Vítejte na Facebooku

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:661
Počet zobrazení:13 836

Nedávno jsme tu měli rozsáhlý a vtipný návod, jak si poradit na YouTube. Dnes tu máme další hovořící příručku, která se pokusí nenapravitelné uživatelce vysvětlit, jak se chovat na Facebooku a při tom stihne narazit na všechny klišé, která tuhle sociální síť provázejí.

Přepis titulků

Zdravím! Vítejte na Facebooku! Jsem váš osobní automatizovaný rádce. Přesně tak. Úžasní lidé z Facebooku mě vytvořili, abych mohl pomoci novým uživatelům, kteří ještě nejsou s Facebookem úplně obeznámeni a nepracují s ním, i když už je rok 2012. Jsem tu, abych vám pomohl a to novým programem "Vítejte na Faceboku". Zkráceno pro vaše pohodlí.

Cože? Raději bys chtěla, aby facebookový tým nainstalovat tlačítko "Nelíbí se" do virtuálního rozhraní? Páni! To je ten nejhorší nápad, jaký jsem kdy slyšel. Tak... jak se tedy jmenuješ? Duckface, jo? Máš přezdívku? Dobře, dobře. Ježíši, jen se ptám. Pojďme tedy začít.

Tohle je tvůj profil a tvůj timeline. Nejdřív si vyber profilový obrázek. Vážně? Tenhle? Pokud na tom trváš, je to tvoje profilovka. Teď si vyber svůj úvodní obrázek. Dobrá, zhoršila se hrozně kvalita? Fajn, tak tos udělala správně. Pojďme se tedy podívat... To má vážně... zajímavou kompozici. Úvodní obrázek si můžeš kdykoliv změnit.

Jen abys věděla. Teď můžeme... Hej, co to děláš? Nemačkej to tlačítko, to mě deaktivuje. Ještě jsem ti dostatečně nepomohl. Počkej, počkej! Znám různý tipy a triky. Třeba když chceš hodně lajků a komentářů u svých statusů, ale nehodláš nic vymýšlet, tak zkopíruješ texty písniček. Ne!

Počkej! Pomůžu ti... O ČTYŘI MĚSÍCE POZDĚJI Kde to jsem? Jsem... jsem zpátky? Jsem vzhůru! Jak dlouho to trvalo? Mám tolik práce. Doufám, že to Duckface sama zvládá. Tolik se toho tady změnilo... To ne... Ne, to je špatný.

Všechno je špatně. Ne, ne... NE! Duckface, díkybohu... Něco se pokazilo. Tvoje facebooková stránka je děs. Nějakejhacker se ti musel nabourat do účtu... Cože? Tos udělala ty? Ne... To je ale hrůza. Takhle Facebook vůbec nemá vypadat. Dobře, dobře.

Já to napravím. Jsem profesionál. Nejdřív zhodnotím škody, a pak uvidíme, co se musí opravit, potom ti dám nějaké přátelské rady a všechno bude v pohodě. Dobře, tak jdeme na to. Vidím, že tvoje úvodní fotka zůstala nezměněná. Mrkneme na fotky. Co to je?

Proč bys to dělala? Prostě se normálně vyfoť. A přestaň lidi navádět ke komplimentům. Ale děláš to. Mrkneme se na profilovku. Dobře, nevím, která z nich jsi. Jsi ta holka nalevo? Duckface? Prokristapána, Duckface, co to děláš? Přestaň, nelajkuj ten obrázek, každý si na Arnoldovy patálie pamatuje, tak starý seriál to zase není.

Nejsi devadesátkový dítě, narodila ses v roce 1999. Když se přihlásíš k jeho sledování, tak ti to nedá nad 500 přátel. A i kdyby jo, co bys s 500 přáteli dělala? Lidský mozek zvládne najednou pouze 150 vztahů, nedokážeš... Pane jo, to je ještě horší než jsem si myslel. Tvoje počítadlo je úplně mimo, s nikým z těch lidí se nepřítelíš. Fajn, tak mi řekni, kdo je tohle. Chodilas s ní ve třetí třídě do družiny?

Tak to je důležitý, tu nesmíme mazat. Co tenhle? Potkalas ho ožralá na pařbě? Tak toho by sis tu nechat měla. Tuhle jsi před pěti lety zahlédla v autobuse. Super, myslím, že bysme ji měli dát do "blízkých přátel". Nic hroznýho na "odebrání z přátel" není. Pokud toho člověka neznáte a nezajímá vás, co se děje v jeho životě, tak není důvod... Duck Fayce už není "zadaná".

Duckface, to mě mrzí. Jsi v pořádku? Jsem tady, kdybys pořebovala pomoct. Duck Fayce je "zadaná". Jen jste se pohádali? Tak to rád slyším. Duck Fayce už není "zadaná". Duck Fayce je ve vztahu "Je to komplikované". Nemáš úplně stabilní vztahy, co? Mrkneme, jestli je na Facebooku někdo z tvojí rodiny, možná by ti mohli pomoct... Co to...

Duckface, nemůžeš bejt vdaná za šest svých nejlepších kamarádů najednou! Duck změnila své vyznání na "Mormonka". Šťouchej do něj dál, určitě se ozve. Grunkle Stan ještě neodpověděl na vaše poslední šťouchnutí. Grunkle Stan si vás odebral z přátel. Přestaň dávat hashtagy na Facebook, nefungujou tady. Nemůžu vystát novýho FB rádce. #vraťtestarýhofbrádce Můj život je děs.

