BE-42

Thumbnail play icon
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:374
Počet zobrazení:5 423
Dnes tu pro vás máme po delší době opět jeden krátký film z českých luhů a hájů. Jde o studentský postapokalyptický film o robůtkovi, který je vyslán zachránit přeživší dívku v nebezpečí a jeho autory jsou Radek Smetana a Jiří Hanzlíček z Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Od Radka Smetany jsme vám tu již kdysi představili video s názvem Technická mysl, které sklidilo pozitivní ohlasy i hodnocení.

Přepis titulků

ZACHU SOBIECHOVI JE 17 LET Zach má osteosarkom a Zach má osteosarkom a ZBÝVÁ MŮ PÁR TÝDNŮ ŽIVOTA NA ROZLOUČENOU SLOŽIL ZACH PÍSEŇ S NÁZVEM OBLAKA JEHO VIDEO SI PUSTILY MILONY LIDÍ POPROSILI JSME NAŠE PŘÁTELE O REAKCI ...A ONI SOUHLASILI. Zachu, ta písnička je překrásná.

Tohle je pro tebe. Padal jsem pořád níž, níž a níž, až jsem byl na dně jámy osamění a nikdo se tam o mě už nemohl dál starat. Musel jsem přijít na to, jak vyšplhat nahoru a vydrápat se ven, ale nahoře jsem spatřil tebe s lanem v ruce. Poletíme spolu vzhůru, vzhůru, vzhůru, ale já vyletím o fous výš. Namíříme si to až k oblakům, protože je odtamtud hezčí výhled. Až sem nahoru, má drahá, už to nebude trvat dlouho.

Nebude to trvat dlouho. Až se vrátíme zpět na zem, už nikdy nedostanu další šanci. Ač jsem připraven žít, bude mi ta možnost vyrvána z rukou. Možná že si spolu jednou zase uděláme výlet. Poletíme vzhůru, vzhůru, vzhůru a všechno bude zase fajn. Poletíme spolu vzhůru, vzhůru, vzhůru, ale já vyletím o fous výš. Namíříme si to až k oblakům, protože je odtamtud hezčí výhled. Až sem nahoru, má drahá, už to nebude trvat dlouho.

Nebude to trvat dlouho. Kéž bych tak... měl trochu víc času. Kéž bych tak... měl trochu víc času, který bych mohl strávit s tebou. Mohli bychom letět vzhůru, vzhůru, vzhůru, vydat se spolu na výlet. Drželi bychom se za ruce a všechno by bylo tak, jak má být.

Třeba se někdy zase potkáme. Budeme se vznášet v oblacích a konec nikdy nepřijde. Poletíme spolu vzhůru, vzhůru, vzhůru, ale já vyletím o fous výš. Namíříme si to až k oblakům, protože je odtamtud hezčí výhled. Až sem nahoru, má drahá, už to nebude trvat dlouho. Nebude to trvat dlouho. Díky, Zachu, složil jsi fakt skvělou písničku. Bylo mi ctí si ji s tebou zazpívat.

Díky. Můžete přispět na Nadaci Zacha Sobiecha proti osteosarkomu a podpořit tím revoluční výzkum. jděte na: www.childrenscancer.org/zach

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ad zdejsi nespokojene komentare: jak rika sam autor v komentarich u videa (http://www.youtube.com/watch?v=gJbuFPcDNMM), je to spise lyrika a dej byl ukoncen doprovodem divky do bezpeci...

210

Odpovědět

Což o to dobre bylo bylo, ale když to zkonči uprostřed děje je to trochu divne.. :(

182

Odpovědět

Já toto vítám, za komunistů se v Česku točily skvělé sci-fi snímky, které jsou dobré i po letech. Po pádu komunismu bohužel padly i tyto filmy. a z nové doby máme tak akorát praštěné komedie, či "rádoby" romantické filmy, kde je samá nevěra apod. Pak ještě povětšinou hloupé seriály. A v animované tvorbě tak akorát Kozí příběh, což je ale neskutečná stupidita. Takže až na výjimky nesleduji nic, co vzniklo v posledních letech u nás. A takovýhle snímek mi dává naději, že se třeba vrátí propracované, promyšlené a zajímavé filmy s námětem science fiction. Sice tohle mělo celkem dost "bugů", ale může to být první krůček. Já fandím.

