Příběh o Baštikarovi – reklama Edeka

Thumbnail play icon
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:41
Počet zobrazení:4 250

Německý obchodní řetězec Edeka vydal reklamu, která pojednává o malém chlapci Baštikarovi, který se pokouší létat v oblacích.

Předlohou pro Baštikara je Íkaros, postava z řecké mytologie.

Přepis titulků

PŘÍBĚH O BAŠTIKAROVI Proč se život zdá tak těžký být? Motáš se v kruzích a snažíš se přežít. Věděl jsem, že ten den přijde. Je čas se osvobodit, tak přidej se ke mně. Ale od čeho to vlastně utíkám? Vzhlédnu k modrému nebi s mraky, v srdci naději držím, oči skrývají sny taky.

Povede se mi to třeba dnes? A jediné, co mi zbývá, a jediné co mi zbývá, je zkusit to. Je čas se osvobodit, tak přidej se ke mně. A jediné, co mi zbývá, a jediné co mi zbývá, a jediné co mi zbývá, je zkusit to. JEZTE JAKO ČLOVĚK, KTERÝM CHCETE BÝT Překlad: Roman1211 www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nemyslím si, že předlohou pro Baštikara je Íkaros. Jen proto, že někdo chce létat jako pták, neznamená, že to přiřadíme k prvnímu příběhu podobného rázu. Příběh o Íkarosovi má úplně jiné poselství, obsah a především MOTIVACI. A jediný společný bod je tam opravdu jen to létání člověka. ;)

73

Odpovědět

Předlouhou Ricka a Mortyho je doktor Brown a Marty z Návrat do budoucnosti. Nové dílo se předlohou jen inspiruje a převezme jen určité věci, v tomhle případě jméno a to létání.

22

Odpovědět

+Leonard NimoyČistě podle češtiny bych dal Mikovi za pravdu - to jméno se v překladu strácí a příběhů o lítání je milion.
V angličtině je to pěkná slovní hříčka, ale je celkem jasný, že nejdřív vznik příběh a až potom název = neni to předloha pro tu postavu.

12

Odpovědět

+Leonard NimoyAby se něco dalo brát jako "dílo podle předlohy", tak to musí mít znaků opravdu více. Jen proto, že někdo chce létat nmeznamená, že je předlohou Ikaros. To už bycho mohl o to více říct, že předlohou pro Pyšnou princeznu je Romeo a Julie. ;) A vlastně je, ale kdo to kdy řekne? nikdo. A společný znaků je tam milion, tady jeden - a to hodně neutrální.

00

Odpovědět

Paštikár :)

100