Freddie Wong recenzuje tragické vizuální efekty

Thumbnail play icon
63 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:326
Počet zobrazení:6 570
Druhou sérii Video Game High School u nás můžete sledovat právě v dnešních dnech a řekněme si narovinu, že seriálové vizuální efekty jsou na takové úrovni, že se můžou poměřovat s velkou televizní produkcí a občas i vyhrát. Proto si kanál What's Trending pozval tvůrce VGHS Freddieho Wonga do studia, aby okomentoval hrůzné vizuální efekty, které nabídly filmy Ultraviolet, Likvidátor, Mumie se vrací a Sharknado.

Přepis titulků

Překlad: Brousitch www.videacesky.cz Speciální efekty. Tak to vidíte. Začneme číslem jedna. - Jo, číslo jedna je skvělý. - Motocyklová honička z Ultraviolet. - Páni. - Co myslíš, Freddie? - Počkejte, nejlepší část bude hned... teď, když... Počkejte, tenhle záběr. - Ani nevím, jak to mohlo fungovat.

- Tohle je výborný. Bylo to na 33. místě žebříčku Empire coby nejhorších filmů všech dob. No teda... Co se jim asi pokazilo, Freddie? Tohle bylo naprostý zklamání a Matt, který tady není, druhý tvůrce a režisér VGHS, společně jsme viděli... Kurt Wimmer natočil ještě jeden film, Equilibrium, a Equilibrium bylo naprostej nářez. Trochu dlouhé, ale rozhodně nářez. Byli jsme teda oba neuvěřitelně natěšený. Ultraviolet bude naprostej...

Matt o tom strašně básnil. Potom jsme to viděli a Matt se z toho nikdy nevzpamatoval. Vtipný je, že si to občas pustíme, za posledních pár let to bylo asi třikrát. Chceme vždy někomu ukázat, jak je to hrozný, a potom to zastavíme a řekneme: "Víte co? Musí se to vidět celý." A pak to zpomaleně zhlédneme celý. Zjistili jsme, že se dá z jednotlivých záběrů vytvořit dekorativní knížka na konferenční stolky. Když vytisknete jakýkoliv záběr z té motocyklové honičky a představíte si ho jako obraz v nějaké galerii... Kdyby to někdo vytiskl jako třímetrový obraz, tak si řeknete, že jde o moderní umění.

- Vážně vezměte jakýkoliv záběr z Ultraviolet... - Můžete z toho někdo udělat GIF? - Pak nám ho tweetněte do What's Trending. - Je to moderní umění. - Číslo dvě je Likvidátor. Potom, co Jurský park představil dívákům počítačová zvířata, hodně filmů se vydalo podobnou cestou včetně toho z roku 1996 s Arnoldem Schwarzeneggerem, - který je naprosto epický, opravdu. - Podívejme se tedy na animované krokodýly. Tak? Reakce? Panebože. Krokodýlové a střílení zvířat je... vždycky špatný nápad.

Očividně mísí praktické efekty s těmi počítačovými. Občas je tam chlápek... Líbí se mi ten fakt, že je na place chlápek v tom hrozným obleku krokodýla a oni mu říkají: "Hele, dneska tě nebude potřeba, nakonec tam bude ten počítačovej krokodýl." "Vážně? - Trvalo mi 8 hodin, abych se do toho navlíknul." - Podívejte, jak pohybuje nohama. I Schwarzenegger vypadá zklamaně. "Co jsem to teď zastřelil?" "Proč jsem v tomhle filmu?" Třetí je Mumie se vrací, pokračování hitu Mumie, které představilo novou postavu krále Škorpióna - ztvárněného Dwaynem "The Rockem" Johnsonem.

- The Rockem! - Kdo tehdy věděl, že se z něj stane - největší drsňák všech dob. - A bude v Rychle a zběsile 6. Tady je samotný král Škorpión s počítačovým tělem škorpióna a tváří... - Krále. - Spíš Rocka. Proboha. - To jako vážně? - Jo. Úplně jsem zapomněl, jak hrozný to je.

