Code 8 - Krátký film

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:625
Počet zobrazení:20 007

Code 8 je krátkým sci-fi filmem o lidech se schopnostmi, který měl sloužit jako upoutávka pro případné investory v rámci vytvoření plnohodnotného filmu. Základním cílem tvůrců bylo vybrání 200 000 dolarů, čehož dosáhli ve velice krátkém časovém úseku, takže film určitě bude. V současné době je vybráno něco přes 1 700 000 dolarů, což značí opravdu velký zájem o film. V krátkém filmu můžete vidět například Robbieho Amella (Firestorm - The Flash), Sung Kanga (Fast and Furious) nebo Aarona Abramse (Hannibal, Blindspot). Na filmu se podílí také Stephen Amell (Oliver Queen - Arrow), v této "upoutávce" se však neukáže. Po zhlédnutí můžete ohodnotit na ČSFD.

Přepis titulků

4 % lidí ovládá mimořádné schopnosti 10-02 Nespecifikovaný naléhavý případ na 404 Rexdale. Cesta je čistá, 10-38. Podezřelý je telekinetik nízké úrovně, posíláme drona na podporu. …telekinetik v pohybu, naposledy směřoval západně. Charlie 3-5-2, hlášení o levitujícím muži. Hej, vstávej. Vstávej.

Musíme jít, pojď. - Vstávej! Vstaň. - Ne, ne, ne. - Vstaň. - Ne, ne. Mmm! Horký. Žhavé novinky dnešního rána: Včerejší pozdní nocí zazněly výstřely nedaleko Monument parku, kdy police zastřelila telekinetika během pokusu o loupež.

Kanálu 7 se podařilo získat záběry z tohoto incidentu. Ale varujeme všechny diváky. Záběry jsou poměrně barvité. Stát! Dejte ruce nad hlavu! Dejte ruce nad hlavu! Jedná se již o pátý střet končící smrtí za méně než měsíc mezi policí a lidmi se schopnostmi. Díky.

Je tu horko jak v pekle. Skoro doufám, že se nikdo neukáže. To by bylo osvěžující... Oh, vynikající! Tak dem! Dneska je jich tam fakt hodně. Žádnej strach, dostanu nás tam.

Hej, Joe! Joe, tady! Hej! Zůstaň za Silákem. Jo, dobře. Tak co? Co tady máme? Kategorie 2, Silák. - Kategorie 2? - Jasně. Dokaž to. Hej, hej!

No tak... Whoa, whoa, whoa... Okej, jdeš. Co ty? Certifikovaný elektrikář. Máš schopnosti nebo ne? Potřebujete elektrikáře nebo ne? Máš štěstí, že můj člověk je nemocný.

Ok, ty a ty, pojďte. O čem to mluvíš, čéče? Kámo, jsem tak na mizině, že budu zvedat skály, vyzvednu auto, budu nosit tvou babičku. Je mi to fuk. Bez ohledu na to, je fakt horko, kámo. V tom nechceš pracovat. Řek sem skoro.

Skoro nechci pracovat. Hej! To je málo. Není. Dohodli jsme se na stovce. Za celý den. Makali jste akorát šest hodin. To myslíš vážně? Tak se to hodnotí.

Pokud se ti to nelíbí, najdu si někoho jiného. Máš vůbec štěstí, že jsem tě vzal. Zaplať nám, co nám dlužíš. Nebo co? Hele, radši se na to vykašlem, jo? Vypadnem odsud. Tohle je blbost. Zasraní výjimeční.

Okej. Kurva! Sme vyrovnaní! Však počkej, čuráku. Najdu si tě! Kurva! - Delta 109. - 109, postupujeme. Máme hlášení o rozbitém čelním skle na 2745 Westmount.

Dva se schopnostmi naposledy spatřeni unikat východně. Jeden kategorie 2 - Silák, druhý neznámý. 1078ky schváleny pro nasazení do akce. Potencionální kód 8. Rozumím, 109ka na cestě. Nemohls s tím rozbitím počkat, než by nás vysadil? Jo, sorry kámo. Už mám těch sraček dost.

