovědět

Potom podľa tohto určite veľkého mysliteľa a odborníka na ľudí pána Strapa je Trump ten najväčší klamár vôbec, lebo (možno okrem Nixona) v Amerike nebolo kandidáta na prezidenta človeka, ktorý by viac zdôrazňoval, že neklame ako tu spomínaný pán Drumpf. Tvoj koment nemá váhu.

45

Odpovědět

Trollnald Dump

192

Odpovědět

Je vidět, že pan Trump má největší dispozice stát se prezidentem USA, když strašně štve ty liberály ze CNN a nebo tady toho ubrečeného marxistického brita. Koho by rád Džoník volil ze své demokratické strany? Tu kundu paní Klitorisovou co dostala miliony od goldman sachs a nebo toho žido-komouše Sanderse? USA si vždy hrála na antikomoušskou zemi a teď jdou přímo tím směrem, gender politikou to začalo...

3095

Odpovědět

Doufám že příští epická rapová bitva je Oliver vs Drumpf

665

Odpovědět

No doted jsem si myslel, že ono na tom Trumpovi něco bude, ale po zhlédnutí videa jsem překvapen co za idiota to je, bohužel dnešní doba nahrává lidem co mají peníze a né co něco umějí

5716

Odpovědět

Nutne potrebuji nekoho, kdo takto rozebere Zemana.

7213

Odpovědět

doporučuji tohle. Nic lepšího u nás není. :)
https://www.stream.cz/porady/kanal-marysko

1012

Odpovědět

Chrome rozšíření Zempfinátor?

51

Odpovědět

V nejnovějším díle se Oliver k volbám a Drumpfovi ještě vrací v kratším segmentu a je to fakt p*del.

Jeden z republikánům, nazývající Drumpfa potratem na republikánské straně, idiot Drumpf mluvící o svém penisu během debaty nebo úryvek z Ivaniny knihy... Doporučuji shlédnout (Donald Trump Again).

66

Odpovědět

John Oliver je uprimne obcas vtipnej, ale je to hroznej komous a to ja fakt nemuzu skousnout...

2267

Odpovědět

prominte, ale kazdy levicak neni automaticky komunista, tak jako kazdy pravicak neni fasista

ackoliv je nam obema jasne, ze Oliver neni clen zadne komunisticke strany, tak tato nadsazka akorat vede k polarizaci a neschopnosti/nechuti videt nazorove stupne sedi...poukazuje na jednoduchost...tato davova psychoza, ktera je pritomna ve spolecnosti nemuze nikdy vest k nicemu dobremu...po konci dvacatych let (ekomomicka krize 2008, paralela 1929) prisla politicka krize, kdy v demokratickych volbach postupne vitezili extremiste (v mirnejsi forme 2015 Polsko, 2016 Slovensko; je jen otazkou casu, pokud se tlak bude stupnovat, kam toto povede, napr. 1932 Nemecko)...paralela mezi 20. a 30. roky je zrejma, tendence v uzavovani take...historicky oblouk je kopirovan, doufam, ze nebude dotazen, ale lide bohuzel funguje uplne stejne...nechaji se vyprovokovat, nemaji nadhled...vzdycky to vede k extremismus, vzdycky a ten pokud trva dlouho, tak ovladne vlady, prezidenske posty (tj. doba byla 4 roky+, kdyz uz se extremiste dostanou do uradu)

lide kritizuji EU a NATO, to jako chteji zpatky samostatne staty? to si mysli, ze neco tyto staty s par set/tisici vojaky a nekolika letadly neco zmuzou v konfliktu delsim nez 1 týden? je to fakt smesne...lide se chovaji jako teenager, ktery chce vypadnout z baraku, a kdyz se mu to podari, tak zjisti, ze je to sice fajn, ale jakmile nastanou nejake vyraznejsi turbulence, tak nic nenadela s tim, nez ze se mu ten vzdusny zamek rozpadne a nezbyde mu nic, nez si drbat sklopenou hlavou, ale domu se muze vratit az po dalsich volbach!

proste nechapu tu zkratkovitost, nenavist vuci odlisnemu nazoru a extramelizaci vseho...lide cele roky napriklad nadavaji na humanitni vzdelani, a kdyz prijde na lamani chleba, tak je z diskuzi jasne, ze nebyli plosne vubec poznamenani a nevidi ty paralely, nebezpecnost, navzdory propagande a tyto partie patri jiz na zakladni skolu!

Na Slovensku vyhraje volby Fico a staci na to, aby postavil kampan na nenavisti vuci uprchlikum a Unii, navzdory tomu, ze na Slovensku je jen hrstka uprchliku, lide jsou zmameni a to vse oslabuje Unii a nahrava udalostem, ktere primo ohrozuji demokracii

5115

Odpovědět

+MMZPromiňte, píšete, že nechápete tu zkratkovitost a nenávist vůči odlišnému názoru, ale děláte přesně totéž. Pokládáte pravděpodobně za správný pouze svůj názor, jiné názory jsou špatné a v důsledku přímo ohrožují demokracii.
Vy si asi myslíte, že vidíte nějaké paralely, nebezpečnost, atd., narozdíl od nehumanitně vzdělaných lidí.
A právě tato poučování od Vám podobných lidí ženou "obyčejné lidi" do náruče "extrémistů", protože již mají podobného poučování rádoby intelektuálů plné zuby.
Já naopak vidím problém v tom, že spousta humanitně vzdělaných lidí není schopna kritického myšlení a především nezaujatého zvažování názorů obou stran.
U nehumanitního vzdělání jsou důležitou částí studia důkazy, že daný výrok je pravdivý. Důkazy, ne jen dojem a subjektivní přesvědčení.

