Fanfictasie – 2. epizoda – Trezor prozrazených tajemství

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:57
Počet zobrazení:7 439

Téměř před rokem u nás vyšla 1. epizoda seriálu Fanfictasie. Nyní přichází pokračování, ve kterém se situace celého světa filmových, seriálových a herních postaviček dále komplikuje. Množí se oběti i nejrůznější vodítka. Regenerovat mrtvé je možná jediná možnost, jak se dozvědět pravdu a zastavit sérii děsivých vražd. Co byste řekli vy, kdo to celé způsobil? Na opravě komentářů už se pracuje, zatím nám své teorie můžete psát na Facebook nebo na e-mail info@videacesky.cz.

Poznámka k překladu:
Nautilus je firma vyrábějící fitness vybavení.

Přepis titulků

Kde ses zahrabal, že ti to tak trvalo? Museli jsme posbírat 200 postaviček, tys byl na seznamu poslední. To je jen slovo sušenka napsané jednou, dvakrát, třikrát, - dvěstěkrát. - Dvě stě sušenek? Jak ho přinutíme vylézt? Nechte to na mně, v bombardování se vyznám. Bum bum.

To ne, Oscar to je. Moment, na jeho Achillově popelnici je skvrna. Musíme se vrátit v čase a zjistit, jak se to stalo. Jediný zdroj energie, který vyprodukuje 1,21 gigawattů elektřiny, co potřebujeme, je blesk. Naštěstí jsem si jeden připravil. Ups. Božínku. Funguje to. Našli jsme jeho slabinu, jsou to odpadky.

Jak můžou být jeho slabina? - Žije v odpadcích. - Moc nad tím nepřemýšlej. Ale no tak. Mám na sobě napsaný „odpad“ nebo co? Nefunguje to. Gandorfe, Statlermane, - co budeme dělat? - Půjdeme k věci, to znamená… Že vypustíme ne tak úplně tajnou zbraň. Mám dojem, že ta slanina už má prošlé datum spotřeby. Ach, Poolie, zdá se, že se za mnou zavírá opona.

Chtěla bych poděkovat tolika lidem. Nechci na nikoho zapomenout. Ach, Miss Quinny, to ne! Ale dochází mi čas. Tak se omezím na velkou lásku svého života, která se mnou zůstala v dobrém i ve zlém a umožnila mi stát se tím, kým jsem.

Ach, Miss Quinny, to nemusíš říkat. Já, Poolie. Vždycky jsem to byla já. Přesně tak se to stalo. - Ale no tak. - Hej! Horem nebo dolem, ne tudy. Bože, při té scéně s pláčem vždycky někdo vstává a odchází. Pane, hledáte východ? Je úplně všude. Svatý Shatnere!

Měli bychom proklepnout známé sériové vrahy. Hannibal, John Doe, Candyman, - chlap v masce od Edvarda Muncha… - Zločiny, o kterých mluvíš, se nestaly. Helo, ber to realisticky. Tato planeta je domov nejstrašlivějších padouchů, jaké kdo kdy vymyslel. - Jako jsem já. - To jsem neřekl. - Proč jste chtěla být detektivem, Helo? - Zajímavá otázka, Harpy. Herecká múza mě políbila, když jsem byl jen polobůžek.

- Obyčejný smrtelník by polibek nepřežil… - Ptala se mě! Vážně? Já očekával tu zjevnou otázku. Pokračujte. - Lorde Vadere. - Detektive dcero Ódinovo, máte na telefonu Hologram? - To jsou 4. - No tak, aspoň 8. Čtyři značky! Kde ho našli? - Plul vesmírem. - Někdo ho vyhodil z přetlakové komory. Musím okamžitě svolat Fanficten.

VALL-I, připrav mi raketoplán. - Dle rozkazu. - To skutečně zajímavé je na druhé straně. Určitě, ale hledáme vodítka, neberte mu důstojnost. Jde o jeho hruď. Ale tohle jsem neudělal. Asi si to způsobil sám. Má pod nehtem pravé ruky krev. Kirk si ubližoval?

Většinou to dělají ti nenápadní. Bohové, snažil se nám před smrtí zanechat zprávu. A k dispozici měl jen své rychle mrznoucí tělo. - Chudý umělec. - Zdá se, že to nestihl dopsat. - O čem to mluvíš? Je tam „AU“. - Proč by psal au, Thore? Zapomnělas na tu značku na zadku? To je fakt au! Proč by si to drápal do hrudi a způsobil si tak další bolest? Nemůžeš čekat, že muž, co umírá v kosmu na podchlazení, bude rozumný. - Překvapuje mě, že tam nemá piškvorky.

- Hned to tělo transportujte do laborky. Ne, přeneseme ho manuálně. Nemůžeme ho jen z pohodlnosti rozložit na atomy. Chápu tíživost situace, ale byl kapitánem USS Enterprise - a zaslouží si důstojný odchod… - Do hajzlu! Umělá gravitace se zas rozbila? Určitě jsem ji spravoval. Dejte to ode mě pryč! Nehodí se mi to k outfitu. - Bacily!

- Ve skutečnosti tam nejsme. - Aha. - Ještě že spěchám, protože tohle bylo nečekané. Ráda bych vám pomohla, ale ta hrobka byla zadána anonymně. Ego by vám to řekl sám, ale jak vidíte, pracuje, nemůžu ho rušit. Víme, že byla postavena asi před měsícem, ale měla vypadat starší. Tak to bývá často. Jen měsíc stará hrobka? Pro osm let starou mrtvolu? - Co se to sakra děje? - Jak to funguje? - Nikdy jsem nezadával návrh.

- Je to jednoduché. Přijdete k našim mozkovým scannerům vycházejících z technologie myslánky, co nejdetailněji si představíte svůj návrh a zbytek už udělá Ego, až bude mít příště čas. Zveřejnění jména autora není povinné. Já se pro vytvoření své stanice musela registrovat, - jméno tvůrce máte v systému. - Jistě. Ale už se u nás registrovaly tisíce zákazníků. Tak mi dejte seznam všech, co se zapsali, když se tvořila hrobka. Určitě, ale museli byste předpokládat, že tvořili za těch 8 let poprvé.

Vysoce nepravděpodobné. Budu muset domů. - Jede někdo do Superiférie? - Já ne. Myslím, že našli číslo pět. Nepostavím míli vysokou sochu Thora. Divné, že něco takového prohlásil takhle z ničeho nic. BOJIŠTĚ – STŘEDOOZ - Tak kde je tělo?

- Ehm, stojíte na něm. To možná příště řekněte dřív. Zdá se, že si udělal miniaturní piknik. Jak víte, že to není mikrospánek? Protože jsem tam dole byla, tak jsem ho našla. - Bodli ho do zad. - Jak jsi mohla být tam dole? Našla jsem lahvičku s nápisem „Vypij mě“, a když jsem ji vypila, zmenšila jsem se. Vypiješ všechno, co ti někdo nakáže? Kolik ti je? Hlavně nechoď tam k tomu srázu.

SKOČ ZE MĚ Pokud měl běžnou velikost v době smrti, - má stejnou ránu jako Hunt. - Musíme to oznámit Fanficten! - Měli bychom ihned poslat havrana. - Sovy jsou rychlejší. Lidi, máme mobily. A jo, na ty mobily pořád zapomínám. Proč je tak poškrábaný? Toho malého muže si pamatuji. Skočil Oscarovi do úst, aby nás zachránil z arény.

Jemu dlužíme svou svobodu. - Tohle si nezasloužil. - Aspoň jedno tělo bude snadné převézt. Nemáme čas převážet těla, když se nám tu roztahuje vrah. Dostaňte mě z té obří, mrtvé pusy! Hm, tahle značka obuvi mi nic neříká. Specializují se na velké… Moment, značka! To je ta značka, je vypálená v podrážce. To vidím.

A obávám se, že šesté tělo nás zavede dál do králičí nory. Tam rozhodně nechcete. Sparky, co to děláš? Trest za použití schopností. Na lavičku. - Penalta pro červené. - Dobrý, Chimmy, to zvládneš! Mám dojem, že Lauper má oči jen pro něj. A jiné části těla taky. Za to se omlouvám.

