Trump vs. pravdaLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:694
Počet zobrazení:35 178

John Oliver je zpět a hned na začátku se musí opět vyjádřit k Donaldu Trumpovi, který se skutečně stal americkým prezidentem.

Jak se zdá, pro Donalda Trumpa není podstatné mluvit pravdu a mnoha lidem to zjevně nevadí. Odkud bere své informace a proč bychom jeho lži měli brát jako velký problém?

Poznámka: Richard Gere a drby - Toto je odkaz na drby, podle kterých se jednou měl dostavit na ambulanci s cizím předmětem v konečníku. Mělo se ukázat, že je to živý (případně mrtvý) pískomil. Tyto drby kolovaly po internetu a bulvárních médiích.

Přepis titulků

Normálně bychom se soustředili na komplexní a depresivní politické problémy. Na něco zábavného, jako jsou emise CO2 pohřebních vozů, vesmírná chudoba nebo daně pro zvláštní okrsky. To je téma tak nudné, že ani nevíte, že jsme ho loni probrali. Rádi bychom řešili takové věci, ale nemůžeme, dokud neprobereme něco důležitějšího. Podstatu samotné reality. Může za to tento chlap.

Od chvíle, co se ujal úřadu, což je už asi tak 412 let, Trump hned dal najevo, že skutečnost pro něj není podstatná. Zveličoval počet lidí na své inauguraci, tvrdil, že volby byly zmanipulované, aniž by měl jakýkoliv důkaz, a také tvrdil, že oproti muslimům neměli syrští křesťané téměř žádnou šanci dostat se do USA. Dokonce lhal o počasí během své inaugurace. Málem pršelo.

Mělo začít pršet, ale Bůh shlédl dolů a řekl: "Při tvém projevu nesmí pršet." Ne, neshlédl. Zaprvé, při tvém projevu pršelo. Proto měla tvá žena nad hlavou deštník a lidé za tebou stáli v pláštěnkách. Zadruhé, kdyby Bůh shlédl dolů, pomyslel by si: "Moment, mormonský chrámový sbor?

Serou mě, a to jsem Bůh! To sis nemohl objednat ticho, nebo ticho tyhle akce také bojkotuje?" Nyní se nacházíme v následující situaci. Náš prezident je schopný stát v dešti a tvrdit, že je slunečný den. A než pokročíme dál, lži Donalda Trumpa nejsou žádnou novinkou. Liberálové si pomyslí: "To je postřeh, Johnny. Příště mi řekneš, že Obama je odměřený, Dick Cheney je zlý a že se Paul Ryan neudělá, dokud nezkontroluje, kolik kalorií spálil šu*áním."

Ale pokud jste na druhé straně, pokud smýšlíte pravicově, napadne vás: "Další smršť pitomostí v Last Cuck Tonight s Johnnym Plašilem." Ano, vím, že i ostatní prezidenti lhali. PolitiFact zjistil, že čtvrtina tvrzení prezidenta Obamy byla určitým způsobem nepravdivá. Ale u Trumpa jsou nepravdivé asi 2/3 tvrzení. Možná proto jeden reportér specializující se na Trumpa řekl tohle.

Proto se o Donaldu Trumpovi jen velmi těžko informuje. Co myslí těmi slovy, která říká? Páni! "Co myslí těmi slovy, která říká?" O prezidentovi mluvíme jako o chlápkovi z Tinderu, se kterým jste byli na čtyřech schůzkách. Zeptala jsem se ho, jestli nechce v pátek někam zajít, a on napsal: "Klidně... Mám hlad." Obrázek kola, obrázek hovna.

Co to znamená? Co myslí těmi slovy, která říká? Trumpův vztah k pravdě bude v nadcházející době důležitý. Každá diskuze o politice musí začínat širším vnímání skutečnosti. Skutečnost se u Trumpa může měnit i v jediné větě. Když slyšíte, že nezaměstnanost je 4,9 % nebo 5 %, tak je to ve skutečnosti kolem 28 % až 29 %, možná až 35 %. Dokonce jsme teď slyšel 42 %.

Tak jak to teda je? 4,9 % může vyústit v lehké změny v měnové politice, zatímco 42 % může vyústit v Očistu! Dnes se pokusíme zodpovědět čtyři základní otázky. Jak se patologický lhář dostal do Bílého domu? Odkud jeho lži pramenní? Proč mu tolik lidí věří? Co s tím můžeme udělat?

Pokud jde o první otázku, Trumpovy lži nejsou ničím novým. Provází ho 40 let zdokumentovaných kravin. Lhal o pozvání do tohoto pořadu, o hodnocení pořadu The Celibrity Apperentice, předstíral, že je svým vlastním novinářem, a dokonce ani jeho Trump Tower není tak vysoká, jak tvrdí. Zveličil počet pater. Jeho 58patrová budova se stala 68patrovou budovou.

Udělal to proto, protože při pronájmu pokoje byste raději byli ve 14. patře než v 6. patře. Jen pár poznámek pro zmatené hasiče, kteří přijedou k této budově. Hlásič spustil ve střešním bytě B v 68. patře, což je malý byt v 58. patře. Rychle, je to naléhavé! Ale takovéto lži jsou téměř kouzelné. Horší je, když začne lhát o rodném listu prezidenta, a pak začne jako kandidát na prezidenta pronášet takováto problémová prohlášení.

