Boží plánCyanide & Happiness

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 109
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:285
Počet zobrazení:16 874

Věříte na osud? Na náhodu? Na Boží plán? A na co věří Cyanide & Happiness?

Poznámky:
Na božském "kole štěstí" nalezneme tyto položky: Zabíjení dětí, Wall Street, válka, housenice čínská, chlupaté prsty na noze, více rakoviny, fronty na záchodě, kořenové kanálky, pokuty za parkování, mluvení v divadle, hlasité žvýkání a kopání do koťátek.

Na Božím plánu už máme: Zabíjení dětí, chudoba, prostituce, válka, zločiny z nenávisti, znásilňování a rasismus.

Přepis titulků

BOŽÍ PLÁN NEONATÁLNÍ JEDNOTKA INTENZIVNÍ PÉČE Vím, že je těžké to teď pochopit, ale maličká Ellie už je na lepším místě. Možná to teď nevidíme a nechápeme, ale to vše je součástí Božího plánu. Duch dítěte! SIROTČINEC U BETTY Jo, všechno je to součástí Božího plánu.

A už je tomu plánu konec? Tomu není nikdy konec. Pardon, Boží plán. ZABÍJENÍ DĚTÍ VÍCE RAKOVINY Šup s tím na plán. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (75)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bůh je pro mě jen jeden.
Co je bůh? Obří p**a!

00

Odpovědět

!!!ANKETA!!!
Achoj, jsem věřící, tak mě moc zajímá váš názor na tohle a perte to do mě, ať je po tmně, čím víc materiálu, tím lépe, moc dík:

asy fčera jsem nad tím přemejšlel 10h f kuse a moc mě zajímají vaše názory na tohle (potřebuju námět na další přemíšlení):
Je podle vás špatné/zlé následucí:
-NEMOCI: smrt novorozenců, rak, ajc, leukémie, down syndrom, schyzofrenie,...
-PŘÍRODNÍ KATASTROFY: zemětřesení, hurikány, tsunami, sucho, mráz, hladomor
-NEHODY: dopravní katastrofy, pracovní nehody, úrazy,.. už mě nic nenapadá, nevim :D

Něco si prosím vyberte (co je vám "sympatické" :D ), a popište, prosím, co nejpodrobnějci, co nejvíce na tom shledáváte jako zlo (třeba stačí ta smrt novorozence). Pokud něco z výčtu jako zlé nevnímate, tak to také prosím uveďte.
Dík strašně vás biluju a máte u mě pifo!

19

Odpovědět

Všechny tři.. najednou..
Protože to co jsi spáchal napsáním tvého komentáře.. je Nehoda.. ta vyústila v přírodní katastrofu.. A určitě je to i nějaká nemoc.. protože větší šmejd, jsem ještě neviděl.. Za tohle ti ani Bůh neodpustí..

20

Odpovědět

Na zamyšlení:
Představ si, že jsi bohem s velkým B. Bod nula, alfa a omega. Existuješ vždy a všude a na všech úrovních. Jsi jediný a máš neomezenou moc ( asi jako programátor s VIMem :-) ).
Ať už máš jakýkoliv důvod - začneš tvořit. Programuješ objektově. Oheň, Vzduch, Voda, Zem. Hmota, prvky, časoprostor. Vesmír, hvězdy, planety, Zemi, flóru, faunu, evoluci. Necháš působit. Šestý den ( cca po 14 miliardách let od stvoření vesmíru ) si vybereš nejvíce vyvinutou opici a vložíš do ní část sebe > nesmrtelného ducha. Tvor si uvědomí sám sebe, vlastní smrtelnost a získá svobodnou vůli.
Ze strachu, znechucením nad svou smrtelností a pýchou nad svou vyvoleností tvor zješitní. Ze začátku jeho vývoji pomáháš. V tvorovi zůstali evolučně vyvinutivší se instinkty a jeho arogance sahá až do nebe. Vše zatopíš a necháš znovu vzejít s připomínkou krachu. Tvor se učí. Opakovaně získává a ztrácí morální hodnoty. Sepisuješ pro tvora paměti. Dáváš mu klíče od Země a necháváš její osud v jeho rukách. Vše pozoruješ a veřejně nezasahuješ. Pomáháš odvracet největší katastrofy avšak pokud by bylo v tvorově vůli konečné rozhodnutí - vše zničit, možná bys začal od píky někde jinde (a kdo ví jestli už nějaké projekty bokem nemáš).
Neřídíš osud světa, ale asi ho občas postrkuješ na správnou cestu. Není v zájmu tvorů, být pro ně supermanem, který každého zachrání. Bohužel za cenu pro tvora hrůzostrašných obětí. Od zdola není do tvých cílů vidět a možná by je tvorové nebyli ani sto pochopit.
Možná je to tvou jiskrou a dále pokračující evolucí. Tvorové nabírají na inteligenci. Chápou logiku. Zjišťují, že si nezačínal s kouzelnou hůlkou a ve všem nacházejí řád zdrojového kódu. Stále v nich jsou instinkty, které potřebovali kdysi, stále v nich je arogance. Nakonec tě ze svých rovnic dokáží vytknout. A i když cítí, že teorie bez tebe trochu haprují, začnou tě vehementně popírat. Trpělivě vyčkáváš.
...
Možná až zjistíš, co jsi zjišťoval. Možná až zjistíš, že to zjistit nelze a možná nikdy - tak stiskneš velké
červené tlačítko pod terminálem, vypneš proud a půjdeš dělat zase něco jiného, ale to je jen na tobě...

