Sintel: Příběh draka

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:2 449
Počet zobrazení:24 298

Mám tu pro vás jeden krásný nezávislý animovaný krátkometrážní film od neziskové společnosti Blender Foundation.

Mnozí z vás již možná měli tu čest setkat se s freewarovým programem Blender, který slouží k tvorbě 3D grafiky. Tento filmeček má sloužit jako propagační materiál této firmy a jeho posláním je, aby všem dokázal, že i s editorem, který si lze stáhnout zdarma, se dají dělat divy. Ale co, posuďte sami!

 

Přepis titulků

Tato čepel v sobě nese temnou minulost. Prolila litry nevinné krve. Je od tebe pošetilé cestovat o samotě a naprosto nepřipravena. Máš štěstí, že ti ještě vůbec proudí krev. Děkuji. Takže... Co tě přivádí do Země strážných? Někoho hledám.

Někoho, koho si vážíš? Spřízněnou duši? Draka. Vskutku nebezpečná výprava pro lovce samotáře. Jsem sama již od nepaměti. Už to bude. No tak, klídek. Dobrou noc, Šupinko. Chyť ji, Šupinko!

Snaž se, chyť ji! Šupinko? Jo! To je ono! Šupinko! Selhala jsem. Jen jsi něco přehlédla... Tady jsi v Zemi draků, Sintel. Jsi blíž, než si myslíš. Šupinko!

Šupinko? Šupinko... Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (147)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Máte pravdu ...ten filmeček je výsledkem vývoje Blenderu. Vždycky naberou talentované lidi, kteří mají zájem a čas pracovat na společném projektu a ti pak vytváří třeba ten filmeček. Nejde ale jen o to, aby ho vytvořili, ale zároveň jim tým programátorů vytváří potřebné nástroje, které v tom softu ještě nebyly. Značně to nakoplo rychlost jeho vývoje.
Celý projekt (veškeré zdrojové soubory) je pak nějakou dobu dostupný za peníze a následně přístupný volně. první takto vznikl tenhle filmeček:
https://www.youtube.com/watch?v=aqz-KE-bpKQ

00

Odpovědět

vedel jsem jak to dopadne uz od chvile kdy odesla z mesta.. to same jsem uz videl v jinem filmu

00

Odpovědět

Wolf : Třeba neměla nic než oblečení a klacek. Podle všeho byla chudý sirotek a tudíž nemohla mít nic jiného. Neměla na nic jiného peníze. A ten co na ní zaútočil v horách mohl být taky lupič co doufal že má v kapse něco co by mohl prodat nebo by mohl prodat aspoň její oblečení.

192

Odpovědět

:( To je hrozně smutný,hlavně ten dráček je roztomilej

231

Odpovědět

No k tomuhle filmu - na open source computer animak moc dobre, prekonava i zopar komercnych animaku i kdyz byly jiste medzery v deji no na 14min dobre a neva ze je to dost smutne. Pre rozveselenie daval linku na videa co mi to pripomenulo nazvom toho programu Blender, aj ked to vobec nesuvisi. Bolo by fajn keby to niekto prelozi ked tak aspon najlepsie diely. Toto je jeden z mojich najoblulebejsich:
http://willitblend.com/videos/view/117

180

Odpovědět

Já zase musím nesouhlasit s tebou Zwire a s Wolfem taky.
Tvůrci asi chtěli ukázat co jde udělat s tímto programem a neměli v úmyslu vytvořit dokonalou věc, všechny vaše otazníky jsou jen otázkou fantazie.
Kdo je ta holka? Ona je TA, která náhodou potkala draka, stejně tak jako ona, mohl toho draka najít kdokoliv.
Očividně v jejím světě lidé nemjí s draky problém, když je ve filmu scéna kdy se s ním prohání městem a loví slepice :)
Kde hledat? Hledala informace ve městě, staré svitky v knihovnách, u starých lidí z vyprávění atd...
Útočník mohl být třeba nějaký lovec draků, nebo chtěl třeba nějakou jeho část, protože je dost možné že v tom světě mají například nějakou zvláštní moc/cenu, nebo chtěl třeba dračí vejce. Mohl ji sledovat už z města celou dobu, a dozvěděl se o ní třeba tak když zaslechl nějaký její rozhovor s někým když se ptala na draky.
Z toho taky plyne, že nejdříve napadl ji (protože ji sledoval a o dědovi neměl ani potuchy).
Ohledně cestování, jsou to jenom úseky z celé její dlouhé cesty. Takže v pohodě mohla cestou v divočině schánět potravu a vodu. Přespávat u lidí kteří žijí mimo civilizaci atd...
Proč neumrzla? Mohla mít nějaký kouzelný plášť například.
A kdo byl děda? Prostě postavička co zapadá do děje :)

Kdyby jste tohle všechno chtěli objasnit v tom filmu tak by určitě neměl 15 minut :)
Je to jen o představivosti a fantazii, podle mě snímek splnil co měl. Je to dobrá reklama na prográmek, a krásné video s pěkným, i když smutným, příběhem.
Mě se líbí, a ani na vteřinu jsem se při sledování nezasekl ani nad jedinou z věcí které jste napsali.

241

Odpovědět

To je smutný příběh, Pruďas by souhlasil :D

Kdo chce tetralogii trpaslíci ať píše na e-mail Daviiid739@seznam.cz

181

Odpovědět

Musím souhlasit s Wolfem.
Ano, ukázka technologie, která je zadarmo je parádní, i příběh samotný je nápaditý a silný...ale taky mi tam neskutečně vadilo spousta otazníků..
Kdo sakra ta holka je?
Je v jejím světě normální, že si lidé ochočí draky nebo to udělala jen ona?
Jak sakra věděla kam má jít toho draka hledat?
Co byl ten útočník z hor zač a jakou měl logiku vrhnout se jen tak na někoho, kdo se tam zatoulala a byl ozbrojený (ikdyž jen klackem) místo toho, aby zabil dědka o pár metrů vedle a zabral jeho boudu kde je teplo jídlo?
...
Kdyby tyto otázky ve filmu nějak vyřešili, byl by dokonalý, ale tohle z něho způsobuje velkou nejistotu.

1812

Odpovědět

Skoda, moc skoda ze ten pribeh nebyl uplne dotazenej. Ale na slzu v oku byl :)

@another: Tema financema, musis pokryt obrovsky vydaje, i kdyz si dovolis "levne" herce, tak musis zaplatit exteriery a interiery, stab (od scenaristy po posledniho uklizece), kostymy, muziku apod. ;) ono to neni jednoduchy jak se zda, ze vezmes kameru a proste neco natocis.

180

Odpovědět

Ještě že ten drak za ní cupital jinak bych snad brečel :-) krásné to bolo :)

211

Odpovědět

kdo semnou hlasuje aby bylo DOBRÉ POKRAČOVÁNÍ.

222

Odpovědět

Hrozně smutný já jsem i brečela prosím vymyslete ještě pokračování třeba že přijde domu s tim malinkym druhym dráčkem a o měsíc později tam přilítne ten scales a budou žít spolu až do smrti prosím ještě DOBRÝ POKRAČOVÁNÍ

203

Odpovědět

smutne ale mohlo by to byt aj dlhsie.

180

Odpovědět

chudák :/

190

Odpovědět

omg jsem to teď postnul jak retard

RE: nobody

Co to meleš ty vole ? V čem to navazuje na další díl ?… Neslyšel jsi nikdy o tom že film může mít otevřený konec ?... Tím si divák domyslí co se stalo dál ...

180

Další