Fanfictasie – 1. epizoda – Přízračná hrozba

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:108
Počet zobrazení:6 388
Po aréně superhrdinů, superpadouchů a po velkém finále se život filmových postav uklidnil, našly nový domov, mnoho z nich se usadilo… Fanfictasie se zdá být rájem, ale ani tomuto světu mnoha světů se nevyhne tragédie. Vrací se přízrak minulosti, který našim hrdinům (a padouchům) nedopřeje klidný spánek.

Přepis titulků

- Povstaň, válečníku. - Jsem vzhůru! Ne, přece nemůžu být tady. Jak je to možný? Proboha! Proboha! Proboha, to ne! To nemůže být pravda. Ne, prosím, ne! Řekni něco.

Nemůžeš být mrtvý, to není možný! Nemůžeš být živý, zabili jsme tě. Nikdy mě nemůžete zabít. Stvořil jsem vás, žiji ve vás a ve všem, co stvoříte. Nejsem tady, tohle se neděje, jsem ve Fanfictasii. - Jsem ve Fanfictasii! - Můžete utéct do nejzazšího kouta vesmíru a stejně si uvědomíte, že spolu nikdy nemůžete žít. Neexistuje svět, kde byste našli mír.

Hrdinové a padouši byli stvořeni ke konfliktu. Veškerým smyslem vašeho bytí je bojovat a zničit se. Žijete v pohádce a předstíráte, že ty kategorie neexistují, ale jestli myslíš, že jste našli své šťastně až do smrti, budeš se muset vzbudit. Ten mi dal! Neříkej, že zase Batman. Asi začnu žárlit.

To je potřetí, mně se o Mantis zdálo jednou. - Ne, ten zlatej… - On už je i zlatíčko? Ten zlatej psychouš… To je jedno. Blbá noční můra. Mami, jsi v pohodě? Bezva… Vzbudila jsem děti. - Pšt, Motley, vzbudíš bráchu. - Mami, mami! Co se děje?! - Ahoj mami. - Ahoj Chimmy. - Do postele! - Ale já jsem vzhůru. Zdálo se ti o Batmanovi?

Ne! Ne, že to budeš říkat ve škole. Umím udržet tajemství. Neřekla jsem vám o Chimmyho ruce. Co s ní je? Prokristapána! - Kde máš sakra ruku? - Dal ji holce, do který je zabouchlej. Sklapni, Mote! Ale je to tak, miluju ji. To je pěkné, Chimmy, ale o to tady nejde. Normálně se dává třeba kadeř vlasů, - ne celá končetina.

- Doroste to. Jasně, ale ne do zítra. Co zápas? - To nebude velkej rozdíl. - No tak, jsou tři ráno. Nezlob bráchu a mazej do postele. Řekneš mi znovu příběh Fanfictasie? - Ne, je čas spát. - Prosím! Usnu u toho. - Skvělá recenze… - Prosííííííím. Dobře, ale jenom krátkou verzi.

- Táto, uveď to. - Před bůrem a třemi lety… - Co je to… - Před osmi lety byl tvůj praotec, já, a tvá pramatka zcela zásadní v osvobození všech Fanfictasiatů ze spárů zlého 24karátového sociopata jménem Oscar. Zabili jsme ho a je mrtvej. Konec. Aha, asi trošku přeskakujeme. Ale náš příběh tím nekončil. Dr. Manhattan nás teleportoval do vlastního kouta známého vesmíru. Ze začátku tu nic moc nebylo, ale díky Egovým schopnostem jsme své nápady přetvořili v domov.

Inspirovali jsme se svými příběhy a vytvořili z mnoha světů jeden. S místem pro každého. Městské světy, fantasy světy, podmořské světy, světy mezi hvězdami. Dokonce světy uvnitř světů.

