Burdž Chalífa ve Street View

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:215
Počet zobrazení:6 055
Lidé z Google maps se vydali až do Dubaje, aby kompletně nafotili nejvyšší budovu na světě, mrakodrap Burdž Chalífa. V tomto krátkém videu uvidíte, jak takové focení probíhalo.

Přepis titulků

BURDŽ CHALÍFA, DUBAJ NEJVYŠŠÍ BUDOVA NA SVĚTĚ 828 METRŮ 160+ PATER Burdž Chalífa je výjimečná, protože je to Burdž Chalífa, nejvyšší budova na světě. Jsme tu, abychom uživatelům umožnili vidět tuto obří, nezměrnou a nádhernou budovu ze všech stran. Je to poprvé, kdy jsme v arabské zemi v takové budově, a kdy ji fotíme zvenku i zevnitř.

Myslím, že to pro uživatele bude skvělé, když jí budou moci procházet skrze Street View. Trekker je zařízení, které Google vytvořil asi před rokem. Je to jako batoh a můžete s ním jít kamkoliv chcete. Horské cesty, úzké průchody, všude, kam se jiné zařízení nevejde. Je to úžasné. Focení celé budovy zabere asi 3 dny. Včerejší focení bylo úžasné.

Byli jsme na plošině pro mytí oken a objeli jsme s ní celou budovu. Byli jsme v 80. patře. To je poprvé, co mířím do takové výšky. A poprvé, co i Google míří do takové výšky s tímhle přístrojem. A bylo to neuvěřitelné, stát vně budovy a vidět nádhernou Dubaj. Vidíte moře, vidíte ostrovy, vidíte odtamtud všechno. Nafotíme i špičku, což bude taková třešinka na dortu. RYCHLOST VĚTRU 65 KM/H Tento projekt umožní uživatelům poznat více míst v Burdž Chalífě.

Uvidí a prozkoumají úplně všechno. Nemám pro to slov, je to velmi emotivní. Je to skvělé. ZDRAVÍME, BURDŽ CHALÍFO. ZDRAVÍME, SVĚTE. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Píše se to Burj Khalifa, Burj znamená věž (stejně jako Burj al Arab) a to druhé je jméno šejka.

198

Odpovědět

Správně je to kámo برج خليفة. Burdž je český překlad, a Burj je anglický. Taky neříkáš Vídni Vienna. Tak si nehrej na chytráka, ukazuješ jenom jaký si blbec.

233

Odpovědět

+DromedNavíc Chalífa není jméno šejka ale titul! Takže dablovaný blbec.

223

Odpovědět

To muselo dát práce...a přitom taková blbost :D ;)

213

Odpovědět

Kdo se hned po tomto videu šel podívat na Google maps? :D

1811

Odpovědět

před :D

195

Odpovědět

+TomasSedlacekPětikoruna +1

197

Odpovědět

Já šel na Google Earth.

180

Odpovědět

! TOTO VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO OSOBY TRPÍCÍ AKROFOBIÍ !

185

Odpovědět

Vodotrysk, který se mihnul ve videu http://youtu.be/M_GQYI9brGs

190

Odpovědět

Zkoušel jsem to a nedostal jsem se ani vchodem.... nějak je těžké se v tom pohybovat, navigovat, nějak nejde jít tam kam chcete.

191

Odpovědět

Nejsem si jistá jestli by se mi na tu špičko chtělo šplhat...beztak bych nahoře vyhodila snídani a celou tu budovu jim krásně omalovala....

197

Odpovědět

mě by jenom zajímalo, kdo jako do té budovy chodí? kolik lidí na světě si to může dovolit se tam ubytovat a kolik z těch lidí by se tam vůbec chtělo ubytovat. To musí být tak k******y prodělečné až se mi chce z toho smát... :) Ale jóóó ropy je dost, tak proč si netahat triko, žeo :)

1812

Odpovědět

Ani ne, si vem že do Dubai chodí opravdu jenom lidi co mají peníze a ikdyž luxusních hotelů je tam opravdu spousta tak málokdo asi odolá takovému skvostu :D a teď jsem se ze zvědavosti koukl na ty ceny v hotelu(a je tam Armani hotel,kterej ještě kromě Milánu nikde jinde není) a 3 noci pro 2 lidi v 'nejhorším' apartmá by tě přišlo na 33 000 Kč (vč. daně), a 3 noci pro 4 lidi v nejluxusnějším apartmá by tě přišlo jenom na 352 000 (vč. daně), což ujde, ne? :D

190

Odpovědět

+Anglepořád to nic nemění na věci, že tolik lidí, co si to může dovolit, nebo chce dovolit, prostě není :)

181

Odpovědět

+AngleLidí kteří si to můžou dovolit je celkem dost, například lidí, kteří mají měsíční příjem 1M Kč a více, je na světě přes 700k. :D

190

Odpovědět

aneb, google za par let bude chtit nafotit i vnitrek vaseho domu, aby se ostatni take mohli kouknout.

217

Odpovědět

Třeba pak i video s komentéřem jako...."Je to užasny zážitek, ještě jsme nikomu takhle nelezli do soukromí. Je to velice emotivní, nemám slov, je to prostě skvělé." :D

203

Odpovědět

Myslím, že rozdíl mezi (víceméně) veřejně přístupnou budovou a bytem je poměrně velký. A navíc si myslím, že domov nikoho z nás není tak zajímavý, aby se na něj kdokoliv jiný chtěl dívat.

1841

Odpovědět

Google House View ---> http://funnyasduck.net/post/16127

191