Kašlající billboard

Thumbnail play icon
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:140
Počet zobrazení:8 051

Švédská lékárna Hjärtat se rozhodla kuřákům pomoci s novoročním předsevzetím. Hlavní roli hraje v tomto krátkém spotu jeden chytrý billboard a detektor kouře.

Přepis titulků

LÉKÁRNA HJÄRTAT UVÁDÍ KAŠLAJÍCÍ BILLBOARD Ahoj! Jsme švédská lékárna Hjärtat. Naším posláním je žít delší a zdravější život. A proto jsem tady. Abychom vám v rámci novoročního předsevzetí pomohli získat nové, zdravější návyky. Vybavili jsme tuto digitální obrazovku detektorem kouře a pak ji vystavili na místě, kde lidé hodně kouří.

A vždy, když projde kolem kuřák... No, asi chápete. Nový rok, nová předsevzetí. Lékárna Hjärtat – vše pro zdravý nový rok. Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (63)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jsem striktní nekuřák.
Nikdy kouřit nebudu.
Nemám rád pach kouře...

A hádejte co? Jsem proti jakémukoliv omezování v oblasti kouření :-) To, co se dnes povedlo, je velký zásah státu do svobody podnikání a svobody osobní volby, Přesto, podobné akce špatné nejsou...jde o to, aby případné přestání kouřit bylo nakonec svobodnou volbou, a ne výsledek všelijakých zákazů.

31

Odpovědět

Jistě že je to zásah, stejně jako další zásahy z kterých všichni s oblibou čerpaj, jako třeba regulace monopolů, nebo různé "nesmyslné" povinnosti o potravinách. Proč na obalech musí být datum spotřeby atd...

21

Odpovědět

+-_-Srovnávat nesrovnatelné...samozřejmě existují určitá omezení, hranice, hygienické podmínky...otázka je, kde ona hranice skončí....
Zakáží cigeretu..pak alkohol..pak kofein....pak cukry....zamyslete se nad tím, kde tedy ta hranice je, a jestli za to zákaz cigeret...sám o sobě nesmyslný...stojí.

10

Odpovědět

+CatZase tak nesrovnatelné mi to nepřijde, oboje je o omezení nějakého provozovatele. Omezení kouření a případně i alkoholu mi nesmyslné nepřijde zvlášť v ČR, kde je prostředí k tomu až moc tolerantní.

01

Odpovědět

"Sledujeme skupinku teenagerů kteří si k billboardu dnes přišli zapálit již po patnácté"

100

Odpovědět

Teda podle toho hodnocení je to tu asi samej zapšklej kuřák :) Jasně, že je to reklama na produkty na odvykání kouření z té lékárny, ale uznejte, že je to vtipná reklama. Navíc to zveřejnili po Novém roce, což je podle mě skvělý marketingový tah.

111

Odpovědět

Sranda by bola, keby niekto fajčil jointa :D

00

Odpovědět

By me zajimalo jesi by reagoval i na to kdybych si u toho billboardu poradne usral.

29

Odpovědět

Jestli se ti při tom běžně kouří od zadku, tak asi jo...

371

Odpovědět

Pít nepřestanu, ale kouřit budu dál.

208

Odpovědět

Vždyť je to blbost...ten detektor by musel mnohem více reagovat na projíždějící auta, než na procházející kuřáky.

614

Odpovědět

Trapný. Myslím jak to video, tak tu neustálou propagandu a omezování kouření. Jsem sice nekuřák, ale nejsem z**d, kterej chce za ostatní rozhodovat, jak by měli žít. Chlast taky škodí zdraví, jsme vyhlášeným národem alkoholiků, máme největší spotřebu piva na světě, ale to nikomu nevadí. Inu, když chlastám, povolte chlast, když nekouřím, zakažte cigarety... to je to pravé pokrytectví. A jak tak pozoruju, tohle pokrytectví se pořád prohlubuje až mi přijde, že někteří nekuřáci nebudou mít klid, dokud všechny kuřáky nenaženou do plynu.