A mě napadlo se vrátit, jestli jsme tam někoho nezapomněli. Oscar měl ještě další arény. - Obyvatelé z nás byli nadšení. - Radujte se, přátelé, přišli jsme vás zachránit z nekonečného kruhu násilí. - Au! - Všichni dělejte to, co ta ovce! Stop motion! Ano, jsme stop motion postavičky. - Funguje to!

Jsem kouzelník! - Ukliď ten klacík, Pecku, nechceme vyděsit domorodce. Asi to budu muset líp vysvětlit. Když jsme je všechny odvezli, byl náš svět hned o něco větší. Doslova, Ego ho zvětšil o 20 %. Tehdy jsme zvolili Fanficten. Skupinu vážených osobností zvolených sobě rovnými, aby co nejlépe reprezentovaly potřeby všech. Jako první zakázaly extrémní projevy nadpřirozena jako ovládání mysli, regeneraci, hromadné ničení a cesty časem.

Je to 8 let a přežíváme i bez toho. - Proč nezvolily vás dva? - Dobrá otázka. Tvá matka vedla silnou kampaň, neuspěla, ale přesto je pilířem komunity. I členové Fanficten k ní chodí na terapii. Musí platit víc. Taková malá pomsta. A nezapomeňte na to nejlepší. Já nesmím zapomenout, bude výročí. Tímto vás prohlašuji za muže a ženu.

Můžete políbit nevěstu. Vy ne. DC je na koni, ale tím to nekončí. S vaší matkou jsme dělali spoustu věcí v soukromí domova a pak přinesl čáp vás dva. Čáp si neměl zapomenout pláštěnku. - Počkat, přeskočili jste trezor. - No jo, trezor. Fanficten prohlásila, že některé zbraně získané z arény jsou příliš mocné a nebezpečné, tak je zamkli do trezoru, který mohou otevřít jen společně.

A to se nestane. - Můžu se podívat dovnitř? - Ne! Co jsem řekla? To není fér, já o ničem z toho nerozhodovala. Takový je život, holka. Vzbudíš se v divném světě, buď se pereš, nebo spolupracuješ. Koukej spát. Mami, jsem hrdina, nebo padouch?

Co? Jak tě to napadlo? Děti ve škole se rozdělovaly podle toho, co jsou jejich rodiče, a mně řekly, že vy jste oba antihrdinové, tak jsem taky antihrdina, a oni jsou anti-antihrdinové. To je nesmysl, je vám sedm. Nejste hrdinové ani padouši, ale děti. Máte si spolu hrát. Vycházíte spolu dobře, ne? - No jasně.

- To je dobře. Jinak nechápete ten příběh. - My bojovali, abyste vy nemuseli. - Já vím, mami. Spát. Hned! Dobré křemíkové nebe. Detektiv Dcera Ódinova. Trochu pomaleji. Jestli jde o překročení rychlosti světla, voláte špatnému. Řeším zásadní případ a… Nemáte náhodou nohu čtyřicítku? Cože? Myslíte to vážně? Samozřejmě, že to zvládnu.

Jdu na to. V právním systému Fanfictasie zastupuje lidi sexy a inteligentní hrdina. Toto je jeho příběh. THOR A POŘÁDEK Vím, že už máte 53krát doživotí v Supermaxu, ale jestli nebudete spolupracovat, pořádně vám zatopím. Co chcete dělat? Pošlete mě na elektrický křeslo? Pošlu? Už v něm sedíte. Střih! To nebylo ono.

Začneme její replikou, dám do toho víc šťávy. Nechci kritizovat scénář, ale je ten postup v pořádku? Nejde o natáčení. Volala ti Fanficten. Bůh hromu. Už jedu. Bolesti, Paniko, sežeňte baterky, Thor a pořádek vyráží do terénu. BUDOVA IMPÉRIA, KTERÉ VRACÍ ÚDER GOTHTROPOLIS - Kdo našel tělo? - Já, madam. Božínku. - A kdo ho přemístil?