43

Odpovědět

Pokud je bůh všemohoucí, nemůže být milostivý. Pokud je milostivý, potom zcela jistě není všemohoucí :) Jedno protiboží dogma na zamyšlení :D

23

Odpovědět

K čemu na zamyšlení? žádný bůh není takže bych ani nepřemýšlel o podobném canceru ... WASTE OF TIME

24

Odpovědět

Proč?

10

Odpovědět

+jjkProtože pokud je všemohoucí a milostivý, tak by zabránil všem těm hrůzám... On teda milostivý vůbec není, stačí si přečíst ty masakry, co dělal v bibli

24

Odpovědět

Trošku už přehnaný "humor"... Nikomu bych nepřál tu první scénu zažít

412

Odpovědět

I přes to, že je to boží plán?

301

Odpovědět

I jako věřící jsem se zasmál, ale stejně pořád nechápu, jak lidi (hlavně nevěřící - paradoxně!!!) dokáží na Boha házet všechnu špínu, jako je rakovina, prostituce, vraždy atd... :) Za to si lidi můžou sami.
Je až k smíchu, že lidé co nevěří na Boha, v něj "nevěří" proto, že neudělá nic s válkou. No nevim proč by to měl dělat, když to páchají lidi, co v něj nevěří. Svobodná vůle, lidi.... :) Kdyby vám ji vzal, budete si stěžovat stejně. :)

942

Odpovědět

George Carlin – Náboženství je kravina

btw. v historii lidstva se neprolilo více krve, než ve jménu Boha a i dnes jsou hlavní důvody válek náboženství, takže opak je pravdou. Válčí v drtivé většině právě ti věřící. A pokud Bůh nemůže za všechnu tu špínu, logicky by neměl moci ani za všechno to dobré.

131

Odpovědět

+-=(GT)=-Další klišé.
Furt za to mohou lidi, kdo tu krev prolili. Úplné nepochopení Boha a čehokoliv, co nás náboženství mělo učit a učilo. Od křesťanství až po hinduismus.
To co prolévá krev je pořád člověk, co si vymyslel ideu nesprávného Boha. Ale drtivá většina světových náboženství jsou o lásce a odpuštění a pokoře. To že to lidé neustále překrucují a mydlí se mezi sebou, no, za to Bůh nemůže. Nevim kde k tomuhle dokážete dojít. :)

14

Odpovědět

1) Jak si lidi můžou za rakovinu? Jo, já vím, životospráva a tak, ale to není o 100% ochraně, ale o snížení pravděpodobnosti. Navíc, proč by vůbec mělo něco takového být?

2) Nejde o víru v Boha, ale o tvrzení, že ten Bůh je všemohoucí, vševědoucí a nekonečně dobrý. Pokud nevěříte v to, že má váš Bůh či bohové tyto atributy, paradox zla se vás vůbec netýká. Pokud ano, tak byste neměl argumentovat tím, že se Bůh stará o své věřící a ostatní ne, protože to není absolutní dobro ani náhodou.

