Thumbnail play icon

Trump vs. pravdaLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:667
Počet zobrazení:29 776

John Oliver je zpět a hned na začátku se musí opět vyjádřit k Donaldu Trumpovi, který se skutečně stal americkým prezidentem.

Jak se zdá, pro Donalda Trumpa není podstatné mluvit pravdu a mnoha lidem to zjevně nevadí. Odkud bere své informace a proč bychom jeho lži měli brát jako velký problém?

Poznámka: Richard Gere a drby - Toto je odkaz na drby, podle kterých se jednou měl dostavit na ambulanci s cizím předmětem v konečníku. Mělo se ukázat, že je to živý (případně mrtvý) pískomil. Tyto drby kolovaly po internetu a bulvárních médiích.

Komentáře (321)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To si fakt nepamatuje jméno své dcery? :)

10

Odpovědět

A to ještě nezná Trump spojení "Jak jsem byl informován". :)

50

Odpovědět

Má rád Johna Olivera a mám rád i Donalda Trumpa, takže jsem trochu ve schizofrenní situaci. Samozřejmě je pravda, že Donald si zrovna s fakty moc hlavu neláme a také je fakt, že je to spíš showman než erudovaný znalec politiky. Trefovat se do něj je mnohdy snadné a zaslouží si plně dostat "po čuni", pokaždé když mele kraviny, které má ze zdrojů na úrovni "jedna bába povídala". Na druhou stranu... Hillary fakt ne. Řeknu to jasně, nejsem příznivec Trumpa, protože bych s ním ve všem souhlasil, chtěl silného bílého vůdce a kdesi cosi, ale Hillary fakt ne. Ne. A ještě jednou ne. Trump mi nejvíc připomíná Reagana - než začnete klepat si prstem na čelo dovolte mi jen zkusit to vysvětlit - Reagan když vyhrál volby, tak byl v pozici Trumpa či snad v ještě horší. Média na něj útočila, že je to jen hloupý herec co nic neumí, dolar se propadal a vůbec ... jeho vítězství bylo vnímáno jako průser nad průser. Jak jeho prezidentství skončilo - jakým triumfem - netřeba dodávat. Podle mě se mýlí všichni ti co si myslí, že Trump se dohodne s Ruskem, půjde proti Evropské unii atd... omyl... Trump se vyválí v počátečních průšvizích a když uvidí klesající popularitu, tak začne vládnout jako Reagan... prostě odjede do Camp Davidu a nechá za sebe vládnout Penceho, Tillersona a další své poradce a bude to klasická konzervativní vláda, která bude vůči Rusku ještě podstatně drsnější než slabošská Obamova administrativa. Tohle už tady bylo, Reagan prošel tímtéž a my si to jen nepamatujeme. Je to možná tentokrát divočejší (protože sociální sítě umožňují plácat hovadiny okamžitě a bez rozmyslu což za Reagana nebylo technicky možné), ale v zásadě je to stejné. Trump má šanci být novým Reaganem a svůj triumf oslaví na mrtvolách autoritářského Putinova režimu a komunistické Číny. Věřte nevěřte, ale bude to tak, je to politik a klesající preference a jeho vlastní ego ho přeorientují takovým způsobem, že budou vládnout jeho podřízení a on bude jen slízávat smetanu a "Dělat Ameriku Velkou" (ostatně to heslo je taky Reaganovo) a reálnému vládnutí se bude spíše vyhýbat, dejte tomu čas. A opakuju... alternativou byla Hillary. Hillary-Killary, Hillary-Hitlary... Demokraté si to podělali sami, postavit proti Trumpovi Sanderse možná bylo vše jinak a Americe dnes vládl levičácký profesor, jenže nemůžete proti "revoluci" (a Trump jí svým způsobem představuje) postavit členku estabilishmentu, která je zcela a úplně mimo realitu. Hillary fakt ne. Ne. Prostě ne. :-)