- Viselo na tomhle laně. Svými spojenými silami jsme ho odtamtud vytáhli. Ethan Hunt. To není možné. Helo! Jak Thor jde? - Thore? Co tu sakra děláš? - Slyšel jsem, že došlo k vraždě. - Fanficten chtěli, ať to vezmu. - Je to můj případ. - Asi měli pocit, že to nezvládneš. - Nejsi opravdový detektiv. Kolik vražd jsi vyřešila? Žádnou.

Tohle je první. Já jich vyřešil přes sto. Slušná sbírka. Nejsou to skutečné případy, je to pitomej seriál. Mých 100 pitomých seriálových případů proti tvým nula případům. - Myslím, že mám lepší kvalifikaci. - Mohla byste se představit jako Thorova asistentka? Proč jsi vzal ty dva? Tohle je vyšetřování vraždy, ne televizní únik z reality. Helo, moje práce nekončí jen proto, že země chce, abych našel spravedlnost.

Ale přísahám ve jménu naší matky, toto vyšetřování je má priorita. Můžeme to dát znova? Proletělo tam letadlo. Helo, moje práce nekončí jen… Musím vyřešit tu mrtvolu, ale pak jdu hned za Fanficten. My máme mrtvolu? Chudáka Hunta úplně zhuntovali. Visel z nejvyšší budovy světa. Určitě se pokoušel ukrást šifrovaná data. Nebo prostě dělal svou práci, když mu nějakej debil zkazil den. - To znám.

- Rorschachův deník. Dnes v noci zemřel v Gothtropolisu umývač oken… Spidermanův deník. Dnes jsem našel Mogwaie a jeden z nejoddanějších pracovníků města byl zavražděn při výkonu své povinnosti. - Emoji smutný pavouk. - Jaký padouch to mohl udělat? Proč zrovna padouch? - Jak jste se sem dostali? - Cítil jsem to, tak jsem zavolal Catwoman, - a ona asi Shazama. - Já zavolal ostatní. - Co supersignál? - Od čeho ho máme?

- Není zataženo. Bezmračná noc byla v Gothamu na zločiny ideální. - Nebo přes den. - To je jedno, přišli bychom pozdě. Už jsme ho mohli jen přikrýt. - Takže narušit místo činu? - My se zločinem bojujeme, neřešíme ho. Nikdy jsem místo činu neviděl. To je ono? No fuj. Běž o tom napsat článek, Clarku. Vyšetřování nech profíkům. Bodná rána do hrudi. To nebyla žádost, to byl postřeh, že ano?

Takže dvě bodné rány do hrudi, ale tu druhou můžeme ignorovat, došlo k ní post mortem. Ubyla nám polovička starostí. Dobrá práce, týme! Okno je rozbité zevnitř, dole máme sklo, krev a čistidlo. - Proč jsi to tam dala? - Nic jsem tam nedala. Spadlo to. Dobrá teorie. Co dál? Odvezu tělo do laboratoře a začnu honit vraha. Huntit vraha.

SUPERIFÉRIE - Zdravím, pane Wilsone. - Dobré ráno, Dennisi. ETHAN HUNT ZAVRAŽDĚN Co se to s naším světem děje. - Chimmy, chceš přijít i o druhou ruku? - Nechte toho, vy dva. Tohle si nechte až na zápas. Brouku, půjčím si tvůj batoh. Ethan Hunt byl včera ve městě zavražděn. Zavražděn? Nevypadl náhodou z letadla? Prý byl probodnut při mytí oken.

- Ošklivá smrt. - Možná se spletli… Fanfic Times se musely nejednou opravovat. Jaké máš dneska plány? Lara Croft mě pozvala na vykrádání hrobek. To je nejvíc cool věta na světě. Jolie, nebo Vikander? - Ta z videohry. - Staré dobré časy. Nezapomeň na dohodu, dneska jdu já, ale příště, až bude den rodičů ve škole, - berou děti tebe. - No bezva. Proč je cestování časem nelegální?

