Dragon Age: Inquisition se představuje

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:152
Počet zobrazení:5 898
V dnešním herním koutku se podíváme na hru Dragon Age: Inquisition od BioWare. Možná jste byli z druhého dílu této série trochu rozpačití, stejně jako já. Naštěstí to vypadá, že se vývojáři rozhodli řídit podněty fanoušků, a třetí díl Dragon Age tak slibuje využít to nejlepší z obou předchozích dílů. Z videa je patrné, že Thedas čeká mnoho nepříjemností a bude právě vaším úkolem založit Inkvizici a vyřešit nastalou krizi. Svět v Dragon Age: Inquisition by měl být mnohem rozsáhlejší a nebude omezen zdaleka jen na Ferelden. Hra by měla vyjít někdy na podzim letošního roku. Co si o Inkvizici myslíte vy?

Přepis titulků

Viděla jsem z téhle války víc, než si dokážeš představit. Nikdo nebude ušetřen plamenů shůry. Víra leží v popelu. Naše křehká spojenectví se rozpadají v prach, jak je svět rván na kusy. Temnota přichází.

Postavíš se jí? Nebo tenhle svět dovedeš k jeho hořkému konci? Dragon Age: Inquisition Podzim 2014 Podzim 2014 www.dragonage.com

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jenom je to v tom traileru Morrigan? Docela by se mi líbilo hrát za to její děcko(problém že ne vždycky bylo).

20

Odpovědět

Tady se nějak poslední dobou zapomíná na dokončování konců?
Nejsem žádný rýpal... ale "nebo tento svět dovedeš... není to trochu, čistě hypoteticky... trochu nesmyslné?

10

Odpovědět

Ještě jsem ani nedohrál ten první a už je tu TŘETÍ! Masakr.... asi bych měl chodit méně do práce a víc hrát... začínám v tom trochu zaostávat. 8)

90

Odpovědět

Páni :) , taky jsem chtěla zkusit udělat titulky, ale evidentně už není třeba :) Kdyby někoho zajímalo více podrobností o DA:Inkvizice může kouknout na dafan.cz

20

Odpovědět

První díl byl úžasnej. Hra mě nikdy nepřestane překvapovat, dohrál jsem ho snad sedmkrát, ale až ted jsem přišel na to, že vlastně můžu vymlátit tábor alfů a jít do závěrečné bitvy s vlkodlaky. Druhý díl nebyl špatný, byl prostě jiný. Ale příliš dlouhý. U prvního dílů hrací doba kolem čtyřiceti hodin utekla jako voda, bohužel u druhého dílu jsem se po patnácti hodinách začal krutě nudit a hru tak nedohrál. Zase ale bylo dobré nehrát za bezejmenného hrdinu a vidět, že si ve městě získáváte respekt. Na třetí díl se strašně těším, ale doufám, že si kvůli tomu nebudu muset pořizovat nějaké lepší vybavení do svého PC :).

40

Odpovědět

Záleží co máš za železo, ale DA3 jede na Frostbite enginu a jedna z menších herních oblastní je stejně velká jako celý svět DA2. Ergo bych očekával potřebu trošku silnějšího stroje.

00

Odpovědět

+ChristopherTak ale určitě se oblasti budou načítat stejně jako v případě prvního dílu. Takže si myslím, že velikost oblasti by zase takový problém být neměla. Mě jde jen o to, aby to bylo dobře optimalizované, nebo jak to napsat. Já třeba když jsem spustil Operace Flashpoint 3, tak to bylo absolutně nehratelné i na nejnižší detaily, se sekalo nehorázně. Ale třeba Battlefield 3 mi jen plynule, i když jsem měl něco na středím detailech, stejný Far Cry 3 a podobně. Takže asi tak...

00

Odpovědět

Pokud se nemýlím tak se ani slovem nikde (nemyslím jen tohle video) nezmínily o tom, že tohle je závěrečný díl. Takže tu máme další nekonečnou sérii ala assasin.
A já opravdu nemám rád nekonečné série, protože platí, že hratelnost se zlepšuje a příběh trpí a ten je dle mě důležitější než hratelnost.

28

Odpovědět

Neříkali tam náhodou že mají plány na pěti dílnou sérii?

120

Odpovědět

Pokud si ty hry drží úroveň, tak proč ne? Jednou takhle za 2-3 roky jeden díl.. Horší už to je s CoD, NFS, apod. kde ta kvalita každým dílem klesá a každý díl vychází čím dál rychleji..

