Deus Ex - Mechanický apartheid

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:247
Počet zobrazení:5 620

Pokračování série Deus Ex se blíží, tentokrát s podtitulem Mankind Divided. Jako propagace vznikl tento nádherně zpracovaný hraný trailer, který nás má uvést do atmosféry světa, který se od toho našeho současného zase tolik neliší. Poznámka: Děj čtvrtého dílu série se odehrává po události, při které byly mechanicky upraveným lidem "hacknuty" mozkové implantáty, načež tito smyslů zbavení lidé rozpoutali násilí a vraždy ve svém okolí. Teď jsou za to většinovou společností, která má z nich strach, perzekuováni, přičemž situace hrozí holokaustem. Hlavní hrdina, sám plný mechanických implantátů až po okraj, se ve světě plném nenávisti snaží nejen zachovat smysl pro dobro a zlo, ale také najít a potrestat ty, kteří za to mohou - ilumináty, nebo jim podobné skupiny hrající si na pány světa.

Přepis titulků

Jak k tomu mohlo dojít? Technologie postupuje neuvěřitelně rychle. Od umělých očí ke kybernetickým končetinám. Je to slib lepší budoucnosti. Nyní máme možnost se zbavit veškerých omezení. Síla, moc, rychlost. Soustředím se na to důležité. Byly tyto augmenatce testovány?

Prý to, co se děje, není přirozené. Prý si hrajeme na Boha. Ale lidé se báli i elektřiny a kde by bez ní svět byl? Co kdyby tato technologie padla do špatných rukou? Nemoci a viry, které by dokázaly vyhubit lidskou rasu. Teror začíná ovládat svět. Augmentovaných lidí se zmocňuje amok. 9 milionů mrtvých a jejich počet roste. Toto byl útok na lidstvo a na hodnoty, které sdílíme.

Tito lidé byli hacknuti, neovládali se. Jaká je vhodná odezva? A můžeme zabránit tomu, aby se to stalo znovu? Nevím, co se stalo. Nikdy bych... Snažila ses mě zabít. Kdy začne vláda uvažovat o možnosti segregace. Pro dobro nás všech. Můžeme být politicky korektní nebo pošetilí.

Bude se to jen zhoršovat. Česká republika se přidává na seznam zemí, které požadují segregaci augmentovaných. Nemáme jinou možnost. Dochází lék neuropozyne, který zabraňuje odmítnutí augmentace. Budeme bojovat za Bohem dané právo. Budeme bránit naši společnost. Proti augemntacím pochodovaly tisíce...

Je jedno, kolik idiotů vypustíte do ulic. My se našich končetin nevzdáme, rozumíte?! To, co se ve světě děje, je vyvolávání nenávisti a mainstreamová média to jen přiživují. Policista utrpěl vážné zranění obličeje. Jeden incident po druhém. Bojte se, protože si jdou pro vás! Nebudeme otroky korporací!

Povstaneme! Pro ně jsme nepřítelem číslo jedna. - Vidíš, co tvoji lidé dělají? - Moji lidé? Zníš jako oni! Jsme na pokraji střetu. Takhle už nemůžeme žít! Propuklo nekontrolovatelné násilí. Byl vytvořen základ po korporátní vojenské státy.

Co to plánují? Proč budují koncentrační tábory? Co se tam děje?! Na ulicích panuje napětí. S těmito krvežíznivými fanatiky se můžeme vypořádat jediným způsobem. Zemřela spousta lidí a dnes nám chcete sebrat svobodu? Za to zaplatíte krví. Několik výbuchů.

Vypadá to na bomby v autech. Koalice za práva augmentovaných odmítá zodpovědnost. Byl schválen segregační zákon, v platnost vchází okamžitě. Augmentovaní byli požádáni, aby se přemístili do zabezpečených okrsků. Nechci, aby mě odvedli. Stále jsme vaši sousedé. Vaši bratři, vaše sestry. Vaši milenci. Ztratili jsme vše.

Naše sny, naši nevinnost... Kam ji vedete?! Kam ji vedete?! Naši lidskost. MECHANICKÝ APARTHEID Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Deus Ex má neskutočný odkaz pre ľudstvo

01

Odpovědět

:D a jak to celé začalo? inu jeden člověk si řekl co si takhle vydělat tím že napomohu vědě a něco zkusím zlepšit ? (stejně jako v terminátorovi a jiném...)

10

Odpovědět

Ok, připomnělo mi to Ember teaser k Black ops III. Obě dvě videa skvělé, tady je to víc politické a emoční, ember byl docela nepříjemně odtažitý. A místo "Alexe Jonese" tam měli "Edwarda Snowdena".