Za pár babek to fakt skoro nestojí. Mohl bych tě dát dohromady s bratrancem. Pořád hledá lidi, zvlášt s tvými schopnostmi. Ne, rabování domácností není práce. Říkej tomu, jak chceš, ale je to placený. Na rozdíl od tebe, musím utrácet, abych tenhle ksicht udržel hezký. Jop, rozhazuješ prachy, Freddie.

Podezřelí zpozorováni na 144, Liberty. Potvrzeno, kategorie 2 - Silák. Jeden neidentifikovatelný, žádný záznam. Rozumím. Jste oprávněni k… Tady je policie. Zastavte, kde jste a nehýbejte se. Budeme se přibližovat.

Co to kurva je? Nehýbej se, nehýbej se. 1078ky nasazeny na svých pozicích. Obraz zajištěn. Dobrá práce, 109. 10-alfa-20? 10-alfa-20, postupujeme vpřed. Můžete se přiblížit.

Rozumím. Přibližujeme se ke dvěma podezřelým na 144, Liberty. Co ti klauni dělají až tady? Jdou tam, kde je práce. Stejně jako my. To si nemyslím. Ukažte mi prosím ruce. Ruce nad hlavu, dělejte.

Otočte se. Máte nějaké zbraně? Ne. Docela daleko od domova, co? O čem to mluvíte? Bydlíme na konci ulice. Jo, jasně. Připadá ti to jako zasraný vtip, co? - Hej, bacha na pusu!

- V klidu. Jsou čistí. Máme hlášení o zdemolování auta ve Westmountu. Hádám, že vy dva o tom nic nevíte, co? Máte pravdu, nic o tom nevíme. Jste jen dva chlápci, co si vyšli na procházku po okolí. V okovaných botách. Okované boty... Chceš k tomu něco říct?

Jo, mám toho hodně. Do toho. Jo? Freddie! Hele, snažíme se jen dostat domů. Tomu rozumím. Týpek nás podrazil, okej? Teď je to vyřízený.

Je zločin používat schopnosti k urovnávání sporů. - Nepoužil jsem je. - Ale rozbil jsi to okno. Rozbité sklo není nic v porovnání s tím, čím procházíme každý zkurvený den! Dobře, nepoužil si své schopnosti. Stále si však porušil zákon, musím tě sebrat. Počkejte, chcete mě zatknout? - To je přece blbost!

- Dej si odchod! Otoč se a dej ruce za záda. Ne, nikam nepůjdu. Můj bratr… Co kurva děláte? Slezte z něho! Slezte ze mě. - Počkej! - Přestaň se bránit, přestaň! - Hej - Přestaň sebou kurva hýbat, zmrde. Uklidni se! Dostaneš nakládačku!

Střelba! Střelba! - 1078ky aktivní! - Jeden podezřelý na zemi. Všechny jednotky, 1-4-4 Liberty! Potvrďte! Ne, ne, ne! Kurva, doprdele. Si v pohodě? Budeš dobrej. Zavolej záchranku, človeče! Dělej! Potřebuji záchranku na 1-4-4 Liberty. Ne, zůstaň dole, zůstaň ležet.

- Prostě jenom… kurva... - Lehněte si na zem s rukama za hlavou. Jestliže nevyhovíte, budete zastřelen. Mód 1078tek je nastaven na agresivní. Budeš v pohodě, jenom… Kurva, kurva. K zemi, hned! Tohle je poslední varování. Jestli nevyhovíte, budete zastřelen.