1436

Odpovědět

Myslím si, že u toho kouření je hlavní, že prokazatelně negativně ovlivňuje lidi okolo tebe. S lidma, co si jdou zakouřit ven a nekouří v bytě nebo v restauraci a na dalších místech, problém nemám, i když jejich potřebu a ten zlozvyk jako takovej samozřejmě nechápu a asi nikdy nepochopím.

3911

Odpovědět

+BugHer0Takže rozumím tomu správně, že nemáš problém jenom s kuřákama, kteří kouří někde venku v ústraní? Pokud někdo kouří ve svém vlastním bytě, tak s tím problém máš. Pokud si někdo otevře hospodu, kde se může kouřit, tak s tím máš problém taky, protože neuznáváš svobodné podnikání a to, že si někdo může vybrat svou klientelu? Chápu to tak správně, že kam přijdeš ty, tak máš větší práva než všichni ostatní?

1127

Odpovědět

+LovecCour42Tak pokud toho člověka neznám, ať si samozřejmě klidně byt prokouří skrz na skrz, ale třeba k prarodičům kvůli tomu skoro nechodím. Přijde mi to nechutný.

Pokud je v hospodě jasně oddělaná kuřácká část a neomezuje nekuřáky, asi s tím problém nemám, ale pokud bude zákaz všude a nebudu si muset tohle zjišťovat předem, než do nějakýho podniku zavítám, rozhodně se zlobit nebudu.

249

Odpovědět

+BugHer0Takže si nikdo nemůže otevřít podnik a vybrat si svou klientelu. Prostě máš právo přijít jako nekuřák do jakéhokoliv podniku a provozovatel má povinnost se ti přizpůsobit. Trochu diktatura, ne? Ale chápu, že by ti to tak vyhovovalo.

1225

Odpovědět

+LovecCour42Já nikomu podnik otevírat nezakazuju. Jen mi přijde smutný, pokud nějaká hospoda nekrachuje jen díky tomu, že jí tam choděj štamgasti, co hrajou maty, hulej jak fabriky a nemaj ani floka, protože všechno narvou do svejch zlozvyků. Myslím, že plošnej zákaz kouření zlepší spoustě lidí zdraví a to jak tím, že bude míň pasivních kuřáků, tak i tím, že se možná pár kuřáků odnaučí kouřit nebo to aspoň omezí, protože kromě toho, že vědí, že si tím kazej zdraví a že je to sakra drahá věc, teď budou taky mít "těžší" nebo "míň pohodlný" si někde ve společnosti zapálit. Za zlepšení zdraví ostatních a ušetření peněz to podle mě stojí, ale jak říkám, mám ke kouření silně negativní vztah a nemluvím za všechny, jen říkám svůj vlastní názor. :-)

239

Odpovědět

+BugHer0Proboha, kde to jsme, že chce někdo rozhodovat za ostatní! Jsme zděšen. Rozhodovat o tom, za co nemá člověk utrácet vlastní peníze. Rozhodovat za jiné, jakým životním stylem mají žít a jaké zlozvyky nemají mít apod. Nic ve zlým, ale přesně takoví lidi jako jsi ty by nejraději rozhodovali za ostatní úplně ve všem a chtěli by všechny přetvořit k obrazu svému, protože si myslí, že jen oni jsou ti "správní". Něco jako svobodnou vůli prostě neuznáváš. Když to někdo cítí jinak, to je jedno, změnit ho podle sebe i zákazama a kdoví jakýma dalšíma metodama. Ufff. Dál už to raději rozpitvávat nebudem.

1127

Odpovědět

+LovecCour42Ty musíš být hodně velký ?***k. Člověk co s tebou normálně prohodí názor je hned podle tebe diktátor, nadřazenější atd. Půjdu asi k tobě domů, poliju ti to benzínem a zapálím. Počkat tobě se to nelíbí? Chceš říct, že máš větší právo než já? Ale mě strašně voní, když se pálí cizí barák. Tak mě neutlačuj.