21

Odpovědět

+komunardMyslel jsem spíš války, ale jo, všichni mluvte o rakovině. :)
Ti co hážou špínu na Boha (ve kterého nevěří), často zminují války. Že proč nechal existovat Hitlera a podobné věci
Ale LOGICKY: Proč by měl zasahovat do naší svobodné vůle? A kde by měl zasáhnout? Jak by se vám líbilo přijít o svobodnou vůli. No moc ne.
A koho by měl zastavit? Hitlera? Toho kdo chce ojet sekretářku? Toho kdo chce sníst o vdoleček víc a zkrátit si život o půl minuty? KDE JE HRANICE? :) Není, a o tom to je.

03

Odpovědět

+Mikenečetl jsem tuhle zprávu a ani nehodlám, ale zarazilo mě něco co jsem tam zahlídl když jsem scrolloval dolů na nějakej názor kterej by mohl mít hlavu a patu.. a zahlédl jsem tu "ale LOGICKY" :DDDDDDDD co je sakra na křesťanství logického ?:DDDDDD to mně opravdu pobavilo, to se musí nechat:DDD

22

Odpovědět

+wtfPokud nečteš nic co píšu a v životě jsi se křesťanstvé nesnažil pochopit, pak chápu že ti to přijde nelogické. Ono jakákoliv filozofie a jakékoliv učení (ať už filozofické, náboženské nebo učení vědy) předpokládá zapojení mozku a logiky...
Křestanství není ani náhodou věřením v mýty, ale je filozofickou uvahou, historickou zkušeností a případně transcendentální zkušeností.

00

Odpovědět

+MikePřečtěte si prosím svůj první komentář. Vy tam rakovinu zmiňujete, a mezi věcmi, za kterou si lidi můžou sami. Ano, všichni o tom mluví, protože je to ta nejvíc šokující věc ve vašem komentáři.
No, přijít o svobodnou vůli jistě není nic příjemného, pamatuju si ty pocity, kdy mi došlo, že nic takového nemám.
To nevím, já nejsem vševědoucí. Ano, tady lze argumentovat, že je nejlépe tu hranici nechat tam, kde je, že žijeme v nejlepším z možných světů. Jenže víte co? Myslím, že je mnoho lidí, včetně lidí věřících, co tento pocit nemají.

01

Odpovědět

+komunardMožná jsem se špatně vyjádřil. Za špatnost světa si mohou lidi sami celkově, nepřímo. Ale ne přímo jak to tu kaýžždý chápe, to jsme tím nemyslel. Ale svět jak funguje, tak se hroutí, jde do chaosu. To jsou vědní disciplíny a ne něco náboženského. Jakákoliv akce vyvolá reakci a pokud bereme svět bez Boha, zvířata bez svobodné vůle, pak jediné, co ovlivnuje svět jsme my, lidé. Páni tvorstva. A potom za veškeré chování světa může buď neživý svět a pravidla vesmíru, a nebo lidé. Možná jsem se vyjádřil špatně a unávám to. Ale rozhodně nelze vinit Boha, a už vubec ne pokud v něj nevěříte.
Pokud budete věřit v Genesis, pak si za to člověk může svou zradou, prvnotním hříchem který je dědičný a způsobuje nedokonalost světa. JÁ ALE NIC TAKOVÉHO NETVRDÍM.

Snažím se nějak vysvětlit, že jakákoliv činnost co člověk udělá ovlivní chování světa. Naše svobodná vůle. Tedy i to, že já dneska vyhodím plechovku od barvy do moře, může znamenat rakovinu novorozenětre za 50 let!!! A pak ano, lidé si mohou za spoustu věcí sami. Bůh rozhodně nechodí po okolí a neklade larvy do očí jehňátek, jak řekl kdysi Stephen Fry.

00

Odpovědět

+MikePak měl Bůh víc než dost prostoru pro to, aby tomu zabránil bez zásahů do něčí vůle. A dívat se stranou u mne znamená nést podíl viny.

00

Odpovědět

+komunardDal nám co jsme chtěli ne? Já to beru jako lásku. Nekecá nám do toho co jsme si my sami vybojovali a co sami chceme. To je jako kdyby jsi šel za svým 30tiletým synem a začal mu brát drogy a zavírat ho do ústavu. Šťastnej z toho nebude, pokud si sám neuvědomí, že to co dělá je špatné a potřebuje pomoc rodiče (to je pak analogie člověka věřícího co se obrací na Boha).