181

Odpovědět

Promiňte, ale s vámi já nemohu v žádném případě souhlasit! Tedy, z části ano, opravdu se u nás točili skvělé filmy, které jsou dobré dodnes a tento film dává určitou naději dalším podobným i v dnešní době. Ale s vašim názorem na dnešní českou tvorbu opravdu ne. Pokud tedy opravdu nepočítám většinu seriálů, ty se snad ani nedají brát jako tvorba... Ty se jen vyrábějí... Každopádně náš český humor a většinu dnešních (českých) komedií považuji za téměř geniální a naprosto skvělé a v celém světě bezkonkurenční. Co se animovaných filmů týče, těch u nás opravdu moc není. Ale konkrétně takový první díl kozího příběhu mě velice nadchnul a pobavil, druhý díl je více zaměřený na menší děti, nejde tedy tolik o film pro starší generace a také jej nehodnotím úplně nejlépe... Jen si myslím, že česká tvorba má i dnes svou úroveň! A jistě, že nemohu říci veškerá, vždy se najde něco špatného, ale není toho u nás mnoho! Doufám, že je zde ještě dost lidí, kteří se mnou souhlasí a na naši tvorbu dnes úplně nezanevřeli! :-)

189

Odpovědět

+PiscesKozí příběh je debilita první i druhý díl. A české komedie? Jaké? Kameňák, Doktor od jezera hrochů, "cokoli" po 20 letech, Jak se krotí krokodýli, Gympl, Snowboarďáci? Většinou jsou to neskutečné hovadiny s trvale odpadovým hodnocením na CSFD. Očividně reflektujete odpadové nároky nyní průměrného diváka českých filmů, pro kterého jsou tyto slabosti natočeny. České komedie jsou povětšinou odporné, sem tam se tu ukáže slušný historický film, ale jinak kde nic tu nic.

191

Odpovědět

průměr

189

Odpovědět

Slečna je kus, a pořád je to lepší lovestory než Twilight

181

Odpovědět

Jediná horší věc než Twilight je fimový maraton od Uwe Bolla :-D

181

Odpovědět

Jediné, proč se na to dalo dívat, byla slečna Daniela.

197

Odpovědět

Slečna je krásná, hudba je vykrádačka, jen si nevzpomenu z čeho. Příběh je divný, nějak nevím proč na sebe lákala toho velkého robota. Jako ukázka toho, že lze do filmu vložit renderované objekty dobré. Jo, uplně nesnáším když roboti ve filmech kvíkají chrochtají nebo podobně.

183

Odpovědět

já bych tipla něco mezi audiomachine a two steps from hell

180

Odpovědět

mi to připadá na začátku jako hudba z predátora, tak kolem 0:45 a dál
http://www.youtube.com/watch?v=DDcJTdhwbyc

181

Odpovědět

Jardo, klidek s vykradackama, v titulcich je hudba kompletne uvedena http://www.youtube.com/watch?v=gJbuFPcDNMM&feature=youtu.be&t=7m18s, nebud trotl :) Jo a velkeho robota imho, aby zachranila cloveka.

180

Odpovědět

Vážně dobré, až překvapivě, vzhledem k tomu, že se jedná o českou produkci a ta mi poravdě u krátkých filmů nikdy moc nesedla. Výborné je budouvání atmosféry bez pomocí slov a textů, to už se dnes moc nevidí. Ten závěr ve mě vyloženě vyvolal chuť vidět další díl. Takže ve zkratce: Díky za video :-)

200

Odpovědět

Bylo jasně vidět, že kouř je přidaný a též chybí ukončení děje. Za snahu a některé efekty dávám 3/10.

1814

Odpovědět

Tak ukončení tam nějaké je. Dostala se k tomu pánovi ze začátku.

203

Odpovědět

Po technické stránce vychytané. Ale děj/příběh žádný, celkem pomalé, bez pointy. Jistě to ale muselo dát spoustu práce.

Nikdy jsem ale nepochopil, že se dá získat magisterský, nebo dokonce i doktorský titul za "filmové vědy"...

184

Odpovědět

tak ještě ho můžeš mít za ty "sociální" což je asi zhruba stejně přínosné. 19. a 20. století si na "vědu" potrpělo a v 21. se to asi jen tak nezmění.

181

Odpovědět

Milovice jsem poznal hned při druhym záběru :-D předpokládám že někdo z autorů bude mít něco společného s airsoftem :-D

181

Odpovědět

"Come with me, if you want to live..."

193

Odpovědět

Od studentů filmových akademií (ať už je to FAMU, nebo FAMO) bych čekal lepší scénář a větší uměleckou hodnotu. Tohle už mi přijde jak béčkové sci-fi filmy, jejichž jedinou kvalitou jsou poměrně uvěřitelné efekty.