Má srdce na správném místě. - Aspoň zatím. - Překvapilo mě gesto, se kterým… Vyrukoval? Asi by bylo pokrytecké je v tom nepodporovat. Svoboda mít rád, koho chtějí, nikdo jim nepředepisuje budoucnost… - Tebe a Quilla dal dohromady váš příběh. - Možná se v něčem trefili. - Stejně to byla naše volba. - Jistě. Vím, na co se chtějí lidé ptát. „Jak víš, že nereaguješ jen na své falešné vzpomínky?“ To nevím.

Ale vím, že jsem šťastná. Nezpochybňuji to. - Pane Wilsone? - Slečno Mantis! Zdravím. Dobrý den. Dostal jste můj dopis? Nezavolal jste mi. Dopis? Nezavolal jsem? - Bože, vážně se to děje!

- Dala jsem Motley dopis pro vás. O té rvačce, kterou začala. Aha, dopis o Motley. Ne, to… Moment. Motley začala rvačku? Ehm, momentíček. Ahoj zlato, jsem tu úplně sám. Jaká byla hrobka? Nic moc.

Jedu domů. - Veze mě Batman. - Takže sny se opravdu plní. - Měl by sis pustit zprávy. - Jsem na hokeji, jak mám asi… Aha, dobrý. Pět mrtvých, jedna ve stavu kritického rozložení. Zapněte si nás v 6 pro celou reportáž, nebo možná umřete i vy. PODSTOKY Někdo odpojil Charlese Xaviera. - On byl na přístrojích?

- Nebyl. - Pustil se kabelem do Faketrixu. - Ruka mu nestačila? Ne, zapojil se do Faketrixu, před měsícem si nechal do hlavy voperovat konektor. Nechutné! Ta díra vede do jeho mozku? Ano. A nelíbí se mi váš faketrixofobní přístup. Po té operaci byl více sám sebou než kdy dříve. Vážně? Jak to? Ve Faketrixu mohl chodit. A s myslí, jakou měl on, by mohl jednoho dne létat.

Ale nemůžete se připojit sami, vždycky tu musí sedět operátor, aby zmáčkl enter. Byl tu někdo, když jste přišli? - Ne, jen on. - Pak mohl být vrahem ten operátor. Takže to musel být někdo, komu důvěřoval. S kým se ve Faketrixu nejvíc bavil? Následuje zpráva placená Faketrixem.

Zapomeňte na Nautilus. Je čas na Morpheus. Tak jako vás smrt ve Faketrixu zabije ve skutečném světě, cvičení ve Faketrixu spálí skutečné kalorie. Zvolte si červenou pilulku a připojte se k 10týdennímu programu, po kterém zvládnete uhýbat kulkám, zastavovat kulky, prát se jednou rukou, prát se jednou rukou s kulkama.

Jdi do háje, kulko! Létat a v jednom specifickém kontextu skočit do těla nepřítele a nechat ho vybouchnout. - Je to skvělé. - Tyto schopnosti se v realitě neprojeví. Chápu. A Xavier byl ve třetím týdnu? Byl můj nejlepší student.

Říkali jsme mu Profesor Xtrém. Musíte nám popsat místo činu, - nevím, na co se to dívám. - O čem to mluvíte? Tady je tělo a támhle je Morpheus. Kam to jde? Prchá z místa činu! Ne, stojí na místě. Neumíme číst kód Faketrixu, řekněte nám, co vidíte. Stejný skok už předtím zvládl tucetkrát.

Někdo ho musel odpojit uprostřed skoku. Když si pomyslím, že právě on mohl být Vyvolený. - Myslel jsem, že Vyvolený jsem já. - Může být vyvoleno víc Vyvolených. FANFICPALÁC Není pochyb, vraždy jsou všechny propojené a zdá se, že budou pokračovat. Musíme je regenerovat.

Oscarova koule se válí v tom trezoru. Použijeme ji a bude hotovo. Regenerace je nezákonná. Na základě našeho výnosu, mimochodem. Ten zákon zakazuje zvrácení přirozené smrti. Ty vraždy rozhodně přirozené nejsou. Regenerace je možná jediný způsob, jak zabránit dalším smrtím. Jak blízko jsou detektivové k odhalení identity vraha? Myslím, že ti dva by nedokázali odhalit ani tác sendvičů.

STRAŠIDELNÉ ÚDOLÍ Ztratili jsme se, co? Podle telefonátu je to tělo někde tady. Tohle místo mě děsí, straší i leká. Mně přijde docela uklidňující. Tak proč ses chtěla stát detektivem? Aha, takže teď tě to zajímá. Přesně, proto jsem se nezeptal dřív.

