Dobrý Will Hunting – Psychologie postavyLekce ze scénáře
24
V dalších Lekcích ze scénáře Michael aplikuje psychologickou teorii obranných mechanismů ega na postavu Willa Huntinga ve filmu Dobrý Will Hunting.
Přepis titulků
Ahoj, já jsem Michael a toto jsou Lekce ze scénáře. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz Dobrý Will Hunting obsahuje skvělé scény. Co na to říkáš? Ale ta, kterou si pamatuji, která mě pokaždé dostane, je ta závěrečná mezi Willem a jeho terapeutem, Seanem Maguirem. Není to tvá vina. Není to tvá vina.
Proč je tato scéna tak působivá? Určitě ji umocňují skvělá režie a herecké výkony, ale z hlediska příběhu jde o emocionální scénu, protože víme, jakými zdmi se Will obestavěl, a sledujeme, jak je Sean konečně strhne. John Yorke ve své knize Into the Woods píše: "Příběh odpovídá psychologické teorii. Postavy se vydávají na cestu, aby si přiznaly a přijaly svá minulá traumata.
Když se střetnou se svými traumaty a pochopí jejich příčinu, můžou se konečně posunout dál." Dobrý Will Hunting psychologické aspekty struktury příběhu neskrývavě vyzdvihuje. Dnes prozkoumáme, jak postavy využívají obranné mechanismy k vlastní ochraně. Ukážeme si, jak můžou vedlejší postavy takovou obranu oslabovat. A poznáme, jak tyto prvky spolupracují, aby dopřály katarzi postavám i divákům. Podívejme se na Dobrého Willa Huntinga. SCÉNÁŘ POZOR, SPOILERY!
OBRANNÝ MECHANISMUS V příbězích s pozitivním vývojem postavy začíná protagonista se slabinou – se lží, které o sobě věří, nebo světem, kterému se budou muset postavit. Tato slabina často vychází z nějakého traumatu, kterému se někdy říká rána. V tomto filmu je Willovou ranou jeho příšerné dětství. Vyrostl jako sirotek, týrán v péči svého pěstouna. Tato rána zapříčinila Willovu slabinu: Strach, že si vystoupením z komfortní zóny způsobí citovou bolest.
Scenáristovi se tento způsob uvažování o postavách může zdát abstraktní, ale jedna možnost, jak proměnit slabinu v chování, je skrze obranné mechanismy. V Into the Woods John Yorke používá psychoanalytický koncept obranných mechanismů ega a uzpůsobuje ho typologii příběhu: "Obranné mechanismy ega jsou masky, které postavy nosí, aby skryly svá nitra. Jsou její součástí, když do příběhu vstupujeme, součástí, která – pokud je archetyp správný – bude odstraněna."
Při prvním sezení se Seanem vidíme, že se Willův strach z odhalení rány při terapii projevuje obrannými mechanismy. Nechť léčení započne. Will se nejdřív vysměje celé podstatě jejich setkání, a jakmile sezení započne, odmítá se do něj zapojit. "Will se na Seana ani nepodívá. Vypadá to, jako by ho více zajímala ta místnost. Seanův pohled na Willa doprovází dlouhé ticho." Odkud z Bostonu jsi?
Když se s ním Sean snaží navázat kontakt na osobní rovině, Will změní téma. Všechny ty knížky jste si koupil po jedný, nebo jste je dostal všechny v balíčku pro cvokaře? Tím se snaží zapojit svůj intelekt, aby Seana zastrašil a měl navrch. Nic z toho na Seana ale nepůsobí, protože dokáže s Willem držet krok a vracet mu to. - Vy zvedáte váhy?
- Jo. - Na věži? - Ne, činky. - Fakt? Činky? - Jo, špičkově. Jako nic. - Kolik zvednete? - 130 kilo. Kolik ty? Will proto hledá jinou taktiku. Takovou, která Seana zasáhne přímo. - Možná jste se špatně oženil. - Možná si dávej bacha na pusu. V tom to vězí, co? Vzal jste si špatnou ženskou. Co se stalo? Opustila vás?
Píchala někoho jinýho? "V mžiku drží Sean Willa pod krkem. Will je bezmocný." - Už máme končit. - No jo. Tato scéna jasně ukazuje, jak Will využívá obranné mechanismy, aby se vyhýbal řešení nepříjemných situací. V této scéně se Will vědomě snaží Seana rozrušit. V knize Psychology for Screenwriters William Indick píše: "Klíčem k napsání obranného mechanismu je nevědomost postav samotných, že nějaké obranné chování vykazují...
