Loading the player...

Nový stupeň lukostřelby

96 %
73. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:2 137
Počet zobrazení:13 002

V dnešní době je lukostřelba už pouze sportem, koníčkem nebo efektním způsobem bojů ve filmech. Ale dánský lukostřelec Lars Andersen se pustil do studia historických pramenů, kde zjistil, že v minulosti se střílelo úplně jinak, než si většina z nás myslí. Jak? To se dozvíte v tomto videu.

Komentáře (196)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pokud by vás zajímalo něco o technikách rychlé lukostřelby, založil jsem web http://www.rychla-lukostrelba.cz" rel="nofollow">http://www.rychla-lukostrelba.cz, kde je popisuju. Lars není jediný kdo se snaží střílet rychle, a snaha o rychlou střelbu je doložitelná i z historie; ačkoli je těžké zjistit jak se to tenkrát doopravdy dělalo. Každopádně Larsův způsob je jen jeden z mnoha, a není tak těžké se to naučit.

00

Odpovědět

Na 01:52 je vidět, že používá nehistoricky upravené rozšířené plastové končíky, které zvyšují jeho rychlost. I tak je nejrychlejším lukostřelcem na světě, ale domnívám se, že s historickými šípy by takhle rychlý nebyl i když možná ano jelikož i oni mohli mít končíky rozšířené a asi také měli. Je téměř jisté, že objevil dávno zapomenutou techniku. Když jsem poprvé držel v ruce luk střílel jsem přirozeně na jeho stranu od té doby co mi současná lukostřelecká literatura pověděla, že to dělám špatně se už těžko na správnou stranu přeučuji.

11

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=rDbqz_07dW4 - Toliko k lidem co toto video vyzdvihují i hajtují. Stručně - Borec si udělal reklamu, stále je to borec, co si to hodně zkreslil. Upřímně - Třeba ten toulec vám nikomu nepřišel divný? Ano k jeho stylu střelby se to nehodí... ale když to funguje jinde. Tak stejně jeho technika funguje za jiných okolností. No prostě se podívejte sami. Lars minimálně hodně zkresloval.

54

Odpovědět

Pěkně udělanej fake

124

Odpovědět

Asi taky budu muset natočit video, aspoň se frajer něco přiučí.

328

Odpovědět

Jedna věc mě zaujala - když tam ukazuje, že zakládat šíp zleva je špatně, to je krásná ukázka demagogie a manipulace.rnPokud mám toulec a střílím pravou rukou, přijde mi přirozenější sahat pro šípy přes levé rameno a pak mi přirozeně vychází založení zleva.rnNebavím se teď o tom, jestli toulec ano nebo ne, ale ta ukázka zakládání je prostě špatná.

121

Odpovědět

No, řeknu to asi tak - kdyby přišla zombie apokalypsa, budu stokrát raději v jeho skupině přeživších, než s váma všema chytrákama tady v diskuzi. Pindat blbý kecy nad schopným člověkem umí každej. Je to borec.

1335

Odpovědět


Odpovědět

vie mi niekto povedat ake luky pouziva pripadne link kde to mozem zohnat?

20

Odpovědět

daco take? rn1. http://www.lukostrelba.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=326&category_id=24&option=com_virtuemart&Itemid=17rnale podla toho ako on hovori tak by som pre lavaka aby mal na pravej strane zakladku.. alebo najlepsie by bolo bez zakladky? rn2.alebo skor nieco take? http://www.luky-sipy.cz/horsebow-jezdecky-luk-PID118.html to nema zaidnu zakladku , ine jezdecke luky sa delia tierz na lavu pravu rukurn3. alebo so zarezami na oboch stranach? http://www.luky-sipy.cz/twinbow-PID194.html hm co mysliete ?rnrnje tu este niekto kto sa larsom inspiroval?

30

Odpovědět

Pro paní lenaciu, jejíž gramatické a obsahové zrůdnosti jsou zde rozesety po celé diskuzi - Drahá lenacio, s velkým sebezapřením jsem právě dočetl neutuchající smršť tvých písemných zvratků, mentálních výlevů a slabomyslných nářků a vskutku by mě zajímalo, zdali tě potratila laciná šlapka, vyblila obstarožní cigoška, nebo kdo tě ze svého trávícího traktu vyloučil natolik důkladně, že jsi při své inteligenci genitální muňky schopna ještě sednout za počítač a potit tady čirou hrůzu. Osobně se domnívám, že tě nejspíš vysral kůň. Doporučuji tvému ošetřujícímu lékaři, aby tě zavčas sterilizoval, odblešil a převezl zpět do útulku. Děkuji za pochopení a přeji hezký den.