Ztrácím kontrolu. Motor jedna je zničen, ztrácím motor tři. Robot je zničen. Robot… - Robot je zničen! Robot je zničen! - Co se děje s ovládáním? - Elektromagnetický výboj na 144… - Poslouchá to někdo? - Podezřelý vysoce nabitý elektřinou! - Dvoumílový výpadek! Postupujte s extrémní opatrností! Všechny 1078ky podejte hlášení…

- Dobrý bože, je tu zkurvený bordel. - Hasiči jsou na cestě. - Nějaké stopy po podezřelém? - Žádná stopa. Všechny jednotky, „elektric“ vysoké úrovně na útěku. 1078ky aktivní. Potřebuji pokrýt obvod od Lakeside, Fairmontu a Washingtonu, tohle je kód 8! Tohle je kód 8! překlad Lexter

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

to bude krása keď budú také mašinky v reali... z***i budú bez šance :)

02

Odpovědět

Líbí se mi to víc než X-meni a podobné Marvel filmy. Je to víc přirozené. Na film se fakt těším :-)

61

Odpovědět

CODE39.AMUT.NET
tuma.rsrobot@gmail.com

02

Odpovědět

Doporučuji k překladu film Kaleba Lechowskeho - Rha.
https://www.youtube.com/watch?v=muYFZVj-kDY

00

Odpovědět

Něco podobnýho už někdo natočil, myslim že se to jmenovalo X-men.

109

Odpovědět

Dokonce i napsal. Jmenovalo se to Jáson a Argonauti...

Mě teda tohle ze všeho nejvíc připomnělo tvorbu Philipa K. Dicka z 50. let. Perzekuce psychotroniků byla v té době jeho opakujícím se motivem (viz sbírka Podivný ráj a jiné povídky, v originále The Father Thing)

70

Odpovědět

Libové. Snad bude i i film :)

60

Odpovědět

Stephen Amell - tam je hlasově, když ta kvadroptéra shazuje ty dva roboty.

30

Odpovědět

Hehe, kdybych byl puntičkář, tak v popisku je, že se neukáže, což je pravda :D. Ale ne, opravdu je to tak... ještě mohl dodat "you have failed this city..." :)

40

Odpovědět

Takže borci dostanou za 6 hodin práce část z toho, co měli dostat za celý den. Tak chlápkovi za to rozbijí okno a on na ně zavolá poldy. Ti je zabásnou z toho důvodu, že jdou pěšky a mají pracovní boty...,.no to by u nás v dědině už seděli všeci. Dva pitomci se brání, tak ten jeden to slízne od robota a druhý se diví co se to děje.?? Je to pěkný základ na béčkový film.

128

Odpovědět

Jako natočený je to dost dobře.. jen doufám, že z těch výtržníků nebudou dělat chudáčky, co jsou neprávem pronásledováni policií..

2411

Odpovědět

Nojo, huba a krok se musí držet. Běda tomu, kdo si dovolí něco říct, nedej bože udělat..

23

Odpovědět

K popisku - v každé větě se ti opakuje slovo film, což je čtenářsky docela rušivej element. Žádnej hejt, jenom podnět ke zlepšení.

330

Odpovědět

Ako technologická vízia, cool...Celkový námet je plytký až strach...

302

Odpovědět

tohle sem doporucoval tak pred pul rokem.. doufam ze jim to vyjde.
zajimavy ze najali 2 tak popularni herce

61

Odpovědět

Díky za preklad.
Proc, kdyz kliknu na "Kratke filmy", je tam posledni film z kvetna?

20

Odpovědět

Film mi nepřijde nijak originální. Lidi se schopnostma jsou dneska všude (x-men, heroes, agents of shield, push,...) a navíc tady ještě dělaj hrdinu ze kriminálníka, kterej klade odpor při zatčení. ta střelba po silákovi byla naprosto v pořádku, napadl úřední osobu.

Mohli by ten film udělat z pohledu těch policajtů, jak chytaj kriminálníky se schopnostma, to by bylo originální a nejspíše i zábavné.

2428

Odpovědět

souhlas, něco podobnýho už sice taky myslím existuje, ale jednou by to chtělo story o bandě lidí bez schopností, co podobné kriminálnické mutantí šmejdy loví... pěkně jen s běžnou technikou a nutností postupovat proti nelidem chytře a opatrně.

