Thumbnail play icon

Rozdělování rodinLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:192
Počet zobrazení:6 954

I v našich končinách jsme se mohli dočíst o nové imigrační politice v USA, kdy byly děti odebírány svým rodičům, kteří nelegálně překročili hranici. Toto jednání vyvolalo takovou bouři nesouhlasných reakcí, že tento postup byl dočasně zrušen. Z jakého důvodu byly děti migrantům odebírány? A jaké následky si z toho děti mohou celý život nést?

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Odebírání dětí je svinstvo ale do toho rizika je dostali jejich rodiče. U nás když ti zavřou rodiče tak sociálka taky vezme děti ne?

49

Odpovědět

Překročení hranice zločin v severní koreji ne v USA. Požádat o azyl zločin v severní koreji ne v USA. Pokud azyl nedostanou tak jsou z USA vyhoštěni. Tvoje přirovnání je blbost.

43

Odpovědět

migrace je právo a pokud se má někdo hůře jak vy, máte povinnost mu pomoci. Vaše EU.

220

Odpovědět

zdroj?

41

Odpovědět

+zdroj?Na tohle nepotřebuješ zdroj, na tohle potřebuješ srdce ;-)

10

Odpovědět

"Pokud chcete zjistit, kdo má jakou povahu dejte mu možnost spáchat cokoliv s garancí, že za to nebude potrestán" - když začnou lidé dělat prasárny a vláda to bude popírat, tak se ty prasárny ještě rozšíří.

btw..
Trump: "Někdo říká, že je to invaze".."Je to invaze".."spousta mladých a silných mužů".. hmm.. kde jsem tyhle notičky jenom slyšel? :D :D :D

71

Odpovědět

Prvně to vylezlo na Sputniku. Pak už se ten blud začal šířit virálně. I když to bylo vyvráceno například Michalem Kašpárkem: https://www.penize.cz/spotrebitel/304058-v-roszke-byl-k-videni-chaos-sestactyricateho

PS: Kdo tohle považuje za obrat v mém myšlení, tak ne. Jsem ve svých názorech konzistentní, nikdy jsem neřekl, že nemáme uprchlíkům pomáhat. Pouze kritizuji nepodmíněnou pomoc kdykoliv komukoliv bez jakýchkoliv povinností z jeho strany (dodržování zákonů, alespoň nějaká identifikace...). Ostatně proto o mně sluníčkáři říkají, že jsem xenofob a náckové, že jsem sluníčkář. :D

71

Odpovědět

Par A-10 s napalmem a fosforem a je po problemu.

219

Odpovědět

Výhoda v USA je ta, že tam vám nikdo na nic nedobrovolně nepřispěje. Člověk si to musí vydřít, stejně tak jako 200k čechoslováků za SV. Co se týče migrace v EU je z toho obrovský byznys. Kdyby se do migrace nesral stát a přerozdělení našich peněz, pomáhalo se pouze dobrovolně, charitou určitě by se vytřídili skuteční prospěcháři a těm by se nevyplatilo přecházet.

13

Odpovědět

Je načase přehodnotit svoje národní hodnoty a tradice a možná b všem těm konzervativcum a neonáckum bodlo mrknout se do světa aby si uvědomili že všude jsou lidi a že problémem jsou hlavně zkorumpovaný politici..

2417

Odpovědět

Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takýmy slovy: národní hodnoty, tradice, konzervativci a neonáckové?

03

Odpovědět

Za děti a jejich výchovu jsou zodpovědní jejich rodiče, hlavní podíl viny nesou oni a ne banda diletantů v Trumpově administrativě. Neexistuje nic jako nárokovatelné právo na štěstí, bohatství a emigraci tam, kde je zrovna teď dobře. Kdybych teď vtrhl na Švýcarkou ambasádu a dožadoval se azylu, protože žiji v zemi s nižší životní úrovní a plné debilů, tak by si klepali na čelo a skončil bych u Chocholouška na pozorování. :D

PS: Rád bych věděl, kdo celou tu šarádu zaplatí. Trump velkohuba a jeho diletantská administrativa to ze svého platit nebudou. Uprchlíci, kteří ignorovali zákony a nezažádali o azyl v nejbližší bezpečné zemi, také ne (a vlastně jim ani nebude umožněno si to odpracovat a přestupkem ztratili téměř jistě nárok na budoucí legální vstup – všimněte si, jak jsou imigrační zákonu v USA stupidní). Oliver? Nebo snad diktátoři a warlordi v zemích původu? Kdepak, celou tu šaškárnu zaplatí američtí daňoví poplatníci a ještě tomu budou tleskat, jak to Trump dělá dobře. Nevím, z čeho zvracet dříve.