Vlastně kvůli tobě. Jakmile ses narodil, našeho otce přepadla provinilost dobyvatele. Vyhnal mě za vítězství, která náhle považoval za válečné zločiny. Změnil pravidla. Jsem v této pozici autority, abych zajistila, že se pravidla nezmění. Pravidla se nezměnila, lidé si jen uvědomili, co bylo vždy správně a špatně. Vyhnanství může být cennou zkušeností. Ale nezapomínáš, že nic z toho se vlastně nestalo?

Přesto to ovlivňuje mé chápání spravedlnosti. Zdravím. Kde je tělo? Připadá mi velmi nepřesvědčivý. Nešťastné číslo 7. Jaká zrůda by zabila školačku? I když jí prostupovala síla Měsíce. Našla jsem dvě řady stop v blátě, co neodpovídají jejím.

Byl tu i někdo jiný? - Nikoho jsme neviděli. - Myslíš, že je více vrahů? Nevím. Ty stopy prostě končí. Co dělala ve Strašidelném údolí? Chodí sem všechny cool děti. Starče, jak můžeš vědět, kde se flákají děti, - natož ty cool? - Je mi 7. Ale vypadám mnohem starší. Kdo pustil toho sedmiletýho kluka na místo činu?

Zakryj si oči, dítě! Lidi, Fanficten se chystá vystoupit živě! Asi už jste to zaslechli, někteří z vás byli možná přímo na dotyčných místech. Je na čase předložit vám fakta. Zatím víme o sedmi obětech vražd. Ethan Hunt, Alita Bojový anděl, původní kapitán James T.

Kirk, Scott Lang alias Ant-Man, původní profesor Charles Xavier, Sailor Moon a Batman George Clooneyho. Zdá se, že většina vražd byla spáchána v posledních dnech, a máme přesvědčivé důkazy, že se jedná o činy jediného pachatele, který se chystá vraždit znovu. Musíme jasně říci, že tato úmrtí byla předčasná, nepřirozená a porušují vše, co Fanfictasie představuje.

Z těchto důvodů jsme se po dlouhém rozmýšlení rozhodli regenerovat oběti, dozvědět se pravdu a hnát tohoto nestvůrného vraha rychle a rozhodně ke spravedlnosti. Tak to vidíte… To nemůžou! Nemůžou měnit pravidla! Počkej, kam jdeš?

Nezmínili ty ohořelé kosti… - Znamená to, že budou otvírat ten trezor? - Pšt. - Můžeme tam? - Ne, Motley, dojez si ty chimichanga. To není fér! Každý dáte ruku na jednu z deseti čteček. Až se dveře otevřou, já jediná vstoupím do trezoru, vyzvednu kouli a vrátím se, abychom mohli trezor zase zamknout. Zastavte!

Ve jménu zákona. - Pardon, chtěl jsem jí to vymluvit. - Detektive, zde nemáte žádnou moc. Tento svět jsme vybudovali na základě pravidel, když je porušíte, náš svět se rozpadne. Jedinou hrozbu pro tento svět se chystáme zničit. Co když je to přesně to, co po vás vrah chce? Dost! Ruce sem! Je tam, kde jsme ji nechali. - Dobrý já, co se to zrovna stalo?

- Ale ne. To ne! Kde je? Kam zmizela ta koule? Thore, zamkni to tu. Jedna z těch deseti postav je vrah. Myslím, že většina z nás zabíjela. Ale jen já mám povolení.

Myslím ten vrah, kterého hledáme. Aha. Božínku. POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ Díky moc, že jste mě v tomhle videu sledovali. ArtSpear mi slíbil sušenku za každého nového odběratele. - Prosím, odebírejte. - A nezapomeňte, ArtSpear tvoří jen jeden, dva lidé.

Ti dva maňásci nahoře. Akorát jim nikdo nestrká ruku do… Proto trvá tak dlouho, než dají dohromady nové video. Takže si moc cení vaší trpělivosti a podpory. A už kuchtí další videa! Tak prosím, mějte to plstěné srdce a klikněte na to tlačítko. Prosím, odebírejte ještě. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hi

00