#BurnMutantsSaveHumanity

162

Odpovědět

+RookieTak podobná jednotka je vlastně v seriálu Powers, ale tam je to pak změřený na jednoho policistu který byl superhrdina, ale přišel o schopnosti a má z toho deprese

00

Odpovědět

+RookieExistuje komiks o bandě, která loví super hrdiny: https://www.youtube.com/watch?v=GNbVzSC91h8

10

Odpovědět

agents of shield je dost srackoidni serial (i kdzy ho sleduju) heroes je absolutni sracka s hodnocenim 1/10.. to sem vubec netahej. Navic srovnavat film se serialy?

Myslim ze to rozhodne nesnese srovnani s cimkoliv vcetne xmenu, protoze xmeni jako takovy sou taky docela srakocidni desne komorni a posledni dobou pure scifi.. tohle je nejbliz realite (kdyz opomenu cyborgy).. snazi se to udelat maximalne realisticky, ten feeling, ten pocit a to chovani se lidi k tem co maji neco navic.. to je neco co tu jeste nikdo neprinesl.

Heroes? tam vsichni akceptuji jaci jsou.
Agens of shield? tam nic takovyho neni, lidi jsou normalni vyjma Captaina Ameriky a Hulka + tech dvojcat (a nepocitam teda xmeni ty sou trosku jinde).

Tady je ukazka sveta jak je lidi neprijali, skoro vsecko jim zakazali (sporty atd) je to proste jiny.

Podobne jako Contagion s Walking Dead.. Contagion je o tolik kvalitnejsi a realistictejsi vec, jen tam nejsou zombici tak je to holt min znamy.

418

Odpovědět

+rodierTak to jsi neviděl poslední sérii agentů.
Ale o to nejde, chtěl jsem tím jenom říct, že to nijak nezavání originalitou.

60

Odpovědět

+rodierpodle projevu bych řekl, že jsi sračkoidní spíš ty... a už od druhý série shieldu tam běha spousta lidí se schopnostmi, takže nevíš o čem meleš...

50

Odpovědět

+rodierTak to si neviděl Agents of SHIELD 1.serié Hydra 2.Hydra a Inhumans 3.Inhumans,H.I.V.E.,Hydra,WatchDogs, 4. A.I.D.A. Terminator,L.M.D.,Ghost Rider Robbie Reyes

00

Odpovědět

Já vám nevím. Rozbité sklo se dalo jistě řešit legitimací, a pak obsílkami. Na takové šťouchnutí by nemusel policista reagovat tak, jak reagoval. Střelba by měla smysl, kdyby zabránila tomu, aby s ním takhle hodil. V tu chvíli už nebyl důvod ke střelbě. Jasně, pak zatknout, to bylo na dlouhý pobyt za katrem, bez diskuse. U nás tak 10 let (zabití). Ale zastřelit? Ani náhodou. Vždyť v tu chvíli dokonce ani neutíkal.

Ta vaše zápletka je jistě zajímavá(mimochodem, znáte Zlatého muže od Dicka?), ale tohle bych spíše viděl na soudní drama, plné společenských tlaků a lobby. Hlavní hrdina-právník, který si z filantropie vzal ex offo toho dělníka. Nebo ještě lépe, rovnocenný duel obhájce-žalobce, kteří mají důvod ujmout se případu pod jejich "úroveň" (profesní finanční), do toho ty tlaky, a nestranný soudce, který by rád byl spravedlivý, ale všichni od něj čekají rozsudek symbolické váhy. Plus samozřejmě HLP obžalovaného, který se v tom celém trochu ztrácí.

45

Odpovědět

V tom nevidím moc velký potenciál, v podstatě by to byla kriminálka akorát s chytáním superlidí a pak tu jsou dvě verze buď jejich schopnosti budou lame a nebo budou příliš op na to aby je chytli. Pak je nutnost vymyslet si "náky fázer" na deaktivaci schopností a už to uplně ztrací kouzlo.
Pokud nechcete číst komiksy (kde samozřejmě se toto řešilo milionkrát na druhou), pak této tématice fašistické policie navrhuji satiru Robocop 1,2 :D nebo Judge Dredd oba filmy

10

Odpovědět

To jsem jediná, komu to připomíná X-meny?

103

Odpovědět

Tak oni to můžou být i Heroes

112

Odpovědět

a to je spatne?

03
Další