...ostatní postavy a diváci v hledišti jen frustrovaně hledí na netečnost vůči jejich do očí bijícím problémům." Willův větší problém jsou obranné mechanismy, o kterých ani neví, proto bude zapotřebí menší armáda postav, aby zničila jeho obranu. V Dobrém Willu Huntingovi se Willovi nabízí skvělé příležitosti. Profesor Lambeau si všimne jeho nadání a nabízí mu prestižní pracovní místa.
Dám ti práci, ale rád bych, aby ses podíval i jinam. A Skylar je dívka jako žádná jiná. Ta holka je kurva dokonalá. Nechci to pokazit. Aby tyto příležitosti využil, musí vystoupit z komfortní zóny a riskovat, čehož se bojí ze všeho nejvíc. Proto Will nevědomě používá obranné mechanismy, aby si svou nečinnost obhájil. Otázkou není, proč byste měl pracovat pro NSA, otázkou je, proč by ne?
Poté, co odmítne pracovní nabídku od NSA, Will ze sebe vypustí nejhorší možný scénář toho, kdyby nabídku přijal. "Poslat mariňáky zabezpečit oblast", řeknou, protože jim je to jedno. Jejich děcko tam nebude ani jim nikdo nebude volat. Will zde používá racionalizaci – své problémy vysvětlí zdánlivě logicky, aby se vyhnul jejich emocionální bázi. Ale Sean do něj vidí.
Vždycky se bojíš udělat první krok, vidíš v tom dopředu jen samá negativa. Podívej se na mě. Co chceš udělat? Ty a ty tvý kecy. Hloupou odpověď máš pro každýho. Já se tě ale ptám na jednoduchou otázku a ty mi nedokážeš dát upřímnou odpověď. Protože nevíš. Sean nutí Willa poznat pravdu, před kterou se skrývá. Jakmile Willův vztah se Skylar zvážní...
Pojeď se mnou do Kalifornie. ...se Will vrátí k nejhoršímu možnému scénáři. Budem v Kalifornii a příští týden se o mně třeba dozvíš něco, co se ti nelíbí. Pak si budeš přát, abys tohle neřekla. Než aby ho Skylar nechala racionalizovat jeho odmítnutí... - Nemůžu jet do Kalifornie. - Proč ne? Za prvý tu mám práci, za druhý tu žiju.
...upozorní ho na jeho skutečný problém. Bojíš se, že tě nebudu milovat. Ale víš co? Já se taky bojím! Do prdele, chci tomu dát šanci. Aspoň jsem k tobě upřímná. Skylar Willa přinutí poznat pravdu, před kterou se skrývá. Will na změnu ale není připraven, což vybudí ještě ostřejší mix obranných mechanismů. "Will se Skylar tupě zadívá do očí." Nemiluju tě.
Tohle je jednodušší případ regrese – vrací se k dřívějšímu bezpečnějšímu stavu, než se vystavil emočně náročnému vztahu. Regresí se Will vyhýbá nutnosti opustit svou komfortní zónu často, což představují jeho kamarádi. Jsou nevyzrálí a naprosto si oddaní. Willovi poskytují místo, kde nemusí dospět nebo narazit na překážku. Namlouvá si, že je v pohodě obětovat pracovní nabídky i vztah, protože jeho přátelé pro něj vždy budou domovem. Proč bych odsud odcházel?
Budu tu žít nadosmrti. Budem sousedi. Naše děcka budem brát na zápasy do Foley Field. Will ovšem jenom popírá, co doopravdy chce. A Chuckie, jeho nejbližší přítel, ho lhát si do kapsy nenechá. Hele, jsi můj nejlepší kámoš, tak si to neber špatně, ale jestli tu za 20 let ještě budeš žít, chodit se ke mně dívat na zápasy Patriotů, pracovat na stavbě, tak tě kurva zabiju. Vždyť si sedíš na výherním losu, ale seš posera, ani si nedojdeš pro prachy.
Urazíš nás, jestli tu budeš i za 20 let. Chuckie Willa donutí vidět pravdu, před kterou se skrývá. Jde o zlomový bod, kde si Will uvědomí, že jediný člověk, který mu zabraňuje v pokroku, je on sám. Díky rozhovorům s ostatními postavami se Willova obrana stahuje. To však nestačí. Tento příběh není o přiblížení se ke změně a následném návratu k původnímu chování. Jde o příběh o smysluplné změně.