176

Odpovědět

děkuji, že ze mě děláš tak strašně důležitou osobu, že kvůli mě založíš úplně nové vlákno...rnA děkuji, žes tady předvedl tenhle intelektuální výplod... vytesej si ho do kamene, tvoje máma na tebe musí bejt opravdu hrdá. rnA pochybuju, že by tě můj původ nějak "vskutku zajímal", vzhledem k inteligenci tvora, co tohle mohl napsat, nejsi na tak dobré intelektuální úrovni, abys byť jen dočetl ke konci tenhle komentář, natož, abys byl schopný něčeho dalšího. rnTak prosím se vrať do toho kanálu, ze kterého koukáš holkám pod sukni, a vylez z té internetové kavárny. Slušní lidé by tam také rádi strávili nějakou chvilku :) ;)

120

Odpovědět

+lenaciaTy, lenacio, měla by sis zajít k doktorovi, on by ti vysvětlil, kde u normálních lidí končí trávící soustava

40

Odpovědět

To s rozpůlením šípu mě fakt zajímá. Bořiči přece tenhle mýt vyvrátili.rnA s rozpůlením letícího šípu... Mindfuck :D

321

Odpovědět

Odpovědět

hahaha ten slow motion bol dobry :D a zaver bol dost husty.. a to len preto ze 10 rokov trenoval bo nemal ziadnu pracu hahaahahah :DD

40

Odpovědět

Dobrý video, krásně to poukazuje na ty kraviny. Některým lidem zde by prospělo se na to podívat...

34

Odpovědět

Snorkis Já bych to viděl tak, že jestliže Lars podle tvého názoru míchá všechny historické styly dohromady, tak vlastně dělá historii. Jo když do toho přidá nějaký úplně nový nikdy neprovedený způsob lukostřelby, tak to už není historie, ale novum. Myslím si, že lukostřelba je jenom způsob jak rychle dostat špičatou věc rychle a přesně z bodu A. do bodu B. Jestliže to někdo umí dost dobře, aby to mohl předvést na veřejnosti, tak zaslouží pozornost a uznání. I na zlatém poháru se dá najít muší hovno, když se dobře hledá.

62

Odpovědět

já taky umím nasednout na koně a umím na něm jezdit, ale hodně věcí a pobídek dělám blbě, že mi na to kobyla poslouchá a chodí je skutečnost že je to milionová kobyla vhodná pro začátečníky, a já proto nebudu říkat že jen já má mnejlepší styl a všichni profesionální jezdci to dělaj špatně

16

Odpovědět

To si právě kámen úrazu. On dokáže pouze dostat špičatou věc (šípy nemusí být vždy špičaté) z bodu A do bodu B velmi rychle - respektive dokáže rychle věcí dostat z bodu A do bodu B. Bohužel už ne přesně a taky ne razantně, protože ten luk skoro nenatahuje, takže nedostřelí skoro nikam ;) .rnrnOn tam mluví o historii lukostřelby a jsou to jen výmysly nebo překroucená fakta.

52

Odpovědět

+LaFleurTak počkej, na to, aby měl současně ve vzduchu 10 šípů, tak do toho zkrátka sílu a razanci dávat přece MUSÍ, tenhle trik je ZALOŽENÝ na skloubení síly a rychlosti.rn(Předminulou sezonu jsme to z hecu zkoušeli s lučištníky v CEA Villa Nova v Uhřínově a jejich maximum bylo 4-5 střel, takže před Larsem klobouk dolů.)

33

Odpovědět

To tu najednou máme zástupy profesionálních lučištníků. To mě vždycky pobaví, jak se tu pod nějakým videem vyrojí stovky profi expertů na to či ono povolání. Samozřejmě toto je typické pro většinu internetových diskuzí, takže na tom nejste tak špatně.

603

Odpovědět

Naštěstí je lukostřelba koníčkem/sportem, který se i v této době a i v této zemi provozuje v docela dobrém počtu. Proto (na rozdíl od některých jiných témat) pro mě není žádným překvapením, že se najdou oni "profesionální lučištníci" ;) .

55

Odpovědět

green arrow,hawk eye hadr :D

31

Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)