„Nejlepší“ hacker na světě

Thumbnail play icon
66 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:68
Počet zobrazení:3 442
Je libo trošku toho filmového hackování?

Přepis titulků

Bingo! Jsem v Egardově mainframu. Má šifrování sedmé úrovně. Je fakt dobrej. Jo, proto ho chceme hacknout. Mainframe, kdo to má? Firewall nasadil obranné gify. Hledám zadní vrátka. Tohle mám u tebe. - Co za to chceš? - Rande. - Se mnou? - S kýmkoliv. - Nešlo by to rychleji s myší?

- Ne, myš nemám rád. Nefunguje. Funguje. Když s ní hýbeš, hýbe se i kurzor. Je to rychlejší. - Ne, nefunguje. Nic to nedělá. - Musíš ji dát na stůl. - Je rozbitá. - Ty neumíš používat myš?! - Vymkla se kontrole! - Přestaň. Však to děláš sám. Jde po mně! Tracere? Dešifrování selhalo. Proto mi asi říkají nejlepší hacker na světě.

Egardo! Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

stupid bullshit

03

Odpovědět

Drobet se divím že to má tak špatné hodnocení, protože je fakt že ve filmech kde jsou záběry na kohokoliv kdo má být úžasný to hacker, se nikdy myš opravdu nepoužívá. Samozřejmě že z filmařského hlediska to dává celkem smysl, neboť myš jednoduše není tak na pohled akční jako když se používá záběr na klávesnici kde někdo rychle píše všemi deseti (bez ohledu na to že píše úplnou hovadinu). To ale nic nemění na tom že je fajn si z toho dělat srandu :-)
PS: uznávám že natočení někoho jak skutečně provádí nějaký hackerský útok by byla extrémní nuda a sám absolutně netuším jak by tohle člověk mohl prodat.

70

Odpovědět

Ono je to viac menej podla skutočnosti. Hardcore ITčkári nepotrebujú myš. Povatšine zadávajú príkazy cez príkazový riadok do terminálu. Aj prepínanie okien a iné úkony robia klávesovými skratkami. Považujú to za rýchlejšie. A dokonca aj internet pozerajú(pozerali) cez zjednodušené internetové prehliadače v termináli, len v textovej podobe. Linuxáci tým boli známi. Ale to v tých časoch začiatku Linuxu. Teraz už doba pokročila.

10

Odpovědět

+UkomirJá si ještě pamatuju internet přes Telnetovské okénko s promptem - ale fakt bych nemělnil :)
Myš je prostě myš - samozřejmě ve spolupráci s těmi klávesovými zkratkami :)
Ovšem my s tím nic nehackovali, jen jsme brouzdali tehdejším netem, a pravidelně se pouštěli i do tzv. "black" :)

10

Odpovědět

Myši zakázat

23