K tomu potřebujeme katarzi. Slovo katarze si svůj význam bere z Aristotelovy Poetiky, kde ho použil k popisu toho, jak se diváci mohou díky představení očistit od emocí. Později doktor Josef Breuer aplikoval pojem katarze do psychoterapie, s nímž popsal proces osvobození se a úlevy od silných nebo potlačovaných emocí. Kvůli zářezům, které se dostanou do Willova emočního brnění, v této vrcholné scéně dá konečně průchod svým potlačovaným pocitům.
Když si Will všimne, že má Sean složku s obrázky fyzického týrání, které zažil, zeptá se: Máte s tím nějakou zkušenost? No jo, 20 let poradenství, viděl jsem dost hrozný věci. Chci tím říct, jestli s tím máte nějakou zkušenost? Osobní? Jo. Jo, mám.
Poté, co vyjádří soucit nad jejich trnitým dětstvím, se Sean snaží k Willovi najít cestu. Vidíš to? Není to tvá vina. No jo, já vím. Podívej se na mě, synku. Není to tvá vina. Zatímco Sean tuto větu opakuje, Will začne procházet svým arzenálem obran.
Nejdřív to zlehčuje. Není to tvá vina. Já vím. Potom Will naznačí, že to pochopil, a doufá, že Sean přestane. Není to tvá vina. Já vím. Není to tvá vina. Nakonec Will sáhne po agresi.
Není to tvá vina. Neserte se do mě, jo? Neserte se do mě, Seane, vy ne. Není to tvá vina. Sean během jejich sezení poznal všechny Willovy obranné mechanismy a odmítá ho nechat vyváznout, dokud nakonec... Není to tvá vina. ...nejsou všechny Willovy zábrany strženy.
"Sean Willa obejme a drží ho jako dítě. Will brečí jako mimino. Po chvíli Seana obejme svýma rukama a drží ho ještě pevněji. Záběru se vzdalujeme. Dvě osamělé duše si jsou navzájem otcem a synem." Události příběhu Willa dovedou na místo, kde zažije psychologickou katarzi, a protože se na cestu vydáváme s ním, diváci zažijí dramatickou katarzi.
Dobré příběhy nás vtáhnou a donutí nás soucítit s problémy svých postav. Sledujeme jejich vnitřní boj, kterým se snaží vyhnout tomu, co je ucelí, v čemž se často sami poznáme. Držíme palce vedlejším postavám, aby našemu hrdinovi ukázaly pravdu, před kterou se skrývá. A pokud je příběh správně natočen, zažijeme společně potřebnou katarzi. Moje osobnost je taková, co se snadno nechá pohltit nápady. Můžu si hledět svého, uvidět něco zajímavého a říct si: "To chci dělat."
Tak jsem se naučil DJovat na kamarádovu svatbu, tak jsem založil tento kanál, a proto jsem rád, že existují místa jako Skillshare. Skillshare je online výuková komunita s více než 20 tisíci kurzy o designu, filmování, hraní her a dalším. Pokud jste jako já a náhodou se jednoho dne rozhodnete, že byste se měli naučit o hudební produkci, mají spoustu kurzů, které vás naučí vše, co potřebujete znát.
Prémiové členství vám dá neomezený přístup do špičkových kurzů, abyste mohli zlepšit své dovednosti, zkoušet nové věci a dělat vysněnou práci. Dva měsíce zdarma dostanete díky odkazu níže. Tím dostanete dvouměsíční neomezený přístup do více než 20 tisíc kurzů. Díky Skillshare za sponzorování tohoto videa. Ahoj, snad se vám video líbilo. Díval jsem se na záběry z prvních pár měsíců tohoto kanálu a uvědomil si, jak šílená jízda to doteď byla.
Chci poděkovat všem, kdo odebírají, sdílejí a lajkují videa, všem sponzorům na Patreonu i fanouškům na YouTube, vám všem děkuji za to, že tento kanál může existovat. Díky za zhlédnutí a uvidíme se příště.
Proč je tato scéna tak působivá? Určitě ji umocňují skvělá režie a herecké výkony, ale z hlediska příběhu jde o emocionální scénu, protože víme, jakými zdmi se Will obestavěl, a sledujeme, jak je Sean konečně strhne. John Yorke ve své knize Into the Woods píše: "Příběh odpovídá psychologické teorii. Postavy se vydávají na cestu, aby si přiznaly a přijaly svá minulá traumata.