Počet vražd v USA je nejvyšší za posledních 45 let. Prezident chce ze Sýrie přivést 250 tisíc lidí. Hrubý domácí produkt je znakem úspěchu, že? Ale ne pro nás. Je v záporných číslech! A kdo z vás o tom ví? Fajn, jen malá poznámka.

Ne, není. Ne, nechtěl. A nikdo neslyšel o HDP v záporných číslech, protože je to kurva nemožné! Jakékoliv z těchto tvrzení by ho mělo vyřadit z pozice kandidáta. Ale my si na jeho nesmysly zvykli natolik, že je lidé připisovali jeho osobnosti. I jeho poradci jako Peter Thiel nám tvrdili, že bychom se neměli bát jeho výroků, protože je tak nemyslí. Myslím, že spousta zastánců Trumpa ho bere vážně, ale ne doslova.

Když slyší výroky o muslimech nebo o zdi, nepřemýšlejí o tom, zda postavíme obří zeď nebo jak zabráníte lidem vstoupit do země. Slyší to, že budeme mít mnohem zodpovědnější imigrační politiku. Jasně, přesně tenhle pocit jsem měl při sledování mítinků Trumpa. Ano, zatímco jsme skandovali: "Postavte zeď," chápali jsme, že v tomto případě je zeď chytrým použitím metonomie, což je forma, ve které je jedno slovo, v tomto případě zeď, významově shodné se zodpovědnější imigrační politikou.

Tak pokud chcete, trochu si to rozebereme. A zákaz cestování vešel v platnost, a pokud jde o zeď... Zeď se právě plánuje. Mnoho lidí říkalo: "Trump jen žertuje." Já nežertuju. Přesně.

Když řekne, že postaví zeď, myslí to vážně. Může být 9 metrů vysoká a pojmenovaná jako "156 báchorek", ale musíme s ní počítat. Vyplatilo se brát ho vážně. Trump mluvil pravdu o řešení problémů, o kterých lhal. Nyní zavádí skutečné zákony na základě falešných faktů. To nás přivádí k otázce, odkud jeho informace pramení. Trump přiznal, že spoustu z nich získává z televize. Vysvětluje to, proč mluví přesvědčivě o televizních tématech, jako je zločin a terorismus.

Ale když dojde na odbornější problémy, jako je jaderná triáda, má potíže. V prvních debatách naprosto zpackal odpověď ohledně triády. Zakončil to takto. Triáda má tři základní body. Máte prioritu? Senátor Rubio... Pro mě je síla ničení jaderných zbraní velmi důležitá. To je děsivé.

Složky této triády jsou důležité. Není přijatelné, aby všechny nedokázal vyjmenovat. Jsou to jaderné zbraně, ne tvoje děti. Jak se jmenuje, Donalde? Jak se jmenuje? Napovím ti. Začíná na T A není to "Ta druhá". Můžete doufat, že nyní bude informace získávat z věrohodných zdrojů a ze schůzek. Ale Trump stále sleduje zprávy v televizi.

Jeho tweety často reagují na právě odvysílané reportáže. Před dvěma týdny napsal: "Nevděčná zrádkyně Chelsea Manningová, kterou nikdy neměli propustit z vězení, nyní nazývá Obamu neschopným vůdcem. Hrozné!" Je zajímavé, že Chelsea Manningová nikdy nepoužila slova neschopný vůdce. Ale tato fráze byla 15 minut před jeho tweetem použita na Fox News, kde také použili spojení nevděčný zrádce. Prezident zřejmě tweetuje o všem, co právě viděl v televizi.

Pokud by někdo přepnul na kanál Sprout, napsal by: "Život Cailoua je dost nudný i na dítě s rakovinou. Smutný!" Abyste pochopili, jak moc televizi sleduje, o pár hodin později se nacházel ve svém Air Force One, ale v pozadí jste mohli slyšet reklamy na Fox News. To je skutečné! Na plné koule tam hraje reklama na koberce Empire. Trump udělal z interiéru Air Force One obývák starého člověka, který před třemi dny zemřel, a stále nikomu nechybí.

Televizi sleduje tak často, že má nejspíše každodenní schůzky s tímto chlapíkem. Jsem profesionální kovboj a mám cévku. Této práci jsem se věnoval 25 let. Zlomil jsem 14 kostí, měl 2 otřesy mozku a propíchl jsem si plíce. Znám bolest a už jí nechci prožívat. Hlavně když cévkuju.

Dost. Mám tolik otázek. Je "cévkuju" skutečné sloveso? Pokud ses tomu věnoval jen 25 let, co jsi dělal ty roky předtím? Proč stojíš před knihovnou, do které se ani nikdo nenamáhal nacpat knihy? Úplně mě fascinuješ. Trump nesleduje pouze televizní zprávy. Také přijímá informace od velice nevěrohodných zdrojů jako je Breitbart.

Je to organizace, kterou vedl Steve Bannon, nynější Trumpův poradce. Breitbart napsal články aspirující na Pulitzerovu cenu, jako Antikoncepce z žen dělá neatraktivní šílence, Plánované rodičovství má kořeny v rasismu a nacismu a Vyvěste ji vysoko, konfederační vlajka je naším dědictvím. Jsou to články, které začne na Facebooku sdílet váš kamarád ze střední a vy si řeknete: "Škoda, z Grega se stal kokot." Ale Trumpova důvěra v Breitbart není nic nového.