Je to trapný. Jak myslíš, že to udělali? - Panebože, to byl plešatej George Clooney? - Ne, to byl ten druhej herec... Tahle hra na PS2 je výborná. To není ta hra? Pardon, já myslel, že děláme hry. Vypadá to, že použili PS2, aby to na tom vyrenderovali. Co to bylo? Líbí se mi, jak se obtěžovali s tím tetováním, to byl určitě výbornej nápad.

Potetovaný škorpiónský muž. Efekty jsou už skoro na úrovni, abyste zvládli udělat kompletně počítačového člověka. Lidi jsou absolutní vrchol. Když zvládnete počítačový lidi, v tu chvíli se všechno změní. - Budeš první? - V žádným případě. - Já byl kompletně na počítači ve VGHS. Proto jsi měl takovýhle oči. Ty jsi ale dělal performance capture sám na sobě, což je celkem divný, když se nad tím zamyslíte. Poslední dnešní video je pecka a taky novinka Sharknado, což mělo sharknadovský efekty a skvělý momenty.

To ani představovat nepotřebuje. Jak je tohle možný v roce 2013? To je pane grafika. Když máme teď PS3... zvládnete spousta akce jako je v Sharknadu... Tady je to nejlepší na Sharknadu. Dvojnásobný rozpočet než má naše druhá série.

Dvojnásobný rozpočet. Chci, abyste věděli, že to má dvojnásobný rozpočet. - Neuvěřitelný. - Dvakrát víc peněz... - Polovina šla asi Ianu Zieringovi. Proč se to tolika lidem líbilo? Ale tohle jsou právě ty filmy, ke kterým jsme dělávali vizuální efekty. Sam, Niko, lidi z Corridor Digital, Brandon, já, tak jsme si vydělávali na chleba. Tak jsme platili nájem. Dělali jsme celkem hrozný záblesky výstřelů a kompozice...

Nejvíce se mi líbilo, když nás požádali udělat za 100 dolarů minutové video s hořícím chlápkem, který mlátí do skla. "On ale ve skutečnosti nehoří?" "My chceme, abyste ho jako zapálili." A to jste ho mohli vidět 30 sekund v kuse. Kdybyste šli do ILM, tak by po vás chtěli 5 milionů dolarů a vy to chcete za 100 babek? Děláte si srandu? - Udělali jste jim pěknýho hořícího chlápka za 100 dolarů? - Poslali jsme jim zpátky hezký stodolarový email. Překlad: Brousitch www.videcesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To nebyla recenze,ale akorát posměch nad tehdejšíma efektama,kromě toho Sharknada,který je sice novější,ale spíš bych se divil,kdyby v TV filmu byly dobrý efekty.

200

Odpovědět

Freddie se opět projevil jako hlupák. To co on dělá dnes v After efektech dovede kde kdo, jen nemá potřebu se tím chlubit na youtubu ale radši se zlepšuje a někam to dotáhne. Freddie se zaseknul na půl cesty, pravděpodobně proto, že nemá ani oko ani cit ani talent.

V roce kdy vznikla mumie a ten krokodýl by Freddie ani teoreticky nevěděl jak něco takového udělat, protože nebyl žádnej idiotproof software jako dnes a ty animaci se opravdu ručně dělaly přímo kódem. Stejně jako jim je teď k smíchu 7 let starý film, dnešním VFX studiím jsou k smíchu Freddiho dovednosti, proto taky nikdy nic víc než youtube loutku nebude dělat.

Omlouvám se fanouškům tohoto kluka, ale je to tak. Povídat, jak nechce dělat na filmech, že tohle ho baví, si může jak chce, každý ví že svoje showreely rozesílal, ale nikdo neměl zájem. Toť názor člověka z oboru na pozici compositor.

213

Odpovědět

Pokud bych se dostal do stejně pozice jako Freddie, zřejmě bych také zůstal spíše na půl cesty. Může dělat na jakémkoli projektu chce a stejně na tom vydělá. Pokud od někoho dostane nabídku tak z toho má také nějaký profit. Jistě AAE není nijak zvlášť profi, ale Freddie, Andrew Kramer a další měli to štěstí že se vyskytovali u největšího boomu jak v této oblasti tak na youtube, což jim zaručilo sledovanost a příležitost se uchytit :).