2511

Odpovědět

+Bleh+LovecCour42 A došlo ti vůbec že vždy budeš někoho omezovat? Hospoda, kde se může kouřit není pro kuřáky i nekuřáky jelikož kouř (jak známo) nepostojí jen u tvé hlavy ;) Tím pádem se z hospody, kde se kouřit může stává hospoda kde kouří všichni, i ti, kteří nechtějí (pasivně). Navíc kouření není barva pleti, není to něco co nemůžeš změnit - buďme upřímní je to nezdravý dobrovolný zlozvyk který když si v té hospodě zapálíš, škodí v podstatě všem uvnitř. A jako takový, by se lidé kteří jsou postiženi tímhle zlozvykem a tímhle způsobem v podstatě ubližující svému okolí, měli přizpůsobit a jít alespoň ven kde jejich kouř vdechne co nejméně lidí, kteří nemají o jejich kouř zájem. Utlačovat někoho kvůli zlozvyku? Takže když budu mit nezdravý zlozvyk čuchat benzín (nevidím v tom rozdíl ani v principu ani prakticky) tak si můžu vzít kanystr do restaurace a ty ho musíš cítit se mnou protože jinak mě utlačuješ? :O Vtipné, že? :D

96

Odpovědět

+LovecCour42Tyhle kecy o diktatuře a omezování svobod jsou úplně zcestný. Navleč se do nepropustného obleku a na hlavu si dej třeba skleněnou baňku a inhaluj si to sám. Můžete si ještě přidělat hadici a s jedinci co sdílí tvůj postoj se můžete napojit a můžete jednu cigaretu kouřit společně. Všude kde nebudeš omezovat ostatní lidi, případně přírodu si kuř jak chceš.
Zákaz v hospodách mi přijde zbytečný to ať si rozhodne majitel. Nemám problém najít si oblíbená místa tak nevím, proč by lidé v "baňkách" nemohli mít možnost najít si svá...

135

Odpovědět

+KecalSouhlas s LovcemCour, ve svobodném státě se sám podnikatel, který rozhoduje o svém vlastním kapitálu, rozhodne zda ve své hospodě nechá své klienty kouřit nebo ne. Žádného nekuřáka to žádným způsobem neomezuje, protože nekuřák do této hospody NEMUSÍ chodit, není to veřejná instituce jako nemocnie, nebo radnice. Pokud se to nekuřákům nelíbí, nic jim nebrání v tom investovat svoje vlastní peníze a postavit si hospodu nekuřáckou. Dneska jste zneužili stát a vyhráli jste, protože se Vám to hodí, ale jak jednou necháte stát rozhodovat o věcech, které nemusí, bude dál pokračovat... Třeba to jednou dopadne i na vás, až stát si třeba umane, že grilovaná klobása také škodí zdraví, tak plošně zakážeme grilované klobásy... Ono totiž za tu OCHRANU - Zdraví, bezpečnosti, výchovy, - můžete schovat téměř jakýkoliv zákon. Svobodně uvažující člověk by nikdy neměl nechat stát rozhodovat o věcech, o kterých rozhodovat nemusí.

32

Odpovědět

+SmallRonProsím tě jakej svobodnej stát? Vážně si myslíš, že něco takového existuje, nebo někdy existovalo? Nějak jsem si nevšiml, že by se třeba v hospodě daly koupit u baru zbraně, není to třeba taky zbytečná regulace? Jinak máš pravdu v tom, že za ochranu zdraví se dá schovat snad všechno, ale kdyby lidi nebyli blbý, tak tyhle zákony ani nejsou potřeba.

22

Odpovědět

+LovecCour42Když se na to zas koukneš z druhé strany, sám to označuješ za zlozvyk... to je už z názvu něco co je zlé, čeho se ti lidé sami nedokáží zbavit... samozřejmně je to jejich volba, ale nemyslíš, že je vlastně naprosto humánní podniknout kroky k tomu, aby se ti lidé svého zlozvyku zbavili? Budou samozřejmně plivat a kopat kolem, ale jsem si jist, že kdyby se byť jeden člověk zbavil kvůli těmto omezení kouření, zpětně nám všem poděkuje... ale samozřejmně se taky můžem všichni na sebe vysrat a zajímat se jen o svoje dobro a na ostatní se vykašlat... nám nekuřákům to koneckonců (jak říkáš) může být jedno a nic nám do toho není...