Mohli jsme přeskočit jejich vyrůstání. Ještě deset let. Musíme se nějak udržet nad vodou. Střih. OKRAJ AQUALANTIDY Nikdy jsem sem nikoho nevzal. Je to mé tajné místo. - Chodím sem jednou týdně na dekompresi. - Myslela jsem, že to potřebují jen lidé. Myslím emočně. Když tak vystupuje ze stínů, pouhý duch lodi… To mě vždycky dostane. - Můj bože, máš tak hlubokou duši.

- Já vím, zlato. Ariel, poslouchej mě, já tomu kříženci nevěřím. Sebastiane! Nechápu, co máš za problém. Žije v moři, má zlatý trojzubec, dlouhé vlasy, je to má spřízněná duše. Když pominu ty do očí bijící daddy issues, ve hře je ještě jiná zrzka. Podle mě je proutník. Proutkař? Každý jsme trochu výstřední. Má prut na ryby?! Ne!

Ale má ženskou v každém přístavu. - Doslova! - Co je tohle? Někdo vyhazuje svý smetí do mýho oceánu! To přece není smetí. Ty jo. Je docela sexy. - Jaks to našla? - Řekl mi o tom Jones. - Prý dostal anonymní tip. - Tip na hrobku? - Kdo ji postavil? - Nevím, pár hrobek jsem postavila sama, ale pak to není zábava, vítězství máš v kapse, není to o prsa…

- O prsa? Je to tak nebezpečný? - No jasně. Otrávené šipky, propasti, těla, co na tebe vypadnou. Jonesi, kdes sakra byl? - Jdete pozdě, tak jsem šel bez vás. - Já tu byla včas. - Klídek, hrobky je dost pro všechny. - Vlastně není. Vracím se, je to slepá ulička. - Nechci vám fušovat do koníčků, ale… - Štěstí začátečníka. Necítíte kouř?

- Je to… - Batman? - To je nějaký vtip? - Musí! V hrobkách je plno falešnejch kostí a artefaktů. Není to skutečný. - Ale Batman? - Někdo si z nás vystřelil. To teda nevím. Půlka těch kostí nedávno hořela. - Jak jsi dostal ten tip? - Cvrlikal to ptáček… - Jonesi! - Někdo mi to poslal na účet Fanficten. Ale nikomu to neříkej, tvrdili by, že zneužívám svou pozici.

Znala jsem ho dobře, Laro. Teda, nejsem si jistá, který Batman to je, ale měli toho hodně společného. Hrobka se hroutí. Utíkejte! - Pojďte! - Ne, stůj. - Nevím, proč jsi to tak neudělal. - Zablokuje vchod a umřeme tu žízní. Už je skoro u vchodu. Chyťte se toho. Opravdu jsi tu hrobku nedělal ty?

PIRACIFIK Vypusť to, krakene. Dvě těla dva dny po sobě. Ale jak dlouho už tam ležela? Ne víc než týden, chodím tam často. Ukliďte palubu, chci vědět, jestli je celá, než ji dám do laborky. Slyšeli jste, vy nemravní nízcí ničemové! Dobře, je celá. Ksakru, však to je Alita.

Má oči velké jako krakatice. Helo, odjela jsi beze mě… Udělejte úvodní záběry. Thore, nejsi detektiv. Vážně? Zrovna jsem ve tvém hlase detekoval stopy podráždění. - Já ti ukážu stopu, ty zkurvy… - Mámu vynech. Potvrdila Fanficten mé nasazení, nebo ne? - Ano, ale… - Případ uzavřen. Případ zdaleka uzavřen není, jak vidíš.