Když se střetnou se svými traumaty a pochopí jejich příčinu, můžou se konečně posunout dál." Dobrý Will Hunting psychologické aspekty struktury příběhu neskrývavě vyzdvihuje. Dnes prozkoumáme, jak postavy využívají obranné mechanismy k vlastní ochraně. Ukážeme si, jak můžou vedlejší postavy takovou obranu oslabovat. A poznáme, jak tyto prvky spolupracují, aby dopřály katarzi postavám i divákům. Podívejme se na Dobrého Willa Huntinga. SCÉNÁŘ POZOR, SPOILERY!
OBRANNÝ MECHANISMUS V příbězích s pozitivním vývojem postavy začíná protagonista se slabinou – se lží, které o sobě věří, nebo světem, kterému se budou muset postavit. Tato slabina často vychází z nějakého traumatu, kterému se někdy říká rána. V tomto filmu je Willovou ranou jeho příšerné dětství. Vyrostl jako sirotek, týrán v péči svého pěstouna. Tato rána zapříčinila Willovu slabinu: Strach, že si vystoupením z komfortní zóny způsobí citovou bolest.
Scenáristovi se tento způsob uvažování o postavách může zdát abstraktní, ale jedna možnost, jak proměnit slabinu v chování, je skrze obranné mechanismy. V Into the Woods John Yorke používá psychoanalytický koncept obranných mechanismů ega a uzpůsobuje ho typologii příběhu: "Obranné mechanismy ega jsou masky, které postavy nosí, aby skryly svá nitra. Jsou její součástí, když do příběhu vstupujeme, součástí, která – pokud je archetyp správný – bude odstraněna."
Při prvním sezení se Seanem vidíme, že se Willův strach z odhalení rány při terapii projevuje obrannými mechanismy. Nechť léčení započne. Will se nejdřív vysměje celé podstatě jejich setkání, a jakmile sezení započne, odmítá se do něj zapojit. "Will se na Seana ani nepodívá. Vypadá to, jako by ho více zajímala ta místnost. Seanův pohled na Willa doprovází dlouhé ticho." Odkud z Bostonu jsi?
Když se s ním Sean snaží navázat kontakt na osobní rovině, Will změní téma. Všechny ty knížky jste si koupil po jedný, nebo jste je dostal všechny v balíčku pro cvokaře? Tím se snaží zapojit svůj intelekt, aby Seana zastrašil a měl navrch. Nic z toho na Seana ale nepůsobí, protože dokáže s Willem držet krok a vracet mu to. - Vy zvedáte váhy?
- Jo. - Na věži? - Ne, činky. - Fakt? Činky? - Jo, špičkově. Jako nic. - Kolik zvednete? - 130 kilo. Kolik ty? Will proto hledá jinou taktiku. Takovou, která Seana zasáhne přímo. - Možná jste se špatně oženil. - Možná si dávej bacha na pusu. V tom to vězí, co? Vzal jste si špatnou ženskou. Co se stalo? Opustila vás?
Píchala někoho jinýho? "V mžiku drží Sean Willa pod krkem. Will je bezmocný." - Už máme končit. - No jo. Tato scéna jasně ukazuje, jak Will využívá obranné mechanismy, aby se vyhýbal řešení nepříjemných situací. V této scéně se Will vědomě snaží Seana rozrušit. V knize Psychology for Screenwriters William Indick píše: "Klíčem k napsání obranného mechanismu je nevědomost postav samotných, že nějaké obranné chování vykazují...
...ostatní postavy a diváci v hledišti jen frustrovaně hledí na netečnost vůči jejich do očí bijícím problémům." Willův větší problém jsou obranné mechanismy, o kterých ani neví, proto bude zapotřebí menší armáda postav, aby zničila jeho obranu. V Dobrém Willu Huntingovi se Willovi nabízí skvělé příležitosti. Profesor Lambeau si všimne jeho nadání a nabízí mu prestižní pracovní místa.
Dám ti práci, ale rád bych, aby ses podíval i jinam. A Skylar je dívka jako žádná jiná. Ta holka je kurva dokonalá. Nechci to pokazit. Aby tyto příležitosti využil, musí vystoupit z komfortní zóny a riskovat, čehož se bojí ze všeho nejvíc. Proto Will nevědomě používá obranné mechanismy, aby si svou nečinnost obhájil. Otázkou není, proč byste měl pracovat pro NSA, otázkou je, proč by ne?