522

Odpovědět

Pořád lepší lhář co věří konspiracím :) navíc co když nelže jen Oliver má špatný informace od svých "ověřených vládních zdrojů a médií" :D Než válečnej štváč Hillary která za dobu co dřepěla ve vládě pomohla vyvolat víc válek než Bush a Bush dohromady (např. podpořila invazi do iráku i když moc dobře věděla že tam nejsou žádný zbraně hromadnýho ničení ale o tom se už nemluví :) ) A nebo Obama kterej odsoudil víc novinářů a jejich zdrojů kteří s ním nesympatizovali než v 50. letech za doby protikomunistických procesů a při tom kázal jak je strašně demokratický lidumil, prostě to menší zlo a navíc je ve světě sranda !! :) Arabáši maj sevřenou řiť, plno sluníček otočilo a najendou sou z nich ostrý kritici multi-kulti, a největší prdel Mexická zeď teprve příde :D :D Už sem USA zatratil ale teď se mi v ně vrací víra že je to země která má opravdu koule a ne jen vagínu kterou przní číňani a ropný magnáti ze Saudský Arábie a jiný jak by řek Erik Cartman pouštní opice co jen umí vrtnout do země a modlit se za čůrek :D :D

642

Odpovědět

To jsou žvásty, jeden vedle druhého. Ale baví mě kdykoliv odhalím nějakého toho proruského placeného blogera/trolla jako jste vy, dáte se rozpoznat tak snadno. Mluvíte/píšete totiž všichni jak podle nějakého společného receptu. Všichni svorně velebíte Trumpa (přesto že je to po všech stránkách gauner jako jediný rusku vyhovuje), všichni Clintonovou označujete za masovou vražedkyni přesto že je to na hlavu postavený blábol ignorující základní fakta a všichni máte takové ty našprtané přívlastky u nepohodlných jmen které omíláte dokola jako "válečný štváč hillary" nebo "muslim obama" , je to ubohé, laciné a příliš snadno prokouknutelné, takže bych řekl, vážený Putine, marná snaha ale ty rubly vynaložené na masivní dezinformační a trollující kampaň v evropě se minou účinkem. Nejsme tak hloupí jak si v KGB myslíte ...

396

Odpovědět

+Thomas1561:D Je smutný kolik Čechů je vymydleno Iluminátama a vše hází na Putima :) Ověř si fakta o Hillary ty placenej trolle od talibanu :D

524

Odpovědět

+Master JoudaIluminátama:-D ty máš dosť:-D s tým tvojím Talibanom práve spolupráce tvoje Rusko

136

Odpovědět

+:-DTěma iluminátama a Talibanem si dělal srandu, to je pak těžký, když to někdo nepochopí a hraje si na chytrýho...

10

Odpovědět

Vy jste ale jouda pane Jouda. Tohle lhani Vám zjevně doporučl lékař. Lépe pak udržíte stolici a nemusíte si tak často měnit svoje rudé trenky.

122

Odpovědět

+Miloš ZemanJaké lhaní? Když někdo věcně argumentuje, tak je to hned lhaní? To je ale smutné, kam se lidi z vašeho politického spektra dopracovali :D vše ignorovat a co se nehodí do krámu označit za placeného agenta nebo podobnou blbost. Lidé, kteří politicky agitují proti vašim „hodnotám“ jsou většinou velice vzdělaní lidé a to ve směrech, které jsou potřebné, takže to nikdy nebývá člověk FF UK nebo podobnej hnus :D což je dobře a dost často tito lidé vychází z reálných dat a informací na rodzíl od lidí, jako jeThomas, který jen kope kolem sebe ohraným rétorikou. Je vtipné, že píše, jak jsou si jistí lidé podobní, když sám vykazuje rysy levicového brainwashe, jak skrze kopírák :D

11

Odpovědět

Právě jsem dokoukal na Homeland S06E05 - je tam v úvodu pošuk inspirovaný exotem Alexem Jonesem z Infowars. :-D Jen není tak vyžranej.

60

Odpovědět

Opravdu se dá v čase 8.40 přeložit obrat "is now calling President Obama a weak leader" přeložit jako "právě nyní volá neschopnému vůdci prezidentu Obamovi"?