Před pár lety Bill O'Riley poukázal na to, že tvrzení, že tisíce muslimů slavily v New Jersey 11. září, nebylo založeno na žádném důkazu. Trump odpověděl takto. Nevím, zda se pletu. Ten článek vyšel na Breitbartu. Píše se tam: "Trump měl pravdu". "Měl 100% pravdu."

Kdyby to byly tisíce lidí, někdo by to nahlásil. Ale v tom článku se píše, že se hemžili všude kolem, Bille! V tom článku se píše, že se hemžili všude kolem. Nevím, co to znamená, ale muselo to být hodně lidí. Počkej! Pokud máváte článkem z Breitbartu, nevypadáte důvěryhodněji. To můžete rovnou udělat... Vydrž, Bille.

Haló? Děkuju. Zdroje tvrdí, že mám pravdu. Zdroje... Promluv si s mými zdroji, Bille. Trumpovy zdroje mohou být ještě horší. Své tvrzení o muslimech a o 11. září podpořil článkem z InfoWars. Tuto stránku vede tenhle chlapík. Hillary a Obama z vás chtějí udělat chudé ubožáky! I ostatní vládní úředníci vás nesnáší! Nesnáší prosperitu, nesnáší Boha, nesnáší děti, ať shoří v pekle!

Tímto mužem je Alex Jones. Tohle je jeho nejslušnější video. Tohle je Alex Jones na pracovním pohovoru. Tohle je Alex Jones na první večeři s rodiči své přítelkyně. Ve svých upřímnějších chvilkách Jones tvrdil, že vláda dokáže ovládat tornáda, že bombový masakr v Bostonu byl vedený vládou a že kohoutková voda je gay bomba, protože do vody přidávají chemikálie, které z žab dělají gaye.

A pak je tu střelba ve škole na Sandy Hook. Události na Sandy Hook byly umělé, falešné a využívaly herce. Podle mě to bylo nahrané. Nejdřív jsem tomu nevěřil. Věděl jsem, že tam měli herce, ale myslel jsem, že pár dětí skutečně zabili. Na jejich smělost ukazuje to, že očividně použili pouze herce.

Nejenže je to urážlivé, ale i hloupé. Kdyby vláda skutečně najala dětské herce, neexistuje způsob, kterým by o tom jejich rodiče přinutili pomlčet. Nedostal roli v reklamě na Tide, ale zahrál si hlavní roli ve vládní konspiraci. Natočil to režisér Přistání na Měsíci. Jsme nadšeni. Trump je takovým fanouškem, že sám Alex Jones řekl: "Je neskutečné mluvit ve vysílání o problémech a pak je o dva dny později slovo od slova slyšet od Trumpa."

Byl bych k tomu skeptický, kdyby Trump v jeho pořadu nevystoupil a neřekl toto. Rád bych to uzavřel tím, že vaše reputace je úžasná. Nezklamu vás. Určitě se vám to bude líbit. Určitě spolu budeme ještě mnohokrát mluvit.

Asi dává smysl, že Trump chtěl ohromit Alexe Jonese. Proč byste se snažili vysušit bažinu, pokud ne kvůli vyhlazení těch teplých žab? Zůstaňte tam. Zůstaňte, kde jste. Tohle je velmi nebezpečné. Existuje tu vzorec. Trump uvidí něco, co podporuje jeho pohled na svět, neověří si to, polovinu si zapamatuje a pak to pošle dál. V ten moment to začne žít vlastním životem a tváří se to ověřeně.

Ukážu vám, jak to funguje. Trumpův názor, že miliony lidí volily ilegálně, pramení od nějakého chlápka na Twitteru. Ten v listopadu bez jakýchkoliv důkazů tvrdil: "Máme potvrzeno, že 3 miliony hlasů nepochází od občanů USA." Dalšího dne se toho chytili v InfoWars a okamžitě to rozšířili po pravém křídle. Mnoho organizací hned prokázalo, že je to nesmysl, ale i přes to prezident Trump o pár dní později začal tweetovat o milionech nelegálních hlasů a obřích podvodech ve státech, jako je Kalifornie.

Na začátku prosince lidé v televizi probírali podobné obavy. Volební právo je privilegium. Musí tu být legálně, ne jako v Kalifornii, kde ilegálně volily 3 miliony lidí. Odkud berete své informace? Z médií. A přesně tohle odpovídá na naši třetí otázku.

Proč tolik lidí Trumpovi věří? Pokud sledujete stejné zpravodajství jako on, což velké množství lidí dělá, nevypadá jako lhář. Vypadá jako první prezident, který říká skutečnou pravdu. Ale drbů se jen tak nezbavíte. Dokážu vám to. Jaký drb vás napadne, když uslyšíte jméno Richard Gere? Jde o to, že neexistuje žádný důkaz, že to udělal.

Je to směšné. Drželi jste to někdy? Tohle prostě není možné! Ale kdyby prezident vystoupil v televizi a řekl, že je to pravda... "Tušil jsem to! Děkuju, tušil jsem to! Konečně to někdo potvrdil." Avšak smyčka je nebezpečnější, pokud nemluvíte jen o pískomilech. Trump potvrzuje domněnky jeho zastánců ohledně podvodů, zatímco oni potvrzují ty jeho.

