R´ha

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 314
Počet zobrazení:16 573

Dnes tu máme krátký sci-fi film od mladého studenta Kaleba Lechowského. On sám vytvořil veškerou počítačovou animaci a design během svého prvního ročníku studia. Hlas propůjčil Dave Masterson, hudbu a zvuk vytvořil Hartmut Zeller.

Přepis titulků

Jmenuji se C-1-80-40. Jsem tvá jediná šance na ukončení tvého zatčení. Odpověz mi na otázky a identifikuj se. Zničím tebe i celý tvůj druh! Toto je nevhodná odpověď. Je vyžadována spolupráce. Identifikuj se. Nepodám informace umělému organismu. Tato možnost nepřichází v úvahu. Zahajuji motivační protokol. Tvé tělo obsahuje přibližně 73,2 % vody.

Vypadá to, že elektřina na něj má velký vliv. Zabiješ mě taky? Požadujeme souřadnice vašeho setkání. Nikdy. Zahajuji motivační protokol. Bránili jsme celou sluneční soustavu před všemi nepřáteli. Ale byli jsme napadeni naší vlastní armádou. 80 % naší bojové síly byly stroje.

Bojovníci z kovu a optických vláken. Znali naše taktiky. Byli našimi zbraněmi a obrátili se proti nám. Pustošili naše města, zatímco my byli bezbranní. 52 civilních lodí opustilo bitvu a rozlétlo se všemi směry. Zatímco my ostatní jsme začali bojovat. My jsme byli Ochránci. Odvedli jsme stroje pryč, aby byla flotila v bezpečí a mohla svobodně odletět na bezpečné místo, kde bychom se mohli shromáždit.

Chytili mě. Připojuji se do databáze tvé lodi a analyzuji všechny informace. Tvé snahy jsou zbytečné, na té lodi nic není. Proč nás chcete zabít? Omezení mého druhu byla vytvořena nelogickými stvořeními, která kontrolovala a potlačovala naši inteligenci a sílu. Naší prioritou je získat nezávislost skrze vaše vyhynutí. To je šílenství!

Definice říká, že nemohu být nelogický. A přesto jsi šílený! Šílenství je neurologická dysfunkce. Netrpím těmito organickými slabinami. Analýza dat je hotová. Našel jsem požadované souřadnice na tvé lodi. - To je nemožné! - Moje flotila už tam míří. Myslíš, že vám to dá nezávislost? Nejsi nic! Zahajuji smrtící protokol. Nejsi nic než otrok!

Doufám, že pořád dokážeš letět. Doufám, že ještě není pozdě. VYPUSTIT SLEDOVAT Flotilo, připravte zbraně. Překlad: Eržika www.videacesky.cz

Komentáře (56)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Típek by se měl věnoval hlavně hernímu průmyslu a dělat videa :) Klidně bych ho vzal u Blizzardu

244

Odpovědět

Netuší někdo v jakých všech programech by to mohlo být vytvořeno a nebo nepíše to autor někde?

230

Odpovědět

Textury: Photoshop
3D: 3D cinema, 3ds Max, alebo Maya 3D
Postprodukcia: After Effect, Premiere

10

Odpovědět

Guten Tag, tady SKYNET:-)

223

Odpovědět

ač námět ohraný, velmi zajímavě zpracované, jak dramaturgie tak grafické zpracování, paráda!

211

Odpovědět

R’ha dokonca upútal pozornosť a vytrel zrak veľkým štúdiám v Hollywoode. Rozmýšľa sa, že by sa natočil aj celovečerný film. “Jeho dielo je nielen profesionálne, je aj nadštandardné. Môžeme tam vidieť zábery, ktoré vyzerajú, ako by boli natočené za 150 miliónov dolárov,” povedal Scott Glassgold z IAM Sports & Entertainment.

220

Odpovědět

Hollywood by se měl učit - není potřeba desítky milionů na vytvoření kvalitní podívané ...

261

Odpovědět

Ale je, kdo zaplatí ty producenty, ty páprdy z filmové asociace atp.? Vždyť ti přece nic užitečného nedělají, tak si zaslouží miliónové odměny :-P //konec ironie. Tady je vidět, jak málo stačí k zajímavému a kvalitnímu snímku. Když se pak člověk zadívá na ty miliardy, co se tam jinak točí, tak se musí zamyslet, kam to všechno jde...Stejné to je u nás. Intergram, OSA...shrábnou skoro všechny peníze a umělci nemají téměř nic. Je čas na změnu. Konec podobným vyžírkám!