10

Odpovědět

Opraveno, díky.

30

Odpovědět

Ako tak pozerám úderka sem už naklusala v plnej zbrojnej a to len kvôli prezidentovi tej zlej Ameriky. O týždeň budú mať žatvu, keďže bude video o ich nebeskom otvovi Putlerovi.

53

Odpovědět

A zase raz John Mohamed Oliver.
Počas toho ako tento extrémista šíril propagandu, tak jeho bratia upálili v Iraku 15 civilistov vrátane detí. Ale kľud, nestalo sa to v EU, takže bratia vitajte v Európe!
http://www.iraqinews.com/features/islamic-state-burn-dead-15-including-children-fleeing-kirkuk/

1971

Odpovědět

Oliver je pro přijímání uprchlíků.
Islámský stát upálil uprchlíky.
Aha.
Vzhledem k tomu, že se obvykle vyjadřuješ proti Oliverovi, tak si nejsem moc jistý, koho to v té Evropě vítáš...

3511

Odpovědět

Jak mohl sirit propagandu, kdyz kritizoval Trumpovo lhani?
Bud si strasne dobrej troll, nebo hrozne hloupej clovek.
Protoze pises ten samej blemc ke kazdymu jeho videu aniz by s nim jakkoliv souvisel.

3710

Odpovědět

To je zase blábol.

42

Odpovědět

Konec s přehnanou korektností. Jste hloupej.

82

Odpovědět

Hawking je optimista. Já to vidím černě. Tohle dobře neskončí. Začne občansko-teroristická válka v plné síle. Na jedné straně "multikultisluníčkáři, ekoteroristi, feministky, kavárníci etc." na druhé "vobičejní lidé", kteří ví, jak to je a mají rádi národ, tradice, kult práce a nedotknutelného osobního vlastnicví jako té nejdůležitější věci v životě a také příznivci "přirozené" nadřazenosti mužů, bělochů a etc., pak na třetí radikální muslimové a už fakt dost naštvaní migranti ...a ještě pár skupin nebo meziskupin.

434

Odpovědět

"kavárníci" ?to jsou nějací znalci dobré kávy nebo co ? jak vypadá takový kavárník ?

266

Odpovědět

+IgnorJestli nevíš, co je to kavárník nebo jinak pražská kavárna, tak jsi dost dobrej trotl. Dnes už je to zažitý termín a každý ví, o co jde. A jenom protože tohle sousloví používá prezident Zeman, tak to ještě neznamená, že je normální popírat existenci tohoto pojmu. Hňupe.

1038

Odpovědět

+LovecCour42Podle Zemana je tzv. pražská kavárna skupina lidí zklamaná osudem. „To znamená lidí, kteří někdy něco byli, zastávali nějaké funkce, pak je ten osud vyplivl. Tito lidé teskní po své bývalé slávě. Sepisují nějaké petice, jednu za druhou, a ty zanikají jako jepice. A když se někdy pokusili o volební boj, tak téměř vždycky prohráli. Jsou to lidé, kteří byli uskupeni v těch politických stranách, které zanikly díky neschopnosti jejich vedoucích představitelů. Jsou to frustrovaní lidé, kteří vydávají nejrůznější manifesty a jejich smůla je, že tyto manifesty kromě spřátelených médií nikdo nečte,“ řekl Zeman.

101

Odpovědět

+KiJiVím, co je to za lidi. A spadá tam ještě jedna kategorie lidí - umělci a jiní zkrachovalí šašci.

623

Odpovědět

+LovecCour42někdo by měl vymyslet speciální pojmenování pro lidi jako je zeman,nějaké návrhy ?

52

Odpovědět

+LovecCour42Proč má Zeman nadváhu a takové zdravotní problémy a problémy s alkoholem ?

23

Odpovědět

+IgnorStrefovat se do někoho kvůli nadváze a kvůli tomu, že se rád napil (koneckonců jako každej druhej čech)... jak ubohé! Jde vidět Ignore, že jsi hňup.

