Překvapení!

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:546
Počet zobrazení:7 899

Jsem moc rád, že nedávné uveřejnění českého videa Urban Sense v akci mělo kýžený efekt. Hned druhý den se mi ozval nadějný režisér Ladislav Plecitý, který je momentálně studentem 2. ročníku Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. V mailu mi poslal odkaz na tento krátký film a já se nestačil divit. Našim věrným návštěvníkům zřejmě již po pár vteřinách dojde, ve kterém zahraničním kraťasu našel Láďa silnou inspiraci. Nicméně i přesto, že to není jeho nápad, mi přijde technické zpracování tohoto filmu na vyšší úrovni než u originálu, a hlavně nechybí ani několik nových nápadů. Je smutné, že se o takto povedenému českému dílku nemá "obyčejný smrtelník" téměř šanci dozvědět, o čemž vypovídá pouhých 800 zhlédnutí na YouTube za 3 měsíce. Proto doufám, že se díky naší stránce snímek trochu dostane do podvědomí.

Dost bylo řečí. Teď už si v poklidu pusťte krátkometrážní snímek s horrorovou atmosférou, ve kterém se Milan Šteindler jako chlípný a arogantní šéf, nechá vtáhnout do nebezpečné hry, ze které pro něj není úniku. Snímek vznikl jako postupové cvičení prvního ročníku Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku ve spolupráci s Českou televizí.

Pokud jste i vy natočili nějaký zajímavý krátký film nebo jiné video a myslíte si, že by mohlo naše diváky zajímat, napište mi na ceskatvorba@videacesky.cz!

Komentáře (65)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

to je vykrádačka....

191

Odpovědět

Je to hodne dobry leknul jsem i potom co jsem to videl uz driv :-D
ale libi se mi jak zmizli ty koblihy :-D

190

Odpovědět

To jsem myslel, že to bude lepší

182

Odpovědět

mno je to docela zajimavy a pekne udelany ...ale niak zvlast me to neoslovilo

190

Odpovědět

Líbilo se mi to víc než originál...

180

Odpovědět

3:20 a už se nudím tak bych v titulku šetřil "nadějnými režiséry" ale počkám do konce..

182

Odpovědět

No a co, že to není zrovna originální námět? Mně se to líbilo natolik, že jsem to shlédla do konce a nelitovala jsem zabitých minut. Krátké, jasné, s pointou. Na to, že je to natočeno studenty - v druhém ročníku? - slušné. Jen tak dál. :-) (Kéž by se tohle dalo říci o většině českých produkcí čehokoliv, co se objeví v televizi.)

180

Odpovědět

No neviem čo tak kritzujete kvalitu a podobne keď je to celé iba prerábka oveľa lepšieho diela, ktoré je už spomínané ... niečo také by som určite nezavesil na internet..alebo by som sa nečudoval že má iba 800 videní...
okopírovaná atmosféra je kvalitná, len ten text...skoro čierny text v čiernobielom sivom stole WTF?!

181

Odpovědět

V druhém ročníku tohle? Nechápu kritiku, vždyť je to paráda..

181

Odpovědět

Celkem nechápu potřebu některých lidí hanit za každou cenu díla ostatních.

Jsou to studenti, možná budoucí profesionálové a je vidět, že mají nápady jak na efekty, tak na dokreslení atmosféry atp... A že to není profesionálně udělané? No ale kdo kdy řekl, že je?

Za mě chválím, video se povedlo. Jen tak dál, v posledním ročníku budete mít na triku celovečerák a všichni ti "kritici" zde budou jen sedět v obýváku u křupek a machrovat, že Vaše videa viděli dříve, než jste se stali slavnými.

181

Odpovědět

pitomá česká vykrádačka, nic víc, nic míň...

1810

Odpovědět

Me se to libi, skoda ze to neni cistej original, ale pusobylo to na me velmi dobre, at uz hudba, nebo kamera, nebo celkove provedeni s Milanem... taky tocime videa (klipy), a kdyby to vsechno dopadalo takle, tak bych byl spokojeny... vzhledem k tomu, ze to je studentskej projekt, cili finalni potencional toho cloveka je daleko jinde, porad se uci a porad ma co vylepsovat... proste dobra prace a jen tak dal.. a negativni komenty, z toho kdyby si mel nekdo delat tezkou hlavu (s vyjimkou konstruktivni kritiky), tak tu nedela nikdo nic a jen pomlouvame ty co delaj jinde :))

182

Odpovědět

Je mi jasné, že atmosféra i děj by se mi líbily méně, kdybych znal tu "předlohu", ale co naděláte. Svět je velkej. Můžete vydělat miliony a miliony něčím, co před váma udělaly desítky lidí, ale nikdo neměl takový štěstí, aby si ho všimli ostatní. Tak to prostě je. :-)

182

Odpovědět

Heh, nejdřív zdravím Danixxxe. Potkávám tu čím dál víc známých nicků. :-)

Mně náhodou takovéhle práce filmových studentů dost vyhovují, a oceňuju, že se jim k tomu propůjčují i zkušení herci, profesionálové. Jakej by mělo asi smysl pracovat na tom "bez Milana"? Není snad účelem domácích úkolů i veškerého studia na filmových akademiích něco se naučit? A od koho se má učit člověk, který se nedostane k práci "s Milanem"? Prostě je fajn, když se lidi vzájemně obohatí.

Má to hezkou atmosféru, ty titulky k psanému textu jsem ještě nikde neviděl, takže se mi to líbilo, celkově docela fajn filmek. Přinejmenším mě zajímalo, jak to dopadne, a to je asi klíčový, že mě to neodradilo svou trapností nebo nudností už během intra.

Jen by mě zajímalo, jestli budou videacesky.cz pomáhat všem začínajícím autorům, kteří si o to řeknou, anebo je halt zveřejnění na tomhle velenavštěvovaném webu jen výsada pro pár extrémních šťastlivců. :)

Naštěstí, jak koukám na komentáře, si tím oni šťastlivci zas tak nepomůžou...

Anyway, jsem rád, že se to tady zveřejňuje, jen tak dál.

182

Odpovědět

Četli jste někdo popis k videu? Studentský krátkometrážní film. Ne celovečerák z Hollywoodu s 6 nominacemi na oskara..
Kdo hledá chyby určitě nějaké najde, ale myslím, že studenta filmové akedamie nerozhází tady tahle naprosto "přesprdeldívající" se kritika.. Mi se to líbilo, ale umím pochopit lidi kterým se to nelíbilo, vůbec naopak nechápu tuhle "zakaždoucenukriticovazi" snahu

184

Další