- Jakou máme teorii? Útok žraloka? - Očividně ne. Byla chirurgicky rozebrána a vyhozena. - Zkusíme ji spustit, uvidíme, co řekne. - Kdybys měla tušení o elektrice, viděla bys, že je plná vody. Spuštění by jí mohlo usmažit obvody. - Tak co navrhuješ? - Musíme ji nejdřív vysušit. Je jediný neomylný způsob, jak vysušit složitou elektroniku. - Lidi, to byl můj oběd. - To je nejblbější nápad, cos kdy měl. - A to byla laťka vysoko.

- Přijdeme za 12 hodin, až vyschne, a já jí dám malý šok. Kde je problém? Hej, lidi, co má bejt tohle? Helo, vrať se do laborky, přinesli další tělo. SHURIINA KRIMINÁLNÍ LABORATOŘ - Naštěstí máme ten chrup v záznamech. - Tak který to je? George Clooney. - Kdo by zabíjel Batmana George Clooneyho? - Třeba hnedka George Clooney. Pojďme se soustředit na podezřelé z této planety.

Podle načtených dat došlo ke smrti téměř před 8 lety. To je tak staré jako sama Fanfictasie. Jak to, že si jeho zmizení nikdo nevšiml? Myslím, že Schumacherovy postavy se držely spíš Batmana Vala Kilmera. - Že by ho zabil Kilmer? - Kilmer není vrah. Co ta ohořelá kost? Ta je taky jeho? Ne, ta je rozhodně mnohem čerstvější, protože smrdí. Skenuji ji, ale chvíli potrvá, než to identifikujeme. - Zjistila jsi něco o Ethanu Huntovi?

- Trefila jsi příčinu smrti, - ty dvě rány v hrudi… - Tu druhou jsi měla ignorovat! Ano, tvou zprávu jsem pochopila. Ostrý předmět rozbil okno a poté prorazil hruď. V ráně jsem našla skleněné střepy, ale Thorovo dílo není jediné znetvoření způsobené post mortem. Proboha, to samé jako na Alitě. - Kde je Alita? - Nechali jsme ji na Černé perle. - Její hlavu jsme dali sušit do rýže.

- Cože? - Jeho nápad. - Pomohlo to, když mi do záchoda - spadl Starkpad. - Detektivové, na Clooneym je vodítko. Jestli mě 5 let hraní detektiva v nejlepším krimi seriálu něco naučilo, tak rozeznat souvislosti v důkazech, které ukazují na činy sériového vraha. Cože? - To nemá s cereáliemi nic společného.

- Díky bohu! Teda vlastně: to je strašné. - Kam teď? - Do Egova centra. Zjistíme, kdo postavil tu hrobku. POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ… Překlad: jesterka www.videacesky.cz Ahoj, chtěla jsem jen poděkovat, že jste zhlédli tohle video. Je to výsledek měsíců práce těch dvou bláznů nad námi. Pokud ještě neodebíráte ArtSpear Entertainment, zvažte to.

Nic to nestojí, ale pro ty dvě duše to znamená všechno. - Mami, na koho mluvíš? - Bořím čtvrtou stěnu, zlato. - To pochopíš, až budeš starší. - Já chci teď! Já to zvládnu, hele. Ahoj lidi. Tam ta zeď není, ale nepřestávej trénovat. Fanfictasii zachráníme jedině tak, že spojíme své síly. - Země. - Oheň. - Vzduch. - Voda. - Srdce.

- Vašimi spojenými silami přicházím já, kapitán Planeta. Vašimi rozpojenými silami ani neexistuju a to mě děsí!

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Moc pěkný, skoro bych řek lepší než obě Arény a Velké finále. Děkuji za překlad a doufám, že se brzy dočkám překladu dalšího dílu.

170

Odpovědět

Jsem ráda, že se líbilo. Druhý díl ještě nevyšel, obávám se, že to nějakou dobu potrvá. Přece jen to celé dělají jenom dva lidi... ale až druhý díl vyjde na YouTube, určitě se objeví i na našem webu :)

220

Odpovědět

Ešte si rok počkáš.
Bolo to super, diky za rpeklad

21