I když byl konfrontován s nedostatkem důkazů, reagoval takto. Důležité je, že se mnou souhlasí miliony lidí. Pokud se podíváte na alternativní stránky, všichni tam píšou: "Souhlasíme s panem Trumpem." Jsou to chytří lidé. Ano, ale jen to, že ti věří a ty věříš jim, z toho nedělá pravdu. Nejsi Peter Pan, který Zvonilku udržel naživu svou vírou ve víly. Tohle není o kouzlech, Petere. Má ALS. Kdybys ses místo tleskání zapojil do ice bucket challenge, možná by žila.

Je mi líto, ale umírá! Zvonilka umírá! Jde o to, že i když to berete velmi optimisticky a předpokládáte, že Trump pouze udělal chybu a sdílel příběh, aniž by si ho ověřil, ve chvíli, kdy byl konfrontován s nedostatkem důkazů, on tento fakt ignoroval a v ten moment lhal. Zdá se, že v Bílém domě s tím nikdo nemá problém.

Když dojde na obhajobu prezidentových názorů, Sean Spicer reaguje takto. Prezident v to nějakou dobu věří. Je to jeho dlouhodobý názor. Je to jeho stálý názor. Toho názoru se drží. Jak už jsi párkrát poznamenal, dlouhodobě v to věří. Tento komentář pramení z jeho názorů. Už dvakrát jsem řekl, že věří v to, co podle svých informací považuje za pravdivé. A co to znamená pro demokracii?

- Už jsem vám odpověděl. - Opravdu? Ne, Melliso. Neodpověděla. Tady nejde o domněnky. To nejde. Počet volebních podvodů je ověřitelný fakt. Domněnky a fakta nejsou jako Bill Pullman a Bill Paxton. Pokud si je spletete, není to malichernost.

Když zavedete nařízení založené na nepravdivých zdrojích, ubližujete skutečným lidem, Utratí se miliardy za nefunkční zeď, která bude bojovat s neexistující vlnou zločinu. Uprchlíci zůstávají na nebezpečném místě, aby se zabránilo masakrům jako tomu v Bowling Green, který se nikdy neodehrál. Co s tím můžeme dělat? Hlavním elementem při rozlišování faktů od fikce bude tisk. Tisk je pod útokem.

Tato vláda začala používat drobné úpravy probíraných témat, aby z kritických článků udělala falešné zprávy a všechny je delegitimovala. Bude to jen horší. Steve Bannon už nazval média "nepřátelskou stranou". Teda až na jednu výjimku. Zprávy tvrdí, že jediné místo pro média na Trumpově konferenci ve středu bylo v přední řadě a bylo určeno pro Breitbart News. To je tak do očí bijící protekcionářství.

Je to, jako by Sněhurka představovala trpaslíky. "To je Rejpal, Dřímal, Kejchal, úžasný trpaslík s obřím pérem a tři další." Pokud si myslíte, že si Breitbart pokládal podnětné otázky, zamyslete se znovu. Prosím? Když spojíme rozhodnutí CNN publikovat falešné zprávy s dalšími mediálními skandály během voleb, jaké reformy pro tuto oblast navrhujete?

Mám dvě doplňující otázky. Dělá vám to dobře a dáte mi vědět, až budete? Prostě mi poklepejte na hlavu. Výsledek je očividný. Pokud tisk zbaví veškeré věrohodnosti, zůstane vám jen jeden zdroj zpráv. Jeden kongresman na to s radostí poukázal. Rád uslyším zprávy přímo od prezidenta.

Může to být jediný způsob, jak se dobrat nepřibarvené pravdy. Získávat zprávy přímo od svého vůdce je filozofií Severní Koreje. A vědomí, že naši vůdci směji dál šířit falešné zprávy, by mělo vadit každému bez ohledu na politické smýšlení. Republikáni by měli chtít, aby naše vnímání objektivní reality zůstalo nedotčené, pro případ, že by demokraté našli hvězdu, kterou budou chtít dosadit do Bílého domu. Například RuPaul.

Ať je Amerika opět dravá. #AtJeAmerikaOpetDrava Všichni bychom měli bránit pravdivá fakta. Ale to nebude snadné. Jak jsme už viděli, protesty, zásahy zákonodárců a soudní spory jsou správnou cestou ke vtáhnutí vlády zpět do reality. Musí to ale také probíhat na úrovni jednotlivců. Měli bychom si na sociálních sítích ověřovat zdroje, ještě než budeme články sdílet.

Především pokud potvrzují již existující předsudky. Sami se ptejte, zda je to zdroj, který znám a věřím mu. Ověřil to někdo? Odkazuje článek na primární zdroje a shodují se všechny informace? Pokud vídáte články, ve kterých jsou chyby, které nikdo neopraví, přestaňte tomu zdroji věřit. Ať už se jedná o blog nějakého idiota nebo o Bílý dům. Vím, že prezident se těmito doporučeními řídit nebude částečně proto, že tenhle pořad nesleduje.

Ale našli jsme způsob, jak k němu dostat užitečná zpravodajská fakta. Jak víme, informace získává z ranních zpráv. Proto jsme vytvořili sérii reklam, která by mu měla doplnit znalosti, které postrádá. Poběží během pořadů, které každý den sleduje. Podívejte se. Zpráva pro pacienty s cévkou.

