Lidová křížová výprava: Petr PoustevníkExtra Credits

Přidat do sledovaných sérií
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:137
Počet zobrazení:5 152

V minulém díle jsme na cestě k Maďarsku opustili Petra Poustevníka, který z Kolína vedl na první křížovou výpravu kolem 40 000 lidí. Dnes se budeme věnovat právě této výpravě. Dozvíte se o cestě křižáků přes Maďarsko a jak si vedli ve Svaté zemi, kterou se vydali získat. 

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

40k, to je celkom dost....taky stredny festak :D nevie niekto po akom velkom uzemy boli roztahany, ked putovali? :D

10

Odpovědět

Jsem dost skeptický ohledně těch 40k, kronikáři většinou buď přeháněli, nebo si čísla vymýšleli aby měla nějakou symboliku, většinou obojí. :D Slyšel jsem poučku, dělit jakékoliv číslo vztahující se ke středověku min. 8. :D A osm tisíc lidí už tady vypadá dost reálněji. :D

00

Odpovědět

+QuellerResp. 5 000. Neumím počítat. :D

00

Odpovědět

+QuellerJo to máš pravdu, ale toto číslo už, podle mě, je vyděleno. Protože 40k lidí mi přijde, jako uvěřitelné číslo.
Když si člověk uvědomí, že se jednalo převážně o chudáky, starce a lidi co neměli co ztratit, tak se jich určo mohlo sejít dost.

40

Odpovědět

Nechci na vás nějak tlačit, ale šlo by tyto videa překládat v kratších časových intervalech? Videa od tohoto autora se mi velice líbí, ale překlad jednotlivých dílů trvá moc dlouho.

120

Odpovědět

V tomhle případě za to nemůže překladatel. Tento díl byl v konceptech celkem dlouho, jen jsem ho ve změti spousty videí zapomněl nahodit dřív. Pokusím se tempo zvýšit. :-)

170

Odpovědět

Videa od tohodle autora mám rád. Navíc ten nerdskej hlas :D 10/10 mrkviček

281

Odpovědět

Na tohle bych mohl koukat pořád :D Už aby tu byl další díl

300

Odpovědět

Já to prostě nevydržel a od bráchy který žil 7 let v americe jsem si dal přeložit všechny díly v originále a jsou všechny totálně boží.

71
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)