00

Odpovědět

Na boha nikdo nic nehází.Jen se divíme těm lidem,kteří jsou schopni věřit v pohádkovou postavu :-D Že války páchají jen lidé co nevěří v boha je přinejmenším neznalost dějin. Zakončil bych tento příspěvek celkem pěknou citací od Fridricha II. Velkého
"Křesťanství je plné zázraků, rozporů a absurdit, zrodilo se v horečnatých představách orientálců a pak se rozšířilo do naší Evropy, kde se k němu začali hlásit někteří fanatici, někteří intrikáni předstírali, že je přesvědčilo, a někteří zvláštní lidé mu skutečně věří."
Děkuji za pozornost a Mír :-)

132

Odpovědět

+Goodboy88Pak jsi chlape nepochopil křesťanství. :) Pravé křesťanství je o postoji srdce a víře v Boha.
Každý věříme v Boha, pro někoho je to záhadná síla, pro někoho osobní Bůh a pro někoho je to "náhoda" (evoluce).

27

Odpovědět

Toto je blud... dieťa, ktoré sa narodí a zistia mu leukémiu, za to si môže samo, hej? Či ako mám chápať slová: rakovina, prostituce, vraždy - za to si lidé můžou sami.... a k vojnám, resp. násiliu zo strany kresťanov? Násilné pokresťančovanie, obrazoborectvo (zničili nespočetné množstvo hodnotných kultúrnych pamiatok)... a to len začínam.... ale to je fuk... vychovali ma ako kresťana, ale mne sa jednoducho v zázračnú postavičku veriť nedá.... proti kresťanom však nemám nič, ale tvrdiť, že zlo páchajú len neveriaci v boha, je hlúposť :)

101

Odpovědět

+MrakNěkdo má problém věřit v nadpřirozeno, a někdo má zase problém věřit tomu že kus hlíny po výbuchu ožil jen proto že na to měl pár miliard let čas. :D Tohle není věda. A kdo tvrdí že ano je buďto natvrdlý nebo.. Ani nevim. To je pořád jen víra. Žádná fakta.

31

Odpovědět

+MrakNeřekl jsem, že křesťani nedělají špatné věci. Co to do toho taháš? Za to zase může člověk a ne Bůh. :)
Dítě může mít rakovinu kvůli tomu, jak se chovala společnost - ať už životosprávou nebo cokoliv. DNA se nedokáže opravovat do nekonečna.
Ale ano, uznávám, že hodně věcí se na světě prostě děje, ale proč vinit Boha? Kde bereš právo si na Boha (ve kterého nevěříš) projektovat všechny problémy. Proč by měl zasahovat? KDe na to bereš právo mu diktovat že musí? Od toho je slovo MILOST. Pomůže když chce, svrchovaně.
Nebo ty snad jdeš a pomáháš všem a všemu na světě? A přesto se považuješ za dobrého člověka.

06

Odpovědět

+MikeMimochodem jsem neřekl, že ho páchají nevěřící v Boha, ale LIDÉ. :)
A někdy věřící v Boha mnohem více, protože lidská podstata v nich tak funguje. Je snazší páchat lo, když si ho transcendetně ospravedlníme.

04

Odpovědět

+MikeAteisti na Boha vše hází jen proto že nic jiného neumí. :) Uvědom si že pro ně, i kdyby existoval důkaz Boha, to důkaz nebude. Vždycky si najdou výmluvu proč bůh neexistuje. :D VŽDYCKY. Není jiná možnost. Oni jí neznají a nechtějí znát.

Nakonec je docela legrace sledovat jak ateisti mluví o bohu o kterým nic neví, nikdy vědět nebudou protože se ani nezajímají.

Vem si třeba toto. V bibli je napsáno kdo je nevěstka. A to ještě předtím než vznikla. A co dělají speciálně Češi? "Kdyby Bůh existoval tak jeho církev přece nebude vraždit lidi co v tu církev nevěří."

Vtip je v tom že ta nevěstka na kterou máme dávat pozor je právě TA církev co kdysi zabíjela. Opět... K tématu neví nic ale hází to na boha. A proč? No protože chtějí zůstat ateisty. Je to úplně banální.

Kdo nic vědět nechce si prostě bude tvrdit svoje.

16

Odpovědět

+NoAteisti na Boha nic nehází. Nevěří že existuje, tak jak by mohli? Máte to nějaké pomatené. Jinak je statisticky dokázáno, že nevěřící toho obecně o náboženství vědí víc než věřící (což dává smysl).