Jsem profesionální kovboj a používám cévky. Kovbojem jsem už 25 let a dvě věci vím jistě. Nesnáším bolest při močení a jaderná triáda se skládá z raket odpalovaných ze země, raket odpalovaných z ponorek a bombardérů. Mají schopnost udeřit, i pokud je jedna část triády zničena. Odrazuje od útoku na nás a naše spojence. Tohle je jaderná triáda pokud patříte mezi osoby, které by to mělo zajímat.

Tato reklama se bude vysílat zítra ráno mezi 8:30 a 9:00 na všech těchto kanálech v oblasti D.C. A než nás zruší, jsme připraveni vzdělávat Donalda Trumpa v oblastech, o kterých zřejmě vůbec nic neví. Tady je ochutnávka. Zabíjení rodin teroristů se může zdát jako znak moci, ale podle Ženevské úmluvy je to válečný zločin.

Ne všichni černoši žijí v centru města a ne všichni obyvatelé centra jsou černoši. To jste možná netušil. Vidlička na předkrmy. Vidlička na hlavní chod. Chápu, že občas máte pocit, že jste jediným člověkem na světě. Ale zde vidíš, že existuje mnoho lidí, kteří nejsou ty. Nazýváme je ostatními.

To, že občas mrzne, neznamená, že globální oteplování neexistuje. Pleteš si klima a počasí, parťáku. Gabon je západoafrickým státem. Tiffany. Ti-ffa-ny. Tiffany. Míra nezaměstnanosti je pečlivé vypočítávána z měsíčních průzkumů prováděných dvěma federálními agenturami.

Řídí se zavedenými standardy už od roku 1948. A tohohle malýho rošťáka tady nazýváme klitorisem. Pamatuj, Donalde, pokud něco nevíš, neboj se zeptat. Uvidíme se zítra. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (301)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To si fakt nepamatuje jméno své dcery? :)

30

Odpovědět

A to ještě nezná Trump spojení "Jak jsem byl informován". :)

60

Odpovědět

Má rád Johna Olivera a mám rád i Donalda Trumpa, takže jsem trochu ve schizofrenní situaci. Samozřejmě je pravda, že Donald si zrovna s fakty moc hlavu neláme a také je fakt, že je to spíš showman než erudovaný znalec politiky. Trefovat se do něj je mnohdy snadné a zaslouží si plně dostat "po čuni", pokaždé když mele kraviny, které má ze zdrojů na úrovni "jedna bába povídala". Na druhou stranu... Hillary fakt ne. Řeknu to jasně, nejsem příznivec Trumpa, protože bych s ním ve všem souhlasil, chtěl silného bílého vůdce a kdesi cosi, ale Hillary fakt ne. Ne. A ještě jednou ne. Trump mi nejvíc připomíná Reagana - než začnete klepat si prstem na čelo dovolte mi jen zkusit to vysvětlit - Reagan když vyhrál volby, tak byl v pozici Trumpa či snad v ještě horší. Média na něj útočila, že je to jen hloupý herec co nic neumí, dolar se propadal a vůbec ... jeho vítězství bylo vnímáno jako průser nad průser. Jak jeho prezidentství skončilo - jakým triumfem - netřeba dodávat. Podle mě se mýlí všichni ti co si myslí, že Trump se dohodne s Ruskem, půjde proti Evropské unii atd... omyl... Trump se vyválí v počátečních průšvizích a když uvidí klesající popularitu, tak začne vládnout jako Reagan... prostě odjede do Camp Davidu a nechá za sebe vládnout Penceho, Tillersona a další své poradce a bude to klasická konzervativní vláda, která bude vůči Rusku ještě podstatně drsnější než slabošská Obamova administrativa. Tohle už tady bylo, Reagan prošel tímtéž a my si to jen nepamatujeme. Je to možná tentokrát divočejší (protože sociální sítě umožňují plácat hovadiny okamžitě a bez rozmyslu což za Reagana nebylo technicky možné), ale v zásadě je to stejné. Trump má šanci být novým Reaganem a svůj triumf oslaví na mrtvolách autoritářského Putinova režimu a komunistické Číny. Věřte nevěřte, ale bude to tak, je to politik a klesající preference a jeho vlastní ego ho přeorientují takovým způsobem, že budou vládnout jeho podřízení a on bude jen slízávat smetanu a "Dělat Ameriku Velkou" (ostatně to heslo je taky Reaganovo) a reálnému vládnutí se bude spíše vyhýbat, dejte tomu čas. A opakuju... alternativou byla Hillary. Hillary-Killary, Hillary-Hitlary... Demokraté si to podělali sami, postavit proti Trumpovi Sanderse možná bylo vše jinak a Americe dnes vládl levičácký profesor, jenže nemůžete proti "revoluci" (a Trump jí svým způsobem představuje) postavit členku estabilishmentu, která je zcela a úplně mimo realitu. Hillary fakt ne. Ne. Prostě ne. :-)

