Přátelský stínAutodale (S01E05)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 3
97 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:39
Počet zobrazení:6 205

Další díl seriálu sleduje detektiva, kterého veřejnost zná pod přezdívkou „Přátelský stín“. Autodale se snaží příšery zvenčí udržet tam, kde jsou, bohužel občasným průnikům se nedá zabránit. Po jednom zvlášť brutálním útoku zůstala na dvorku pětičlenné rodiny scéna jako z hororu a Stín je vyslán na průzkum.

Přepis titulků

Zdravím, občané Autodale! Dnešní hlášení je na základě… směšných obav a zkazek poslední doby. O údajných příšerách… Odporných a hnusných věcech žijících v našem městě. Ale tady žádné příšery nejsou, občané. Ne v Autodale. Naše Velká zeď je neproniknutelná a silná jako údržbáři, co ji střeží. Nic se nedostane dovnitř ani ven. Pamatujte, občané: Autodale je náš domov. Autodale je chráněn.

A Autodale… je bezpečný. Zdravíme, Přátelský stíne! Snad zase neuděláš průšvih. Nechte si to a pusťte mě dovnitř. Necháme. Sdílný jako vždy, Stíne. Jen běž dál. - Úle? Co o tom víme? - V podstatě nic. Byl slyšet mužský křik. Přišli tam dva údržbáři a jak vidíš, všichni tři byli zmasakrováni. Zdá se, že máme někde trhlinu. Takže je tu další zrůda?

Vypadá to tak. Ať to bylo cokoliv, porazilo to zdravého muže a dva údržbáře a z té druhé ztráty starosta radost neměl. Pilíře ochrany a tak dále… Nemůžou se nám tu válet na kusy, že? Je tohle dům naší oběti? Ano. Pětičlenná rodina. Žena se dvěma syny se během útoku skryla v domě. Čekají na tebe. Jejich třetí dítě, dcera, byla uprostřed té vřavy. A pohřešuje se.

Nekreslí to… jako příšeru. Ovšem své rodiče… No páni. Prosím, omluvte je. Také jsem se vás jako dítě bála. V komiksech a filmech, víte? Ve skutečnosti nejste tak děsivý. Bez kabátu vypadáte jinak. Dobře.

Madam, můžete mi říct… co se tady stalo? Co jste viděla? Nic. Utekla jsem s chlapci. Skryli jsme se v domě. Můj nejmladší myslí, že to viděl. Jenom tu věc zahlédl. A…

vím, že je to hloupé, ale… Vypadalo to takhle. No páni… Aspoň trochu tomu dali údržbáři zabrat. Stíne… O těch tvorech toho víme velmi málo. I když je jeden a zraněný… buď opatrný. Úle, je tam malá holčička, myslím, že bychom měli… Ach, jsi tak měkkosrdcatý. Bulvární hrdinství by tě nemělo svést z tvého skutečného úkolu, Stíne. - To dítě je mrtvé.

A ty jsi tu, abys… - Úle! To není jeden z tvých komiksů, Stíne. Ne všechno má šťastný konec. Děvče není tvá priorita. Chceme od tebe tu bestii. Tedy, co z ní zbylo. Dobře. Pokud je vaše dcera živá, přivedu ji zpět. Přidá se k bratrům a ochráníme je. Ale… vás ne. Po tom, co se tady stalo…

- Odvedou vás. A… - Já vím. Mou dceru unesli. Manžel je mrtev. Já… Já… selhala. Je mi líto. Jen… Slibte mi, že dcerka bude v pořádku. - Pokud je živá, tak… - Ne! Slibte mi, že bude v pořádku po tom, co ji zachráníte. Slibte mi, že se přidá k bratrům, ne ke mně.

Prosím. Slibuji. Bez toho kabátu opravdu nejste děsivý. Nech to, Stíne. Ten tvor je cennější živý. Najdi tu dívku. - No páni… Stíne… - Vidím. Jak… Jak dlouho tu byla, Úle? Určitě ne víc než hodinu.

Vypadá to spíš jako celé týdny. To vůbec nedává smysl. Ahoj. Je to v pořádku. Koukni, slíbil jsem… jedné moc milé paní tam nahoře, že tě přivedu vcelku. Takže… pojď. Stíne, máme problém! Ty kresby na zdi, tam vlevo. To nekreslila ta dívka, Úle. Byla tu jen hodinu.

Tohle je jeho pokoj. - A jeho kresby. - Fascinující. Ti tvorové jsou zajímavější, než jsme mysleli. Ty děti se tu setkávaly dlouho. Hrály si… Kreslily obrázky… Než na to přišli jejich rodiče. Vidět svět očima těch nestvůr… Hodně zkreslená verze reality, nemyslíš?

- Co bude s tím dítětem? - Ach, všechno! Pokusy, testy… - Víme o nich žalostně málo. Mít jednoho… - Myslím tu holku. Stíne… Její matka je vdova. Patří teď do rozvrácené rodiny. A navíc byla ve spojení s těmito hrůznými tvory. Musí mít trauma neslučitelné se zařazením do společnosti! Tu nikdo neadoptuje, Stíne. Nepřipojí se ke svým bratrům, pokud se ptáš na tohle.

Je mi líto, ale budeš muset porušit svůj slib. Dobře. Občané Autodale, připravte se, náš stínový ochránce je tady! Zaslechli jste šeptandu a šířili své obavy, proto vás nyní Autodale vítá u nejnovějšího dobrodružství v ranním animovaném speciálu „Přátelský stín proti příšeře z kanálu“! Zůstaňte s námi! Nebo se nalaďte dnes večer na rádiovou četbu na pokračování „Dobrodružství Přátelského stínu“!

V něm náš stínový ochránce zbaví naše milované město strašlivých příšer, které nás moří obavami. Ale počkat! Co povídáte?! Že vaše děti teď nemají čas a rádiové drama je po večerce? Žádné strachy! Kupte si nejnovější vydání komiksové série „Náš stínový ochránce!“, díl dvoustý čtyřicátý čtvrtý. Ubohá rozvrácená rodina! Únos malé holčičky! A hrůzostrašná příšera na lovu…

Jak to náš Přátelský stín vyřeší? Nalaďte si četbu na pokračování, animovaný speciál nebo kupte komiks a vše se dozvíte… A především pamatujte, občané, na slova našeho stínového ochránce: „Autodale je náš domov. Autodale je chráněný. A Autodale… je bezpečný.“ Je to loutka! Loutka, kterou ovládáme, a dnes nás neposlechl! Poslouchal rozkazy. Bohužel ty špatné. Rozkaz dívčiny matky.

Snad postačí přeprogramovat… Ano! Zrušte mu morálku! Musíme odstranit vše! Když odstraníme příliš, bude z něj jen další údržbář. To by popřelo jeho účel. Lidskost! Co mu zbylo z lidskosti, sám ničí skotskou a doutníky! A to je možná ono. V hloubi duše nevěří našim principům. Myslíš, že chce zničit to málo, co jsme mu dovolily? Jak dojemné.

Ubohá empatie k prosbám zoufalé matky. Její přání před smrtí. S tím nic nenaděláme. Stále je zčásti člověk. A není přesně to jeho účel? Ne! Změňte ho! Myslíte, že to bude změna k lepšímu? Dejte mu kabát! Ano!

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář