Konec šikany

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:609
Počet zobrazení:10 665

Předělávka hitu I Will Survive od argentinské společnosti Del Campo Saatchi & Saatchi pro hudební stanici VH1 je součástí kampaně upozorňující na šikanu na školách. Video se však ocitlo i pod palbou kritiky z toho důvodu, že není zcela jasné, jaké poselství nám má tento krátký spot přinést. Co si o reklamě myslíte vy?

Přepis titulků

Nejdříve jsem byl vyděšený, nemohl jsem se hýbat. Spláchli mi hlavu už tolikrát a vystavovali můj zadek na odiv. Strávil jsem spoustu nocí plánováním mé velkolepé pomsty, budu tvůj šéf a tebe si zotročím. Zneužiju všechnu svoji sílu. Já budu ředitel a ty mi budeš leštit boty. Budu ti volat ve dne v noci, o víkendu posílat esemesky, budu po tobě chtít všechno možné, ujistím se, že si nidky neodpočineš.

Ani jednou ti nezvýším plat. Tvá mzda bude do konce tvého nešťastného života stejná. A za maličkým stolem budeš všeho litovat, budeš můj mazlíček, budeš můj mazlíček, jó! DNES ŠPRTI DNES ŠPRTI, ZÍTRA VAŠI NÁDŘÍZENÍ. DNESKA ŠPRTI, ZÍTRA VAŠI NADŘÍZENÍ.

NEŠIKANUJTE. Překlad: Pamis www.videacesky.cz

Komentáře (57)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ve škole jsme víceméně nenáviděli a šikanovali donašeče, žalobníčky, kteří učitelům říkali, kdo kouří, kdo opisuje úlohy, apod. Nakonec učitel rozdal lístečky a anonymně jsme mohli někoho napráskat. Vždy jsme věděli, kdo to napsal a tudíž jsme věděli, koho si podat.
Na prvním stupni jsem byl ovšem šikanovaný já, prostě kvůli tomu, že jsem byl slabí terč, jakmile to přešlo moji velkou hranici, agresora jsem šťouchnul na zem a od té doby měl pokoj, něco podobného, ovšem většího se odehrálo také na začátku SŠ, teď jsem s druhým "agresorem" zadobře a je jen a jen dobře, pokud se šikanovaný postaví proti agresorovi, do té doby je to šikana, poté je to regulérní souboj, kdy je pouze slabší bojovník, nikoliv pouze slabší slaboch.

K videu-chytl mě nápad, zpěv i text, rozhodně 10 hvězdiček :-))

1119

Odpovědět

Většina šikanovaných jsou perfektní zpěváci, kteří vám to natřou v hlasu československa v čele s rytmausem a míšou davidů.

4810

Odpovědět

00:40 překlep - nidky

36

Odpovědět

Z šikanovaných dětí nikdy ředitel nevyroste, to je jen furt dokola omýlaná hloupost, kterou nám vsugeroval Hollywood. Když někdo nemá sílu na to, aby se postavil těm, co ho šikanujou, tak to nedotáhne NIKAM. Takovýhle lidi končí zahrabaný v těch nejhloubějších norách...za to oběť šikany, která se vzepře...to je uplně něco jiného, to jsou ti nejsilnější z nás, ale ten v tomhle videu nebyl ani jeden.
Nevěřte Americe.

Sociální darwinismus!

11834

Odpovědět

Trpělivost je v životě jednou z cenněných dovedností. Školní kolektivy se mění obvykle každé 4 roky (první stupeň, druhý stupeň, střední). Takže šikanovanému stačí být trpělivý, naopak šikanovatel je zvyklý na svou "iluzi moci". Nejpozději maturita mu ji vezme.

2612

Odpovědět

chápu tvoji logiku, ale nemůžu moc souhlasit. Znám sám několik lidí, kteří otevřeně říkají, že byli na zákl. škole šikanováni, na střední už to brali v pohodě a na vysoké už to byli pracovití a hodně sebevědomí a ctižádostiví lidé. Jako vždy paušalizovat by byl nesmysl, ale něco na to co nás naučil holywood je.

321

Odpovědět

"sociální darwinismus" předpokládá, že schopnosti jsou pouze dědičné. Nepředpokládá vliv vzdělání, zavrhnuje solidaritu.

121

Odpovědět

Co se týče toho Hollywoodu, tak v Návratu do budoucnosti je to přesně to , co říkáš s Martyho otcem a Biffem. :D

50

Odpovědět

Je mi záhadou, jak může mít tento příspěvek poměr hlasů 3:1. 3 roky jsem dostával od spolužáků na střední sodu. Každý den. Nadávali mi do židů i když jsem se židy neměl nic společného. Stačila zmínka v literatuře nebo dějepisu o židech a už to do mě prali. Moc dobře si vybavuju, jak jsem se na plese, kde si ze mě "kámoš" zase dělal srandu zařekl, že jednou budu tak slavnej a bohatej, že se přede mnou ostatní budou plazit. Naštěstí mi po 2 letech nepřetržité práce v bussinessu došlo, že šikana není něco co bych chtěl aby definovalo moje jednání. Pokud mi ovšem něco zůstalo, tak že mám pročtených X knížek o řeči těla, psychologii a komunikaci. Tyhle 3 věci studuju pořád a je to jenom proto, abych měl dokonalou obranu, kdyby náhodou se situace opakovala - lépe řečeno, kdyby náhodou se opakoval pocit mé bezmoci a toho, že se mnou někdo zametá - což je v dnešním světě ne tak neobvyklý jev a jako obchodník se do podobné situace dostávám docela často. Pokud ovšem z někoho cítím přesně tenhle pocit, že ke mně nepřistupuje jako rovný k rovnému, jde u mě morálka stranou a nemám problém používat všechny ty manipulativní fígle. V podstatě k němu přistupuji jen jako ke člověku, který mi ve skutečnosti má pomoct dosáhnout svého. To jen k tomu, jak to bylo u mě. A mám kamaráda, který byl kromě psychické šikany šikanován i fyzicky a ten kromě psychologie a řeči těla trénuje i bojové umění.