41

Odpovědět

+Mikenapsal jste "...lidé, co v něj nevěří." Možná je to jen nedomyšlené vyjádření, ale odeslat příspěvek na kontroverzní téma, který je plný nedomyšleností, to není moudré.

01

Odpovědět

+MikeVám opravdu uniká podstata věci.
Jde o to, že Bůh je Všemohoucí, Vševědoucí a Nekonečně dobrý. Pokud váš Bůh takový není, tak je to prostě osamělý bůh, a argumentace paradoxem zla vás nemusí zajímat.
Ovšem pokud tyto atributy má, pak jsou vaše argumenty vadné. Je li všemohoucí, tak může zařídit, aby se opravovalo. Je li Nekonečně dobrý, tak musí pomáhat, protože je to dobré. A pokud srovnáváte Boha s nedokonalým a chybujícím tvorem (člověkem), vlastně tím říkáte, že je také nedokonalý a chybující.

30

Odpovědět

+komunardŽe Bůh ty vlastnosti má (a netvrdím že má, protože to jsou pojmy stvořené lidmi pro realitu našeho vesmíru), pak to neznamené, že tyto vlastnosti musí používat... ;)

00

Odpovědět

+MikePletete si vlastnosti a dovednosti.

00

Odpovědět

+komunardNe nutně. ;)
Někdy může být něco vlastností pro jednoho, co pro druhého může být dovednost.
Už jen z podstaty těch slov je jasné, co znamenají.

00

Odpovědět

+MrakNemýľ si kresťanstvo s cirkvou. Aj ,,boží plán" je len domýšľanie cirkvi a ich vlastná interpretácia. Biblia v skutočnosti hovorí to, že svet je v rukách diabla a boh to už čoskoro prestane tolerovať. To by si však musel nahliadnúť do toho, prečo je tomu tak aby si to pochopil. :) Každopádne to čo kecá cirkev je blbosť.

10


Odpovědět

Uniká ti podstata. Jsi-li dbalý 1. přikázání, musíš poté uznat, že není a nemůže být nic co by nestvořil Bůh.
Žádný člověk, žádný anděl (ani sám Lucifer), žádná válka, prostě nic a vůbec nic není, co by Bůh nestvořil.
Včetně tedy těch věcí které se Jeho výtvorům (tedy nám) nelíbí a považujeme je za špatné.
Bůh je tedy přesně takový jako v tomto videu. Leda že bychom začali s dualismem nebo dokonce s polyteismem, pak by Bůh mohl být "ten dobrý" v protikladu k "tomu špatnému".
A mimochodem - čím je více věřících, tím je více vražd, krádeží a válek. Ostatně války se (snad kromě Evropy 1. pol. 20. století a i tam je to sporné) vedou prakticky celou dobu co lidstvo existuje jen a výlučně z náboženských důvodů.
Na Boha není žádná špína "házena" - může za ni jedině on sám, kdo jiný?

84

Odpovědět

+AlfikOpravil bych "jen a výlučně" . Takhle máte v argumentaci místo, které jde snadno torpédovat, protože je to chyba. Války se vedou a vedly především z politických a ekonomických důvodů. Náboženské motivy v nich sice figurovaly, ale spíše jako nástroj propagandy nebo motivační kampaně. Samozřejmě, mnoho válek bylo skutečně silně ovlivněno nenávistí, vzniklou z odlišnosti v oblasti náboženské. K některým by možná bez nich vůbec nedošlo, nebo by byly mnohem méně násilné. Ale s výjimkou květinových válek nevím o ničem, co bych označil za válku jen a výlučně z náboženských důvodů.

61

Odpovědět

+AlfikVšechny tyhle zločiny se vedou z lidské podstaty a dělá je i zapřísáhlý ateista. Jde dnes jen o to, že spoustu prohřešků jsme si legitimizovali (jako nevěru či promiskuitu).
K druhému bodu, že se ty věci dějí na základě náboženství, to je spíše proto, že lidé si to rádi ospravedlní, proč vyvraždí celý národ jiného vyznání. A svedou to na "víru v Boha". Ale to není víra v Boha, to je jen omluva, výmluva.
A rozhodně za to nemůže Bůh. Ten v tom stěží fguruje, co za zvrácenosti dělají lidé v jeho jménu.

33

Odpovědět

+MikeTak vzhledem k tomu že Bůh neexistuje, souhlasím s tím, že za nic nemůže.