1632

Odpovědět

Ano, neexistuje nic jako nárokovatelné právo na štěstí, bohatství nebo emigraci tam kde je aktuálně dobře. Bylo by ale dobré připomenout, že 200 000 Čechů a Slováků emigraci tam kde bylo lépe přesto podstoupilo a v takové právo věřilo, protože chtěli žít lepší život. Dokonce vtrhávali s žádostí o azyl i na tu švýcarskou ambasádu, kde si kupodivu nikdo na čelo neklepal. Chápat naše historické důvody k emigraci a zároveň se podivovat nad důvody jiných, to je tunelové vidění světa. Ve Střední a Jižní Americe možná nemají stejné příčiny k opouštění země jako jsme měli my (ve Venezuele ale třeba ano), ale to neznamená, že jsou automaticky malicherné, pošetilé nebo snad ryze prospěchářské.

Já mít tu neovlivnitelnou smůlu a narodit se v zemi, ve které drogové kartely motorovými pilami úspěšně uřezaly hlavy polovině mým známým, případně bych neměl co do huby, asi bych rovněž zkusil štěstí jinde, rozhodně bych s pokorou nepřijal mizerný osud plný utrpení, zvláště pokud bych měl rodinu a viděl, že potomky v místě žití nečeká nic jiného než chudoba, hladovění, drogy nebo předčasná smrt. Přesun na nejlepší možné místo k novém životu se pak jeví jako jasná volba, průměrný Čech by asi také neutíkal do Ruska, ale spíše na západ. No a pak by bylo pouze na soudu v zemi, ve které bych požádal o pobyt/azyl, jestli mi vyhoví, nebo mě pošle do prdeIe.

Pokud by mě soud poslal do prdeIe, zkusil bych štěstí jinde, případně bych se potupně vrátil jako většina neúspěšných žadatelů. Rozhodně bych ale nepočítal s tím, že při čekání na samotný soud mi demokratická, bohatá a údajně nejlepší země na světě (toto přesvědčení nesdílím) vezme batole, mrskne ho do klece, zamkne ho tam a zahodí klíč jak kdyby to byl kus hovna a já se nacházel v době po apokalypse v nějaké reálné obdobě filmu "Potomci lidí".

Pokud rodina chce začít život někde jinde, nenechává děti v místě, ze kterého utíká, ale bere je s sebou za tím novým životem, pokud je to tedy alespoň trochu možné. Přisuzovat odpovědnost rodičům za utrpení dětí z takovéhoto traumatického zážitku a zacházení, to asi nejde. Vinu nese výhradně ten, který se k nim tak (zcela zbytečně) chová.
Trumpova administrativa je diletantská v mnoha směrech, zde se ale nejedná ani tak projev diletantismu jako spíše o projev fanatismu.

768

Odpovědět

+ZeckMožná ano, ale spousta těch Čechů a Slováků se dřív nebo později vrátila zase domů. Tihle lidi v USA se už domů nikdy nevrátí i když jim žádnej azyl apod. neschválí ...

316

Odpovědět

+CougarJenze ty Cesi a Slovaci se vratili potom, co od nas odesli nacisti/rusove/skoncil rezim, kterej je pronasledoval. Jenze kdyz nekdo zije v zemi, kde si spis nez misto k zivotu vybira misto, kde ko zabijou, proc se vracet? Ty kartely napr. v mexiku, jim to nezapomenou jenom proto, ze byly nekolik let pryc, takze se pak Lucia s Juliem muzou vratit zase do rodny zeme, kde si jich kartel uz vsimat nebude. Vy byste se vratil do zeme, kde se rezou koncetiny nekolikrat denne a neexistuje nic a nikdo, kdo by tomu dokazal zabranit? Protoze kdyby dokazal, tak se to nedeje - neni duvod jit do jine zeme. Nebo snad myslite, ze kdyby tady porad byly komousi, ze by se nekdo z tech nasich, co emigrovali vratil? Asi tezko :)

273

Odpovědět

+Habanszproblematika je, že mezi lidmi, kteří utíkají od drogových kartelů, jsou i členi oněch drogových kartelů.
Stejně jako tady, máš tu plno lidí, kteří opravdu jen přišli do lepšího, a pak tu máš uprchlíky, kteří přijeli a začali krást, znásilňovat a vraždit...
Problém je, že je nerozeznáš. A mě už unavuje poslouchat africký opice před plaveckým bazénem, jak mě sexuálně oběžují a urážejí.
Takže tak.

