Děti 90. let

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:859
Počet zobrazení:10 289
Vyrůstali jste v 90. letech? Vzpomínáte na vaše dětství a hračky rádi? Zavzpomínejte spolu s Internet Explorerem.

Přepis titulků

Možná si nás nepamatujete. Ale potkali jsme se v 90. letech. Jsme členové generace J. Jako jin - jang a jojo. Život tehdy běžel trochu pomaleji. Disky byly čtvercovité, složky měly svou osobnost. Pouhým rozepnutím zipu jste objevili nové úložné prostory. Existovala jen jediná sociální síť.

Ale většina vašich přátel zemřela úplavici. Jediné, co vám vibrovalo v kapse, bylo zvířátko. Dokud nezemřelo taky. Ale alespoň troll byl pořád vaším kamarádem. Oběd byl skládačka, ne fotka. Namačkali jste si hudbu, vodu, boty. Nemuseli jste se obávat o novinky plné farmářských zvířat. Byli jste zaneprázdněni krmením divokých zvířat. Ostříhání vás nestálo 60 dolarů, ale 4 minuty.

Opravdu jste neměli co ztratit. Pokud jste... nehráli pogy. Budoucnost byla zářivá. Vy jste vyrostli. A my taky. Překlad: Eržika www.videacesky.cz

Komentáře (85)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jak tady tak čtu ty komentare...."lituju dnesnich děti" Je mi 14 a už se vidím jak za 60 let "dnesni děti" budou říkat jak to bylo dřív úžasný a jak je všechny divný a kam ta mládež spěje....

231

Odpovědět

Já jsem také dětství prožíval v devadesátých letech (jsem narozen ještě v Československé socialistické republice) a doba to byla opravdu krásná, bylo to ještě takové ne příliš zatížené moderní technikou,já ani nelituju děti kvůli tomu, že mají mobily, ale že vyrůstají v době kdy se z médií na nás valí jedna špatná zpráv za druhou..

10

Odpovědět

Já se narodila 1990, takže devadesátý léta byly prostě moje :) A tohle je krásný, ani nezávidím "dnešním dětem."

226

Odpovědět

Jojo... to jsou i moje vzpomínky... Taky jsem se narodil na začátku těchto let a vzpomínám si na ně docela dobře, byly to dobré časy pro dětství... Mimochodem, já tedy taky explorer nepoužívám, ale nepřemýšleli jste někdy, jestli to celé jednoduše není jen fáma? To jak je špatný a každý se dnes dívá na toho, kdo řekne, že používá explorer jako na idiota... není to jen trochu přehnané? Třeba není zase tak tragický, asi se na něj zkusím zase podívat... Podívejte se na to s hora, nezaujatě a udělejte si vlastní názor...! Schválně, jaké prodělal změny za ta léta, co jsme se neviděli... :-)

227

Odpovědět

...Ano, vím, že je to Z hora... byl to jen překlep :-D

210

Odpovědět

+Piscesje to "shora", takže sis moc nepomohl :D

220

Odpovědět

Není to fáma, zeptej se jakéhokoli kodéra, který bere peníze za to, že stránky, co vypadají skvěle v Chromu a Firefoxu, musí také nějak vypadat v Exploreru. V rychlosti na hlavu prohrává (sakra, ten rozdíl je (pravda, jen trochu) znát i na mém ssd disku), vykreslování css pravidel naprd, o skriptech ani nemluvím...

Jedinej důvod, proč se stále tak drží i přes mizernou technickou kvalitu, je ten, že Microsoft jako již tradičně sype nemalé prachy do propagace -> lidi, kteří se o to nijak zvlášť nezajímají (nemusejí, nechtějí apod), získávají s každou novou verzí dojem, že už to není tak úplně naprd.

200

Odpovědět

Narodila jsem se v 94., na devadesátá léta si pamatuju trochu matně, ale stejně...vzpomínám na ně hezky. Čas, kdy se dalo dívat na telku, protože na Supermaxu dávali vždycky nějaký dobrý seriál, hraní pogů, poflakování se po hřišti, nošení ledvinky, snad jen hungry hungry hippos bych u nás možná vyměnila za kloboučky:D (pamatujete?) I seriály, filmy a hudba z devadesátých let a ještě tak ze začátku milénia mi dnes prostě přijdou lepší, než to co je teď. Ano, možná je to nostalgie, ale devadesátá léta přecijen byla dobou kdy se lidé nejméně u nás dívali do budoucnosti...s nadějí.

220

Odpovědět

O Supermaxu jsem založil diskuzi na ČSFD
http://www.csfd.cz/diskuze/391874-supermax-legendarni-tv/
Jsou tam odkazy na seriály, které tam běžely a jsou na ČSFD k ohodnocení. Dá se tam díky tomu zavzpomínat na různé epizody, které ještě zůstaly v paměti.

180

Odpovědět

Jsem ročník 98 takže konec 90. let, ale přesto jsem se ještě vlezla do generace která vyrůstala venku na hřišti a ne u Facebooku .... bohužel ale pozoruji na svém mladším bratrovi (6) že on už takové dětství nemá .....u babičky jsem si jako malá našla partu přátel a pořád jsem chodili ven jenže takové děti už teď nejsou a brácha většinu času trávy doma .....stejně tak jako mě táta vykládá o tom co dělali s kamarády jako děti tak už i já vykládám bráchovi o tom co jsem dělala jako malá tak že to pro něj zní jako 20 let staré historky a strašně mě to štve ....njn Explorer ví jak na to ale stejně je strašný XD

2112

Odpovědět

Ale prosimtě... To, že tvůj brácha sedí doma, je problém tvýho bráchy. Já třeba před panelákem slyšim pořád děti. A snad tady nebudeš rozdávat moudra, když jsi z 98myho? :D

214

Odpovědět

Podařená reklama na velice nepodařený produkt.

2213

Odpovědět

mohli zostrihat vsetky faily internet exploreru z 90tych rokov... len kto by sa na to pozeral tych 8 hodin?

188

Odpovědět

Mohlo by to být nejvtipnějších 8 hodin. A pak narváno u doktora s permanentní křečí v břiše a potrhanými koutky.

193

Odpovědět

jeste tam mohlo být....a pamatujete jak jste při prohlížení pomocí vytáčeného modemu, měli stochutí rozstříkat počítač, protože jediný prohlížeč explorer si nějak dělal co chtěl a nás to stálo prachy :D :D nesnášel jsem ho a nikdy víc už používat nebudu!!!!

193

Odpovědět

Boží. :) Na to jak nemám ráda Explorer, uznávám, že se jim tohle video povedlo. ( Jen ta hláška na konci: Vy jste vyrostli. My taky. Z toho jsem měla záchvat smíchu :) )

187

Odpovědět

Nebýt toho loga na konci, video by se mi moc líbilo, takhle se budu s hodnocením krotit. :-(

1815

Odpovědět

jooo pogy, to bylo tenkrát ve družině drama vždycky:D

jinak pekný video, ale mesicheck to vystihuje:D

183

Odpovědět

pogů mi zbyla pěkná hromádka ještě :)

180

Odpovědět

Nedozvědět se na konci, že jde o Explorer, mohla to být krásná reklama ...

2019

Odpovědět

nice try explorer

214

Odpovědět

Musím říct že tohle je velice povedená reklama.

192

Odpovědět

Ach bože tolik vzpomínek, skoro se mi z toho chtělo brečet že ty krásné dny jsou nenávratně pryč. :(

195

Další