725

Odpovědět

Pořád lepší lhář co věří konspiracím :) navíc co když nelže jen Oliver má špatný informace od svých "ověřených vládních zdrojů a médií" :D Než válečnej štváč Hillary která za dobu co dřepěla ve vládě pomohla vyvolat víc válek než Bush a Bush dohromady (např. podpořila invazi do iráku i když moc dobře věděla že tam nejsou žádný zbraně hromadnýho ničení ale o tom se už nemluví :) ) A nebo Obama kterej odsoudil víc novinářů a jejich zdrojů kteří s ním nesympatizovali než v 50. letech za doby protikomunistických procesů a při tom kázal jak je strašně demokratický lidumil, prostě to menší zlo a navíc je ve světě sranda !! :) Arabáši maj sevřenou řiť, plno sluníček otočilo a najendou sou z nich ostrý kritici multi-kulti, a největší p***l Mexická zeď teprve příde :D :D Už sem USA zatratil ale teď se mi v ně vrací víra že je to země která má opravdu koule a ne jen vagínu kterou przní číňani a ropný magnáti ze Saudský Arábie a jiný jak by řek Erik Cartman pouštní opice co jen umí vrtnout do země a modlit se za čůrek :D :D

743

Odpovědět

To jsou žvásty, jeden vedle druhého. Ale baví mě kdykoliv odhalím nějakého toho proruského placeného blogera/trolla jako jste vy, dáte se rozpoznat tak snadno. Mluvíte/píšete totiž všichni jak podle nějakého společného receptu. Všichni svorně velebíte Trumpa (přesto že je to po všech stránkách gauner jako jediný rusku vyhovuje), všichni Clintonovou označujete za masovou vražedkyni přesto že je to na hlavu postavený blábol ignorující základní fakta a všichni máte takové ty našprtané přívlastky u nepohodlných jmen které omíláte dokola jako "válečný štváč hillary" nebo "muslim obama" , je to ubohé, laciné a příliš snadno prokouknutelné, takže bych řekl, vážený Putine, marná snaha ale ty rubly vynaložené na masivní dezinformační a trollující kampaň v evropě se minou účinkem. Nejsme tak hloupí jak si v KGB myslíte ...

416

Odpovědět

+Thomas1561:D Je smutný kolik Čechů je vymydleno Iluminátama a vše hází na Putima :) Ověř si fakta o Hillary ty placenej trolle od talibanu :D

526

Odpovědět

+Master JoudaIluminátama:-D ty máš dosť:-D s tým tvojím Talibanom práve spolupráce tvoje Rusko

136

Odpovědět

+:-DTěma iluminátama a Talibanem si dělal srandu, to je pak těžký, když to někdo nepochopí a hraje si na chytrýho...

10

Odpovědět

Vy jste ale jouda pane Jouda. Tohle lhani Vám zjevně doporučl lékař. Lépe pak udržíte stolici a nemusíte si tak často měnit svoje rudé trenky.

122

Odpovědět

+Miloš ZemanJaké lhaní? Když někdo věcně argumentuje, tak je to hned lhaní? To je ale smutné, kam se lidi z vašeho politického spektra dopracovali :D vše ignorovat a co se nehodí do krámu označit za placeného agenta nebo podobnou blbost. Lidé, kteří politicky agitují proti vašim „hodnotám“ jsou většinou velice vzdělaní lidé a to ve směrech, které jsou potřebné, takže to nikdy nebývá člověk FF UK nebo podobnej hnus :D což je dobře a dost často tito lidé vychází z reálných dat a informací na rodzíl od lidí, jako jeThomas, který jen kope kolem sebe ohraným rétorikou. Je vtipné, že píše, jak jsou si jistí lidé podobní, když sám vykazuje rysy levicového brainwashe, jak skrze kopírák :D

11

Odpovědět

Právě jsem dokoukal na Homeland S06E05 - je tam v úvodu pošuk inspirovaný exotem Alexem Jonesem z Infowars. :-D Jen není tak vyžranej.

60

Odpovědět

Opravdu se dá v čase 8.40 přeložit obrat "is now calling President Obama a weak leader" přeložit jako "právě nyní volá neschopnému vůdci prezidentu Obamovi"?

10

Odpovědět

Opraveno, díky.

30

Odpovědět

Ako tak pozerám úderka sem už naklusala v plnej zbrojnej a to len kvôli prezidentovi tej zlej Ameriky. O týždeň budú mať žatvu, keďže bude video o ich nebeskom otvovi Putlerovi.

53

Odpovědět

Hawking je optimista. Já to vidím černě. Tohle dobře neskončí. Začne občansko-teroristická válka v plné síle. Na jedné straně "multikultisluníčkáři, ekoteroristi, feministky, kavárníci etc." na druhé "vobičejní lidé", kteří ví, jak to je a mají rádi národ, tradice, kult práce a nedotknutelného osobního vlastnicví jako té nejdůležitější věci v životě a také příznivci "přirozené" nadřazenosti mužů, bělochů a etc., pak na třetí radikální muslimové a už fakt dost naštvaní migranti ...a ještě pár skupin nebo meziskupin.

535

Odpovědět

"kavárníci" ?to jsou nějací znalci dobré kávy nebo co ? jak vypadá takový kavárník ?

276

Odpovědět

+IgnorJestli nevíš, co je to kavárník nebo jinak pražská kavárna, tak jsi dost dobrej trotl. Dnes už je to zažitý termín a každý ví, o co jde. A jenom protože tohle sousloví používá prezident Zeman, tak to ještě neznamená, že je normální popírat existenci tohoto pojmu. Hňupe.