Hodně velkým problémem byla naprosto nulová dynamičnost. Většina scén byla hrozně zdlouhavá - řekl bych, že především z důvodu aby se ukázalo co nejvíc technických vychytávek (jako třeba reakce herečky na robota, vánek od vrtulí apod). To ovšem celkovému dojmu ubližuje, protože to ocení většinou jen lidé, kteří se orientují v tomto oboru. Ocení to jen ti, kdož vědí, jak zvláštní je hraní s neexistujícím aktérem apod. Normální divák takové věci vidí v každém druhém sci-fi filmu, takže ho to spíše nudí a od snímku čeká něco jiného.

Některé scény mi přišly jako naprosto uměle vložené do děje, jen aby se na nich dalo vyřádit s efekty.

Je možná dobře, že byl film němý. U podobných snímků se většinou děsím dialogů (ačkoliv jsou výjimky).

Efekty to mělo moc hezké (možná až na oblak kouře zblízka), ale právě kvůli bazírování na efektech podle mě celý snímek utrpěl. Studenti, jako by nebyli ochotní udělat škrty v některých scénách, poněvadž by tím přišli o některé vychytávky, kterými se mohl film chlubit (ale radši bych uvítal dynamičnost, než možnost vidět, co všechno vlastně zvládnou v oblasti digitální).

Ergo, jako studijní snímek zaměřený na práci s efekty, digitálním aktérem a postapo prostředím je to skvělé. Jako normální snímek bez zaměření je to slabé, poněvadž je to zaměřené právě jen a pouze na efekty.

186

Odpovědět

řekni, co očekáváš pod "uměleckou hodnotou"??? To je něco tak strašně špatně specifikovatelného a navíc je to strašně složité pro diváky. Já třeba nepochopila film Romance-X a přitom každý okolo mě říká, jak úžasný film to je, mě přišel nanejvýš průměrný.
Neříkám, že tohle je snímek bůhví jaký, české filmy mi nikdy nesedly, něco jim prostě chybí, ta atmosféra a tak, jsme moc přízemní co se tohohle týče.
Zrovna nedávno jsem učiteli na fotografii řekla, že mi focení na ulici moc nejde, protože se prostě stydím a stejnak pro mě fotografování neznamená, že půjdu a budu cvakat na nějaké akci, že mě láká spíš umělecké odvětví fotografie, dostalo se mi odpovědi, že jestli nechci fotit to co mi zadá (a přitom jsem ze všech zadání fotografie měla) a chci fotit koníčky (ano fotografují koně a tipnu si, že nikdo z našich učitelů fotografů je líp nenafotí, protože k tomu prostě nemají cit) tak nemám na téhle škole co dělat... a já si myslím opak, protože pokud má učitel takovýto názor, tak by měl z té školy vypadnout

182

Odpovědět

+lenaciaCo očekávám? Máš tam zhruba devatenáct řádků, na nichž jsem to celé rozváděl do detailů. Četla jsi to vůbec?

K tomu fotografování - to jsou klasické zhrzené ideály dospívání. Každý, kdo se vydá na podobnou školu, čeká většinou něco jiného. Žurnalista čeká, že založí svůj vlastní a konečně seriózní plátek, ale nakonec skončí v bulvárním BLESKu - kvůli obživě. Herec čeká, že bude hrát v samých Áčkových dokonalostech, ale skončí v Ordinaci v růžové zahradě, ze které se mu zvedá žaludek (komu ne) - kvůli obživě. Scénárista čeká, že napíše krásný společensko-kritický scénář, jenž otevře lidem oči, avšak skončí u psaní scénářů pro přihlouplý sitcom, neboť jeho vysněný scénář není to, co televize potřebuje - opět kvůli obživě.
A tak dále a tak dále. Dneska je umění napůl byznys. Bohužel.

Na té škole se tě snaží připravit k tomu, aby jsi po dostudování neumřela hlady. Proto ta reakce učitele. Fotografickou školu sice nestuduji, ale řekl bych, že jako fotografka musíš opravdu umět fotit jiné věci, než koně, protože (ač nerada) to budeš muset dělat kvůli penězům. Jen výjimkám se splní sen, že si vydělají na živobytí skrz focení svých oblíbených věcí. Většina skončí u focení fotbalových zápasů a celebrit do novin, dělaje svou oblíbenou věc jen okrajově. Případně se se svou oblíbenou věcí prosadí později (až získají nějaké jméno) - ale do té doby se budeš potřebovat uživit a vezmeš každou práci, co ti padne k nohám - tedy nejčastěji focení lidí (nebo p***a).