19

Odpovědět

+lenaciaDám ruku do ohně za to, že 99 % uprchlíků mířících do Evropy s Daeš nesympatizuje. Stejně tak dám ruku do ohně za to, že z Latinské Ameriky 99 % imigrantů nejsou členy kartelu. Pouze nesystémovost a masovost této problematiky umožňuje, že se mezi nevinné schovají zločinci.

Po druhé světové válce se náckové také schovávali mezi uprchlíky a poměrně dost jich bylo pochytáno. Dnes by se mohl v uprchlické vlně schoval i Hitler, protože práce je v Řecku je pro místní celníky sprosté slovo a ještě si stěžují, jak dřou jako koně.

00

Odpovědět

+-HoNY-jistě, já souhlasím s tím že ta procenta lidí, kteří jdou jenom kvůli penězům a lepšímu životu nejsou žádní teroristé... Ačkoliv ono je to trochu složitější, ty nepotřebuješ 50% členů gangu, potřebuješ jen pár dost vlivných, kteří zradikalizují ostatní...

Nicméně tak či tak... Pokud není možnost a schopnost všechny řádně prověřit, ať už v USA nebo tady v Evropě, je opravdu vhodné operovat s 99% procenty lidí co nejsou teroristé?
Jde mi skutečně jen o polemizaci toho, že pokud není možnost zajistit 100% kontrolu daných lidí, nemůžeme si být nikdy jistí...
Nemluvě o faktu že... kam oni utíkaj? Kde je nejbližší bezpečí od Sýrie? No Německo nejblíž rozhodně není, a přesto tam ty nenažraný africký krysy lezou kvůli penězům... Ale tak... Merkelová je pozvala, a po několikavraždách, znásilněních, krádežích apod... (a to i malých dětí, například 13 leté holčičky), se rozhodla se uklidit do zádele s rukama od sebe "das ist nicht mehr mein verdammtes Geschäft ..."

00

Odpovědět

+lenaciaJá opravdu nemám problém s tím přijmout všechny, co na to mají nárok. Ovšem za podmínek, které určíme my (a oni samozřejmě dopředu musejí vědět, co čeho půjdou). Chybí nám spousta nekvalifikované i kvalifikované pracovní síly, v zásadě by stačilo, že by do plné naturalizace (například ve Švýcarsku trvá 10 let) by byli vyjmuti ze sociálního a zdravotního systému a pro jejich zaměstnávání by nebyl závazný náš zákoník práce – obojí by byla pro ně motivace se snažit naturalizovat. A pokud se jednou začne stavět kanál Dunaj-Odra-Labe, tak budeme potřebovat tisíce kopáčů.

10

Odpovědět

+ZeckJsou to dobré argumenty a já je chápu. Proč se ale nesnaží emigrovat do bližší země, kde by měli lepší budoucnost než v USA? V Brazílii je podstatně vyšší počet násilných trestných činů, vyšší procentuální počet lidí v chudobě... zkrátka a dobře je tam běžným občanům podstatně hůře než třeba v Mexiku, přesto z tama nikdo masivně neutíká.

Na druhou stranu bych také mohl říci, že ti emigranti jsou antisemité, protože nekonvertovali k judaismu – kdyby to udělali, stačilo by dojít na nejbližší velvyslanectví Státu Izrael a požádat o repatriaci. V Izraeli by je rozhodně nečekala budoucnost uklízečky, popeláře nebo prodavače makající za minimální mzdu a jejich děti by získaly automatický nárok na dotované školství světové úrovně. Přesto Hispánci utíkají do země, kde budou ostatními vnímáni s prominutím jako kus hovna.

Ono se taky kvůli těmto „vychcaným zlatokopům“ může stát, a pravděpodobně i stane, že nezbyde místo a administrativní kapacity na vyřizování žádostí lidí, kteří mají na imigraci skutečně nárok, a kteří by si ji zasloužili.