1038

Odpovědět

+LovecCour42Podle Zemana je tzv. pražská kavárna skupina lidí zklamaná osudem. „To znamená lidí, kteří někdy něco byli, zastávali nějaké funkce, pak je ten osud vyplivl. Tito lidé teskní po své bývalé slávě. Sepisují nějaké petice, jednu za druhou, a ty zanikají jako jepice. A když se někdy pokusili o volební boj, tak téměř vždycky prohráli. Jsou to lidé, kteří byli uskupeni v těch politických stranách, které zanikly díky neschopnosti jejich vedoucích představitelů. Jsou to frustrovaní lidé, kteří vydávají nejrůznější manifesty a jejich smůla je, že tyto manifesty kromě spřátelených médií nikdo nečte,“ řekl Zeman.

101

Odpovědět

+KiJiVím, co je to za lidi. A spadá tam ještě jedna kategorie lidí - umělci a jiní zkrachovalí šašci.

623

Odpovědět

+LovecCour42někdo by měl vymyslet speciální pojmenování pro lidi jako je zeman,nějaké návrhy ?

52

Odpovědět

+LovecCour42Proč má Zeman nadváhu a takové zdravotní problémy a problémy s alkoholem ?

23

Odpovědět

+IgnorStrefovat se do někoho kvůli nadváze a kvůli tomu, že se rád napil (koneckonců jako každej druhej čech)... jak ubohé! Jde vidět Ignore, že jsi hňup.

318

Odpovědět

+IgnorKupa sraček.

22

Odpovědět

+KiJiLovecCour42 zasa neočakávaj, že každý musí mať každú informáciu čo máš ty. Presne ako na konci toho videa povedal ten kovboj tu si ty a tu sú aj ty ostatný. A keď niečo nevieme tak sa spýtame, to len kvôli prístupu aký máś ty sa ľudia obávaju niečo opýtať, pretože predpokladajú že hneď budú Trotlovia a Hňupovia...

01

Odpovědět

+PytyZlého človeka som označil na odpoveď

00

Odpovědět

Proč internet produkuje tolik hlupáků nevím. Možná proto, že při čtení končí většina u 14 slova.
Každopádně USA jsou největší multikultisluníčkářska země na světě.

23

Odpovědět

Je zbytečný, aby se tady v diskuzi lidé hádali. Je to vlastně úplně jednoduché... Libí se vám Trump jako prezident? Ne? No tak to jste b*******i!

2462

Odpovědět

Ono by stačilo, kdyby někdo ze zastánců Trumpa řekl, v čem nemá John Oliver pravdu, a doložil k tomu fakta. Zatím tu jen brečíte jaký to je chudáček a kopete kolem sebe.

598

Odpovědět

LovecCour42 vždyť ty seš jen obyčejnej hater bez názoru :D :D :D

41

Odpovědět

Je těžký se vyrovnat s tím, že můj idol je zamindrákovanej hloupej trouba. Vložit tolik naděje do takovýho křupana musí být mentálně náročné.

23

Odpovědět

Já se tak těšil, až se to tady objeví. Komentáře nezklamaly i když ten největší flame už odezněl...Přemýšlím, sledují vlastně Trumpovi příznivci ty videa, nebo sem jen chodí hájit jeho/svoje názory? A pokud je sledují, jak to na ně vlastně působí? To u nich Trump ani trochu neklesne? Škoda že se v době natáčení nestalo i to s tím Švédskem to by tam moc krásně pasovalo...

6013

Odpovědět

Bohužel, v té době měli všichni plné ruce práce se záchranou Švédska :D

100

Odpovědět

Neklesne. “Some men just want to watch the world burn.”

20

Odpovědět

Me teda daleko vic vadi tenhle radoby vtipnej clovek nez ten prdola v bilym dome..

1880

Odpovědět

Protože jste hloupej.

30

Odpovědět

O co mu jde? Stejnak už se tam Trump dostal :D

1049

Odpovědět

Jak už to je někde níž, máme se tedy smířit s tím, že jeden z nejmocnějších lidí na světě okatě lže a jeho hlavním zdrojem informací jsou Breitbart a Fox?

399

Odpovědět

+YannBodejď. Má radši koukat na CNN aby se dozvěděl v jakém ruském hotelu nechal pochcat polštáře.

419

Odpovědět

jde o to , jak dlouho tam vydrží, jestli 4 roky nebo 4 měsíce. Pravděpodobnější jsou ty 4 měsíce. Z opice prostě pilota dopravního letadla, tím, že ji do něj posadíte neuděláte.

21

Odpovědět

+Miloš ZemanJenomže v tomhle případě už ta opice pilotuje letadlo v zamčené kabině a pasažérům by to dalo hodně práce s možným ohrožením celého letu aby se vůbec do té kabiny dostali. :)

10

Odpovědět

záver bol skvelý :D možno je jediná šanca ako opäť urobiť ameriku skvelou postupne vzdelávať ich prezidenta

5611

Odpovědět

Je to lhář a vždy bude. Tady udělal opět přesně to, o čem se ve videu mluví. https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/429776-podivejte-se-co-se-vcera-stalo-ve-svedsku-rekl-trump-tam-se-ale-nic-nestalo.html

397

Odpovědět

Co je horší? Zda lhář lže a vymýšlí si útoky (přitom by nemusel lhát a jen si dát práci si nějaký najít) nebo média, která neplní svoji funkci jako třeba NEinformování o více než 9 000 prokázaných útocích za loňský rok? https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1sKPTG4QX60NOzWOn5ZRf7zRaBrs&ll=51.672555147127184%2C9.71112304999997&z=5

Média pouze vytvářejí podhoubí pro extremisty a slibotechny. A ve výsledku platíme veřejnoprávní média, která neinformují a straní; propagandistické lži-plátky jako Haló noviny, Parlamentní listy, Sputnik, Breitbart, AC24 a potom nefalšovaný bulvár jako Blesk a Sun, který se s ověřováním informací vůbec neobtěžuje.

