Potomci

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:597
Počet zobrazení:8 563

Tento 3D animovaný film napsal a režíroval Heiko van der Scherm. Kromě naprosto úchvatné animace, podmanivé hudby a originálního příběhu uslyšíte ve filmu hlasy dvou hereček. Tou první a známější je Whoopi Goldbergová a tou druhou Christy Scott Cashmanová. Tyto dvě herečky propůjčily hlas dvěma květinám, kolem kterých se celý příběh tohoto bezmála čtvrthodinového krátkého filmu točí. Na filmu se pracovalo 3 roky, 6 dní v týdnu a je to na něm vidět. Doufám, že vás zaujme stejně jako mě.

Přepis titulků

POTOMCI Podívej se na to. Světlo. Jednou bych se do toho světla ráda vydala. No... to by nebyl dobrý nápad. Slunce by nás usmrtilo, má drahá. Ano, já vím.

Jaká škoda. To nemá život květiny žádné výhody? Pozor na moc deště, pozor na moc slunce... Něco na tom bude. Nesnáším to mokro a parazity. Kéž by aspoň na jeden den... Podívej! Co je to?

Co... Co je to za... On... - je odporný. - Není to ta nejkrásnější bytost na světě? Nenech se ošálit jeho zevnějškem. Je velice nebezpečný. Celou mou rodinu zašlapal do země. Stáli přímo tam, kde jsi teď ty.

Ty nejkrásnější věci bývají často... těmi nejnebezpečnějšími. Julie čeká na svého Romea. Není to roztomilé? Přála... bych si, aby mě vzal s sebou. Samozřejmě. Vezme tě s sebou, bude tě nosit po okolí v tlamě a ukáže ti svět...

a pak... jednoho krásného jarního rána... s tebou splodí potomky... na orosené louce. Celou hromadu kolouších květinek. Opravdu?

Ne! Přijde sem, sežere tě a bude konec! To je jedno. Lepší než tu celý život trčet na místě. Ty chceš, aby tě to zvíře sežralo? Co by na tom bylo špatného? Kolovala bych mu v žilách. Stala bych se součástí něčeho většího.

Je to náš nepřítel! Je nebezpečný! Copak to nedokážeš pochopit? Já... Omlouvám se. Promiň, že jsem na tebe křičela. To, že ta zvířata nesnáším, neznamená, že je musíš nesnášet i ty. Vůbec se tím netrap.

Pořád se ti odsud chce pryč, viď? S tou... věcí. Když se schovám za tímhle kořenem... určitě... sem přijde. Cože? Opravdu?

Ty bys to pro mě udělala? Kdybys mi... mohla s něčím pomoci. Možná... ještě než odejdeš. Pro tebe bych udělala cokoliv. Mé rány se nezahojí, dokud mě budou ožírat tihle parazité.

Všechen můj jed se vytratil... což znamená... že jsem bezbranná. Rozumíš mi? Chtěla bych být zase nádherná. Pach tvé krve by... je určitě odlákal... pryč ode mě.

Ne. Je to hloupý nápad. Ne. Ne... Udělám to. Poslyš... ta věc s potomky... ti vážně nevyjde.

Žádné kolouší květinky. Nejsi zklamaná, viď? On přijde. Neboj se, drahá. Stala se z tebe kráska. Děkuji. Za to... vděčím tobě.

Támhle! Už sem jde! Honem! Schovej se! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (59)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejdřív jsem si myslela že ta postava hned na úvodu v menu je ryba, potom člověk a nakonec to byla kytka :DDD

180

Odpovědět

Děj je naprosto úžasný. Obdivuji člověka co vymyslel ten děj. Nejprve jsem si myslel že ji chce ta červená kytka chránit...potom zas že je zlá a že ji chce jenom využít...a potom zas že ji nakonec rozhodla zachránit i když byla rozhodnutá jí nechat napospas tý klokasrnce....a nakonec se(teda podle mě) dozvím že ta červená kytka to měla všechno proplánovaný...koloběh života je prostě úžasnej.

232

Odpovědět

:)))

190

Odpovědět

Velmi zajímavé! Jenom by mě zajímalo, jestli to ta červená květina věděla dopředu-co se stane. Tím pádem, jestli byla opravdu zlá nebo vlastně hodná!
Jinak grafika krásná (zvláště na začátku to světlo prosvítající mezi listy...)

210

Odpovědět

pěkný.. :D

180

Odpovědět

krásné...

180

Odpovědět

Když jsem se na to podívala poprvé, tak jsem z toho měla docela smíšenné pocity, ale v celku se mi to líbilo. Teď jsem na to video náhodou narazila a hrozně ráda jsem se na něj znova podívala. Dějově i graficky se mi to hrozně líbí, nejspíš nebo hlavně proto že to není nějaký tuctový film. Chápu, že má na to každý svůj názor, ale já potřebovala čas na to, aby se mi to zalíbilo.

190

Odpovědět

Perfektní, rozhodně lepší než draci...

181

Odpovědět

Depresivni. Animace je ale super. Zkazilo mi to ale naladu.

193

Odpovědět

ten děj mě vtáhl do děje tak, že jsem si ani nevšiml, jak chodí po dvou, ...vůbec mi nebylo divné, že mluví, a že mají "lidské" tváře ... ta hudba vás dostane do děje snadno.. pokud ale chcete... :)

195

Odpovědět

ta bílá květina je krásná jako anděl :-) moc hezký film

200

Odpovědět

Já už víc než rok dělám 3D animace v jednom programu, a opravdu se nedivím, že jim to trvalo tři roky. Mě by to trvalo pětkrát tolik, a bylo by to o hodně horší. Zkrátka: Úžasná grafika, úžasné namluvení, příběh, ÚŽASNÉ! 10*

Kuschleba: kolik ti je?

190

Odpovědět

good pointa. Vezme to za srdce.

180

Odpovědět

Tento film u mě obstál absolutně ve všech směrech ... pointa byla skvělá...propracovanost..grafika..dabing,hudba..na konci zvrat...nedivím se že výroba trvala tak dlouho...dobrá práce !!díky serveru videacesky.cz že jsem díky nim objevil tento film ale i hodně dalších...

Mám ale jednu výhradu...klokan nebo srnka ?? kytky mluví ? to beru, jasný, ale jak může znát Hru Romeo a Julie ???....

kuschleba: nedivím se že jsi to nepochopil...doporučuji ti se podívat na film s lehkým dějem..např Toy story..postupně se propracuješ k složitějším a potom tenhle pochopíš

Jinak 10hvězd

190

Odpovědět

To byla ale nuda!

187

Další