Poté, co odmítne pracovní nabídku od NSA, Will ze sebe vypustí nejhorší možný scénář toho, kdyby nabídku přijal. "Poslat mariňáky zabezpečit oblast", řeknou, protože jim je to jedno. Jejich děcko tam nebude ani jim nikdo nebude volat. Will zde používá racionalizaci – své problémy vysvětlí zdánlivě logicky, aby se vyhnul jejich emocionální bázi. Ale Sean do něj vidí.
Vždycky se bojíš udělat první krok, vidíš v tom dopředu jen samá negativa. Podívej se na mě. Co chceš udělat? Ty a ty tvý kecy. Hloupou odpověď máš pro každýho. Já se tě ale ptám na jednoduchou otázku a ty mi nedokážeš dát upřímnou odpověď. Protože nevíš. Sean nutí Willa poznat pravdu, před kterou se skrývá. Jakmile Willův vztah se Skylar zvážní...
Pojeď se mnou do Kalifornie. ...se Will vrátí k nejhoršímu možnému scénáři. Budem v Kalifornii a příští týden se o mně třeba dozvíš něco, co se ti nelíbí. Pak si budeš přát, abys tohle neřekla. Než aby ho Skylar nechala racionalizovat jeho odmítnutí... - Nemůžu jet do Kalifornie. - Proč ne? Za prvý tu mám práci, za druhý tu žiju.
...upozorní ho na jeho skutečný problém. Bojíš se, že tě nebudu milovat. Ale víš co? Já se taky bojím! Do prdele, chci tomu dát šanci. Aspoň jsem k tobě upřímná. Skylar Willa přinutí poznat pravdu, před kterou se skrývá. Will na změnu ale není připraven, což vybudí ještě ostřejší mix obranných mechanismů. "Will se Skylar tupě zadívá do očí." Nemiluju tě.
Tohle je jednodušší případ regrese – vrací se k dřívějšímu bezpečnějšímu stavu, než se vystavil emočně náročnému vztahu. Regresí se Will vyhýbá nutnosti opustit svou komfortní zónu často, což představují jeho kamarádi. Jsou nevyzrálí a naprosto si oddaní. Willovi poskytují místo, kde nemusí dospět nebo narazit na překážku. Namlouvá si, že je v pohodě obětovat pracovní nabídky i vztah, protože jeho přátelé pro něj vždy budou domovem. Proč bych odsud odcházel?
Budu tu žít nadosmrti. Budem sousedi. Naše děcka budem brát na zápasy do Foley Field. Will ovšem jenom popírá, co doopravdy chce. A Chuckie, jeho nejbližší přítel, ho lhát si do kapsy nenechá. Hele, jsi můj nejlepší kámoš, tak si to neber špatně, ale jestli tu za 20 let ještě budeš žít, chodit se ke mně dívat na zápasy Patriotů, pracovat na stavbě, tak tě kurva zabiju. Vždyť si sedíš na výherním losu, ale seš posera, ani si nedojdeš pro prachy.
Urazíš nás, jestli tu budeš i za 20 let. Chuckie Willa donutí vidět pravdu, před kterou se skrývá. Jde o zlomový bod, kde si Will uvědomí, že jediný člověk, který mu zabraňuje v pokroku, je on sám. Díky rozhovorům s ostatními postavami se Willova obrana stahuje. To však nestačí. Tento příběh není o přiblížení se ke změně a následném návratu k původnímu chování. Jde o příběh o smysluplné změně.
K tomu potřebujeme katarzi. Slovo katarze si svůj význam bere z Aristotelovy Poetiky, kde ho použil k popisu toho, jak se diváci mohou díky představení očistit od emocí. Později doktor Josef Breuer aplikoval pojem katarze do psychoterapie, s nímž popsal proces osvobození se a úlevy od silných nebo potlačovaných emocí. Kvůli zářezům, které se dostanou do Willova emočního brnění, v této vrcholné scéně dá konečně průchod svým potlačovaným pocitům.
Když si Will všimne, že má Sean složku s obrázky fyzického týrání, které zažil, zeptá se: Máte s tím nějakou zkušenost? No jo, 20 let poradenství, viděl jsem dost hrozný věci. Chci tím říct, jestli s tím máte nějakou zkušenost? Osobní? Jo. Jo, mám.
