Loading the player...

Spojme se!

95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:4 274
Počet zobrazení:23 251
Dnes mám pro vás promluvu Charlese Chaplina z filmu Diktátor doprovázenou soundtrackem k filmu Počátek. Nejedná se o zábavné video, ale výsledkem skvělého projevu doprovázeného emotivní hudbou je bezpochyby velice působivý počin.

Komentáře (313)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

video na druhou?

00

Odpovědět

mohl by mi nekdo prosim prozradit jaka skladba ze soundtracku z Pocatku v tomto videu je? soundtrack sice mam, ale nejak ji nejsem schopny identifikovat.

11

Odpovědět

Aha stacilo projet par komentaru dozadu. Byla to skladba Time

21

Odpovědět

Mně zas naskočila husí kůže z těch komentářů. Pokud stačí video s emotivně řečenými líbivými frázemi, cool hudba z Počátku a působivý záběry v pozadí k tomu, aby to lidi začali zbožňovat, tak není divu, že se občas najde nějakej ten Hitler, kterej pomocí podobnejch taktik lidi dokonale zblbne, aby dělali to, co řekne, protože vyšší dobro si to žádá...

2232

Odpovědět

ona samotná myšlenka za tím celým projevem není špatná, špatné je to co Hitler udělal s mocí kterou dostal. Takže hatovat tady lidi za to že se jim líbí video ve kterém je silný a emotivní projev spojen s úžasnou hudbou a automaticky je přiřazovat k příznivcům diktátorů jako je Hitler apod. je špatné. Příště se dvakrát rozmysli nad tím co tu napíšeš. Němci také nevěděli co se na ně hrne a je jich spousta co s Hitlerem nesouhlasilo, jen jim to došlo až příliš pozdě.

160

Odpovědět

Nejlepsi video na videacesky..

1071

Odpovědět

Už je to dávno, co jsem toto video viděl, ale stále se k němu musím vracet a pouštět si ho :)

882

Odpovědět


Odpovědět


Odpovědět

CHaplin bol REBEL za tento film a príhovor by si zasluzil 10000 oskarov, namiesto toho ho z U.S.A vyhostili.... absolutne nepochybujem o tom, ze usa ukryvala pred spravodlivostou nacistických generálov a celkovo ludské špiny...

347

Odpovědět

Naskakovala mě husí kůže, parádní.

320

Odpovědět

Jen bych tu chtěl uvést na pravou míru ty SRAČKY, co tady někteří píšou o tom, že tenhle projev znamená přesný opak toho, co tam říká. Pokud tohle někdo tvrdí, tak ten film prostě NEVIDĚL a nebo je úplně blbej. Tohle totiž není Hynkel, ale ten židovský holič, který se tam dostal víceméně náhodou, neměl absolutně žádné mocenské sklony a myslel to naprosto upřímně. To, co tady někteří napsali nemá s tím, jak je to doopravdy ABSOLUTNĚ ŽÁDNOU SOUVISLOST.

392

Odpovědět

Čtu a jen čumím, jak někdo píše, že ten film viděl a že tohle je Hinkl. Konečně to tu zaznělo! Ten, kdo takto mluví je židovský holič, který se shodou událostí dostal na tribunu místo Hinkla, který je naopak zbaven moci. V mých představách by Diktátor II vyprávěl o tom, jak napravený "Hinkl" buduje nový lepší svět bez válek...

261

Odpovědět

Proslkov zajímavý i když né se vším musím souhlasit. například: "Naše znalost z nás udělal cyniky. Naše chytrost nás učinila zlými. příliš přemýšlíme a málo dáváme na své city." S tím nemohu souhlasit. problémy pocházejí právě z toho, že lidé neumí o věcech přemýšlet a právě se řídí na základě svých emocí, proto to tak dopadá. nejčastěji to bývá nenávist k těm, co jsou jiní, či lepší, než oni.

3448

Odpovědět

Zajímavé! 24 palců dolů, ale ani jediný proti argument....

267

Odpovědět

+Moor8Podle mě to tam má jiný význam, hlavně v celém kontextu, který je na bázi: "zbavme se špatných věcí (i nenávisti)" a je to o tom, že prostředky, které máme (vědomosti, inteligenci) se mají použít pro všeobecné dobro ne pouze v osobní prospěch. V tom citátu se mluví o tom, že lidé ztratili soudnost, sounáležitost a jsou odtržení od reality života - pro úředníka, ekonoma, politika, vědce, kariéristu, vojáka mohou být lidé jen čísla, stroje, prostředky.. týká se to ale i běžného člověka, který ztrácí sociální pouta se svou rodinou, okolím, dává přednost materialismu atd.