60

Odpovědět

+Gikypříjde na to, jestli si tu úroveň udrží.. nekonečná Assassin's Creed série mi nevadí.. DA jednička mě naprosto dostala, datadisk.. no, byl to datadisk, ale dvojka mě bohužel hodně zklamala (a že jsem se na ní dloho těšila).. ale je to asi hodně tím, že jsem ten typ hráče, co si pokecá s téměř každou postavou co potká, proleze každý kout světa a dvojka byla dost osekaná, co se interakcí a volnosti týče. nezbyde asi, než čekat, jak dopadne třetí díl :)

20

Odpovědět

Dvojka není špatná hra pokud jsi fanda DA určitě si ji pořid . Její hlavní problém je že každej čekal víc po tak zdařilém prvním dílu . DA 2 pokulhává taky v soubojích jsou až příšerně snadné a oproti DA1 je to hodně nerealistické když v DA1 jsi chodil proti přiměřením skupinám nepřátel a zvádal je hlavně díky špičkové taktice tady se na tebe budou valit armády jako bys byl superman a nebudou ti dělat žádný problémy dála máš menší výběr skillů a kouzel už nemůžeš tvořit tak zajímavé kombinace jako v DA1 . co se týče společníků tam je to asi nejhorší jejich charaktery jsou celkem nudné a už pro ně nemůžeš schraňovat výbavu jako v DA1 každej společník má svou zbroj a tu za celou hru nemůžeš změnit co se týká výbavi pro hrdinu nejlepší zbroj najdeš v příběhových linií což je dost snadné takže na své postavě nemáš moc co zlepšit v konečné fázi při opakovaném hraní si budou všechny hlavní hrdinové dost podobní . příběh celkem ujde ale za celou hru budeš plnit pořád neaké trapné questy a ani nechápu proč chvílemi si budeš připadat jako mašina na úkoly prostě chodíš a řešíš problémy dokus nepřijde neaký zvrat . Samozdřejmě nesmím opomenout že hra má málo lokací což jí taky nepřidává zrovna na kvalitě ale i za to všechno to stojí je to dobrá hra ale u DA se čekalo bohužel víc :(

110

Odpovědět

Libi se mi pristup tech vyvojaru, slibuje kvalitni hru.

21

Odpovědět

...planemů shůry? o:-)

30

Odpovědět

Opraveno, díky. ;-)

30

Odpovědět

s**t. 1 s**t. 2 s**t.

024

Odpovědět

Tak na tohle se moc těším, vypadá to mooc dobře. Hrála jsem 1 i 2 hodněkrát, tak doufám, že se jim povede převést ty savy, co mám, ať mohu pokračovat ve svém příběhu. Už aby to bylo.

180

Odpovědět

jop, taky bych byl rád aby šlo přenést savy a vůbec by mi nevadilo, kdyby se potkali ve hře hero of Ferelden a Champion of Kirkwall :DD

90

Odpovědět

+vaganachPřesně moje řeč! :D Doufám, že je to napadne. Mohl by se tam taky objevit Sandal, když už byl v každém díle.

70

Odpovědět

+vaganachO Hrdinovi Fereldenu a Šampiónovi Kirkwallu se šušká :), Mike Laidlaw už dávno napsal na twitteru, že je možné, aby se v budoucích hrách objevili minulí hrdinové, ale žádné potvrzení nepadlo.
Sandal sice potvrzen není, ale jelikož na konci DAII Bodahn říká, že se stěhují ke dvoru císařovny Celene do Orlais, bylo by hodně divné kdyby jsme ho nepotkali :)

00

Odpovědět

Stav světa se bude primárně nahrávat přes Keep, což bude v prohlížeči (měli by to být víc než jen text). Tam si navolíš hrdinu, rozhodnutí atd. z předchozích dílů. Zabrání to různým bugům a bude to kontrolovat, aby se ta rozhodnutí nekryla. Z toho si to nějak stáhneš a pak to normálně nahraješ do Inquisition. Jestli půjdou přímý savy se ještě prý neví.
A Sandal se objeví na 99%

10

Odpovědět

pred pár minútami som dohral Dragon Age II, zapnem Videačesky a toto tu mám :) Paráda teším sa na to. Frosbite 3 mu rozhodne pristane a ak tvorcovia važne naplnia čo nasľubovali tak to bude super. Mimochodom druhý diel vôbec nie je taký prúser ako všade vypisujú. Na prvý diel samozrejme nemá ale rozhodne stojí za prejdenie ;)

143

Odpovědět

Prosím povez mi o dvojce. Pokud možno, tak aby to nebyl spoiler. Stále jsem na vážkách si ho koupit. Jedničku i se všemi DCL jsem zahrál několikrát.

12

Odpovědět

+GDAWormsJsi utečenec před nákazou, který se svojí rodinou vydává do Free Marches, do města Kirkwall, kde dříve tvoje rodina byla vysoko postavená a ty musíš opět obnovit rodinnou čest a stát se v hierarchii města tím nejvýše postaveným.

62

Odpovědět

+GDAWormsDvojka měla opakující se lokace, styl boje byl někdy až moc rychlý a celé se to odehrávalo jen kolem jediného města. Ale jinak se mi líbil příběh i hlavní hrdina, společníci byli taky fajn. Hra byla celkem v pohodě.