02

Odpovědět

Plyn je drahý, zato dehet na plíci je k nezaplacení... Kdyby jsi to pivo neustavičně cákal všude kolem sebe do vzdálenosti 2 metrů, řekl bych, že už by ti dávno nějaká ne tak skvostná povaha pomohla ze závislosti jemně mířenou odvykací pěstí. My nekuřáci, jsme ještě setsakra tolerantní...,ale je to docela škoda. Zajdeš do klubu -) zahuleno, zajdeš do baru -) zahuleno, zajdeš do restaurace s aspoň kuřáckým koutkem -)a zase je tam dop*dele zahuleno, dokonce jen stačí vedle nějakého vášnivého kuřáka být v blízkosti (nedej bože v jedné malé místnosti) a onen známý homeless odér má také slušivou razanci... Většina z kuřáků je prostě banda zm*dů co neberou ohled na okolí.

175

Odpovědět

+pav1Tak proč tam chodíš? Jsem nekuřák... chodim do nekuřáckých restaurací. Easy. Tohle zakazování je p******a. Pochopil bych, zakázat kouření na veřejných místech... ale zakazovat to uvnitř soukromýho objektu??? WTF?

86

Odpovědět

+BullOverTak ono nekuřáckých diskoték je jak šafránu (nebo se kouří i na nich...) Když máš částečně kuřáckou restauraci, většinou ten kouř dolehne i na tu nekuřáckou půlku, jelikož ji ta pomyslná kouzelná bariéra ve vzduchu, a teď se podrž, nezastaví. S čistě kuřáckou restaurací, žádný problém nemám a jsem dokonce za ně rád. Většinou i když nejsou zahulené, tak smrdí, jak kdyby si do záclony Franta otřel p***l a vzal směsici popela a hnoje a poctivě ji vmasíroval do veškerého nábytku. Prostě řádný pajzl. Přitom by stačili budky, jako na letišti a je po problému nebo aspoň dveřmi oddělená místnost s odvětráváním a bylo by to poměrně v pohodě. Popřípadě si sakra na tu chvíli zajít ven!

74

Odpovědět

+pav1Ano, samozřejmě nemáš problém s nekuřáckýma... tak choď jenom tam. Proč by si měl mít problém s jinýma, když tě tam nikdo nenutí chodit? Lidi místo aby začali chodit jen do nekuřáckých hospod, tak radši budou chtít po státu, aby všem zakázal kouřit... to je prostě na hlavu.
Maximum co můžou chtít, aby kuřácký byly pořádně označený, aby tam omylem nevlezli (i když to by neměl bejt problém, když to poznaj po čuchu na 100m daleko).

32

Odpovědět

+BullOverJde mi o to, že podniky co se prezentují tím, že mají oddělené prostory stejně nefungují, tak jak měli. Kouř se nezastaví a nezůstane jen v blízkém okolí kuřáka, ale logicky se roztáhne i do nekuřácké části. Diskotéky, jelikož jejich počet není až tak veliký a chodí na ně obě skupiny by mohli mít kuřárny i když to jsou soukromého vlastnictví. Opakuji kuřácké restaurace jsou v poho a v žádné už jsem nebyl ani nevím. 100% se dají poznat hned při otevření dveří, značka netřeba.

22

Odpovědět

+pav1A co to má spolčnýho s podnikama s oddělenýma prostorama? Tak do nich nelez a di jen do těch nekuřáckých? Co je na tom tak těžkýho?

To, že ty někam chceš jít, neznamená, že se tam všichni musej začít chovat podle tebe. Když se ti nelíbí co tam dělaj, tak tam prostě nechoď.

