Podpořte hru Planetary Annihilation

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:254
Počet zobrazení:4 582
Před několika dny se na KickStarteru objevil nový projekt od několika tvůrců legendárních RTS Total Annihilation a Supreme Commander. Pokud tedy máte rádi RTS stejně jako já, právě teď můžete přispět na realizaci jejich nástupce jménem Planetary Annihilation. Informace o tom, jak by měla hra přibližně vypadat, se dozvíte v tomto prezentačním videu z KickStarteru. Nevím jak vy, ale já pevně doufám, že tato kampaň uspěje a Planetary Annihilation se dočkáme. RTS dnes bohužel nejsou v módě, a tak je tohle asi jediná možnost, jak se dočkat opravdu kvalitní RTS hry. Ostatně, kdo by si nechtěl hrát s asteroidy a navádět je na jiné planety? :)

Podpořit tento projekt můžete na samotném KickStarteru a dozvíte se zde i další informace.

PS: Nezapomínejte, že tohle je pouze video vizualizace hry. Samotný vývoj ještě ani nezačal, takže ve finále může hra vypadat úplně jinak.

Přepis titulků

Věk lidstva je již dávno pryč. Nekonečný konflikt stále pokračuje v pusté temnotě vesmíru. Bitvy zuří ve studené nicotě. Ničí planety, měsíce a asteroidy. Kosmická devastace, jejíž smysl byl již dávno zapomenut. Technologie byla zachycena, asimilována, vylepšena a transformována v brutálně efektivní sebereplikující se válečné stroje.

Věk vydavatelů je již dávno pryč. Nekonečný konflikt mezi financováním a herními vývojáři stále pokračuje v pusté temnotě vesmíru. Bitvy zuří ve studené nicotě při hledání fanoušků, kteří by přispěli pomocí KickStarteru. Technologie byla zachycena, asimilována, vylepšena a transformována v brutálně efektivní válečné herní mechanismy. O čem mám mluvit nejdřív?

Proč děláme tuhle hru? Nevím, proč děláme tuhle hru? Ještě nevíme, jestli ji děláme. Nebudeme to vědět, dokud neuspějeme na KickStarteru. - A na kom to záleží? - Na fanoušcích. Je to na vás! Když jsem za tebou jako CEO Uberu přišel a řekl, že bychom měli udělat RTS hru, co sis v tu chvíli myslel?

Zbláznil ses? RTS hru? Kdo ji jako vydá a zaplatí? A pak jsi přišel ty za mnou a řekl, že bychom měli použít KickStarter. A co jsem na to říkal já? Myslel sis, že jsem se zbláznil já. Už roky chci vytvořit další RTS hru. Z nějakého důvodu mě velmi baví na nich pracovat.

Myslím, že jsou s tím spojené zajímavé technické a designové výzvy a přijde mi, že ne všichni na RTS žánr zanevřeli. RTS hry vyrábí jen několik společností a většina z nich se soustředí na bližší pohled a menší skupiny jednotek. Já chci ale vidět obrovské bitvy, které se budou odehrávat na planetách a také chci vidět, jak do sebe budou planety narážet a asteroidové rakety a atomovky a všechny věci, které vám RTS hratelnost může přinést díky svému obrovskému měřítku.

Filozofie takových her se liší od Command & Conquer nebo Starcraftu. Planetary Annihilation je spíš duchovní nástupce Total Annihilation. Kdykoliv se někomu zmíním o té hře, oni na to: "Tys udělal Total Annihilation? Ty vole. Tu hru jsem hrál ve 12 letech a byla úžasná.

Vyhazoval jsem do vzduchu spoustu robotů..." Před pár měsíci jsem za tebou přišel a řekl: "Steve, jak by se ti líbilo strávit nějaký čas tvorbou videa, které by bylo vizuální reprezentací této hry?" A ty jsi byl hned tak nadšený, že jsem se díky tomu rozhodl pokračovat. Základním konceptem Planetary Annihilation je naprostá destrukce, obrovské bitvy a velký rozsah.

Budete posílat jednotky na planety, stavět základny na měsících a asteroidech. Dokonce budete využívat asteroidy jako obrovskou bombardovací zbraň. Bude to obrovské a úžasné. Jsem opravdu nadšený rozsahem, velkolepostí, obrovskými bitvami a samozřejmě explozemi a roboty. Pracovat se stejnou skupinou lidí několik let má tu výhodu, že se vzájemně motivujeme a je skvělé vidět ty nejlepší z nejlepších pohromadě.

Proč by vlastně měl zrovna Uber vytvořit tuto hru? Protože máme ten správný tým. Protože jsme ten nejlepší tým. Máme ty nejtalentovanější a nejzkušenější lidi. Správnou technologii a zkušenosti. Skoro každý z nás už pracoval na RTS hrách. - Taky máme kávovar.

- Jo a kávovar. - Ten taky pomůže. - Je to skvělý kávovar. Myslím, že pivo, které se nejvíce hodí k Planetary Annihilation, je IPA nebo možná i Imperial IPA. Něco silného a chmelového ke sledování devastace vaší planety. Prvek, na který se nejvíce těším, je to ničení planet. Podle toho taky název Planetary Annihilation. Musím s tebou souhlasit.

- To je podle tebe nejlepší prvek hry? - Jo, můžu ho použít? Nemůžeš si vybrat jiný? Je to můj oblíbený. Nejvíc se těším na srážení planet. Nejde nám totiž o realismus, ale o úžasnost. KickStarter je pro takový projekt perfektní, protože tohle není zrovna sexy projekt pro vydavatele. Jde o hru, pro kterou bychom asi nezajistili financování tradičními prostředky.