318

Odpovědět

+IgnorKupa sraček.

22

Odpovědět

+KiJiLovecCour42 zasa neočakávaj, že každý musí mať každú informáciu čo máš ty. Presne ako na konci toho videa povedal ten kovboj tu si ty a tu sú aj ty ostatný. A keď niečo nevieme tak sa spýtame, to len kvôli prístupu aký máś ty sa ľudia obávaju niečo opýtať, pretože predpokladajú že hneď budú Trotlovia a Hňupovia...

01

Odpovědět

+PytyZlého človeka som označil na odpoveď

00

Odpovědět

Proč internet produkuje tolik hlupáků nevím. Možná proto, že při čtení končí většina u 14 slova.
Každopádně USA jsou největší multikultisluníčkářska země na světě.

23

Odpovědět

Je zbytečný, aby se tady v diskuzi lidé hádali. Je to vlastně úplně jednoduché... Libí se vám Trump jako prezident? Ne? No tak to jste b*******i!

2461

Odpovědět

Ono by stačilo, kdyby někdo ze zastánců Trumpa řekl, v čem nemá John Oliver pravdu, a doložil k tomu fakta. Zatím tu jen brečíte jaký to je chudáček a kopete kolem sebe.

578

Odpovědět

+KiJiVideo som nevidel a ani ho pozerať nebudem, ale za predpokladu že je to ten istý štýl ako vždy, tak sa bude jednať o znôžku poloprávd a ako vždy Mohamad John povie A, ale nepovie aj priamo súvisiace B. P.s. Trump je mi dosť dobre u p....

347

Odpovědět

+KamikazeNB"Video jsem neviděl a ani ho pozerať nebudem..." a to je přesně ten problém...pokud nemáte protiargument začnete jen fňukat opakovat prázdné fráze a hesla a útočit na všechny kolem sebe. V tom mi Trump a jeho příznivci trošku připomínají Loise Griffinovou a její "nine eleven" viz. https://www.youtube.com/watch?v=Rm3d43HLyTI&feature=youtu.be&t=1m15s

205

Odpovědět

+YannČítajte pozorne, nie som Trumpov priaznivec.

220

Odpovědět

+KamikazeNBTak ti dam za pravdu (John nie je vzdy objektivny). ALE (ako sa hovori aj o demokracii) nic lepsie tu doposial nemame, alebo mas neaky dobry tip na LEPSIU politicko/satiricku relaciu??

21

Odpovědět

+HALFTRUTHNvm, možno by sa našlo niečo napr. z Rumunska alebo Číny, nakoľko to má približne rovnaký dopad na nás ako USA a asi na rovnakej úrovni sa do toho všetci SVK/CZ rozumejú... Ale určite si dobre zamudrujeme o miestnych politikoch.

113

Odpovědět

LovecCour42 vždyť ty seš jen obyčejnej hater bez názoru :D :D :D

41

Odpovědět

Je těžký se vyrovnat s tím, že můj idol je zamindrákovanej hloupej trouba. Vložit tolik naděje do takovýho křupana musí být mentálně náročné.

23

Odpovědět

Já se tak těšil, až se to tady objeví. Komentáře nezklamaly i když ten největší flame už odezněl...Přemýšlím, sledují vlastně Trumpovi příznivci ty videa, nebo sem jen chodí hájit jeho/svoje názory? A pokud je sledují, jak to na ně vlastně působí? To u nich Trump ani trochu neklesne? Škoda že se v době natáčení nestalo i to s tím Švédskem to by tam moc krásně pasovalo...

6013

Odpovědět

Bohužel, v té době měli všichni plné ruce práce se záchranou Švédska :D

100

Odpovědět

Neklesne. “Some men just want to watch the world burn.”

20

Odpovědět

Me teda daleko vic vadi tenhle radoby vtipnej clovek nez ten prdola v bilym dome..

1880

Odpovědět

Protože jste hloupej.

