Coca-Cola chce spřátelit Indii a Pákistán

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:731
Počet zobrazení:6 426

Společnost Coca-Cola si potrpí na originální a velkolepé reklamy a tato se řadí pravděpodobně mezi jejich nejambicióznější projekty. Do Indie a Pákistánu - sousedících zemí, mezi nimiž dlouhá léta vládne rivalita, zaslala firma speciální nápojové automaty, které by mohly obě strany alespoň trochu usmířit a spřátelit. Více již v samotném klipu.

Přepis titulků

Vztah mezi Indií a Pákistánem si prošel mnohými krizemi. Vládne tu stres a napětí. Nezlepšuje se to, spíše zhoršuje. Jsme odděleni jen 60 let, předtím jsme spolu pokojně žili. Hodně svárů by zmizelo, kdyby mezi námi nebyla zeď. Je smutné, že máme souseda, kterého nemůžeme navštívit. Máme zažité to, že je vnímáme jako zlé lidi, ale když se setkáme, vidíme, že jsou jako my.

Hlavně proto, že neprobíhá žádná komunikace. Nemáme k nim přístup. To je smutné, protože spolu bychom dokázali divy. Okamžik štěstí k sobě může přiblížit dva odloučené světy. NOVÉ DILLÍ, INDIE LÁHAUR, PÁKISTÁN V březnu 2013 jsme se rozhodli ukázat, že to, co nás spojuje, je silnější než to, co nás rozděluje. Spřátel se s někým z Indie.

Spřátel se s někým z Pákistánu. Spojte ruce. Kreslete spolu. Zamávejte. Už to bude. Zatancuj. Mladí si tu vyměňují myšlenky, gesta a zacelují tak tu komunikační mezeru.

Pokud budu moct jít do Indie, určitě půjdu. Dotýkat se rukama je jako mluvit spolu beze slov. A činy jsou víc než slova. Tak by to mělo být. Dělat malé krůčky, abychom se poté mohli zabývat vážnějšími věcmi. Je to o tom, v čem jsme si podobní, ne v čem se lišíme. Pospolitost. Lidskost. To si přejeme. Víc a víc komunikace.

Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (69)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A co bude příště ? Světový mír ?

Nemám rád velké korporace a jejich namyšlené ambiciózní nápady, které vždy skrývají jen výdělek. Fajn, je pravda, že společnost chce vydělat peníze, jinak by přece nemohla fungovat. Ale ať vydělávají víc lidským způsobem a ne podmanivou reklamou, kterou všechny oblbnou jak vosy na med.
A názory, že to je přece blbost lidí, tak to nežeru. Psychologie člověka je velmi mocný nástroj a málo kdo z nás proti němu může účinně bojovat, pokud nevidí pod pokličku.

Microsoft je toho zářným příkladem. Světová značka. Rozhodla se podporovat české školství a uvolnit pár tisíc do škol (z těch miliard kapitálu). Na venek to vypadá, že Microsoft podporuje české školství a dbá na vzdělání našich dětí. Bůh mu žehnej.
Skutečnost je taková, že školy donutí nepoužívat jiné produkty než MS, nakoupit licence na MS a jediné co školám nabídlo je sleva z nakoupeného zařízení 1000,- a to jen pro určitý počet (do 25ks). Škola tak utratí stovky tisíc za jejich produkty, je nucena používat pouze jejich licencované produkty a přitom obdrží pár tisíc korum ve formě slevy na produkty. Ať žije korporace a jejich politika.

A ne lidi, není to vymylšený a přehnaný příklad, to co popisuji je skutečnost, která nás zanedlouho čeká. Síla, jak se dají lidi zblbnout marketingem a relamou :)

194

Odpovědět

Nevím čím to, ale reklamy od Coca-Coly mě vždycky dostanou. Je jedno jestli je za tím marketing, ale ta myšlenka je prostě úžasná. Za mě rozhodně palec nahoru :-)

252

Odpovědět

Jediné co Coca-cola chce je vydělat peníze. Je to úplně stejné jako Zelené menu od Taco Bell, tak jak nám ho představilo TV Onion, akorát toto není recese a o to je to smutnější...

1810

Odpovědět

A co je na tom špatného? Snad každá společnost chce vydělat peníze, o co jiného by jim mělo jí? Prodělat je? To ale přece nic nemění na tom, že tohle je skvělý nápad, který alespoň symbolicky může zlepšit atmosféru mezi Pákistánem a Indii. Coca Cola dokázala spojit skvělou myšlenku s reklamou na svůj výrobek, takže u mě dobrý! Navíc existuje vůbec větší symbol dnešního globálního světa než coca cola? Pije se úplně všude a je jedno, jestli jsi Ind nebo Pákistánec, nejspíš ji piješ taky.