31

Odpovědět

+AlfikNerad se pouštím do internetových diskuzí, ale Mike zmínil dobrou myšlenku, že házet všechnu špínu na Boha, když v Bibli, především kniha Jób rozebírá přesně tento námět (je to pár stran k přečtení za večer), jestli hypoteticky (kdyby Bůh byl) by takové věci působil Bůh? Např. tyhle pasáže:
Jób 34,10 "Proto mě slyšte, rozumní mužové: Daleko je Bůh od svévole, Všemocný od bezpráví."
1. Jana 5,19 "Víme, že jsme z Boha, kdežto celý svět je pod mocí Zlého."
Předpokládám, že lidé, kteří existenci Boha zavrhnou, protože existuje špatné (nejprve vyslechnou obě strany).

P.S.: "Jsi-li dbalý 1. přikázání"? Asi tím chceš říci, že je jen jeden stvořitel, ale opravdu chceš říct, že když se z někoho stane zloděj, může za to Bůh? Stejně tak za to že se z Lucifera stalo to co se z něj stalo, není přece chyba tvůrce. To mi přijde jako když bys reklamoval zboží, který sis vědomě zničil.

20

Odpovědět

+NámitkaNo, ono, když píšeme o Bohu, tak předpokládáme, že dnešní křesťané (potažmo židé, muslimové) považují Boha za něco transcendentnějšího než postavu z mýtů (byť jim jistě pořád přikládají váhu).

P. S. Já jsem si Lucifera ani zloděje neponičil, oni se poničili sami, a proto je reklamuju.

11

Odpovědět

+komunardPromiňte ale nevidím důvod proč bychom měli předpokládat, že pro většinu křesťanů (popř. židů či muslimů) již není Bible (popř. tanach) dostatečnou autoritou, podle které můžeme chápat božské principy, samozřejmě že vnímání transcendentnosti Boha se dnes možná posunulo, ale to přece nenarušuje mou tezi? Nebo se s posunem vnímaní nějaké věc ta věc změní? Obzvlášť pokud se jedná o všemohoucího Boha?

10

Odpovědět

+NámitkaJá to předpokládám, protože myslím a doufám, že "inteligenti", trvající na tom, že svět je starý pár tisíc let, posvátné texty zachycují reálné události, šrotících se zpaměti verše a tak dále, jsou okrajovou skupinou, a většina věřících praktikuje jejich historické čtení a interpretaci v kontextu vně i mimo. Mohu se mýlit, ale moc by mne to nepotěšilo.

21

Odpovědět

+komunardNo tak v tom případě bych rád podotkl:
a) že v Bibli nenajdete že by byl svět (myšleno naše planeta) "pár tisíc let starý"
b) že události popsané v posvátných manuskriptech se (pokud připustíte existenci něčeho vyššího) by se opravdu mohli stát
c) netvrdím že by všichni patřili mezi vaše "inteligenty", jen podotýkám, že tanach je a bude základem těchto vyznání, a tedy určujícím faktorem božské osoby pro většinu jejich členů
Netvrdím, že byste se mýlil ve všem jen bych řekl, že vaše představy o nějakých "inteligentech" nemusí platit na všechny, kdo berou Bibli vážně, to jestli to uplatňují už je samozřejmě jejich věc.

10

Odpovědět

+Námitkaa) Ale opravdu jsou tam časové údaje, ze kterých se dá ledasco dopočítat. Samozřejmě ne moc přesně, ale řádový odhad to dá.
b) Ano, mohly. Ale z toho, že připustíme něco vyššího, ba i že má s těmi texty společného víc, než s čímkoli jiným, neznamená, že se udály, nebo že samotný text nepodléhal úpravám a vývoji.
c) Nevidím nic, co by rozporovalo něco, co jsem napsal.

11

Odpovědět

+komunardProblém ale je, že "počítat" z Bible je tak trochu "kadění si do vlastního hnízda". Je to jen interpretace určitých věcí a křesťani pak akorát jsou za neinteligenty, jak se tu snažíte popisovat.
Ale je spousta věřících, kteří uvažují na záakldě veškerého poznání, ať už sepsaného, jako jsou historické prameny (včetně Bible, která ale není jen historická ale obzvláště poetická tvorba), tak vědecké prameny, tak filosofické prameny.
A jak si jistě všimneš, o "něčem vyšším" sýšleli nejvyšší mozky světa od Platona až po Nietzsheho (pokud čteš dostatečně mezi řádky). A taky neřekneš, že jsou to neinteligenti.
Právě inteligentní osoba musí připustit že všemu nerozumí a že svět a člověk jsou natolik složití, že vysvětlení mimo naši realitu je pravděpodobnou možností. Aneb "Vím, že nic nevím". Jen přechytralý hňup může říct, že vše ví a že "vše jde popsat "vědou". A já vědu nepopírám, jen je třeba si uvědomit, že není úplná a každá odpověd dá dalších 5 otázek...