10

Odpovědět

Tak trošku iný uhol pohľadu: perfektný song, perfektne zaspievaný. :) A aké posolstvo to má priniesť? Podľa mojho skromného názoru video zobrazuje myšlienky šikanovaného, zameriava sa na hnev a nenávisť. Nejde o to, či sa ten šikanovaný chlapec naozaj dostane na nejakú pozíciu (z mojich skúseností má ale podstatne vyššie šance ako grázel, ktorý sa neučí). V tomto videu može nájsť motiváciu mnoho šikanovaných, dodá im to silu. A hlavne, video malo za cieľ upozorniť na šikanu, čo sa mu aj podarilo. Veď sa to dostalo až na videacesky.cz! Aj zlá reklama, je reklama - cieľ dosiahnutý :)

168

Odpovědět

To teda nevím, jestli byl cíl udělat reklamu na šikanu. Ale jinak máš pravdu, zaměřuje se to na hněv a nenávist :)

10

Odpovědět

+St.CroissantAutori si uvedomujú, že video musí ľudí zaujať, aby sa šírilo ďalej. :) Vzhľadom na text a vtip si nemyslím, že by malo odrádzať "šikanátorov". Ak by som mal deti, po zhliadnutí tohoto videa by som ich viac pozoroval a snažil sa zistiť, či oni nie sú obeťou šikany, príp. či nestoja na opačnej strane a nešikanujú niekoho. Rovnako ako v prípade učiteľov a pod.

10

Odpovědět

+St.CroissantTakových výkřiků do tmy je až až. Navíc...rodič, kterému dojde, že si má všímat svého dítěte až na popud takovéhle slabomyslné reklamy, musí být s prominutím idiot (o učitelích ani nemluvě...) A ten vtip vidíš v čem? V tom, že si ty děti, které jsou právě šikanovány, naprosto naivně myslí, že až budou velcí, tak to těm šikanujícím nandaj? To už mi připadá vyloženě urážlivé.

32

Odpovědět

není to spíše návod? :D
ale jinak celkem povedené.

230

Odpovědět

Mám kamaráda, šikanoval ve škole, šikanoval na vojně, teď má solární elektrárny a určitě není sám.

475

Odpovědět

Tohle je hovadina nejvyššího kalibru.

2127

Odpovědět

Tvle uplně bych si do nějakýho teď kopnul :D :D

2560

Odpovědět

btw z šikanovanejch děti se většinou stanou hoe zakomplexovaný chudáci zatimco bohátí šikanátoři pokud se někde vožralý nevybouraj tak dál pokračují ve své papa karieře se svou papa records a papa labelem a papa firmou hoe

4411

Odpovědět

Leo?

211

Odpovědět

+Zlopányeah boy

32

Odpovědět

No keď niekto prestane niekoho šikanovať len preto že nechce byť šikanový 10 rokov neskor tak je blbec. Rovnako ako tí čo nešikanujú aby nešli do pekla.
Šikanovať sa nemá lebo to ubližuje druhým.

412

Odpovědět

Výborná inspirace! Ten skateboard na konci je geniální. Svůdný, jen to vyzkoušet!

2812

Odpovědět

ja by som to ešte vylepšil. Pri schodoch by stál tvoj komplic a niekedy by šprta zachránil v poslednej sekunde a inokedy ho nechal spadnúť :D Ta neistota a psychycký teror sú ešte horšie ako bolesť he he he he he :D :D :D

3316

Odpovědět

+MarekSVK81Důkladně si přečti tento článek a zamysli se
http://www.zoklet.net/bbs/showthread.php?t=103946

05

Odpovědět

Taká otázka. Je tu niekto kto má so šikanou pozitívne skúsenosti? :D Či už ste sa pri nej dobre bavili alebo ste boli obeťou a po tom ako ste zmlátili agresora ste konečne získali sebavedomie. Nejaké zábavne príhody a tak. Podeľte sa s nami v komentoch :)

918

Odpovědět

Obľúbená detská hra na šesť? Šikana :D
Obeťou šikany sú zvačša melanchonické deti. Tieto deti ak neprepadnú drogám, športu alebo iným veciam ale učeniu tak sa z nich stávaju takzvaný šprti. Skončia strednú aj vysokú s jednotkami a nájdu si výborne platené zamestnanie. Možte sa ale staviť že nebudú niekoho šéfom ;) Na riadiace pozície sa v drvivej vačšine pripadov dostanu cholerici. Čiže ak si firmu nezaloží sám. Tak ma malú šancu prebojovať sa na riadiace pozície.
Uvediem aj štatistiku ktorú som si práve vytiahol zo zadku. Na riadiacich pozíciach sú Cholerici 70% Sangvinici, melanchonici a flegmatici po 10% :D

Čiže kľudne šprtov šikanujte ďalej, lebo až vyrastiete tak tí šprti budú povačšinou na pozíciach kde sa po nich zase vozí nejaký magor :D

1630

Odpovědět

Bewbs! :D

122

Další