A musím říci že jeho výtvory se mi líbí mnohem více, než nějaké komerční miliardové filmy. Má zajímavé nápady a těmi krátkými videi upoutal k točení podobných věci nejednoho člověka ...

191

Odpovědět

+Doom351Srovnávat ale Freddiho a Kramera je úplně mimo. Zatímco Freddie možná vydělává o čemž nepochybuji, tak je to z reklam a sponzorských darů, hlavně ten youtube. Kramer dělá profi práci a dělal ji dávno před tím než ho znal svět právě pro ty velký společnosti, videocopilot je jen marketing pro jeho produkty, nic víc, on netouží po tom být youtube celebrita. Každopádně Kramerova práce je na úplně jiné úrovni, daleko propracovanější a pečlivá, nemluvím teď o tutoriálech, ale o tom co ho vlastně živí, reklamy a filmy. Taky Kramer vydělává úplně někde jinde než Freddie.

Ono na první pohled se může zdát že Freddie má lepší práci než profi hollywood studia (jen tak pro zajímavost, v hollywoodu je všehovšudy jedno VFX studio, zbytek je různě po světě a žádné studio není přímo vázané na hollywood) ale on dělá jen takové jednoduché jednohubky oproti nim. Vymyslí si prostě to na co má, VFX studio dostane zadání a musí se s tím poprat a vetšina scén který tobě třeba přijdou špatně udělaný byly v obtížnosti na úplně jiné urovni než skákat přes auta a dodělat si plameny k pistoly.

A ještě poznámka k tomu zůstat na půl cety, jistě je to každého věc. Ale když někdo udělá boom jako Freddi na youtubu, stane se hvězdičkou v očích diváka a tak začne rozesílat své práce do největších VFX studií v us a zjistí, že vlastně neumí nic co by ocenili a tak začne šířit bludy jak vlastně do filmu vůbec nechtěl a bla bla tak je u mě idiot. Alespoň si to mohl přiznat.

190

Odpovědět

+Doom351V tom máš nejspíše pravdu ... Nikdy jsem nedohledával jestli něco takového rozesílal a ani jsem to nikdy nijak neřešil, jeho videa pro mě byla zajímavá a nebýt jeho tak s něčím takovým ani nezačnu, což by podle mého byla škoda. Díky němu jsem poté našel videocopilot a ten mě naučil neskutečně věci, jak ke grafickým programům do školy, tak pro nějakou menší prácičku doma :). Já ho beru jako takovou menší hvězdu youtube a například VGHS je podle mě krásně zpracovaný web seriál, i když scénář není perfektní, tak je sepsaný rozhodně lépe než například u filmů od Asylum (hlavně ty kterým píše scénář Levin)

190

Odpovědět

Ve filmu Lockout/Útěk z MS-1 (2012) je taky úžasná honička na motorce.

190

Odpovědět

A ta recenze je kde?

180

Odpovědět

Ta kritika zdá se mi poněkud nešťastná- možná kdyby rozebrali co jim vadí a jaké možnosti v tu dobu byly, tak bych z videa měl lepší pocit. Mně přijde, že nějak zapomněli na to jak rychle se zlepšila technologie.

182

Odpovědět

Nevím, proč kritizují Likvidátora, občas ten krokodýl byl moc gumový, ale vemte si, že ten film je z roku 1996.
Ale Sharknado pobavil :D

184

Odpovědět

Pořad o ničem, moderátoři show mi tam nepasují, možná kdyby ten pořad vedl někdo jiný, tak bych změnil názor.

186

Odpovědět

podobne som sa smial v kine na avatarovi...vyhodene peniaze

ako spicka mi prisiel benjamin button

1833

Odpovědět

dafuq :D

benjamin button špička možná tak v make upu, ale né v efektech

186

Odpovědět

+Zlopánhttp://www.youtube.com/watch?v=jUIfiLplNqQ&feature=player_detailpage#t=829
masky
boli vyuzivane minimalne
prezrad ake je to byt vzdy mimo a trieskat pod kazdym videom hluposti?

