Konec světa a lekce v demokraciiLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:772
Počet zobrazení:10 342

Dnes vás čekají dvě videa John Olivera. V prvním se dozvíte, že existuje video k příležitosti konce světa, které se Johnovi příliš nezdálo, takže vytvořil vlastní. V druhém videu skupina žáků navrhla zákon, který se dostal až k vládě. A ta jim udělila lekci v demokracii, na kterou asi nikdy nezapomenou. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Přepis titulků

A nyní něco na odlehčení. Konec světa. Zprávy jsou plné potenciálních příčin. Ať už se jedná o jaderné vyhlazení nebo zničení životního prostředí. Řekl jsem, že tento medvěd je novým maskotem Dne Země. Ale na začátku tohoto roku jsme se dozvěděli, že jedna televizní stanice má program, který pustí, až nastane konec světa. Pokud se tohle bude na CNN vysílat, znamená to, že se blíží konec světa. Nazývá se to Turnerovo video ke konci světa.

Ted Turner to skutečně v počátcích CNN natočil a mělo se to vysílat při příležitosti konce světa. Dokonce se u něj píše: "Nevysílejte, dokud nebude potvrzen konec světa". To je skvělé CNN. Musíte čekat na konec světa, abyste konečně mohli něco potvrdit. Ale přiznávám, že jsem zvědavý. Zaujala mě ta myšlenka. Co je tedy ta poslední věc, kterou máme podle CNN vidět?

To je vše? Kapela hrající pohřební hudbu? Abych byl fér, bude uspokojivé se podívat na jakoukoliv pochodovou kapelu a říct si: "Aspoň taky všichni umřou." Pokud vám ta skladba, kterou hrají, něco říká, má to důvod. Ve videu kapela hraje skladbu Blíže k tobě, Bože můj. Podle legendy se hrála při potápění Titaniku. Tohle není hudba, kterou hráli při potápění Titaniku.

Tohle je ona! Ano! Poslední, co topící se lidé slyšeli, byla francouzsko-kanadská vesmírná mořská panna. To je historický fakt. Pokud mají lidé zmizet z povrchu Země, tohle nemůže být poslední věc, kterou uvidí. Video ke konci světa by nemělo být jen smutné. Mělo by být oslavné.

Proto jsme vytvořili nové video, které může CNN i kdokoliv jiný při konci světa použít. Prosím, užijte si ho. Zdravím, jmenuji se Martin Sheen. Obávám se, že pokud toto sledujete, přiblížil se konec světa. Ať už za to může válka, nemoc nebo geneticky modifikovaný dinosaurus, náš svět je nyní jen pár okamžiků od naprostého zničení.

Využijme tyto poslední chvíle k tomu, abychom oslavili ty největší úspěchy lidstva na Zemi. Udělali jsme obrovský pokrok, že? Zkrotili jsme oheň, vymysleli jazyky a vytvořili průhledné podvodní tunely, protože se nám líbilo koukat na břicha žraloků. Byli jsme první druh, který se naučil chodit po dvou nohách. A pak jsme vymysleli způsob, jak ani po nich ne.

Asi největším úspěchem lidstva byla jeho naprostá nadřazenost všem ostatním druhům. Pěkný pokus, lvi. Tedy pokud se lvi nevyvinuli a nepokořili lidskou rasu. V tom případě: "Dobrá práce, lvi." Přiznejme si, že lidstvo mělo někdy potíže dostát svému potenciálu. Důkazem jsou tyto "nepovedené záběry". Bohužel se čas našeho druhu krátí.

Život na Zemi brzy skončí. Než nastane to, co se blíží, musím vám ukázat něco důležitého. Je to model saloonu z divokého západu, který je plný kočičích barmanů a kovbojů. Kočky... Konec konců, nebuďte smutní z toho, o co přicházíme. Místo toho přemýšlejte nad tím, co jsme měli. Poděkujme burákovému máslu, skluzavkám, noční obloze, The Beatles a pyramidám.

A také tomuto videu, kde Kalsey Grammer spadne z pódia. Dokázali jsme věci, které málokdo považoval za možné. Zvládli jsme umění joja a měli jsme cereálie tvořené jen sušenkami. Vymysleli jsme automobil. A poté jsme vymysleli automobil, který přejede po 20 jiných automobilech. Vytvořili jsme batohy, které vypadají jako zvířata, a pak jsme je nasadili přesně těm zvířatům.

Uskutečnili jsme úžasně bezpředmětné světové rekordy. Pochopili jsme relativní čas i hammer time. Vymysleli jsme strunovou teorii a strunový sýr. A víte co ještě? Letěli jsme na Měsíc. Než se tedy všichni vypaříme, nebo co se s námi stane, myslím, že poslední věc, kterou bychom měli vidět, je tento ujetý basketbalový hod. Zvládli jsme to.

Jsem Martin Sheen. Odcházím. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nechcem vediet aki rozmaznani parchanti su Oliverove decka, ked sa v mene uplne cudzich harantov rozculuje, ze nemozu mat svoj vlastny federalny zakon.

838

Odpovědět

1. druh, který se naučil chodit po dvou nohách? To jako fakt?