196

Odpovědět

Neví někdo, co je to za skupinu/umělce, co tam hraje ten song během reklamy? Dík

182

Odpovědět

U hudby je v titulkách jméno "Song Zu", takže je to asi píseň složená přímo pro tuhle reklamu.
http://www.songzu.com/

182

Odpovědět

Kde tam mají strčenou kameru, že se to zabírá tak hezky naplacato?

182

Odpovědět

Kriste! :-D aspoň googlete než tady něco plácnete :-D a ano Coca Cola moc dobře ví co dělá :-) nechlastáme to všichni přece kvůli té sladké břečce...ale na kocovinu je boží to se musí nechat :-)

197

Odpovědět

ako keby som tam počul Rajesha Kutrapaliho

192

Odpovědět

to je tak dojemné až se mi chce blít

1827

Odpovědět

Coca cola je sice jedno z nejhnusnějších pití, ale reklamy dělat umí, to se jim musí nechat :) Na můj vkus to hraje na city možná až přespříliš, ale obecná myšlenka je pěkná. Budu naivní a doufat, že to nebylo jen nahráno v nějakém americkém studiu :)

1815

Odpovědět

Typicky americka reklama :D Kazdej v indii urcite umi takhle dobre anglicky kdyz tam sotva umi cist a pocitat..

1887

Odpovědět

No vzhledem k tomu, že angličtina je v Indii úřední jazyk bych řekl, že ano všichni v Indii budou umět tak dobře anglicky. Navíc nesmíme zapomenout, že Indie byla téměř 100 let britskou kolonií ;)

184

Odpovědět

V Indii je dokonce angličtina úředním jazykem, takže ano, zvlášť v Novém Dillí umí anglicky většinou velmi dobře.

185

Odpovědět

Typický český blbeček.

185

Odpovědět

Ty jseš vůl chlapče....:-D

186

Odpovědět

Jsem ještě neviděl, aby korporace chtěly něco jiného než hromady peněz. Přátelství, to jistě. Jen hezká reklama a větší zisky. Asi jako když si Angelina stěžuje na pozornost novinářů a potom je sama upozorní, že jde nakupovat pro děti z Afriky.

188

Odpovědět

Přirozeně. Ty bys ze svého jen tak platil kamarádství lidí v zemích, se kterými nemáš vůbec nic společného a možná je ani neuvidíš? Jasně, určitě by bylo lepší, kdyby ty prachy raději vrazili do klasické reklamy v televizi, kde budou teenageři chlemtat cocacolu a dělat do kamery, jaké z toho mají velké orgasmy.

189

Odpovědět

Tak umějí to prodat pánové z USA, samozřejmě...ale neříkejte, že to není nápaditý a milý. Navíc ty země maj fakt vzájemný potíže, takže každej krůček dobrej.

1810

Odpovědět

the Coke is a lie

1819

Odpovědět

Jako další místa bych navrhnul Prahu a Ostravu, take si budou moci vyměnovat gesta a myslenky :p

185

Odpovědět

:D

183

Odpovědět

to už by bylo moc okatý, že se jedná o předem připravenou reklamu :-D

183

Odpovědět

Praha žádnou zášť a nenávist ke zbytku republiky necítí :-*

1813

Odpovědět

Minulý rok jsem byl na Slovensku a přítelkyni se udělalo strašně zle. Ráno všichni po totální vopici a tak jsem se na vlastní pěst vydal do města, že najdu lékárnu. Ptal jsem se jednoho kolemjdoucího, kde že je. Koukal na mě a zeptal se "ty si Moravák?" říkám, že jo a tak kývnul hlavou a že mi to ukáže.

1824

Odpovědět

+InkA pointu napíšeš k tomu až zítra? :)

184

Odpovědět

+InkKdybys byl moravák, tak pointu pochopíš :)

1815

Odpovědět

+InkNormální člověk by tu otázku přeskočil a rovnou by pomohl, bez ohledu na původ, jen dement se musí ptát. Tohle je celá pointa...

184

Odpovědět

+InkInk a Taan - žiadne pointy v tom nehľadajte vy mudrci, ten chlap sa proste len opýtal či je z Moravy pretože si to myslel a len sa chcel bez nejakej väčšieho významu uistiť, pýtal si sa predsa na lekáreň nie na bordel - poradil by ti či už by si bol z Prahy, Moravy, Brna atď.

183

Odpovědět

Pěkný komerční tah. :-D
Jinak ten tancující chlap s turbanem mi nehorázně připomíná Daler Mehndiho (z klipu Tunak Tunak Tun).

183

Další