Muž v kostce

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:240
Počet zobrazení:5 237

Vypadá to jako krátký dokument o muži, který žije v uměleckém díle v centru New Yorku, kde jistě není lehké sehnat byt. Vypadá to sice skvěle reálně, ale jde "pouze" o chytlavou reklamu na meditační techniku společnosti WHIL. Jinak kostka existuje a opravdu se točí.

 

Přepis titulků

Jmenuju se Dave, je mi 37 a žiju uvnitř kostky. MUŽ V KOSTCE překlad: Ajvngou www.videacesky.cz Kostka se jmenuje Alamo. Vytvořil ji umělec Tony Rosenthal v roce 1966. Byl to dar městu New York. Lidé v New Yorku jí většinou říkají Astor Place Cube. Přestěhoval jsem se sem před pár roky, život mě už celkově štval.

Jako spisovatel jsem nechtěl z města odejít, takže jsem hledal místo, kde budu cítit jeho energii, ale zároveň budu mimo systém. Jednou jdu kolem kostky a říkám si: "Nebylo by špatné se tady zabydlet." Chvilku mi trvalo, než jsem to tady změnil na byt. Kostka je z oceli a většinu plochy jsem zakryl pěnou, která izoluje zvuk.

Tyhle nosníky, co tady vidíte, používám na sezení i jako stoličku. Jsou součástí uměleckého designu. Zvenku jsou stejné jako ty uvnitř. Jo, kostka je otáčivá a lidi s ní točí hodně. Je to otravný. Tady mám chemický záchod. Hned vedle úložné prostory. Na ulici jsem našel tyhle šlapky.

Dal jsem na ně řetěz. Za mnou je alternátor. Ten dodává energii do baterie a díky tomu můžu svítit. A udržuje mě to ve formě. Zdravý způsob života je pro mě důležitý, chci být fit, hýbat se, dobře jíst, hraju na kytaru, skládám. Žije se tady skvěle, nemusím platit nájem a inkaso. Můžu dělat, co chci, aniž bych se podobnými věcmi trápil. Z kostky vylézám kolem třetí ráno.

To mě nikdo nevidí. Dělám takové ty rutinní věci. Pochůzky, vynesu záchod i odpadky... Na New Yorku je nejlepší, že tohle můžete dělat kdykoliv. A když jdou lidi do práce, já zalezu do kostky. Stěhuju se pryč. Původně jsem sem šel kvůli venkovnímu světu. Kvůli všem těm smskám, emailům, telefonátům, sociálním médiím. Nedokázal jsem to snést. A nastěhování do kostky bylo moje řešení. Nemám tady Wi-Fi, ani internet, ale objevil jsem whil. Skvělou meditační techniku.

Trvá jenom 60 sekund a dá se dělat kdekoliv. V podstatě se znovu resetujete a jste připraveni přijmout svět. Jsem soustředěný, produktivní a už nemusím žít v kostce. WHIL Vypněte, zapněte a jděte dál.

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

jak tomu muze nekdo verit? ze to neni vedecky overena metoda?
lol meditace neni zadne mambo-jambo :D kazdy clovek se prece do 15 minut cilene neaktivity uklidni a projasni se mu mysl, to snad vi kazdy
to je obecne meditace, pozastaveni se a poskytnuti prostoru mysli trochu se usporadat
kdo si pod meditaci predstavuje nejakou esoteriku ci buhvico tak asi nikdy o meditaci nic neprecetl
a co se tyce vedy http://en.wikipedia.org/wiki/Meditation#Scientific_studies

60

Odpovědět

ale tahle technika se chvástá tím, že trvá 60 vteřin, kvůli tomu to zní jako úplná kravina, prostě další věc na rýžování peněz z placených přednášek, instruktorů, dvdeček, knížek a kdoví čeho

00

Odpovědět

No meditační technika mi přijde důvěryhodná asi jako ještěří lidi, jak tomuhle může někdo věřit....

1720

Odpovědět

Čo sa ti nevidí ? :)
Meditácia je predsa vedecká metóda na udržiavanie psychickej rovnováhy.

135

Odpovědět

+thorium.cekuj.netRohodně to není vědecká metoda, nemávej tu s takovými silnými výrazy, protože ti přijdou správné. Meditace může fungovat, je to z velké části o psychice. Ale také nemusí a o to tu jde, není to nic prokázaného. Je to stejné jako s placebo efektem, sice to funguje a jde s pomocí experimentů uznat, že něco takového asi probíhá, ale není to vysvětleno, a proto to nemůže být vědecky ověřeno.

To je z pohledu kritického, říkám to jako člověk obeznámený s postupy matematiky fyziky a biologie. Pokud mají sociální vědy povolený nějaký jiný přístup k dokazování, tak mě omluvte, že tu říkám blbosti, ale o to míň to jsou pro mě vědy.

39

Odpovědět

meditace nebo cukrik u doktora nic ti to neda stejne si budes rikat ze si na tom lepe nez predtim tak proc ne.

215

Odpovědět

+trdelinAk považujete meditáciu za spríjemnenie, odporúčam vám sa viac vzdelávať...Odporúčam americké vedecké plátky a bravíčku sa vyhnúť oblúkom :D .. alebo čo to vlastne čítate :D

23

Odpovědět

+trdelinMeditaci nemůžeš tak úplně považovat za placebo. To že se přitom dokážeš udržovat v klidu od depresí a stresu je prostě fakt. Různí ti asijští mniši jsou schopni si tím třeba zvýšit i teplotu těla v těch horských oblastech.

131

Odpovědět

+trdelinNe ne spatne jste me pochopil ja nepovazuji meditaci za sprijemneni ale za strevni chripku s cilem vas ocistit (nebo pri nejhorsim aspon vycistit). Doufam ze ted uz nejste zmaten a chapete co jsem tim chtel rict ted kdyz me omluvite musim si precist clanek o tom jak 13 leta Klarka strcila prostrednicek do zkumavky a nemohla ho vyndat.

13

Odpovědět

Meditačná technika spoločnosti ? ... W..T..F ?

346

Odpovědět

meditační technika společnosti WHIL = meditační technika firmy WHIL
ne meditační technika lidské společnosti

10

Odpovědět

+Johny-115Ved práve to sa mi nevidí :D

12