32

Odpovědět

+BullOverSpíš je to povzdychnutí a trocha té pravé hnisající potlačované frustrace, než že bych chtěl něco rozkazovat...
O ty restaurace, jak už jsem zmínil několikrát mi ani tak nejde (nekuřáckých je dost, zbytek co jsem měl o nich na mysli je výše, spíš mi jde o kluby a diskotéky... A argument typu, když se ti to nelíbí, tak hnij doma na p****i je vážně kouzelný :D

Kdyby byli kuřáci ohleduplnější, tak by nebylo co přikazovat... Celkově, když se na to někdo podívá trochu ze strany je to poměrně humorné. V jakémkoliv podniku (snad krom nějakých k tomu určených) taky nepliveš všude kolem sebe nebo se nevychčiješ na dalšího návštěvníka, či s sebou v tašce nevláčíš kus hovna, kterým pak zpestříš záclony. Přijde mi to jako přežitek z dob minulých. Nejsem ani tak pro zákaz, spíš pro to aby si lidé uvědomili, že je to hnus a škodí sobě, všem okolo, personálu a šíří smrad dehtu všude kde se dá. (I když je to sakra naivní přání.)

34

Odpovědět

+pav1Jak jsem řek:
To, že ty někam chceš jít, neznamená, že se tam všichni musej začít chovat podle tebe.

Já zase nemam rád přeřvanou hudbu, tak na takový místa nechodim a je to čistě můj problém. Ty nemáš rád zakouřený prostory, tak na takový místa nechoď. Je to tvůj problém, nedělej z toho problém ostatních. Nebo bych měl chtít, aby všude byla zakázaná hudba nad 70dB? Protože kdybych tam náhodou chtěl jít, tak abych to nemusel poslouchat? Asi ne.

31

Odpovědět

+BullOverTak ještě naposled já nic nezakazuji, jen a pouze konstatuji, že mě to sere a byl bych rád, kdyby se nějací kuřáci nad sebou lehce zamysleli. Samozřejmě je to jen můj subjektivní názor, nejsem vládce zeměkoule. Asi těžko ti něco zakážu, nemusíš se bát ;)
Klidně si napiš že tě štve uřvaná hudba, proč sakra ne?

13

Odpovědět

+pav1Tak bavíme se tady o zákazu. Já vím, že ty nic nezakazuješ... ani nemůžeš. Ale jsi zastánce toho zákazu a já se tě snažím přesvědčit, že je to úplná kravina.

Představ si situaci, kdyby teď vyšel zákon, že nikde nesmí hrát hudba nad 70dB, protože některým lidem to vadí (a dokonce je to může poskodit i po zdravotní stránce). Dával by smysl? Ne. Ale je to úplně to samý jak s tim kouřením.

21

Odpovědět

+BullOverZdá se, že se bavíme každý o něčem trochu jiném... Já se o zákazu nebavil. Úplný zákaz všeho kouření v podnicích mi přijde špatný, ty starý zahulený pajzly už stejně nikdo nevyvětrá ani za 1 000 let.

Ale omezení je třeba, byla doba kdy se kouřit mohlo všude (a taky se kouřilo) a kdyby bylo po tvém, tak by to byla stále tato doba... A tvé argumenty by stále platili a měli stejnou logiku. Když se ti to nelíbí nechoď tam. Hezky to popsal Blax několik komentů výše. Mělo by to být o slušnosti a morálce každého z kuřáků, bohužel česká republika, tak jako všechny země a kouty světa obsahuje velké procento ču*áků...

Můj názor na legislativu tohoto se týkající:
1) když podnik smíšený -) izolovaná místnost pro kuřáky (alespoň kuřácká budka, viz letiště)
2) nekuřácký
3) kuřácký
+omezení velikosti podniku (tak aby se tam normálně velká restaurace ještě vešla, ale velká diskotéka už ne), při větší velikosti musí být buď 1) nebo 3) či platit nově pasivně kuřáckou daň.
A poslední bod, malé značky (nálepky) na dveřích: cigareta, přeškrtlá cig. a lomítko

