02 – Žádné příšeryAutodale (S01E02)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 3
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:143
Počet zobrazení:10 548

A máme tu pokračování kraťasu Být krásní. V Autodale není všechno tak dokonalé, jak se zdá, a utopie nevydrží věčně...

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Zase nemůžeš usnout? Bojíš se příšer? Ach, zlatíčko. Tady žádné příšery nejsou. Bylo, nebylo, žila jedna malá holčička. Byla krásná a chytrá, opravdu výjimečná, přesně jako ty. Jednoho dne vyšla mimo město. Blížila se noc, stíny tančily mezi stromy, i ona se bála příšer.

Začala utíkat. "Příšera!" pomyslela si. Volala po rodičích, domově, bezpečí. Byla sama a vyděšená. A když byla se silami v koncích, přišla záchrana. Přišli údržbáři. Výjimečná holčička se dostala domů. A příšera zmizela. Protože tady žádné příšery nejsou.

V Autodale určitě ne, zlatíčko. Tady jsme v bezpečí, rozumíš? ZÁKAZ VSTUPU "Přejeme krásný den!" Ošklivý. Výjimečná. Tady jsi v bezpečí, zlatíčko. Tak běž spát. Jsi opravdu výjimečný. Autodale potřebuje víc takových dětí. Tak chytrých, a tak krásných. Nebudeš před svou příšerou utíkat, že ne, zlatíčko?
 

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Moc jsem se nenasmál. Dávám 3 hvězdičky.

16

Odpovědět

Solidní nightmare fuel...

60

Odpovědět

pripomina mi to fallout a quake4

50

Odpovědět

Bohužel se do něčeho takového řítíme   :-(

32

Odpovědět

Naopak, bod zlomu, tedy uvědomění a postupné učení se auto-obrany, jsme konečně minuli a řítíme se z toho ven.
To, do čeho se řítíme nyní, je vrchol neschopnosti rozlišování pravdy od nepravdy. S tím se ovšem, dle mého názoru, posléze vypořádáme ještě rychleji a efektivněji, než s tím prvním.

191

Odpovědět

Vysvětlíte mi to někdo?

60

Odpovědět

Pokud jsi ošklivý, tlustý, gay atp., tak jsi nemilosrdně zabit. Pokud jsi příliš dokonalý a utečeš před "monstrem", tak se z tebe stane nemyslící, vypreparovaná modla.

142

Odpovědět

+Možná..Příliš dokonalí mi tu nepřišli jako modly - spíš je vypreparovali, protože pro systém byli stejně tak jako tlustí, oškliví atp. hrozbou... Nějakým zůsobem se totiž vymykali společensky uznávané a dodržované normě, a tak museli být zneškodněni, tzn. uřezali jim nohy, ruce (nemohli se bránit), ale jejich hlavy (myšlenky) byly ponechány a vycucávány (zneužívány?) systémem... tak jako tak, dost děsivé video :/

211

Odpovědět

Lidé = lidé
Stroje = kultura, společnost,...
Autodale = Facebook, Instagram,.. částečně Forbes, Hollywood...

144

Odpovědět

+Daniel99Mezi stroje bych kulturu nezařazoval, spíše trendy.

20

Odpovědět

+AlennTrendy jsou aktuální součástí kultury. Ale ono jde především o to myšlenkové vlákno, než o dílčí odkazy, které mohou, či nemusí být součástí jen na základě úhlu pohledu:)

10

Odpovědět

Kdybyste chtěli vysvětlení od samotného autora, k oběma kraťasům má cca desetiminutová "making of" videa. Jak postupně vymyslel příběh, jak probíhá animace, ukáže první skici a podobně. Nevím, jestli by to stálo za překlad. Dejte kdyžtak lajk a můžeme to zkusit. :)

521

Odpovědět

Totalne desive

131

Odpovědět

Bude další díl?

41

Odpovědět

Prvni dil vysel v srpnu, tenhle v listopadu. Uvidime, jestli autor nachysta dalsi. Budu to hlidat. :)

130

Odpovědět