10

Odpovědět

Tolik práce kvůli traileru k videohře... Pustíme si pak hru a bude to vypadat jinak. Trailer je lepší, jak některé jiné k filmům, měli radši natočit film.

51

Odpovědět


Odpovědět


Odpovědět

S tím dějem to už totálně podělali.

021

Odpovědět

....jedna z nejlepších herních sérií všech dob. K Mankind Divided jsem byl zpočátku dost skeptický, cítil jsem v tom hrozbu druhého druhého dílu (doslova) a pořád jsem si poměrně jistý, že se nepodaří uchovat mnohoznačnost a hloubku Human Revolution, potažmo se autoři budou příliš pokoušet zalíbit publiku hrubým zjednodušováním vážných témat ve stylu Zaklínače II vyšlého ve stejném roce s předchozím dílem (ta podobnost v hlavním "nestínovém" záporákovi a důraz na ghetta mě děsí).....ale na vydání se teď stejně těším jako malý kluk. Vždy bude spousta her s laciným příběhem, her nemotorně se pokoušejících předstírat hloubku surovostí (*záchvat kašle* celá série Zaklínače *záchvat kašle*) a poté hrstka těch jako Deus Ex. Těch si musíme vážit.

P.S.: Jste-li skalními fanoušky Zaklínače, odpusťe prosím mé radikální názory, udělejte si čaj, pusťte si znovu nějaký díl a přemýšlejte.

620

Odpovědět

Odpouštím ti tvůj radikální názor, udělal jsem si topinku, pustil jsem si nějaký díl, hodně jsem přemýšlel a stejně absolutně nesouhlasím s tou částí o Zaklínačovi. Nedal by sis toust?

211

Odpovědět

+Švitorka jsem já a toastuju rádToast si dám rád. Ale jak dokáže tolik lidí neumírat smíchy nad dialogy ze Zaklínače (a neberte mě špatně, fantasy a sci-fi je můj život), to nikdy nepochopím.

011

Odpovědět

+Švitorka jsem já a toastuju rádVypadá to, že přestože by si toust dal, je zřejmě spíš na vafle

120

Odpovědět

+Švitorka jsem já a toastuju rádNj Gandalfe, sto lidí, sto chutí. Někdo raději toust, někdo topinku, další zase buchtu, bagetu, vafli nebo palačinku. Já Zaklínače miluju (jak knižního tak herního), ale na druhou stranu nechápu oblibu Falloutů od Bethesdy :)

50

Odpovědět

+Švitorka jsem já a toastuju rádTo jsem jediný kdo má rád Zaklínače (knížky, hry), Fallouta, Deus Ex a Červeného trpaslíka najednou?

61

Odpovědět

Stejně jako druhý a třetí díl, ani tohle nemá s Deus Ex bohužel mnoho společného.

112

Odpovědět

Túto hru si viem predstaviť ako film alebo seriál len v tej podobe ako je to naanimované v hre. Iný dabing Jensena alebo iný ksicht hlavného hrdinu zničí komplet celý charakter postavy a dovolím si povedať dodrbe mi zážitok. Tak ako to platí pre každú hru ktorá bola primárne pre herný sektor.

03

Odpovědět

Vypadá to moc zajímavě, super napínavě a líbí se mi, jak tam to zpočátku vypadalo naprosto antiutopisticko-futuristicky a prostě wau :D a na konci mi to přišlo až jako banální paralela s židama v nacistickém německu. (nikoli pouze s těmi koncentračními tábory) Žádnou ze hru ze série jsem nehrál, ale láká mě to.

31

Odpovědět

nářez. konečně vím o co tam půjde.. video z hraní taky fajn.. hradčany.. určitě koupím hned jak vyjde. Deus Ex je fajn hra. A jo, serial nebo film by bylo boží

31

Odpovědět

Řekl bych, že po událostech z minulého dílu, mají "neaugmentovaní" poměrně dost dobrý důvod segregovat "augmentované". Když z nich stisknutím tlačítka lze změnit ve vraždící monstra. :-D

76

Odpovědět

Spíš by to chtělo zajistit, aby se nic podobného nestalo, třeba decentralizovat, zapojit nějaká bezpečnostní opatření a dohled nad výrobou. :-)

63

Odpovědět

to by byl úplně skvělej seriál nebo film! :) třeba by konečně natočili film podle hry, kterej by nebyl úplnej odpad...

391

Odpovědět

http://i.imgur.com/A6a4e06.jpg
Co
to přesně znamená? Že nemůžu moc dlouho postávat na jednom místě? :D

10

Odpovědět

jop.

10
Další