2. Kdyby ten "zákon" schválili, tak s nějakou kravinou přijde stovka dalších škol. Blbosti se musí utnout v počátku.

519

Odpovědět

*První druh,

21

Odpovědět

+Moor8on myslel pivní druh

120

Odpovědět

+Moor8né, chtěl říct piční duch

54

Odpovědět

počkat takže to měli vysílat jen při konci světa a oni to vysílali... takže je konec světe nebo není???

324

Odpovědět

Nevím jestli to je schválně nebo ne ale Martin Sheen v Mass Effectu Záhadný a víme jak chtěl aby to skončilo :D

171

Odpovědět

Nie, nie ja som si istý, že to bola narážka na doteraz všetky jeho herecké, divadelné, dablérske úlohy. Lebo majú asi toľko s tým spoločné jak jedna priemerná hra.

110

Odpovědět

Maskot plánovaného rodičovství :D byl to dobrej vál, jen použit před trochu nevhodným publikem :D jejich dětství skončilo. :D

470

Odpovědět

Jako já nevím..kdyby přišly s něčím smysluplným, tak fajn, ale co chtěli se změnou státního symbolu?:D A co by jste chtěli vy?:D Upřímně já bych si to i v jejich věku užil celou tu diskuzi xD

BTW....SANTA CLAUS NEEXISTUJE?!

79

Odpovědět

No jasně, že neexistuje. Jediný opravdový roznašeč dárků je přeci Ježíšek. :-)

733

Odpovědět

Oni nechtěli ZMĚNU státního symbolu, tím je samozřejmě stále národní pták orel bělohlavý. Děti prosazovali, aby se káně rudoocasé stalo státním dravcem. Zákon sice nanic, ale jak ve videu říká i sám John. Měli to prostě odklepnout a děti by měly radost. Nevím, proč s tím dělali takové obštrukce, zvlášť, když už někdy v minulosti schválili zákony typu: Je zakázáno vystrkovat losa z pohybujícího letadla (to jako fakt. Tento zákon je v Aljašce). Nebo v New Yorku je trestem za skok z okna smrt.

263

Odpovědět

+yakubJo mám to plné chyb, uznávám. A přitom si odmalička říkám, že děti jsou natvrdlý a tak se píše tvrdé Y. A ženy si hrály s tvrdým a muži šli poté domů s měkkým...

112

Odpovědět

No jo politici, banda tupých kariéristických sobců. Asi ani neví, že USA má ve znaku Orla bělohlavého.

2613

Odpovědět

Co je na tom druhym videu tak divnýho? Nějaký děcka nevrhla úplně zbytečnej zákon, tak samozřejmě neprošel... daleko horší by bylo, kdyby skutečně prošel.

7033

Odpovědět

že to neprošlo nikoho nesere, jako spíš to, že použili proti dětem argumenty jak proti svým největším rivalům... oni si je tam pozvou na prohlídku, ještě jim zatleskají a pak 9 leté děti vyfakují hláškama o bezpečném sexu... to je tak debilní, že se tomu dá jen smát :D

1962

Odpovědět

Tak děti alespoň pro příště budou vědět, že nemají zákonodárce otravovat zbytečnými zákony (pozn. jistě si jich sami vytvářejí dost). :-D

1011

Odpovědět

Bylo by možné v překladu převádět jednotky rychlosti či váhy do metrického systému?

15612

Odpovědět

Podle mě je daleko užitečnější, když děti uvidí pravou politiku, než nějaké zinscenované divadýlko...

1422

Odpovědět

No právě že to bylo divadýlko normálně tam přece řeší jestli místní 10 člený policejní jednotce pořídit tank nebo ne, případně ledovač tříště :D

860

Odpovědět

Tu skutocne pravu politiku by neukazali nikomu, nie este 9rocnym harantom

30

Odpovědět

V prvním videu jsem pořád slyšel The Ilusive man. :D

341

Odpovědět

k tomu zamítnutému návrhu lze napsat jediné: Frank Underwood approves!! :D

311

Odpovědět

Škoda, mezi největšími úspěchy lidstva jsem čekal lososové dělo :D

1881

Odpovědět

Diky tomu komentari si ho jdu pustit :D :D naprostej souhlas :D

280

Odpovědět

Hej češi teraz máte ideálnu možnosť vymyslieť národného maskota pre Slovensko+ k tomu aj dôvod,víťaz najzaujímavejšej odpovede vyhrá cenu v podobe toho, že nick výhercu budem používať ako heslo vo všetkých mojich osobných účtov. Snáď sa dočkám aspoň jednej odpovede. BEGIN!

238

Odpovědět

Svišť. Důvod - Tri svište...

05

Odpovědět

národním zvířetem Slovenska je přece drevokocúr plesový (Lignofelis fiber)...

261

Odpovědět

Čobol obecný

377

Odpovědět

Komár - ženský jsou roztomilé ale občas kousnou. A chlapi jsou velky k****i!

157

Odpovědět

Baran mydlený

73

Odpovědět

Maďarský Turul. http://cs.wikipedia.org/wiki/Turul :-)

103

Odpovědět

+Magister_PeditumTen by si určitě rozuměl s naší říšskou orlicí.
http://m4.i.pbase.com/o2/64/313064/1/132767154.H4Kd4EuW.IMG_3875ars.jpg

50
Další