13

Odpovědět

+pav1A nebo by jsme mohli být ještě nekompromisnější a na podniky kategorie 3) stejně, jak na cigára vylepit ty líbivé obrázky s dodatkem pasivní kouření může zabíjet. Koneckonců efekt je stejný a cigarety jsou taktéž vyráběny soukromníky.
Když tak přemýšlím, ta moje fiktivní pasivně kuřácká daň by se mohla zavést na celou skupinu č. 3). Logika pro tuto volbu je úplně stejná, jako přidaná daň na cigarety. Byla by malá třeba paušální, se vztahem na velikost podniku. Nic likvidačního, ale jako motivace pro změnu.
To jen tak k přirovnání k cigaretám :D

11

Odpovědět

+pav1Omezení je třeba. Ve veřejných prostorech, kterým se nekuřák nevyhne. Né uvnitř soukromýho objektu. Je jedno, jestli to je malá hospoda, nebo velká diskotéka - je to soukromý místo, kam tě majitel může a nemusí pustit a může a nemusí ti tam umožnit dělat určitý věci. Nikdo nemá žádnej nárok na vstup. Proč by se tedy musel přizpůsobovat lidem, kterým vadí, že se tam kouří, když je tam vůbec nemusí pustit? A pokud už je tam pustí, tak oni tam jdou dobrovolně, takže si nemůžou stěžovat, že jim někdo nějak ubližuje. Stejně jako člověk, co mu vadí hlasitá hudba a blikající světla si nemůže stěžovat na to, že uvnitř nějakýho soukromýho objektu to je, tak si člověk, kterýmu vadí kouř, nemůže stěžovat na to, že uvnitř nějakýho soukromýho objektu to je. Člověk, co mu vadí horko, nepůde někam, kde ví, že je tam 25°. Člověk, kterýmu se dělá blbě z vůně sýru, nepůde někam, kde ví, že tam smrdí sejra. Tak proč by člověk, kterýmu vadí kouř, šel někam, kde ví, že se kouří?

Ano, jasně označený kuřácký prostory, s tim souhlasim.

12

Odpovědět

+BullOverPokud ti něco způsobuje zdravotní újmu v pro veřejnost dostupných soukromých objektech, tak si to zaslouží taktéž nějaké to omezení... Navíc je rozdíl, když ti něco škodí zdraví a nebo se ti pouze nelíbí...
Například do kuřáckých/smíšených restaurací mohou chodit děti, jež nemusí mít takové povědomí o pasivním kouření a je to stejné, jak kdyby kořili cigarety, jenž jsou pro ně dostupné až od 18 let.

01

Odpovědět

+pav1Každej objekt je pro veřejnost dostupnej. Můžeš si otevřít dveře od baráku, aby tam moh kdokoli jít... a je to pak na lidech, jestli tam půjdou, nebo ne. Rozdíl je jen v tom, že on se tam snaží něco prodat - a je jen jeho problém, pokud si nějakým (legálním) způsobem odhání zákazníky.

11

Odpovědět

+pav1Tedy vy asi nemáte co dělat, pánové... Osobně si ráda zapařím na diskotéce, je to můj způsob odreagování od stereotypu a vadí mi, že se na nich kouří. A to nemám na mysli ten příšerný smrad, který se mi zakousne do každičkého póru kůže ani to, že mi následující den ráno načichlé oblečení zamoří můj příbytek, prostě to neustojí mé oči, začnou slzet a make-up je v p****i. Takže čistě praktické hledisko. Budu vděčná za nějaký tip na nekuřáckou diskotéku v Praze kde se nevyskytuje pouze dorost, ale i čtyřicátníci. Předem díky a přeji všem pěkný večer pěkný večer☺.

11

Odpovědět

+BullOverKdyž je něco soukromé, ale je to pro veřejnost, tak je to zpravidla nějak omezováno a kontrolováno. Neznamená to, že si každý může dělat kde chce co chce. Třeba jako potraviny a nebo produkty, závadné jsou kontrolou stáhnuty a průsery pokutovány. A tohle je prostě starý zažitý průser z dob, kdy se myslelo, že je tabák lék na všechny strasti...