Je to hra pro fanoušky. KickStarter nám umožňuje spojit se přímo s našimi fanoušky. Pomohou s řízením celého vývoje. Odhalujeme o hře daleko více informací, než by tomu běžně bylo v této části vývoje. Nejde nám totiž o realismus, ale o úžasnost. U hudby k Planetary Annihilation jsme se rozhodli pro dubstep. Ne, vážně.

Rozhodli jsme se pro tradiční klasickou hudbu, ale s nádechem 20. století. Velmi hlasitou, velmi orchestrální hudbu s pěveckým sborem. Prostě velmi emotivní hudbu, při které budete chtít ničit planety. Ahoj, jsem John Patrick Lowrie a pracuji na Planetary Annihilation, který je inspirován hrou Total Annihilation z 90. let, kde jsem byl vypravěč. Jsem z této hry velmi nadšený a doufám, že vy budete také.

Jděte na KickStarter a zapojte se, fanoušci. Budete jedním z Uber? Podpořte nás KickStarter projekt, nebo buďte zničeni. Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz Vždyť se ani nedívali.

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Škoda, že RTS hry vymřely. Dneska sou v modě (a vydělávaj) jenom dementní střílečky s 5 hodinovou hrací dobou. Dneska neni v modě bojovat a myslet zároveň. Ale co, AoE, Populous, Duna, CaC, BFME mi budou harddisk zdobit napořád.;)

191

Odpovědět

To vypadá fakt hustě!

181

Odpovědět

Vypada to hodne dobre a ma to moc zajimavej napad. Takze to urcite nevyjde ..

182

Odpovědět

Ten vypravěč má hustej hlas... :D

180

Odpovědět

Vypadá to graficky jak vesmírná fáze Spore...

183

Odpovědět

PS: Nezapomínejte, že tohle je pouze video vizualizace hry. Samotný vývoj ještě ani nezačal, takže ve finále může hra vypadat úplně jinak. ;)

180

Odpovědět

+ToomixNo ať si to vypadá jak chce. Jestli je to nástupce SC, tak to stejně není nic pro mě. Já mám radši strategie typu Original War nebo Warcraft...

182

Odpovědět

Vypada zajimave, urcite zkusim pokud se to poradri :)

180

Odpovědět

Konečně pořádná planetární bitva

180

Odpovědět

Ahhh, Supreme Commander 3 :)

180

Odpovědět

Jednou bych chtěl hrát kolonizační vesmírnou hru. Něco jako vesmírná fáze SPORE, ale místo abych lítal po vesmíru s jednou zatracenou lodí sem a tam, abych laserem vybíjel nemocné hnusoprsty, bych radši příležitost vylepšovat postupně technologie a od srandiček typu začátečních bitev o to, který stát získá měsíc jako první vesmírnou základnu přes vynalézání nadsvětelných pohonů, kdy na začátku budeme rádi, když se dokodrcáme do Proxima Centauri a ke konci už se bude létat mezi galaxiemi, až po pořádné bitvy flotil sjednocenou zemí proti mimozemšťanům.

180

Odpovědět

A Endless Space nebo třeba Galactic Civilizations si hrál?

180

Odpovědět

+XentyNe, ale zkusím, díky za tip ;)

180

Odpovědět

+XentyVelice dobrá hra je taky Sins of a Solar Empire.

180

Odpovědět

+XentyVskutku, ale tam už je člověk tak nějak usazen na jedné úrovni technologií a mě by šlo vážně tak nějak o tu kolonizaci ;)

180

Odpovědět

Stará dobrá Imperium Galactica 2, bola tam kolonizácia, výskumy, budovanie vesmírnej flotily, pozemnej armády na výsadky, obsadzovanie planét, veľká hviezdna mapa...

180

Odpovědět

Já bych ti doporučil online hru jménem Outer Space, pokud ti nevadí víceméně symbolická grafika. Odkaz zde http://www.ospace.net/cs/ Každopádně je to hra celkem dost komplexní a jedna galaxie trvá minimálně půl roku (pokud vydržíš do konce). Hra má několik originálních prvků, např. "rasu" (spíše filosofii výzkumu) si vybíráš teprve v první fázi hry. Navíc je česká, i když o Čecha tam moc už nezavadíš :)

Jinak do Proximy asi nepoletíme, přece jen je to trojhvězda, šance na obyvatelnou planetu je minimální, a i kdyby tam byla, tak její kolonizace by byla velmi náročná (těžší než Mars). Až/Jestli budeme mít FTL pohony, tak tam možná skočíme na výzkum :). Lidstvo se nejspíš jako první vydá k systému Gliese 581, který je "pouze" 20 světelných let od Země a máme jistotu, že je tam hned několik planet - mezi nimi i jedna nacházející se v obyvatelné zóně (podobná vzdálenost od hvězdy jako země - s tím, že Gliese je mnohem menší než Slunce, takže ta planeta je o něco blíž).

180

Odpovědět

Tohle je hra, kterou bych si s radostí zahrál :).. Bohužal, můj PC mi to nedovolí :D..

183

Odpovědět

:D hehehe :D to sú hrozný čuráci tý chlapci :D
Každopádne borci, držím palce.

183

Odpovědět

tak si zahraj Spore

1812

Odpovědět

bomba !! - snad ten vývoj hry nepodělaj

182

Odpovědět

Odpovědět

Ja vam tu dam link na paradny oss, multiplatformny, zadarmo engine na ktorom beza paradne reinkarnacie a prerabky povodneho TA, a vy ma tu minuskujete.

Viete co, chodte do pitche.

181

Odpovědět

Jestli se dneska najde nějakej milovník strategii tak musí šáhnout po starších kouskách, jako je třeba AoE 2, nebo té dnešní alternativě jménem StarCraft 2, což je taková po staru dělaná strategie, ale rozhodně to není budovatelská strategie

181

Další