290

Odpovědět

+Moor8Moor8: Děláš přesně to, co všichni totalitní vládci, jen v trochu obráceném postupu. Odkazuješ se na nějaký text, ale vytržený z kontextu a kritizuješ jej. (Jen totalitní vládci spíše tyto texty "oslavovali".) Když to vezmeš dohromady, má to jiný smysl, jaký tady naznačil Paulcz.

272

Odpovědět

+Moor8když sem tohle slyšel poprvé řek sem si co to ku**a je ??!!?? tipicky Hitlerovský projev ...se spoustou líbivých zdánlivě krásných myšlenek.... Když sem si četl následně komentáře - došel sem k závěru že asi moc lidí nepochopilo v čem spočívá smysl tohohle videa! Díky rnPjotrik 18:14 - 18.6.2012 sám bych to nedovedl říci lépe ;)rnrnTěm co se zdá tento projev uplně v pořádku a dali by hned žezlo moci do ruky tomu "pánovy s knírkem": věřte že za nacistického německa byste nadšeně poskakovali a mávali pravicemi v davu před podobným "pánem s knírkem" s iniciálama A.H. ....ještě 10 let potom byste si myslely že jeto ten "pravý" muž ale 10 minut po jeho proslovu byste nevěděli co řekl ;)

203

Odpovědět

+Moor8Tak takhle jsem nad tím nepřemýšlel... Jako říkal jsem si, že svolávat vojáky za "boj za demokracii" mi přijde trošku divný, ale teď si uvědomuju, že ty, Marvine, i Pjotrik máte pravdu. Cítím se teď jak úplný idiot... :-/

221

Odpovědět

ač je tu spousta nazoru ohledne situace v cechach (i jinde) ...prosim kouknete se na to video jeste jednou a zamyslete se co se nam snazi sdelit ...neni to az tak tezke najit hlavni myslenku ...az pak piste

240

Odpovědět

Zajímalo by mě, jestli bych tohle video pobral, kdybych si nepustil originál. Klobouk dolů za to, že někdo dokáže takto sofistikovanou kritiku totalitarismu jakou je film Diktátor obrátit zase nazpět v promyšlenou bezpáteřní manipulaci:) Tak přece jen mi ten Počátek aspoň trochu zůstane v hlavě...

2023

Odpovědět

Pjotrk takto som sa nad tým nikdy nezamyslel. Zaujímavé ;) Ale mne sa to video takto ako je páči je viac emotívne a hlbšie človeka zasiahne. A aj keď pôvodny zmysel tej scény bol iný, stále je to super video zo zaujimavým posolstvom :)

210

Odpovědět

Moc tě nechápu (film jsem taky viděl). Tobě snad hudba změnila podstatu videa? Ten proslov má stále stejnou hodnotu...

242

Odpovědět

+weasel17Ta hudba změnila podstatu toho projevu naprosto zásadně. Ve filmu Hynkel mluví přesně ve stylu Hitlerových projevů se stupňováním důrazu a síly hlasu s postupným nabíráním na síle a vyvrcholením v tom klasickým řevu a máváním rukou. Tohle přesně dělá i Hynkel. Bez hudby je zřetelně vidět ta jeho proměna ze zklamaného odpůrce totality, přes probouzejícícho se bojovníka (pak tam nastane zlom, kdy už neoslovuje nebo nekomentuje, ale rovnou káže a povolává a osočuje) a končí to v naprosto klasickým "frenetickým" duchu všech diktátorských projevů. pointa není v tom co říká, vůbec nejde o obsah toho projevu, ale o formu jeho projevu a paradox, že se na konci projevu sám stává diktátorem...protože takhle se mír opravdu neprosazuje:) Hudební doprovod tohle všechno naprosto překroutil a podporuje ten projev, což je myslím přesně opačná myšlenka než Chaplin zamýšlel.

3313

Odpovědět

+weasel17V podstatě by tam měla znít spíš hudba z nějakého hororu:)

185

Odpovědět

+weasel17pro Pjotrik: Přesně tak! Kéž bych se uměl tak dobře vyjadřovat jako Vy.rnrnJen tak mne napadá, neuměl by někdo vzít tento projev a skutečně k němu přidat nějakou temnou hudbu? Něco jako je v Jedna ruka netleská? Pak bychom mohli lépe posoudit celý tento projev.

193

Odpovědět

Arkande: Hm, hm, to je strašně pěkný, jen vůbec nechápu, proč to sem píšeš? Aby sis pohonil ego kolik toho víš? :D

188

Odpovědět

Tak to doufám myslíš jenom jako vtípek.rnrnPro jistotu... psal jsem to, protože jsem nezačal zrovna nejvhodnějším komentářem a bylo potřeba lidem vysvětlit podstatu demagogie a manipulace v projevech. Kdykoliv se s tím mohou opět setkat , tak jen ať ví kam to až může vést.

192

Odpovědět

Prosím o link ke stažení tohoto videa s tímto hudebním podkresem - super kombinace!!!

201

Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)