IKEA a plyšáci

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:165
Počet zobrazení:4 993

IKEA loni v prosinci vyhlásila dětskou soutěž, ve které měly děti nakreslit vysněného plyšáka. Designéři poté vybrali 10 nejlepších návrhů a tyto kresby proměnili ve skutečnost. Tyto plyšáky si můžete zakoupit i v českých pobočkách Ikey a tím přispějete 1 eurem na vzdělávání dětí.

Přepis titulků

Loni v prosinci vyhlásila IKEA ve 40 zemích soutěž v kreslení. Děti měly namalovat vysněnou plyšovou hračku. To vše pro dobrou věc. Nakreslila jsem skunka, protože mě napadl jako první. Tohle je má nejoblíbenější část obrázku. Ocas, uši a nohy. Ten ohlas byl úžasný. Dostali jsme tisíce obrázků.

Museli jsme však vybrat 10 vítězů. Podívejte se na ty červené rty. - Tohle by šlo, nemyslíte? - Určitě. Tohle je úžasná zrůdička. - Ty jsou si podobné. - Docela ano. Vypadá tak trochu stydlivě. Bylo těžké si vybrat z těchto všech úžasných návrhů. Ale konečně jsme vybrali 10 obrázků, ze kterých se stanou nádherní plyšáci.

Nyní je na čase vytvořit prototyp každého plyšáka. Návrhy byly odeslány do továrny v Indonésii. Tady to je. Sním tě. Nyní si prohlédneme vzorky. Porovnáme vzorek s nákresem. Musí se shodovat.

Musí být vidět, že plyšák je navržený podle obrázku. Pokud mají různé oči nebo mají třeba ruku navíc, musí tomu tak být i u plyšáka. Je hezký. Je opravdu hezký. Plyšáci se nyní začnou vyrábět. Děti, které nakreslily vítězné návrhy, své hračky poprvé uvidí. Páni. Ten je hebký. Jsem ráda, že je šťastná.

Pomůže to i spoustě dalších dětí. Je skvělé, že nadace IKEA daruje z každého plyšáka 1 euro na UNICEF. Děti tak pomáhají dětem. Kampaň Plyšáky ke vzdělání během 13 let vybrala skoro 77 milionů eur. Za tyto peníze bylo zpřístupněno 11 milionům chudých dětí lepší vzdělání. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bývalý kolega z práce se po tragické události v rodině rozhodl věnovat "neziskové dobročinnosti". Na nějaký čas zmizel, procestoval kus světa a vrátil se domů. Mimo celkem impozantní sbírky různých exotických chorob a infekcí si přinesl jednu docela depresivní zkušenost: většina pomoci skončí v černé díře a nebo je silně kontraproduktivní. Popisoval mi projekt školy v Africe zaměřené na řízení a obchod. Na školu se skládalo několik zahraničních nadací, výstupem bylo něco jako maturitní vysvědčení a studium nebyla žádná lambáda. Objektivně vzato: když vídám co leze ze škol u nás. Platilo se nějaké sice symbolické ale na místní poměry přece jenom citelné školné. Na některé absolventy se skládala místní komunita. Naprostá většina absolventů neměla žádný ambice, žádnou vizi, žádný nápad, eventuleně snahu se za vzdělání komunitě odvděčit. Jediným jejich cílem bylo získat práci v státních službách, pořídit si více žen a udělat jim více dětí; dle místních zvyklostí platilo - hodně žen, hodně dětí, velká vážnost. Tímto děkuji Ikee za možnost #přijmout více těchto dětí... A to je potřeba vzít v úvahu, že frekventanti této školy patří k místní "elitě". Když jsme tak debatovali nad otázkou života vesmíru a vůbec, tak jeho postoj byl poměrně nekorektní, velmi xenofobní, rasistický a plný sprostých slov. Kdysi dávno jsme měli v rodině taky černouška, znáte to taková ta adopce na dálku, ještě se mi někde práší na její vysvědčení a fotografie. Slečna úspěšně dostudovala a velmi dobře se vdala a moc nám děkuje. Je třetí manželkou vyššího státního úředníka. Poslala fotografie dětí. Hodně. Dětí.

84

Odpovědět

Nechápu co se tady řeší. Vyděl snad někdo, že by v té továrně pracovaly děti? Jde přece o tu myšlenku a celý projekt, to je podstatne.

11

Odpovědět

ta ženská je děsivě divná o.O

221

Odpovědět

Něco podobnýho jsem viděl na
http://www.namalujsihracku.cz/

100

Odpovědět

čínské děti to vyrobí, evropské koupí , něco se dá na jakože na charitu a zbytek dostanou nenažraní majitelé obchodních koncernů. vše funguje jak má.

4610

Odpovědět

Nebyť tých "nenažraných majitelov", čínske deti by namiesto práce prostituovali, európske by nemali radosť a milion deciek by nedostalo lepšie vzdelanie...

200

Odpovědět

Měla jsem možnost všechny plyšáky vidět na letošním Designbloku a moc se mi líbili :)

100

Odpovědět

Není 190 Kč trochu málo, na zpřístupnění vzdělání?

110

Odpovědět

To si zabil!

21

Odpovědět

konečně se dá přehrávat na mobilu!

131

Odpovědět

To je vážně nádhera.
Norské děti ty plyšáky navrhly, Indonéské ušily a děti z celého světa je budou kupovat...
(ukápla mi z toho slza)
btw. toho žlutýho, jak se dá dát za krk bych si i koupil --> tentokrát vážně

652

Odpovědět

A tos ještě zapomněl zmínit, že koupí hračky podpoří vzdělávání čmoudů v Africe...

2341

Odpovědět

Ooooo konečně html5...

273

Odpovědět

Paráda, že si někdo hned všiml změny:). Od dneška budou všechny videa v html5. Jestli to pojede vše dobře tak přehodíme videa na celém webu.

283

Odpovědět

+aleskrizNevím jestli je to jen u mě ale při maximalizaci videa mi blbe spodní panel. Při první maximalizaci mi nezmizí, po pauznutí a znovuspuštění videa zmizí ale po najetí do spodní části obrazovky mi panel už nevyjede, musím minimalizovat video jinak se k němu nedostanu. Prohlížeč Mozilla Firefox 42.

51

Odpovědět

+aleskrizvíme a pracujeme na tom...

31

Odpovědět

+aleskrizAha tak v pohodě, já jen jestli mi zase něco neblbne.

11