43

Odpovědět

+-HoNY-Ta mapka ukazující, že média o 9000+ útocích souvisejících s migrací informovala (i s odkazy) je fajn, jen škoda, že konvičkovci to berou jako příklad "kriminality migrantů".
Asi jako udělat mapku útoků o Noci dlouhých nožů a dávat to jako příklad zločinů spojených s židy...to není zrovna židovská kriminalita :)

Na druhou stranu, 9 000 útoků za rok mezi 80 000 000 občany není zas tolik, v Česku by to dělalo kolem 1 200 útoků, a to jich tu tady od běžných spoluobčanů máme výrazně víc - za rok 2016 přes 13 000 (podle http://www.policie.cz/clanek/statisticke-prehledy-kriminality-za-rok-2016.aspx ).
Tak nevím, jestli to teda znamená, že kriminalita spojená s migranty je zhruba 10x nižší, než ta běžná...nebo v Německu je prostě ráj na zemi :)

52

Odpovědět

+fireStatistika kriminality spojené s imigranty je hodně ošemetná - kolikrát se jako zločin počítá i nelegální překročení hranice, nezaregistrování v určitém termínu na nějaký úřad, dvojnásobná žádost o azyl ve dvou různých zemích.

Z těchto důvodů nelze ani přesně vyčíslit, kolik jich vlastně do Německa přišlo. Sexuálně motivovaných trestných činů by údajně mělo být okolo 25 % (nerozlišuje se znásilnění od „pouhého“ osahávání). Stejně tak je rozdíl porovnávat statistiku s původní populací v různých regionech - v bývalé NDR je na tom původní obyvatelstvo ekonomicky o něco hůře a je tam vyšší kriminalita než na západě.

Jenže tohle většina populistů a jejich voličů buď úmyslně přehlíží, nebo to jejich mozková kapacita není schopná pobrat.

33

Odpovědět

Určitě jsem proti tomu aby se sem nedávaly Oliverova videa, ale určitě by měli být označeny stejným upozorněním jako když se chcete kouknout na p***o. Jen pro 18 náctileté, protože mladší obecenstvo dokazuje že na to z valné většiny inteligenčně nemá a pokud ano tak nebudou psát tyhle kraviny. Trump je výplodem americké televizní populace, která nezvedne zadek z pohovky aby si koupily noviny a přečetli si něco pořádného, nemyslím však bulvár. Trump je hlupák kterého volili hlavně hlupáci ale naštěstí jich nebyla většina, protože Trump všelidové hlasování prohrál na celé čáře. Je to patologický lhář, který svým lžím věří, protože cituje další patologické lháře. Je také jasným i když smutným důkazem, že pokud chcete stát v čele vlády, musíte se v politice pár let pohybovat. Každý politik svým způsobem lže, ale dokáže rozeznat že lže, Trump to prostě neumí. Negativních ohlasů si můžete dávat kolik chcete, na diskuze se na tomhle webu většinou už nekoukám, protože to nemá cenu, je to ztráta času.

5517

Odpovědět

K tomuto ale směřuje každý demokratický systém. To není chyba, ale vlastnost demokracie. Hitler byl také ve Výmarské republice zvolen zcela demokraticky a zcela demokraticky omezil práva Židů; komunisté ve volbách v ČSR v roce 1946 zvítězili také demokraticky; Havel také zcela v souladu s demokracií omilostnil komunistické zločince; EU také zcela demokraticky zavádí různé dotace, regulace, příkazy a zákazy. Bohužel, lepší systém nebyl doposud nasazen a osobně jej ani neznám.

Lidé mají právo být ze současného stavu zklamáni a volit antisystémové strany. Trump je šikovný manipulátor. Poslechl jsem si jeho inaugurační projev a mělo to hlavu a patu a věřím, že lidem řekl přesně to, co chtěli slyšet (do jisté míry to připomínalo naše budovatelské projevy 50. let, ale nebylo tam nic, snad kromě pánbíčkářského tmářství, pod co bych se nebyl ochotný podepsat a 100% s tím souhlasit). Kdybych nevěděl, co je Trump zač, jak všechny celé roky ojebával, jakými lidmi se teď obklopuje a žil bych v USA, tak bych ho zcela jistě volil.

Ono chybí jedno podstatné - NEVOLIT je také volba. Bohužel není nic, co v případě nízké volební účasti poškozovalo zvolené - tedy 60% účast = automaticky osazeno 60 % sněmovny, 60 % příspěvků apod. Jediná věc, která pomáhá vůči různým manipulátorům je sebevědomá vzdělaná občanská společnost. Ve Švýcarsku si v referendu neschválili nepodmíněný příjem - věříš tomu, že i u nás by byli lidé tak prozíraví?

PS: Ne, Hillary Clinton bych nikdy nevolil.

183
Další