182

Odpovědět

+Zlopánodporucam od 13:48

180

Odpovědět

S tou mumií se trefily, na tu jsem skoro zapomněl :D

181

Odpovědět

Ten krokodýl nebyl vůbec špatný, na tu dobu... Akorát ten odporný efekt po výstřelu to pokazil.

181

Odpovědět

Freddie je jeden z mých oblíbených tvůrců, ty videa které dokázal s kamarády vytvořit za "pár babek" to je něco neskutečného :). Sleduji jeho videa už delší dobu a pokud dokáže taková parta kluků vytvořit video s úctyhodnými efekty, nechápu jak s tím můžou mít problém profi studia ... Zrovna u Sharktornada, ale bylo jasné že to nebudou efekty které film zkazí, smíchat žraloky a tornádo ? To je stupidní nápad sám osobě.

183

Odpovědět

Kdyby ses víc zajímal o filmy jako takový, tak určitě víš že studio ,,Asylum" se vyznačuje touhle tvorbou. Divil by ses, ale je spousta sadomasochistů co si ubližují koukáním na tyhle ,,filmy". :D

181

Odpovědět

+JajsemTak jako občas se kouknu nějaký Béčkový film, ale tohle je přímo kravina, stejně jako Hansel a Gretel. Ferrante prostě neumí točit ... A pokud jde o zbytek režisérů, například Levin to je ještě "větší talent".

188

Odpovědět

+JajsemPřesně, ať žije Asylum a TV Syfi... nu dobrá spíš shoří v pekle za to, co stvořili ale díky za to :D

180

Odpovědět

Sharktornado? Není to nějaké pokračování Sharkoctopus? :)
PS: Myslím si, že ukázané CGI effecty by jsem udělal mnohem hůř, než v těch hrozných filmech :)

181

Odpovědět

Myslíš Mega Shark vs Giant OctoPUSSY? :D

184

Odpovědět

Chtěl bych vidět jak kvalitní render by zvládl on v roce 2001, kdy Mumie se vrací vyšla

1810

Odpovědět

První Mumie je z roku 1999 a ta samotná mumie vypadá o hodně lépe než Král Škorpion. Takže se nedivím, že to bylo zklamání, pokud na to ještě nebyla tak dobrá technika, měli si to nechat ještě pár let v záloze ;).

186

Odpovědět

Matrix 1999 a podívej na tu kvalitu ;)

183

Odpovědět

+Zlopánv tom nejsou dělaný počítačem celý postavy

184

Odpovědět

+ZlopánJo myslíš tuhle kvalitku? XD
http://www.youtube.com/watch?v=Eigs9m_gIaA

1813

Odpovědět

+Zlopánnesnasimregistrace: To ne no, ale bullet-time, přestřelky kde se i ničí prostředí atd. je dělané na počítači.

191

Odpovědět

LoTR je taky 2001 a kvalita animace je nekde jinde.

181

Odpovědět

+GeronimoPřišlo mi divné že má Mumie nic moc efekty, když jste tu uvedly již dva filmy které opravdu efekty excelují a jsou ze stejného roku ... Tak jsem si zkontroloval rozpočty a fakt nechápu na čem nejvíce v Mumii utráceli. Má větší rozpočet než Matrix a dokonce i než Lord of the Rings. Tak by mne zajímalo kde je zbytek rozpočtu mumie :D :D.

180

Odpovědět

+Geronimopro pána prstenů se vyvíjela zcela nová technologie, jestli se nepletu

181

Odpovědět

+GeronimoPolovina rozpočtu mumie šla tamnějším Egyptským banditům do kapes, aby štábu neuřezali hlavy a nedali to na net.

180

Odpovědět

+GeronimoU LOTRA měli občas problémy s pozadím. Scéna v návratu krále, když poklekávají před Aragornem všichni hobiti http://www.youtube.com/watch?v=q19z6-tbIHY. A scény se stromovousem taky nevypadají nejlíp.

183