1613

Odpovědět

+MMZAno v Evropě začali vyhrávat nacionalistické strany. Ale stále to jsou strany, které nejsou většinou proti-židovské, takže je jen těžko můžeš nazvat neonacistickými. Pokud je tak nazveš, pak si to vycucáváš z prstu.

Většinou se tedy jedná o nacionalisty, patrioty. V poslední době vyhráli volby v Polsku, v Dánsku byli druhý (a současně s tím jsou nejsilnější Dánskou stranou), na Slovensku se dostali 3 proti-systémový stany do parlamentu, v Maďarsku je Orbán a hned za ním Jobbik, V Norsku je to druhá nejsilnější vládní strana a celkově třetí. Ale to je jen začátek! Proč? Protože lidé už mají dost Bruselského diktátu! Mají dost toho, že za ně rozhodují nějací úředníci támhle v Bruselu! Ano, já chci svobodné národní státy! Chci, aby tyto státy mezi sebou obchodovali! Chci, aby všechny zákony, které budou platit v naší zemi se rozhodovali v Praze a ne jak je tomu dnes, že 70% zákonů se tvoří v Bruselu! A lidé v Evropě si to začínají přát také! Už mají dost zemí plných ilegálních imigrantů, už mají dost vzrůstající kriminality!

Ronald Reagan (snad víš o koho jde) řekl: "Federální vláda nevytvořila státy, ale státy vytvořily federativní vládu. Washington ignoroval zásady vtělené do ústavy USA a pokoušel se proměnit státy na pouhé správní kraje řízené federální vládou. Cesta k tomu vedla přes federální pomoc. Byro­kraté z Washingtonu se pokoušeli Američanům diktovat, ať již šlo o školství nebo zemědělství, co dělat mohou a nemohou, a toto by­rokratické řízení pak prezentovali jako cenu, kterou musí Američa­né platit za federální pomoc přidělovanou z Washingtonu. Hodně jsme se vzdálili představám otců zakladatelů o Americe. Ti svěřili ústřední vládě zodpovědnost za zajišťování národní bezpečnosti a za ochranu našich demokratických svobod a omezovali zasahování vlády do našeho života – tedy ústřední vláda měla chránit naše životy, svobodu a možnost každého, aby sledoval své vlastní štěstí. Nikdy neměli na mysli obrovské úřady ve Washingtonu, které říkají našim farmářům, co mají zasít, našim učitelům, co mají učit, na­­šim stavařům, co mají postavit. Podle ústavy, kterou napsali, mají být státy suverénními pány, nikoli administrativními okresy spravovanými federální vládou."

I Ronald Reagan byl neonacista a fašoun? Can't stop the Trump!

712

Odpovědět

+MMZpíšeš blbosti.ale pekným slohom.

14

Odpovědět


Odpovědět

+MMZreaguji se zpožděním, zapomněl jsem na tento příspěvek, nicméně
"Ale stále to jsou strany, které nejsou většinou proti-židovské, takže je jen těžko můžeš nazvat neonacistickými."
také je tak nenazývám, týká se to fašizace obecně, která má mnoho podob a ta paralela je zřejmá
asi rozvinutěji
zde (k fašizaci)
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark-civilizace/23.5.2015/
nebo např. zde (zbytek)
http://video.aktualne.cz/dvtv/zeman-skodi-zemi-a-cesi-na-to-zatim-neprisli-spolecnost-nasl/r~d56a6340e19411e5a6b7002590604f2e/

nemám diplom z humanitního oboru
rozčiluje mě, že lidé, kteří se ozývají v diskuzích, uvažují jen v intencích poslední málo měsíců, let...a v jiných diskuzích se vysmívají humanitním oborům...neberou v potaz staronové uspořádání světa...přitom, když se vyskytne problém, tak lidé psychologicky přirozeně tíhnou k stále k tomu samému, a proto je snadné vidět jádro opakující se ho

na čem prioritně záleží je svoboda, demokracie a nezničená země (ekologie), např. technická úroveň, infrastruktura atp. je uspokojivá, i když je, co zlepšovat...ale přijít kvůli tomu o svobodu apod. je pro mě absolutně nepřijatelné, podlézat pak Číně nebo Rusku za ekonomickými cíli za to nestojí!!!, zdánlivě nezávislé jevy tradují i efekty ostatní a vliv těchto gigantů by byl naprosto určující pro nezávislou zemi (bez vojenské aliance a hospodářské vázanosti s tzv. západem)...

jasná paralela je Mnichov 38 a anexe Krymu ... západ se bojí obra a trpaslíci trpí ...

nakonec bych chtěl připojit slova Jana Wericha, myslím, že to bylo v tomto díle tohoto cyklu (možná v dílu následujícím)
https://www.youtube.com/watch?v=u2rD_t-Ivc4

40
Další