Metro: Last Light - Svět Metra

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:250
Počet zobrazení:5 099
S hrou Metro: Last Light to po bankrotu vydavatelství THQ vypadalo všelijak, ale po aukci nakonec hra i celá značka připadla společnosti Deep Silver (Dead Island). Hry se nakonec tedy přece jenom dočkáme a to 17. května 2013. Na život v metru se mezitím můžete připravit touto příručkou k přežití.

Přepis titulků

Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz Tento průvodce by měl být vaší biblí. Přečtěte si ho a zapamatujte si každou informaci. Závisí na tom váš život. Je důležité, abyste neztratil hlavu v tomhle světě plném nebezpečí a neustálého ohrožení. Možná to nevíte, ale náš svět byl kdysi úplně jiný. Před rokem 2013 jsme mohli jít kamkoliv se nám zachtělo, ale nukleární válka nás donutila schovat se tady dole v krví zaplaveném moskevském metru.

Tohle místo bylo navrhnuto tak, aby odolalo nukleárnímu útoku. Metro je doslova poslední základnou světa. Jsme naprosto izolovaní, odříznutí a rozdělenější více než kdy předtím. Každou stanici ovládá jiná frakce. Metro je velmi nebezpečné místo, kde každodenní život ovládá nenávist a strach.

Proto je důležité, abyste zůstal s námi, těmi hodnými - Rangery. Prozkoumejte každý kout metra a promluvte si s co nejvíce lidmi. Dejte na mě. Blíží se válka. A kdo v ní bude bojovat? Každá konverzace, kterou uslyšíte, bude mít nějaký význam či vliv na vaši misi. Nemůžeme vás držet celou dobu za ruku, Rangere.

Vy sám musíte být ostražitý. Všechna místa, která navštívíte, poskytují informace o světě. Vždy budete dělat něco nového nebo objevovat nová prostředí. V jednu chvíli budete bojovat s nemilosrdnými mutanty a jindy se zase budete plížit okolo stráží. Pokuste se neztratit hlavu, protože v metru je toho víc než jen bandité a mutanti. Cítit se zranitelný a ohrožený je normální.

Průchod stanicí metra je zkouška přežití, a ne jen zkouška vašich bojových schopností. Svět může být rozdělen do tří základních úrovní. Síť metra, povrch a přechodové zóny, které je spojují. V metru mutanti prakticky nejsou, tady je největší hrozbou člověk. Když ale vejdete do přechodové zóny, očekávejte, že budete čelit hordám hladových mutantů.

Není to tam legrace a Rangeři jim moc chutnají. Pokud chceš žít, nesmíš to vzdát. Je to už 20 let, ale na některých místech radiace stále dokáže vařit vodu. Procházet prudkými větry je také velmi riskantní. Dávejte si pozor na teplá místa, toxický plyn a také na pasti a pády. Kdy jste naposledy viděli déšť? Začínáme vidět první známky nukleárního jara. Občasný paprsek slunce, tekoucí voda, rostliny.

Západy slunce, které vám dají pocit, že jste součástí tohoto živého a dýchajícího světa. Ať jste kdekoliv, Rangere, buďte na pozoru. Nikdy nepolevte na ostražitosti a nebojte se čelit hrůze. Pouze pak máte naději přežít tohle peklo.

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Knizku taky ctu v pdf :) je husta..

181

Odpovědět

Knížku jsem začal číst až po dohrání a totálně vás pohltí. Doporučil bych ji asi každému :-). Druhý díl bohužel slabota.

Hru bych rozhodně nebral jako zklamání. Musí se akorát hrát, když jste sami, večer, nikdo kolem Vás, světla zhasnuté - až teprve při tomto si tuhle hru podle mě dokážete užít. O hratelnosti bych se snad ani nezmiňoval(ne pro to, že by byla špatná ba naopak) protože tady je jasným tahounem příběh, který nemá obdoby co se týče FPS. Pokud se dokážete vžit do role Artyoma je to neopakovatelný zažitek.

P.S. Lineárnost ? Možná, asi se budu zase opakovat, ale only-singleplayer je založen na příběhu a tam se bez lineárnosti neobejde.

190

Odpovědět

Damn, "když jste sami, večer, nikdo kolem" :-D Ano zdůrazňuji to :-P

180

Odpovědět

Vidim název Metro- vybavim si horor Metro -,-

183

Odpovědět

Psycho...

180

Odpovědět

Nemůžu si pomoct, připomíná mi to HellGate London z 90%, Stalkera a Fallouta z 60%, ale bavilo mě všechno, tak si to snad nenechám ujít ;)

182

Odpovědět

Kniha mě pohltila a přečetl jsem jí jedním dechem. U pokračování jsem se sice trochu zasekl ale je také skvělé. Hra mě zklamala ale i tak jsem si jí dokázal užít a Last Light? Nebudu tvrdit, že se na to netěším ale bojím se, že to bude pouze střílečka s nehumanoidními protivníky.

181

Odpovědět

Tak doufám že tohle Metro nebude tak lineární jako Metro 2033

181

Odpovědět

jee, to mi připomělo starý časy,... du instalovat 2033 :D

181

Odpovědět

Nejlepší bude jestli vezmou z knížky i "Metro", ruzné halucinace, smrtící "něco" co občas vyvraždí celý tunel atd... nebo vycházku to podzemí kremlu :)

180

Odpovědět

Máš na mysli Metro 2033 od Dmitryho Glukhovskeho ?

182

Odpovědět

+rooneyJj :) ale to je tak snad u všeho

180

Odpovědět

nejlepsi jsou stejnak knizky jak 2033 tak 3034

180

Odpovědět

hmm ty si asi nehrál metro 2033 viď ?

180

Odpovědět

Yeaaaah. První díl je pro mě herní modlou a nedám na něj dopustit. Tak ať už je i tohle venku!!

181

Odpovědět

Super :D už se nemůžu dočkat :) Akorát jestli tam budou pavouci tak sem upřímně řečeno v pr....

180

Odpovědět

tvl, tak to vypadá naprosto parádně, s podobným nádechem, jako stalker. Jsem zvědav a snad to nějak vůbec rozjedu :/

181

Odpovědět

Jsem rád že jsou tu i další příznivci Stalkera :-) přijeď na LARP ;-)

180

Odpovědět

+Tyr Anasazikam? :)

180

Odpovědět

+Tyr AnasaziStalker je i moje srdcovka :) ... dost mě to vzalo, když mi zrušili GSC Game World a s ním i dlouho očekávanou 2,... ale stejně se vždycky rád vrátím k těm starším hrám :) ... nejlepší atmoška vůbec!

180

Odpovědět

hmmmm prej 2013, tak to ta s. korea asi přece jenom myslí vážně :D

182

Odpovědět

Napadlo me hned to samy :D

180