01

Odpovědět

+MikePokud si přečtete toto vlákno znovu, tak si všimnete, že to já tu argumentuji ve prospěch transcendentního chápání Boha proti chápání mýtickému, zextrémnělého do doslovného citování veršů.

No, Bůh mezer není nic důstojného a hodného tohoto pojmu. Přístup "něco nevím, tak tam může být Bůh" nutí víru k neustálému ustupování, a rozum zbytečně brzdí. Dobré to není ani pro jedno.

10

Odpovědět

+komunardDobře, chápu.
Ale rozhodně jsem nemyslel, že každá mezera je Bůh, to rozhodně ne.
Jen si například uvědomit fakta a na jejich základě se ptát, jestli vysvětlí vše. A každý velký fyzik ať je seberacionálnější uzná, že na počátku je něco nevysvětlitelného, co nedokážeme popsat a že pokud popíšeme cokoliv, musí tam být něco co to učinilo do pohybu. evoluce jen odsunula otázku, co to zapříčinilo, pak Velký třesk odsunul otázku o pár miliard, ale co zapříčinilo ten, pak cyklicky Velký smrsk, fajn. Ale furt je někde počátek a tam se musíme ptát.
A tak lidé od Newtona přes einsteina i po Hawkinga uznávají možnost Boha. Někteří více, někteří méně, ale racionální fyzik téměř vždy musí dojít k tomu, že je něco, co můžeme nazvat Stvořitel. I kdybychom byli pouhými deisty věřící v neosobního Boha, a nazvali to mimovesmířany.
A to rozhodně není vyplňování mezer, je to jen uznání, že ke stvoření fungujícího vesmíru nestačí pojem "náhoda", ale inteligentní bytst mimo náš prostor a čas.

00

Odpovědět

+NámitkaDíky. ;)

01

Odpovědět

V tom sirotčinci vyrastal druhý Hitler a v tom lietadle bol chlapík, čo si počas cesty vyzul topánky a smrdeli mu nohy.
Nemáte za čo.

271

Odpovědět

super... tak teď ještě požaduji vzkřísit Terryho Pratchetta... můžete si za něj vzít autorky 50 odstínů šedi a Stmívání, ty nám tu chybět nebudou

50

Odpovědět

Jen se smějte, budu na vás myslet v nebi až se budete navždy smažit v plamenech pekelných

44

Odpovědět

budete překládat C&H 2 sérii jejich filemčků?

30

Odpovědět

Autoři se bohužel rozhodli vydávat svá videa z cyklu Cyanide and Happiness Show na jiné platformě, než je Youtube (Seeso), takže videa k nám není možné embedovat. Dokud se toto nezmění, tak se tady nové díly CaH Show bohužel neobjeví.

20

Odpovědět

+XardassAWWWWWW

10

Odpovědět

Ta předposlední scéna :D Úplně jsem si vzpomněl na tuhle písničku z Metalocalypsy.
https://www.youtube.com/watch?v=lOKbMW2uqs8

31

Odpovědět

Na božím plánu mu ještě zcela jistě chybí "zabíjení studentů hned na začátku semestru tím, že jim naložím co nejvíc seminárek, průběžných testů a čtení odborných textů"... protože přesně to se teď děje!

744

Odpovědět

Jak já zbožňuju fňukání vysokoškoláků. Nechápu, na co si stěžujete. Zlatá léta na vysoké, bohémský život. Tohle rádoby stěžování, jak těžké to máte, je na vyliž p***l. Tak táhni makat, když je to taková katastrofa :D ou wait.. it isn't! :D

3127

Odpovědět

+-=(GT)=-Asi dost záleží na tom co studuješ.

192

Odpovědět

+-=(GT)=-Jak já zbožňuju lidi, který berou všechno vážně... :D Trochu nadhledu do života by to chtělo!