00

Odpovědět

+pav1Ano, ale to jsou věci obecně zakázaný v celej ČR (prodej závadných potravin). Pokud se kompletně zakáže kouření v celej ČR, tak se samozřejmě nebude moc kouřit ani v těch hospodách/restauracích a já neřeknu ani slovo (i když by to samozřejmě mělo daleko horší efekt)... ale je nesmysl, aby člověk moh bez problémů kouřit na veřejnosti, pak si vleze třeba i do svojí vlastní hospody, kde ví, že tam jsou jenom kuřáci (nebo tam třeba zrovna nemusí bejt nikdo) a kouřit tam nesmí. Jen proto, že kdyby tam náhodou CHTĚL jít nějakej nekuřák, tak aby to nedejchal. Přesto, že každej člověk s mozkem v hlavě by tam nikdy nechtěl jít, pokud by mu to vadilo.

00

Odpovědět

+BullOverTak se snad aspoň shodneme na tom, že nějaké to omezení je třeba a plošný zákaz je až moc. Ke zbytku co tu omíláme pořád dokola bych řekl, že si moc navzájem nerozumíme a nebo rozumíme a tím pádem se snad shodneme na tom, že se neshodneme. Hezký zbytek večera vynšuji ;)

11

Odpovědět

Takže, čím začít. Asi nejdůležitější je říct že Tvoje svoboda chlapče končí tam kde začíná svoboda jiných. Myslím že stát nechce zakazovat cigarety, byl by sám proti sobě (polemiku o tom zda se na spotřební dani vybere víc peněz než stojí léčba kuřáků bych nechal na jindy). Spíš jde o to že kuřák si může vybrat zda bude nebo nebude kouřit, ale nekuřák, který potká nějakého takového kouřícího pitomce si v tu chvíli nevybere jestli bude dýchat nebo ne. Jako kuřák se snažím neomezovat nekuřáky, protože není problém jednou za hodinu vyběhnout ven a dát si to cigáro. A jestli kouření stavíš na úroveň alkoholu tak jsi s prominutím idiot. Mojí tříleté dceři asi neublíží jestli si vedle ní dá někdo pivo, ale pokud to bude cigareta vadit jí to bude. Nicméně musím s Tebou souhlasit v tom že současný trend kontrol, zákazů, nařízení není ideální, ale pokud nemáme dostatečně silnou občanskou společnost, která tyto regulace nezvládá sama asi se nic jiného nedá dělat.

122

Odpovědět

+HloupýHonzaProto jsem psal, že bych chápal zákaz na veřejných místech. Ale proč to zakazovat v soukromých objektech? Prostě by byly jasně označený a nekuřák do nich nikdy jít nemusí (a tuplem tam nebude brát děti). Tvojí tříleté dceři neublíží zakouřená hospoda, protože bys musel bejt idiot, aby si jí tam vzal (což snad nejseš).

10

Odpovědět

Cílem té reklamy je prodat prostředky proti kouření. Spojeno s novým rokem, předsevzetím a interaktivní reklamou je to z marketingového pohledu docela dobrý nápad. A co se týče kouření samotného - to, že tu dáme zajímavou reklamu rozhodně neznamená, že vám říkáme, co máte a nemáte dělat.

Komentáře pod videem se ani tak netýkají videa jako zákazu kouření, o kterém video vůbec není. Já jsem stejně jako BugHero0 nekuřák a navíc žiju v Ostravě. Takže já osobně se na zákaz ve veřejných prostorách těším.

91

Odpovědět

+setheProblém je, že žádnej zákaz ve veřejných prostorách nebude. Bude zákaz vevnitř soukromých prostor...

11

Odpovědět

Odpovědět

+setheA? Doma si může dělat co se mu zlíbí, samozřejmě. Ale co to s tim má společnýho? Nenapsal jsem, že bude zákaz v úplně všech soukromých prostorách.

20

Odpovědět

+BullOver"Problém je, že žádnej zákaz ve veřejných prostorách nebude." - a to není úplně pravda. Ty zmiňuješ jen tu část protikuřáckého zákona, která ti nejvíc vadí. Zbytek zákazů, který se týká i jiných prostor než hospod se tu moc neřeší: např. zákaz zřizovat kuřácký prostor v divadle, zákaz kouřit v ZOO, nebo zákaz inhalování elektronických cigaret ve školách. Nevypadá to, že by to někomu zrovna trhalo žíly.

