Filmové efekty v budoucnosti

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:891
Počet zobrazení:9 709
Dnes trochu odbočíme od pravidelné rubriky videí Freddieho Wonga a představíme si jedno video z našich luhů a hájů, které je svým zaměřením videím od FreddiehoW hodně podobné. Nedávno nám na něj náš fanoušek pod nickem macharovsky poslal odkaz do sekce Vzkazy/Požadavky, tak jsem si ho zkusil pustit a okamžitě mě zaujala vysoká úroveň jeho technického zpracování. Proto jsem autora zkontaktoval a nabídnul mu, že uděláme malou výjimku a vůbec poprvé tu zveřejníme video od amatérského českého autora. ;-) Video pochází z dílny 17letého Patricka Macharovského z Ústí nad Labem a až ho dokoukáte, můžete si níže přečíst pár zajímavostí od samotného Patricka.
Tohle sci-fi video jsme točili asi na 13x v průběhu dvou dnů, než jsme měli finální verzi záběru, kterou jsem mohl použít na úpravu. V tom zastaveném času museli "herci" nehybně stát. Potom následovala asi měsíc a půl dlouhá úprava toho záběru v programu Adobe After Effects, která má i tak hodně chyb. Celou úpravu jsem dělal sám bez jakékoliv pomoci. Takže vlastně 10 minut točení té finální verze a asi 200 hodin úpravy. Chtěl bych poděkovat "hercům" (kamarádům), že měli tu trpělivost to se mnou vydržet a 13x nehybně stát.

Patrick Macharovský


Co říkáte na Patrickovo video? Pokud sami natáčíte podobně zajímavá videa, pošlete nám ukázku své tvorby na mail info(zavináč)videacesky.cz a třeba se tu objeví i něco od vás. ;-)

Přepis titulků

PŘIPOJOVÁNÍ ZÁZNAM POZASTAVIT PŘETOČIT ZPĚT POZASTAVIT POMALU VPŘED POZASTAVIT PŘETOČIT ZPĚT NÁHLED

Komentáře (93)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Moc pěkné a zajímavé. Příště i zapracovat na postavách samotných, jako třeba střelecký postoj a další reálnosti. To už je ale věc herců. Bylo to dobré a autorovi fandím a klukům hercům taky, že do toho šli.

210

Odpovědět

Jéé Užín :D

180

Odpovědět

jn machy je machr :D tesim se az snim budu tocit Zombie attack 3 ( viz jeho profil na YT ) :)

181

Odpovědět

efekt dobrý ale jen je to blbost ...v realné střelbě v životě neuvidíš takové plameny z laufu

185

Odpovědět

Je to dobrý, akorát mi tam chyběly nějaký slova nebo křiky. Aby to bylo akčnější

190

Odpovědět

Libi 10*

180

Odpovědět

Zlatý český ručičky :o) moc hezké a RESPECT!!!!!! NEPŘESTÁVEJ!!!!!

180

Odpovědět

efekty super, ale napad trochu slabsi.. za efekty by som dal 12/10, za napad tak 4/10.. ale ze to je z nasej ceskoslovenskej sceny, dam vo vysledku takych 8,5 - 9/10.. treba podporit mladych filmarov, nech sa to aj tu poriadne rozbehne :)

190

Odpovědět

Skoda ze se ten rukojmi na konci pousmiva...

180

Odpovědět

Pěkná práce. Ne úplně bez chyb, ale líp bych to určitě nedokázal, takže chválím.

180

Odpovědět

Gratulujem je to hodne dobrý!

180

Odpovědět

sragora sorry ..... idea uplne retardovana a spracovanie nakokot .... nabuduce ked uz pritom stravis 200 hodin sa pohraj z motion trackingom a sprav si ho rucne .... potom aj uvazuj o programoch ako moca a ine advancet footage trackery a nakonec sa skus zamyslet nad tim ci stoji zato spravit nieco co je nekvalitne a bez myslienky po 200 hodinach prace .... coz je totalne prehnane cislo ...

194

Odpovědět

Ústí jede :-) ...
Video je pěkně udělaný, jen škoda toho rukojmí ...ale i tak 10/10 :-)

180

Odpovědět

The blue screen of death! Utečteeeeeeeeee!

180

Odpovědět

Jak efekty, tak i nápad je mnohem lepší než cokoliv od FreddieW. Aspoň podle mě.

181

Další