412

Odpovědět

+-=(GT)=-Jo, ty nářky jsou trochu k smíchu vzhledem k tomu, že třeba titul Bc. dneska získá i ten největší flákač a kalič na koleji. Jestli si někdo vybere nějaké těžší studium, kterému musí už i něco obětovat, tak potom nevím, na co si stěžují... člověk s maturitou už by neměl být takové pako jako při výběru střední po základce, že ani neví na jakou školu se hlásí a co od toho čekat, ne?

Ale třeba Nibenwen právě na výšku nastoupila, je na sebe pyšná a musí se pochlubit, byť cestou “omg, oni nám dávají na té vejšce tak zabrat“, tak ji tu radost nekažme :D

47

Odpovědět

+R3diPrávě naopak, zrovna letošní školní rok se rozhodne, zda dostanu ten titul, který "získá i ten největší flákač a kalič na koleji". :D S čímž teda nesouhlasím... nebo aspoň bych to takhle negeneralizovala. A vlastně ani nesouhlasím s tím, že člověk by měl v maturitním ročníku vědět, co chce studovat (dělat celej život).
Nicméně právě proto, že letos je rok R, tak mám pocit, že se mi to na hlavu všechno sype... tak jsem si jen chtěla trochu povzdechnout nad mým hrozným, nešťastným životem, ale to jsem asi neměla dělat vzhledem k tomu, že se tu rozjely takový hejty na nás ubohý vysokoškoláky :( :D (a kdyby to někdo /*cough* +-=(GT)=- *cough*/ chtěl brát zase vážně, tak ne, můj život není hrozný ani nešťastný kvůli škole, ale z úplně jiných důvodů! :D Tak to by bylo... peace, nebo jak se to řiká.

87

Odpovědět

+Nibenwen Ringwe:D prý hejty na vysokoškoláky :D pak komu zde chybí nadhled a nadsázka :D Mě jen udivuje, že prakticky každý vysokoškolák si stěžuje, jak to má těžké :D Ono totiž takhle vstát v deset ráno, v klidu se nasnídat, udělat si totální pohodičku a pak, až se mi bude chtít, začít na něčem pracovat, je šílená dřina no :D A nejtěžší na tom vždycky byly ty dny, kdy jsem nedělal vůbec nic a všechno odložil na později, aniž by mě někdo komandoval nebo to někomu vadilo. Ufff, to jsem se vždycky zapotil nejvíc :D Zlaté časy prožíváte, tak nemějte ten trapně trapný negativistický postoj jenom proto, že se to tak dnes "nosí" a dřina to být musí :D stejná blbost jako že je mateřská dovolená těžká dřina :D

37

Odpovědět

+-=(GT)=-"Mě jen udivuje, že prakticky každý vysokoškolák si stěžuje, jak to má těžké"

Hm, asi špatnej vzorek. Já neznám nikoho v mém okolí, kdo by si stěžoval a to tu už nějakou dobu budu.

12

Odpovědět

+GandalffiHAHA vstávání v 10? :D kéž by... Každej den vstávám ve 4:45 a domů se vracím nejdřív v 6 večer. Takže pak ať mi někdo říká, jak se maj vysokoškoláci fajn :D

01

Odpovědět

+-=(GT)=-Mě by teda zajímalo, co že jsi to vlastně vystudoval, když je to tak lehký a zvládne to každej flákač a nic se tomu nemusí obětovat. :)

20

Odpovědět

+TondaKarelPardon, to bylo na R3di.

10

Odpovědět

+-=(GT)=-I když.... U tebe by mě to taky zajímalo. Nepochybně jsi také sežral všechno moudro světa. :)

00

Odpovědět

Opět překvapili. Po tom, co řekl, že malá Ellie je na lepším místě, jsem čekal střih na adoptovanou Ellie s novými bohatými rodiči a doktora v kanceláři, radujícího se se zelenýma papírkama :) Ale takhle taky dobrý

235

Odpovědět

V jednom z inkubátorů je dítě z Depresivní epizody Depresivní epizoda :-)

80

Odpovědět

Pusťte zločince na svobodu, jsou jen součástí Božího plánu. :D

026

Odpovědět

drž hubu

207

Odpovědět

+Denní dávka autismuSorry, já zapomněl, že Česko je snad nejateističtější země světa, tak co bych tu plácal něco o Božím plánu.

113

Odpovědět

+Blackhand47XDStejně drž hubu.

33