Den hasičůCyanide & Happiness

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 109
58 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:274
Počet zobrazení:10 970

5. května se každoročně slaví Mezinárodní den hasičů. Dnes opožděně slavíme s kanálem ExplosmExtertainment.

Přepis titulků

DEN HASIČŮ Dobré odpoledne, dámy a pánové. Sešli jsme se tu, abychom ocenili naše hasiče, protože dnes je Mezinárodní den hasičů. A spolu s nimi i všechny ostatní hasiče na světě. Také bych vám chtěl představit našeho zahraničního hosta a hasiče, pana Ho Ří, který k nám přijel až z Číny.

Děkuji. Všechno nejlepší k Mezinárodnímu dni hasičů. Sakra, volají mě. Musím jít. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ten svatek fakt existuje... ale jeste vic me zarazilo, kdyz jsem to googlil, ze existuje mezinárodní den bez kalhotek 22.6. :-D

40

Odpovědět

Gratuluji čínskému hasiči Ho Ří k zániku lidstva. :-D

342

Odpovědět

Taky k tomu, že porazil gravitaci.

191

Odpovědět

Teoreticky, i kdyby jádro Země uhasil (nějak by se mu to povedlo), nukleární reakce by znovu započala, navíc ne jen samotné jádro udržuje Zemi teplou. :)

48

Odpovědět

+MikeNejsem fyzik, ale nedošlo by ochladnutím jádra i k jeho zastavení? To by pak přestala fungovat zemská magnetosféra...

63

Odpovědět

+Magister_PeditumTaké nejsem fyzik, takže co teď napíšu je čistě jen má spekulace vzniklá na základě té trochy, co o tom vím. Zemské jádro je pevné a tudíž není nějak extra pohyblivé (narozdíl od tekutých plášťů). Vysokou teplotu má jen kvůli enormnímu tlaku, takže ochlazení by jej nezpevnilo, protože už pevné je. To, že se točí (podle mě oproti zbytku Zemi jen nepatrně), je zapříčiněno tím, že "plave" v tekutém plášti.

10

Odpovědět

+Magister_PeditumPřesně jak píše oko. Jádro je tuhé a to že je tekuté je jen mýtus z dob, kdy byla tato teorie popularizována.
Stejně tak zemská magnetosféra funguje na jiném principu, a tak nebo tak, vypnutím magnetosféry by se země ještě více ohřála, díky neodraženým zářením ze Slunce.

A také jak píše oko, díky tlaku by tam ty reakce probíhaly znovu a jádro by se znovu pomalu ohřálo. A navíc, i kdyby ne, Země by si svou teplotu udržela už jen proto, že ve vesmíru není nic, co by teplotu přejímalo a tedy jediný únik energie by byl skrze vyzařování tepla a to je pomalý způsob.
Vsauce o tom měl spoustu videí, jedno dokonce i o tom "co se stane když by zmizelo Slunce". Doporučuju

Takže nevím za co tolik mínusů, když jsem řekl jen to co je pravda. Ale chápu, že sjme zkazil vtip a možná i to, že se to zdá nelogické. Ale jo, beru to, vytahovat fyziku u CaH, to se nemá. :D

00