130

Odpovědět

+GDAWormsKdyž jsem hrál dvojku, postrádal jsem takový ten "pocit volnosti", který jsem měl u jedničky. Opakující se lokace to trochu kazí, ale co se týká příběhu a grafiky hry, tak je to pěkná hra, co si zahrát. Osobně bych si ji koupil ve slevě, ale za plnou cenu bych ji nekoupil. Toť můj názor :)

Každopádně k videu, moc moc se těším, jsem fanoušek série a nenechám si ujít pokračovaní. Sleduji i další weby, kde se o téma DA3 baví a těším se na tento rok. DA3, Witcher 3 a další, co víc si přát...

50

Odpovědět

+GDAWormsDvojka měla problémy především se souboji a s lokacemi. Lokace byly pořád a pořád dokola ty samé, jak přes kopírák, a souboje byly velice nevyvážené. Občas byly až pateticky snadné, a občas byly tak nefér obtížné, že jsem se půl hry vztekal a musel snižovat obtížnost na hard a občas až na normal :(

Problém byl především v neférovém spawnování nepřátel, vidíš nepřátele na mapě, rozmístíš skupiny takticky, začneš crowdcontrolovat a focusovat nejsilnější nepřátele.. a najednou se v půlce bitvy bez jakéhokoliv varování ZE VZDUCHU spawnou nepřátelé hned za tvým healerem... hmm, not cool bioware, not cool...

90

Odpovědět

+GDAWormsJedním z největších záporů a zároveň kladů DA2 jsou souboje.
Na jednu stranu jsou dynamické, dobře se na ně kouká, skvěle se ovládají (i když chtělo by to větší dosah kamery!) a hlavně za mága se hraje příjemněji než v prvním dílu a na druhou stranu je BioWare totálně zazdí zhmotňováním nepřátel ze vzduchu. Chceš taktizovat? Proč? Stejně se uprostřed boje metr za zády tvého mága zhmotní Paladin Assasin V PLNÉ PLÁTOVÉ ZBROJI a ne pouze jeden :D

Naštěstí tohle slíbilo BioWare ve 3.dílu odstranit.

Lokace - téměř celý příběh se točí kolem jednoho města (Kirkwall) a v něm také strávíš většinu času. To samo o sobě nevadí, i jedno jediné město může být extrémně poutavé a propracované.
To ale není případ DA2, město je z velké části liduprázdné, nudné a repetitivní. Jo a v noci se hemží ("zhmotňují se" a seskakují ze střech..i těch co jsou deset metrů vysoko ;) ) stovkami banditů, které budeš donekonečna zabíjet :D

Okolní lokace jsou taky nic moc, semtam něco zajímavého, ale obecně musím říct, že mi žádná neutkvěla v paměti.
Pokud teda nepočítám JESKYNI, kterou budeš procházet asi 10x :D (mají prostě jenom jeden nebo dva templaty jeskyně a ty se pořád opakují s tím rozdílem, že do jedné jeskyně vstoupíš z horní části mapy, do druhé z dolní a že občas jsou některé dveře uzamčené, jinak to jsou TOTOŽNÉ lokace akorát s jinými nepřáteli) - ale samozřejmě pokaždé to bude jakože jiná jeskyně.

Postavy:
tady nebudu spoilovat, jen řeknu, že pár NPC je dobrých, většina průměrná až podprůměrná a někdy hraničící s otravností. Jo a Anders asi prodělal mezi DA:Awakening a DA2 lobotomii

Příběh:
pár světlých chvilek, z velké části předvídatelný, na poměry BioWare spíše podprůměr, ale jinak ujde. Dost mi vadilo, jak tam z mágů udělali zase ještě o kousek (spíš teda KUS) větší idioty..nechci opět spoilovat, tak to raději nebudu rozvádět, ale prostě jako hráč, který ve fantasy RPG obvykle hraje za mágy a snaží se hájit jejich zájmy, musím říct, že mě tam povětšinou akorát pěkně štvali (hlavně jejich nelogické chování).

No, to by byla trocha kritiky, dál bych se už asi nevyhnul spoilerům.
Oproti prvnímu dílu (který taky nebyl žádná dokonalost, ale rozhodně šlo o skvělý návrat ke kořenům a příslib skvělých duchovních následníků Baldur's Gate) je DA2 rozhodně horší, ale za zahrání stojí. Aspoň už kvůli toho, ať víš o co ve 3.dílu půjde.

DA2 jsem si 2x dohrál, párkrát zkusil znovu rozehrát, ale vždycky to po pár hodinách vzdal, protože mě už prostě nebaví - a to se mi u jiné BioWare hry ještě nestalo.

30

Odpovědět

+GDAWorms*paladin = templar, samozřejmě .. trochu jsem si to popletl s D&D :)

11