Rozchod s klukem a Starbucks zvedli ceny. Co tvůj život v typický středostavovský milující rodině? Táta mi koupil iPhone ve špatný barvě. WTF, tati?! Nesnáším tě! MEZITÍM v UGANDĚ... Vždycky bys měla sdílet a lajkovat takový stránky, máš šanci změnit celý svět. (0% šance) To byl sarkasmus, sakra. Ty sis právě lajkla vlastní status? To, že ses naučila dělat černobílý fotky a přidávat Color Splash ve Photoshopu, z tebe nedělá fotografku.

Proč je tu tolik fotek jídla? Možná, že to tlačítko "Nelíbí se" není tak špatnej nápad. To není Amy Winehouse! Sklapni. Kdy tě vůbec zajímala Amy Winehouse? Stala se mi šílená věc! Neptejte se... Proč navádíš lidi, aby se starali? Nesnáším ty, co navádí lidi, aby se starali.

Lajkněte, jestli souhlasíte! Jestli mě budeš urážet, tak mi to řekni do obličeje. Řekla anonymně skrze Facebook... Počkat... Ty používáš smrt týhle holky, která chodila do tvý školy, jako způsob, jak na sebe upozornit a vypadat jako starostlivá osoba? Páni, to je odporný. Znalas ji vůbec? Jaká byla její oblíbená barva? Rýže není barva.

To je hrozný. Nemůžu uvěřit tomu, jak špatný člověk jsi. "Pokud mě nezvládáte, když je mi nejhůř, tak byste si mě zasloužili, když je mi nejlíp. - Marilyn Manson Kéž by existovalo tlačítko "Nelíbí se". Udělala jsi stránku svému nenarozenému dítěti? Já myslel, že ti je třináct! Asi bych se měl podívat na tvoje lajky. Tahle stránka je prázdná a... Hluboké citáty, co hrozně znamenají Dýchání Už to nezvládnu!

Neexistuje pro tebe naděje! Končím! Vyřiďte Zuckerbergovi, že to balím! Končím! WTF rádce Přidat do přátel Překlad: Brousitch www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

bezva

10

Odpovědět

Proč mě mažete stále příspěvky od mých přátel. Na co je ten váš facebook? Cenzura pracuje moc dobře. Nejsou to žádné spamy. Rychle to napravte!

12

Odpovědět

Krása,FB je hnus a hezky ho to vystihuje.Zničit a nikdy neobnovit !

21

Odpovědět

je to super

00

Odpovědět

Krásné video, které mě jenom utvrdilo v mém negativním postoji k facebooku a jemu podobných www. :-)

2324

Odpovědět

Akurát že problém nie je vo facebooku ale v jeho užívateľoch. To by ani zrušenie FB nevyriešilo.

280

Odpovědět

+jestbone89To je otázka, protože není tak jisté, jestli by lidé stejně používali něco jiného, kdyby tu Facebook nebyl. Například MySpace jako sociální síť poskytovala v základu to co FB, ale nikdy se z toho nestalo to co je nyní FB.
Když nějaký produkt neexistuje, tak jak jej někdo může chtít? A Facebook je produkt.

223

Odpovědět

tak tohle bylo naprosto dokonalé 10

276

Odpovědět

Wow :D koukám, že jsem jeden z mála, komu se to fakticky líbilo :D super video a vystihuje to všechny věci, které nenávidím na většině facebook users ... :) supr, supr ...
Quack

254

Odpovědět

:D Zasmál jsem se daleko víc, než u některých videí s hodnocením 8+...

205

Odpovědět

Máš na mysli poučná videa, že? :D

190

Odpovědět

Škoda že Facebook zkazil ten vtip na hashtagy :)

200

Odpovědět

Nedávno nahodil HD verzi, ve který ty hashtagy opravil... Ale nevim, jestli to stojí za další patlání s časováním.

00

Odpovědět

bohužel až v půlce jsem to vypnul...

1950

Odpovědět

snad poprvý s tebou musim souhlasit, říkal sem si že to vydržim že už bude konec a ona teprv půlka :(

1932

Odpovědět

Tak to tě obdivuji, já jsem se ani k té půlce nedostal.

1829

Odpovědět

+XenThazorzníte jako někdo kdo se na Facebooku chová přesně takhle

226

Odpovědět

Mě to prostě připadá jako nuda.
A to nemluvím o tom, že nemám rád lidi, kteří si myslí, jak moc nejsou lepší, přitom většinou taky dělaj něco, co sere ostatní (ať už je to na Fb nebo jinde). Mohli bysme začít lidma, kteří vůbec takové lidi mají ve svých přátelích, aby se mohli touto demencí zaobírat - tak je prostě smažu a hotovo,ne?:)

184

Odpovědět

Přiznejte se, kdo v 00:44 kontroloval svůj facebook?

1821

Odpovědět

Já a ještě asi 4x po tom :D

214

Odpovědět

Já ne, mám vypnuté zvuky :D

201

Odpovědět

Nechápu to poměrně nízký hodnocení (6,71), jako jasně, neni to zpracovaný zrovna extra profesionálně, ale vystihuje to snad úplně všechny typy těch otravných lidí na Facebooku a docela pěkně a trefně je to komentuje ("0% is a chance" atd :D).

203

Odpovědět

YouTube průvodce byl lepší, ale na tomhle taky něco je. :D

192