(V oblasti profesionální fotografie nejsem úplně zběhlý, možná je to jinak, možná si všichni fotografové vydělají a nemusejí dbát na to, co je nejžádanější na trhu, nebo na zakázky od všelijakých společností, ale to bych se velmi divil).

191

Odpovědět

+lenaciajen si vypsal technické požadavky, upřímně, viděla jsem dvouhodinové filmy, které klidně ještě vložej naše televize na 20 hodinu večerní jako velkofilm a graficky udělaní draci, hadi a další blbosti jsou tisíckrát horší... Je otázka jestli tohle bereš za uměleckou hodnotu, nebo bereš umělecky pouze obsah.

Já se fotografování koní věnuju jako koníčku a upřímně nemohu za to, že to dělám a koně jsou mou oblibou a díky nim už si i vydělávám- fotografováním. Prostě se domluvím a jdu jim nafotit plemeníka,nebo skokové či jiné závody, nebo společné fotky, zatímco ve škole mi ještě řeknou, že všechny nafocené fotky mi vůbec nepatřej a nesmím je finančně prezentovat ba i při výstavě musím zažádat o povolení... jsem ve škole opravdu jedna z mála, která ví jak koně vůbec fotit, protože je to stejná věda, jako fotografování portrétů lidí, bohužel to většině lidí vůbec nedochází a jen si říkaj, jooo koníčci... ale kolik lidí ví, jak vyfotit černého koně ve sněhu, jaký je správný postoj koně pokud stojí, v jakém nohosledu vyfotit koně když se pohybuje- krok, klus, cval a trysk? Já to vím a ví to mnoho dalších fotografů koní, alen tito, žurnalisté a reportéři by si na takovémhle základu vylámali zuby.
Nepřestanu přece fotit to co mě baví a zajímá, jen proto, že učitel na to má rozdílný názor, to je jako že přestanu číst fantasy, protože učitelka češtinay preferuje válečné romány, pokud jsou v povinné četbě, přečtu je, ale není moc velká pravděpodobnost, že bych přestala číst i své fantasy a stejně je to i ve focení... - ale tak já udělala chybu, Keramická škola je v tomhle na strašné úrovni, ale 30 tisíc jsem na studium na Zámečku v Plzni prostě neměla

181

Odpovědět

Je sice pravda, že jsem si od toho sliboval víc po předešlém filmu, ale holt jsem měl moc velké ambice.
Jinak zpracování super, hudba taky, roboti ok (sice mohly být lepší, ale i tak na to, že je to studentský je to dobrý), ale herecký výkon mladé herečky mi přišel tak trochu trhavý, nepřesvědčivý, skoro jak umělý u robota (navíc v závěru jediné zvolání - řekl bych, že když byla celou dobu strnulá a vyděšená, tak by spíš utekla a robot by na to třeba zareagoval. To zvolání mi přišlo až moc mimo).
Jinak druhá osoba, co se plazila před strojem - robotem, od ní mi přišlo až podivně hloupé, že se přestala plazit a nechala se probodnout. Měla bojovat až do konce o svůj život (aspoň většina lidí by tak učinila) a né se nechat jen tak zabít.
Možná je to trochu puntičkářský a vypadá to, že na studentské zpracování házím špínu, ale řekl bych, že je to dobré a jsem za něj rád. Je to rozhodně lepší a 100x koukatelnější, než nějaká Ordinace, nebo Pojišťovna, takže velký plus.
Pro příště by měl režisér víc donutit herce ať předvedou reálnější výkony, ať to dopadne jako jeho předchozí výtvor. ;-)
Verdikt asi 70%.

181

Odpovědět

Mě se to líbilo. Sice to postrádá pointu, ale zpracování je bez chyby, efekty jsou na vysoké úrovni(na studentský film), zvukové efekty super, stejně tak hudební podkres a ta holka je přirozeně krásná, takže se na ni příjemně kouká.
Ale co je absolutně nejdůležitější, ukazuje to, že tu rostou tvůrci, kteří mají chuť, schopnosti a odvahu točit i něco jiného než věčné tragikomické moralistické sračičky, dramata z protektorátu a komunismu a neskutečně debilní trapné "bláznivé" komedie. A to český film potřebuje víc, než cokoliv jiného. Jen tak dál kluci.

191

Odpovědět

jojo, kdyby nebyla v ČR válka, nacisti a komunisti tak nemáme co točit.

191
Další