02

Odpovědět

+setheAno, dobře, omlouvám se. Ta první část (asi) nebyla pravda. Jestli tam je nějakej zákaz kouření na veřejných místech, tak je to dobře. Asi se shodnem na tom, že tahle část je v pořádku. Problematická je ta část, kde zakazujou kouření v soukromých prostorech.

30

Odpovědět

+BullOver:-) Ale pokud dobře čtu, tak tam píšou "s výjimkou elektronických cigaret". Asi nastal čas na upgrade.

11

Odpovědět

Ty jo.... nejsem rasista či xenofob, ale to je Švéd jak vyšitý! :D

1110

Odpovědět

To je jen ´´art´´ černobílá obrazovka... Ve zkutečnosti tam stojí pravý bílý švédský hřebec s nakrátko střiženým blond hárem.

60

Odpovědět

Definici Švéda bych viděl asi takhle: Narodil se ve Švédsku, má švédské občanství, umí švédsky a zná svou zemi a její zvyky. Myslím si, že podle toho, že je černej občanství fakt nepoznáš...

165

Odpovědět

+CojávimCojávim: Definice slušného Čecha: Narodil se v Čechách, má české občanství, česky sice moc neumí a mimo svůj region o své zemi ví úplný hovno, její zvyky ho nezajímají. Za to ví přesně, kdo a co sem nepatří ... a taky proč. :D

214

Odpovědět

+Cojávimneměl jsem v úmyslu nic špatného :) jen mě to pro mě bylo trošku úsměvné. Dnes je zkrátka jiná doba, myšleno v dobrém slova smyslu ;)

11

Odpovědět

+A bad madrfakrUpalte ho, upalte ho!!! Taková je doba. Hon na rasodějnice na obou stranách barikády...

12

Odpovědět

+pav1Co na to říct. Matka tě asi doma málo řezala.

00

Odpovědět

+LovecCour42Přijde mi to už až tragikomické, jaká je přecitlivělost vůči rasizmu a rasám. V dnešní době aby jste si proti sobě někoho nepoštvali je lepší mlčet. Politická korektnost versus nasraní ´´vlastenci´´ Už to přestává být zábava sledovat, přijde mi to jako zbytečně nafouklé téma. Je pravda, že jsem se z rasismem v reálu ještě nesetkal, krom snad několika poměrně paranoidních myšlenkových pochodů bývalky. Možná proto mi to přijde tak přehnané a na hlavu.

20

Odpovědět

+pav1Upřímně, vůbec se nedivím, že se s tebou rozešla. Pokud jsi takový sluníčkář, tak to musela mít s tebou hodně těžký. Je mi jí líto. Já třeba nemám rád ani přehnané vlastence a ani lidi, kteří jinou rasu odsuzují pouze na základě barvy. Pokud ti ale přijde, že ten černoch je typický švéd jenom proto, že se ve Švédsku narodil, pak ti není radno ani pomoci.

01

Odpovědět

+LovecCour42To je tak dojemné, že jsem si z toho málem stříkl do kalhot.
Možná jsem to nenapsal dost jasně, nebo jsi nečetl dosti pozorně, popřípadě až moc jasně aby tu na mě někdo z pod mostu vyřvával...
Tak ještě jednou a pomaleji:
Přijdou mi k smíchu (a že to zbytečně moc hrotí) obě radikální strany. Jak ti kteří ala Lidl plakát pomalu berou vidle a za bití se pěstí do hrudi říkají, že tu černopdelnickou propagandu nechtějí, tak i ti jenž nasere a pobouří v pohodě a s vtipem napsaný komentář typu: To je Švéd, jak vyšitý.
Tak a čti hezky pozorně Lovče, slovo od slova, pak si je v hlavě spoj ve věty. Držím palce ;)

20

Odpovědět

+pav1Tak to potom jo ;)

10