Poté, co vyjádří soucit nad jejich trnitým dětstvím, se Sean snaží k Willovi najít cestu. Vidíš to? Není to tvá vina. No jo, já vím. Podívej se na mě, synku. Není to tvá vina. Zatímco Sean tuto větu opakuje, Will začne procházet svým arzenálem obran.
Nejdřív to zlehčuje. Není to tvá vina. Já vím. Potom Will naznačí, že to pochopil, a doufá, že Sean přestane. Není to tvá vina. Já vím. Není to tvá vina. Nakonec Will sáhne po agresi.
Není to tvá vina. Neserte se do mě, jo? Neserte se do mě, Seane, vy ne. Není to tvá vina. Sean během jejich sezení poznal všechny Willovy obranné mechanismy a odmítá ho nechat vyváznout, dokud nakonec... Není to tvá vina. ...nejsou všechny Willovy zábrany strženy.
"Sean Willa obejme a drží ho jako dítě. Will brečí jako mimino. Po chvíli Seana obejme svýma rukama a drží ho ještě pevněji. Záběru se vzdalujeme. Dvě osamělé duše si jsou navzájem otcem a synem." Události příběhu Willa dovedou na místo, kde zažije psychologickou katarzi, a protože se na cestu vydáváme s ním, diváci zažijí dramatickou katarzi.
Dobré příběhy nás vtáhnou a donutí nás soucítit s problémy svých postav. Sledujeme jejich vnitřní boj, kterým se snaží vyhnout tomu, co je ucelí, v čemž se často sami poznáme. Držíme palce vedlejším postavám, aby našemu hrdinovi ukázaly pravdu, před kterou se skrývá. A pokud je příběh správně natočen, zažijeme společně potřebnou katarzi. Moje osobnost je taková, co se snadno nechá pohltit nápady. Můžu si hledět svého, uvidět něco zajímavého a říct si: "To chci dělat."
Tak jsem se naučil DJovat na kamarádovu svatbu, tak jsem založil tento kanál, a proto jsem rád, že existují místa jako Skillshare. Skillshare je online výuková komunita s více než 20 tisíci kurzy o designu, filmování, hraní her a dalším. Pokud jste jako já a náhodou se jednoho dne rozhodnete, že byste se měli naučit o hudební produkci, mají spoustu kurzů, které vás naučí vše, co potřebujete znát.
Prémiové členství vám dá neomezený přístup do špičkových kurzů, abyste mohli zlepšit své dovednosti, zkoušet nové věci a dělat vysněnou práci. Dva měsíce zdarma dostanete díky odkazu níže. Tím dostanete dvouměsíční neomezený přístup do více než 20 tisíc kurzů. Díky Skillshare za sponzorování tohoto videa. Ahoj, snad se vám video líbilo. Díval jsem se na záběry z prvních pár měsíců tohoto kanálu a uvědomil si, jak šílená jízda to doteď byla.
Chci poděkovat všem, kdo odebírají, sdílejí a lajkují videa, všem sponzorům na Patreonu i fanouškům na YouTube, vám všem děkuji za to, že tento kanál může existovat. Díky za zhlédnutí a uvidíme se příště.
Komentáře (4)
RandomNerd0001 (anonym)Odpovědět
30.05.2019 18:20:01
Ja myslel, ze u toho prvniho sezeni se snazi Will psychologa umyslne nastvat/vytocit.
Predtim, nez Will dosel k Seanu, tak sedel i u dalsich psychologu a vzdycky pred prvnim setkanim si zjistil co nejvice informaci o danem psychologovi (ve filmu nejcasteji cetl nejakou jejich knizku). A behem prvniho sezeni nahodil tema, ktere bylo pro daneho psychologa citlive - ten pak odmitnul dalsi sezeni s Willem.
Zkousel to i u Seana, proto se koukal kolem po mistnosti a menil casto temata, aby nasel "citlive tema". A ne ze to byl nejakej obrannej mechanismus, jak to bylo ve videu :D
Ale pokud se pletu a neco mi behem filmu uslo, tak mi to napiste a ja priznam svoji vinu :D
CeckoOdpovědět
30.05.2019 21:13:50
A proč je chtěl vytočit?
Lionking (anonym)Odpovědět
07.07.2019 01:48:42
+Ceckoaby měl převahu.
BurgOdpovědět
30.05.2019 12:17:37
Jeden z mých oblíbených filmů, dík za překlad!