30

Odpovědět

O co mu jde? Stejnak už se tam Trump dostal :D

1048

Odpovědět

Jak už to je někde níž, máme se tedy smířit s tím, že jeden z nejmocnějších lidí na světě okatě lže a jeho hlavním zdrojem informací jsou Breitbart a Fox?

389

Odpovědět

+YannBodejď. Má radši koukat na CNN aby se dozvěděl v jakém ruském hotelu nechal pochcat polštáře.

419

Odpovědět

jde o to , jak dlouho tam vydrží, jestli 4 roky nebo 4 měsíce. Pravděpodobnější jsou ty 4 měsíce. Z opice prostě pilota dopravního letadla, tím, že ji do něj posadíte neuděláte.

21

Odpovědět

+Miloš ZemanJenomže v tomhle případě už ta opice pilotuje letadlo v zamčené kabině a pasažérům by to dalo hodně práce s možným ohrožením celého letu aby se vůbec do té kabiny dostali. :)

10

Odpovědět

záver bol skvelý :D možno je jediná šanca ako opäť urobiť ameriku skvelou postupne vzdelávať ich prezidenta

5611

Odpovědět

Je to lhář a vždy bude. Tady udělal opět přesně to, o čem se ve videu mluví. https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/429776-podivejte-se-co-se-vcera-stalo-ve-svedsku-rekl-trump-tam-se-ale-nic-nestalo.html

377

Odpovědět

Co je horší? Zda lhář lže a vymýšlí si útoky (přitom by nemusel lhát a jen si dát práci si nějaký najít) nebo média, která neplní svoji funkci jako třeba NEinformování o více než 9 000 prokázaných útocích za loňský rok? https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1sKPTG4QX60NOzWOn5ZRf7zRaBrs&ll=51.672555147127184%2C9.71112304999997&z=5

Média pouze vytvářejí podhoubí pro extremisty a slibotechny. A ve výsledku platíme veřejnoprávní média, která neinformují a straní; propagandistické lži-plátky jako Haló noviny, Parlamentní listy, Sputnik, Breitbart, AC24 a potom nefalšovaný bulvár jako Blesk a Sun, který se s ověřováním informací vůbec neobtěžuje.

43

Odpovědět

+-HoNY-Ta mapka ukazující, že média o 9000+ útocích souvisejících s migrací informovala (i s odkazy) je fajn, jen škoda, že konvičkovci to berou jako příklad "kriminality migrantů".
Asi jako udělat mapku útoků o Noci dlouhých nožů a dávat to jako příklad zločinů spojených s židy...to není zrovna židovská kriminalita :)

Na druhou stranu, 9 000 útoků za rok mezi 80 000 000 občany není zas tolik, v Česku by to dělalo kolem 1 200 útoků, a to jich tu tady od běžných spoluobčanů máme výrazně víc - za rok 2016 přes 13 000 (podle http://www.policie.cz/clanek/statisticke-prehledy-kriminality-za-rok-2016.aspx ).
Tak nevím, jestli to teda znamená, že kriminalita spojená s migranty je zhruba 10x nižší, než ta běžná...nebo v Německu je prostě ráj na zemi :)

52

Odpovědět

+fireStatistika kriminality spojené s imigranty je hodně ošemetná - kolikrát se jako zločin počítá i nelegální překročení hranice, nezaregistrování v určitém termínu na nějaký úřad, dvojnásobná žádost o azyl ve dvou různých zemích.

Z těchto důvodů nelze ani přesně vyčíslit, kolik jich vlastně do Německa přišlo. Sexuálně motivovaných trestných činů by údajně mělo být okolo 25 % (nerozlišuje se znásilnění od „pouhého“ osahávání). Stejně tak je rozdíl porovnávat statistiku s původní populací v různých regionech - v bývalé NDR je na tom původní obyvatelstvo ekonomicky o něco hůře a je tam vyšší kriminalita než na západě.

Jenže tohle většina populistů a jejich voličů buď úmyslně přehlíží, nebo to jejich mozková kapacita není schopná pobrat.

32
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK