PohotovostCyanide & Happiness

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 109
61 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:129
Počet zobrazení:6 846

Kdy jste naposledy museli do nemocnice?

Přepis titulků

POHOTOVOST Potřebujeme lékaře, hned! Počkejte, pane, nehýbejte se. - Měl jste strašnou autonehodu. Jste v nemocnici. - Potřebujeme pomoc. Na pohotovostní příjem s ním. Na konci chodby za radiologií. Honem! Tak jo, jdeme na to. - Infuze zavedena. - Jaký má pulz? A tlak? 85 na 40.

Pulz je 120 a stabilní. Možná hypotenze kvůli ztrátě krve. Kde je doktor? Tady jsem. Pojďme tohoto muže zachránit! To bylo o fous. Vypadá to, že to přežijete. Díky, doktore. Už je mi líp.

Panečku, zachránili jste mi život. Dobrá práce. Jsem vyléčený. Ahoj! Díky, ahoj. Díky, mějte se, na viděnou. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Už se na C&H vyserte... očividně to už není co bylo a to i když byl tenhle díl starší.

711

Odpovědět

pracuji v nemocnici a musim říct, že je to poněkud obráceně jak věkově tak přístupem :D

92

Odpovědět

Ja v nemocnici nepracuji, v podstate jsem obrabec kovu, ale prijde mi ze doktori za poslednich 20 let s nicim nevytahli. Porad umirame na rakovinu, porad mame nemoci s kterymi si nevime rady. Konkretne ja jednu takovou mam a doktori ani nevi proc tahle nemoc vznika, akorat vedi co ta nemoc postihuje a jedine jejich reseni je kazdorocni lazenska lecba.. Za me zbytecna profese, protoze strilet diagnozi od oka muze kazdej sedlak. Jedine co dela doktora doktorem jsou zkusenosti a jak muze jeden doktor mit zkusenosti napr. z celyho cloveka? Vzdyt jsou doktori skrz srdce, pak skrz mozek.. Je toho halda, to urcite vis, tak mi napis tvuj nazor na to kdyz delas v nemocniici :)

218

Odpovědět

+meduzAle to je chyba přístupu. Ono se na doktory, učitele, policisty (a já nevím co všechno) hledí jako na nějaké nadlidi a nestandardní věc.

Pro mě jsou zdravotnictví, školství, sociální systém a další službami jako všechny ostatní. Proto by se k nim mělo také tak přistupovat. Kdo není schopný dodržovat určitou kvalitu, ten by měl zbankrotovat. Postupně začít s odlukou od státu, snižovat daně a zavádět vyšší a vyšší spoluúčast.

Nebo ti někdy internetový poskytovatel říkal, že data o víkendu vyžadují příplatek za přesčas, dodavatel vody, že v létě voda nepoteče, protože mají letní prázdniny a dodavatel plynu se bude po tvém odchodu ke konkurenci dožadoval doživotní renty, protože ti dodával plyn deset let?

Podívej se třeba na soudružku Maláčovou z KSČSSD. Ta chce zavést sektorovou daň na banky. Velmi pravděpodobně to projde, na výše uvedené služby půjdou několik let miliardy navíc, ale stejně se kvalita služeb nezmění.

18

Odpovědět

+-HoNY-1. Ty by jsi nechal zbankrotovat státní nemocnice? a jak by mohli zbankrotovat policisti nebo hasiči?
2. Snižovat daně? promiň, ale oproti mnoha jiným evropským státům máme velmi nízké daně.
3. On ti sice neřekne ze ti nepoteče o víkendu voda, ale když bude nějaký problem tak to opraví v mnohem delší době než ve všední den.
4. Jsem si jist že paní Maláčová je z ČSSD.

41

Odpovědět

+Pelda1. Ano. Stát nemá co podnikat, ale má být arbitrem a garantem práva. Možná budeš překvapen, ale na mnoha místech na světě tyto instituce nepatří státu. Mám to více rozvést?

2. A proč bychom se měli po někom opičit? Přerozdělování a byrokracie nevede a nikdy nevedlo k prosperitě, ale konzervování stavu. Vysoké daně a složitá byrokracie je to brzdou inovací. V rámci EU máme nastaveny nějaké mantinely výše daní pro jednotlivé obory (dle mého názoru rozumné), dokonce je tam i v plánu tlačení k privatizaci vlakové dopravy. Nejvyšší ústavní činitelé se přesto dožadují vyšších a vyšších daní, aby mohli provádět finanční transfery ke svým voličům.
Vždycky v historii museli obyvatelé nějaké lokality nejprve zbohatnout, aby mohli začít budovat sociální stát (Švédsko, Třetí říše - sociální stát selektivně pro vybrané). Obráceně to nikdy nefungovalo (SSSR, Venezuela, Řecko...). Nechci nikoho kastovat, ale tento přístup dělá z ČR montovnu a odsouvá podniky s vyšší přidanou hodnotou jinam. Je fajn, že nekvalifikovaní lidé mohou pracovat v Amazonu jako skladníci za vyšší plat než učitelé, ale co s nimi uděláš, až dojde k robotizaci? To je stejně úzkoprsý přístup jako mají hokejisté v komedii Lajna (čas 20:30) https://www.stream.cz/lajna/10030182-talkshow

3. Havárie energií jsou ve velkých městech řešeny o víkendu možná rychleji než v týdnu - není provoz. Viz nedávné případy zmrzlého potrubí v Praze a prasklé potrubí v Brně.

4. Dobrá, opravuji se: soudružka Maláčová je nalevo od Karla Marxe a je radikálnější než komunisté za První republiky - jejich tehdejší program je dnes prakticky splněn.

reakce na druhý příspěvek
Lidé vždycky na něco umírali, umírají a budou umírat. To není cynismus, ale konstatování holého faktu. Léčbu závažných chorob nikdy nevyléčilo zvolení politika, kteří řekl „když mě zvolíte, prosadím hlasování o tom, že vymýtíme nemoc“. O to se postaral alturismus, chuť řešit problémy a nacházet nové postupy, motivace lidí a společenská poptávka, neochota se s mířit s tím, že lidé umírají, ale i sobecká honba za ziskem (fujky).

S tím také souvisí problematika očkování - kdokoliv schopný rozhodování (a mající někoho v péči - ať už vlastní děti nebo nemocné příbuzné) by měl mít právo ho odmítnout, ale současně musí nést následky. Pokud svojí nezodpovědností způsobí epidemii, měly by po něm být škody vymáhány. Neočkoval ses proti dané skupině nemocí? Sorry jako, plať vyšší pojištění, neočkovaní mají zákaz vstupu do centra města. Lidé musí jak ostrakizováni, tak být pozitivně motivováni a ne násilím nuceni. A lékařství je konzervováno jako cechy ve středověku. Veřejně nikdo neví, kolik léčba čeho stojí, kolik stojí který lék a na trh s výrobou léčiv je pro nové subjekty prakticky nemožné vstoupit.

Praktičtí lékaři jsou pouze razítkovači neschopenek, žádanek na vyšetření a předepisovači receptů. Kdyby já měl „firmu Nemocnice a. s.“, měl bych samostatnou nemocnici a od ní oddělené ambulance praktických lékařů v okolí. V ambulancích bych postupně točil nově nabírané zaměstnance (doktory), abych si ověřil jejich přístup k práci a motivoval je profesním růstem. Ono je lepší si takhle oťukat dva tři doktory, a potom ty kvalitní přesunout do nemocnice na smlouvu na dobu neurčitou, než nabrat lempla, který vyvede během rutinního zákroku nějaký průšvih. Ambulance praktických lékařů jsou plýtvání lidským kapitálem. Jsem skálopevně přesvědče, že volný trh by tohle vyřešil určitě lépe.

12

Odpovědět

+meduzVe středověku lidi umírali a nikdo nevěděl proč, ve 20stol lidi umírali ale už se zhruba začínalo chápat proč, a ted už se pomalu ale jiste daří část nemocí předejít (očkování, kvalitní potraviny) část vyléčit, u části spomalit průběh a část alespon stišit projevy. Třeba někdy v budoucnu se to zúží jen na první dvě kategorie.

Narážíš na praktické lékaře? ano ti musí mít dostatek zkušeností a znalostí aby poznali příznaky a dokázali je správně vyhodnotit a pak nastupují specialisti kteří se danou problematikou zabývají a dokáží vyhodnotit správnou léčbu. A jediný způsob jak dokážou ty zkušenosti získat je že se budou pořád do kola tím svým oborem zabývat a zlepšovat se v něm a přejímat zkušenosti od ostatních.

Jinak si myslim ze jsi si odpovedel sám ale pro jistotu jsem se rozepsal :D

30

Odpovědět

+meduzS tímto názorem ti doporučuji přestat chodit k lékařům či do nemocnic. Jsme v demokracii, nikdo tě nenutí si volat záchranku, nebo chodit po doktorech, když tě něco trápí. A pokud si myslíš, že se za 20 let nic nezlepšilo, tak máš buď špatnou paměť, cíleně lžeš, nebo jsi úplně mimo mísu. Protože to co teď dokážeme diagnostikovat, léči a jaká péče je dostupná... o tom se ti před 20 lety ani nesnilo. To prostě jenom nemáš vůbec přehled.

10

Odpovědět

+meduzNo je to trochu složitější. Mne osobně v poslední době naštvala kožařka. Mám lehkou vyrážku, vím co na ni funguje, už jsem to jednou u jiné kožařky léčil. Vím že to není ani bakteriální ani plísňové, vše jsem jí to popsal. A ona na to, je to bakteriální, tady máte tu mast (která na to už jednou nefungovala), za měsíc a půl se vraťte. Sice nejsem lékař, ale když mi pacient přinese na podnose informace jaké jsem přinesl já tak ho sakra poslechnu a nebudu opakovat chybu jiného doktora. A ještě nechápu proč když k tomu dám souhlas si ti dva doktoři nemohou předat moje informace, aniž bych je oba obíhal. Tak teď budu hledat 10 let staré papíry o předchozí léčbě, které jí snad přesvědčí, že mi má napsat to co chci. Mimochodem její další postup je odříznout si z toho 2x2 mm kůže a poslat to na rozbor, nevím jak vy ale já rozhodně nechci zbytečně řezat když vím co na to zabere.

01

Odpovědět

+HMTDZdravotní dokumentaci k předchozí léčbě hledat nemusíš - vyžádej si ji u své zdravotní pojišťovny. Ovšem cokoliv starší než z minulého roku je zpoplatněné.

00

Odpovědět

+-HoNY-Díky za info do budoucna by se to mohlo hodit, ale v tomto případě asi zvolím hledání, alespoň si udělám trochu pořádek v dokumentech. Ale nejvíc mne štve, že já už vím jaká mast to byla, koukal jsem se na obrázky mastí které se prodávají a vzpomněl jsem si na ni, jenže ta doktorka mi ji stejně bez tak nepředepíše jen na základě mé vzpomínky.

00

Odpovědět

Takto bude vyzerať zdravotníctvo na Slovensku v budúcnosti 2030

91