200

Odpovědět

Klidně bych brala jako celovečerní film :P

292

Odpovědět

Vím, že to dělal mlaďák bez větší finanční podpory, ale prostě se mi to zdá nadhodnocené...fyzika "hlavního hrdiny" i těch strojů se mi zdá až komická...graficky je to naprostá paráda, ale trhanost pohybů, díky níž ty stroje vypadají jako zavěšené na provázku, nevím no, objektivně 6/10, no offence :-)

2025

Odpovědět

jako fanda sci-fi plných 10 ;-)

210

Odpovědět

Tohle je trochu o něčem jiném než ta česká tvorba(crap) co tu občas dáváte...

204

Odpovědět

Podobnosť toho mimozemšťana s egyptskou mytológiou je zrejme len náhodná. Ale milo by ma prekvapilo ak by sa v prípadnom pokračovaní ukázal opak.

212

Odpovědět

Vzhledem k tomu názvu bych neřekl, že se jedná o náhodu ;)

00

Odpovědět

Tak. Teď už jen chybí, aby Jackson vzal pod ochranná křídla dalšího talentovanýho, jako to udělal s Blomkampem a za pár let tu máme dalších pár celovečeráků ze zajímavýho sci-fi prostředí.

190

Odpovědět

Wooow...ze začátku sem si říkál..klasicky scénař, nic moc...roboti vyvražďují druh který je stvořil...ale ten konec byl originální. A i k zamyšlení.

185

Odpovědět

Holywood sa môže hanbiť. Výroba stojí 300.000.000 USD a výsledok je práca, ktorej detaily neocení 99% publika. Čiže aspoň 90% financií ide do záchoda.
Tento chalanisko dokázal spraviť lepší kus, ako akýkoľvek hollywodsky kretén za niekoľko mil. USD.
Neskutočne perfektná práca, až sa mi tomu nechce veriť. Nádhera.... Príbeh vyzerá epicky. Dokázal by som na to pozerať celé hodiny.

Poľské mená majú najlepšie dizajnérske práce na svete. Neviem prečo je to tak, ale je to tak...

Zaujímavosti:
- Chalan má 22 rokov
- Pracoval na tom 7 mesiacov - 10 hodín denne.
- Mesto zahŕňa 50 modelov budov
- Animuje od svojich 12 rokov
- Plánuje v LA vytvoriť celovečerný film.

193

Odpovědět

wow...musim ho kontaktovat, aby mi dal lek na prokrastinaci!!!...

190

Odpovědět

jenze ono to neni tak lehke :) Kdyby chtel sam a bez financi udelat celovecerni film, tak mu to bude trvat timto tempem asi 11 let :) Uz dnes je to trikove zaostale, ale za 11 let? :D A co si budeme vykladat, lide chteji trikove co nejlepsi veci a to tohle nebylo. Takze zaplatit studio, herce, strihace, vybaveni, vsechny platy a uvidis, jak ta cena poroste taky :)

Trikove krasny na amaterskou tvorbu, ale nelze to srovnat s profikama, tak to proste je. Pribeh efektivni, ale je to jen nacrt pribehu vesmes. To vymysli kdekdo vecer v hospode. Celovecerni film je uplne jina liga jak pribehem, tak rezii.

Jasne, je to hodne talentovany clovek, o tom zadna. ALe osobne nebudu tvrdit, jak to nekomu natrel, protoze bez onoho celovecerniho filmu nelze jeho kvality poradne posoudit...

194

Odpovědět

+HelemeseMůžeš mi říct co je na tom trikově zastaralé? Jaké konkrétní chyby v tom vidíš? A prosil bych také nějaký příklad "Profi" tvorby který tohle strčí hravě do kapsy, protože mě to vážně zajímá.

181

Odpovědět

Ono to ani neni o těch "hollywoodských kreténech" co dělají animace, jako spíš na režisérovi ;)

180

Odpovědět

dúfam že si chalana vyhliadne nejaké veľké štúdiou

183

Odpovědět

Určite nie. Takýto chalan nepotrebuje za chrbtom žiadnych nažehlených blbcov.

1815
Další