Corridor Digital: Prism

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:450
Počet zobrazení:8 247
Tentokrát výjimečně opustíme tvorbu Freddieho Wonga a podíváme se na něco trochu jiného. Dnešní video od tvůrčí skupiny Corridor Digital má však s Freddiem společného víc, než se může na první pohled zdát. Stojí za ním tvůrčí dvojice Sam Gorski a Niko Pueringer, která se podobně jako Freddie zabývá vizuálními efekty a svoje výtvory zveřejňuje na svém YouTube kanálu. Kromě toho však tito dva pánové také úzce spolupracují s Freddiem a pomáhali mu s efekty u řady videí. U nás jste od nich mohli vidět například výborný krátký film Modern Warfare: Frozen Crossing (část 1, část 2). Dalším pojítkem s dnešním videem, které nese název Prism a pojednává o jedné krádeži, která se zvrhne v boj na život a na smrt, je představitel jedné z hlavních rolí, kterým není nikdo jiný než Jimmy Wong, Freddieho mladší bratr. Film vznikl v rámci propagace střihového a efektového programu HitFilm, přičemž jeho tvůrci natáčení filmu zafinancovali. Zajímavostí také je, že o zvukové efekty se postaral Rob Krekel, který mimo jiné pracoval na efektech k počítačové hře Uncharted 3. Více informací najdete ve třech pohledech za kulisy, které Sam a Niko k filmu vytvořili (první, druhý, třetí). Z časových důvodů je pro vás bohužel nemůžu přeložit.

Přepis titulků

Páni. Takže ty jsi tu už byl? Jo, můj táta tu před pár lety pracoval. Říkal, že je tady krásnej výhled. Vlastně to není nelegální, když tě nechytěj, viď? Líbí se mi tvůj přístup. Zařízení je funkční a připravené na demonstraci. Dobře, dojdu pro Blackwella. Je těžké to popsat slovy.

Ovládání je instinktivní a přirozené. Uvidíte. Dobře. Omluvte mě. Hele. K čemu myslíš, že je tohle? - Ukaž mi to. - Rozbiješ to! Někdo tam je. Jdi mi z cesty. Polož to!

Tohle? - Ani nevíš, co to je, viď? - To je fuk. Ještě krok a rozmlátím to! Ne! To bylo úžasný! Nějak mi není dobře. Tahle věcička je boží. Jo, viděla jsi jejich výraz? Pojď, nemůžeme tu zůstat.

Nesso, počkej, neměli bysme si to nechat. Nemůžeme to jen tak vrátit. Víš, že mi krádeže nevadí, ale tady jde o krk! Teleportovali jsme se, jasný? Nemůžou na nás, dokud to máme. Ani nevíš, jak to funguje. To je fuk, přijdem na to. Necháme si to.

Vím, kam můžeme jít. Pojď. Něco jsem slyšel. Pojď. Tady jsou! Mám ji! Za to zaplatíš. - Dostali dva naše. - Střílej. - Musím ti nejdřív něco říct...

- Já vím. Připraven? - Blížíme se. - Teď! Vadime! Ne! Dejte nám to. Cože? To jako sem? Vždyť máme situaci pod... Mám pocit, že máte něco... co patří mně. Kde to je? Asi už to umím ovládat.

Najdu si vás. Překlad: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (41)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

TO BYL TED WONG !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

190

Odpovědět

Ta společnost nevypadala jako nějaká špinavá,svět ovládající konglomerát... prostě někdo, kdo má nový přístroj... a ty dva nejsou nic jinýho než vrahové a zloději... thief level: asian :)

201

Odpovědět

Nevím jak vám ale mě to čímsi silně připomnělo Deus Ex HR :)

180

Odpovědět

Perfktní!!! opravdu nádhera .. něco takvého s takovými efeky a akčností sem dlouho u takových "filmečků" neviděla ... prostě úžasý

190

Odpovědět

pripomina mi to JUMPER :D

182

Odpovědět

Srovnavat Freddieho a tohle je naprosty nesmysl, Freddie dela uplne neco jineho nez tahle skupina, ktera ma navic narozdil od neho rozpocet a realizacni tym.

Jinak k tomu videu, moc nechapu, ze kdyz se tolik vyblbnou na efektech, proc k tomu nepridaj alespon nejaky pribeh, a trochu nedodelaj choreografie, ty souboje vypadaji neskutecne smesne.

184

Odpovědět

VADRI28: přsně voni si to jentak čórnou a ještě se divěj že to chtěj zpět. Ale jinak video suprový efekty krásný

180

Odpovědět

velmi dobry. jen jsem byl vlastne na strane ty spolecnosti... vzdyt oni to vynalezli a cinan s pindou ukradli a jeste zabijeli jejich lidi.

180

Odpovědět

Mega, len jedna vec mi vadila, hudba bola dost nahlas, oproti, hlasom postav. Inak pecka.

180

Odpovědět

Nemá podle mě moc smysl tohle video srovnávat s těma od Freddieho, maximálně co se se týče úrovně efektů. Oni na tohle dostali peníze od sponzora a dělali to bůh ví jak dlouho. Kdyby se Freddie rozhodnul udělat nějaký větší video s pořádným příběhem, tak by samozřejmě mohl a výsledek by byl nejspíš podobný, ale zabralo by mu to dost času a to on nechce, on radši udělá každý týden menší video než jednou za měsíc jedno velký. Jemu jde o demonstraci nějakýho originálního nápadu nebo nevšedního efektu, než že by se snažil dělat plnohodnotný krátký filmy v pravým slova smyslu.

181

Odpovědět

Bylo to moc hezký, díky za překlad, ale mě osobně chybí osobytý styl a humor Freddieho W.

183

Odpovědět

už dávnejšie som o nich prosil veľmi ďakujem! a radšej bi ste mohli dávať corridor pravidelne nie freddieho toto je lepšie aj má lepšie hodnotenie

180

Odpovědět

vyborný, mín wonga a víc takových videí co mají smysl a příběh a hlavně je to chytlavý!

Slim Shady: freddie to sám nedělá ;)

182

Odpovědět

olej: Nevím, jestli je namístě srovnávat filmy s rozdílem 13 let. Film Zachraňte vojína Ryana byl natočen v roce 1998 a to přeci jen byla ta technika ještě malinko jinde. A když se podíváš na ty efekty, které v tomto filmu Corridor Digital použili, myslím že není zrovna fér dojít k závěru, že by nedokázali vytvořit nic jiného, než "nereálné cákance krve". U takových videí vždycky říkám, že už je to jen o tom chtít. Protože když někdo dokáže udělat tohle, dotáhnout detaily už je jen otázka chtění. A ano, tím detailem myslím i tu sladkou kočičku se samopalem.

183

Odpovědět

přeložit video z natáčení by nešlo? :-) jako hezký video i efekty, ale nejvíc mi o tom poví a baví vždy ty záběry z zákulisí...

180

Další