Citace TGM:
„Honbou po štěstí nikdo se šťastným nestal.“

45

Odpovědět

+Zeck"narodit se v zemi, ve které drogové kartely motorovými pilami úspěšně uřezaly hlavy polovině mým známým, asi bych rovněž zkusil štěstí jinde"

Ano, já taky. Však kdo ne. Z pohledu imigranta je to jasná věc. Není ale jasné, jak by se měly zachovat USA. Oliver celou dobu jen ryl do důsledků toho problému a ani náznakem se nezmínil o tom, jak by se ten problém samotný teda měl řešit.

Jednou z možností je sklopit hlavu a přijímat kohokoliv, kdo si řekne, protože demokracie nebo kdovíco. Druhou možností je pokusit se nějak z pozice USA dát ty imigrantské země do pořádku. Protože to, že ze země odejdou poslední slušní lidi, té zemi rozhodně nepomůže.

Jak je dát do pořádku? Co já vím, já jsem jen náhodný diskutér. Zavést na ty země tvrdé sankce, pokud se nebudou aktivně snažit snižovat své procento kriminality? Domluvit se s nimi, dovézt tam 10k vojáků a postřílet každého, kdo se jen pokusí vypadat jako drogový kartel? Samé kraviny, ale pořád lepší než současná situace. Nevidím totiž žádný způsob, jak by mohla současná situace skončit dobře.

00

Odpovědět

Tak dnes se ke konci Oliver fakt pořádně nas...naštval

261

Odpovědět

Kdo je nutil ty hranice nelegálně překračovat? A proč to asi dělají? a proč to asi dělají i s dětma a nebo chodí rovnou těhotný ženský, je to jen neskutečná vychcanost, které Americké stejně tak jako Evropské ubohé zákony nedokáží zabránit a tak i když máme nějaké hranice atd... tak si stejně může každej chodit kam se mu zlíbí ...

1050

Odpovědět

To jsou vskutku hluboké otázky. Migraci lze shrnout - očekávání, že se budu mít lépe. Důvody má každý různé. Každej si rozhodně nemůže chodit, kam se mu zlíbí, ani v USA, ani v EU.

141

Odpovědět

Kdyby neexistoval stát nemusel by nikdo překračovat hranice.

52

Odpovědět

Doufám, že autorovi tohoto debilního příspěvku nikdo v nouzi nepomůže a naopak ho zavře do vězení. Karma.

32

Odpovědět

No, tohle se řeší, ale že Nosko krade děti, o tom je ticho po pěšině

329

Odpovědět

On taky člověk nesmí věřit všemu, co se na internetu píše. Hlavně když to píše sputnik a spol.

336

Odpovědět

+Straturostak ono, to je aj v ,,mejstrimu,, mlady pane levicarsky, dokonca to sami priznavaji

117

Odpovědět

+StraturosTak běželo to i na ČT, ta česká matka nemá nárok.
Severský země mají s tímhle problém.

11

Odpovědět

+AlennTak případ Michálkové je jedna věc, kde stejně neznáme skutečný stav, protože do televize se dostala jen rozhořčená matka stěžující si na každý krok Barnevernetu. Ano, možná měla pravdu, ale chyběla mi jakékoliv vyjádření té agentury, takže vznikl dojem, že jí zlé Norsko chce bezdůvodně vzít děti.
A pak jsou tu ale lidé jako bývalá poslankyně Pavlína Nytrová, která své zdroje obhajuje v tomto naprosto dokonalém rozhovoru: https://www.respekt.cz/politika/radi-mi-internet-a-me-srdce-rika-poslankyne-ktera-za-gayi-a-lesbami-vidi-sex-s-detmi?fbclid=IwAR10n98oKVVitAfsZeqUeLg6QBun6_QQ2LZMVOSunNWl6rFYdEzTn3gZNEc

10

Odpovědět

+lenaciaxD ještě lepší příklad.

00

Odpovědět

Hergot, ten Jeník Oliver se nám ke konci ale rozhořčil.
Btw.: Plamenomety s hadama nerozdělují rodiny, já bych byl pro. :D
Bože, zlatá naše zemička, doufám, že hooodně dlouho zůstane taková jaká je, a hooodně dlouho si nás nikdo všímat, se zájmem o parazitování na našem sociálním systému, nebude a my tohle budeme stále jen sledovat ve zprávách a nebo zde na videacesky.cz . ;-)

928

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK